3 MARCH 2021

0
91

England – Premier League

Burnley 18 : 00 Leicester City
Sheffield United 18 : 00 Aston Villa
Crystal Palace 20 : 15 Manchester United

England – Championship

Norwich City 17 : 30 Brentford
Queens Park Rangers 19 : 00 Barnsley
Watford 19 : 00 Wycombe Wanderers
Bristol City 19 : 45 AFC Bournemouth
Sheffield Wednesday 19 : 45 Rotherham United
Stoke City 20 : 15 Swansea City

France – Ligue 1

Brest 18 : 00 Dijon
Olympique Lyonnais 18 : 00 Rennes
Metz 18 : 00 Angers SCO
Nice 18 : 00 Nîmes
Saint-Etienne 18 : 00 Lens
Bordeaux 20 : 00 PSG
Lille 20 : 00 Olympique Marseille
Montpellier 20 : 00 Lorient
Nantes 20 : 00 Reims
Strasbourg 20 : 00 Monaco

Germany – DFB Pokal

Rot-Weiss Essen 17 : 30 Holstein Kiel
RB Leipzig 19 : 45 Wolfsburg

Italy – Serie A

Sassuolo 17 : 30 Napoli
Cagliari 19 : 45 Bologna
Atalanta 19 : 45 Crotone
Fiorentina 19 : 45 Roma
Genoa 19 : 45 Sampdoria
Milan 19 : 45 Udinese
Benevento 19 : 45 Hellas Verona

Netherlands – KNVB Beker

Heerenveen 20 : 00 Ajax

Scotland – Premiership

Hamilton Academical 18 : 00 St. Johnstone
Livingston 18 : 00 Rangers

South America – CONMEBOL Libertadores

Universidad Católica 00 : 30 Liverpool
Caracas 22 : 15 César Vallejo

Spain – Copa del Rey

Barcelona 20 : 00 Sevilla

Albania – Superliga

Tirana 12 : 00 Bylis
Apolonia Fier 12 : 00 Partizani Tirana
Skënderbeu Korçë 12 : 00 Kastrioti Krujë
Teuta Durrës 15 : 00 Vllaznia Shkodër
Kukësi 15 : 00 Laçi

Albania – 1st Division

Dinamo Tirana 12 : 30 Veleçiku Koplik
Erzeni Shijak 12 : 30 Vora
Turbina Cërrik 12 : 30 Besa Kavajë
Lushnja 12 : 30 Elbasani
Flamurtari 12 : 30 Egnatia Rrogozhinë
Pogradeci 12 : 30 Tomori Berat
Luftëtari Gjirokastër CANC Egnatia Rrogozhinë

Albania – 2nd Division

Group A

Internacional Tirana 12 : 30 Iliria Fushë-Krujë
Tërbuni Pukë 12 : 30 Shënkolli
Klosi 12 : 30 Sopoti Librazhd
Valbona 12 : 30 Shkumbini Peqin

Group B

Labëria 12 : 30 Naftëtari Kuçovë
Përmeti 12 : 30 Tepelena
Albpetrol Patos 12 : 30 Skrapari
Memaliaj 12 : 30 Gramozi Ersekë
Delvina 12 : 30 Devolli
Këlcyra 12 : 30 Maliqi

Andorra – Copa Constitució

Inter Club d’Escaldes 19 : 30 Carroi
Sant Julià 19 : 30 Penya Encarnada

Argentina – Copa Argentina

Talleres de Córdoba 23 : 10 Atlético Rafaela
Defensa y Justicia 01 : 15 Estudiantes Caseros

Armenia – First League

Urartu II 10 : 00 BKMA

Australia – Western Australia NPL Night Series

Rockingham City 10 : 30 Gwelup Croatia
Floreat Athena 10 : 30 Sorrento
Balcatta 10 : 30 Perth
ECU Joondalup 12 : 30 Cockburn City
Inglewood United 12 : 30 Perth Glory II
Bayswater City 12 : 30 Armadale

Austria – Regionalliga

SVG Reichenau Schwaz
Wacker Innsbruck II Hall

Austria – Cup

Wolfsberger AC 18 : 00 LASK
Sturm Graz 20 : 05 Salzburg

Azerbaijan – Premyer Liqa

Sumqayıt 12 : 00 Zira
Neftçi 14 : 15 Sabah

Bahrain – Premier League

Al-Hidd 15 : 10 East Riffa

Belgium – First Division B

Belgium – Cup

AS Eupen 17 : 00 Gent
Anderlecht 19 : 45 Cercle Brugge

Brazil – Paulista A1

Inter de Limeira 20 : 00 São Paulo
Santos 20 : 00 Ferroviária
Corinthians 22 : 00 Palmeiras
São Caetano 22 : 00 RB Bragantino

Brazil – Carioca 1

Flamengo 00 : 30 Nova Iguaçu
Macaé 18 : 30 Bangu
Volta Redonda 20 : 00 Madureira
Botafogo 21 : 00 Boavista

Brazil – Gaúcho 1

Grêmio 22 : 00 Brasil de Pelotas

Brazil – Mineiro 1

Boa 22 : 00 Pouso Alegre
Coimbra 22 : 00 CA Patrocinense
Athletic Club 22 : 15 América Mineiro

Brazil – Baiano 1

Vitória 22 : 30 Jacuipense

Brazil – State Leagues

Catarinense 1

Metropolitano 19 : 00 Joinville
Concórdia 22 : 00 Brusque

Goiano 1

Jataiense 18 : 30 Grêmio Anápolis
Jaraguá EC 18 : 30 Iporá

Paranaense 1

Paraná 00 : 30 Londrina
Rio Branco PR 19 : 00 Cianorte
Azuriz 19 : 00 Cascavel
Maringá 22 : 15 Coritiba
Cascavel CR 22 : 15 Toledo

Pernambucano 1

Central 19 : 00 Santa Cruz
Sport Recife 21 : 00 Salgueiro

Sergipano 1

América de Pedrinhas 18 : 15 AD Confiança
Frei Paulistano 19 : 00 Maruinense

Brasiliense

Real FC 18 : 30 Santa Maria
Gama 18 : 30 Brasiliense
Luziânia 18 : 30 Formosa
Unaí Itapuã 18 : 30 Ceilândia

Maranhense

Juventude MA 18 : 30 Sampaio Corrêa

Piauiense

Ríver 19 : 00 4 de Julho
Parnahyba 19 : 00 Altos

Brazil – Copa do Nordeste

Fortaleza 22 : 30 CRB

Brazil – Carioca Women

Botafogo 18 : 00 Flamengo
Fluminense 18 : 00 Vasco da Gama
América RJ 18 : 00 Pérolas Negras
Angra dos Reis 18 : 00 Boavista

Bulgaria – Third League

Sportist G.Toshevo 12 : 00 Dunav
Inter Dobrich 12 : 00 Spartak Varna
Shumen 2007 12 : 00 Septemvri Tervel
Ustrem Donchevo 12 : 00 Svetkavitsa Tg
Dorostol 12 : 00 Chernolomets 1919
Kubrat CANC Ludogorets III

Bulgaria – Cup

Botev Plovdiv 10 : 00 CSKA 1948 Sofia
Tsarsko selo 13 : 00 Ludogorets
Levski Sofia 16 : 00 Beroe

Colombia – Primera A

Atlético Nacional 01 : 00 Alianza Petrolera

Colombia – Primera B

Atlético 20 : 00 Tigres
Leones 20 : 00 Llaneros
Real Cartagena 20 : 00 Boca Juniors de Cali
Fortaleza CEIF 21 : 00 Unión Magdalena

Congo DR – Ligue 1

Renaissance 14 : 30 Dauphins Noirs
JSK 14 : 30 Blessing

Costa Rica – Primera División

Cartaginés 02 : 00 Jicaral
Limón 21 : 00 Herediano

Croatia – Cup

Oriolik Oriovac / Rudar Labin Istra 1961
HNK Gorica Zagreb / Hajduk Split
Osijek 13 : 30 Rijeka
Dinamo Zagreb 16 : 00 Slaven Koprivnica

Cyprus – 2. Division

Akritas 13 : 30 Omonia Psevda
Xylotympou 13 : 30 ASIL Lysi

Cyprus – Cup

AEL 15 : 00 Nea Salamis
Ethnikos Achna 17 : 00 Olympiakos Nicosia

Czech Republic – Cup

Teplice 13 : 00 Zbrojovka Brno
Slovan Liberec 13 : 00 České Budějovice
Sparta Praha PSTP Baník Ostrava
Slavia Praha 18 : 00 Slavia Karlovy Vary

Denmark – Superliga

AGF 17 : 00 Nordsjælland
Horsens 17 : 00 AaB
København 19 : 00 Vejle

Egypt – Second League

El Zarqa 12 : 30 Tanta

England – Non League Premier

Farnborough PSTP Hendon
Gosport Borough PSTP Poole Town
Tiverton Town CANC Merthyr Town

England – Non League Div One

Kidlington PSTP Bedford Town
Corby Town PSTP St Neots Town

England – Counties Leagues

Combined Counties League Premier

Guildford City PSTP Raynes Park Vale

Eastern Counties League Premier

Long Melford PSTP Clacton

Midland League Premier

Walsall Wood PSTP Newark Flowserve

Northern Counties East League Premier

Albion Sports PSTP Yorkshire Amateur

England – Central League Cup

Salford City Res. 13 : 00 Scunthorpe United Res.

England – Professional Development League

Wigan Athletic U23 13 : 00 Crewe Alexandra U23
Sheffield United U23 13 : 00 Sheffield Wednesday U23

England – U18 Premier League

North

Leeds United U18 13 : 00 Sunderland U18

South

Chelsea U18 13 : 00 Brighton U18

England – Youth Alliance Cup

Exeter City U18 12 : 00 Yeovil Town U18

Europe – UEFA Youth League

Zenit U19 CANC Stade Rennes U19
Shakhtar Donetsk U19 CANC Porto U19
Lokomotiv Moskva U19 CANC Ferencváros U19
Dinamo Minsk U19 CANC Ludogorets U19
Olympiakos Piraeus U19 CANC Manchester City U19
Midtjylland U19 CANC Atlético Madrid U19
Chelsea U19 CANC Salzburg U19
APOEL U19 CANC Viitorul U19
Dinamo Zagreb U19 CANC Rosenborg U19
Genk U19 CANC Žilina U19
Internazionale U19 CANC Bayern München U19
Sevilla U19 CANC PSG U19
Olimpija U19 CANC Celta de Vigo U19
Górnik Zabrze U19 CANC PAOK U19
Hammarby U19 CANC Waterford U19

Europe – UEFA Women’s Champions League

Barcelona 15 : 45 Fortuna Hjørring
Manchester City 16 : 45 Fiorentina
Rosengård 17 : 00 St. Pölten
Wolfsburg 17 : 15 Lillestrøm
Sparta Praha 18 : 00 PSG
Chelsea 19 : 00 Atlético Madrid

Finland – Suomen Cup

MP 16 : 30 JIPPO

Germany – 3. Liga

Lübeck 16 : 00 Hansa Rostock
Uerdingen 16 : 00 Ingolstadt
Saarbrücken 16 : 00 MSV Duisburg

Germany – Regionalliga

Südwest

FSV Frankfurt 18 : 00 Freiburg II
Ulm 18 : 00 Rot-Weiß Koblenz

West

Wuppertaler SV 17 : 00 Fortuna Köln
Lippstadt 08 17 : 00 Sportfreunde Lotte
Alemannia Aachen 17 : 00 Preußen Münster

Germany – Oberliga

Niederrhein

SF Niederwenigern PSTP Monheim
SC Velbert PSTP 1. FC M’gladbach
SF Baumberg PSTP Schwarz-Weiß Essen
Kleve PSTP FC Bocholt
Germania Ratingen PSTP Meerbusch
Cronenberger SC PSTP Düsseldorf West
Schonnebeck PSTP Jahn Dinslaken-Hiesfeld

Schleswig-Holstein

TSB Flensburg PSTP Husumer SV
Pansdorf PSTP Preußen Reinfeld
Frisia 03 Risum-Lindholm PSTP Weiche Flensburg II

Germany – Frauen Bundesliga

Freiburg 13 : 00 SC Sand

Gibraltar – Premier Division

Lions Gibraltar 18 : 30 Lynx

Greece – Super League 2

Levadiakos Karaiskakis
Diagoras OF Ierapetra
Doxa Dramas Chania
Trikala Panachaiki
Ionikos Ergotelis
Xanthi Apollon Larissa

Greece – Cup

Lamia 16 : 00 PAOK
Panathinaikos 18 : 00 PAS Giannina

Guatemala – Liga Nacional

Iztapa 18 : 00 Comunicaciones
Malacateco 18 : 00 Antigua GFC
Cobán Imperial 21 : 00 Sacachispas
Municipal 21 : 00 Deportivo Sanarate
Guastatoya 21 : 00 Achuapa
Santa Lucía 21 : 00 Xelajú

Honduras – Liga Nacional

Real Sociedad 20 : 00 Olimpia
Real de Minas 21 : 00 Motagua

Hungary – NB I

Mezőkövesd-Zsóry 14 : 15 Zalaegerszegi TE
Újpest 16 : 30 Budafoki MTE
Fehérvár 19 : 00 Paksi SE

Hungary – NB II

DEAC 13 : 30 Gyirmót
Pécsi MFC 13 : 30 Szombathelyi Haladás
Soroksár SC 13 : 30 Szentlőrinc SE
Dorogi 13 : 30 Csákvári TK
Nyíregyháza Spartacus 13 : 30 Békéscsaba
Győri ETO 13 : 30 Kazincbarcika
Szeged 2011 17 : 00 Szolnoki MÁV
Vasas 17 : 00 Siófok
Ajka 17 : 00 Debrecen
Kaposvári Rákóczi 17 : 00 Budaörs

Hungary – Nöi NB II

Keleti

Szolnoki MAV 14 : 00 Nyírség

Nyugati

Csepel Utánpótlás 18 : 00 Levegő-Energia

Iceland – League Cup C

KÁ Ásvellir 20 : 00 KM

Israel – Ligat ha’Al

Maccabi Petah Tikva 17 : 50 Maccabi Netanya
Ironi Kiryat Shmona 18 : 00 Hapoel Be’er Sheva
Hapoel Tel Aviv 18 : 45 Maccabi Haifa

Italy – Serie C

Girone A

Olbia 11 : 30 Como
Piacenza 14 : 00 Giana Erminio
AlbinoLeffe 14 : 00 Lucchese
Pro Vercelli 14 : 00 Pergolettese
Lecco 14 : 00 Renate
Juventus II 17 : 00 Novara
Pontedera 17 : 30 Pistoiese

Girone B

Legnago Salus 14 : 00 Carpi
Fermana 14 : 00 Cesena
Vis Pesaro 14 : 00 FeralpiSalò
Arezzo 14 : 00 Mantova
Südtirol 16 : 30 Fano
Triestina 16 : 30 Gubbio
Modena 16 : 30 Imolese
Ravenna 16 : 30 Matelica Calcio
Virtus Verona 19 : 30 Calcio Padova

Girone C

Trapani CANC Teramo
Ternana 14 : 00 Cavese
Casertana 14 : 00 Virtus Francavilla
Paganese 14 : 00 Viterbese Castrense
Foggia 14 : 00 Vibonese
Catanzaro 16 : 30 Avellino
Juve Stabia 16 : 30 Bari
Catania 19 : 30 Palermo
Monopoli 19 : 30 Bisceglie

Italy – Serie D

Group D

Forlì 13 : 30 Real Forte Querceta
Rimini 13 : 30 Sammaurese

Group E

Montevarchi Calcio 13 : 30 Scandicci
Città di Foligno 13 : 30 San Donato Tavarnelle
Montespaccato PSTP Grassina

Group F

Olympia Agnonese 13 : 30 Real Giulianova
Recanatese 13 : 30 Aprilia
Matese 13 : 30 Porto Sant’Elpidio
San Nicolò 13 : 30 Tolentino

Group G

Muravera 13 : 30 Latina
Insieme Formia 13 : 30 Nocerina
Nuova Monterosi 13 : 30 Vis Artena

Group I

Dattilo 13 : 30 Marina di Ragusa
Biancavilla 13 : 30 Roccella
FC Messina 13 : 30 Licata
Cittanovese 13 : 30 Paternò

Japan – J1 League

Kawasaki Frontale 09 : 00 Cerezo Osaka
Nagoya Grampus 10 : 00 Gamba Osaka

Japan – J-League Cup

Avispa Fukuoka 09 : 00 Consadole Sapporo
Tokyo 09 : 00 Tokushima Vortis
Kashiwa Reysol 09 : 00 Yokohama
Yokohama F. Marinos 09 : 00 Vegalta Sendai
Kashima Antlers 10 : 00 Sagan Tosu
Sanfrecce Hiroshima 10 : 00 Shimizu S-Pulse

Kazakhstan – Super Cup

Tobol 09 : 00 Kairat

Kenya – FKF Premier League

Homeboyz PSTP Gor Mahia

Kenya – Super League

Silibwet 10 : 00 MCF
Fortune Sacco 12 : 00 Talanta
Soy United 12 : 00 Migori Youth
Murang’a SEAL 12 : 00 Mount Kenya United
Nairobi Stima 12 : 00 Modern Coast Rangers
APS Bomet 12 : 00 Shabana
Mwatate United 12 : 00 Kibera Black Stars

Libya – Premier League

Al-Akhdar 13 : 00 Al-Tahaddi
Olympic Azzaweya 13 : 30 Asswehly

Luxembourg – National Division

Wiltz 18 : 30 Swift Hesperange
Fola Esch 18 : 30 Victoria Rosport
Progrès Niederkorn 18 : 30 Mondorf-les-Bains
UT Pétange 18 : 30 Etzella Ettelbrück
RM Hamm Benfica 18 : 30 Hostert
F91 Dudelange 18 : 30 Rodange
UNA Strassen 18 : 30 Differdange 03
Racing 18 : 30 Jeunesse d’Esch

Mali – Première Division

Nianan 15 : 45 Soni
Djoliba 16 : 00 COB
Bougouni 16 : 00 ASOM
Bakaridjan 16 : 00 Onze Créateurs
Black Stars 18 : 00 ASKO

Malta – National Amateur League

TBC 19 : 30 Zurrieq / Kirkop United
Msida St. Joseph / Rabat Ajax 19 : 30 Siggiewi / Marsaskala

Malta – FA Trophy

Pembroke Athleta 16 : 00 Hibernians
Santa Lucia 17 : 30 Mosta
Xaghra United 17 : 30 Hamrun Spartans
Senglea Athletic 17 : 30 Valletta

Malta – First Division Women

Mtarfa 19 : 30 Kirkop United

Mauritius – Mauritian League

Savanne 14 : 30 Bolton City

Mexico – Liga MX

Atlas 23 : 00 Atlético San Luis
Tigres UANL 01 : 00 Toluca
León 03 : 00 Puebla

Mexico – Liga de Expansión MX

Correcaminos UAT 23 : 00 Dorados
Venados 01 : 05 Tampico Madero

Mexico – U20 League

Querétaro U20 15 : 00 Guadalajara U20
Cruz Azul U20 15 : 00 Mazatlán U20
Juárez U20 16 : 00 Monterrey U20

Mexico – U17 League

Cruz Azul U17 17 : 00 Mazatlán U17
Querétaro U17 17 : 30 Guadalajara U17
Juárez U17 18 : 30 Monterrey U17
Tijuana U17 20 : 45 América U17

Morocco – Botola 2

AS Salé 14 : 00 Tihad Casablanca

Morocco – Cup

Kawkab Marrakech 13 : 30 Hassania Agadir
Raja Casablanca 16 : 00 Sidi Kacem
Ittihad Tanger 18 : 30 FAR Rabat

Netherlands – Eerste Divisie

Almere City 17 : 45 Volendam

North Macedonia – First League

Rabotnički 13 : 00 Shkendija
Sileks 13 : 00 Shkupi
Akademija Pandev 13 : 00 Makedonija GjP
Borec 13 : 00 Belasica
Struga 13 : 00 Pelister
Renova 13 : 00 Vardar

Northern Ireland – Premiership Development League

Cliftonville U20 PSTP Carrick Rangers U20
Larne U20 PSTP Linfield U20

Palestine – West Bank Premier League

Tubas 13 : 00 Taraji Wadi Al-Nes
Thaqafi Tulkarem 16 : 00 Hilal Al-Quds

Poland – Cup

Chojniczanka Chojnice 16 : 30 Cracovia Kraków
Legia Warszawa 19 : 30 Piast Gliwice

Portugal – Segunda Liga

Sporting Covilhã 15 : 00 Academico Viseu
Penafiel 17 : 00 UD Oliveirense

Portugal – Campeonato de Portugal Prio

Group D

Vila Cortez 19 : 30 Castro Daire

Group F

Alverca 15 : 00 União Almeirim

Group G

Sporting CP II 20 : 30 Olímpico do Montijo

Group H

Amora 15 : 00 Lagos
Pinhalnovense 15 : 00 Louletano

Portugal – Taça de Portugal

Porto 20 : 15 Sporting Braga

Portugal – Taça da Liga Feminina

Sporting CP 15 : 00 Sporting Braga

Qatar – Emir Cup

Al Gharafa 13 : 50 Al Sadd
Al Sailiya 16 : 15 Al Arabi

Romania – Cupa României

Universitatea Cluj 15 : 30 Viitorul P. Târgu Jiu
Petrolul 52 18 : 30 Astra

Russia – Cup

Ufa 09 : 00 Ural

Russia – Youth Championship

Krasnodar U19 Sochi U19
Zenit U19 09 : 00 CSKA Moskva U19
Akademiya Konoplev U19 09 : 00 Rubin Kazan U19
Akhmat Grozny U19 10 : 00 Dinamo Moskva U19
Khimki U19 10 : 00 Lokomotiv Moskva U19
Spartak Moskva U19 11 : 00 Rotor Volgograd U19
Rostov U19 11 : 00 Arsenal Tula U19
Tambov U19 14 : 00 Chertanovo U19

Saudi Arabia – Division 1

Al Jeel 12 : 40 Jeddah
Al Shoalah 12 : 50 Al Feiha
Al Bukayriyah 13 : 05 Hajer
Al Hazm 13 : 05 Al Draih
Ohod 13 : 20 Arar
Al Sahel 15 : 20 Al Nahdha
Al-Thuqbah 15 : 20 Najran

Saudi Arabia – Division 2

Al Taraji 12 : 35 Al Selmiyah
Al Rawdhah 12 : 40 Al Dahab
Afief 12 : 55 Al Mojzel
Al-Washm 12 : 55 Hottain
Al Sharq 12 : 55 Al Riyadh
Al Orubah 13 : 10 Al Najma
Weg 13 : 25 Al Kholood

Senegal – Ligue 1

Gorée 16 : 00 Jaraaf
CNEPS Excellence 16 : 00 Casa Sport

Serbia – Super Liga

Radnik Surdulica 13 : 00 Novi Pazar
Napredak 13 : 00 Rad Beograd
Mladost Lučani 13 : 00 Zlatibor Čajetina
Voždovac 13 : 00 Bačka Palanka
Čukarički 13 : 00 Metalac GM
Javor Ivanjica 15 : 05 Inđija
Bačka Topola 15 : 05 Crvena Zvezda
Proleter Novi Sad 15 : 05 Radnički Niš
Spartak Subotica 15 : 05 Mačva Šabac

Serbia – Srpska Liga

Jedinstvo Paraćin 12 : 00 SFS Borac

Slovenia – Cup

Nafta 14 : 00 Fužinar
Triglav 14 : 00 Celje
Beltinci 14 : 00 Domžale

Solomon Islands – S-League

Real Kakamora 03 : 00 Marist Fire
Honiara City 05 : 00 Southern United

Somalia – Somali Premier League

Gaadiidka Geeska Afrika

South Africa – PSL

Chippa United 13 : 00 Cape Town City
Golden Arrows 15 : 00 Baroka

Spain – Segunda B

Group 1

Numancia 15 : 30 Real Oviedo II

Group 2

Barakaldo 16 : 00 Amorebieta

Group 4

Las Palmas II 12 : 00 Recreativo Huelva
Yeclano 19 : 00 Lorca Deportiva

Group 5

Atlético Baleares 11 : 00 Navalcarnero
Real Madrid II 17 : 00 Rayo Majadahonda

Spain – Tercera Division

Group 1

Pontellas 19 : 30 Alondras

Group 11

San Rafael 15 : 30 PE Sant Jordi

Group 12

Atlético Victoria 16 : 30 Atlético Paso

Group 17

Real Zaragoza II 18 : 00 Illueca

Group 18

Manzanares La Roda

Group 3

Siete Villas 18 : 15 Sámano

Group 4

Durango 18 : 45 Vitoria

Group 5

Montañesa 18 : 00 Europa
Cerdanyola del Vallès 18 : 00 Vilassar Mar
Santfeliuenc PSTP Montañesa
Santfeliuenc 19 : 00 Castelldefels

Group 6

Paterna 17 : 00 Silla
Villarreal III 17 : 00 Saguntino
Novelda 17 : 00 Intercity
Jove Español 17 : 00 Crevillente

Group 7

Moratalaz 19 : 00 Complutense
Unión Adarve 19 : 00 Flat Earth
Trival Valderas 19 : 00 Villaverde-Boetticher
Móstoles CF 19 : 00 Leganés II
Alcorcón II 19 : 00 Atlético Pinto

Spain – Autonómicas

Andalucía – Gr 2

Guadix 18 : 30 Torre del Mar

Canarias – Tenerife

Buenavista 12 : 00 Isora
Tenerife III 16 : 00 Santos Reyes
Orotava 20 : 00 Icodense
Laguna 20 : 00 Cruz Santa
Sauzal 20 : 00 Zamorano Esperanza
Puerto Cruz 20 : 00 Florida
I’Gara 20 : 00 Atlético San Juan
Atlético Granadilla 20 : 00 San Isidro
San Lorenzo Constancia 20 : 00 San Miguel
Las Zocas 20 : 00 Real Unión de Tenerife

Extremadura – Gr 1

Las Hurdes Talayuela

Extremadura – Gr 3

Extremadura UD III La Estrella
Oliva CD Santa Marta
Villafranca Zafra Atlético

Extremadura – Gr 4

San Serván Don Álvaro

Extremadura – Gr 5

Hernán Cortés 19 : 00 Santa Amalia

Spain – División de Honor Juvenil

Group 1

Choco U19 17 : 00 Celta de Vigo U19
Ural U19 17 : 00 Calasanz U19

Group 2

Osasuna U19 17 : 00 Mutilvera U19
Eibar U19 18 : 00 Deportivo Alavés U19
Antiguoko U19 18 : 00 Leioa U19
Arenas Getxo U19 18 : 30 Danok Bat U19

Group 4

Maracena U19 17 : 00 Santa Fe U19
Málaga U19 17 : 00 Almería U19
Cádiz U19 17 : 00 Real Betis U19
Séneca U19 17 : 00 Castilleja U19

Group 5

Aravaca U19 14 : 45 Atlético Madrid U19
Real Valladolid U19 15 : 00 Alcorcón U19
Trival Valderas U19 15 : 30 Burgos U19
Rayo Majadahonda U19 17 : 00 Rayo Vallecano U19
Leganés U19 17 : 00 Móstoles U19

Group 6

Ofra U19 19 : 30 Llano del Moro U19

Group 7

Valencia U19 15 : 00 Torre Levante U19
Castellón U19 17 : 00 Alboraya U19

Spain – Liga Nacional Juvenil

Canarias – Tenerife

Icodense U19 16 : 30 Tenisca U19
Laguna Cardonal U19 20 : 00 Las Zocas U19
Real Unión Tenerife U19 20 : 00 CD San José U19 II

Group 1

O Val U19 17 : 30 Coruña Montañeros U19

Group 11

Puebla Calzada U19 19 : 30 Flecha Negra U19

Group 12

Atl Madrileño U19 II 17 : 00 Atlético Madrid U19 II
Torrejón U19 17 : 30 Getafe U19 II

Group 13

Málaga U19 II 15 : 00 Conejito U19
Atarfe Industrial U19 17 : 00 Marbella U19

Group 6

Montecarlo U19 18 : 15 Real Zaragoza U19 II

Group 7

Damm U19 II 18 : 00 Badalona U19

Group 8

Elche U19 II 17 : 00 Atlético Benidorm U19
Dragon Force U19 17 : 00 Paterna U19
Alcoyano U19 17 : 00 Valencia U19 II
Roda II 17 : 00 Racing Algemesí U19

Group 9

Ferriolense U19 16 : 30 Alaior U19

Spain – Primera División Femenina

Real Madrid 15 : 00 Logroño
Deportivo de La Coruña 17 : 30 Sporting de Huelva

Spain – Segunda División Femenina

Zaragoza 16 : 00 Deportivo Alavés

Spain – Primera Nacional Femenina

Group 5

Madrid III 18 : 30 Atlético Madrid III
Torrelodones 19 : 00 Dinamo Guadalajara
Samper 19 : 30 Tres Cantos

Group 7

Villarreal II Valencia III

Sudan – Sudani Premier League

Al Shorta Hay Al Arab
Al Khartoum Al-Ahly Merowe
Al Ahly Shendi Alamal Atbara

Sweden – Svenska Cupen

Östersunds FK 17 : 30 Akropolis

Switzerland – Super League

St. Gallen 17 : 15 Servette
Basel 19 : 30 Young Boys
Vaduz 19 : 30 Lausanne Sport

Tanzania – Ligi kuu Bara

Mwadui 11 : 00 Namungo
Ihefu 11 : 00 Gwambina
Kagera Sugar 13 : 00 Azam
Ruvu Shooting 13 : 00 Dodoma Jiji

Thailand – Thai League 1

Suphanburi 11 : 00 Samut Prakan City
Rayong 11 : 00 Ratchaburi
Bangkok United 11 : 30 Nakhon Ratchasima
Prachuap 12 : 00 Port

Thailand – Thai League 2

Nong Bua Pitchaya 10 : 00 Chiangmai
Nakhon Pathom 11 : 00 Lampang
Chiangmai United 11 : 00 Phrae United
Chainat Hornbill 11 : 00 Samut Sakhon
Sisaket 11 : 00 Kasetsart
Khonkaen 12 : 00 Uthai Thani
Customs United 12 : 00 Ayutthaya United
Udon Thani 12 : 00 Khon Kaen United
Ranong United 12 : 00 Navy

Turkey – Süper Lig

BB Erzurumspor 10 : 30 Fatih Karagümrük
Sivasspor 13 : 00 Hatayspor
Istanbul Basaksehir 13 : 00 Konyaspor
Ankaragücü 16 : 00 Galatasaray
Kayserispor 16 : 00 Rizespor

Turkey – 3. Lig

Group 1

Çankaya FK 11 : 00 Antalya Kemerspor
Artvin Hopaspor 11 : 00 Arnavutköy Belediyespor
Kızılcabölükspor 11 : 00 Diyarbekirspor
Bucaspor 1928 11 : 00 Payasspor
Yeşilyurt Belediyespor 11 : 00 Ofspor
Nevşehir Belediyespor 11 : 00 Belediye Derincespor
Fatsa Belediyespor 11 : 00 Edirnespor
1877 Alemdağspor 11 : 00 Manisaspor

Group 2

Tekirdağspor 11 : 00 Mardin Fosfat
Nazilli Belediyespor 11 : 00 Halide Edip Adıvar
Karaman Belediyespor 11 : 00 Kahta 02 Spor
Yomraspor 11 : 00 Fethiyespor
Darıca Gençlerbirliği 11 : 00 Belediye Kütahyaspor
Çengelköyspor 11 : 00 Tokatspor
Tepecikspor 11 : 00 Ceyhanspor
Yozgatspor 1959 11 : 00 İskenderun

Group 3

Osmaniyespor 10 : 00 Esenler Erokspor
Batman Petrolspor 11 : 00 Cizrespor
Şile Yıldızspor 11 : 00 Elazığ Karakoçan FK
Somaspor 11 : 00 Arhavispor
Altındağ Spor 11 : 00 Gölcükspor
Karşıyaka 11 : 00 Çatalcaspor
Erbaaspor 11 : 00 Isparta 32 Spor
İçel İdmanyurdu Spor 11 : 00 Yalovaspor

Uganda – Premier League

Police 13 : 00 Mbarara City
Vipers 13 : 00 Bright Stars

Ukraine – Cup

Veres Rivne 12 : 00 Zorya
Dynamo Kyiv 15 : 00 Kolos Kovalivka
Dnipro-1 17 : 00 Oleksandria
Ahrobiznes Volochysk 17 : 00 Shakhtar Donetsk

World – Club Friendlies

Volyn Slavia
Raufoss 18 : 00 Skeid

World – Club Friendlies Women

Eskilstuna United 16 : 00 Djurgården

Zambia – Super League

Power Dynamos 13 : 00 Prison Leopards
Lumwana Radiants 13 : 00 Nkana