5 January 2021

0
158

Spain – Copa del Rey

Ibiza 16 : 00 Celta Vigo
Córdoba 16 : 00 Getafe
Zamora 18 : 00 Villarreal
Linares Deportivo 18 : 00 Sevilla
Marbella 20 : 00 Real Valladolid
Alcorcón 20 : 00 Real Zaragoza

Africa – CAF Champions League

1º de Agosto 15 : 00 Kaizer Chiefs
Mamelodi Sundowns 16 : 00 Galaxy
Al Ahly 17 : 00 SONIDEP
Raja Casablanca 18 : 00 Teungueth

Africa – CAF Confederation Cup

Hilal Obayed 13 : 00 Namungo
Kabylie 14 : 00 USGN
Motema Pembe 14 : 30 Bravos do Maquis
Cotonsport 14 : 30 Green Eagles
Pyramids 16 : 30 Al-Ittihad
ES Sétif CANC Renaissance

Argentina – Liga Profesional Argentina

Championship Round

Talleres de Córdoba 00 : 30 Banfield
Huracán 22 : 20 Argentinos Juniors

Lower Table Round

Godoy Cruz 22 : 20 Estudiantes

Argentina – Prim B Metro

Sacachispas 20 : 10 Los Andes
Colegiales 20 : 10 Flandria
UAI Urquiza 20 : 10 Argentino Quilmes

Argentina – Primera D

Lower Table Round

Centro Español 20 : 10 Central Ballester
Juventud Unida 20 : 10 Argentino Rosario

Upper Table Round

Deportivo Paraguayo 20 : 10 Claypole

Bermuda – Premier League

Somerset Trojans 00 : 00 Robin Hood

Brazil – Serie B

AD Confiança 23 : 00 Náutico
Guarani 22 : 15 Ponte Preta

Brazil – Serie C

Londrina 23 : 00 Paysandu

Brazil – Potiguar 2

Visão Celeste 18 : 00 Alecrim
Palmeira 20 : 15 Parnamirim

Brazil – Copa do Brasil U17

Palmeiras U17 19 : 00 Athletico PR U17

Chile – Primera División

Audax Italiano 00 : 30 Unión Española

Chile – Segunda División

San Antonio Unido 21 : 00 Concepción
Independiente 21 : 00 Lautaro de Buin
Colchagua 21 : 00 Colina
Iberia 21 : 00 Linares Unido

Cyprus – 1. Division

Enosis 14 : 00 Karmiotissa
Ermis 16 : 00 Nea Salamis
Doxa 18 : 00 APOEL

Cyprus – 3. Division

Omonia 29is Maiou 12 : 30 O Kormakitis

England – League One

Oxford United PSTP Doncaster Rovers

England – League Two

Mansfield Town 19 : 00 Salford City

England – National League

Weymouth 19 : 45 Yeovil Town
Stockport County 19 : 45 Eastleigh
Solihull Moors 19 : 45 Chesterfield

England – National League N / S

North

Spennymoor Town 19 : 45 Hereford
Brackley Town 19 : 45 Darlington
Chester 19 : 45 Guiseley
Kidderminster Harriers 19 : 45 York City
Boston United 19 : 45 Kettering Town

South

Dorking Wanderers 19 : 45 Ebbsfleet United
Dulwich Hamlet 19 : 45 Maidstone United
Hungerford Town 19 : 45 Havant & Waterlooville

England – Non League Premier

Corinthian-Casuals PSTP Bishop’s Stortford
Haringey Borough PSTP Lewes
Bowers & Pitsea PSTP Cray Wanderers
Margate PSTP East Thurrock United

England – Non League Div One

Isthmian North

Basildon United PSTP Maldon & Tiptree
Brentwood Town PSTP Cambridge City
Bury Town PSTP Felixstowe & Walton Utd
Hullbridge Sports PSTP Dereham Town

Isthmian South Central

Uxbridge PSTP FC Romania
South Park PSTP Bedfont Sports

Isthmian South East

Cray Valley PM PSTP Ashford United
Chichester City PSTP Three Bridges
Whyteleafe PSTP Ramsgate

England – Counties Leagues

Hellenic League Premier

Bishop’s Cleeve PSTP Tuffley Rovers
Easington Sports PSTP Brimscombe & Thrupp
Binfield PSTP Virginia Water
Lydney Town PSTP Longlevens
Fairford Town PSTP Holmer Green
Burnham PSTP Easington Sports

Midland League Premier

Heather St Johns 19 : 45 Selston
Racing Club Warwick PSTP Lye Town
Gresley Rovers PSTP Walsall Wood

North West Counties League Premier

Charnock Richard PSTP Irlam
Hanley Town PSTP Longridge Town
Irlam PSTP Ashton Athletic
Charnock Richard PSTP Avro
Congleton Town PSTP Burscough
Runcorn Town PSTP Hanley Town
Warrington Rylands PSTP Northwich Victoria
Northwich Victoria PSTP Squires Gate
Barnoldswick Town PSTP Bootle
1874 Northwich PSTP Squires Gate
Skelmersdale United PSTP Litherland Remyca

Northern Counties East League Premier

Liversedge PSTP Eccleshill United
Barton Town Old Boys PSTP Grimsby Borough
Knaresborough Town PSTP Garforth Town

Northern League One

Hebburn Town PSTP Billingham Town
Ashington AFC PSTP Bishop Auckland

Spartan South Midlands League Premier

Leighton Town PSTP North Greenford United

United Counties League Premier

Cogenhoe United PSTP Anstey Nomads
Leicester Nirvana PSTP Deeping Rangers

Wessex League Premier

Christchurch PSTP Blackfield & Langley
Alresford Town PSTP Brockenhurst
Bournemouth FC PSTP Portland United

Western League Premier

Brislington PSTP Bitton
Buckland Athletic PSTP Hallen
Odd Down PSTP Wellington
Tavistock PSTP Cribbs
Bridport PSTP Bradford Town
Keynsham Town PSTP Westbury United

England – League Cup

Tottenham Hotspur 19 : 45 Brentford

England – Surrey Senior Cup

Walton Casuals 19 : 45 Abbey Rangers

Ethiopia – Premier League

Kedus Giorgis 07 : 00 Ethiopia Bunna
Sebeta Kenema 12 : 00 Jimma Aba Jifar

France – Ligue 2

Ajaccio 19 : 00 Pau
Auxerre 19 : 00 Caen
Chambly 19 : 00 Le Havre
Clermont 19 : 00 Grenoble Foot 38
Guingamp 19 : 00 Amiens SC
Rodez 19 : 00 Niort
Sochaux 19 : 00 Dunkerque
Toulouse 19 : 00 Paris FC
Troyes 19 : 00 Châteauroux
Valenciennes 19 : 00 Nancy

Guinea – Ligue 1

Hafia PSTP SOAR Coyah

India – Indian Super League

Bengaluru 14 : 00 Mumbai City

Indonesia – Liga 1

Persiraja Banda Aceh PSTP Persija

Iran – Persian Gulf Pro League

Paykan 11 : 30 Nassaji Mazandaran
Zob Ahan 11 : 30 Tractor
Gol Gohar PSTP Persepolis
Persepolis 13 : 00 Sepahan

Israel – Ligat ha’Al

Hapoel Haifa 17 : 00 Ironi Kiryat Shmona
Hapoel Be’er Sheva 18 : 45 Maccabi Haifa

Israel – Liga Bet

North A

Tzeirei Kafr Kanna PSTP Tzeirei Sakhnin
Tzeirey Tamra PSTP Hapoel Ironi Arraba

North B

Hapoel Sandala Gilboa PSTP Hapoel Bnei Musmus

Israel – U19 Elite Division

Maccabi Petah Tikva U19 PSTP Maccabi Haifa U19
Beitar Jerusalem U19 PSTP Hapoel Be’er Sheva U19

Jordan – League

Al Sareeh 14 : 00 Ma’an
Al Jazeera 16 : 30 Al Wihdat

Jordan – 1st Division

Al Arabi 12 : 00 Al Tora
Sama Al Sarhan 12 : 00 Al Buqa’a

Malta – Premier League

Sirens 16 : 00 Birkirkara
Balzan 20 : 00 Santa Lucia
Valletta PSTP Hamrun Spartans
Gudja United PSTP Hibernians

Malta – Challenge League

Mqabba 19 : 00 San Gwann
Fgura United 19 : 00 Marsa

Malta – First Division Women

Mtarfa 19 : 30 Mgarr United
Raiders Luxol 19 : 45 Birkirkara

Netherlands – Eerste Divisie

PSV II 17 : 45 Go Ahead Eagles
TOP Oss 20 : 00 Ajax II

Nigeria – NPFL

Wikki Tourist 15 : 00 Plateau United

Portugal – Segunda Liga

Academico Viseu 15 : 00 Casa Pia
Arouca 20 : 15 Académica

Portugal – Campeonato de Portugal Prio

União Santarém 11 : 00 Sintrense

Portugal – Liga Revelação U23

Vitória Guimarães U23 11 : 00 Benfica U23
Rio Ave U23 15 : 00 Cova da Piedade U23
Sporting CP U23 15 : 45 Portimonense U23
Académica U23 17 : 45 Boavista U23

Qatar – Second Division

Lusail City 14 : 30 Al Waab
Al Bidda 14 : 30 Al Shamal

Saudi Arabia – Division 1

Al Najoom 12 : 05 Al Draih
Al Shoalah 12 : 20 Al Adalah
Al Feiha 12 : 25 Al Bukayriyah
Al Jabalain 12 : 35 Al Hazm
Al Sahel 14 : 40 Ohod

Scotland – Football League

Bo’ness United 19 : 45 Bonnyrigg Rose Athletic
Caledonian Braves 19 : 45 Spartans
Civil Service Strollers 19 : 45 Edinburgh University
Kelty Hearts 19 : 45 East Stirlingshire

Scotland – Feeder Leagues

Whitehill Welfare 19 : 30 Dunbar United

South Africa – PSL

Golden Arrows 15 : 00 Black Leopards
Stellenbosch 15 : 00 TTM
TS Galaxy 15 : 00 Baroka
Swallows 15 : 00 Cape Town City

Spain – Tercera Division

Group 4

Gernika 18 : 00 Deusto

Group 6

Novelda 15 : 30 Benigànim

Spain – División de Honor Juvenil

Group 1

Real Avilés U19 11 : 30 Marina Sport U19

Group 4

Granada U19 15 : 30 26 de Febrero U19

Group 7

Valencia U19 PSTP Alzira U19

Spain – Liga Nacional Juvenil

Gimnàstic U19 II 11 : 00 Prat U19
Gimnàstic Manresa U19 15 : 15 Bellvitge U19

Spain – Primera División Femenina

Granadilla Tenerife 11 : 00 Deportivo de La Coruña

Thailand – Thai League 1

Chiangrai United 11 : 30 Port

Turkey – Süper Lig

Gaziantep FK 13 : 00 Ankaragücü
Yeni Malatyaspor 13 : 00 Sivasspor
Konyaspor 16 : 00 Galatasaray

World – Club Friendlies

Hoang Anh Gia Lai 09 : 00 Sanna Khanh Hoa
Binh Duong 11 : 00 Da Nang