8 December 2020

0
191

England – Championship

Coventry City 19 : 45 Luton Town
Huddersfield Town 19 : 45 Sheffield Wednesday
Millwall 19 : 45 Queens Park Rangers
Stoke City 19 : 45 Cardiff City
Swansea City 19 : 45 AFC Bournemouth
Watford 19 : 45 Rotherham United

Europe – UEFA Champions League

Zenit 17 : 55 Borussia Dortmund
Lazio 17 : 55 Club Brugge
Chelsea 20 : 00 Krasnodar
Rennes 20 : 00 Sevilla
Barcelona 20 : 00 Juventus
Dynamo Kyiv 20 : 00 Ferencvaros
PSG 20 : 00 Istanbul Basaksehir
RB Leipzig 20 : 00 Manchester United

Africa – COSAFA U20 Championship

Eswatini U20 10 : 30 Botswana U20
South Africa U20 13 : 30 Mozambique U20
Zimbabwe U20 13 : 30 Lesotho U20

Argentina – Primera Nacional

Argentina – Primera C

Deportivo Merlo 20 : 10 Argentino Merlo
Real Pilar 20 : 10 Dock Sud

Argentina – Primera D

Lower Table Round

Juventud Unida 20 : 10 Deportivo Muñiz
Argentino Rosario 20 : 10 Puerto Nuevo

Upper Table Round

Lugano 20 : 10 Defensores de Cambaceres
Atlas 20 : 10 Sportivo Barracas
Claypole 20 : 10 Liniers

Argentina – Primera A

Racing Club 12 : 00 River Plate
Independiente 20 : 10 San Lorenzo

Armenia – Premier League

Lori 10 : 00 Shirak

Armenia – First League

Lernayin Artsakh 10 : 00 Ararat II

Australia – Victoria NPL Youth League

Avondale Heights U20 CANC Green Gully U20
Eastern Lions U20 CANC Port Melbourne U20
Melbourne Knights U20 CANC St. Albans Saints U20
Altona Magic U20 CANC Heidelberg United U20
Bentleigh Greens U20 CANC Dandenong Thunder U20
Dandenong City U20 CANC Hume City U20
South Melbourne U20 CANC Oakleigh Cannons U20

Australia – South Australia State League 1 Reserves

White City Res. 09 : 00 West Torrens Res.

Bahrain – Second Division

Al Shabab 15 : 00 Sitra
Qalali 15 : 00 Bahrain SC
Al Ittihad 15 : 00 Khalidiya

Belgium – First Division A

OH Leuven 16 : 00 Excel Mouscron

Bolivia – Primera División

Jorge Wilstermann 00 : 00 Aurora
Nacional Potosí 19 : 00 Bolívar
Guabirá 21 : 15 Atlético Palmaflor

Brazil – Serie A

Atlético GO 23 : 00 Goiás

Brazil – Serie B

Juventude 19 : 00 Oeste
Guarani 19 : 30 Operário PR
América Mineiro 22 : 15 Sampaio Corrêa
Botafogo SP 22 : 15 Ponte Preta

Brazil – Capixaba

Rio Branco ES 22 : 00 Vitória ES

Brazil – Copa do Nordeste U20

Nautico U20 18 : 00 Ferroviário U20
Globo U20 18 : 00 América RN U20

Brazil – Mineiro Women

Cruzeiro 18 : 00 Atlético Mineiro

Brazil – Paraibano Women

Auto Esporte 00 : 00 Botafogo PB

Brazil – Copa Paulista Women

São Paulo 21 : 00 Taubaté

Chile – Primera División

Cobresal 13 : 30 Universidad Concepción
Deportes Iquique 19 : 15 Unión Española
Colo Colo 21 : 30 La Serena

Chile – Segunda División

Iberia 13 : 00 Fernández Vial

Colombia – Primera B

Bogotá 23 : 00 Valledupar
Atlético Huila 01 : 00 Unión Magdalena

Congo DR – Ligue 1

RCK 12 : 30 Don Bosco
Dauphins Noirs 14 : 30 Vita Club
Renaissance 14 : 30 TP Mazembe
Sanga Balende 14 : 30 Saint Eloi Lupopo

Croatia – 1. HNL Juniori

Slaven Koprivnica U19 11 : 00 Hrv Dragovoljac U19

Czech Republic – Czech Liga

Jablonec 16 : 00 Bohemians 1905

Denmark – DBU Pokalen

B 93 16 : 00 AaB

Ecuador – Liga Pro

Mushuc Runa 18 : 15 Orense
Deportivo Cuenca 20 : 30 Macará
Técnico Universitario 22 : 45 Universidad Católica

England – League Two

Scunthorpe United 19 : 00 Colchester United
Grimsby Town 19 : 00 Newport County

England – National League

Barnet 18 : 00 Stockport County
Eastleigh 19 : 00 Wrexham
Sutton United 19 : 00 Chesterfield
Aldershot Town 19 : 45 Halifax Town
Altrincham 19 : 45 Woking
Bromley 19 : 45 Yeovil Town
Dover Athletic PSTP Solihull Moors
Hartlepool United 19 : 45 King’s Lynn Town
Notts County 19 : 45 Boreham Wood
Torquay United 19 : 45 Maidenhead United
Weymouth 19 : 45 Dagenham & Redbridge

England – National League N / S

North

Leamington PSTP Darlington
Brackley Town 19 : 45 Spennymoor Town
York City 19 : 45 Kettering Town
Chester 19 : 45 Hereford
Chorley 19 : 45 Guiseley
Blyth Spartans 19 : 45 Boston United

South

Dulwich Hamlet 19 : 45 Eastbourne Borough
Oxford City 19 : 45 St Albans City
Tonbridge Angels 19 : 45 Chippenham Town
Concord Rangers 19 : 45 Bath City

England – Non League Premier

Northern

Nantwich Town PSTP Hyde United
Lancaster City PSTP Witton Albion
United of Manchester PSTP Atherton Collieries
Radcliffe PSTP Lancaster City
Stafford Rangers PSTP Stalybridge Celtic
Whitby Town PSTP Scarborough Athletic

Southern Central

Alvechurch PSTP Barwell
Needham Market PSTP Hitchin Town
AFC Rushden & Diamonds PSTP Leiston
Banbury United PSTP Nuneaton Borough
Biggleswade Town PSTP Royston Town
Coalville Town PSTP Hednesford Town
Kings Langley PSTP Peterborough Sports
Lowestoft Town PSTP St Ives Town
Rushall Olympic PSTP Redditch United
Tamworth PSTP Bromsgrove Sporting

Southern South

Hartley Wintney PSTP Swindon Supermarine
Hayes & Yeading United PSTP Harrow Borough
Hendon PSTP Metropolitan Police
Merthyr Town CANC Weston-super-Mare
Poole Town PSTP Tiverton Town
Truro City PSTP Dorchester Town
Walton Casuals PSTP Farnborough
Taunton Town PSTP Yate Town

England – Non League Div One

Northern North West

Clitheroe PSTP Kendal Town
Colne PSTP Mossley
Prescot Cables PSTP Pontefract Collieries
Trafford PSTP Brighouse Town

Northern South East

Chasetown PSTP Glossop North End
Loughborough Dynamo PSTP Leek Town
Newcastle Town PSTP Worksop Town
Sheffield PSTP Spalding United
Stocksbridge Park Steels PSTP Ilkeston Town

Southern Central

AFC Dunstable PSTP Yaxley

Southern South

Basingstoke Town PSTP Willand Rovers

England – Counties Leagues

Combined Counties League Premier

Egham Town 19 : 45 Guildford City
Sheerwater 19 : 45 Molesey

Eastern Counties League Premier

Brantham Athletic 19 : 45 Haverhill Rovers
Clacton 19 : 45 Walsham Le Willows

Essex Senior League

Hadley PSTP Ilford

Midland League Premier

Coventry Sphinx PSTP Haughmond
Tividale PSTP Gresley Rovers

North West Counties League Premier

Irlam PSTP Whitchurch Alport
Bootle PSTP Skelmersdale United

Northern Counties East League Premier

Athersley Recreation PSTP Bottesford Town
Bridlington Town PSTP AFC Mansfield
Goole PSTP Handsworth
Liversedge PSTP Knaresborough Town
Silsden PSTP Staveley MW
Maltby Main PSTP Hemsworth MW

Northern League One

Sunderland RCA PSTP North Shields
Hebburn Town PSTP Seaham Red Star
Sunderland Ryhope CW PSTP Thornaby
Whitley Bay PSTP Whickham
West Auckland Town PSTP Billingham Town

Southern Combination League Premier

Crawley Down Gatwick 19 : 30 Loxwood
Eastbourne Town 19 : 30 Little Common
Eastbourne United 19 : 30 Langney Wanderers
Horley Town 19 : 30 Alfold
Horsham YMCA 19 : 30 Saltdean United
Pagham 19 : 30 Steyning Town
Hassocks 19 : 30 Broadbridge Heath
Lancing 19 : 30 East Preston
Lingfield 19 : 45 Newhaven
Peacehaven & Telscombe 19 : 45 Uckfield Town

Spartan South Midlands League Premier

Oxhey Jets PSTP Aylesbury Vale Dynamos
Eynesbury Rovers PSTP London Colney
Harefield United PSTP Broadfields United
Newport Pagnell Town PSTP Dunstable Town
North Greenford United PSTP Leverstock Green
Tring Athletic PSTP Potton United

United Counties League Premier

Harborough Town 19 : 30 Anstey Nomads
Lutterworth Town PSTP Oadby Town
Desborough Town PSTP Shepshed Dynamo

Wessex League Premier

Cowes Sports 19 : 30 Lymington Town
Bashley 19 : 30 Christchurch
Brockenhurst 19 : 45 Blackfield & Langley
Tadley Calleva 19 : 45 Shaftesbury Town
Fareham Town 19 : 45 Fleet Town
Bournemouth FC 19 : 45 AFC Portchester
Hamble Club 19 : 45 Portland United
Alresford Town 19 : 45 AFC Stoneham

Western League Premier

Bitton PSTP Brislington
Odd Down PSTP Chipping Sodbury Town

England – EFL Trophy

Hull City 17 : 30 Crewe Alexandra
AFC Wimbledon 18 : 00 Arsenal U21
Oldham Athletic 18 : 00 Sunderland
Accrington Stanley 19 : 00 Manchester United U21
Cheltenham Town 19 : 00 Portsmouth
Exeter City 19 : 00 Northampton Town
Leyton Orient 19 : 00 Bristol Rovers
Port Vale 19 : 00 Wolves U21
Salford City 19 : 00 Leicester City U21
Shrewsbury Town 19 : 00 Lincoln City
Peterborough United 19 : 00 West Ham United U21
Cambridge United 19 : 45 Gillingham
Fleetwood Town 19 : 45 Blackpool
Tranmere Rovers 19 : 45 Manchester City U21
Milton Keynes Dons 19 : 45 Norwich City U21
Oxford United 19 : 45 Forest Green Rovers

England – FA Trophy

Marske United 19 : 00 Warrington Town
Royston Town 19 : 30 Tamworth
Basford United 19 : 30 Rushall Olympic
Needham Market 19 : 30 Leiston
Salisbury 19 : 30 Bracknell Town
Ashton United 19 : 45 South Shields
Runcorn Linnets 19 : 45 Morpeth Town
Witton Albion 19 : 45 Bamber Bridge
Nantwich Town 19 : 45 Workington
Marine 19 : 45 Hyde United
Buxton 19 : 45 City of Liverpool
Grantham Town 19 : 45 St Ives Town
Coleshill Town 19 : 45 Matlock Town
St Neots Town 19 : 45 Kings Langley
Hitchin Town 19 : 45 Mickleover
Marlow 19 : 45 Nuneaton Borough
Biggleswade Town 19 : 45 Bedford Town
AFC Rushden & Diamonds 19 : 45 Peterborough Sports
Kidsgrove Athletic 19 : 45 Stamford
Welwyn Garden City 19 : 45 Hednesford Town
Aveley 19 : 45 Hastings United
Carshalton Athletic 19 : 45 Barking
Lowestoft Town 19 : 45 Cheshunt
Haringey Borough 19 : 45 Bishop’s Stortford
Hornchurch 19 : 45 Wingate & Finchley
Uxbridge 19 : 45 Cray Wanderers
Leatherhead 19 : 45 Felixstowe & Walton Utd
North Leigh 19 : 45 Frome Town
Weston-super-Mare 19 : 45 Chesham United
Margate CANC Burgess Hill Town
Corinthian-Casuals 19 : 45 Walton Casuals
Thame United 19 : 45 Bognor Regis Town

England – London Senior Cup

Cockfosters 19 : 30 Tower Hamlets

England – Central League Cup

Rochdale Res. PSTP Fleetwood Town Res.
AFC Bournemouth Res. 14 : 00 Southend United Res.

England – Professional Development League

Barnsley U23 14 : 00 Crewe Alexandra U23

England – FA Youth Cup

Swansea City U18 13 : 00 Queens Park Rangers U18
Carlisle United U18 18 : 00 Blackburn Rovers U18

England – Youth Alliance Cup

Huddersfield Town U18 11 : 30 Fleetwood Town U18

France – National 1

Annecy 18 : 00 Concarneau

Germany – 3. Liga

Meppen 18 : 00 Waldhof Mannheim

Germany – Oberliga

Eintracht Trier PSTP Mülheim-Kärlich

Hungary – NB III

Tatabánya 12 : 00 Ménfőcsanak

India – Indian Super League

Bengaluru 14 : 00 NorthEast United

Iraq – Iraqi League

Al Najaf 11 : 00 Erbil
Al Simawa 11 : 00 Al Shorta
Al Hudod 11 : 00 Zakho
Naft Maysan 11 : 00 Al Karkh
Naft Al-Janoob 13 : 15 Al Zawra’a
Al Quwa Al Jawiya 15 : 30 Al-Qasim

Israel – Ligat ha’Al

Bnei Sakhnin 18 : 00 Maccabi Haifa

Israel – Liga Alef

North A

Ihud Bnei Mejdel Krum 11 : 00 Tira

North B

Daburiyya Osama Maccabi Bnei Raina

South B

Ironi Kuseife 12 : 00 Hapoel Marmorek

Italy – Serie B

Cremonese 14 : 00 Brescia
Pisa 16 : 00 Ascoli

Jordan – 1st Division

Sama Al Sarhan 12 : 00 Moghayer Al Sarhan
Kfarsoum 12 : 00 That Ras

Kuwait – Premier League

Al Fahaheel 13 : 00 Burgan
Al Shabab 15 : 30 Yarmouk
Al Qadsia 15 : 30 Al Nasar

Malta – Premier League

Sirens 13 : 00 Santa Lucia
Sliema Wanderers 13 : 00 Hamrun Spartans
Gzira United 17 : 15 Hibernians
Zejtun Corinthians 17 : 15 Lija Athletic

Malta – First Division Women

Mosta 14 : 30 Mgarr United
Kirkop United 14 : 30 Mtarfa

Mexico – Liga MX Femenil

Tigres UANL 01 : 00 Querétaro
Monterrey 03 : 00 América

Moldova – Divizia Națională

Zimbru PSTP Codru Lozova

Morocco – Botola Pro

RSB Berkane 14 : 30 Maghreb Fès
FAR Rabat 16 : 30 Moghreb Tétouan
Chabab Mohammédia 18 : 30 Renaissance Zemamra

Morocco – Botola 2

Stade Marocain 14 : 00 Chabab Ben Guerir
Wydad Fès 14 : 00 Khouribga
Tihad Casablanca 14 : 00 Chabab Atlas Khénifra

Northern Ireland – Premiership

Dungannon Swifts 19 : 45 Portadown

Paraguay – Division Profesional

Nacional 23 : 00 Cerro Porteño

Peru – Segunda División

Unión Comercio 00 : 15 Alianza Atlético

Portugal – Segunda Liga

Casa Pia 20 : 30 Mafra

Portugal – Liga Revelação U23

Estoril U23 11 : 00 Cova da Piedade U23

Qatar – Stars League

Al Duhail 14 : 30 Al Sailiya
Al Arabi 16 : 45 Al Rayyan
Al Wakrah 16 : 45 Al Sadd

Romania – Liga II

Universitatea Cluj 14 : 45 Dunărea Călăraşi

Rwanda – National Soccer League

Gorilla PSTP APR
Kiyovu Sports 13 : 00 Marines

Saudi Arabia – Division 1

Al-Kawkab 12 : 05 Al Jeel
Al Draih 12 : 05 Al Jabalain
Al Hazm 12 : 15 Al Adalah

South Africa – PSL

Kaizer Chiefs 17 : 30 Black Leopards

South Africa – 1st Division

Cape Town Spurs 13 : 30 Jomo Cosmos

Spain – Tercera Division

Group 1

Deportivo La Coruña II 11 : 00 Agrupación Estudiantil
Polvorín 11 : 00 Silva
Villalbés 15 : 00 Somozas
Pontellas 15 : 15 Arenteiro
As Pontes 15 : 30 Viveiro
Arzúa 15 : 30 Paiosaco
Rápido Bouzas 15 : 30 Ribadumia
Alondras 15 : 30 Atios
Bergantiños 16 : 00 Fisterra
Barco 16 : 00 Ourense CF
UD Ourense 16 : 00 Choco
Arosa 16 : 00 Estradense

Group 10

Pozoblanco 11 : 00 Castilleja
Gerena 11 : 00 Utrera
Rota 15 : 00 Lebrijana
Cabecense 16 : 00 Antoniano

Group 14

Extremadura UD II 10 : 30 Aceuchal
Plasencia 11 : 00 Chinato
Miajadas 11 : 00 Olivenza
Llerenense 11 : 00 Arroyo
Fuente Cantos 11 : 00 Trujillo
Diocesano 11 : 00 Azuaga
Cacereño 11 : 00 Jerez
Campanario 11 : 15 Lobón
Valdivia 15 : 30 Calamonte
Moralo 16 : 00 Montijo

Group 15

Cortes 14 : 30 Bidezarra
Beti Kozkor 15 : 00 Valle Egüés
Txantrea 15 : 00 Huarte
River Ega 15 : 00 San Juan
Peña Sport 15 : 00 Ardoi
Murchante 15 : 00 Baztán
Lourdes 15 : 00 Cirbonero
Beti Onak 15 : 30 Subiza
Peña Azagresa 15 : 30 Cantolagua
Corellano 16 : 30 Burladés

Group 16

Calahorra II 10 : 30 UD Logroñés II

Group 17

CDJ Tamarite 10 : 30 Cariñena
Barbastro 11 : 00 Villanueva CF
Borja 11 : 00 Sariñena
Sabiñánigo 11 : 00 Calamocha
Fraga 11 : 00 Illueca
Belchite 97 11 : 00 Binéfar
Real Zaragoza II 11 : 30 Valdefierro
Almudévar 15 : 00 Épila
Brea 15 : 00 Cuarte
Atlético Monzón 15 : 00 Teruel
Utebo 15 : 30 Robres

Group 18

Huracán Balazote Albacete II
Illescas 10 : 30 Madridejos
Manzanares 11 : 00 Quintanar del Rey
La Solana 11 : 00 Atlético Ibañés
Manchego 11 : 00 Almagro
La Roda 11 : 00 Almansa
Guadalajara 11 : 00 Azuqueca
Villacañas 15 : 00 Tarancón
Marchamalo 15 : 30 Conquense
Toledo 16 : 00 Pedroñeras

Group 2

Llanes 11 : 00 San Martín
Mosconia 14 : 45 Real Avilés
Siero 14 : 45 Colunga
Valdesoto 14 : 45 Condal
Gijón Industrial 15 : 00 Lenense
Tuilla 15 : 00 Urraca
L’Entregu 15 : 45 Real Titánico
Llanera 16 : 00 Vallobín
Caudal 16 : 00 Praviano

Group 3

Revilla 10 : 30 Racing Santander II
Castro 10 : 45 Torina
Guarnizo 11 : 00 Solares
Cayón 14 : 30 Sámano
Barreda 14 : 45 Selaya
Atlético Albericia 16 : 00 Ribamontán al Mar
Bezana 16 : 00 Textil Escudo
Tropezón 16 : 00 Escobedo
Vimenor 16 : 00 Gimnástica Torrelavega
Rinconeda Polanco 16 : 30 Siete Villas

Group 4

Real Sociedad III PSTP JD Somorrostro

Group 6

Silla 15 : 30 Paterna

Group 8

Becerril Campos 15 : 00 Bembibre
La Virgen del Camino 15 : 00 Peñaranda
La Granja 15 : 00 Arandina
Cultural Cebrereña 15 : 00 Numancia II
Almazán 15 : 30 Real Burgos

Group 9

Melilla CD 11 : 00 Estepona
Huétor Tájar 16 : 00 Mancha Real
Atlético Porcuna 16 : 30 Polideportivo Almería

Spain – Autonómicas

Andalucía – Gr 1

Aroche 11 : 00 Écija
Viso 11 : 30 Isla Cristina
Atlético Algabeño 15 : 00 Puerto Real

Andalucía – Gr 2

Rincón 16 : 00 CD Vera

C Valenciana – Gr 3

Utiel 11 : 00 Atlético Benimar
Paiporta 19 : 30 Barrio del Cristo

C Valenciana – Gr 4

Promeses Sueca 11 : 30 Canals
Sueca 15 : 00 Alginet
L’Alcudia de Crespins 16 : 00 L’Alcúdia
Llosa 16 : 30 Enguera
Carcaixent 19 : 30 Almusafes

Canarias – La Palma

Argual 12 : 00 Mensajero II
Unión Breñas 12 : 00 San Andrés y Sauces
La Rosa 12 : 00 EF Hiscaguán
Mazo 12 : 00 El Cano
Norte 18 : 30 Los Llanos

Canarias – Tenerife

Orotava 12 : 00 Icodense
Laguna 12 : 00 Cruz Santa
Sauzal 12 : 00 Zamorano Esperanza
Buenavista 12 : 00 Isora
Arguijón 12 : 00 UD Tacoronte
Guancha 12 : 00 Unión Tejina
Puerto Cruz 12 : 00 Florida
I’Gara 12 : 00 Atlético San Juan
Marino II 12 : 00 Águilas Atlético
Atlético Granadilla 12 : 00 San Isidro
San Lorenzo Constancia 12 : 00 San Miguel
Tenerife III 12 : 00 Santos Reyes
CD San Andrés 12 : 00 Candela
Las Zocas 21 : 00 Real Unión de Tenerife

Castilla León – Gr A

Castilla Palencia PSTP Inter Vista Alegre
Tardelcuende 14 : 30 Atlético Candeleda

Castilla LM – Gr 2

Urda 15 : 00 Valdepeñas
Atlético Consuegra 15 : 15 Sonseca
Orgaceño 15 : 15 Toledo II
Almodóvar 15 : 30 Carrión

Castilla LM – Gr 3

Seseña 11 : 00 Talavera II
CD Puebla 15 : 30 Sporting Cabanillas

Extremadura – Gr 1

Cáceres 15 : 15 Piornal

Extremadura – Gr 2

Badajoz II 15 : 00 Codosera

Extremadura – Gr 3

La Estrella CANC Berlanga
Oliva 10 : 00 Ribereña
Gran Maestre 11 : 00 Usagre
La Estrella 11 : 30 Villafranca
CD Santa Marta 15 : 30 Zafra Atlético

Extremadura – Gr 5

Cabeza del Buey 18 : 00 Guareña

Spain – División de Honor Juvenil

Group 1

Racing Ferrol U19 11 : 00 Celta de Vigo U19

Group 2

Tudelano U19 11 : 00 Numancia U19
Osasuna U19 15 : 00 Oyonesa U19
Mutilvera U19 16 : 00 Valvanera U19

Group 3

San Francisco U19 14 : 45 Europa U19

Spain – Liga Nacional Juvenil

Group 1

Deportivo Coruña U19 II 10 : 00 EF Lalín U19
Ourense CF U19 11 : 00 Rápido Bouzas U19

Group 11

Castuera U19 11 : 00 Santa Amalia U19

Group 13

Málaga U19 II PSTP Arenas de Armilla U19
Real Jaén U19 16 : 00 El Ejido U19

Group 14

Real Betis U19 II 11 : 00 Puente Genil U19

Group 15

Atlético Tomelloso U19 11 : 00 Valdepeñas U19
EFB La Roda U19 11 : 00 Calvo Sotelo U19

Group 17

Vimenor U19 10 : 30 Atlético Perines U19 II
Colindres U19 10 : 30 Textil Escudo U19
Amistad Sniace U19 10 : 30 Solares U19
Ribamontán al Mar U19 10 : 30 Castro U19
Marina Sport U19 II 11 : 00 Guarnizo U19
Gimnástica U19 11 : 00 Laredo U19
Bezana U19 11 : 00 Bansander U19 II
Nueva Montaña U19 11 : 00 Cervantes U19
Revilla U19 15 : 30 Monte U19
Cayón U19 17 : 00 Racing Santander U19 II

Group 2

Real Oviedo U19 II 10 : 00 Astur U19
Llano U19 11 : 00 Colegio Inmaculada U19
Roces U19 II 11 : 00 Lealtad U19
Navarro U19 11 : 00 Avilés Stadium U19
Caudal U19 11 : 00 Llanera U19
Manuel Rubio U19 14 : 45 Codema U19
Llanes U19 15 : 00 Romanón U19
Sporting Gijón U19 II 15 : 30 Veriña U19
Alcázar U19 15 : 30 Langreo U19

Group 3

Gimnástica Segoviana U19 11 : 00 Numancia U19 II
Inter Amistad U19 11 : 00 Colegios Diocesanos U19
Zamora U19 11 : 00 Sur U19
Parquesol U19 11 : 00 Peña León U19
CD Victoria U19 11 : 15 Atlético Pinilla U19
Puente Castro U19 11 : 15 Real Valladolid U19 II
Isoba U19 11 : 45 Inter Vista Alegre U19
Burgos Promesas U19 15 : 00 La Charca U19
UD Santa Marta U19 II 15 : 00 Ponferradina U19

Group 5

Berceo U19 14 : 30 River Ebro U19
Náxara U19 16 : 00 Alfaro U19

Group 6

Helios U19 10 : 00 Alcañiz U19
Stad. Casablanca U19 II 10 : 00 Ebro U19 II
Giner Torrero U19 10 : 30 Santo Domingo U19
Actur Pablo Iglesias U19 10 : 30 Atlético Monzón U19
Utebo U19 10 : 30 UD San José U19
Amistad U19 11 : 00 Racing Club Zaragoza U19
CF Hernán Cortés U19 11 : 00 Real Zaragoza U19 II
Peñas Oscenses U19 14 : 30 CD San Gregorio U19
Borja U19 15 : 00 Ejea U19
Valdefierro U19 15 : 00 Escuela U19
Marianistas U19 17 : 00 Montecarlo U19
Balsas Picarral U19 18 : 00 Huesca U19 II

Group 7

Girona U19 II 14 : 30 Mercantil U19
Mataró U19 16 : 00 Damm U19 II

Group 8

Dénia U19 10 : 00 Torre Levante U19 II
Intangco U19 11 : 00 Paterna U19

Group 9

Peña Deportiva U19 15 : 00 Atlético Rafal U19

Spain – Primera Nacional Femenina

Group 1

Deportivo La Coruña II 16 : 00 Valladares

Group 2

Arratia Bizkerre
Mulier 10 : 30 UD Logroñés
Berriozar 11 : 00 Logroño II
Atlético Revellín 11 : 00 Castejón
Pradejón 15 : 30 Itaroa Huarte

Group 4

Hispalis Santa Teresa II
Málaga II 11 : 45 Cádiz

Group 5

Samper 11 : 00 Getafe
Atlético Madrid III 16 : 00 San Pío X

St. Kitts and Nevis – Premier League

Cayon 22 : 00 Garden Hotspurs

Switzerland – Challenge League

Chiasso 18 : 00 Aarau
Wil 19 : 00 Winterthur

Turkey – 1. Lig

Bandırmaspor 10 : 30 Bursaspor
İstanbulspor PSTP Balıkesirspor
Eskişehirspor 13 : 00 Tuzlaspor
Samsunspor 16 : 00 Menemenspor

Turkey – 2. Lig

Afjet Afyonspor 10 : 00 24 Erzincanspor

Uganda – Premier League

KCCA 13 : 00 Onduparaka
MYDA 13 : 00 Police
SC Villa 13 : 00 Mbarara City
Kitara 13 : 00 UPDF
Busoga United 13 : 00 BUL

USA – MLS

Seattle Sounders 02 : 30 Minnesota United

Uzbekistan – Cup

Kokand-1912 08 : 00 Surkhon
Lokomotiv 09 : 00 AGMK
Mash’al 09 : 00 Shortan
Pakhtakor 11 : 00 Sogdiana

Venezuela – Primera División

Group A

Mineros de Guayana 00 : 00 Academia Puerto Cabello
Deportivo Lara 00 : 00 Estudiantes de Mérida

Group B

Aragua 21 : 00 Caracas

Venezuela – Segunda División

Ureña UCV
Llaneros de Guanare Hermanos Colmenares

Wales – Premier League

Cefn Druids 19 : 45 Caernarfon Town
Newtown 19 : 45 Penybont
Haverfordwest County 19 : 45 Barry Town United