8 January 2021

0
116

Germany – Bundesliga

Borussia M’gladbach 19 : 30 Bayern Munich

Spain – La Liga

Celta Vigo 20 : 00 Villarreal

Albania – Superliga

Vllaznia Shkodër 17 : 00 Teuta Durrës

Algeria – Ligue 1

CS Constantine 15 : 00 Aïn M’lila
NA Hussein Dey 15 : 00 ASO Chlef
JSM Skikda 15 : 00 Saoura

Algeria – U21 League 1

CS Constantine U21 Aïn M’lila U21
NA Hussein Dey U21 ASO Chlef U21
JSM Skikda U21 JS Saoura U21

Australia – A-League

Melbourne City PSTP Newcastle Jets
Newcastle Jets 08 : 05 Western Sydney Wanderers

Australia – W-League

Newcastle Jets 05 : 35 Sydney

Bahrain – Premier League

Budaiya 15 : 00 Al Ahli
Manama 15 : 00 Malkiya
Al Najma 15 : 00 Busaiteen

Brazil – Serie A

Atlético GO 00 : 00 Vasco da Gama

Brazil – Serie B

Brasil de Pelotas 19 : 00 Avaí
CRB 22 : 15 AD Confiança
Operário PR 22 : 15 Oeste
Náutico 22 : 15 Paraná

Brazil – Potiguar 2

Alecrim 18 : 00 Palmeira
Visão Celeste 18 : 00 Parnamirim

Chile – Primera División

Deportes Iquique 00 : 30 Universidad Católica
Cobresal 13 : 30 Audax Italiano

Congo DR – Ligue 1

Rangers 14 : 30 Renaissance

Djibouti – Division 1

ASAS 12 : 00 Barwaqo / CCO
Q5 / Nourie Transit 14 : 00 Hayabley
Police Nationale 16 : 00 Arta / Solar 7

Egypt – Premier League

National Bank of Egypt 12 : 30 Pyramids
Wadi Degla 15 : 00 ENPPI
Ceramica Cleopatra 17 : 30 Al Ahly

Egypt – Second League

Group B

Tanta 12 : 30 Suez
Al Merreikh 12 : 30 ZED
Petrojet 12 : 30 El Dakhleya
Tersana 12 : 30 Gomhoreyat Shepin
El Seka El Hadid 12 : 30 El Zarqa
Coca-Cola 12 : 30 Sers Elyan
Nogoom 12 : 30 Al Nasr
Porto Suez 12 : 30 El Qanah

Group C

Alaab Damanhour 12 : 30 El Raja
Dikernis 12 : 30 Pharco
Kafr El Sheikh 12 : 30 Baladiyyat Al Mehalla
El Olympi 12 : 30 El Mansura
Maleyet Kafr El Zayiat 12 : 30 Sporting Alexandria
Haras El Hodood 12 : 30 Biyala
Al Jazeera 12 : 30 Beni Ebeid
Abu Qair Semad 12 : 30 El Hamam

England – League One

Charlton Athletic 19 : 45 Accrington Stanley

England – Counties Leagues

Essex Senior League

West Essex PSTP Saffron Walden Town
Woodford Town PSTP Southend Manor

Hellenic League Premier

Windsor PSTP Binfield

England – FA Cup

Wolverhampton Wanderers 19 : 45 Crystal Palace
Aston Villa 19 : 45 Liverpool

England – Professional Development League

Sheffield Wednesday U23 13 : 00 Sheffield United U23

England – Youth Alliance

Burton Albion U18 13 : 00 Notts County U18

France – Ligue 2

Châteauroux 19 : 00 Guingamp
Dunkerque 19 : 00 Troyes
Le Havre 19 : 00 Valenciennes
Nancy 19 : 00 Rodez
Niort 19 : 00 Amiens SC
Paris FC 19 : 00 Ajaccio
Pau 19 : 00 Chambly
Sochaux 19 : 00 Clermont

France – National 1

Villefranche 17 : 00 Stade Briochin
Boulogne 19 : 00 Annecy
Bourg-en-Bresse 19 : 00 Lyon Duchère
Bastia-Borgo 19 : 00 Red Star
Le Mans 19 : 00 Cholet
Sète 19 : 00 Avranches
Laval 19 : 00 Créteil
Concarneau 19 : 00 Orléans

Germany – 2. Bundesliga

Sandhausen 17 : 30 Heidenheim
Karlsruher SC 17 : 30 Greuther Fürth

Germany – 3. Liga

Waldhof Mannheim 18 : 00 Verl

Ghana – Premier League

Legon Cities 18 : 00 WAFA

India – Indian Super League

NorthEast United 14 : 00 Hyderabad

Indonesia – Liga 1

Persik Kediri PSTP Persela
Arema PSTP Bhayangkara
Persebaya Surabaya PSTP PSS Sleman

Israel – Liga Leumit

Beitar Tel Aviv Bat Yam 13 : 00 Hapoel Acre
Hapoel Ra’anana 13 : 00 Hapoel Rishon LeZion
Hapoel Petah Tikva 13 : 00 Hapoel Jerusalem
Hapoel Kfar Shalem 13 : 00 Maccabi Ahi Nazareth
Kafr Qasim 13 : 00 Hapoel Ramat Gan

Israel – Liga Alef

North A

Maccabi Tzur Shalom Hapoel Herzliya
Hapoel Bnei Fureidis Ironi Tiberias

North B

Hapoel Migdal HaEmek Hapoel Kaukab
Haifa Robi Shapira Hapoel Bnei Zalafa

South A

Agudat Sport Ashdod Hapoel Azor
Holon Yermiyahu Ironi Or Yehuda

South B

Hapoel Bik’at HaYarden Maccabi Sha’arayim
Maccabi Kabilio Jaffa Maccabi Ashdod

Israel – Liga Bet

North A

Beitar Nahariya PSTP Hapoel Ironi Safed
Hapoel Ironi Karmiel PSTP Maccabi Ma’alot Tarshiha

North B

Hapoel Tirat HaCarmel PSTP Ihud Bnei Kfar Kara
Ihud Bnei Baka PSTP Beitar Haifa
Hapoel Beit Shean PSTP Hapoel Bnei Musmus
Pardes Hanna-Karkur PSTP Ironi Nesher

South A

Hapoel Hod HaSharon PSTP Hapoel Kfar Bara
Beitar Ramat Gan PSTP Hapoel Qalansawe
Hapoel Pardesya Noam PSTP Sporting Tel Aviv

South B

Maccabi Ironi Sderot PSTP Beitar Ironi Kiryat Gat
Beitar Yavne PSTP Arad
Hapoel Merhavim PSTP Ironi Modi’in
Hapoel Yeruham PSTP Maccabi Ironi Netivot
MS Be’er Sheva PSTP Beitar Ir Ma’ale Adumim
MS Jerusalem PSTP Hapoel Lod

Malta – National Amateur League

Rabat Ajax 17 : 00 Mtarfa
Luqa St. Andrew’s 20 : 15 Zabbar St. Patrick

Mexico – U20 League

Puebla U20 15 : 00 Guadalajara U20
Mazatlán U20 16 : 00 Necaxa U20

Mexico – U17 League

Puebla U17 17 : 45 Guadalajara U17
Tijuana U17 20 : 45 Pumas UNAM U17

Mexico – Liga MX Femenil

Querétaro 23 : 00 Mazatlán
Necaxa 22 : 00 Cruz Azul

Netherlands – Eerste Divisie

Almere City 20 : 00 Eindhoven
Cambuur 20 : 00 Volendam
Go Ahead Eagles 20 : 00 TOP Oss
De Graafschap 20 : 00 Telstar
MVV 20 : 00 Utrecht II
NAC Breda 20 : 00 Roda JC
NEC 20 : 00 Excelsior

Oman – Professional League

Dhofar 13 : 00 Muscat
Al Nahda 13 : 00 Bahla
Al Musannah 13 : 20 Al Suwaiq
Al Ittihad 16 : 45 Al Rustaq

Portugal – Primeira Liga

Rio Ave 19 : 00 Portimonense
Famalicão 21 : 00 Porto

Qatar – Stars League

Al Duhail 12 : 15 Al Wakrah
Al Khor 14 : 45 Umm Salal
Al Arabi 14 : 45 Al Ahli

Saudi Arabia – Pro League

Al Batin 12 : 20 Al Hilal
Al Quadisiya 14 : 40 Al Ahli
Al Nassr 16 : 55 Al-Ain

Saudi Arabia – Division 2

Al Rawdhah 12 : 10 Al Taraji
Al Mojzel 12 : 25 Al Riyadh
Al Selmiyah 12 : 25 Al-Washm
Al Taqdom 12 : 30 Al Jandal
Hottain 13 : 00 Al Kholood
Al Dahab 13 : 05 Al Sharq

Scotland – FA Cup

Queen’s Park 19 : 45 Queen of the South

South Africa – PSL

Stellenbosch 18 : 00 Black Leopards

South Africa – 1st Division

Cape Town All Stars 13 : 30 Polokwane City

South America – CONMEBOL Sudamericana

Coquimbo Unido 00 : 30 Defensa y Justicia

Spain – Segunda División

Real Zaragoza 20 : 00 UD Logroñés

Spain – Tercera Division

Buzanada 21 : 00 Vera
Villa Santa Brígida 21 : 00 Unión Viera
Panadería Pulido 21 : 00 UD San Fernando

Spain – Autonómicas

Canarias – Gran Canaria

SD San Isidro Gáldar 20 : 30 Doramas
Valleseco 20 : 30 San Pedro Mártir
Las Longueras 21 : 00 Tablero
Becerril Guía 21 : 00 San Antonio
Unión Carrizal 21 : 00 Estrella
Castillo 21 : 00 Ingenio
Unión Pedro Hidalgo 21 : 00 Balos
Goleta 21 : 00 Arguineguín
Agaete 21 : 00 RC Victoria

Canarias – La Palma

San Andrés y Sauces 20 : 00 EF Hiscaguán
La Rosa 20 : 00 Norte
Unión Breñas 20 : 30 Fuencaliente

Canarias – Tenerife

Florida 21 : 00 Buenavista
CD San Andrés 21 : 00 Real Unión de Tenerife
Águilas Atlético 21 : 00 Atlético San Juan
Candela 21 : 00 Atlético Granadilla
Tenerife III 21 : 00 San Lorenzo Constancia

Spain – Liga Nacional Juvenil

Guía U19 21 : 15 Atlético GC U19

Syria – Premier League

Horriya 12 : 00 Al Taliya
Tishreen 12 : 00 Al-Horgelah
Wathba 12 : 00 Al Karama
Al Wahda 12 : 00 Hottin
Jabala 12 : 00 Al Ittihad
Al Shorta 12 : 00 Al Jaish
Al Sahel 12 : 00 Foutoua

United Arab Emirates – Division 1

Al Taawon 12 : 50 Al Hamriyah
Al Thaid 12 : 50 Dibba Al Fujairah
Masfut 12 : 50 Al Arabi

United Arab Emirates – League Cup

Bani Yas 13 : 00 Kalba
Sharjah 16 : 00 Al Wasl

United Arab Emirates – Youth League

Al Rams U19 12 : 50 Dibba Al Hisn U19
Al Bataeh U19 12 : 50 Emirates U19
Shabab Al Ahli U19 13 : 00 Al Orooba U19

World – Club Friendlies

Lausanne Sport Neuchâtel Xamax
Teplice 17 : 00 Viktoria Žižkov