9 November 2020

0
22

Africa – COSAFA Women’s Cup

Zambia 10 : 30 Malawi
Zimbabwe 10 : 30 Botswana
Angola 13 : 30 Eswatini
South Africa 13 : 30 Comoros

Argentina – Liga Profesional Argentina

Newell’s Old Boys 00 : 15 Boca Juniors
Independiente 20 : 00 Colón
Talleres de Córdoba 22 : 15 Lanús

Armenia – Cup

Noravank 10 : 30 Van

Belgium – First Division B

Westerlo 19 : 00 RWDM

Belgium – Reserve Pro League

Genk U21 PSTP Waasland-Beveren U21
Anderlecht U21 PSTP Mechelen U21
Gent U21 PSTP AS Eupen U21
Standard Liège U21 PSTP OH Leuven U21

Belgium – Reserve Pro League 2

Excel Mouscron U21 PSTP Kortrijk U21
Zulte-Waregem U21 PSTP Lommel U21
Antwerp U21 PSTP Sporting Charleroi U21
Deinze U21 PSTP Sint-Truiden U21
RWDM U21 PSTP KV Oostende U21
RFC Seraing U21 PSTP Union St-Gilloise U21
Lierse Kempenzonen U21 PSTP Westerlo U21

Bhutan – Premier League

Transport United 11 : 00 Ugyen Academy

Bosnia and Herzegovina – Premijer Ženska Liga

Lokomotiva 13 : 00 SFK 2000

Brazil – Serie A

Fluminense 23 : 30 Grêmio
Ceará 23 : 30 Sport Recife

Brazil – Serie C

Jacuipense 23 : 00 Paysandu

Brazil – Serie D

Goiânia 18 : 00 Águia Negra
São Luiz 18 : 00 Caxias

Brazil – Brasileiro de Aspirantes

Sampaio Corrêa U23 18 : 30 Santa Cruz U23

Brazil – CBF Brasileiro U20

Palmeiras U20 23 : 00 Atlético Mineiro U20
Cruzeiro U20 23 : 30 São Paulo U20

Brazil – Paulista U20

Comercial U20 18 : 00 Linense U20

Brazil – Brasileiro Feminino A2

Botafogo 18 : 00 Atlético Mineiro

Bulgaria – Second League

Ludogorets II 12 : 30 Septemvri Sofia
Kariana Erden 12 : 30 Pirin Blagoevgrad

Chile – Primera B

Barnechea 14 : 00 Deportes Temuco
San Marcos 14 : 00 Santiago Morning

Colombia – Primera A

Junior 23 : 05 Alianza Petrolera
Atlético Nacional 01 : 10 Deportivo Pasto

Colombia – Primera B

Real San Andrés Unión Magdalena
Boca Juniors de Cali Leones
Real Cartagena Cortuluá
Orsomarso Deportes Quindío
Barranquilla Valledupar
Tigres Atlético Huila
Fortaleza CEIF Llaneros
Atlético Bogotá

Colombia – Liga Femenina

Real San Andrés 16 : 00 Atlético Bucaramanga
Llaneros 20 : 00 Millonarios

Costa Rica – Primera División

Guadalupe 23 : 00 Sporting San José

Croatia – 1. HNL Juniori

Dinamo Zagreb U19 10 : 00 Hrv Dragovoljac U19

Denmark – U21 Ligaen

Frederikssund IK U21 18 : 00 Vanløse U21
AB Tårnby U21 18 : 00 Rudersdal U21

Ecuador – Liga Pro

Emelec 23 : 00 Universidad Católica

England – National League N / S

Chelmsford City 19 : 45 Tonbridge Angels

England – Non League Premier

Hitchin Town 19 : 45 Needham Market

England – Non League Div One

Bracknell Town 19 : 45 Westfield

England – Counties Leagues

Combined Counties League Premier

Sutton Common Rovers 19 : 45 Raynes Park Vale

Midland League Premier

Romulus 19 : 45 Coventry United

North West Counties League Premier

Whitchurch Alport 19 : 45 1874 Northwich

England – FA Cup

Oxford City 19 : 45 Northampton Town

England – Premier League 2 Division Two

Crystal Palace U23 13 : 00 Reading U23
Burnley U23 14 : 00 Aston Villa U23

England – Professional Development League

Charlton Athletic U23 13 : 00 Barnsley U23

England – U18 Professional Development League

Sheffield Wednesday U18 14 : 00 Colchester United U18

France – National 1

Orléans 19 : 45 Boulogne

Georgia – Liga 3

Saburtalo II 10 : 00 Spaeri
Bakhmaro 10 : 00 Guria
Gareji 10 : 00 Kolkheti Poti

Germany – 2. Bundesliga

Holstein Kiel 19 : 30 Hamburger SV

Germany – 3. Liga

MSV Duisburg 18 : 00 Viktoria Köln

Honduras – Liga Nacional

Honduras Progreso 00 : 00 Motagua
Real España 01 : 00 Real de Minas

Iceland – 1. Deild

Fram CANC Keflavík
Leiknir Reykjavík CANC Grindavík

Iceland – Úrvalsdeild Women

Thróttur Reykjavík CANC Stjarnan

Iceland – 1. Deild Women

Fjölnir CANC Víkingur Reykjavík
Grótta CANC Augnablik
Afturelding CANC ÍA
Haukar CANC Keflavík

Indonesia – Liga 1

Barito Putera PSTP Persipura
Bali United PSTP Persik Kediri

Israel – Ligat ha’Al

Hapoel Tel Aviv 18 : 30 Hapoel Hadera

Israel – Liga Leumit

Hapoel Petah Tikva 17 : 00 Sektzia Nes Tziona
Hapoel Ra’anana 17 : 00 Maccabi Ahi Nazareth
Hapoel Umm al-Fahm 17 : 00 Hapoel Jerusalem

Italy – Serie C

Palermo 20 : 00 Catania

Italy – Campionato Primavera 1

Genoa U19 13 : 30 Fiorentina U19

Korea Republic – WK-League

Gyeongju 09 : 00 Suwon FMC

Kosovo – Superliga

Drenica Skënderaj 12 : 30 Feronikeli

Mexico – Liga MX

Santos Laguna 01 : 06 Mazatlán
Querétaro 03 : 06 Tijuana

Mexico – Liga de Expansión MX

Alebrijes de Oaxaca 00 : 00 Atlante

Mexico – Liga MX Femenil

Necaxa 23 : 00 Toluca
Atlas 16 : 00 Pumas UNAM
América 21 : 45 Querétaro

Netherlands – Eerste Divisie

Eindhoven 17 : 45 Dordrecht
Utrecht II 20 : 00 Roda JC

Palestine – West Bank Premier League

Shabab Al-Dhahiriya 14 : 00 Taraji Wadi Al-Nes

Panama – LPF

San Francisco 00 : 00 Alianza

Paraguay – Division Profesional

Sol de América 00 : 30 Olimpia

Philippines – PFL

Stallion 01 : 00 Azkals
Maharlika 08 : 30 Mendiola
United City 12 : 00 Kaya

Portugal – Segunda Liga

Penafiel 19 : 45 Chaves

Qatar – QSL Cup

Al Arabi 14 : 15 Al Kharitiyath
Al Ahli 16 : 30 Al Gharafa
Umm Salal 16 : 30 Al Rayyan

Romania – Liga I

UTA Arad 18 : 30 Gaz Metan Mediaş

Saudi Arabia – Division 1

Al Hazm 12 : 20 Ohod
Al Sahel 14 : 30 Najran
Al Jeel 14 : 35 Al Shoalah

Saudi Arabia – Youth League

Abha U19 11 : 30 Al Quadisiya U19
Hajer U19 11 : 55 Ohod U19
Al Fateh U19 11 : 55 Al Ta’ee U19
Al Nassr U19 12 : 10 Al Taawon U19
Al Hilal U19 12 : 10 Al Faisaly U19
Al Shabab U19 12 : 10 Al-Feiha U19
Al Ahli U19 12 : 45 Al Ittihad U19
Al Wahda U19 12 : 45 Al Ittifaq U19

Spain – Segunda División

Girona 20 : 00 Las Palmas

Sweden – Superettan

Umeå FC 18 : 00 GIF Sundsvall

Tahiti – Ligue 1

Central 02 : 00 AS Pueu

Tanzania – Ligi kuu Bara

Tanzania Prisons Ihefu

United Arab Emirates – Arabian Gulf Reserve League

Al Dhafra U21 14 : 00 Al Ain U21
Al Sharjah U21 14 : 00 Al Jazira U21
Bani Yas U21 14 : 00 Ajman U21

Uruguay – Primera División

Boston River 23 : 15 River Plate
Plaza Colonia 18 : 00 Liverpool

USA – MLS

Houston Dynamo 23 : 30 Colorado Rapids
Los Angeles 23 : 30 Portland Timbers
Minnesota United 23 : 30 Dallas
Real Salt Lake 23 : 30 Sporting KC
Seattle Sounders 23 : 30 SJ Earthquakes
Vancouver Whitecaps 23 : 30 LA Galaxy

Uzbekistan – Pro League A

Promotion Round

Shortan Turan

Relegation Round

Istiklol Fergana Xorazm
Oq-tepa Zaamin

Venezuela – Primera División

Group A

Academia Puerto Cabello 00 : 00 Trujillanos

Group B

Zamora 00 : 00 Gran Valencia
Aragua 21 : 00 Deportivo Táchira

Venezuela – Segunda División

Angostura 14 : 00 Fundación Lara Deportiva
JBL Zulia 15 : 00 Hermanos Colmenares
Llaneros de Guanare 19 : 30 UCV
Yaracuy 19 : 30 Fundación AIFI
Real Frontera 19 : 30 ULA
Ureña 19 : 30 Atlético El Vigía