3 December 2020

0
324

Europe – UEFA Europa League

AEK Athens 17 : 55 Sporting Braga
Zorya 17 : 55 Leicester City
Milan 17 : 55 Celtic
Lille 17 : 55 Sparta Praha
Qarabag 17 : 55 Maccabi Tel Aviv
Sivasspor 17 : 55 Villarreal
LASK 17 : 55 Tottenham Hotspur
Antwerp 17 : 55 Ludogorets
CSKA Moscow 17 : 55 Wolfsberger AC
Feyenoord 17 : 55 Dinamo Zagreb
Crvena Zvezda 17 : 55 Hoffenheim
Gent 17 : 55 Slovan Liberec
Roma 20 : 00 Young Boys
CFR Cluj 20 : 00 CSKA Sofia
Arsenal 20 : 00 Rapid Wien
Molde 20 : 00 Dundalk
Slavia Praha 20 : 00 Hapoel Be’er Sheva
Nice 20 : 00 Bayer Leverkusen
Benfica 20 : 00 Lech Poznań
Rangers 20 : 00 Standard Liège
Omonia Nicosia 20 : 00 PAOK
Granada 20 : 00 PSV
AZ 20 : 00 Napoli
Real Sociedad 20 : 00 Rijeka

South America – CONMEBOL Libertadores

Internacional 00 : 30 Boca Juniors
Jorge Wilstermann 00 : 30 Libertad

Africa – COSAFA U20 Championship

Mozambique U20 10 : 30 Lesotho U20
South Africa U20 13 : 30 Zimbabwe U20

Asia – AFC Champions League

Shanghai Shenhua 10 : 00 Ulsan
Perth Glory 10 : 00 Tokyo
Beijing Guoan 13 : 00 Chiangrai United
Melbourne Victory 13 : 00 Seoul

Asia – AFC U16 Championship

Japan U16 PSTP Indonesia U16
Saudi Arabia U16 PSTP China PR U16

Austria – Jugendliga U15

Red Bull Akademie U15 12 : 30 Admira U15

Azerbaijan – Birinci Dasta

Qaradağ Lökbatan Sabah II
Turan Neftçi II

Bahrain – King’s Cup

Busaiteen 14 : 45 Al Hala
Muharraq 14 : 45 Isa Town

Belgium – First Division A

AS Eupen 16 : 00 Mechelen

Bolivia – Primera División

The Strongest 23 : 00 Santa Cruz
Blooming 19 : 00 Real Potosí
Nacional Potosí 21 : 15 Oriente Petrolero

Brazil – Serie A

Fortaleza 00 : 30 Corinthians
Goiás 22 : 00 São Paulo

Brazil – Serie B

América Mineiro 00 : 30 Cruzeiro

Brazil – State Leagues

Matogrossense

Luverdense 22 : 00 Cuiabá

Matogrossense

Dom Bosco 00 : 30 União Rondonópolis

Piauiense

Piauí 19 : 00 Timon

Roraimense

Rio Negro RR 00 : 30 São Raimundo RR

Sul-Matogrossense

Operário FC MS 00 : 30 Comercial MS
Chapadão 19 : 00 Costa Rica

Brazil – Catarinense 2

Internacional SC 23 : 00 Próspera Criciuma

Brazil – Sergipano 2

Independente Simão Dias 18 : 15 Boquinhense
Estanciano 18 : 15 Sete de Junho

Brazil – Copa Paulista

Botafogo SP B 18 : 00 Ferroviária

Brazil – CBF Brasileiro U20

América Mineiro U20 18 : 00 Botafogo U20
Bahia U20 18 : 00 Flamengo U20
Fluminense U20 18 : 00 Chapecoense U20
Goiás U20 18 : 00 Vitória U20
Internacional U20 18 : 00 Atlético Mineiro U20
São Paulo U20 22 : 00 Corinthians U20

Brazil – Copa do Brasil U17

Sport Recife U17 23 : 30 Londrina U17
Athletico PR U17 18 : 00 Ceará U17
Flamengo U17 18 : 00 Maranhão U17

Chile – Primera División

Curicó Unido 13 : 30 Audax Italiano

Chile – Primera B

Deportes Valdivia 21 : 00 San Marcos

Colombia – Primera A

Envigado 01 : 00 Independiente Medellín

Congo DR – Ligue 1

Maniema Union 14 : 30 Vita Club
Don Bosco 14 : 30 Groupe Bazano

Costa Rica – Liga de Ascenso

Cariari Pococí Puerto Golfito
Guanacasteca Escazuceña

Denmark – 1st Division

Esbjerg 18 : 00 Kolding IF

Denmark – 2nd Division

Roskilde 17 : 30 AB

England – Professional Development League

Birmingham City U23 14 : 00 Wigan Athletic U23

England – FA Youth Cup

Luton Town U18 19 : 00 West Ham United U18

Ethiopia – Premier League

Awassa Kenema Dire Dawa Kenema
Sebeta Kenema Fasil Kenema
Ethiopia Bunna Mekelle 70 Enderta
Jimma Aba Jifar Adama Kenema
Welayta Dicha Hadiya Hosaena
Bahardar Suhul Shire
Welwalo Adigrat Uni Sidama Bunna
Kedus Giorgis Wolkite Ketema

Georgia – Liga 3

Gori 09 : 00 Guria
Kolkheti Khobi 10 : 00 Kolkheti Poti

Germany – Oberliga

Union Nettetal PSTP Kleve
Hilden PSTP Teutonia St.Tönis
FSV Duisburg PSTP SC Velbert

Ghana – Premier League

Elmina Sharks 18 : 00 Aduana Stars

India – Indian Super League

ATK Mohun Bagan 14 : 00 Odisha

Italy – Serie C

Pro Sesto 14 : 00 Como

Jordan – 1st Division

Al Arabi 12 : 00 Al Karmal

Kuwait – Premier League

Al Sahel 13 : 00 Al Nasar
Al Jahra 15 : 30 Al Sulaibikhat
Al Kuwait 15 : 30 Al Fahaheel

Montenegro – Second League

Igalo 16 : 00 Jedinstvo
Ibar 16 : 00 Arsenal Tivat
Drezga 16 : 00 Kom
Mornar 16 : 00 Grbalj
Bokelj 16 : 00 Berane

N/C America – Concacaf League

Alajuelense 01 : 00 Real Estelí
Olimpia 03 : 15 Motagua

Nicaragua – Primera Division

Walter Ferretti Diriangén
Real Estelí PSTP Chinandega

Norway – 1. Division

Jerv 17 : 00 Grorud

Palestine – West Bank Premier League

Shabab Alsamu 13 : 00 Ahli Al-Khalil

Palestine – West Bank 1st Division

Hillal Ariha 13 : 00 Shabab Beit Fajjar
Al-Ahli Qalqilya 13 : 00 Shabab Al-Obaideya

Paraguay – Division Profesional

Cerro Porteño 22 : 30 Olimpia

Poland – I Liga

Tychy 71 17 : 00 Widzew Łódź

Poland – III Liga

Pogoń Szczecin II 10 : 00 Elana Toruń

Portugal – Taça de Portugal

Estrela 14 : 30 Farense

Qatar – U23 League

Al Sailiya U23 15 : 00 Qatar SC U23
Umm Salal U23 15 : 00 Al Rayyan U23
Al Ahli U23 15 : 00 Al Kharitiyath U23

Romania – Liga I Feminin

Fairplay Bucureşti 09 : 00 Olimpia Cluj

Saudi Arabia – Pro League

Abha 12 : 35 Al Nassr
Al Hilal 14 : 40 Al Fateh

Saudi Arabia – Division 2

Al Orubah 12 : 15 Al Dahab

Serbia – Super Liga

Rad Beograd 15 : 00 Metalac GM

Slovenia – 1. SNL

Tabor Sežana 12 : 00 Celje
Olimpija 15 : 45 Maribor

South America – CONMEBOL Sudamericana

Sport Huancayo 00 : 30 Coquimbo Unido
Independiente 00 : 30 Fénix
Unión La Calera 22 : 15 Junior

Spain – Segunda División

Almería 18 : 00 Mallorca
Real Oviedo 18 : 00 Alcorcón
Tenerife 18 : 00 Sabadell
Sporting Gijón 20 : 30 Albacete

Spain – Autonómicas

Castilla LM – Gr 3

Qum PSTP Yuncos

Extremadura – Gr 3

Villafranca Extremadura UD III

St. Kitts and Nevis – Premier League

Village Superstars 23 : 00 Cayon

Turkey – 2. Lig

Beyaz

Amed 10 : 00 İnegölspor
24 Erzincanspor 10 : 00 Kocaelispor
Hacettepe 10 : 00 Gümüşhanespor
Şanlıurfaspor 10 : 00 Manisa FK
Hekimoğlu Trabzon 10 : 00 Çorum FK
Kahramanmaraşspor 10 : 00 Afjet Afyonspor
Uşak Spor 10 : 00 Sarıyer
Sancaktepe FK 10 : 00 Niğde Anadolu
Ankara Demirspor 10 : 00 Ergene Velimeşespor

Kırmızı

Kırklarelispor 10 : 00 Kardemir Karabükspor
Sakaryaspor 10 : 00 Elazığspor
Tarsus İdman Yurdu 10 : 00 Turgutluspor
Pazarspor 10 : 00 Bayburt ÖİS
Karacabey Belediyespor 10 : 00 Pendikspor
Vanspor FK 10 : 00 Serik Belediyespor
Eyüpspor 10 : 00 Etimesgut Belediyespor
1922 Konyaspor 10 : 00 Kastamonuspor
Bodrumspor 10 : 00 Mamak
Kırşehir Belediyespor 10 : 00 Sivas Belediyespor

Turkey – 3. Lig

Silivrispor 10 : 00 Muğlaspor
Karaköprü Belediyespor 10 : 00 Bergama Belediyespor
Adıyaman 1954 10 : 00 Kozan Spor FK
Siirt İl Özel İdaresi 10 : 00 Kırıkkale Büyük Anadolu
Kestelspor 10 : 00 1954 Kelkit Belediyespor
Düzcespor 10 : 00 Sultanbeyli Belediyespor
Bursa Yıldırımspor 10 : 00 68 Aksaray Belediyespor
Bayrampaşaspor 10 : 00 Modafen

Uganda – Premier League

Vipers 13 : 30 MYDA
Bright Stars 13 : 30 KCCA

Ukraine – Premier League Women

Zhytlobud-2 Ladomir

United Arab Emirates – Arabian Gulf Reserve League

Al Wasl U21 14 : 00 Ajman U21
Al Nasr U21 14 : 00 Al Ittihad Kalba U21
Al Dhafra U21 14 : 00 Al Wahda U21
Al Ain U21 14 : 00 Bani Yas U21

USA – MLS

Sporting KC 02 : 00 Minnesota United

Uzbekistan – Super League

Pakhtakor 11 : 00 Andijan
AGMK 11 : 00 Buxoro
Surkhon 11 : 00 Sogdiana
Qizilqum 11 : 00 Bunyodkor
Kokand-1912 11 : 00 Navbahor
Mash’al 11 : 00 Metalourg
Nasaf 11 : 00 Lokomotiv

Venezuela – Primera División

Group A

Estudiantes de Mérida 00 : 00 Mineros de Guayana

Group B

Gran Valencia 21 : 00 Zamora