5 November 2020

0
30

Europe – UEFA Europa League

Roma 17 : 55 CFR Cluj
Rapid Wien 17 : 55 Dundalk
Slavia Praha 17 : 55 Nice
Hapoel Be’er Sheva 17 : 55 Bayer Leverkusen
Benfica 17 : 55 Rangers
Lech Poznań 17 : 55 Standard Liège
PAOK 17 : 55 PSV
Omonia Nicosia 17 : 55 Granada
Rijeka 17 : 55 Napoli
Real Sociedad 17 : 55 AZ
Sivasspor 17 : 55 Qarabag
Ludogorets 17 : 55 Tottenham Hotspur
Young Boys 20 : 00 CSKA Sofia
Arsenal 20 : 00 Molde
Leicester City 20 : 00 Sporting Braga
Zorya 20 : 00 AEK Athens
Celtic 20 : 00 Sparta Praha
Milan 20 : 00 Lille
Villarreal 20 : 00 Maccabi Tel Aviv
Antwerp 20 : 00 LASK
Dinamo Zagreb 20 : 00 Wolfsberger AC
Feyenoord 20 : 00 CSKA Moscow
Crvena Zvezda 20 : 00 Gent
Hoffenheim 20 : 00 Slovan Liberec

Australia – Queensland NPL Youth League

Brisbane City U20 10 : 00 Capalaba U20

Azerbaijan – Birinci Dasta

Zaqatala 09 : 00 MOIK
Neftçi II 11 : 00 Keşlə II

Belarus – Reserve League

Vitebsk Res. FK Ruh Brest Res.
Isloch Res. Minsk Res.

Belgium – Provincial

Nivellois PSTP Grez-Doiceau

Bhutan – Premier League

Ugyen Academy 09 : 00 Paro

Brazil – Copa do Brasil

Flamengo 00 : 30 Athletico Paranaense
América Mineiro 00 : 30 Corinthians
Palmeiras 22 : 00 RB Bragantino

Brazil – Pernambucano 2

Vera Cruz 18 : 00 América PE

Brazil – Copa Paulista

Marília 20 : 00 Botafogo SP B

Brazil – Brasileiro de Aspirantes

Vila Nova U23 18 : 00 CRB U23
Santa Cruz U23 18 : 00 Avaí U23
RB Bragantino U23 18 : 00 Sampaio Corrêa U23
Coritiba U23 18 : 00 Paraná U23
Fortaleza U23 18 : 00 Santos U23
Corinthians U23 18 : 00 Ceará U23
Fluminense U23 18 : 00 Paysandu U23
Juventude U23 18 : 00 Grêmio U23

Brazil – CBF Brasileiro U20

Bahia U20 18 : 00 Vasco da Gama U20
Ceará U20 18 : 00 Athletico PR U20
São Paulo U20 18 : 00 Sport Recife U20
Internacional U20 18 : 30 Grêmio U20

Brazil – Brasileiro U17

Atlético Mineiro U17 23 : 30 Chapecoense U17
Corinthians U17 00 : 00 Palmeiras U17

Brazil – Paulista Women

Taubaté 17 : 00 Santos
Juventus 18 : 00 Corinthians

Burundi – Ligue A

Vital’O 11 : 30 Athlético Olympic
Royal de Muramvya 13 : 00 Les Eléphants
Dynamik 14 : 00 Aigle Noir

Chile – Segunda División

Colina 15 : 00 Fernández Vial
Colchagua 15 : 00 Lautaro de Buin
Concepción 18 : 30 General Velásquez
Recoleta 20 : 00 Linares Unido
Independiente 21 : 00 San Antonio Unido

China PR – China League One

Promotion Round

Changchun Yatai 07 : 00 Kunshan

Relegation Round

Heilongjiang Lava Spring 10 : 00 Suzhou Dongwu
Xinjiang Tianshan 11 : 35 Guizhou Zhicheng

Congo DR – Ligue 1

Dauphins Noirs 12 : 30 Simba
Don Bosco 14 : 30 Maniema Union
RCK 14 : 30 JSK

Denmark – 1st Division

FC Helsingør 17 : 00 Hobro

Denmark – DBU Pokalen

LSF 19 : 15 Brøndby

Ecuador – Liga Pro Serie B

Chacaritas América de Quito
Fuerza Amarilla Independiente Juniors
Atlético Porteño Atlético Santo Domingo
Manta Santa Rita
Gualaceo Nueve de Octubre

England – WSL Cup

Crystal Palace 19 : 45 Bristol City

Estonia – Esiliiga A

Maardu 17 : 00 Nõmme United

Europe – UEFA U17 Championship

Scotland U17 PSTP France U17
Andorra U17 PSTP Wales U17

Europe – UEFA U17 Championship Women Qualification

Republic of Ireland U17 PSTP Wales U17
Portugal U17 PSTP North Macedonia U17

Georgia – Erovnuli Liga 2

Dinamo Zugdidi 10 : 00 Shevardeni 1906

Georgia – Liga 3

Spaeri 10 : 00 Bakhmaro
Gori 10 : 00 Saburtalo II
Guria 10 : 00 Gareji

Germany – Oberliga

Mittelrhein

VfL Vichttal 18 : 30 Eilendorf
Düren Merzenich 19 : 00 Wesseling-Urfeld

Niederrhein

Kray 18 : 00 1. FC M’gladbach
Teutonia St.Tönis 18 : 30 Sterkrade-Nord
SF Niederwenigern 19 : 00 Hilden
FSV Duisburg 19 : 00 Schonnebeck

Greece – Cup

Agios Nikolaos Keratsini

Haiti – Ligue Haïtienne

FICA Baltimore
Tempête Cavaly
Ouanaminthe Don Bosco
Juventus Mirebalais
Rivartibonitienne América des Cayes

Honduras – Liga Nacional

Vida 00 : 00 Real España

Indonesia – Liga 1

Persipura PSTP Persita
Bali United PSTP Bhayangkara

Jordan – League

Ma’an 14 : 00 Al Salt
Al Jazeera 16 : 30 Al Hussein

Jordan – 1st Division

Al Arabi 12 : 30 Kfarsoum
Blama 12 : 30 That Ras

Kosovo – Superliga

Feronikeli 12 : 30 Ballkani
Gjilani 12 : 30 Llapi

Malta – Challenge League

Marsaxlokk 19 : 00 Fgura United

Mexico – Liga de Expansión MX

Tlaxcala 23 : 00 Tampico Madero
Tepatitlán 01 : 05 Cancún
Mineros de Zacatecas 03 : 05 Correcaminos UAT

Mexico – Copa MX

Monterrey 02 : 36 Tijuana

Mexico – Liga MX Femenil

Guadalajara 16 : 30 Tijuana
Pumas UNAM 18 : 00 Necaxa
Toluca 21 : 45 América

N/C America – Concacaf League

8th Finals

Deportivo Saprissa 01 : 15 Municipal
Alianza 03 : 30 Motagua

Preliminary Round

Alajuelense 23 : 00 Cibao

Palestine – West Bank Premier League

Shabab Alsamu 16 : 00 Taraji Wadi Al-Nes

Palestine – West Bank 1st Division

Al-Quwaat Al-Falistinia 13 : 00 Al-Ahli Qalqilya
Al-Karmil 13 : 00 Markaz Tulkarm
Hillal Ariha 16 : 00 Al-Arabi Beit Safafa

Qatar – Second Division

Al Shahaniya 17 : 00 Al Bidda
Al Mesaimeer 17 : 00 Lusail City

Romania – Liga Elitelor U19

Sfântu Gheorghe U19 08 : 00 Botoşani U19

Russia – PFL

Volga Ulyanovsk Volna Nizhegorodskaya
Chelyabinsk Ural II
KAMAZ Zenit Izhevsk
Lada Tolyatti 10 : 00 Lada Dimitrovgrad
Nosta 11 : 00 Orenburg II
Zvezda Perm 12 : 00 Tyumen

Russia – Youth Championship

Chertanovo U19 09 : 00 Akhmat Grozny U19

Saudi Arabia – Pro League

Al Wahda 16 : 45 Al Raed

Saudi Arabia – Division 2

Al Ansar 12 : 45 Kumait

Saudi Arabia – Youth League

Hajer U19 11 : 55 Al Quadisiya U19
Al Ittifaq U19 11 : 55 Al Fateh U19
Al Faisaly U19 12 : 15 Al Shabab U19
Al-Feiha U19 12 : 15 Al Wahda U19
Al Taawon U19 12 : 20 Al Hilal U19
Al Ta’ee U19 12 : 25 Abha U19
Ohod U19 12 : 45 Al Ahli U19
Al Ittihad U19 12 : 45 Al Nassr U19

Slovenia – 1. Mladinska Liga

Bravo U19 PSTP Triglav Kranj U19
Domžale U19 PSTP Koper U19
Aluminij U19 PSTP Mura U19
Brinje Grosuplje U19 PSTP Celje U19
NŠ Drava U19 PSTP Maribor U19
Ilirija Ljubljana U19 PSTP Olimpija U19
Radomlje U19 PSTP Gorica U19

South America – CONMEBOL Sudamericana

Deportivo Cali 00 : 30 Millonarios
Caracas 00 : 30 Vasco da Gama
Peñarol 00 : 30 Vélez Sarsfield
Emelec 22 : 15 Unión
Estudiantes de Mérida 22 : 15 Coquimbo Unido

Spain – Segunda División

Sabadell 18 : 00 Almería
Alcorcón 18 : 00 Ponferradina

Spain – Primera División Femenina

Athletic Club 17 : 00 Madrid
Eibar 20 : 00 Atlético Madrid

Sweden – Svenska Cupen

Newroz PSTP Umeå FC

Thailand – Thai League 3

Kamphaeng Phet PSTP Northern Tak United
Nan 08 : 45 Wat Bot City
Phitsanulok 08 : 45 Chiangrai
See Kwae 08 : 45 Maejo United
Chiangrai Lanna PSTP Uttaradit

Turkey – Cup

Kastamonuspor 09 : 00 Amed
Bodrumspor 10 : 00 Niğde Anadolu
Manisa FK 10 : 00 Gümüşhanespor
Samsunspor 10 : 00 Muğlaspor
İnegölspor 10 : 00 Sultanbeyli Belediyespor
Kahramanmaraşspor 10 : 00 Somaspor
Sancaktepe FK 10 : 00 Serik Belediyespor
Tarsus İdman Yurdu 10 : 00 İçel İdmanyurdu Spor
Zonguldak Kömürspor 10 : 00 Darıca Gençlerbirliği
Afjet Afyonspor 10 : 00 Kardemir Karabükspor
Uşak Spor 10 : 00 Şile Yıldızspor
Kırşehir Belediyespor 10 : 00 Yozgatspor 1959
Çorum FK 10 : 00 Eyüpspor
Ankara Demirspor 10 : 00 Mamak
Ergene Velimeşespor 10 : 00 Karacabey Belediyespor
Sarıyer 10 : 00 Turgutluspor
Vanspor FK 10 : 00 Sivas Belediyespor
Pendikspor 10 : 00 Düzcespor
İstanbulspor 12 : 30 Elazığspor
Sakaryaspor 12 : 30 Diyarbekirspor
Eskişehirspor 12 : 30 Cizrespor
Akhisarspor 12 : 30 Etimesgut Belediyespor
Yeni Malatyaspor 15 : 00 Artvin Hopaspor
Hatayspor 17 : 30 Şanlıurfaspor

Ukraine – Persha Liga

Avanhard Polessya
Hirnyk-Sport Volyn
Obolon’ Kyiv Alians Lypova Dolyna
Prykarpattia Krystal
Chornomorets Ahrobiznes Volochysk
VPK-Ahro Shevchenkivka Nyva Ternopil
Veres Rivne 12 : 00 Metalist 1925 Kharkiv
Kremin’ 12 : 00 Mykolaiv

Ukraine – U21 League

Dnipro-1 U21 Kolos Kovalivka U21

United Arab Emirates – Arabian Gulf Reserve League

Al Dhafra U21 14 : 00 Al Sharjah U21
Al Ain U21 14 : 00 Al Fujairah U21
Ajman U21 14 : 00 Al Nasr U21
Al Jazira U21 14 : 00 Bani Yas U21

USA – MLS

Orlando City 00 : 30 Columbus Crew
Minnesota United 01 : 00 Chicago Fire
Nashville SC 01 : 30 Dallas
Portland Timbers 03 : 00 Colorado Rapids
LA Galaxy 04 : 00 Seattle Sounders

Uzbekistan – Super League

Bunyodkor 12 : 00 Pakhtakor

Uzbekistan – Pro League A

Dinamo Samarqand Turan

Venezuela – Primera División

Group A

Trujillanos 00 : 00 Carabobo

Group B

Monagas 21 : 00 Aragua