6 November 2020

0
29

England – Premier League

Brighton & Hove Albion 17 : 30 Burnley
Southampton 20 : 00 Newcastle United

England – Championship

Cardiff City 18 : 00 Bristol City

France – Ligue 1

Strasbourg 20 : 00 Olympique Marseille

Germany – Bundesliga

Werder Bremen 19 : 30 Köln

Italy – Serie A

Sassuolo 19 : 45 Udinese

Netherlands – Eredivisie

Fortuna Sittard 19 : 00 PEC Zwolle

Scotland – Premiership

Aberdeen 19 : 45 Hibernian
Ross County 19 : 45 Livingston
St. Johnstone 19 : 45 Kilmarnock
St. Mirren 19 : 45 Dundee United

Spain – La Liga

Elche 20 : 00 Celta Vigo

Africa – COSAFA Women’s Cup

Comoros 10 : 30 Angola
Eswatini 13 : 30 South Africa

Argentina – Liga Profesional Argentina

Patronato 22 : 00 Huracán

Australia – Queensland NPL

Capalaba 09 : 30 Peninsula Power

Australia – Queensland Premier League

Rochedale Rovers 09 : 15 Souths United
Wolves 09 : 30 Holland Park Hawks

Australia – Tasmania Southern Championship

Hobart United 07 : 00 BeachSide
Taroona 07 : 00 New Town Eagles
Metro Claremont 08 : 00 Clarence Zebras II
Glenorchy Knights II 09 : 15 Kingborough Lions II
South East United 09 : 15 South Hobart II
Olympia Warriors II 09 : 15 University of Tasmania

Austria – 2. Liga

Liefering 17 : 30 Amstetten
Horn 17 : 30 Rapid Wien II
Floridsdorfer AC 17 : 30 Juniors OÖ
Kapfenberger SV 17 : 30 Austria Lustenau
Grazer AK 19 : 25 Austria Klagenfurt

Austria – Regionalliga

Mitte

Gleisdorf 09 18 : 00 Deutschlandsberger SC
Bad Gleichenberg 18 : 00 Gurten
Weiz 18 : 00 Hertha
Allerheiligen 18 : 00 St. Anna

Ost

Bruck / Leitha 18 : 00 Mannsdorf-Großenzersdorf
Wiener Neustadt 18 : 30 Admira II
Wiener SC 18 : 30 Team Wiener Linien
Traiskirchen / Tribusw. 18 : 30 Draßburg

Austria – Landesliga

Burgenland

Parndorf 18 : 30 Deutschkreutz
Bad Sauerbrunn 18 : 30 Kohfidisch

Kärnten

SAK Klagenfurt 17 : 00 Treibach
Völkermarkt 18 : 00 Feldkirchen Kärnten
Wolfsberg 18 : 00 KAC

Niederösterreich

Ardagger 18 : 30 Scheiblingkirchen
USC Rohrbach 18 : 30 St. Pölten II
Langenrohr 18 : 30 Krems

Oberösterreich

Donau Linz 18 : 00 Oedt

Steiermark

Mettersdorf 18 : 00 Liezen
Bruck an der Mur 18 : 00 Ilz

Tirol

Zirl 18 : 30 Volders
Zams 19 : 00 Kirchbichl

Wien

Mannswörth 17 : 00 Post
Gerasdorf Stammersdorf 17 : 00 Austria XIII
Schwechat 17 : 00 Slovan HAC

Azerbaijan – Premyer Liqa

Sabah 12 : 00 Zira

Belarus – Premier League

Isloch 11 : 30 Minsk
Vitebsk 15 : 00 Ruh Brest

Belarus – Reserve League

Dinamo Brest Res. Torpedo Zhodino Res.
Shakhtyor Res. BATE Res.
Smolevichy-STI Res. Neman Grodno Res.
Slutsk Res. Gorodeya Res.

Belgium – First Division A

Mechelen 19 : 45 Sporting Charleroi

Belgium – First Division B

RWDM 19 : 00 Westerlo

Belgium – Super League

Charleroi 19 : 00 Standard Liège
White Star Woluwe 19 : 30 Eendracht Aalst

Bhutan – Premier League

Tensung 09 : 00 Transport United

Brazil – Serie B

Guarani 22 : 15 CSA
Botafogo SP 22 : 15 Cruzeiro
Náutico 22 : 15 Avaí

Brazil – Copa do Brasil

Juventude 00 : 30 Grêmio

Brazil – Carioca B2

Bela Vista 18 : 00 Queimados
Carapebus 18 : 00 Pérolas Negras
Itaboraí Profute 18 : 00 Campo Grande
Barra da Tijuca 18 : 00 Mageense
7 de Abril 18 : 00 Barra Mansa
Mesquita 18 : 00 Céres
Barcelona RJ 18 : 00 Casimiro de Abreu
Arraial do Cabo 18 : 00 Tigres do Brasil

Brazil – Paulista U20

Inter de Bebedouro U20 18 : 00 Ferroviária U20
Elosport U20 18 : 00 VOCEM U20
XV de Piracicaba U20 18 : 00 Guarani U20
Nacional SP U20 18 : 00 Flamengo SP U20
São Bernardo FC U20 18 : 00 Palmeiras U20
Osasco Audax U20 18 : 00 Oeste U20
Juventus U20 18 : 00 São Paulo U20
São José dos Campos U20 18 : 00 União Mogi U20
Taubaté U20 18 : 00 Corinthians U20
Água Santa U20 18 : 00 Portuguesa Santista U20
Portuguesa U20 18 : 00 Santos U20

Brazil – Brasileiro Feminino A2

América Mineiro 18 : 00 Operário
Vasco da Gama 18 : 00 Vila Nova

Brunei Darussalam – Super League

Jerudong CANC Indera
Panchor Murai CANC Kasuka
Kota Ranger CANC Bakes

Bulgaria – First League

Tsarsko selo 15 : 30 Beroe

Bulgaria – Second League

Lokomotiv Sofia 1929 12 : 30 Hebar 1918

Chile – Segunda División

Iberia 15 : 00 Deportes Vallenar

Colombia – Primera A

Independiente Santa Fe 00 : 40 Independiente Medellín

Costa Rica – Primera División

Santos de Guápiles 01 : 00 Guadalupe

Croatia – 2. HNL

Sesvete 12 : 30 Osijek II

Curaçao – Curaçao Sekshon Pagá

Scherpenheuvel 23 : 30 VESTA

Cyprus – 1. Division

Apollon 17 : 00 Karmiotissa

Czech Republic – FNL

Vysočina Jihlava 17 : 00 Táborsko

Czech Republic – 3. liga

Znojmo PSTP Sigma Olomouc II

Czech Republic – 4. liga

Chomutov PSTP Neratovice-Byškovice

Denmark – Superliga

Randers 18 : 00 AaB

Denmark – 1st Division

Fredericia 17 : 00 Viborg

Denmark – 2nd Division

Roskilde 18 : 00 KFUM Roskilde
HIK 18 : 00 FA 2000

Djibouti – Division 1

Gendarmerie 12 : 00 Port
Hayabley 14 : 00 Barwaqo / CCO
Dikhil 16 : 00 Guelleh / GR

Ecuador – Liga Pro

LDU Portoviejo Emelec
Universidad Católica Guayaquil City
Mushuc Runa LDU Quito
Técnico Universitario El Nacional
Barcelona Independiente Valle
Delfin Macará
Orense Deportivo Cuenca
Aucas Olmedo

England – Counties Leagues

Essex Senior League

West Essex 19 : 45 St Margaretsbury
Woodford Town 19 : 45 Stansted

Northern Counties East League Premier

Garforth Town 19 : 45 Hemsworth MW

England – FA Cup

Harrogate Town 19 : 45 Skelmersdale United

England – Premier League 2 Division One

Tottenham Hotspur U23 12 : 00 Derby County U23
West Ham United U23 14 : 00 Liverpool U23
Brighton U23 15 : 00 Manchester United U23
Blackburn Rovers U23 19 : 00 Arsenal U23

England – Premier League 2 Division Two

Newcastle United U23 13 : 00 Leeds United U23
Sunderland U23 13 : 00 Wolves U23
Fulham U23 19 : 00 Stoke City U23

England – Professional Development League

Watford U23 13 : 00 Sheffield United U23

England – U18 Professional Development League

Coventry City U18 12 : 00 Swansea City U18

Estonia – Esiliiga B

JK Tabasalu 17 : 30 Paide II

Estonia – II Liiga

Joker 17 : 00 Põhja-Sakala
Piraaja 17 : 45 Kose

Faroe Islands – 1. Deild

AB II NSÍ II
KÍ II B36 II
B71 B68
07 Vestur Hoyvík
HB II 19 : 00 Víkingur II

France – National 1

Bastia-Borgo 17 : 00 Sète
Créteil 17 : 00 Le Mans
Lyon Duchère 17 : 00 Quevilly-Rouen
Avranches 18 : 00 Bastia
Stade Briochin 19 : 00 Red Star
Laval 19 : 00 Bourg-en-Bresse
Concarneau 19 : 00 Villefranche

France – National 2

Group C

Andrézieux PSTP Fréjus St-Raphaël

Group D

Romorantin PSTP Angers SCO II
Bergerac PSTP Angoulême

France – National 3

Racing Besançon PSTP Sochaux II

Georgia – Erovnuli Liga 2

Dinamo Zugdidi CANC Shevardeni 1906
Gagra CANC WIT Georgia
Shukura CANC Rustavi
Aragvi Dusheti CANC Samgurali
Merani Martvili CANC Sioni

Germany – 2. Bundesliga

Heidenheim 17 : 30 Würzburger Kickers
Sandhausen 17 : 30 Eintracht Braunschweig

Germany – 3. Liga

Ingolstadt 18 : 00 Wehen Wiesbaden

Germany – Oberliga

Baden-Württemberg

Göppinger SV PSTP Backnang

Hessen

Hessen Dreieich PSTP Hünfelder SV

Nordost-Süd

Wacker Nordhausen 18 : 30 Carl Zeiss Jena II

Rheinland-Pfalz / Saar

Mechtersheim PSTP Dudenhofen

Germany – Frauen Bundesliga

Turbine Potsdam 18 : 15 Wolfsburg

Hungary – NB I

Diósgyőr 19 : 00 Újpest

Hungary – Nöi NB II

Szentlőrinc 18 : 00 Nimród SE

Indonesia – Liga 1

Borneo PSTP TIRA-Persikabo
Persela PSTP PSS Sleman
Arema PSTP Persiraja Banda Aceh
Persebaya Surabaya PSTP PSM

Iran – Persian Gulf Pro League

Mes Rafsanjan PSTP Gol Gohar
Zob Ahan 13 : 00 Foolad
Saipa 13 : 00 Persepolis
Paykan PSTP Shahr Khodrou
Persepolis PSTP Sanat Naft
Aluminium Arak 13 : 10 Nassaji Mazandaran
Tractor 13 : 15 Naft Masjed Soleyman
Machine Sazi PSTP Zob Ahan

Israel – Liga Leumit

Kafr Qasim 13 : 00 Hapoel Acre
Hapoel Kfar Shalem 13 : 00 Hapoel Iksal
Hapoel Nof HaGalil 13 : 00 Hapoel Ramat Gan
Beitar Tel Aviv Bat Yam 13 : 00 Hapoel Ramat HaSharon
Hapoel Afula 13 : 00 Hapoel Rishon LeZion

Israel – Liga Alef

Ironi Tiberias Maccabi Tzur Shalom
Hapoel Bu’eine Hapoel Herzliya

Italy – Serie B

SPAL 20 : 00 Salernitana

Japan – Regional Leagues

Promotion Group A

Blancdieu Hirosaki 01 : 45 Tochigi City
Laranja Kyoto 04 : 30 Hokkaido Tokachi

Promotion Group B

Urayasu 01 : 45 Kariya
Okinawa SV 04 : 30 SRC Hiroshima

Promotion Group C

Miyazaki 01 : 45 FC Tokushima
Fukui United 04 : 30 TIAMO Hirakata

Jordan – League

Al Wihdat 14 : 00 Al Ahli
Aqaba 16 : 30 Sahab

Kuwait – Premier League

Al Sahel 14 : 25 Khaitan
Al Fahaheel 14 : 25 Al Shabab
Al Qadsia 16 : 40 Al Jahra

Mexico – Liga de Expansión MX

Dorados 03 : 00 Leones Negros UdeG

Mexico – Liga Premier Serie A

Tecos 23 : 00 Gavilanes FC Matamoros
Deportivo Dongu 21 : 00 Inter Playa del Carmen
Pioneros de Cancún 21 : 00 Cruz Azul Hidalgo

Mexico – U20 League

Puebla U20 15 : 00 Atlético San Luis U20
Juárez U20 16 : 00 América U20

Mexico – U17 League

Puebla U17 17 : 45 Atlético San Luis U17
Juárez U17 18 : 30 América U17

Mexico – Liga MX Femenil

Querétaro 23 : 00 Monterrey
Tigres UANL 01 : 00 Atlas
Pachuca 01 : 00 Juárez
Atlético San Luis 02 : 00 León
Santos Laguna 03 : 00 Mazatlán

Moldova – Divizia Națională

Zimbru 11 : 00 Petrocub
Sfîntul Gheorghe 12 : 00 Speranţa Nisporeni
Milsami 16 : 00 Floreşti

Moldova – Divizia A

Olimp Comrat 12 : 00 Tighina
Spartanii Selemet 12 : 00 Sireți
Făleşti 12 : 00 Speranța Drochia
Iskra 12 : 00 Sheriff II

N/C America – Concacaf League

Waterhouse 23 : 00 Arcahaie
Herediano 01 : 15 Real Estelí
Olimpia 03 : 30 Managua

Netherlands – Eerste Divisie

Den Bosch 17 : 45 PSV II
MVV 17 : 45 NAC Breda
Almere City 20 : 00 AZ II
NEC 20 : 00 Helmond Sport

Netherlands – Eredivisie Women

PEC Zwolle 18 : 30 Heerenveen
Alkmaar 18 : 30 Twente
Ajax 18 : 30 Excelsior

Oman – Sultan Cup

Dhofar 15 : 00 Al Nahda

Palestine – West Bank Premier League

Al-Birah Institution 13 : 00 Tubas
Thaqafi Tulkarem 13 : 00 Shabab Al-Dhahiriya
Hilal Al-Quds 16 : 00 Jabal Al Mukaber

Palestine – West Bank 1st Division

Markaz Jenin 16 : 00 Markaz Askar
Shabab Beit Fajjar 16 : 00 Shabab Al-Obaideya

Panama – LPF

Sporting San Miguelito 20 : 00 Atlético Chiriquí

Paraguay – Division Profesional

12 de Octubre 21 : 15 Sportivo San Lorenzo

Philippines – PFL

Kaya 01 : 00 Mendiola
Maharlika 08 : 30 Azkals
United City 12 : 00 Stallion

Poland – Ekstraklasa

Raków Częstochowa 19 : 30 Wisła Kraków

Poland – I Liga

Miedź Legnica 16 : 40 Widzew Łódź
Stomil Olsztyn 16 : 40 Radomiak Radom

Portugal – Primeira Liga

Belenenses 20 : 30 Rio Ave

Portugal – Segunda Liga

Feirense 18 : 30 Arouca

Portugal – Campeonato de Portugal Prio

Marinhense PSTP União de Leiria

Qatar – Second Division

Al Shamal 14 : 30 Al Markhiya
Al Waab 16 : 45 Muaither

Republic of Ireland – First Division

TBC TBC

Romania – Liga I

Astra 16 : 00 Academica Clinceni
Universitatea Craiova 19 : 00 Chindia Târgovişte

Romania – Liga III

Serie 4

Baloteşti 12 : 00 Dinamo Bucureşti II
FCSB II 12 : 00 Progresul Spartac

Serie 5

Odorheiu Secuiesc 12 : 00 Astra II
Kids Tâmpa Braşov 12 : 00 Corona Braşov

Serie 6

Flacăra Moreni 12 : 00 Alexandria
Vediţa Coloneşti 12 : 00 Academica Clinceni II

Serie 7

Viitorul Şelimbăr 12 : 00 Gaz Metan Mediaş II
Hermannstadt II 12 : 00 Jiul Petroşani

Serie 8

Fortuna Becicherecu Mic 12 : 00 Progresul Pecica

Serie 9

Avântul Reghin 12 : 00 Unirea Dej
Arieşul Turda 12 : 00 Unirea Ungheni

Russia – Premier League

Sochi 16 : 00 Ufa

Russia – PFL

SKA Rostov Kuban Pavlovskaya

Saudi Arabia – Pro League

Damak 12 : 35 Al Faisaly
Al Ittifaq 14 : 30 Al Hilal
Al Batin 14 : 45 Abha
Al Ittihad 16 : 45 Al Taawon

Saudi Arabia – Division 2

Al Taqdom 12 : 20 Bisha
Al Akhdoud 12 : 35 Al Zulfi
Al Hjazz 12 : 35 Al Qaisoma
Al Entesar 12 : 45 Al-Lewaa

Scotland – Championship

Alloa Athletic 19 : 45 Dundee

Scotland – Feeder Leagues

Stranraer II 19 : 45 Creetown

Serbia – Super Liga Žene

Sloga Radnički PSTP Mašinac Niš
Radnički 1923 PSTP Spartak Subotica
Požarevac PSTP Zemun
Kolubara PSTP LASK Crvena Zvezda
Vojvodina PSTP Kanjiža

Slovakia – 2. liga

Komárno 12 : 30 Podbrezová

Slovenia – 1. SNL

Celje 16 : 00 Aluminij

South America – CONMEBOL Sudamericana

Atlético Tucumán 00 : 30 Independiente
Universidad Católica 00 : 30 Sol de América
Junior 00 : 30 Plaza Colonia
Bahia 00 : 30 Melgar

Spain – Segunda División

Albacete 20 : 00 Leganes

Spain – Tercera Division

Güímar 21 : 00 Ibarra
Panadería Pulido 21 : 00 Guía
Unión Viera 21 : 00 UD San Fernando

Spain – Autonómicas

Canarias – Gran Canaria

Valleseco 20 : 30 SD San Isidro Gáldar
Doramas 21 : 00 Becerril Guía
Estrella 21 : 00 San Antonio
San Pedro Mártir 21 : 00 Tablero
RC Victoria 21 : 00 Balos
Agaete 21 : 00 Castillo
Goleta 21 : 00 Unión Pedro Hidalgo
Maspalomas 21 : 00 Valsequillo

Canarias – Tenerife

Orotava 21 : 00 Arguijón
Marino II 21 : 00 CD San Andrés
I’Gara 21 : 00 San Lorenzo Constancia
Atlético San Juan 21 : 00 Tenerife III

Spain – Liga Nacional Juvenil

Acodetti U19 II 20 : 30 Daniel Carnevali U19
Unión Pedro Hidalgo U19 20 : 30 RC Victoria U19 II
Atlético GC U19 21 : 00 Las Palmas U19 II
Guía U19 21 : 15 Guiniguada U19

St. Kitts and Nevis – Premier League

Security Forces United 22 : 00 Conaree United

Sweden – Ettan

Sollentuna 18 : 00 Sandviken

Sweden – U19 League

Allsvenskan Norra – 2nd Phase

Hammarby U19 PSTP Lidingö U19

Allsvenskan Södra – 2nd Phase

Öster U19 18 : 00 Kalmar U19

Switzerland – Challenge League

Neuchâtel Xamax 18 : 00 Stade Lausanne-Ouchy
Aarau 19 : 00 Grasshopper

Syria – Premier League

Horriya 12 : 00 Al Ittihad
Hottin 12 : 00 Jabala
Al Karama 12 : 00 Al Jaish
Foutoua 12 : 00 Tishreen
Al Wahda 12 : 00 Wathba
Al Taliya 12 : 00 Al-Horgelah
Al Sahel 12 : 00 Al Shorta

Turkey – Süper Lig

Gaziantep FK 17 : 00 Beşiktaş

Turkey – 1. Lig

Altay 16 : 00 Balıkesirspor

Ukraine – Premier League

Dnipro-1 17 : 00 Kolos Kovalivka

Ukraine – Druha Liga

MSK Dnipro Cherkasy Enerhiya Nova Kakhovka
Metal Kharkiv Metalurh Zaporizhya

Ukraine – U21 League

Olimpik Donetsk U21 Mariupol’ U21
Oleksandria U21 Lviv U21
Desna U21 Minai U21

Ukraine – U19 League

Dnipro-1 U19 Kolos Kovalivka U19

Ukraine – Premier League Women

Zhytlobud-1 Karpaty

United Arab Emirates – Presidents Cup

Al Arabi 12 : 45 Al Hamriyah
Al Bataeh 12 : 45 Emirates
Al Taawon 12 : 45 Dibba Al Hisn

United Arab Emirates – Arabian Gulf Reserve League

Al Wahda U21 14 : 00 Khor Fakkan U21
Hatta U21 14 : 00 Shabab Al Ahli U21
Al Wasl U21 14 : 00 Al Ittihad Kalba U21

Uruguay – Primera División

Rentistas 19 : 30 Cerro Largo
Cerro 21 : 45 Progreso

Uzbekistan – Pro League A

Shortan Neftchi

Venezuela – Primera División

Portuguesa 00 : 00 Zamora
Gran Valencia 21 : 00 Metropolitanos

Vietnam – Second Division

Phú Thọ 08 : 00 Lam Dong
PVF Vietnam 08 : 00 Da Nang II
Nam Dinh II 08 : 00 Kon Tum
Công An Nhân Dân 08 : 00 Vĩnh Long
Triệu Minh 08 : 00 Binh Thuan
Hồ Chí Minh II 08 : 00 Dong Nai
Gia Định 08 : 00 Tien Giang

Wales – Premier League

Aberystwyth Town PSTP Newtown