4 NOVEMBER 2020

0
39

England – Championship

Reading 19 : 00 Preston North End
Watford 19 : 00 Stoke City
Birmingham City 19 : 45 Wycombe Wanderers
Derby County 19 : 45 Queens Park Rangers
Nottingham Forest 19 : 45 Coventry City
Rotherham United 19 : 45 Luton Town

Europe – UEFA Champions League

Zenit 17 : 55 Lazio
Istanbul Basaksehir 17 : 55 Manchester United
Sevilla 20 : 00 Krasnodar
Chelsea 20 : 00 Rennes
Club Brugge 20 : 00 Borussia Dortmund
Barcelona 20 : 00 Dynamo Kyiv
Ferencvaros 20 : 00 Juventus
RB Leipzig 20 : 00 PSG

Italy – Serie A

Genoa 16 : 00 Torino

Africa – COSAFA Women’s Cup

Zambia 10 : 30 Lesotho
Zimbabwe 13 : 30 Tanzania

Albania – Superliga

Kastrioti Krujë PSTP Kukësi
Partizani Tirana PSTP Bylis
Laçi PSTP Vllaznia Shkodër
Apolonia Fier PSTP Teuta Durrës
Skënderbeu Korçë PSTP Tirana

Armenia – Premier League

Van 11 : 30 Lori
Urartu 14 : 00 Pyunik

Asia – AFC Cup

Group Stage

Al Ahed CANC Manama
Al Jaish CANC Hilal Al-Quds
Al Kuwait CANC Wathba
Al Faisaly CANC Al Ansar
Al Riffa CANC Al Jazeera
Dhofar CANC Al Qadsia
Istiqlol CANC Altyn Asyr
Dordoi Bishkek CANC Khujand
Tatung CANC CPK
Chennai City CANC TC Sports Club
Bashundhara Kings CANC Maziya

Zonal Finals

TBC CANC TBC

Australia – Queensland NPL

Moreton Bay United 09 : 30 Gold Coast United

Austria – Regionalliga

Imst 18 : 00 Kufstein

Austria – Cup

2nd Round

SVG Reichenau 17 : 00 Blau-Weiß Linz

8th Finals

Sturm Graz 17 : 00 Wacker Innsbruck
First Vienna 17 : 00 Rheindorf Altach

Austria – Jugendliga U18

Red Bull Akademie U18 15 : 00 LASK Juniors OÖ U18

Austria – Jugendliga U16

Red Bull Akademie U16 15 : 00 LASK Juniors OÖ U16

Azerbaijan – Birinci Dasta

Sabah II Qarabağ II
Qaradağ Lökbatan Kapaz
Turan Sumqayıt II

Belarus – Premier League

Slavia 12 : 00 Belshina

Belarus – 1. Division

Krumkachy 15 : 00 Sputnik

Bhutan – Premier League

High Quality United 11 : 00 Thimphu City

Bosnia and Herzegovina – Premijer Liga

Zrinjski 15 : 00 Široki Brijeg
Sarajevo 17 : 30 Željezničar

Brazil – Serie D

Goiânia 21 : 00 CEOV Operário

Brazil – Copa do Brasil

Internacional 00 : 30 Atlético GO
Ceará 22 : 00 Santos

Brazil – State Leagues

Rondoniense

FT
Gênus 0 – 3 Real Ariquemes

Carioca 2

Rio São Paulo 13 : 00 Artsul
Duque de Caxias 18 : 00 Angra dos Reis
CFRJ / Maricá 18 : 00 São Gonçalo EC RJ
Audax Rio 18 : 00 Bonsucesso
Serra Macaense 18 : 00 Campos AA
Nova Cidade 18 : 00 Sampaio Corrêa RJ
Serrano RJ 18 : 00 Goytacaz
Olaria 18 : 00 Nova Iguaçu

Paranaense 2

Rolândia 18 : 30 Nacional PR

Brazil – Cearense 2

Icasa 18 : 30 Tiradentes CE
Iguatu 18 : 30 Maranguape
Itapipoca 18 : 30 Crato
União CE 18 : 30 Pacatuba

Brazil – Pernambucano 2

Íbis 18 : 00 Ferroviário do Cabo

Brazil – Sergipano 2

Socorrense 18 : 15 Maruinense
Aracaju 18 : 15 Barra SE
Boquinhense 18 : 15 Independente Simão Dias
Sete de Junho 18 : 15 Estanciano

Brazil – Paulista Série B

VOCEM 18 : 00 Grêmio Prudente
Grêmio Sãocarlense 18 : 00 Matonense
Itararé 18 : 00 Elosport
União Barbarense 18 : 00 Independente SP
Guarulhos 18 : 00 Brasilis
Amparo 18 : 00 Itapirense
Manthiqueira 18 : 00 Atlético Mogi
União Mogi 18 : 00 USAC
Jabaquara 18 : 00 Barcelona EC
Osvaldo Cruz 19 : 00 Tupã

Brazil – Copa Paulista

Rio Preto 18 : 00 Novorizontino
Osasco Audax 18 : 00 Inter de Limeira
Primavera SP 18 : 00 XV de Piracicaba
Portuguesa Santista 18 : 00 Ponte Preta B
Juventus 18 : 00 EC São Bernardo
Nacional SP 18 : 00 Água Santa
Guarani B 18 : 00 Portuguesa
Comercial 20 : 00 Ferroviária
Velo Clube 20 : 00 Atibaia

Brazil – CBF Brasileiro U20

Atlético Mineiro U20 18 : 00 Vitória U20
Botafogo U20 18 : 00 Santos U20
Chapecoense U20 18 : 00 Cruzeiro U20
Flamengo U20 18 : 00 Palmeiras U20
Goiás U20 18 : 00 América Mineiro U20
Corinthians U20 18 : 30 Fluminense U20

Brazil – Carioca U20

Portuguesa RJ U20 13 : 00 Vasco da Gama U20
Madureira U20 13 : 00 Fluminense U20
Macaé U20 13 : 00 Boavista U20
Bangu U20 13 : 00 Flamengo U20
Resende FC U20 18 : 00 Nova Iguaçu U20
Friburguense U20 18 : 00 Volta Redonda U20
América RJ U20 18 : 00 Cabofriense U20
Americano U20 CANC Botafogo U20

Brazil – Paulista Women

Taboão da Serra 17 : 00 RB Bragantino
AERP 18 : 00 Ferroviária
São Paulo 21 : 00 Palmeiras

Bulgaria – Cup

Spartak Varna 11 : 30 Arda

Burkina Faso – 1ère Division

USFA 15 : 30 Police
Royal 15 : 30 ASFB
RCK 15 : 30 Douanes
Majestic 15 : 30 Ouagadougou
ASEC-K 15 : 30 Vitesse
Salitas 15 : 30 SONABEL
Léopards 17 : 45 Rahimo
ASFA-Yennenga 17 : 45 Etoile Filante

Burundi – Ligue A

Bujumbura City 11 : 30 Flambeau du Centre
Olympic Star 13 : 00 Kayanza United
Musongati 13 : 00 Rukinzo
Le Messager Ngozi 13 : 00 Bumamuru
Inter Star 14 : 00 Muzinga

Chile – Primera B

Ñublense 14 : 00 Melipilla
San Luis 16 : 30 Magallanes
Deportes Temuco 16 : 30 Puerto Montt
Deportes Santa Cruz 21 : 00 Unión San Felipe
Santiago Morning 21 : 30 Barnechea

China PR – China League One

Promotion Round

Meizhou Hakka 07 : 00 Taizhou Yuanda
Zhejiang Greentown 11 : 35 Chengdu Better City

Relegation Round

Shaanxi Chang’an 06 : 30 Nantong Zhiyun
Beijing BSU 07 : 00 Liaoning Shenyang
Jiangxi Liansheng 10 : 00 Nei Mongol Zhongyou
Beijing Renhe 11 : 35 Sichuan Jiuniu

Colombia – Primera A

Alianza Petrolera 00 : 40 Patriotas Boyacá

Colombia – Liga Femenina

Llaneros Fortaleza
Millonarios Santa Fe

Congo DR – Ligue 1

Lubumbashi Sport 12 : 30 Motema Pembe
Blessing 14 : 30 Renaissance
Groupe Bazano 14 : 30 Vita Club

Croatia – 3. HNL

Center

Mladost Petrinja 13 : 00 Karlovac 1919

West

Novigrad 13 : 00 Cres

Cyprus – 2. Division

PAEEK 12 : 30 Ayia Napa
Kouris Erimi 12 : 30 Digenis Ypsonas
Digenis Morphou 12 : 30 Onisilos
Alki Oroklini 12 : 30 Xylotympou
EN THOI Lakatamia 12 : 30 Othellos
Omonia Aradippou 12 : 30 Aris
Omonia Psevda 12 : 30 Ahironas
AE Zakakiou 12 : 30 Anagennisi Deryneia
ASIL Lysi 16 : 00 Akritas

Cyprus – Cup

Anorthosis 15 : 00 Pafos
Enosis 15 : 00 Olympiakos Nicosia

Denmark – DBU Pokalen

Avarta 15 : 45 København

Denmark – U21 Ligaen

Skjold U21 17 : 45 Fremad Amager U21

England – Non League Premier

Isthmian

Kingstonian 19 : 45 Haringey Borough

Southern South

Tiverton Town 19 : 30 Poole Town
Farnborough 19 : 45 Walton Casuals

England – Non League Div One

Isthmian North

Cambridge City 19 : 45 Felixstowe & Walton Utd
AFC Sudbury 19 : 45 Heybridge Swifts

Northern North West

Widnes 19 : 45 Prescot Cables

Southern Central

Kidlington 19 : 30 Aylesbury United

Southern South

Highworth Town 19 : 30 Basingstoke Town
Paulton Rovers 19 : 30 Cirencester Town

England – Counties Leagues

Combined Counties League Premier

Guildford City 19 : 30 Hanworth Villa

Eastern Counties League Premier

Woodbridge Town 19 : 45 Whitton United

North West Counties League Premier

Hanley Town 19 : 45 Irlam
Longridge Town 19 : 45 Charnock Richard

Northern Counties East League Premier

Grimsby Borough 19 : 45 Goole
Handsworth 19 : 45 AFC Mansfield

Northern League One

Thornaby 19 : 30 Hebburn Town
Penrith AFC 19 : 45 Northallerton Town

Southern Counties East League Premier

Welling Town 19 : 45 AFC Croydon Athletic

United Counties League Premier

Quorn PSTP Deeping Rangers

Western League Premier

Bradford Town PSTP Cadbury Heath
Exmouth 19 : 30 Keynsham Town
Plymouth Parkway 19 : 30 Street
Wellington 19 : 45 Bridgwater Town

England – Cheshire Senior Cup

Altrincham CC 19 : 45 Barnton

England – Sussex Senior Challenge Cup

Broadbridge Heath 08 : 00 Whitehawk
Hastings United 08 : 00 Eastbourne Borough
Brighton CC 08 : 00 Bexhill United

England – Central League Cup

Grimsby Town Res. 13 : 00 Huddersfield Town Res.
Salford City Res. 13 : 00 Scunthorpe United Res.
Southend United Res. 14 : 00 AFC Bournemouth Res.

England – Professional Development League

Wigan Athletic U23 13 : 00 Queens Park Rangers U23

England – WSL Cup

Liverpool 14 : 00 Manchester City
Everton 19 : 00 Manchester United
London City Lionesses 19 : 30 Arsenal
Sheffield United 19 : 30 Durham
West Ham United 19 : 30 Reading
Charlton Athletic 19 : 45 Brighton & Hove Albion
Leicester City WFC 19 : 45 Blackburn Rovers
London Bees 19 : 45 Lewes

Estonia – Meistriliiga

FCI Levadia 17 : 15 Flora

Estonia – II Liiga

Viimsi II 18 : 00 Tulevik II
Saue 18 : 15 Vaprus II

Estonia – Cup

Trans 16 : 00 K-Järve JK Järve
Paide 16 : 00 Tulevik

Europe – UEFA U17 Championship

Liechtenstein U17 PSTP Bulgaria U17
Croatia U17 PSTP Bosnia-Herzegovina U17

Europe – UEFA Women’s Champions League

Okzhetpes 09 : 00 Lanchkhuti
Pomurje 12 : 00 Breznica
Zhytlobud-2 12 : 00 Alashkert
NSA Sofia 12 : 00 Kamenica Sasa
PAOK 12 : 30 SL Benfica
Minsk 13 : 00 Rīgas FS
Apollon Limassol 13 : 00 Swansea City
Gintra-Universitetas 13 : 00 Slovan Bratislava
CSKA Moskva 14 : 00 Flora
Valur 15 : 00 HJK
St. Pölten 15 : 00 Mitrovica
Vålerenga 17 : 00
Górnik Łęczna 17 : 00 Split
Spartak Subotica 18 : 00 Anenii Noi
Anderlecht 18 : 30 Linfield
Glasgow City 19 : 00 Peamount United

Faroe Islands – Meistaradeildin

17 : 00 AB

Finland – Veikkausliiga

Haka 16 : 30 Mariehamn
Lahti 16 : 30 HIFK
HJK 16 : 30 Inter Turku
Ilves 16 : 30 Honka
RoPS 16 : 30 SJK
TPS 16 : 30 KuPS

Finland – Kakkonen

Viikingit 16 : 30 PKKU
Honka Akatemia 16 : 30 EPS

Finland – Ykkönen Women

P-Iirot 17 : 00 VIFK

Georgia – Erovnuli Liga

Samtredia 10 : 00 Merani Tbilisi

Germany – 3. Liga

MSV Duisburg 18 : 00 Saarbrücken

Germany – Regionalliga

Nord

Weiche Flensburg 18 : 30 Altona 93

Südwest

Rot-Weiß Koblenz 17 : 00 Aalen
Pirmasens 18 : 00 Bayern Alzenau
Ulm 18 : 00 Freiburg II
Elversberg 18 : 00 Mainz 05 II
Homburg 18 : 00 Bahlinger SC
Hessen Kassel 18 : 00 Sonnenhof Großaspach
Eintracht Stadtallendorf 18 : 00 Kickers Offenbach

West

Lippstadt 08 17 : 00 Fortuna Düsseldorf II
Wegberg-Beeck 18 : 30 Wuppertaler SV
Sportfreunde Lotte 18 : 30 Bergisch Gladbach
Köln II 18 : 30 Straelen
Alemannia Aachen 18 : 30 Homberg
Rot Weiss Ahlen 18 : 30 Fortuna Köln
Bonner SC 18 : 30 Rot-Weiß Oberhausen
Wiedenbrück 18 : 30 Schalke 04 II
Rot-Weiss Essen 18 : 30 Rödinghausen

Germany – Oberliga

Hessen

Hanau 93 18 : 30 Türk Gücü Friedberg
FC 1906 Erlensee 18 : 30 Fernwald

Niederrhein

Kleve 18 : 30 Jahn Dinslaken-Hiesfeld
SF Baumberg 18 : 30 Düsseldorf West
SC Velbert 18 : 30 Cronenberger SC
FC Bocholt 18 : 30 Schwarz-Weiß Essen
Meerbusch 18 : 30 SSVg Velbert
TuRU 1880 Düsseldorf 18 : 30 Monheim
Germania Ratingen 18 : 30 TVD Velbert

Niedersachsen

Heeslinger SC 18 : 30 BW Lohne
Eintracht Northeim 19 : 00 Arminia Hannover

Nordost-Nord

Staaken 18 : 30 Hansa Rostock II

Rheinland-Pfalz / Saar

Mülheim-Kärlich 18 : 30 Gonsenheim
Emmelshausen 18 : 30 Karbach

Schleswig-Holstein

Bordesholm 18 : 00 TSB Flensburg

Germany – Reg. Cup Niederrhein

Burgaltendorf 17 : 30 Uerdingen
SV Walbeck PSTP MSV Duisburg

Germany – Reg. Cup Niedersachsen

VfB Oldenburg 18 : 00 Jeddeloh

Germany – Reg. Cup Niedersachsen Amateure

Altenoythe 18 : 00 VfL Oldenburg
Bersenbrück 18 : 30 Spelle-Venhaus
TB Uphusen 18 : 30 Hagen / ​Uthlede

Germany – Reg. Cup Rheinland

Westerburg PSTP FV Engers 07

Germany – Reg. Cup Württemberg

Reutlingen 18 : 00 Bissingen

Greece – Super League 1

PAS Giannina PSTP Larissa

Haiti – Ligue Haïtienne

Racing des Gônaïves Cosmopolites
Racing Club Haitien Capoise
Triomphe Liancourt Real du Cap
Arcahaie Violette AC

Honduras – Liga Nacional

UPNFM 22 : 00 Honduras Progreso

Hong Kong – Sapling Cup

Pegasus 12 : 00 Kitchee

Hungary – NB I

Puskás 14 : 30 Honvéd

Hungary – NB II

Soroksár SC 12 : 30 Szeged 2011
Dorogi 12 : 30 Gyirmót
DEAC 12 : 30 Szentlőrinc SE
Győri ETO 13 : 00 Siófok
Pécsi MFC 17 : 00 Vasas
Kaposvári Rákóczi 17 : 00 Ajka
Csákvári TK 17 : 00 Szombathelyi Haladás
Békéscsaba 17 : 00 Budaörs
Kazincbarcika 17 : 00 Debrecen
Nyíregyháza Spartacus 17 : 00 Szolnoki MÁV

Hungary – U19 League

Fehérvár U19 11 : 00 Ferencváros U19

Iceland – Cup

Valur PSTP KR
ÍBV PSTP FH

Indonesia – Liga 1

Madura United PSTP Persik Kediri
Barito Putera PSTP Persija

Israel – Ligat ha’Al

Beitar Jerusalem 18 : 00 Hapoel Hadera

Italy – Serie C

Girone A

Livorno 16 : 00 Juventus II

Girone C

Catanzaro 16 : 30 Palermo
Casertana 19 : 45 Foggia

Italy – Serie D

Group A

Bra 13 : 30 Sanremese
Borgosesia 13 : 30 Legnano
Chieri 13 : 30 Gozzano
Caronnese 13 : 30 Imperia
Castellanzese 13 : 30 Lavagnese
Città di Varese 13 : 30 Vado
Derthona 13 : 30 Casale
PDHAE 13 : 30 Fossano
Saluzzo 13 : 30 Arconatese
Sestri Levante 13 : 30 Folgore Caratese

Group B

Breno 13 : 30 Tritium
Villa Valle 13 : 30 Ponte San Pietro

Group C

Adriese 13 : 30 Cjarlins Muzane
Caldiero Terme 13 : 30 Delta Porto Tolle
Montebelluna 13 : 30 Belluno
Cartigliano 13 : 30 Campodarsego
Luparense 13 : 30 Este
Manzanese 13 : 30 Ambrosiana
Mestre 13 : 30 Trento
Union Clodiense 13 : 30 Arzignano Valchiampo
Union S. Giorgio-Sedico 13 : 30 Union Feltre
Virtus Bolzano 13 : 30 Chions

Group D

Aglianese 13 : 30 Bagnolese
Correggese 13 : 30 Mezzolara
Real Forte Querceta 13 : 30 Lentigione
Prato 13 : 30 Ghivizzano Borgo Mozzano

Group E

San Donato Tavarnelle 13 : 30 Scandicci
Flaminia 13 : 30 Siena

Group F

Matese 13 : 30 Aprilia
Pineto 13 : 30 Recanatese

Group G

Gladiator 13 : 30 Arzachena
Vis Artena 13 : 30 Latte Dolce

Group H

Puteolana 13 : 30 Team Altamura

Group I

Gelbison 13 : 30 Città Di Sant’Agata
Roccella 13 : 30 Troina
Licata 14 : 00 Paternò
San Luca 14 : 00 Castrovillari

Japan – J2 League

Tokyo Verdy 09 : 00 Zweigen Kanazawa
Montedio Yamagata 10 : 00 Albirex Niigata
Mito Hollyhock 10 : 00 Avispa Fukuoka
JEF United 10 : 00 Ehime
Ventforet Kofu 10 : 00 Ryūkyū
Matsumoto Yamaga 10 : 00 Tochigi
Kyoto Sanga 10 : 00 Fagiano Okayama
Renofa Yamaguchi 10 : 00 ThespaKusatsu Gunma
Tokushima Vortis 10 : 00 Júbilo Iwata
Giravanz Kitakyushu 10 : 00 Omiya Ardija
V-Varen Nagasaki 10 : 00 Machida Zelvia

Japan – J3 League

YSCC 10 : 00 Gifu
Cerezo Osaka II 10 : 00 Parceiro Nagano

Jordan – 1st Division

Al Karmal 12 : 30 Al Buqa’a
Dar Al Dawaa 12 : 30 Sama Al Sarhan

Kazakhstan – Premier League

Shakhter Karagandy Okzhetpes
Kaspiy Kyzyl-Zhar
Taraz 11 : 00 Astana

Korea Republic – FA Cup

Ulsan 10 : 00 Jeonbuk Motors

Kosovo – Superliga

Besa Pejë 12 : 30 Drenica Skënderaj
Trepça’89 12 : 30 Drita
Prishtina 12 : 30 Arbëria

Luxembourg – National Division

Progrès Niederkorn 19 : 00 Racing
RM Hamm Benfica 19 : 00 F91 Dudelange

Luxembourg – Promotion d’Honneur

Alisontia Steinsel PSTP Jeunesse Canach
Marisca Mersch PSTP Berdenia Berbourg

Luxembourg – Cup

Red Black Egalité PSTP Blô-Weiss Medernach

Malta – Challenge League

Pietà Hotspurs 19 : 00 Marsa

Malta – First Division Women

Mosta 19 : 30 Raiders Luxol

Mexico – Liga de Expansión MX

Tapatío 23 : 00 Celaya
Atlético Morelia 01 : 05 Cimarrones de Sonora
Venados 03 : 05 Pumas Tabasco

Mexico – Liga MX Femenil

Cruz Azul 21 : 45 Puebla

Montenegro – First League

Rudar 19 : 00 Zeta
Jezero 19 : 00 Dečić
Iskra 19 : 00 Sutjeska
Budućnost 19 : 00 Podgorica
Petrovac 19 : 00 OFK Titograd

Montenegro – Second League

Jedinstvo 16 : 00 Drezga
Ibar 16 : 00 Mornar
Igalo 16 : 00 Bokelj
Arsenal Tivat 16 : 00 Berane
Kom 16 : 00 Grbalj

N/C America – Concacaf League

San Francisco PSTP Alajuelense / Cibao
Tauro 01 : 00 Forge
Marathón 03 : 15 Antigua GFC

Northern Ireland – Premiership Development League

Ballymena United U20 19 : 45 Larne U20
Carrick Rangers U20 19 : 45 Cliftonville U20
Crusaders U20 19 : 45 Linfield U20
Dungannon Swifts U20 19 : 45 Glenavon U20
Portadown U20 19 : 45 Warrenpoint Town U20

Northern Ireland – Premiership Women

Glentoran BU 20 : 00 Derry City
Sion Swifts 20 : 00 Crusaders Strikers

Norway – Eliteserien

Odd 18 : 00 Viking

Norway – 1. Division

Grorud 12 : 00 Strømmen
KFUM 12 : 00 HamKam
Åsane 12 : 00 Ullensaker / Kisa
Ranheim 17 : 00 Jerv
Raufoss 17 : 00 Øygarden
Sandnes Ulf 17 : 00 Stjørdals-Blink
Tromsø 17 : 00 Kongsvinger
Sogndal 19 : 00 Lillestrøm

Peru – Primera División

Atlético Grau 23 : 00 Sporting Cristal
Carlos Stein 16 : 00 Universidad San Martín
Deportivo Binacional 20 : 30 Alianza Universidad

Poland – II Liga

Stal Rzeszów 12 : 00 Wigry Suwałki
Lech Poznań II 12 : 00 SKRA Częstochowa
Hutnik Kraków 13 : 00 Śląsk Wrocław II
Górnik Polkowice 15 : 00 Stargard Szczeciński
Sokół Ostróda 17 : 00 Kalisz
GKS Katowice 17 : 00 Garbarnia Kraków
Pogoń Siedlce 17 : 00 Olimpia Elbląg
Chojniczanka Chojnice 18 : 30 Motor Lublin

Poland – III Liga

Group 1

Wikielec 16 : 00 Jagiellonia II

Group 2

Pogoń Szczecin II 11 : 00 Elana Toruń
Przodkowo 12 : 00 Unia Janikowo
Świt Skolwin 12 : 30 Pomorzanin Toruń
Gryf Wejherowo 13 : 00 Nielba Wągrowiec

Group 3

Górnik Zabrze II 12 : 00 Gwarek Tarnowskie Góry

Group 4

KSZO 1929 12 : 30 Wisła Sandomierz

Poland – Cup

Jastrzębie 11 : 30 Puszcza Niepołomice
Arka Gdynia 16 : 30 Korona Kielce

Poland – Central Youth League

Hutnik Kraków U18 11 : 00 Lech Poznań U18
Legia Warszawa U18 11 : 00 Arka Gdynia U18
SMS Łódź U18 11 : 00 Jagiellonia U18
Zagłębie Lubin U18 11 : 00 Wisła Kraków U18

Poland – Women’s Cup

Rysy Bukowina Tatrzańska UKS Loczki
AZS KU Uniwersytetu UKS Łódź
Ostrovia Ostrówek UKS SMS Łódź III
Górnik Łęczna II UKS Łódź II
Pogoń Tczew II 10 : 00 Czarni Sosnowiec II
Akademia Piłkarska LG 10 : 00 Rolnik Biedrzychowice
Stomilanki Olsztyn 11 : 00 Rekord Bielsko-Biała
Kielce 11 : 00 GSS Grodzisk
Resovia Rzeszów II 11 : 00 Sportowa Czwórka Radom
Medyk Konin 12 : 00 Olimpia Szczecin
IKKP Noteć 12 : 00 Ślęza Wrocław
Hetmanki Włoszczowa 12 : 00 Górzno
Pogoń Zduńska Wola 12 : 00 ROW Rybnik
Forty Piątnica 12 : 00 Polonia Środa Wlkp.
Stilon Gorzów 12 : 00 Włókniarz Białystok
Sokół Kolbuszowa Dolna 12 : 00 Staszkówka Jelna
Ząbkovia Ząbki 12 : 00 Śląsk Wrocław
Olimpia II Szczecin 12 : 00 Respekt Myślenice
Bronowianka Kraków 12 : 00 Śląsk Wrocław II
Stomilanki Olsztyn II 13 : 30 LUKS Ziemia Lubińska
Wanda Kraków 14 : 30 Medyk Konin II
MUKS Praga Warszawa U 17 15 : 00 Tarnovia Tarnów
Sparta Daleszyce 16 : 00 Czarni Sosnowiec
Kotwica Kołobrzeg 17 : 00 UJ Kraków
Włocławek 17 : 30 Katowice
Praga Warszawa 17 : 30 Bydgoszcz
Raszyn 18 : 00 Piastovia Piastów
Prądniczanka Kraków 18 : 30 Skra Częstochowa
Unia Opole 19 : 00 Pogoń Tczew

Portugal – Campeonato de Portugal Prio

Mondinense 15 : 00 Tirsense

Portugal – 1a Divisão Women

Torreense 19 : 00 CF Benfica

Qatar – QSL Cup

Al Duhail 14 : 15 Qatar SC
Al Sadd 16 : 30 Al Khor
Al Sailiya 16 : 30 Al Wakrah

Republic of Ireland – Premier Division

Shamrock Rovers 19 : 45 St Patrick’s Athletic

Réunion – Regionale 1

Trois Bassins 11 : 30 Capricorne
Sainte-Marienne 11 : 30 Saint-Louis
Saint-Pauloise 11 : 30 Jeanne d’Arc
Bretagne 11 : 30 Piton Saint-Leu
Saint-Pierroise 11 : 30 Saint-Denis
Marsouins 11 : 30 Excelsior
SDEFA 11 : 30 La Tamponnaise

Romania – Liga II

SCM Gloria Buzău 12 : 00 Viitorul P. Târgu Jiu

Romania – Liga III

Serie 1

Foresta Suceava 12 : 00 SJ Vaslui

Serie 10

Sânmartin 12 : 00 Minaur Baia Mare
Luceafărul Oradea 12 : 00 CSM Satu Mare

Serie 3

Axiopolis 12 : 00 Înainte Modelu
Agricola Borcea 12 : 00 Olteniţa
Afumaţi 12 : 00 Viitorul Constanţa II

Serie 4

Concordia Chiajna II 12 : 00 Voluntari II

Serie 7

CSM Deva 12 : 00 Flacăra Horezu

Serie 9

Unirea Dej 12 : 00 Hunedoara
Industria Galda de Jos 12 : 00 Unirea Alba Iulia

Romania – Liga Elitelor U19

East

Sfântu Gheorghe U19 10 : 00 Botoşani U19

West

Gaz Metan Mediaş U19 10 : 00 Universitatea Cluj U19

Russia – PFL

Salyut-Belgorod 12 : 00 Fakel II

Russia – III Division

Spartak Kostroma Rostov Velikiy
SSHOR Fakel Kirov
Tekstilshchik II Cherepovets
SSHOR Volga Shinnik II

Russia – Cup

SKA Khabarovsk 07 : 00 Rubin Kazan

Russia – Youth Championship

Chertanovo U19 Akhmat Grozny U19
Tambov U19 Arsenal Tula U19
Ural U19 08 : 00 UOR №5 U19
Strogino U19 10 : 00 Ufa U19
Spartak Moskva U19 11 : 00 Dinamo Moskva U19
Sochi U19 11 : 00 Krasnodar U19
Rubin Kazan U19 11 : 00 Akademiya Konoplev U19
CSKA Moskva U19 11 : 00 Zenit U19
Lokomotiv Moskva U19 11 : 30 Khimki U19
Rostov U19 14 : 00 Rotor Volgograd U19

Russia – Women’s Cup

Zvezda Perm / Yenisey Zenit / Lokomotiv Moskva

Saudi Arabia – Division 1

Al Jabalain 12 : 25 Al Nahdha
Arar 12 : 25 Al Shoalah
Najran 12 : 30 Al-Kawkab
Al Khaleej 14 : 30 Al Hazm
Al Bukayriyah 14 : 55 Al Draih

Scotland – Feeder Leagues

Lothian Hutchison 19 : 30 Broxburn Athletic

Scotland – SWPL 2

Aberdeen 19 : 00 St. Johnstone
Boroughmuir Thistle 19 : 00 Queen’s Park
Dundee United 19 : 00 Glasgow Women
Kilmarnock 19 : 00 Stirling University
Partick Thistle 19 : 00 Hamilton Academical

Serbia – Srpska Liga

Mladenovac 12 : 30 Radnički Obrenovac
Studentski Grad 12 : 30 Jedinstvo Surčin
Radnički Novi Beograd 12 : 30 Sinđelić Beograd
Leštane 12 : 30 Lokomotiva Beograd
Stepojevac Vaga 12 : 30 Brodarac
Sremčica 12 : 30 Polet Dorćol
BSK Batajnica 12 : 30 TEK Sloga
Crvena Zvezda MML 12 : 30 Zvezdara
BASK 12 : 30 BSK Borča
OFK Beograd 12 : 30 Teleoptik

Singapore – Premier League

Albirex Niigata S CANC DPMM
Tampines Rovers 11 : 45 Young Lions
Tanjong Pagar 11 : 45 Geylang International
Lion City Sailors 11 : 45 Hougang United

Slovakia – 3. liga

Družstevník Plavnica PSTP Slávia TU Košice

Slovakia – U19 League

Dukla U19 12 : 30 Slovan Bratislava U19
DAC U19 12 : 30 Trenčín U19
Zemplín Michalovce U19 12 : 30 Nitra U19
Senica U19 12 : 30 Poprad U19
Spartak Trnava U19 12 : 30 Ružomberok U19

Slovenia – 1. Mladinska Liga

Mura U19 PSTP Triglav Kranj U19

South Africa – PSL

Bloemfontein Celtic 17 : 30 Orlando Pirates
AmaZulu 17 : 30 Black Leopards
Baroka 17 : 30 Golden Arrows
Cape Town City 17 : 30 Mamelodi Sundowns
Kaizer Chiefs 17 : 30 TS Galaxy
SuperSport United 17 : 30 Stellenbosch
TTM 17 : 30 Swallows

South America – CONMEBOL Sudamericana

Deportes Tolima 00 : 30 Unión La Calera
São Paulo 22 : 15 Lanús
Defensa y Justicia 22 : 15 Sportivo Luqueño
River Plate 22 : 15 Atlético Nacional
Huachipato 22 : 15 Fénix

Spain – Segunda División

Real Zaragoza 18 : 00 Girona

Spain – Tercera Division

Gimnástica Torrelavega 19 : 00 Selaya

Spain – Autonómicas

Meruelo 19 : 00 Miengo

Spain – Primera División Femenina

Barcelona 15 : 00 Rayo Vallecano
Sporting de Huelva 15 : 00 Real Betis
Real Madrid 15 : 00 Deportivo de La Coruña
Logroño 16 : 00 Valencia
Sevilla 18 : 00 Levante
Santa Teresa 18 : 30 Real Sociedad
Granadilla Tenerife 19 : 30 Espanyol

Switzerland – Super League

Zürich 17 : 00 Basel

Switzerland – 1. Liga Promotion

Köniz PSTP Breitenrain

Switzerland – 1. Liga Classic

Group 1

Bulle 19 : 15 Olympique de Genève

Group 3

Balzers 19 : 00 Tuggen

Switzerland – 2. Liga Interregional Cup

Sursee 19 : 00 Muri

Thailand – Thai League 3

BKK-Perimeter

Inter Bangkok 08 : 45 Welfare Royal Air Force
Samut Prakan 08 : 45 Thonburi United
Grakcu Sai Mai United 08 : 45 Army
Prime Bangkok 08 : 45 Siam
North Bangkok University 09 : 00 Muangnont
Chamchuri United 09 : 00 Bangkok
Nonthaburi 11 : 00 Kasem Bundit University

East

Pattaya Discovery 08 : 45 Kohkwang
ACDC 08 : 45 Marines Eureka
Rayong United 08 : 45 Royal Thai Fleet
Chanthaburi 10 : 00 Banbueng
Sa Kaeo City 10 : 00 Bankhai United
Chachoengsao Hi-Tek 11 : 30 Kabin United

North

Wat Bot City 08 : 45 Lamphun Warrior
Northern Tak United 08 : 45 Phitsanulok
Maejo United 09 : 00 Chiangrai Lanna
Chiangrai 09 : 00 Nan
Uttaradit 09 : 00 See Kwae

North East

Mahasarakham United 08 : 45 Surin
Surin Sugar 09 : 00 Chaiyaphum United
Ubon Kruan Apat 09 : 00 Khonkaen Mordindang
Udon United 09 : 00 Sakon Nakhon
Huai Thalaeng United 11 : 00 Yasothon

South

Krabi 09 : 00 Phattalung
Pattani 09 : 00 Jalor City
Surat Thani FC 09 : 00 Satun United
Songkhla 09 : 15 Nara United
Trang 11 : 00 Surat Thani City
Patong City 11 : 00 Nakhon Si United

West

Samut Songkhram 08 : 45 Assumption United
Kanchanaburi 08 : 45 Ang Thong
Bang Pa-in 08 : 45 Muangkan United
Kanjanapat Group 08 : 45 Raj Pracha
IPE Samut Sakhon 08 : 45 Pathum Thani University
Hua Hin City 09 : 00 Saraburi United

Turkey – Cup

Ankaraspor 10 : 00 Pazarspor
Boluspor 10 : 00 Hacettepe
Bandırmaspor 10 : 00 Belediye Derincespor
Giresunspor 10 : 00 Tekirdağspor
Ankara Keçiörengücü 10 : 00 Tepecikspor
Menemenspor 10 : 00 24 Erzincanspor
Ümraniyespor 10 : 00 Kırklarelispor
Hekimoğlu Trabzon 10 : 00 52 Orduspor
Adana Demirspor 12 : 30 Kestelspor
Fatih Karagümrük 12 : 30 Nevşehir Belediyespor
Altınordu 12 : 30 Fethiyespor
Kayserispor 15 : 00 Yomraspor
Bursaspor 17 : 30 Karşıyaka

Turkmenistan – Ýokary Liga

Şagadam 11 : 00 Nebitçi
Ahal 11 : 00 Altyn Asyr

United Arab Emirates – Arabian Gulf League

Khorfakkan 14 : 00 Al Wahda
Kalba 14 : 00 Al Wasl
Shabab Al Ahli 17 : 00 Hatta

Venezuela – Primera División

Academia Puerto Cabello 00 : 00 Mineros de Guayana
Yaracuyanos 21 : 00 Deportivo La Guaira

Vietnam – V.League 1

Hồng Lĩnh Hà Tĩnh 11 : 00 Ho Chi Minh City
Ha Noi 12 : 15 Sai Gon