30 November 2020

0
90

England – Premier League

Leicester City 17 : 30 Fulham
West Ham United 20 : 00 Aston Villa

Italy – Serie A

Torino 17 : 30 Sampdoria
Genoa 19 : 45 Parma

Spain – La Liga

Real Betis 20 : 00 Eibar

Africa – CECAFA U20 Championship

B1 09 : 00 C1
A1 12 : 30 TBC

Albania – 2nd Division

Internacional Tirana 13 : 00 Mirdita

Argentina – Liga Profesional Argentina

Lanús 00 : 30 Talleres de Córdoba
Aldosivi 20 : 10 Argentinos Juniors
Atlético Tucumán 22 : 20 Arsenal

Argentina – Primera Nacional

Temperley 20 : 10 Ferro Carril Oeste
Deportivo Riestra 20 : 10 Atlético Rafaela
Estudiantes Río Cuarto 21 : 00 Deportivo Morón

Armenia – Premier League

Alashkert 10 : 00 Van

Armenia – First League

Noravank 10 : 00 Urartu II
BKMA 10 : 30 Ararat II

Asia – AFC Champions League

Beijing Guoan 10 : 00 Seoul
Tokyo 10 : 00 Ulsan
Chiangrai United 13 : 00 Melbourne Victory
Shanghai Shenhua 13 : 00 Perth Glory

Asia – AFC U16 Championship

China PR U16 PSTP Indonesia U16
Saudi Arabia U16 PSTP Japan U16

Bahrain – King’s Cup

Busaiteen 14 : 30 Al Hala
East Riffa 14 : 30 Budaiya

Belgium – First Division A

Antwerp 19 : 45 OH Leuven

Belgium – Reserve Pro League

AS Eupen U21 PSTP Anderlecht U21
Genk U21 PSTP Gent U21
Waasland-Beveren U21 PSTP Standard Liège U21
Mechelen U21 PSTP OH Leuven U21

Belgium – Reserve Pro League 2

Excel Mouscron U21 PSTP KV Oostende U21
Kortrijk U21 PSTP Sint-Truiden U21
Union St-Gilloise U21 PSTP Beerschot-Wilrijk U21
RFC Seraing U21 PSTP Sporting Charleroi U21
Lierse Kempenzonen U21 PSTP RWDM U21
Cercle Brugge U21 PSTP Lommel U21
Deinze U21 PSTP Westerlo U21

Bolivia – Primera División

Blooming 20 : 00 Santa Cruz
San José 21 : 15 The Strongest
Jorge Wilstermann 21 : 15 Nacional Potosí

Brazil – Serie A

Grêmio 21 : 00 Goiás
Vasco da Gama 21 : 00 Ceará

Brazil – Serie B

Brasil de Pelotas 20 : 00 Operário PR

Brazil – Catarinense 2

Metropolitano 19 : 00 Caçador

Brazil – Sergipano 2

Sete de Junho 18 : 15 Independente Simão Dias

Brazil – Carioca B2

Bela Vista 18 : 00 Barra da Tijuca
Carapebus 18 : 00 Itaboraí Profute
Pérolas Negras 18 : 00 Mageense
Campo Grande 18 : 00 Queimados
7 de Abril 18 : 00 CEAC / Araruama
Mesquita 18 : 00 Barcelona RJ
Céres 18 : 00 Tigres do Brasil
Casimiro de Abreu 18 : 00 Barra Mansa

Brazil – Copa Gaúcha

Uniao Harmonia 18 : 00 Santa Cruz RS

Brazil – Brasileiro de Aspirantes

Grêmio U23 18 : 00 Ceará U23

Brazil – CBF Brasileiro U20

Vitória U20 18 : 00 Fluminense U20
Flamengo U20 18 : 30 Botafogo U20
Atlético Mineiro U20 20 : 00 Goiás U20

Brazil – Paulista U20

Inter de Bebedouro U20 18 : 00 Comercial U20
Ferroviária U20 18 : 00 Linense U20
XV de Piracicaba U20 18 : 00 Elosport U20
Guarani U20 18 : 00 VOCEM U20
São Bernardo FC U20 18 : 00 Nacional SP U20
Palmeiras U20 18 : 00 Flamengo SP U20
Juventus U20 18 : 00 Osasco Audax U20
São Paulo U20 18 : 00 Oeste U20
Taubaté U20 18 : 00 São José EC U20
Corinthians U20 18 : 00 União Mogi U20
Portuguesa U20 18 : 00 Água Santa U20
Santos U20 18 : 00 Portuguesa Santista U20

Brazil – Brasileiro U17

Flamengo U17 20 : 00 Athletico PR U17

Brazil – Mineiro Women

Ipatinga 18 : 30 Atlético Mineiro

Bulgaria – First League

Etar 15 : 30 Tsarsko selo

Bulgaria – Second League

Lokomotiv GO 12 : 30 Ludogorets II

Chile – Primera B

Copiapó 13 : 30 Deportes Santa Cruz
Unión San Felipe 21 : 00 Deportes Valdivia

Colombia – Primera A

Championship – Quarter-finals

Deportes Tolima 01 : 00 Junior

Liguilla

Boyacá Chicó 21 : 00 Patriotas Boyacá

Colombia – Liga Femenina

Millonarios 20 : 00 Deportivo Cali

Congo DR – Ligue 1

Rangers 14 : 30 Saint Eloi Lupopo

Croatia – 2. HNL

Rudeš 12 : 30 Osijek II

Cyprus – 1. Division

Omonia Nicosia 16 : 00 Ermis
Ethnikos Achna 18 : 00 AEK Larnaca

Denmark – Superliga

Brøndby 18 : 00 Lyngby

Denmark – Reserve League

Group 2

SønderjyskE Res. PSTP Esbjerg Res.
Vejle Res. PSTP AGF Res.

Group 3

Viborg Res. PSTP Randers Res.

Ecuador – Liga Pro

Barcelona 23 : 00 Macará

England – Non League Div One

Coleshill Town PSTP Welwyn Garden City

England – Counties Leagues

Combined Counties League Premier

Sutton Common Rovers PSTP CB Hounslow United

Essex Senior League

Sporting Bengal United PSTP Redbridge

England – FA Cup

Canvey Island 19 : 45 Boreham Wood

England – Premier League 2 Division One

Tottenham Hotspur U23 12 : 00 Leicester City U23
Southampton U23 19 : 00 Brighton U23

England – Premier League 2 Division Two

Newcastle United U23 12 : 00 Wolves U23
West Bromwich Albion U23 13 : 00 Sunderland U23
Stoke City U23 18 : 00 Crystal Palace U23

England – Professional Development League

Charlton Athletic U23 14 : 00 Bristol City U23
Nottingham Forest U23 19 : 00 Sheffield Wednesday U23
Hull City U23 19 : 00 Coventry City U23

France – National 1

Avranches 17 : 45 Le Mans

Georgia – Erovnuli Liga

Samtredia 10 : 00 Dinamo Batumi
Chikhura 14 : 30 Dinamo Tbilisi

Germany – 2. Bundesliga

Bochum 19 : 30 Fortuna Dusseldorf

Germany – 3. Liga

Meppen 18 : 00 Ingolstadt

Gibraltar – Premier Division

Manchester 62 19 : 00 College 1975

Greece – Super League 1

Apollon Smirnis 17 : 30 Volos NFC

Iceland – Úrvalsdeild

Grótta CANC KR
HK CANC KA
Víkingur Reykjavík CANC Fylkir
Stjarnan CANC Breidablik
ÍA CANC Fjölnir
Valur CANC FH

India – Indian Super League

Goa 14 : 00 NorthEast United

Iran – Persian Gulf Pro League

Machine Sazi 13 : 00 Gol Gohar
Foolad 13 : 05 Aluminium Arak
Persepolis 14 : 45 Shahr Khodrou

Israel – Ligat ha’Al

Hapoel Be’er Sheva 18 : 00 Hapoel Haifa
Maccabi Haifa 18 : 45 Beitar Jerusalem

Italy – Serie B

Virtus Entella 20 : 00 SPAL

Italy – Serie C

Como 20 : 00 Piacenza

Kazakhstan – Premier League

Kyzyl-Zhar Astana
Okzhetpes Ordabasy
Taraz Kairat
Shakhter Karagandy Tobol
Zhetysu Kaspiy

Malta – Challenge League

Pietà Hotspurs 16 : 00 Marsaxlokk

Mexico – Liga MX

Cruz Azul 00 : 30 Tigres UANL

Mexico – Liga Premier Serie A

Cruz Azul Hidalgo 17 : 00 Zitacuaro

Mexico – Liga MX Femenil

Monterrey 03 : 00 Pumas UNAM
Atlas 16 : 00 Querétaro

Moldova – Divizia Națională

Floreşti 11 : 00 Petrocub
Milsami 14 : 00 Speranţa Nisporeni

Netherlands – Eerste Divisie

PSV II 15 : 30 Cambuur
Utrecht II 17 : 45 Telstar
NEC 20 : 00 MVV

Norway – 1. Division

Sandnes Ulf 17 : 00 Jerv

Palestine – West Bank Premier League

Tubas 13 : 00 Jabal Al Mukaber
Ahli Al-Khalil 13 : 00 Hilal Al-Quds
Shabab Al Am’ari 13 : 00 Taraji Wadi Al-Nes

Panama – LPF

Costa del Este 23 : 00 Plaza Amador

Paraguay – Division Profesional

Club Guaraní 23 : 45 Sportivo Luqueño

Poland – Ekstraklasa

Lechia Gdańsk 17 : 00 Lech Poznań

Portugal – Primeira Liga

Marítimo 19 : 00 Benfica

Portugal – Segunda Liga

Benfica II 16 : 00 Varzim
Mafra 20 : 45 Vilafranquense

Portugal – Campeonato de Portugal Prio

Rio Ave II 15 : 00 Fafe

Portugal – Liga Revelação U23

Boavista U23 17 : 00 Académica U23

Qatar – Second Division

Al Waab 14 : 30 Al Shahaniya
Al Mesaimeer 14 : 30 Al Shamal

Romania – Cupa României

Csikszereda 16 : 00 UTA Arad
SCM Gloria Buzău 18 : 45 FCSB

Saudi Arabia – Division 1

Al-Kawkab 12 : 05 Al Sahel
Al Bukayriyah 12 : 10 Arar
Al Jabalain 12 : 20 Hajer
Najran 12 : 25 Al Nahdha
Al Adalah 14 : 25 Al Feiha

Serbia – Super Liga

Radnički Niš 15 : 00 Vojvodina
Spartak Subotica 15 : 00 Radnik Surdulica
Proleter Novi Sad 15 : 00 Javor Ivanjica

Serbia – Prva Liga

Sloga Kraljevo 12 : 00 IMT Novi Beograd

Spain – Segunda División

Real Oviedo 20 : 00 Almería

Sweden – Allsvenskan

Hammarby 18 : 00 Norrköping
AIK 18 : 00 Kalmar

Tahiti – Ligue 1

Dragon PSTP Manu Ura

Tanzania – Ligi kuu Bara

Biashara United Azam
Namungo 13 : 00 Gwambina

Turkey – Süper Lig

Sivasspor 16 : 30 Göztepe
Kayserispor 16 : 30 Fatih Karagümrük

Turkey – 1. Lig

Adanaspor 15 : 00 Boluspor

Ukraine – Persha Liga

Prykarpattia Hirnyk-Sport
Kremin’ Volyn
Nyva Ternopil Metalist 1925 Kharkiv
Mykolaiv Krystal
Chornomorets 14 : 00 Avanhard

United Arab Emirates – Arabian Gulf League

Fujairah 14 : 00 Al Jazira
Ajman 14 : 00 Al Wasl
Hatta 17 : 00 Khorfakkan
Sharjah 17 : 00 Shabab Al Ahli

Uruguay – Primera División

Boston River 23 : 00 Nacional
Plaza Colonia 13 : 00 Torque
Liverpool 20 : 00 Wanderers
Cerro 22 : 15 Rentistas

USA – MLS

Columbus Crew 01 : 00 Nashville SC

Uzbekistan – Pro League A

Oq-tepa Istiklol Fergana
Xorazm Zaamin

Venezuela – Primera División

Group A

Mineros de Guayana 00 : 00 Deportivo Lara

Group B

Zamora 00 : 00 Portuguesa
Aragua 21 : 00 Monagas

Venezuela – Segunda División

Fundación Lara Deportiva 13 : 00 Yaracuy
Fundación AIFI 19 : 30 UCV
Angostura 19 : 30 Llaneros de Guanare

Vietnam – U21 Championship

Nam Dinh U21 08 : 00 Ha Noi U21
Hạ Long CFC U21 08 : 00 Viettel U21