29 October 2020

0
61

Europe – UEFA Europa League

AEK Athens 17 : 55 Leicester City
Zorya 17 : 55 Sporting Braga
Milan 17 : 55 Sparta Praha
Lille 17 : 55 Celtic
Qarabag 17 : 55 Villarreal
Sivasspor 17 : 55 Maccabi Tel Aviv
LASK 17 : 55 Ludogorets
Antwerp 17 : 55 Tottenham Hotspur
CSKA Moscow 17 : 55 Dinamo Zagreb
Feyenoord 17 : 55 Wolfsberger AC
Crvena Zvezda 17 : 55 Slovan Liberec
Gent 17 : 55 Hoffenheim
Roma 20 : 00 CSKA Sofia
CFR Cluj 20 : 00 Young Boys
Arsenal 20 : 00 Dundalk
Molde 20 : 00 Rapid Wien
Slavia Praha 20 : 00 Bayer Leverkusen
Nice 20 : 00 Hapoel Be’er Sheva
Benfica 20 : 00 Standard Liège
Rangers 20 : 00 Lech Poznań
Granada 20 : 00 PAOK
Omonia Nicosia 20 : 00 PSV
AZ 20 : 00 Rijeka
Real Sociedad 20 : 00 Napoli

Armenia – Premier League

Lori 11 : 30 Urartu

Armenia – First League

Ararat II 11 : 00 Noravank

Asia – AFC Cup

Al Jaish CANC Al Ahed
Manama CANC Hilal Al-Quds
Al Ansar CANC Wathba
Al Kuwait CANC Al Faisaly
Al Jazeera CANC Al Qadsia
Dhofar CANC Al Riffa
Altyn Asyr CANC Khujand
Dordoi Bishkek CANC Istiqlol
Kitchee CANC Tatung
TC Sports Club CANC Maziya
Bashundhara Kings CANC Chennai City

Austria – Jugendliga U18

Burgenland U18 15 : 00 Admira U18

Azerbaijan – Birinci Dasta

Keşlə II Turan
Sumqayıt II Qaradağ Lökbatan

Belgium – Provincial

Nivellois PSTP FC Schaerbeek

Bhutan – Premier League

Tensung 09 : 00 High Quality United

Brazil – Serie D

São Caetano 23 : 00 Novorizontino

Brazil – Copa do Brasil

Athletico Paranaense 00 : 30 Flamengo
Corinthians 00 : 30 América Mineiro
RB Bragantino 22 : 00 Palmeiras

Brazil – Paranaense 2

Nacional PR 18 : 30 Independiente FSJ

Brazil – Pernambucano 2

Vera Cruz 18 : 00 Ferroviário do Cabo

Brazil – Brasileiro de Aspirantes

Vila Nova U23 18 : 00 Santa Cruz U23
Juventude U23 18 : 00 Paysandu U23
Fluminense U23 18 : 00 Grêmio U23
Fortaleza U23 18 : 00 Ceará U23
Avaí U23 18 : 00 CRB U23
Sampaio Corrêa U23 18 : 30 Paraná U23

Brazil – Copa do Brasil U20

Sport Recife U20 18 : 00 Avaí U20
Goiás U20 18 : 30 Flamengo U20

China PR – CSL

Jiangsu Suning / Chongqing Dangdai Lifan 11 : 35 Shanghai SIPG / Shanghai Shenhua

China PR – China League One

Promotion Round

Meizhou Hakka 07 : 00 Zhejiang Greentown

Relegation Round

Nei Mongol Zhongyou 10 : 00 Shaanxi Chang’an
Beijing Renhe 11 : 35 Liaoning Shenyang

Colombia – Copa Colombia

Deportes Quindío 00 : 00 Jaguares de Córdoba
Independiente Santa Fe 01 : 10 Patriotas Boyacá
Tigres 19 : 00 Deportivo Pereira
Real San Andrés 20 : 00 Boyacá Chicó
Leones 20 : 00 Águilas Doradas
Cúcuta Deportivo 22 : 45 La Equidad

Congo DR – Ligue 1

Saint Eloi Lupopo 14 : 30 Renaissance

Costa Rica – Primera División

Santos de Guápiles 02 : 00 Deportivo Saprissa
Guadalupe 02 : 00 Cartaginés
Alajuelense 02 : 00 Jicaral

Curaçao – Curaçao Sekshon Pagá

VESTA 23 : 30 Scherpenheuvel
Inter Willemstad 23 : 30 Jong Holland

Czech Republic – 1. Liga U19

Mladá Boleslav U19 PSTP Slavia Praha U19

Ecuador – Liga Pro Serie B

Gualaceo Independiente Juniors
América de Quito Atlético Santo Domingo
Atlético Porteño Manta
Fuerza Amarilla Santa Rita
Chacaritas Nueve de Octubre

Europe – UEFA U17 Championship

Bosnia-Herzegovina U17 PSTP Liechtenstein U17
Bulgaria U17 PSTP Croatia U17

Finland – Veikkausliiga

Mariehamn 16 : 30 HJK

France – National 1

Bastia 17 : 30 Laval

Germany – Oberliga

Westfalia Herne 18 : 00 Sprockhövel
Ennepetal 18 : 00 Holzwickeder SC
Preußen Münster II 18 : 00 Sportfreunde Siegen
Gütersloh PSTP Victoria Clarholz
ASC Dortmund 18 : 30 Paderborn II

Germany – U17 Bundesliga

RB Leipzig U17 14 : 00 Carl Zeiss Jena U17

Guatemala – Liga Nacional

Xelajú 17 : 00 Antigua GFC

Honduras – Liga Nacional

UPNFM 23 : 00 Olimpia
Honduras Progreso 01 : 00 Real España
Marathón 21 : 00 Vida

Hungary – Magyar Kupa

Nyíregyháza Spartacus 11 : 30 Paksi SE
Békéscsaba 15 : 00 Diósgyőr

Indonesia – Liga 1

PSIS Semarang PSTP PSM
Persib PSTP TIRA-Persikabo

Italy – Serie C

Palermo 14 : 00 Potenza Calcio

Jordan – League

Shabab Al Ordon 16 : 00 Al Jazeera

Kuwait – Premier League

Al Kuwait 14 : 30 Al Nasar
Khaitan 14 : 30 Al Fahaheel
Al Sahel 16 : 45 Kazma
Al Arabi 16 : 45 Al Qadsia

Latvia – Women League

Riga United PSTP Rīgas FS

Malta – Challenge League

Swieqi United PSTP Marsa
Fgura United 16 : 00 Pembroke Athleta
St. Andrews 20 : 15 Pietà Hotspurs
Naxxar Lions 20 : 15 Zebbug Rangers
Qormi 20 : 15 San Gwann

Mexico – Liga de Expansión MX

Celaya 23 : 00 Venados
Correcaminos UAT 01 : 05 Tapatío
Leones Negros UdeG 03 : 05 Atlético Morelia

Mexico – U20 League

Atlético San Luis U20 16 : 00 Mazatlán U20

Mexico – U17 League

Atlético San Luis U17 18 : 00 Mazatlán U17

Netherlands – Eerste Klasse

Zondag B

VUC PSTP Den Hoorn

Zondag C

Berghem Sport PSTP TOP Oss Amateurs
Alverna PSTP Nemelaer

Zondag D

Chevremont PSTP BSV Limburgia
Susteren PSTP Heeze

Zondag F

Noordster PSTP SVBO
Stadspark PSTP FVC

Nicaragua – Primera Division

Junior Managua 23 : 00 Chinandega
Municipal Jalapa 01 : 00 Real Estelí
Juventus Managua 01 : 00 Managua
Walter Ferretti 02 : 00 Diriangén

Nicaragua – Liga Primera U20

Real Madriz U20 22 : 00 Deportivo Ocotal U20

Panama – LPF

Árabe Unido 21 : 00 Sporting San Miguelito

Poland – I Liga

Radomiak Radom 16 : 00 Tychy 71
Puszcza Niepołomice 18 : 00 Górnik Łęczna

Poland – Cup

Podbeskidzie 16 : 00 Zagłębie Lubin

Poland – Central Youth League

Lechia Gdańsk U18 10 : 00 Gwarek Zabrze U18

Portugal – Liga Revelação U23

Sporting CP U23 14 : 00 Marítimo U23

Qatar – Second Division

Al Bidda 15 : 30 Al Waab
Muaither 15 : 30 Al Shahaniya
Lusail City 15 : 30 Al Shamal

Romania – Liga II

Rapid 16 : 30 Mioveni

Romania – Liga Elitelor U19

Viitorul U19 10 : 00 Voluntari U19

Russia – PFL

Group 2

Rodina Moskva 11 : 00 Zenit Irkutsk
Torpedo Vladimir 16 : 00 Chita

Group 3

Sakhalin 09 : 00 Ryazan
Kvant 12 : 00 Saturn Ramenskoye
Khimki II 12 : 00 Khimik-Arsenal
Kaluga 12 : 00 Salyut-Belgorod
Avangard Kursk 13 : 00 Strogino
Metallurg Vidnoye 14 : 00 Krasnyy Smolensk
Fakel II 15 : 00 Znamya Noginsk
Sokol Saratov 16 : 00 Metallurg Lipetsk

Saudi Arabia – Pro League

Al Batin 14 : 50 Al Raed
Al Quadisiya 16 : 50 Al Taawon

Slovakia – 3. liga

Považská Bystrica 13 : 00 Nové Zámky

Slovenia – 1. SNL

Olimpija 14 : 45 Bravo
Mura 16 : 30 Maribor
Aluminij 17 : 00 Domžale

Spain – Segunda División

Alcorcón 15 : 30 Sporting Gijón
Mallorca 18 : 00 Málaga
Mirandés 18 : 00 Real Zaragoza
Tenerife 18 : 00 Lugo
Rayo Vallecano 20 : 30 Fuenlabrada
Sabadell 20 : 30 Leganes

Sweden – Allsvenskan

Sirius AIK

Switzerland – Challenge League

Stade Lausanne-Ouchy 19 : 00 Grasshopper

Switzerland – 2. Liga Interregional

Group 1

Saint-Maurice 19 : 00 Renens

Group 4

Perlen-Buchrain 19 : 00 Sarnen

Turkey – 3. Lig

Group 1

Kemerspor 2003 10 : 00 Çankaya FK
Arnavutköy Belediyespor 10 : 00 Artvin Hopaspor
Ofspor 10 : 00 Yeşilyurt Belediyespor
Belediye Derincespor 10 : 00 Nevşehir Belediyespor
Edirnespor 10 : 00 Fatsa Belediyespor
Manisaspor 10 : 00 1877 Alemdağspor
Diyarbekirspor 16 : 00 Kızılcabölükspor

Group 2

Tepecikspor 11 : 00 Fethiyespor
Ağrı 1970 11 : 00 Tokatspor
Nazilli Belediyespor 11 : 00 Belediye Kütahyaspor
Çengelköyspor 11 : 00 Halide Edip Adıvar
Karaman Belediyespor 11 : 00 Ceyhanspor
Darıca Gençlerbirliği 11 : 00 İskenderun
Tekirdağspor 11 : 00 Kahta 02 Spor
Yozgatspor 1959 11 : 00 Mardin Fosfat

Group 3

Altındağ Spor 11 : 00 Esenler Erokspor
Osmaniyespor 11 : 00 Isparta 32 Spor
Batman Petrolspor 11 : 00 Yalovaspor
Şile Yıldızspor 11 : 00 Gölcükspor
Çarşambaspor 11 : 00 Arhavispor
Somaspor 11 : 00 Çatalcaspor
Karşıyaka 11 : 00 Cizrespor
İçel İdmanyurdu Spor 16 : 00 Elazığ Karakoçan FK

Ukraine – U21 League

Shakhtar Donetsk U21 Mariupol’ U21

United Arab Emirates – Arabian Gulf League

Al Dhafra 14 : 15 Fujairah
Al Jazira 14 : 15 Kalba
Al Wasl 17 : 00 Al Nasr

Uruguay – Segunda División

Atenas Sud América
Cerrito Racing
Tacuarembó Juventud
Albion Villa Teresa
Rocha Rampla Juniors
Villa Española Central Español

USA – MLS

New York RB 23 : 00 New England
Cincinnati 23 : 30 Sporting KC
Orlando City 23 : 30 Atlanta United
Philadelphia Union 23 : 30 Chicago Fire
Toronto 23 : 30 New York City
Minnesota United 00 : 00 Colorado Rapids
D.C. United 00 : 00 Columbus Crew
Dallas 00 : 30 Inter Miami
Portland Timbers 02 : 00 LA Galaxy
Los Angeles 02 : 30 Houston Dynamo
SJ Earthquakes 02 : 30 Real Salt Lake

Uzbekistan – Super League

Buxoro 10 : 00 Sogdiana

Uzbekistan – Pro League A

Oq-tepa Istiklol Fergana

Venezuela – Primera División

Group A

Yaracuyanos 00 : 00 Atlético Venezuela

Group B

Zamora 21 : 00 Monagas

Vietnam – V.League 1

Sai Gon 12 : 15 Than Quang Ninh
Viettel 12 : 15 Ha Noi

Vietnam – Second Division

Binh Thuan 08 : 00 Tien Giang
Phu Dong 08 : 30 Kon Tum
Triệu Minh 08 : 30 Gia Định
Hồ Chí Minh II 08 : 30 Công An Nhân Dân
Phú Thọ 09 : 00 Da Nang II
PVF Vietnam 09 : 00 Lam Dong
Dong Nai 09 : 30 Vĩnh Long