4 January 2021

0
40

England – Premier League

Southampton 20 : 00 Liverpool

Spain – La Liga

Valencia 20 : 00 Cádiz

Argentina – Liga Profesional Argentina

Championship Round

San Lorenzo 22 : 20 Gimnasia La Plata

Lower Table Round

Central Córdoba SdE 00 : 30 Racing Club
Aldosivi 20 : 10 Unión

Argentina – Primera Nacional

Lower Table Round

Instituto 22 : 00 Quilmes

Upper Table Round

Temperley 00 : 10 Deportivo Morón
Agropecuario 20 : 10 Ferro Carril Oeste
Estudiantes Caseros 22 : 10 Platense

Argentina – Torneo Federal A

Olimpo 23 : 00 Huracán Las Heras
Sportivo Las Parejas 23 : 30 Chaco For Ever
Villa Mitre 00 : 00 Deportivo Maipú
Club Atlético Güemes 00 : 00 Central Norte

Argentina – Prim B Metro

Fénix 20 : 10 Deportivo Armenio
Talleres Remedios 20 : 10 San Telmo
Defensores Unidos 20 : 10 San Miguel

Argentina – Primera C

Cañuelas 20 : 10 Dock Sud
Deportivo Laferrere 20 : 10 Real Pilar
General Lamadrid 20 : 10 Deportivo Merlo

Argentina – Primera D

Lower Table Round

Deportivo Muñiz 20 : 10 Yupanqui

Upper Table Round

Defensores de Cambaceres 20 : 10 Liniers

Bangladesh – Federation Cup

Abahani 10 : 00 Baridhara

Brazil – Serie B

Paraná 20 : 00 Botafogo SP

Brazil – Serie C

Ypiranga Erechim 23 : 00 Remo

Brazil – CBF Brasileiro U20

Atlético Mineiro U20 23 : 30 Palmeiras U20
Fluminense U20 18 : 00 Flamengo U20

Chile – Primera División

Palestino 13 : 30 Curicó Unido
Universidad Católica 22 : 15 Huachipato

Chile – Primera B

San Luis 00 : 30 Santiago Morning

Chile – Segunda División

Fernández Vial 20 : 00 Recoleta

Congo DR – Ligue 1

Rangers 14 : 30 Lubumbashi Sport
Dauphins Noirs 14 : 30 Don Bosco

England – League One

Fleetwood Town PSTP Ipswich Town

England – Counties Leagues

Midland League Premier

Boldmere St. Michaels PSTP Worcester City
Romulus PSTP Coventry United

North West Counties League Premier

Whitchurch Alport 19 : 45 Winsford United

England – Professional Development League

Coventry City U23 13 : 00 Wigan Athletic U23

Germany – 2. Bundesliga

Fortuna Dusseldorf 19 : 30 Paderborn

Greece – Super League 1

Volos NFC 15 : 15 Atromitos
Lamia 17 : 30 Aris

India – Indian Super League

Chennaiyin 14 : 00 Hyderabad

Indonesia – Liga 1

Persipura PSTP Persik Kediri
Persela PSTP Bhayangkara

Iran – Persian Gulf Pro League

Shahr Khodrou 11 : 15 Saipa
Sanat Naft 11 : 30 Naft Masjed Soleyman
Esteghlal 13 : 00 Aluminium Arak
Foolad 13 : 20 Mes Rafsanjan

Iran – Azadegan League

Chooka Talesh 10 : 30 Shahrdari Astara
Qashqai 10 : 30 Mes Kerman
Khooshe Talaee Saveh 10 : 30 Navad Urmia
Rayka Babol 10 : 30 Kheybar Khorramabad
Arman Gohar 10 : 30 Havadar
Baadraan 10 : 30 Shahin Bushehr
Esteghlal Mollasani 10 : 30 Fajr Sepasi
Malavan 10 : 30 Gol Reyhan
Pars Jam Bushehr 10 : 30 Esteghlal Khuzestan

Israel – Ligat ha’Al

Maccabi Petah Tikva 18 : 45 Maccabi Tel Aviv

Israel – Liga Leumit

Hapoel Acre 17 : 00 Sektzia Nes Tziona
Hapoel Ramat Gan 17 : 00 Hapoel Iksal
Hapoel Afula 17 : 00 Hapoel Ra’anana

Israel – Liga Alef

Hapoel Azor 12 : 00 Maccabi Herzliya

Italy – Serie B

Cosenza 14 : 00 Empoli
Venezia 14 : 00 Pisa
Lecce 15 : 00 Monza
Ascoli 16 : 00 Reggina
Cremonese 17 : 00 Chievo
Frosinone 17 : 00 SPAL
Reggiana 17 : 00 Pescara
Salernitana 17 : 00 Pordenone
Virtus Entella 17 : 00 Cittadella
Brescia 20 : 00 Vicenza

Japan – J-League Cup

Kashiwa Reysol 05 : 35 Tokyo

Jordan – League

Sahab 14 : 00 Al Ramtha
Shabab Al Ordon 16 : 30 Al Hussein

Kuwait – Crown Prince Cup

Al Jahra 13 : 10 Al Tadhamon
Al Arabi 16 : 30 Al Qadsia

Maldives – Dhivehi Premier League

Eagles 11 : 00 Valencia
TC Sports Club 16 : 00 United Victory

Netherlands – Eerste Divisie

AZ II 17 : 45 Roda JC
Utrecht II 20 : 00 Den Bosch

Portugal – Primeira Liga

Gil Vicente 19 : 00 Belenenses
Portimonense 21 : 15 Farense

Portugal – Segunda Liga

Cova Piedade 14 : 00 Porto II
Estoril 17 : 00 Penafiel

Saudi Arabia – Youth League

Al Taawon U19 12 : 30 Al Wahda U19

Scotland – Football League

Stirling University PSTP Gretna 2008
Vale of Leithen 15 : 00 Gala Fairydean Rovers
East Kilbride 19 : 45 BSC Glasgow

Scotland – Feeder Leagues

Tynecastle 19 : 30 Lothian Hutchison

Scotland – FA Cup

Camelon Juniors 19 : 30 Brora Rangers
Huntly 20 : 00 Cumbernauld Colts

Spain – Segunda División

Girona 17 : 30 Sabadell
Lugo 20 : 00 Sporting Gijón

Spain – Tercera Division

Silla PSTP Roda

Spain – División de Honor Juvenil

Group 1

Lugo U19 16 : 00 Calasanz U19

Group 6

Marítima U19 13 : 00 Acodetti U19

Turkey – Süper Lig

Kasımpaşa 16 : 00 Fenerbahçe

Turkey – 1. Lig

Eskişehirspor 13 : 00 Boluspor
Adana Demirspor 16 : 00 Menemenspor

Turkey – 3. Lig

Siirt İl Özel İdaresi 09 : 00 Kırıkkale Büyük Anadolu

World – Non-FIFA Friendlies

Zambia A’ 15 : 00 Uganda A’
Cameroon A’ 17 : 00 Niger A’

World – Arab Club Champions Cup

Al Ittihad 17 : 00 Al Shabab