30 October 2020

0
65

England – Premier League

Wolverhampton Wanderers 20 : 00 Crystal Palace

England – Championship

Coventry City 19 : 45 Reading

France – Ligue 1

Olympique Marseille 20 : 00 Lens

Germany – Bundesliga

Schalke 04 19 : 30 Stuttgart

Spain – La Liga

Eibar 20 : 00 Cádiz

Africa – U17 Women’s World Cup Qualification Africa

South Africa U17 Morocco U17
Uganda U17 Cameroon U17
Ghana U17 Nigeria U17

Armenia – Premier League

Ararat-Armenia 11 : 00 Alashkert
Shirak 11 : 00 Noah

Australia – Queensland NPL

SC Wanderers 10 : 00 Lions

Australia – Queensland Premier League

Rochedale Rovers 09 : 15 Southside Eagles
Ipswich Knights 09 : 30 Western Pride

Australia – Queensland NPL Youth League

Eastern Suburbs U20 10 : 30 Moreton Bay U20

Australia – Tasmania Southern Championship

Metro Claremont 09 : 15 Glenorchy Knights II
South East United 09 : 15 Clarence Zebras II

Austria – 2. Liga

Wacker Innsbruck 17 : 30 Horn
Vorwärts Steyr 17 : 30 Floridsdorfer AC
Lafnitz 17 : 30 Kapfenberger SV
Juniors OÖ 17 : 30 Grazer AK

Austria – Regionalliga

Mitte

Bad Gleichenberg 18 : 00 Allerheiligen
Kalsdorf 18 : 00 Stadl-Paura
Hertha 18 : 00 Spittal
Union Vöcklamarkt 18 : 00 Gleisdorf 09
Deutschlandsberger SC 18 : 00 Wels
Gurten 18 : 00 Weiz
Wolfsberger AC II 18 : 00 Sturm Graz II

Ost

Neusiedl 18 : 00 Traiskirchen / Tribusw.
Mannsdorf-Großenzersdorf 18 : 30 Admira II
Draßburg 18 : 30 Wiener SC

Salzburg

Salzburger AK 18 : 00 Seekirchen
Grödig 18 : 00 TSV St. Johann

Tirol

Wörgl 18 : 30 SVG Reichenau

Austria – Landesliga

Burgenland

Pinkafeld 18 : 00 Ritzing
St. Margarethen / Bur 18 : 30 Siegendorf
Leithaprodersdorf 18 : 30 Klingenbach
Deutschkreutz 18 : 30 Oberwart / Rotenturm

Kärnten

Treibach 17 : 30 Maria Saal
Feldkirchen Kärnten 18 : 00 SAK Klagenfurt
Lendorf 18 : 00 Bleiburg
KAC 18 : 09 Kraig

Niederösterreich

St. Pölten II 18 : 00 Spratzern
Krems 18 : 30 Ortmann
Scheiblingkirchen 18 : 30 Zwettl
Schrems 18 : 30 Langenrohr
Kilb 18 : 30 Waidhofen / Thaya

Oberösterreich

Union St. Florian 18 : 00 Mondsee
SV Wallern 18 : 00 Zebau Bad Ischl
Union Edelweiß 18 : 00 Bad Schallerbach
Pregarten 18 : 00 Friedburg / Pöndorf
Union Weißkirchen 18 : 00 Grün Weiß Micheldorf

Salzburg

Bergheim PSTP Puch
Hallwang 18 : 00 Thalgau
Straßwalchen 18 : 00 Siezenheim

Steiermark

Union Gamlitz 18 : 00 Mettersdorf
Gnas 18 : 00 Wildon
Liezen 18 : 00 Frauental
Ilz 18 : 00 Voitsberg
Lebring 18 : 00 Lafnitz II

Tirol

Kundl 18 : 30 Zirl
Kematen 19 : 00 Zams

Wien

Mannswörth 17 : 00 ASV 13
First Vienna 18 : 30 Fach-Donaufeld

Belarus – Reserve League

Belshina Res. 15 : 30 Shakhtyor Res.

Belgium – First Division A

Genk 19 : 45 AS Eupen

Belgium – First Division B

Lierse K 19 : 00 Lommel

Brazil – Serie B

Vitória 22 : 15 Brasil de Pelotas

Brazil – Serie C

Ituano 23 : 00 Brusque

Brazil – Copa do Brasil

Grêmio 00 : 30 Juventude

Brazil – Copa do Brasil U20

Palmeiras U20 23 : 00 Londrina U20

Brazil – Paulista U20

Inter de Bebedouro U20 18 : 00 Linense U20
Ferroviária U20 18 : 00 Comercial U20
XV de Piracicaba U20 18 : 00 VOCEM U20
Guarani U20 18 : 00 Elosport U20
São Bernardo FC U20 18 : 00 Flamengo SP U20
Palmeiras U20 18 : 00 Nacional SP U20
Juventus U20 18 : 00 Oeste U20
São Paulo U20 18 : 00 Osasco Audax U20
Taubaté U20 18 : 00 União Mogi U20
Corinthians U20 18 : 00 São José dos Campos U20
Portuguesa U20 18 : 00 Portuguesa Santista U20
Santos U20 18 : 00 Água Santa U20

Brazil – Brasileiro Feminino A2

Napoli 18 : 00 Chapecoense
Fluminense 18 : 00 Athletico Paranaense
ESMAC 21 : 00 Oratório

Brunei Darussalam – Super League

IKLS CANC Setia Perdana
Indera CANC Kota Ranger
Kasuka CANC Jerudong

Bulgaria – First League

Cherno More 15 : 00 CSKA 1948 Sofia
Lokomotiv Plovdiv 17 : 15 Montana

Burkina Faso – 1ère Division

RC Bobo-Dioulasso 15 : 30 ASEC-K
USFA 15 : 30 RCK

Colombia – Copa Colombia

Alianza Petrolera 01 : 10 Atlético Bucaramanga

Croatia – 1. HNL

HNK Gorica PSTP Varaždin

Croatia – 2. HNL

Dubrava Zagreb 13 : 00 Rudeš
Hrvatski Dragovoljac 13 : 00 Sesvete
Inter Zaprešić 16 : 00 Kustošija
Međimurje Čakovec 17 : 00 Opatija

Croatia – 1. HNL Juniori

Slaven Koprivnica U19 14 : 00 Dugopolje U19

Cyprus – 1. Division

Enosis 16 : 00 Doxa
AEK Larnaca 18 : 00 Pafos

Cyprus – 2. Division

Aris 16 : 00 Alki Oroklini

Czech Republic – 1. Liga U19

Sigma Olomouc U19 PSTP Meteor Praha U19
Opava U19 PSTP Hradec Králové U19

Denmark – Superliga

Vejle 18 : 00 Randers

Denmark – 1st Division

Viborg 17 : 00 FC Helsingør
Kolding IF 18 : 00 Hvidovre

Denmark – Denmark Series

Silkeborg KFUM 18 : 00 Skjold Sæby

Denmark – U19 Ligaen

Nordsjælland U19 19 : 30 Lyngby U19

Denmark – U17 Ligaen

Nordsjælland U17 17 : 00 Lyngby U17

Egypt – Premier League

ENPPI 13 : 00 Tanta
El Gouna 15 : 30 Haras El Hodood
Al Masry 18 : 00 Wadi Degla

England – League Two

Scunthorpe United 19 : 00 Colchester United

England – Counties Leagues

West Essex PSTP Clapton

England – FA Trophy

Wantage Town 19 : 30 North Leigh

England – Premier League 2 Division One

Arsenal U23 19 : 00 Liverpool U23

England – Premier League 2 Division Two

Norwich City U23 13 : 00 Middlesbrough U23
Reading U23 13 : 00 Newcastle United U23
Aston Villa U23 19 : 00 Sunderland U23

England – Professional Development League

Birmingham City U23 14 : 00 Watford U23

England – FA Youth Cup

Blackburn Rovers U18 17 : 00 Manchester City U18
Chelsea U18 19 : 45 Manchester United U18

Estonia – II Liiga

Tulevik II 17 : 00 Põhja-Sakala

Europe – UEFA U17 Championship

France U17 PSTP Andorra U17
Wales U17 PSTP Scotland U17

Finland – Kakkonen

RoPS II 16 : 30 OLS

Finland – Naisten Liiga

TiPS 16 : 00 HJK

Georgia – Liga 3

Gori 10 : 00 Saburtalo II
Kolkheti Khobi 10 : 00 Meshakhte
Tbilisi City 10 : 00 Kolkheti Poti

Germany – 2. Bundesliga

Fortuna Dusseldorf 17 : 30 Heidenheim
Hamburger SV 17 : 30 St. Pauli

Germany – 3. Liga

Viktoria Köln 18 : 00 Lübeck

Germany – Regionalliga

Bayern

Buchbach 18 : 00 Rain / Lech
Augsburg II 18 : 00 Wacker Burghausen

Südwest

Hoffenheim II 17 : 00 Stuttgart II
Balingen 17 : 30 FC Gießen
Kickers Offenbach 18 : 30 Schott Mainz

Germany – Oberliga

Baden-Württemberg

CfR Pforzheim 18 : 00 Astoria Walldorf II

Hamburg

Bramfelder SV 18 : 00 Süderelbe
Concordia 18 : 15 Buchholz
Hamm United 18 : 30 Union Tornesch
Victoria Hamburg 18 : 30 Lohbrügge
Osdorf 18 : 30 Dassendorf
Hamburger SV III 19 : 00 HEBC

Nordost-Nord

Victoria Seelow 18 : 30 Torgelower SV Greif

Rheinland-Pfalz / Saar

Mülheim-Kärlich 18 : 30 Emmelshausen

Germany – Reg. Cup Mecklenburg-Vorpommern

Hansa Rostock 14 : 30 Penkuner SV Rot-Weiß

Germany – Reg. Cup Westfalen

Weitmar 45 18 : 30 Wacker Obercastrop

Germany – U19 Bundesliga

Hannover 96 U19 17 : 00 Magdeburg U19

Gibraltar – Premier Division

St Joseph’s 19 : 30 Lions Gibraltar

Guatemala – Liga Nacional

Sacachispas 21 : 00 Municipal

Guinea – Ligue 1

Loubha Télimélé Ashanti GB
ASFAG Satellite
Santoba Fello Star

Hungary – U19 League

Fehérvár U19 12 : 00 Nyíregyháza Sp. U19

Hungary – Nöi NB I

MTK 19 : 00 Diósgyőri VTK

Hungary – Nöi NB II

Vasas Kubala Akadémia 18 : 30 Soroksár

Israel – Liga Alef

Maccabi Tzur Shalom PSTP Hapoel Bnei Fureidis

Israel – Liga Bet

Hapoel Gedera PSTP Maccabi Ironi Sderot

Italy – Campionato Primavera 1

Fiorentina U19 13 : 30 Lazio U19

Japan – J3 League

Kamatamare Sanuki 10 : 00 Fujieda MYFC

Jordan – League

Ma’an 15 : 00 Al Ahli

Kazakhstan – Premier League

Astana Kairat
Ordabasy Tobol
Kaisar Kaspiy

Lithuania – A Lyga Women

Žalgiris 17 : 00 Banga
Kauno Žalgiris 17 : 00 ŠSG-FA Šiauliai

Luxembourg – Ligue 1 Women

Entente Itzig-Canach 18 : 30 Fola Esch
Rosport-Berd-Christnach 18 : 30 Young Boys
Progrès Niederkorn 19 : 00 Racing
Ell 19 : 00 Swift Hesperingen
Sporting Bertrange 19 : 00 Bettembourg
Wormeldange-Munsbach-CSG 19 : 00 Jeunesse Junglinster
Mamer 19 : 00 Wincrange

Macao – Primeira Divisão

Cheng Fung 13 : 00 CPK

Malta – Premier League

Mosta 16 : 00 Santa Lucia
Zejtun Corinthians 20 : 15 Hibernians

Mexico – Liga MX

Atlético San Luis 03 : 00 Mazatlán

Mexico – Liga de Expansión MX

Atlante 01 : 00 Dorados

Mexico – Liga Premier Serie A

Tecos 23 : 00 Mineros de Fresnillo
Inter Playa del Carmen 22 : 30 Azores de Hidalgo

Mexico – U20 League

Necaxa U20 15 : 00 Mexiquense U20
Juárez U20 16 : 00 Querétaro U20

Mexico – U17 League

Necaxa U17 17 : 15 Mexiquense U17
Juárez U17 18 : 30 Querétaro U17
Tijuana U17 20 : 45 Pachuca U17

Moldova – Divizia A

Sucleia 12 : 00 Olimp Comrat
Cahul 12 : 00 Sheriff II
Făleşti 12 : 00 Sireți
Spartanii Selemet 12 : 00 Tighina

Netherlands – Eerste Divisie

Helmond Sport 17 : 45 MVV
Ajax II 17 : 45 Almere City
NAC Breda 20 : 00 NEC
TOP Oss 20 : 00 De Graafschap

Netherlands – Eredivisie Women

Twente 18 : 30 Heerenveen
ADO Den Haag 18 : 30 Alkmaar
PEC Zwolle 18 : 30 Ajax

New Zealand – National Women’s League

Southern United 22 : 30 Canterbury United

Nicaragua – Primera Division

Real Madriz 01 : 00 Deportivo Ocotal

Northern Ireland – Premiership

Linfield 19 : 45 Crusaders

Norway – PostNord Cup

Kjelsås 18 : 00 Bærum

Oman – Sultan Cup

Al Oruba 12 : 35 Ibri
Dhofar 15 : 45 Al Nahda

Panama – LPF

Alianza 23 : 00 Tauro
Independiente 20 : 00 Costa del Este

Poland – Ekstraklasa

Pogoń Szczecin 17 : 00 Jagiellonia Białystok

Poland – II Liga

GKS Katowice 16 : 00 Stargard Szczeciński

Poland – III Liga

Kotwica Kołobrzeg 17 : 00 Nielba Wągrowiec

Poland – Cup

Garbarnia Kraków 11 : 30 Chojniczanka Chojnice
Arka Gdynia 16 : 00 Korona Kielce
KSZO 1929 17 : 00 Górnik Zabrze
Nieciecza 17 : 00 Raków Częstochowa
Sokół Ostróda 17 : 00 Warta Poznań
Widzew Łódź 19 : 00 Legia Warszawa

Portugal – Primeira Liga

Paços de Ferreira 20 : 30 Porto

Portugal – Segunda Liga

Estoril 18 : 30 Cova Piedade

Portugal – Liga Revelação U23

Famalicão U23 11 : 00 Leixões U23
Belenenses U23 15 : 00 Estoril U23

Qatar – Emir Cup

Al Markhiya 15 : 00 Al Arabi

Romania – Liga I

Argeș 16 : 00 Voluntari
Hermannstadt 19 : 00 Universitatea Craiova

Romania – Liga III

Serie 7

Măgura Cisnădie 13 : 00 Viitorul Şelimbăr
Gaz Metan Mediaş II 13 : 00 Viitorul Dăești

Serie 9

Unirea Dej 13 : 00 Metalurgistul Cugir
Unirea Alba Iulia 13 : 00 Arieşul Turda

Russia – PFL

Essentuki Forte Taganrog
Krasnodar III SKA Rostov

Russia – Supreme Division Women

CSKA Moskva 10 : 00 Chertanovo

San Marino – Campionato

Faetano 20 : 15 Libertas

Saudi Arabia – Pro League

Al-Ain 12 : 40 Al Fateh
Al Wahda 16 : 50 Al Faisaly

Saudi Arabia – Division 2

Al-Sadd 12 : 15 Al Safa
Kumait 12 : 20 Al Akhdoud
Al Zulfi 12 : 20 Al Jandal
Al Qaisoma 12 : 20 Al Entesar
Al Arabi 12 : 25 Al Hjazz
Al-Lewaa 12 : 30 Al Taqdom
Bisha 12 : 35 Al Ansar

Serbia – Srpska Liga

TEK Sloga 12 : 30 Sremčica

Serbia – Super Liga Žene

Kanjiža PSTP Sloga Radnički
LASK Crvena Zvezda PSTP Vojvodina
Zemun PSTP Kolubara
Spartak Subotica PSTP Požarevac
Mašinac Niš PSTP Radnički 1923

Slovakia – 3. liga

MŠK Senec PSTP Slovan Ivanka

Slovakia – U19 League

Ružomberok U19 PSTP Dukla U19
Poprad U19 PSTP Spartak Trnava U19
Nitra U19 PSTP Senica U19
Podbrezová U19 PSTP Zemplín Michalovce U19
Trenčín U19 PSTP Žilina U19
Slovan Bratislava U19 PSTP DAC U19

Spain – Tercera Division

Buzanada 21 : 00 Atlético Tacoronte

Spain – Autonómicas

Canarias – Gran Canaria

Teror 20 : 30 Arguineguín
Estrella 21 : 00 Doramas
Las Longueras 21 : 00 Unión Carrizal
Tablero 21 : 00 Valleseco
Balos 21 : 00 Agaete
Castillo 21 : 00 Goleta
Unión Pedro Hidalgo 21 : 00 Maspalomas

Canarias – Tenerife

Florida 21 : 00 Icodense
Arguijón 21 : 00 Laguna
CD San Andrés 21 : 00 San Isidro
Tenerife III 21 : 00 I’Gara
Candela 21 : 00 Atlético San Juan

Spain – Liga Nacional Juvenil

Acodetti U19 II 20 : 30 Unión Pedro Hidalgo U19
Villa Santa Brígida U19 21 : 00 Atlético GC U19
Las Palmas U19 II 21 : 00 Guía U19

St. Kitts and Nevis – Premier League

Mantab 22 : 00 St. Pauls United

Sweden – Ettan

Landskrona 18 : 30 Karlskrona

Switzerland – Challenge League

Thun 18 : 00 Aarau
Neuchâtel Xamax 19 : 00 Winterthur

Switzerland – 2. Liga Interregional

UGS 19 : 00 Genolier-Begnins

Syria – Premier League

Al Jaish 12 : 00 Al Taliya
Al Ittihad 12 : 00 Al Karama
Tishreen 12 : 00 Al Sahel
Wathba 12 : 00 Horriya
Jabala 12 : 00 Foutoua
Al Shorta 12 : 00 Al Wahda
Al-Horgelah 12 : 00 Hottin

Tahiti – Ligue 1

Pirae 06 : 00 Arue

Tanzania – Ligi kuu Bara

Gwambina KMC

Thailand – Thai League 1

Suphanburi 11 : 30 Police Tero

Turkey – Süper Lig

Fatih Karagümrük 17 : 00 BB Erzurumspor
Trabzonspor 17 : 00 Kasımpaşa

Turkey – 1. Lig

Tuzlaspor 16 : 00 Altay
Balıkesirspor 16 : 00 Adanaspor

Ukraine – Premier League

Shakhtar Donetsk 17 : 00 Mariupol’

Ukraine – Druha Liga

Group A

Uzhhorod Karpaty Halych

Group B

Mykolaiv II Nikopol
Balkany Zorya 12 : 00 Metal Kharkiv
Tavriya 13 : 00 Real Pharm

Ukraine – U21 League

Kolos Kovalivka U21 Olimpik Donetsk U21
Oleksandria U21 Desna U21
Dnipro-1 U21 Dynamo Kyiv U21

Ukraine – U19 League

Shakhtar Donetsk U19 Mariupol’ U19

Ukraine – Premier League Women

Nika Mykolaiv Ladomir

United Arab Emirates – Arabian Gulf League

Ajman 14 : 15 Hatta
Al Wahda 14 : 15 Shabab Al Ahli
Bani Yas 17 : 00 Khorfakkan
Al Ain 17 : 00 Sharjah

United Arab Emirates – Presidents Cup

Al Thaid 12 : 50 Masafi
Dibba Al Fujairah 12 : 50 Al Urooba

Uruguay – Segunda División

Villa Española 12 : 45 Central Español
Albion 15 : 00 Villa Teresa
Atenas 17 : 15 Sud América
Cerrito 19 : 30 Racing
Rocha 21 : 45 Rampla Juniors

Uzbekistan – Pro League A

Xorazm Zaamin

Venezuela – Primera División

Deportivo Táchira 00 : 00 Metropolitanos
Gran Valencia 21 : 00 Caracas

Vietnam – V.League 1

Binh Duong 10 : 00 Hồng Lĩnh Hà Tĩnh
Ho Chi Minh City 12 : 15 Hoang Anh Gia Lai

Vietnam – V.League 2

Bóng đá Huế 08 : 30 Tay Ninh
Dak Lak 08 : 30 Can Tho
Long An 08 : 30 Dong Thap

Wales – Premier League

Aberystwyth Town PSTP Penybont
Flint Town United PSTP Caernarfon Town