3 November 2020

0
28

England – Championship

Brentford 19 : 00 Swansea City
Huddersfield Town 19 : 00 Bristol City
Sheffield Wednesday 19 : 00 AFC Bournemouth
Blackburn Rovers 19 : 45 Middlesbrough
Cardiff City 19 : 45 Barnsley
Norwich City 19 : 45 Millwall

Europe – UEFA Champions League

Lokomotiv Moscow 17 : 55 Atletico Madrid
Shakhtar Donetsk 17 : 55 Borussia M’gladbach
Salzburg 20 : 00 Bayern Munich
Real Madrid 20 : 00 Internazionale
Manchester City 20 : 00 Olympiakos Piraeus
Porto 20 : 00 Olympique Marseille
Midtjylland 20 : 00 Ajax
Atalanta 20 : 00 Liverpool

Africa – COSAFA Women’s Cup

Eswatini 10 : 30 Comoros
South Africa 13 : 30 Angola

Argentina – Liga Profesional Argentina

Rosario Central 00 : 15 Godoy Cruz

Armenia – Premier League

Gandzasar 13 : 00 Ararat-Armenia
Ararat 15 : 00 Shirak

Austria – Regionalliga

Ost

Stripfing 18 : 00 Team Wiener Linien
Admira II 19 : 45 Leobendorf

Salzburg

Grödig PSTP Salzburger AK

Tirol

Schwaz 18 : 00 Hall
Swarovski Tirol II 18 : 00 Wörgl
Imst 19 : 00 Kitzbühel

Austria – Landesliga

Niederösterreich

Waidhofen / Thaya 18 : 30 St. Pölten II
Zwettl 18 : 30 Kottingbrunn
Mannersdorf 18 : 30 Retz

Steiermark

Lafnitz II 18 : 00 Voitsberg
Union Gamlitz 18 : 00 Frauental

Tirol

Söll 18 : 30 Kundl
Zams 19 : 00 Fügen

Austria – Cup

2nd Round

Allerheiligen 17 : 00 Amstetten

8th Finals

Austria Wien 16 : 30 Hartberg
Floridsdorfer AC 19 : 25 Austria Klagenfurt

Austria – BFV Cup

Parndorf 18 : 00 Ritzing
Steinbrunn 18 : 00 Leithaprodersdorf

Austria – Jugendliga U18

Admira U18 19 : 30 St. Pölten U18

Bhutan – Premier League

Druk Stars 11 : 00 Tensung

Brazil – Serie A

Grêmio 23 : 00 RB Bragantino

Brazil – Serie B

Brasil de Pelotas 22 : 15 Sampaio Corrêa

Brazil – Copa do Brasil

Cuiabá 22 : 00 Botafogo

Brazil – Paulista Série B

América SP 18 : 00 AEA
Tanabi 18 : 00 Bandeirante SP
Inter de Bebedouro 18 : 00 Francana
Mauaense 18 : 00 Osasco

Brazil – Brasileiro U17

Bahia U17 18 : 00 Botafogo U17
Corinthians U17 18 : 00 Palmeiras U17
Grêmio U17 18 : 00 Vasco da Gama U17
Sport Recife U17 18 : 00 América Mineiro U17
Cruzeiro U17 18 : 00 Vitória U17
Flamengo U17 18 : 00 São Paulo U17
Ceará U17 18 : 00 Goiás U17
Internacional U17 18 : 00 Athletico PR U17
Santos U17 18 : 00 Fluminense U17

Brazil – Brasileiro Feminino A2

Cruzeiro RN 18 : 00 Auto Esporte

Brazil – Paulista Women

São José 18 : 00 Nacional

Bulgaria – Cup

Zagorets 11 : 30 Lokomotiv Plovdiv

Burkina Faso – 1ère Division

KOZAF 15 : 30 RC Bobo-Dioulasso

Colombia – Primera A

Boyacá Chicó 23 : 10 Atlético Bucaramanga
Deportivo Pereira 01 : 15 América de Cali

Costa Rica – Primera División

San Carlos 02 : 00 Santos de Guápiles

Czech Republic – 1. Liga U19

Zbrojovka Brno U19 PSTP Sigma Olomouc U19

Denmark – Denmark Series

Group 1

Fremad Valby 17 : 30 Frederikssund

Group 2

LSF 18 : 00 RB 1906

Denmark – Reserve League

AGF Res. 12 : 00 SønderjyskE Res.

Denmark – U21 Ligaen

Vanløse U21 18 : 05 Rudersdal U21

Ecuador – Liga Pro

Olmedo Barcelona
Emelec Universidad Católica
Guayaquil City Aucas
LDU Portoviejo Técnico Universitario
Independiente Valle Deportivo Cuenca
El Nacional Delfin
Macará Mushuc Runa
LDU Quito Orense
Macará 23 : 30 Guayaquil City

England – League One

Blackpool 19 : 00 Wigan Athletic
Bristol Rovers 19 : 00 Peterborough United
Charlton Athletic 19 : 00 Fleetwood Town
Crewe Alexandra 19 : 00 Gillingham
Lincoln City 19 : 00 Portsmouth
Oxford United 19 : 00 Rochdale
Plymouth Argyle 19 : 00 Swindon Town
Sunderland 19 : 00 Ipswich Town
AFC Wimbledon 19 : 45 Doncaster Rovers
Hull City 19 : 45 Accrington Stanley
Northampton Town 19 : 45 Milton Keynes Dons
Shrewsbury Town 19 : 45 Burton Albion

England – League Two

Oldham Athletic 18 : 00 Cheltenham Town
Morecambe 18 : 30 Exeter City
Bolton Wanderers 19 : 00 Mansfield Town
Cambridge United 19 : 00 Salford City
Carlisle United 19 : 00 Newport County
Colchester United 19 : 00 Stevenage
Forest Green Rovers 19 : 00 Leyton Orient
Grimsby Town 19 : 00 Barrow
Harrogate Town 19 : 00 Tranmere Rovers
Port Vale 19 : 00 Scunthorpe United
Bradford City 19 : 45 Southend United
Walsall 19 : 45 Crawley Town

England – National League N / S

North

Kettering Town 19 : 45 Southport

South

Hemel Hempstead Town 19 : 45 Billericay Town

England – Non League Premier

Isthmian

Bowers & Pitsea 19 : 45 Cray Wanderers
Enfield Town 19 : 45 Brightlingsea Regent
Folkestone Invicta 19 : 45 Hornchurch
Horsham 19 : 45 Corinthian-Casuals
Leatherhead PSTP Bognor Regis Town
Margate 19 : 45 East Thurrock United
Potters Bar Town 19 : 45 Bishop’s Stortford
Wingate & Finchley 19 : 45 Cheshunt
Lewes 19 : 45 Carshalton Athletic

Northern

Atherton Collieries 19 : 45 Matlock Town
Buxton 19 : 45 Stafford Rangers
United of Manchester 19 : 45 Warrington Town
Gainsborough Trinity 19 : 45 South Shields
Grantham Town 19 : 45 Stalybridge Celtic
Hyde United 19 : 45 Lancaster City
Morpeth Town 19 : 45 Bamber Bridge
Nantwich Town 19 : 45 Mickleover
Scarborough Athletic 19 : 45 Radcliffe
Whitby Town 19 : 45 Ashton United

Southern Central

Alvechurch 19 : 30 Nuneaton Borough
Leiston 19 : 30 Kings Langley
Royston Town 19 : 30 St Ives Town
Banbury United 19 : 45 AFC Rushden & Diamonds
Bromsgrove Sporting 19 : 45 Barwell
Coalville Town 19 : 45 Hitchin Town
Lowestoft Town 19 : 45 Biggleswade Town
Peterborough Sports 19 : 45 Needham Market
Redditch United 19 : 45 Hednesford Town
Rushall Olympic 19 : 45 Stourbridge
Tamworth 19 : 45 Stratford Town

Southern South

Chesham United 19 : 30 Beaconsfield Town
Dorchester Town 19 : 45 Truro City
Harrow Borough 19 : 45 Hayes & Yeading United
Metropolitan Police 19 : 45 Hendon
Swindon Supermarine 19 : 45 Hartley Wintney
Weston-super-Mare CANC Merthyr Town
Yate Town 19 : 45 Taunton Town
Salisbury 19 : 45 Gosport Borough

England – Non League Div One

Isthmian North

Basildon United 19 : 45 Maldon & Tiptree
Histon 19 : 45 Aveley

Isthmian South Central

Barking 19 : 45 Ashford Town (Middlesex)
Uxbridge 19 : 45 FC Romania

Isthmian South East

VCD Athletic 19 : 30 East Grinstead Town
Cray Valley PM 19 : 45 Ashford United

Northern North West

Runcorn Linnets 19 : 45 Dunston UTS
City of Liverpool 19 : 45 Ramsbottom United
Pickering Town 19 : 45 Pontefract Collieries

Northern South East

Kidsgrove Athletic 19 : 45 Worksop Town
Chasetown 19 : 45 Newcastle Town
Ilkeston Town 19 : 45 Leek Town

Southern Central

Barton Rovers 19 : 30 St Neots Town
Bedworth United 19 : 30 Welwyn Garden City
Daventry Town 19 : 30 Didcot Town
AFC Dunstable 19 : 45 Yaxley
Bedford Town 19 : 45 Halesowen Town
Biggleswade 19 : 45 Corby Town
North Leigh 19 : 45 AFC Kempston Rovers
Thame United 19 : 45 Berkhamsted

Southern South

Mangotsfield United 19 : 30 Evesham United
Melksham Town 19 : 30 Cinderford Town
Moneyfields 19 : 30 Barnstaple Town
Frome Town 19 : 45 AFC Totton
Thatcham Town 19 : 45 Bristol Manor Farm
Winchester City 19 : 45 Sholing

England – Counties Leagues

Combined Counties League Premier

Hanworth Villa 19 : 30 Badshot Lea
Frimley Green 19 : 45 Egham Town

Eastern Counties League Premier

Hadleigh United 19 : 45 Clacton
Gorleston 19 : 45 Thetford Town
Kirkley & Pakefield 19 : 45 Norwich United
Stowmarket Town 19 : 45 Long Melford
Mildenhall Town 19 : 45 Swaffham Town

Essex Senior League

Walthamstow 19 : 45 Cockfosters
Hoddesdon Town 19 : 45 Stansted

Hellenic League Premier

Bishop’s Cleeve 19 : 30 Longlevens
Ardley United 19 : 45 Brimscombe & Thrupp
Royal Wootton 19 : 45 Holmer Green
Shrivenham 19 : 45 Flackwell Heath

Midland League Premier

Gresley Rovers 19 : 45 Sporting Khalsa
Heather St Johns 19 : 45 Stourport Swifts
Long Eaton United 19 : 45 Newark Flowserve
Lye Town 19 : 45 Coventry United

North West Counties League Premier

Burscough 19 : 45 Barnoldswick Town
Skelmersdale United 19 : 45 Litherland Remyca
Charnock Richard 19 : 45 Winsford United
Congleton Town 19 : 45 Warrington Rylands
Padiham 19 : 45 Avro

Northern Counties East League Premier

Barton Town Old Boys 19 : 45 Yorkshire Amateur
Knaresborough Town 19 : 45 Athersley Recreation
Silsden 19 : 45 Eccleshill United

Northern League One

Billingham Town 19 : 30 Stockton Town
Sunderland Ryhope CW 19 : 30 Consett

Southern Counties East League Premier

Crowborough Athletic PSTP Corinthian

Spartan South Midlands League Premier

Arlesey Town 19 : 30 Eynesbury Rovers
Broadfields United 19 : 30 Tring Athletic
Edgware Town 19 : 30 Crawley Green
Harefield United 19 : 30 North Greenford United
Leverstock Green 19 : 30 Wembley
Newport Pagnell Town 19 : 30 Baldock Town
Biggleswade United 19 : 45 Colney Heath
Harpenden Town 19 : 45 Leighton Town
Potton United 19 : 45 Dunstable Town

United Counties League Premier

Desborough Town 19 : 30 Anstey Nomads
Loughborough University 19 : 45 Sleaford Town
Boston Town 19 : 45 Pinchbeck United
Cogenhoe United 19 : 45 Oadby Town
Leicester Nirvana 19 : 45 Shepshed Dynamo

Wessex League Premier

Hamble Club 19 : 30 Cowes Sports
Portland United 19 : 45 AFC Stoneham
Amesbury Town 19 : 45 Horndean
Bashley 19 : 45 Brockenhurst
Blackfield & Langley 19 : 45 Tadley Calleva
Bournemouth FC 19 : 45 AFC Portchester
Christchurch 19 : 45 Baffins Milton Rovers
Fareham Town 19 : 45 Alresford Town
Fleet Town 19 : 45 Shaftesbury Town
Lymington Town 19 : 45 Hamworthy United

Western League Premier

Chipping Sodbury Town 19 : 30 Westbury United
Brislington 19 : 30 Tavistock
Buckland Athletic 19 : 30 Shepton Mallet
Cribbs 19 : 45 Odd Down

England – Cheshire Senior Cup

1874 Northwich 19 : 45 Sandbach United

England – Surrey Senior Cup

Westfield 19 : 30 Cobham

England – Sussex Senior Challenge Cup

Pagham 19 : 30 Hailsham Town
Eastbourne Town 19 : 30 Shoreham
Crawley Down Gatwick 19 : 30 Newhaven
Midhurst & Easebourne 19 : 45 Crowborough Athletic
Oakwood 19 : 45 Lancing
Peacehaven & Telscombe 19 : 45 Eastbourne United
Bognor Regis Town 19 : 45 Burgess Hill Town
Three Bridges 19 : 45 Worthing

England – Professional Development League

Sheffield Wednesday U23 13 : 00 Millwall U23
Barnsley U23 14 : 00 Swansea City U23

England – U18 Premier League

Everton U18 15 : 00 Leeds United U18

England – Youth Alliance Cup

Yeovil Town U18 12 : 00 Bristol Rovers U18

England – WSL Cup

Chelsea 19 : 00 Tottenham Hotspur
Coventry United 19 : 45 Aston Villa

Europe – UEFA Women’s Champions League

CSKA Moskva Flora
Minsk Rīgas FS
Spartak Subotica Anenii Noi
Pomurje Breznica
Zhytlobud-2 Alashkert
Okzhetpes Lanchkhuti
Valur HJK
Vålerenga
Górnik Łęczna Split
Apollon Limassol Swansea City
Gintra-Universitetas Slovan Bratislava
Ferencváros Racing
St. Pölten Mitrovica
NSA Sofia Kamenica Sasa
Anderlecht Linfield
Glasgow City Peamount United
PAOK SL Benfica
Olimpia Cluj Birkirkara
Vllaznia ALG Spor
SFK 2000 Ironi Ramat HaSharon

Georgia – Erovnuli Liga

Chikhura 10 : 00 Telavi
Dila 14 : 00 Dinamo Tbilisi
Lokomotivi Tbilisi 16 : 00 Saburtalo

Georgia – Erovnuli Liga 2

Aragvi Dusheti 10 : 00 Samgurali
Gagra 10 : 00 WIT Georgia

Georgia – Liga 3

Kolkheti Khobi 10 : 00 Meshakhte

Germany – Regionalliga

Nord

Werder Bremen II 18 : 00 Havelse

Südwest

FC Gießen 14 : 00 TSV Steinbach
Stuttgart II 18 : 00 Balingen
FSV Frankfurt 18 : 00 Astoria Walldorf
Schott Mainz 18 : 30 Hoffenheim II

West

Borussia Dortmund II 18 : 30 Preußen Münster

Germany – Oberliga

Bayern Nord

Gebenbach 18 : 00 Vilzing

Mittelrhein

Fortuna Köln II 18 : 30 Deutz

Schleswig-Holstein

Oldenburger SV 18 : 00 Preußen Reinfeld

Germany – Reg. Cup Schleswig-Holstein

Geest 05 18 : 30 Todesfelde

Germany – Reg. Cup Westfalen

Wattenscheid 09 18 : 30 Verl

Germany – U17 Bundesliga

Schalke 04 U17 18 : 00 Bochum U17

Greece – Super League 1

Panathinaikos PSTP Apollon Smirnis

Israel – Liga Leumit

Hapoel Jerusalem 17 : 00 Hapoel Ra’anana

Japan – J1 League

Vegalta Sendai 04 : 00 Kashiwa Reysol
Sagan Tosu 04 : 00 Nagoya Grampus
Yokohama F. Marinos 04 : 00 Kashima Antlers
Kawasaki Frontale 05 : 00 Consadole Sapporo
Cerezo Osaka 05 : 00 Gamba Osaka
Shimizu S-Pulse 06 : 00 Vissel Kobe
Yokohama 07 : 00 Oita Trinita
Sanfrecce Hiroshima 08 : 00 Urawa Reds

Japan – J3 League

Vanraure Hachinohe 04 : 00 Roasso Kumamoto
Blaublitz Akita 04 : 00 Kamatamare Sanuki
Sagamihara 04 : 00 Fujieda MYFC
Azul Claro Numazu 04 : 00 Gainare Tottori
Imabari 04 : 00 Gamba Osaka II
Grulla Morioka 05 : 00 Fukushima United
Kataller Toyama 05 : 00 Kagoshima United

Kazakhstan – Premier League

Tobol Kaisar
Kairat Ordabasy

Kenya – Play-offs 1/2

Kisumu All Stars 12 : 00 Vihiga United

Kuwait – Premier League

Al Nasar 14 : 30 Kazma
Al Tadhamon 14 : 30 Al Arabi
Al Kuwait 16 : 45 Al Sulaibikhat

Liechtenstein – Cup

Schaan 19 : 00 Vaduz

Malta – First Division Women

Kirkop United PSTP Birkirkara
Mgarr United 19 : 30 Swieqi United

Mexico – Liga MX

León 03 : 00 Santos Laguna

Mexico – Liga MX Femenil

Guadalajara 23 : 00 Pachuca
Juárez 00 : 00 América
Monterrey 01 : 00 Pumas UNAM
Tijuana 01 : 00 Atlético San Luis

Netherlands – Eerste Divisie

Dordrecht 17 : 45 Utrecht II

Netherlands – Eerste Klasse

Roda ’46 PSTP De Bilt

Netherlands – U18 Divisie 1

Ajax U18 PSTP AZ U18

Northern Ireland – County Antrim Shield

Cliftonville 19 : 45 Glentoran
Larne 19 : 45 Linfield

Philippines – PFL

Kaya 01 : 00 Mendiola
Maharlika 08 : 30 Azkals
United City 12 : 00 Stallion

Poland – Cup

Ślęza Wrocław 11 : 30 Górnik Łęczna
Wisła Płock 16 : 00 Pogoń Szczecin

Poland – Women’s Cup

Widok Lublin 18 : 00 Resovia Rzeszów

Portugal – Liga Revelação U23

Vitória Guimarães U23 11 : 00 Sporting Braga U23
Boavista U23 17 : 00 Rio Ave U23

Qatar – QSL Cup

Al Rayyan 14 : 15 Al Ahli
Al Kharitiyath 16 : 30 Umm Salal
Al Gharafa 16 : 30 Al Arabi

Romania – Liga II

U Craiova 1948 15 : 00 Aerostar Bacău

Romania – Liga III

Serie 4

Metalul Buzău 12 : 00 Progresul Spartac

Serie 5

Odorheiu Secuiesc 12 : 00 Sepsi II

Serie 7

Minerul Costeşti 12 : 00 Gaz Metan Mediaş II
Viitorul Şelimbăr 12 : 00 Jiul Petroşani

Romania – Liga Elitelor U19

Concordia Chiajna U19 08 : 00 Viitorul U19

Russia – PFL

Group 1

Legion Dynamo Essentuki

Group 3

Krasnyy Smolensk Sokol Saratov
Znamya Noginsk Saturn Ramenskoye
Ryazan Metallurg Vidnoye
Salyut-Belgorod Fakel II
Khimik-Arsenal Sakhalin
Strogino Kaluga
Khimki II Kvant
Metallurg Lipetsk Avangard Kursk

Saudi Arabia – Division 1

Al Feiha 12 : 15 Al Jeel
Al Ta’ee 12 : 25 Hajer
Al-Thuqbah 14 : 30 Ohod
Al Najoom 14 : 35 Al Adalah
Jeddah 15 : 20 Al Sahel

Slovenia – 1. SNL

Koper 15 : 00 Tabor Sežana
Gorica 17 : 00 Olimpija

South Africa – PSL

Chippa United 17 : 30 Maritzburg United

South America – CONMEBOL Sudamericana

Liverpool 22 : 15 Sport Huancayo
Bolívar 22 : 15 Audax Italiano

Spain – Liga Nacional Juvenil

Maspalomas U19 II 20 : 30 PC Vecindario U19

Switzerland – Challenge League

Aarau 18 : 30 Kriens
Chiasso 18 : 30 Neuchâtel Xamax
Wil 19 : 00 FC Schaffhausen
Winterthur 19 : 00 Stade Lausanne-Ouchy

Switzerland – 1. Liga Classic

Eschen / Mauren 19 : 00 Wettswil-Bonstetten

Turkey – Cup

Bodrumspor Niğde Anadolu
Manisa FK Gümüşhanespor
Adana Demirspor Kestelspor
Ankaragücü Kocaelispor
Samsunspor Muğlaspor
Ankaraspor Pazarspor
Adanaspor 68 Aksaray Belediyespor
Fatih Karagümrük Nevşehir Belediyespor
İnegölspor Sultanbeyli Belediyespor
İstanbulspor Elazığspor
Altınordu Fethiyespor
Kahramanmaraşspor Somaspor
Boluspor Hacettepe
Sancaktepe FK Serik Belediyespor
Tarsus İdman Yurdu İçel İdmanyurdu Spor
Zonguldak Kömürspor Darıca Gençlerbirliği
Afjet Afyonspor Kardemir Karabükspor
Altay 1922 Konyaspor
Uşak Spor Şile Yıldızspor
Hatayspor Şanlıurfaspor
Sakaryaspor Diyarbekirspor
Yeni Malatyaspor Artvin Hopaspor
Kırşehir Belediyespor Yozgatspor 1959
Çorum FK Eyüpspor
Bandırmaspor Belediye Derincespor
Eskişehirspor Cizrespor
Kastamonuspor Amed
Balıkesirspor Esenler Erokspor
BB Erzurumspor Karaköprü Belediyespor
Ankara Demirspor Mamak
Ergene Velimeşespor Karacabey Belediyespor
Sarıyer Turgutluspor
Giresunspor Tekirdağspor
Ankara Keçiörengücü Tepecikspor
Kayserispor Yomraspor
Vanspor FK Sivas Belediyespor
Menemenspor 24 Erzincanspor
Tuzlaspor Bayburt ÖİS
Ümraniyespor Kırklarelispor
Bursaspor Karşıyaka
Akhisarspor Etimesgut Belediyespor
Pendikspor Düzcespor
Hekimoğlu Trabzon 52 Orduspor

Turkmenistan – Ýokary Liga

Köpetdag Aşgabat 11 : 00 Aşgabat
Energetik 11 : 00 Merw

United Arab Emirates – Arabian Gulf League

Fujairah 14 : 00 Al Ain
Sharjah 14 : 00 Al Dhafra
Bani Yas 17 : 00 Al Jazira
Al Nasr 17 : 00 Ajman

Uzbekistan – Super League

Sogdiana 11 : 00 Metalourg

Venezuela – Primera División

Group A

Estudiantes de Mérida 21 : 00 Deportivo Lara

Group B

Metropolitanos 00 : 00 Portuguesa

Vietnam – V.League 1

Binh Duong 10 : 00 Hoang Anh Gia Lai
Viettel 12 : 15 Than Quang Ninh