7 December 2020

0
167

England – Premier League

Brighton & Hove Albion 20 : 00 Southampton

Germany – Bundesliga

Hoffenheim 19 : 30 Augsburg

Italy – Serie A

Fiorentina 19 : 45 Genoa

Spain – La Liga

Eibar 20 : 00 Valencia

Africa – COSAFA U20 Championship

Comoros U20 10 : 30 Zambia U20
Namibia U20 13 : 30 Malawi U20

Argentina – Liga Profesional Argentina

Newell’s Old Boys 00 : 30 Lanús
Talleres de Córdoba 00 : 30 Boca Juniors
Argentinos Juniors 22 : 10 Estudiantes
San Lorenzo 22 : 10 Aldosivi

Argentina – Primera Nacional

Atlético Rafaela 20 : 10 Tigre
Ferro Carril Oeste 22 : 15 Atlanta

Argentina – Primera A

Villa San Carlos 12 : 00 Lanús
Defensores de Belgrano 20 : 10 Platense

Asia – AFC Champions League

Yokohama F. Marinos 10 : 00 2nd Group H
1st Group H 14 : 00 Shanghai SIPG

Australia – Victoria NPL Youth League

St. Albans Saints U20 CANC Dandenong City U20
Avondale Heights U20 CANC Altona Magic U20
Eastern Lions U20 CANC South Melbourne U20
Heidelberg United U20 CANC Oakleigh Cannons U20
Dandenong Thunder U20 CANC Melbourne Knights U20
Bentleigh Greens U20 CANC Port Melbourne U20
Hume City U20 CANC Green Gully U20

Australia – South Australia Reserves Premier League

Adelaide United Res. 09 : 00 Adelaide Raiders Res.

Bahrain – Second Division

Al Ittifaq Maqaba 15 : 00 Al Tadamun Buri
Isa Town 15 : 00 Al Hala

Belgium – First Division A

Sporting Charleroi 19 : 45 Kortrijk

Belgium – Reserve Pro League

Gent U21 PSTP Anderlecht U21

Belgium – Reserve Pro League 2

Sporting Charleroi U21 PSTP Kortrijk U21
Lommel U21 PSTP Excel Mouscron U21
Sint-Truiden U21 PSTP RFC Seraing U21
Zulte-Waregem U21 PSTP Lierse Kempenzonen U21
KV Oostende U21 PSTP Union St-Gilloise U21
Beerschot-Wilrijk U21 PSTP Antwerp U21
RWDM U21 PSTP Deinze U21
Westerlo U21 PSTP Cercle Brugge U21

Bolivia – Primera División

Oriente Petrolero 23 : 30 Guabirá
Bolívar 00 : 00 Royal Pari
San José 16 : 00 Santa Cruz
Always Ready 19 : 00 Blooming

Brazil – Serie D

Rio Branco 21 : 00 Altos

Brazil – Piauiense

Piauí 19 : 00 Flamengo PI
Picos 19 : 00 Parnahyba

Brazil – Catarinense 2

Metropolitano 18 : 00 Barra
Caçador 18 : 00 Hercílio Luz
Próspera Criciuma 18 : 00 Camboriú
Fluminense SC 18 : 00 NEC
Guarani de Palhoça 18 : 00 Internacional SC

Brazil – CBF Brasileiro U20

Vasco da Gama U20 18 : 00 América Mineiro U20
Chapecoense U20 18 : 30 Athletico PR U20
Atlético Mineiro U20 18 : 45 Fluminense U20

Brazil – Brasileiro U17

Fluminense U17 18 : 00 São Paulo U17
Athletico PR U17 20 : 00 Flamengo U17

Brazil – Brasileiro Women

Corinthians 23 : 00 Kindermann-Avaí

Brazil – Brasileiro Feminino A2

Botafogo 18 : 00 Ceará

Brazil – Paraibano Women

Kashima 18 : 00 Guará PB
Mixto PB 21 : 00 Inter de Mamanguape

Brazil – Copa Paulista Women

São José 21 : 00 Santos

British Virgin Islands – BVIFA National League

Sugar Boyz 00 : 00 Rebels

Bulgaria – First League

Montana 15 : 30 Tsarsko selo

Bulgaria – Second League

Ludogorets II 12 : 00 Neftohimik

Cayman Islands – CIFA Premier League

George Town 00 : 00 Academy
Scholars International 00 : 00 Future

Chile – Primera División

Unión La Calera 00 : 00 Everton

Chile – Segunda División

Lautaro de Buin 13 : 00 Recoleta

Colombia – Primera A

América de Cali 01 : 00 Junior

Colombia – Liga Femenina

América de Cali 20 : 30 Millonarios

Congo DR – Ligue 1

Sanga Balende 14 : 30 Maniema Union

Croatia – 1. HNL

Istra 1961 PSTP HNK Gorica

Croatia – 1. HNL Juniori

Osijek U19 12 : 30 Inter Zaprešić U19

Cyprus – 1. Division

APOEL 17 : 00 Omonia Nicosia

Czech Republic – Czech Liga

Slovan Liberec 17 : 00 Slovácko

Denmark – Superliga

AGF 18 : 00 Brøndby

Denmark – Reserve League

Group 1

Nordsjælland Res. PSTP København Res.

Group 3

Silkeborg Res. PSTP Viborg Res.

Ecuador – Liga Pro

Emelec 00 : 00 Barcelona

England – Non League Premier

Southern Central

Stourbridge PSTP Stratford Town

Southern South

Beaconsfield Town PSTP Chesham United

England – Counties Leagues

Essex Senior League

West Essex 19 : 45 Stansted

Midland League Premier

Romulus PSTP Selston

England – Premier League 2 Division One

Blackburn Rovers U23 19 : 00 Tottenham Hotspur U23

England – Premier League 2 Division Two

Stoke City U23 19 : 00 Burnley U23

England – FA Youth Cup

Nottingham Forest U18 13 : 00 Bristol City U18
Brighton U18 19 : 00 Woking U18
Ipswich Town U18 19 : 00 Fulham U18

France – Ligue 2

Ajaccio 19 : 45 Le Havre

France – National 1

Bastia 17 : 45 Cholet

Germany – 3. Liga

Bayern München II PSTP Zwickau

Germany – Oberliga

Dudenhofen PSTP Arminia Ludwigshafen

Gibraltar – Premier Division

Magpies 19 : 00 Manchester 62

Greece – Super League 1

Panaitolikos 17 : 30 Larissa

Guatemala – Liga Nacional

Comunicaciones 23 : 15 Guastatoya

Guinea – Ligue 1

Horoya Loubha Télimélé

Honduras – Liga Nacional

Platense 01 : 00 Vida
Olimpia 02 : 00 Real España

Hungary – NB II

Szombathelyi Haladás 19 : 00 Siófok

India – Indian Super League

Jamshedpur 14 : 00 ATK Mohun Bagan

Iran – Persian Gulf Pro League

Tractor 11 : 30 Foolad
Saipa 11 : 30 Mes Rafsanjan
Gol Gohar 11 : 30 Paykan
Aluminium Arak 11 : 30 Machine Sazi
Esteghlal 12 : 45 Sanat Naft

Iraq – Iraqi League

Al Kahrabaa 11 : 00 Baghdad
Al Diwaniya 11 : 00 Al Talaba
Alsinaat Al Kahrabaiya 11 : 00 Al Minaa Basra
Naft Al-Wasat 13 : 15 Naft

Israel – Ligat ha’Al

Ashdod 18 : 00 Maccabi Tel Aviv
Beitar Jerusalem 18 : 45 Hapoel Be’er Sheva

Israel – Liga Leumit

Hapoel Umm al-Fahm 17 : 00 Hapoel Kfar Shalem
Hapoel Rishon LeZion 17 : 00 Sektzia Nes Tziona
Hapoel Ramat HaSharon 17 : 00 Hapoel Ramat Gan

Israel – Liga Alef

Hakoah Ramat Gan 11 : 30 Nordia Jerusalem
Hapoel Ashkelon 13 : 00 Maccabi Sha’arayim

Italy – Serie B

Pordenone 20 : 00 Empoli

Italy – Serie C

Casertana 20 : 00 Monopoli

Italy – Campionato Primavera 1

Empoli U19 PSTP Ascoli U19

Kuwait – Premier League

Al Tadhamon 13 : 00 Al Sahel
Al Jahra 13 : 00 Al Kuwait
Khaitan 15 : 30 Al Sulaibikhat
Al Arabi 15 : 30 Al Salmiyah

Mexico – Liga MX

Pumas UNAM 00 : 30 Cruz Azul

Mexico – Liga de Expansión MX

Atlante 03 : 00 Pumas Tabasco

Netherlands – Eerste Divisie

Ajax II 17 : 45 Eindhoven
Excelsior 20 : 00 Volendam

Nicaragua – Primera Division

Real Estelí 01 : 00 Chinandega

Norway – Eliteserien

Vålerenga 17 : 00 Rosenborg

Norway – 1. Division

Grorud 12 : 00 Kongsvinger
KFUM 12 : 00 Øygarden
Sandnes Ulf 12 : 00 Jerv
Stjørdals-Blink 12 : 00 Raufoss
Ullensaker / Kisa 12 : 00 Sogndal
Åsane 12 : 00 Strømmen

Palestine – West Bank Premier League

Jabal Al Mukaber 13 : 00 Shabab Al Am’ari
Shabab Al Khaleel 13 : 00 Shabab Al-Dhahiriya

Panama – LPF

Sporting San Miguelito 22 : 00 Independiente
Árabe Unido 22 : 00 Universitario
Atlético Chiriquí 22 : 00 Tauro
Plaza Amador 22 : 00 Alianza
San Francisco 22 : 00 Costa del Este

Paraguay – Division Profesional

Club Guaraní 23 : 30 Olimpia

Peru – Segunda División

Santa Rosa PNP 15 : 00 Pirata
Sport Chavelines Juniors 17 : 15 Deportivo Coopsol
Comerciantes Unidos 19 : 30 Juan Aurich
Santos 21 : 45 Union Huaral

Poland – Ekstraklasa

Pogoń Szczecin 17 : 00 Stal Mielec
Wisła Płock 19 : 30 Górnik Zabrze

Poland – I Liga

Widzew Łódź 18 : 10 Korona Kielce

Portugal – Primeira Liga

Farense 20 : 15 Marítimo

Portugal – Segunda Liga

Sporting Covilhã 18 : 30 Chaves

Portugal – Campeonato de Portugal Prio

Estrela 12 : 00 Olímpico do Montijo
Oriental Lisboa 15 : 00 Praiense

Portugal – Liga Revelação U23

Belenenses U23 15 : 00 Sporting CP U23

Qatar – Second Division

Muaither 15 : 00 Lusail City
Al Markhiya 15 : 00 Al Bidda

Romania – Liga I

Astra 14 : 45 Chindia Târgovişte
Universitatea Craiova 17 : 00 Gaz Metan Mediaş

Russia – Premier League

Sochi 16 : 00 Akhmat Grozny

Rwanda – National Soccer League

Gasogi United PSTP AS Kigali
Police 11 : 00 Rutsiro
Musanze 13 : 00 Muhanga
Mukura 13 : 00 Sunrise
Etincelles 13 : 00 Espoir
Rayon Sports 13 : 30 Bugesera

Saudi Arabia – Pro League

Al Fateh 14 : 30 Abha
Al Raed 14 : 50 Al Hilal
Al Nassr 16 : 45 Al Ittifaq

Serbia – Super Liga

Rad Beograd 12 : 00 Radnički Niš
Bačka Palanka 12 : 00 Metalac GM

Serbia – U19 League

Mladost Lučani U19 12 : 00 Radnički Kragujevac U19

Spain – Segunda División

Tenerife 18 : 00 Leganes
Mallorca 20 : 00 Castellón

Switzerland – Challenge League

Grasshopper 19 : 00 Neuchâtel Xamax

Tahiti – Ligue 1

Olympic Mahina PSTP AS Mataiea

Tanzania – Ligi kuu Bara

Gwambina 13 : 00 Azam

Turkey – Süper Lig

Trabzonspor 16 : 30 Sivasspor

Uruguay – Primera División

Defensor Sporting 23 : 00 Boston River
River Plate 20 : 00 Fénix
Torque 22 : 15 Rentistas

Uruguay – Segunda División

Juventud Sud América
Rampla Juniors Racing

Uruguay – Campeonato Femenino

Liverpool 23 : 00 Defensor Sporting

Uzbekistan – Cup

Andijan 08 : 00 Nasaf
Buxoro 09 : 00 Metalourg
Oq-tepa 09 : 00 Navbahor
Qizilqum 11 : 00 Bunyodkor

Venezuela – Primera División

Carabobo 21 : 00 Trujillanos
Deportivo La Guaira 21 : 00 Yaracuyanos