30 December 2020

0
44

England – Premier League

Tottenham Hotspur 18 : 00 Fulham
Newcastle United 20 : 00 Liverpool

England – Championship

Brentford 17 : 30 AFC Bournemouth
Swansea City 20 : 00 Reading

Scotland – Premiership

Celtic 15 : 00 Dundee United
St. Johnstone 15 : 00 Hamilton Academical
St. Mirren 15 : 00 Rangers
Livingston 16 : 00 Aberdeen
Hibernian 18 : 00 Ross County
Motherwell 18 : 15 Kilmarnock

Spain – La Liga

Granada 16 : 00 Valencia
Atletico Madrid 18 : 15 Getafe
Celta Vigo 18 : 15 Huesca
Elche 20 : 30 Real Madrid

Albania – Superliga

Tirana 12 : 45 Vllaznia Shkodër
Skënderbeu Korçë 12 : 45 Bylis
Apolonia Fier 12 : 45 Kastrioti Krujë
Laçi 12 : 45 Partizani Tirana
Kukësi 15 : 45 Teuta Durrës

Argentina – Liga Profesional Argentina

Atlético Tucumán 00 : 30 San Lorenzo

Argentina – Primera C

El Porvenir 20 : 10 Excursionistas

Argentina – Copa Argentina

Godoy Cruz 22 : 10 JJ Urquiza

Armenia – First League

Lernayin Artsakh PSTP Shirak II
Noravank PSTP West Armenia
Ararat-Armenia II PSTP Lernayin Artsakh
BKMA PSTP Lernayin Artsakh

Armenia – Cup

Pyunik PSTP Urartu

Australia – A-League

Sydney PSTP Melbourne City
Western Sydney Wanderers 08 : 10 Macarthur

Australia – W-League

Sydney PSTP Melbourne City
Western Sydney Wanderers 05 : 35 Sydney
Canberra United 07 : 35 Adelaide United

Bahrain – Second Division

Al Tadamun Buri 15 : 00 Khalidiya
Al Hala 15 : 00 Al Shabab

Bangladesh – Federation Cup

Muktijoddha SKC 09 : 15 Abahani
Sheikh Jamal 11 : 45 Sheikh Russel

Belgium – First Division A

Sint-Truiden 19 : 45 Beerschot

Brazil – Serie B

Cruzeiro 00 : 30 Cuiabá
Juventude 20 : 00 Ponte Preta

Brazil – Copa do Nordeste

Globo 18 : 00 Altos

Chile – Primera División

Unión La Calera 13 : 30 O’Higgins
Colo Colo 13 : 30 Coquimbo Unido

Chile – Primera B

Cobreloa 13 : 00 Melipilla
Deportes Santa Cruz 21 : 00 San Luis
Puerto Montt 21 : 00 Deportes Valdivia
Santiago Morning 21 : 00 Ñublense

Chile – Segunda División

General Velásquez 21 : 00 Linares Unido
Colina 21 : 00 San Antonio Unido

Colombia – Primera A

Deportivo Cali 23 : 30 Millonarios

Congo DR – Ligue 1

Blessing 12 : 30 Don Bosco
Simba 14 : 30 Saint Eloi Lupopo
Rangers 14 : 30 Renaissance

Ecuador – Liga Pro

LDU Quito 01 : 15 Barcelona

Egypt – Premier League

El Gouna 12 : 30 Misr Lel Makasa
Al Mokawloon 15 : 00 National Bank of Egypt
Al Masry 17 : 30 Ghazl El Mehalla

England – Counties Leagues

Midland League Premier

Coventry United PSTP Romulus

North West Counties League Premier

Litherland Remyca 19 : 45 Bootle

Wessex League Premier

Hamble Club PSTP Baffins Milton Rovers

Western League Premier

Clevedon Town 15 : 00 Plymouth Parkway

England – Central League Cup

Scunthorpe United Res. 12 : 30 Huddersfield Town Res.

Ethiopia – Premier League

Wolkite Ketema 07 : 00 Bahardar
Adama Kenema 12 : 00 Sidama Bunna

Hong Kong – Reserve Division

Warriors Res. PSTP Eastern Res.
Pegasus Res. PSTP BC Rangers Res.

India – Indian Super League

Hyderabad 14 : 00 Goa

Indonesia – Liga 1

Persik Kediri PSTP Persija

Iran – Persian Gulf Pro League

Persepolis 11 : 30 Zob Ahan
Gol Gohar 12 : 50 Esteghlal
Tractor 13 : 10 Shahr Khodrou
Foolad 13 : 15 Nassaji Mazandaran

Israel – Liga Leumit

Sektzia Nes Tziona 17 : 30 Hapoel Ramat Gan

Italy – Serie B

Cittadella 14 : 00 Lecce
Pescara 14 : 00 Cosenza
Pordenone 14 : 00 Reggiana
Reggina 14 : 00 Cremonese
Monza 15 : 00 Salernitana
Pisa 16 : 00 Frosinone
Empoli 17 : 00 Ascoli
Vicenza 17 : 00 Virtus Entella
SPAL 17 : 00 Brescia
Chievo 20 : 00 Venezia

Italy – Serie D

Group A

Saluzzo 13 : 30 Sanremese
Arconatese 13 : 30 Borgosesia
Saluzzo PSTP Arconatese
Sestri Levante 13 : 30 Folgore Caratese

Group C

Chions 13 : 30 Manzanese
Union S. Giorgio-Sedico 13 : 30 Union Feltre

Group D

Prato 13 : 30 Lentigione

Group E

San Donato Tavarnelle PSTP Sporting Trestina
Sporting Trestina 13 : 30 Montevarchi Calcio

Italy – Coppa Italia Women

Roma CF 13 : 30 Roma

Jordan – League

Aqaba 14 : 00 Shabab Al Ordon
Al Salt 16 : 30 Al Sareeh

Jordan – 1st Division

Al Buqa’a 12 : 00 Dar Al Dawaa
Al Karmal 12 : 00 That Ras

Kuwait – Crown Prince Cup

Al Nasar 13 : 05 Burgan
Yarmouk 13 : 05 Al Sahel
Al Fahaheel 16 : 45 Khaitan

Martinique – Division d’Honneur

Trénelle 00 : 00 Samaritaine
Assaut 00 : 00 RC Saint Joseph
Golden Lion 00 : 00 Monnerot
US Robert 00 : 00 Golden Star

Morocco – Cup

Difâa Hamrya Khénifra 13 : 30 Maghreb Fès
Wydad Serghini 13 : 30 Olympique Youssoufia
Sidi Kacem 13 : 30 Ittihad Khemisset
Khouribga 16 : 00 Wydad Casablanca
Moghreb Tétouan 18 : 30 FUS Rabat

Northern Ireland – Premiership Development League

Ballymena United U20 PSTP Glenavon U20
Carrick Rangers U20 PSTP Dungannon Swifts U20
Cliftonville U20 PSTP Glentoran U20
Linfield U20 PSTP Crusaders U20
Portadown U20 PSTP Coleraine U20
Warrenpoint Town U20 PSTP Larne U20

Palestine – West Bank 1st Division

Al-Quwaat Al-Falistinia 13 : 00 Markaz Tulkarm

Portugal – Segunda Liga

Porto II 15 : 00 Academico Viseu
Casa Pia 18 : 00 Estoril
Feirense 20 : 00 Leixões

Portugal – Campeonato de Portugal Prio

Olímpico do Montijo 15 : 00 Sporting CP II

Qatar – U23 League

Al Kharitiyath U23 14 : 30 Al Arabi U23
Al Wakrah U23 14 : 30 Al Gharafa U23
Al Sailiya U23 14 : 30 Umm Salal U23

Scotland – Football League

Cumbernauld Colts 19 : 45 East Kilbride

Scotland – Feeder Leagues

Musselburgh Athletic 19 : 30 Tranent Juniors
Penicuik Athletic 19 : 30 Newtongrange Star

Spain – Tercera Division

Group 18

La Roda Atlético Ibañés
Huracán Balazote 17 : 30 Calvo Sotelo

Group 4

Tolosa 18 : 00 Deusto

Group 9

Real Jaén 23 : 00 Mancha Real

Spain – Autonómicas

C Valenciana – Gr 4

Carcaixent 19 : 15 Muro
Promeses Sueca 19 : 15 Sueca

Murcia

Cehegín Juvenia
Algar Beniel
Yeclano II 18 : 30 Villa de Fortuna
Bala Azul 19 : 00 Cabezo de Torres
Mar Menor II 19 : 00 El Raal
Independiente Ceutí 19 : 00 Alhama
Esparragal 19 : 00 Alcantarilla
Abarán 19 : 15 UD Caravaca
Molina 19 : 15 Balsicas Atlético
Águilas II 19 : 30 Cieza

Spain – División de Honor Juvenil

Group 2

UD Logroñés U19 11 : 30 AD San Juan U19
Mutilvera U19 16 : 00 Oyonesa U19

Group 6

Maspalomas U19 19 : 00 Puertos Las Palmas U19

Spain – Liga Nacional Juvenil

Group 13

Atarfe Industrial U19 Conejito U19

Group 14

Balón de Cádiz San Fernando CDI U19

Group 17

Marina Sport U19 II 11 : 00 Racing Santander U19 II

Group 7

La Floresta U19 11 : 00 Gimnàstic U19 II

Group 8

CF San José U19 19 : 00 Tavernes Blanques U19

Tanzania – Ligi kuu Bara

Simba 13 : 00 Ihefu

Thailand – FA Cup

Chiangrai United PSTP Sukhothai

Tunisia – Ligue 1

Olympique Béja PSTP CS Sfaxien
Ben Guerdane 13 : 00 Club Africain
Soliman 13 : 00 Métlaoui
Tataouine 13 : 00 Olympique Béja
Rejiche 13 : 00 Kairouan

Turkey – 1. Lig

Adanaspor 13 : 00 Boluspor
Tuzlaspor 16 : 00 Altay
İstanbulspor 16 : 00 Adana Demirspor

Turkey – 2. Lig

Beyaz

Sancaktepe FK 10 : 00 Kahramanmaraşspor
Niğde Anadolu 10 : 00 Şanlıurfaspor
Çorum FK 10 : 00 Gümüşhanespor
Afjet Afyonspor 10 : 00 Hacettepe
Ankara Demirspor 10 : 00 24 Erzincanspor
Ergene Velimeşespor 10 : 00 Hekimoğlu Trabzon
Kocaelispor 10 : 00 Zonguldak Kömürspor
Manisa FK 10 : 00 Sarıyer
İnegölspor 10 : 00 Uşak Spor

Kırmızı

Kardemir Karabükspor 09 : 00 Bodrumspor
Eyüpspor 10 : 00 Kırklarelispor
1922 Konyaspor 10 : 00 Vanspor FK
Turgutluspor 10 : 00 Karacabey Belediyespor
Etimesgut Belediyespor 10 : 00 Sakaryaspor
Elazığspor 10 : 00 Pendikspor
Kastamonuspor 10 : 00 Pazarspor
Bayburt ÖİS 10 : 00 Mamak
Serik Belediyespor 10 : 00 Kırşehir Belediyespor
Tarsus İdman Yurdu 10 : 00 Sivas Belediyespor

Turkey – 3. Lig

Group 2

Ceyhanspor 10 : 00 Tokatspor
Tepecikspor 10 : 00 Nazilli Belediyespor
Mardin Fosfat 10 : 00 Belediye Kütahyaspor
Kahta 02 Spor 10 : 00 Halide Edip Adıvar
Karaman Belediyespor 10 : 00 Darıca Gençlerbirliği
Yomraspor 10 : 00 Çengelköyspor
Tekirdağspor 10 : 00 Yozgatspor 1959
Fethiyespor 10 : 00 Ağrı 1970

Group 3

Osmaniyespor 09 : 00 Karşıyaka
Altındağ Spor 10 : 00 Batman Petrolspor
Erbaaspor 10 : 00 Somaspor
Isparta 32 Spor 10 : 00 Çarşambaspor
Şile Yıldızspor 10 : 00 İçel İdmanyurdu Spor
Gölcükspor 10 : 00 Çatalcaspor

Group 4

Siirt İl Özel İdaresi 09 : 00 Silivrispor
Bursa Yıldırımspor 10 : 00 Muğlaspor
52 Orduspor 10 : 00 Bergama Belediyespor
Bayrampaşaspor 10 : 00 Adıyaman 1954
Sultanbeyli Belediyespor 10 : 00 68 Aksaray Belediyespor

USA – NPSL

Napa Valley 1839 CANC Davis
Sacramento Gold CANC El Farolito
Project 51O CANC Academica
Oxnard Guerreros CANC FC Arizona
Temecula CANC ASC San Diego
AS Los Angeles CANC FC Golden State
Riverside Coras CANC Las Vegas Legends FC

World – Club Friendlies

Mazatlán Durango
Tijuana Dorados
Atlas Puebla
Guadalajara Atlético San Luis

Zambia – Super League

NAPSA Stars 13 : 00 Forest Rangers
Prison Leopards 13 : 00 Nkana
ZESCO United 13 : 00 Power Dynamos