29 November 2020

0
195

England – Premier League

Southampton 14 : 00 Manchester United
Chelsea 16 : 30 Tottenham Hotspur
Arsenal 19 : 15 Wolverhampton Wanderers

England – Championship

Nottingham Forest 12 : 00 Swansea City

France – Ligue 1

Olympique Lyonnais 12 : 00 Reims
Lens 14 : 00 Angers SCO
Lorient 14 : 00 Montpellier
Metz 14 : 00 Brest
Monaco 14 : 00 Nîmes
Nice 16 : 00 Dijon
Saint-Etienne 20 : 00 Lille

Germany – Bundesliga

Bayer Leverkusen 14 : 30 Hertha BSC
Mainz 05 17 : 00 Hoffenheim

Italy – Serie A

Lazio 11 : 30 Udinese
Bologna 14 : 00 Crotone
Milan 14 : 00 Fiorentina
Cagliari 17 : 00 Spezia
Napoli 19 : 45 Roma

Netherlands – Eredivisie

Vitesse 11 : 15 Fortuna Sittard
Groningen 13 : 30 Willem II
Feyenoord 13 : 30 Utrecht
Heracles 15 : 45 AZ
PSV 19 : 00 Sparta Rotterdam

Spain – La Liga

Barcelona 13 : 00 Osasuna
Getafe 15 : 15 Athletic Club
Celta Vigo 17 : 30 Granada
Real Sociedad 20 : 00 Villarreal

Africa – CAF Champions League

Gazelle 14 : 00 GR / SIAF
PWD 14 : 00 Kaizer Chiefs
Bantu 14 : 00 Nkana
Otôho d’Oyo 14 : 30 Al Merreikh
Akonangui 14 : 30 Petro de Luanda
SONIDEP 15 : 00 Mogadishu City
Plateau United 15 : 00 Simba
Racing d’Abidjan 16 : 00 ASKO de Kara
Rahimo 16 : 00 Enyimba
Belouizdad 16 : 00 Al-Nasr
Ashanti GB 16 : 30 Stade Malien Bamako
Armed Forces 16 : 30 Teungueth

Africa – CAF Confederation Cup

Ngazi Club 12 : 00 NAPSA Stars
Maniema Union 13 : 00 Bloemfontein Celtic
Orapa United 13 : 30 AS Kigali
Ashanti Gold 15 : 00 Salitas
Unisport 15 : 30 Cotonsport
Yeelen Olympique 16 : 00 USGN

Albania – Superliga

Bylis 12 : 45 Teuta Durrës
Kastrioti Krujë 12 : 45 Tirana
Laçi 12 : 45 Apolonia Fier
Vllaznia Shkodër 15 : 45 Kukësi
Partizani Tirana 15 : 45 Skënderbeu Korçë

Albania – 1st Division

Vora 13 : 00 Erzeni Shijak
Tomori Berat 13 : 00 Pogradeci

Albania – 2nd Division

Group A

Spartaku Tiranë CANC Valbona
Shkumbini Peqin 13 : 00 Luzi 2008
Valbona 13 : 00 Ada Velipojë
Gramshi 13 : 00 Bulqiza
Iliria Fushë-Krujë 13 : 00 Klosi
Shënkolli 13 : 00 Sopoti Librazhd

Group B

Labëria 13 : 00 Këlcyra

Andorra – 1a Divisió

FC Santa Coloma 11 : 00 Engordany
Inter Club d’Escaldes 13 : 00 Sant Julià
Carroi 15 : 00 Penya Encarnada
Atlètic Club d’Escaldes 17 : 00 UE Santa Coloma

Andorra – 2a Divisió

UE Santa Coloma II 11 : 00 Jenlai
La Massana 14 : 00 Ranger’s
Encamp 16 : 00 Ordino
Atlètic Amèrica 17 : 00 Engordany II

Argentina – Liga Profesional Argentina

Rosario Central 00 : 30 River Plate
Defensa y Justicia 20 : 10 Central Córdoba SdE
Boca Juniors 22 : 20 Newell’s Old Boys

Argentina – Primera Nacional

Lower Table Round

Alvarado 23 : 30 Guillermo Brown
San Martín San Juan 21 : 00 Nueva Chicago

Upper Table Round

San Martín Tucumán 12 : 00 Tigre
Defensores de Belgrano 20 : 10 Gimnasia Mendoza

Armenia – Premier League

Shirak CANC Gandzasar

Armenia – First League

Lernayin Artsakh 10 : 00 Sevan

Asia – AFC U16 Championship

UAE U16 PSTP Oman U16
Uzbekistan U16 PSTP Australia U16
Yemen U16 PSTP Tajikistan U16
India U16 PSTP Korea Republic U16

Austria – Bundesliga

Wolfsberger AC 13 : 30 Ried
LASK 13 : 30 Rheindorf Altach
Rapid Wien 16 : 00 Austria Wien

Austria – 2. Liga

Austria Klagenfurt 09 : 30 Austria Lustenau

Azerbaijan – Premyer Liqa

Keşlə 10 : 00 Sabah
Səbail 12 : 00 Qarabag

Belgium – First Division A

Mechelen 12 : 30 Beerschot
Gent 15 : 00 Zulte-Waregem
Anderlecht 17 : 15 Standard Liège
Kortrijk 19 : 45 KV Oostende

Belgium – First Division B

Lommel 15 : 00 RWDM
RFC Seraing 19 : 00 Union Saint-Gilloise

Belgium – First Amateur Division

Francs Borains PSTP Dessel Sport
Rupel Boom PSTP Dender
Sint-Eloois-Winkel PSTP Patro Eisden
Knokke PSTP Heist
Liège PSTP KSV Roeselare

Belgium – Second Amateur Division

ACFF

Stockay-Warfusée PSTP Meux
Solières Sport PSTP Acren-Lessines
Hamoir PSTP RAAL La Louvière
Waremme PSTP Warnant
Jette PSTP US Givry

VFV A

Toekomst Menen PSTP Voorwaarts Zwevezele
Sparta Petegem PSTP Harelbeke

VFV B

Spouwen-Mopertingen PSTP Olympia Wijgmaal
Cappellen PSTP Heur Tongeren
Berchem Sport PSTP Hades
Diegem Sport PSTP Eendracht Aalst

Belgium – Third Amateur Division

ACFF A

Stade Brainois PSTP Binche
Entité Manageoise PSTP Jeunesse Tamines
Ostiches PSTP Union Namur

ACFF B

Raeren-Eynatten PSTP Mormont
Wanze / Bas-Oha PSTP Rochefort
Stade Disonais PSTP Onhaye
Richelle United PSTP Jodoigne
Habay-la-Neuve PSTP Gouvy
Marloie Sport PSTP Huy

VFV A

Wolvertem Merchtem PSTP Lochristi
Avanti PSTP FC Lebbeke
Jong Lede PSTP Bambrugge
Rhodienne-De Hoek PSTP Torhout
Eppegem PSTP Anzegem
VW Hamme PSTP Tempo Overijse

VFV B

Nijlen PSTP Beringen
Berlaar-Heikant PSTP De Kempen

Belgium – Provincial

Antwerpen

Ranst PSTP Eendracht Zoersel
Retie PSTP Vosselaar
Berg en Dal PSTP Rapid Leest
Bevel PSTP K. Kontich

Brabant – ACFF

FC Schaerbeek PSTP BX Brussels
Grez-Doiceau PSTP Union Lasne-Ohain
Nivellois PSTP Saint-Josse
NSeth Berchem PSTP Kosova Schaerbeek
Walhain PSTP Ixelles
Sportive Brainoise PSTP Stade Everois
Sporting Bruxelles PSTP Léopold
Genappe PSTP Etterbeek

Brabant – VFV

Borght-Humbeek PSTP Melsbroek
Sporting Kampenhout PSTP Linden
Wambeek PSTP Bertem-Leefdaal
Tervuren-Duisburg PSTP Huldenberg
Hoegaarden-Outgaarden PSTP Grimbergen
Aarschot PSTP Bodegem Kapelle United
Veltem PSTP Stade Bierbeek
Liedekerke PSTP Houtem-Oplinter

Hainaut

Excelsior Biévène PSTP Montignies
Péruwelz PSTP Snef-Tyber
Gilly PSTP Belœil
Le Roeulx PSTP Antoing
RAS Monceau PSTP Molenbaix
Solre-sur-Sambre PSTP Houdeng
Morlanwelz PSTP Hornu
Ransart PSTP Soignies Sports

Luxembourg

Arlon PSTP Meix-Devant-Virton
Aubange PSTP La Roche
Vaux-Noville PSTP Ethe Belmont
Florenville PSTP Jeunesse Freylangeoise
RAC Saint-Mard CANC Bastogne

Namur

Condruzien PSTP Chevetogne
ES de la Molignée PSTP Beauraing
Meux II PSTP Loyers
Malonne PSTP Andennais
Grand-Leez PSTP US Dinantaise
Flavion-Morialmé PSTP Biesme
Spy PSTP Wallonne Ciney
Nismes PSTP Fernelmont-Hemptinne

Oost-Vlaanderen

Dendermonde PSTP St-Joris Sleidinge
Excelsior Mariakerke PSTP Jong Zulte
Elene-Grotenberge PSTP Lokeren Doorslaar
Drongen PSTP Grembergen
Eendracht Zele PSTP HO Kalken
Munkzwalm PSTP Ardennen

West-Vlaanderen

Wielsbeke PSTP Blankenberge
Lauwe PSTP Oostnieuwkerke
Sparta Heestert PSTP RC Lauwe

Belgium – Reserve Pro League 2

Antwerp U21 PSTP Zulte-Waregem U21

Bolivia – Nacional B

Vaca Díez Mariscal Sucre
Oruro Royal Rosario Central
Stormers San Lorenzo EM Huanuni
Libertad Satélite Norte
Real Tomayapo Fancesa
Deportivo FATIC Municipal Tiquipaya
Cochabamba FC Chaco Petrolero
Torre Fuerte Deportivo Kivón
Independiente Petrolero Quebracho Villa Montes

Bosnia and Herzegovina – Premijer Liga

Radnik Bijeljina 14 : 00 Krupa na Vrbasu

Brazil – Serie A

Atlético GO 00 : 00 Internacional

Brazil – Serie B

Guarani 00 : 00 Chapecoense
Juventude 00 : 00 Náutico

Brazil – State Leagues

Capixaba

Rio Branco-VN 18 : 00 São Mateus

Sul-Matogrossense

Corumbaense 19 : 00 Aquidauanense
Costa Rica 19 : 00 Chapadão

Baiano 2

Colo Colo 18 : 10 UNIRB

Brazil – Sergipano 2

Aracaju 18 : 15 Maruinense
Socorrense 18 : 15 Socorro SC
Boquinhense 18 : 15 Olímpico SE

Brazil – Copa Gaúcha

Passo Fundo 14 : 00 Nova Prata
Marau 18 : 00 Santo Ângelo

Brazil – Pernambucano Women

Ferroviário Bezerros 18 : 00 Náutico

Brunei Darussalam – Super League

Rimba Star CANC Setia Perdana
Panchor Murai CANC Kuala Belait
IKLS CANC BSRC
DPMM CANC Indera

Bulgaria – First League

Ludogorets 12 : 45 Botev Vratsa
CSKA Sofia 17 : 45 CSKA 1948 Sofia

Bulgaria – Second League

Sportist Svoge 10 : 15 Septemvri Sofia

Bulgaria – Third League

North-East

Topoli 12 : 00 Ludogorets III
Dorostol 12 : 00 Spartak Varna

North-West

Drenovets 12 : 30 Bdin
Botev Vratsa II 12 : 30 Peshtera Galata
Partizan 12 : 30 Lokomotiv Mezdra
Pavlikeni 12 : 30 Yantra Polski Trambesh
Levski Lom 12 : 30 Vihar Slavyanovo
Akademik Svishtov 12 : 30 Lokomotiv Dryanovo
Parva atomna 12 : 30 Etar VT II
OFK Levski 12 : 30 Sevlievo
Tryavna 12 : 30 Spartak Pleven

Burkina Faso – 1ère Division

Rahimo 15 : 30 Royal
RCK 16 : 00 ASFB
USFA 18 : 15 ASFA-Yennenga

Burundi – Ligue A

Muzinga 13 : 00 Rukinzo
Kayanza United 13 : 00 Bumamuru
Les Eléphants 13 : 00 Bujumbura City
Le Messager Ngozi 13 : 00 Dynamik
Olympic Star 13 : 00 Musongati
Flambeau du Centre 13 : 00 Inter Star

Cayman Islands – CIFA Premier League

Latinos 23 : 30 Scholars International
Roma United 01 : 30 Bodden Town

China PR – FA Cup

Guangzhou R&F 07 : 35 Suzhou Dongwu
Shandong Luneng 11 : 35 Zhejiang Greentown

Chinese Taipei – Taiwan Football Premier League

Tatung 08 : 00 Tainan City
Hang Yuen 08 : 00 Taipower
Taipei Red Lions 08 : 00 NTUPES
Ming Chuan University 08 : 00 Taichung Futuro

Colombia – Primera A

Atlético Nacional 01 : 00 América de Cali
Independiente Santa Fe 22 : 30 Deportivo Pasto

Colombia – Primera B

Valledupar 20 : 00 Bogotá
Llaneros 20 : 00 Deportes Quindío

Congo DR – Ligue 1

Vita Club 14 : 30 Renaissance
Sanga Balende 14 : 30 TP Mazembe

Costa Rica – Liga de Ascenso

Croatia – 1. HNL

Rijeka 16 : 05 Osijek
Dinamo Zagreb PSTP Hajduk Split

Croatia – 2. HNL

Dinamo Zagreb II 12 : 30 Kustošija
Bijelo Brdo 12 : 30 Inter Zaprešić
Hajduk Split II 12 : 30 Međimurje Čakovec

Croatia – 3. HNL

Center

Bistra 12 : 30 Karlovac 1919

East

Kutjevo 12 : 00 Slavija Pleternica

South

Sloga Mravince 12 : 30 Urania Baška Voda

Croatia – Cup

Oriolik Oriovac 12 : 00 Rudar Labin

Cyprus – 1. Division

Pafos 14 : 00 Doxa
Apollon 16 : 30 AEL

Cyprus – 3. Division

O Kormakitis PSTP ENAD
Ormideia PSTP MEAP Nisou
Iraklis Yerolakkou PSTP Oroklini / Troulloi

Czech Republic – Czech Liga

Baník Ostrava PSTP Slovan Liberec
Jablonec 13 : 00 Bohemians 1905
Teplice 15 : 00 Sparta Praha
Slavia Praha 17 : 30 Zbrojovka Brno

Czech Republic – 3. liga

ČFL A

Sparta Praha II PSTP Loko Vltavín
Slavia Praha II PSTP Rakovník
Slavia Karlovy Vary PSTP Viktoria Plzeň II
Příbram II PSTP Baník Sokolov
Sokol Hostouň PSTP Králův Dvůr

ČFL B

Mladá Boleslav II PSTP Sokol Brozany
Bohemians 1905 II PSTP Chlumec nad Cidlinou
Slovan Velvary PSTP Zbuzany
Teplice II PSTP Pardubice II
Dukla Praha II PSTP Sokol Živanice

Czech Republic – 4. liga

Division A

Otava Katovice PSTP Klatovy
Hvězda Cheb PSTP Hořovicko
Doubravka PSTP Spartak Soběslav
Tatran Sedlčany PSTP Český lev – Union Beroun
Jindřichův Hradec PSTP Rokycany
Sokol Lom PSTP Mariánské Lázně

Division B

Aritma Praha PSTP Brandýs nad Labem
Olympie Březová PSTP Dobříš
Neratovice-Byškovice PSTP Arsenal Česká Lípa
Louny PSTP Tatran Rakovník
Meteor Praha PSTP Český Brod

Division C

Benátky nad Jizerou PSTP Horky nad Jizerou
Poříčany PSTP Kolín
Polaban Nymburk PSTP Dvůr Králové
Vysoké Mýto PSTP Náchod
Čáslav PSTP Velké Hamry

Denmark – Superliga

Horsens 13 : 00 Vejle
SønderjyskE 15 : 00 København
Nordsjælland 17 : 00 AGF

Denmark – 1st Division

Hobro 14 : 00 Hvidovre

Dominican Republic – Liga Mayor

Universidad O&M 20 : 00 San Cristóbal

Ecuador – Liga Pro

Delfin 23 : 00 Independiente Valle
El Nacional 01 : 30 Guayaquil City
Aucas 18 : 00 Orense
LDU Portoviejo 20 : 30 Universidad Católica

Ecuador – Segunda Categoria

Cumbayá La Unión
Alianza CD Universitario
Atacames Aampetra
La Paz Guayaquil

England – FA Cup

Stevenage 13 : 30 Hull City
Barrow / AFC Wimbledon 13 : 30 Crawley Town
Stockport County 13 : 30 Yeovil Town
Shrewsbury Town 13 : 30 Oxford City
Mansfield Town 13 : 30 Dagenham & Redbridge
Carlisle United 13 : 30 Doncaster Rovers
Barnet 13 : 30 Milton Keynes Dons
Bristol Rovers 13 : 30 Darlington
Marine 14 : 45 Havant & Waterlooville

Estonia – Meistriliiga

Paide 11 : 00 Flora
Nõmme Kalju 13 : 00 FCI Levadia

Estonia – Esiliiga A

Maardu 16 : 00 Vaprus
Nõmme United 16 : 00 Elva

Estonia – Play-offs 2/3

Tallinna Kalev II 11 : 00 Pärnu

Fiji – FA Cup

Winner Semi-final 1 02 : 00 Winner Semi-final 2

France – National 3

Bourgogne-Franche-Comté

Paron PSTP Morteau Montlebon

Bretagne

Saint-Pierre Milizac PSTP Dinan Léhon

Centre-Val de Loire

Saran Municipal PSTP Tours
Châteauneuf-sur-Loire PSTP Ouest Tourangeau
Châteauroux II PSTP Montargis

Corse-Méditerranée

Côte Bleue PSTP Ajaccio II
Mandelieu LN PSTP Villefranche SJB
Furiani-Agliani PSTP Cannet Rocheville

Hauts-de-France

Amiens SC II PSTP Maubeuge
Wasquehal PSTP Amiens AC
Vimy PSTP Olympique Marcquois

Normandie

Romilly-Pt St Pierre PSTP Évreux
Le Havre II PSTP AG Caennaise

Nouvelle-Aquitaine

Tartas-St Yaguen PSTP CA Neuville

Occitanie

Rodez II PSTP Olympique d’Alès
Montpellier II PSTP Nîmes II
Stade Beaucairois PSTP Fabrègues
Narbonne PSTP Blagnac

Paris Île-de-France

Les Mureaux PSTP Aubervilliers

Pays de la Loire

St-Philbert Gd Lieu PSTP Challans
Le Poiré sur Vie PSTP Laval II

France – Championnat National U19

Group A

Evreux U19 PSTP St-Pryvé St-Hilaire U19
Chambly U19 PSTP Lens U19
Feignies-Aulnoye U19 PSTP Amiens U19
Montfermeil U19 PSTP Le Havre U19
PSG U19 PSTP Orléans U19
Caen U19 PSTP Lille U19
Valenciennes U19 PSTP Drancy JA U19

Group B

Nancy U19 PSTP Pontarlier U19
ASPTT Dijon U19 PSTP Dijon U19
Bourg-en-Bresse U19 PSTP Clermont U19
Olympique Lyonnais U19 PSTP Metz U19
Paris FC U19 PSTP Sochaux U19
Strasbourg U19 PSTP Troyes U19
Torcy U19 PSTP Auxerre AJ U19

Group C

Tours U19 PSTP Châteauroux U19
Guingamp U19 PSTP Bordeaux U19
Le Mans U19 PSTP Brest U19
Laval U19 PSTP SA Mérignac U19
Stade Rennes U19 PSTP Nantes U19
Concarneau U19 PSTP Avranches U19
USSA Vertou U19 PSTP Angers U19

Group D

Pieve di Lota U19 PSTP Colomiers U19
Olympique Marseille U19 PSTP Nice U19
Ajaccio U19 PSTP Béziers U19
Saint-Etienne U19 PSTP Istres U19
Toulon U19 PSTP Toulouse U19
Cannes U19 PSTP Monaco U19
Nîmes U19 PSTP Montpellier U19

Georgia – Erovnuli Liga 2

Shevardeni 1906 08 : 00 Samgurali
Shukura 08 : 00 WIT Georgia
Merani Martvili 08 : 00 Gagra
Dinamo Zugdidi 08 : 00 Sioni
Aragvi Dusheti 10 : 00 Rustavi

Germany – 2. Bundesliga

Heidenheim 12 : 30 Hamburger SV
Hannover 96 12 : 30 Holstein Kiel
Nürnberg 12 : 30 Greuther Fürth

Germany – 3. Liga

MSV Duisburg 12 : 00 Dynamo Dresden
Saarbrücken 13 : 00 Kaiserslautern

Germany – Regionalliga

Nord

Altona 93 PSTP LSK Hansa
Teutonia Ottensen PSTP Holstein Kiel II
VfB Oldenburg PSTP Wolfsburg II
Borussia Hildesheim PSTP Werder Bremen II
Jeddeloh PSTP Havelse
Oberneuland PSTP Hannover 96 II

Nordost

Lokomotive Leipzig PSTP Babelsberg
Union Fürstenwalde PSTP Chemie Leipzig
Optik Rathenow PSTP Energie Cottbus
Chemnitzer FC PSTP Altglienicke
Bischofswerdaer FV PSTP Tennis Borussia
Luckenwalde PSTP Lichtenberg
Carl Zeiss Jena PSTP ZFC Meuselwitz
BAK ’07 PSTP Viktoria Berlin
Hertha BSC II PSTP Auerbach
BFC Dynamo PSTP Germania Halberstadt

Südwest

Stuttgart II PSTP Ulm

West

Alemannia Aachen 13 : 00 Rot-Weiss Essen
Bergisch Gladbach 13 : 00 Borussia Dortmund II

Germany – Oberliga

Bremen

Hemelingen PSTP Geestemünde
Schwachhausen PSTP Aumund-Vegesack
Borgfeld PSTP Leher TS
Vatan Sport PSTP Union Bremen
Hastedt PSTP Habenhauser FV
SFL Bremerhaven PSTP Werder Bremen III

Hamburg

HEBC PSTP Sasel
Barmbek-Uhlenhorst PSTP Rugenbergen
Niendorfer TSV PSTP Bramfelder SV
Buchholz PSTP Hamm United
Union Tornesch PSTP Paloma

Hessen

Türk Gücü Friedberg PSTP SV Steinbach
Rot-Weiß Walldorf PSTP Hessen Dreieich
Bad Vilbel PSTP Eddersheim
Neuhof PSTP Waldgirmes

Mittelrhein

Hennef 05 PSTP Hürth
Blau-Weiß Friesdorf PSTP Siegburger SV
BCV Glesch / Paffendorf PSTP Borussia Freialdenhoven
Düren Merzenich PSTP Viktoria Arnoldsweiler
Wesseling-Urfeld PSTP SV Breinig
Deutz PSTP Alfter
VfL Vichttal PSTP Pesch
Fortuna Köln II PSTP Eilendorf

Niederrhein

Kleve PSTP Hilden
1. FC M’gladbach PSTP SSVg Velbert
Schwarz-Weiß Essen PSTP Monheim
Kray PSTP Sterkrade-Nord
SF Baumberg PSTP Union Nettetal
SC Velbert PSTP SF Niederwenigern
Meerbusch PSTP Jahn Dinslaken-Hiesfeld
Germania Ratingen PSTP Cronenberger SC
FC Bocholt PSTP TVD Velbert
TuRU 1880 Düsseldorf PSTP Düsseldorf West
Teutonia St.Tönis PSTP Schonnebeck

Niedersachsen

TB Uphusen PSTP VfL Oldenburg
Spelle-Venhaus PSTP Eintracht Celle
BW Lohne PSTP Heeslinger SC
Eintracht Northeim PSTP Wolfenbüttel
FT Braunschweig PSTP Gifhorn
Lupo-Martini PSTP SVG Göttingen
Germania Egestorf PSTP Ramlingen / Ehlershausen
Arminia Hannover PSTP BW Schwalbe Tündern

Nordost-Nord

RSV Eintracht 12 : 00 Tasmania Berlin
Staaken 12 : 00 Stern
CFC Hertha 12 : 00 Victoria Seelow
Hansa Rostock II 12 : 00 Pampow
Lok Stendal 12 : 00 Hertha Zehlendorf

Nordost-Süd

Carl Zeiss Jena II 12 : 00 Krieschow
Wacker Nordhausen 12 : 00 1. FC Merseburg

Rheinland-Pfalz / Saar

Koblenz PSTP Karbach
Elversberg II PSTP Röchling Völklingen

Schleswig-Holstein

Lübeck II PSTP Eichede
Todesfelde PSTP Union Neumünster

Westfalen

TuS Haltern PSTP Eintracht Rheine
Sportfreunde Siegen PSTP ASC Dortmund
Hammer SpVg PSTP Paderborn II
Schermbeck PSTP Westfalia Herne
Ennepetal PSTP Vreden
Sprockhövel PSTP Westfalia Rhynern
Holzwickeder SC PSTP Kaan-Marienborn
Meinerzhagen PSTP Gütersloh
Erndtebrück PSTP Finnentrop / Bamenohl
Victoria Clarholz PSTP Wattenscheid 09

Germany – U19 Bundesliga

Nord / Nordost

Eimsbütteler TV U19 PSTP Dynamo Dresden U19
Holstein Kiel U19 PSTP Hertha BSC U19
Werder Bremen U19 PSTP Hallescher FC U19
Chemnitzer FC U19 PSTP Viktoria Berlin U19

Süd / Südwest

Ulm U19 PSTP Mainz 05 U19

West

RW Oberhausen U19 PSTP Bochum U19
Alemannia Aachen U19 PSTP Schalke 04 U19
Preußen Münster U19 PSTP Rot-Weiss Essen U19
Fortuna Köln U19 PSTP MSV Duisburg U19
Paderborn U19 PSTP Bayer Leverkusen U19
Köln U19 PSTP Arminia Bielefeld U19

Germany – U17 Bundesliga

Nord / Nordost

St. Pauli U17 PSTP RB Leipzig U17
Hannover 96 U17 PSTP Union Berlin U17
Hamburger SV U17 PSTP Hertha BSC U17

Süd / Südwest

Eintracht Frankf U17 PSTP FSV Frankfurt U17
Karlsruher SC U17 PSTP Augsburg U17
Freiburg U17 PSTP Unterhaching U17
Darmstadt 98 U17 PSTP Kaiserslautern U17
1860 München U17 PSTP Stuttgarter K’rs U17
Wehen Wiesbaden U17 PSTP Greuther Fürth U17
Mainz 05 U17 PSTP Nürnberg U17

West

Lippstadt 08 U17 PSTP Bayer Leverkusen U17
Alemannia Aachen U17 PSTP Fortuna Düsseldorf U17
Rot-Weiss Essen U17 PSTP Preußen Münster U17
Borussia Dortmund U17 PSTP Unterrath U17
Paderborn U17 PSTP Fortuna Köln U17

Germany – Regionalliga Women

Nord

Büppel PSTP Wellingsbüttel

Nordost

Union Berlin 12 : 00 Babelsberg
Viktoria Berlin 12 : 30 Türkiyemspor
Stern 12 : 30 Rostocker FC
FFV Erfurt 12 : 30 Eintracht Leipzig-Süd
Magdeburger FFC 12 : 30 RB Leipzig II
Phoenix Leipzig 13 : 00 Bischofswerdaer FV

Südwest

Göttelborn PSTP Fortuna Göcklingen
Issel PSTP Wörrstadt
Saarbrücken II PSTP Riegelsberg
Bitburg PSTP Fidei
Holzbach PSTP Siegelbach
Montabaur PSTP Wormatia Worms

West

Borussia M’gladbach II PSTP SGS Essen II
Sportfreunde Siegen PSTP Bochum
Bökendorf PSTP Moers
Menden PSTP Vorwärts Köln
Köln II PSTP Warbeyen
Recklinghausen PSTP Alemannia Aachen
Leverkusen II PSTP Budberg

Ghana – Premier League

WAFA 15 : 00 Elmina Sharks
Ashanti Gold 15 : 00 King Faisal
Ebusua Dwarfs 15 : 00 Berekum Chelsea
Aduana Stars 15 : 00 Bechem United
Karela 15 : 00 Dreams
Inter Allies 18 : 00 Hearts of Oak

Gibraltar – Premier Division

Lynx 15 : 00 Magpies
Glacis United 17 : 30 St Joseph’s

Greece – Super League 1

Panathinaikos 13 : 00 Panaitolikos
OFI 15 : 00 PAS Giannina
Lamia 15 : 15 PAOK
Asteras Tripolis 17 : 30 AEK Athens

Greece – Super League 2

Apollon Larissa PSTP Karaiskakis
Ergotelis PSTP Xanthi
Panachaiki PSTP Ionikos
Chania PSTP Trikala
OF Ierapetra PSTP Doxa Dramas
Levadiakos PSTP Diagoras

Greece – Football League

Egaleo PSTP Aspropyrgos Enosis
Rodos PSTP Kalamata
Ialysos PSTP Santorini 2020
Asteras Vlachioti PSTP Niki Volos
Episkopi PSTP Kallithea
Thesprotos PSTP Triglia FC
Veria PSTP Almopos
Kavala PSTP Pierikos
Olympiakos Volos PSTP Apollon Pontou
AEP Kozani PSTP Panserraikos

Greece – Gamma Ethniki

Group 1

Ethnikos Sochos PSTP Apollon Paralimniou
Orfeas Xanthi PSTP Elpida Sapes
Iraklis Ampelokipon PSTP Evosmou
Ampelokipon Drama PSTP M. Alexandros Orfaniou
Anagennisi Thalassias PSTP Didymoteicho
Aetos Orfani PSTP Pandramaikos
Nestos Chrisoupolis PSTP Aris Avato
Doxa Neo Sidirochori PSTP Antheias-Aristinou

Group 10

Giouchtas PSTP Rethymniakos
Irodotos PSTP Damastas
Atsalenios PSTP Poros
Aris Rethymnou PSTP AE Neapolis
Anagennisi Ierapetra PSTP AEEK SYN.KA
Aris Soudas PSTP Almyros Gaziou
Asteras Rethymnou PSTP Palaiochora
Platanias PSTP Agios Nikolaos

Group 2

Thyella Sarakinoi PSTP PAO Koufalion
Ethnikos Giannitsa PSTP Aetos Varvaras
M. Alexandros Trikala PSTP Poseidon Nea Michaniona
Makedonikos Neapolis PSTP Nea Kallikrateia
Agrotikos Asteras EM PSTP Thermaikos Thermis
Niki Agkathia PSTP AS Giannitsa
Edessaikos PSTP PAOK Alexandreia

Group 3

Karitsa PSTP Atromitos Palamas
Oikonomos PSTP Sellana
Ermis Amyntaio PSTP Iraklis Larissa
Makedonikos Foufas PSTP Ethnikos Neou Keramidiou
Meteora PSTP Fikis
Kozani PSTP Elassona
Anagennisi Karditsas PSTP Dias Diou

Group 4

Opountios PSTP Fokikos
Amvrysseas PSTP Diagoras Stefanovikeiou
Almyros PSTP Nea Artaki
Iraklis Psachna PSTP Dimitra Efxeinoupolis
Ypatou PSTP Atalanti

Group 5

Thyella Katsikas PSTP Missolonghi
Amvrakikos Loutrou PSTP Acheron Kanalaki
Lefkimmi PSTP Preveza
Thyella Monastirakiou PSTP Asteras Kalirachis
Tilikratis PSTP Agios Matthaios
M. Alexandros Kastorias PSTP Panagriniakos
Kerkyra PSTP Anagennisi Artas

Group 6

Panionios PSTP Ilioupoli
Moschato PSTP Ethnikos Piraeus
Fostiras PSTP Marko
Ano Meras PSTP Aittitos Spata
Pannaxiakos PSTP Proodeftiki

Group 7

Panarkadikos PSTP Nafplio 2017
PAO Rouf PSTP Pangytheatikos
Atromitos Chiliomodi PSTP Ermis Meligous
Ermionida PSTP Koronida Koiladas
Agios Ierotheos PSTP Kifisia
Molaikos PSTP Foinikas N. Epidavrou

Group 8

Karavas PSTP Aias Salamina
Asteras Varis PSTP Keratsini
Pythagoras Karlovasi PSTP Aiolikos
Thyella Diastavroseos PSTP Mikrasiatiki
Aetos Loutron PSTP Akratitos
Panelefsiniakos PSTP Pyliou

Group 9

Pamisos Messini PSTP Panegialios
Ethnikos Skoulikadou PSTP Tsilivi
Pallixouriakos PSTP Achaiki
Aias Gastounis PSTP PAO Vardas
Thyella Patras PSTP Diagoras Vrachneikon
Nafpaktiakos PSTP Diavolitsi

Guadeloupe – Division d’Honneur

Vieux-Habitants 00 : 00 USR Sainte-Rose
USBM 00 : 00 Dynamo Le Moule
CERFA 00 : 00 Phare du Canal
Racing Club 19 : 30 Jeunesse Evolution

Guatemala – Liga Nacional

Municipal 17 : 00 Iztapa
Achuapa 19 : 05 Comunicaciones
Guastatoya 21 : 10 Antigua GFC

Guatemala – Primera Division

San Pedro 17 : 00 Quiché
Marquense 17 : 00 Xinabajul
Sololá 17 : 00 Nueva Concepción
Suchitepéquez 17 : 00 Puerto San José
Deportivo Petapa 17 : 00 Naranjeros Escuintla
Chimaltenango 17 : 00 Aurora
Sayaxché 17 : 00 Mixco
Carchá 17 : 00 Zacapa Tellioz

Haiti – Ligue Haïtienne

Racing des Gônaïves Juventus
América des Cayes Ouanaminthe
Capoise Don Bosco
Cavaly Violette AC
Mirebalais Arcahaie
Baltimore Real du Cap
Racing Club Haitien Tempête
Rivartibonitienne FICA

Hong Kong – Premier League

Kitchee 07 : 00 Happy Valley
Warriors 09 : 30 Eastern

Hong Kong – HKFA 1st Division

Citizen AA CANC HK Sapling
Dreams Metro Gallery 05 : 30 North District
Wofoo Tai Po 05 : 30 Sham Shui Po
South China 07 : 30 Shatin
Wong Tai Sin 07 : 30 Eastern District
Wing Yee 07 : 30 Central & Western
Hong Kong 08 : 45 Hoi King

Hungary – NB I

Mezőkövesd-Zsóry 13 : 05 Diósgyőr
Honvéd 17 : 45 Puskás

Hungary – NB II

Soroksár SC 12 : 00 Pécsi MFC
Szentlőrinc SE 12 : 00 Siófok
Békéscsaba 12 : 00 Gyirmót
Győri ETO 12 : 00 Vasas
Dorogi 12 : 00 Kaposvári Rákóczi
DEAC 12 : 00 Budaörs
Szombathelyi Haladás 15 : 15 Debrecen
Csákvári TK 16 : 00 Szolnoki MÁV
Kazincbarcika 16 : 00 Szeged 2011
Nyíregyháza Spartacus 16 : 00 Ajka

Hungary – NB III

Keleti

Mezőkövesd II 12 : 00 Egri
BVSC 12 : 00 Salgótarjáni BTC
Sényő Carnifex 12 : 00 Tiszafuredi VSE
Putnok VSE 12 : 00 BSE
Tállya 12 : 00 Tiszakécske
FC Hatvan 12 : 00 Ceglédi
Füzesgyarmati 12 : 00 Kisvárda II
Gyöngyös 12 : 00 Sajóbábony Vegyész
Jászberényi 12 : 00 Tiszaújváros
Debrecen II 12 : 00 Diósgyőr II

Közép

Paksi SE II 10 : 00 Kozármisleny
Újpest II 10 : 00 Taksony
Majosi 12 : 00 Körösladány
Monor 12 : 00 Dabas-Gyón
Dabas 12 : 00 ESMTK
Dunaújváros-Pálhalma 12 : 00 Szekszárd
Szegedi VSE 12 : 00 Hódmezővásárhely
Rákosmenti KSK 12 : 00 Vác
Iváncsa 12 : 00 Honvéd II
Kecskeméti TE 15 : 00 Ferencváros II

Nyugati

Fehérvár II 10 : 00 Veszprém
Gárdony 12 : 00 Érdi VSE
Komárom 12 : 00 BKV Előre
Zalaegerszegi TE II 12 : 00 Balatonfüredi
MTE 1904 12 : 00 Puskás II
Nagykanizsa 12 : 00 Nagyatádi
Bicskei 12 : 00 Tatabánya
Szabadkikötő 12 : 00 Lipót Pékség
Pápai Perutz 13 : 00 SC Sopron
Ménfőcsanak 13 : 30 III. Kerületi TUE

Hungary – Nöi NB II

Cigánd PSTP Nyírség

India – Indian Super League

Jamshedpur 11 : 30 Odisha
Chennaiyin 14 : 00 Kerala Blasters

Indonesia – Liga 1

Borneo PSTP Bhayangkara
Madura United PSTP PSS Sleman
Barito Putera PSTP Persita
Bali United PSTP Arema

Iran – Azadegan League

Chooka Talesh 11 : 15 Malavan
Qashqai 11 : 15 Arman Gohar
Baadraan 11 : 15 Kheybar Khorramabad
Khooshe Talaee Saveh 11 : 15 Esteghlal Khuzestan
Mes Kerman 11 : 15 Shahin Bushehr
Shahrdari Astara 11 : 15 Fajr Sepasi
Navad Urmia 11 : 15 Gol Reyhan
Pars Jam Bushehr 11 : 45 Rayka Babol
Esteghlal Mollasani 11 : 45 Havadar

Iraq – Iraqi League

Al Diwaniya 11 : 00 Al Shorta

Israel – Ligat ha’Al

Maccabi Netanya 18 : 00 Ironi Kiryat Shmona
Maccabi Tel Aviv 18 : 45 Hapoel Kfar Saba

Italy – Serie B

Reggiana 14 : 00 Cremonese
Cosenza 20 : 00 Salernitana

Italy – Serie C

Girone A

Olbia 11 : 30 Juventus II
Alessandria 14 : 00 Pro Vercelli
Giana Erminio 14 : 00 Carrarese
Novara 14 : 00 AlbinoLeffe
Pro Patria 14 : 00 Grosseto
Livorno 16 : 30 Pontedera
Pistoiese 16 : 30 Lucchese
Pro Sesto 16 : 30 Lecco

Girone B

Fano 14 : 00 Virtus Verona
Gubbio 14 : 00 FeralpiSalò
Sambenedettese 14 : 00 Legnago Salus
Südtirol 14 : 00 Perugia
Carpi 16 : 30 Triestina
Cesena 16 : 30 Modena
Fermana 16 : 30 Matelica Calcio
Mantova 16 : 30 Ravenna
Calcio Padova 16 : 30 Vis Pesaro

Girone C

Turris CANC Trapani
Avellino 14 : 00 Catania
Bari 14 : 00 Catanzaro
Palermo 14 : 00 Monopoli
Virtus Francavilla 14 : 00 Teramo
Viterbese Castrense 14 : 00 Foggia
Cavese 16 : 30 Casertana
Juve Stabia 16 : 30 Paganese
Bisceglie 16 : 30 Potenza Calcio

Italy – Serie D

Group A

Castellanzese 13 : 30 Casale
Lavagnese 13 : 30 Legnano
Città di Varese 13 : 30 Folgore Caratese
Derthona 13 : 30 Fossano
Arconatese 13 : 30 Borgosesia
Chieri 13 : 30 Gozzano
Caronnese 13 : 30 Imperia
Bra PSTP Gozzano
Borgosesia PSTP Castellanzese
Chieri PSTP Saluzzo
Caronnese PSTP Casale
Città di Varese PSTP Arconatese
Folgore Caratese PSTP Fossano
Derthona PSTP Lavagnese
Imperia PSTP Vado
PDHAE PSTP Legnano
Sestri Levante PSTP Sanremese

Group B

Caravaggio 13 : 30 Crema
Ponte San Pietro 13 : 30 Seregno
Breno PSTP Real Calepina
Caravaggio PSTP Seregno
Crema PSTP Desenzano Calvina
Fanfulla PSTP Virtus Ciserano Bergamo
Nibionnoggiono PSTP Scanzorosciate
Ponte San Pietro PSTP Franciacorta
Sona PSTP Casatese
Tritium PSTP Villa Valle
Vis Nova Giussano PSTP Brusaporto

Group C

Union Feltre 13 : 30 Arzignano Valchiampo
Chions 13 : 30 Manzanese
Adriese PSTP Belluno
Caldiero Terme PSTP Trento
Montebelluna PSTP Union S. Giorgio-Sedico
Campodarsego PSTP Delta Porto Tolle
Cartigliano PSTP Ambrosiana
Chions PSTP Cjarlins Muzane
Luparense PSTP Union Clodiense
Manzanese PSTP Union Feltre
Mestre PSTP Arzignano Valchiampo
Virtus Bolzano PSTP Este

Group D

Real Forte Querceta 13 : 30 Lentigione
Corticella 13 : 30 Seravezza
Fiorenzuola 13 : 30 Forlì
Rimini 13 : 30 Aglianese
Sammaurese 13 : 30 Marignanese
Correggese PSTP Seravezza
Ghivizzano Borgo Mozzano PSTP Forlì
Lentigione PSTP Bagnolese
Mezzolara PSTP Pro Livorno
Progresso PSTP Aglianese
Real Forte Querceta PSTP Marignanese
Rimini PSTP Fiorenzuola
Sammaurese PSTP Corticella
Sasso Marconi Zola PSTP Prato

Group E

San Donato Tavarnelle 13 : 30 Scandicci
Pianese 13 : 30 Montespaccato
Follonica Gavorrano 13 : 30 Montevarchi Calcio
Grassina 13 : 30 Sinalunghese
Sangiovannese 13 : 30 Siena
Tiferno Lerchi 13 : 30 Ostia Mare
Montevarchi Calcio PSTP Trastevere
Scandicci PSTP Sangiovannese
Cannara PSTP Flaminia
Follonica Gavorrano PSTP Sinalunghese
Grassina PSTP Tiferno Lerchi
Lornano Badesse PSTP Siena
Montespaccato PSTP Ostia Mare
San Donato Tavarnelle PSTP Pianese
Sporting Trestina PSTP Città di Foligno

Group F

Aprilia 13 : 30 Vastese
FC Rieti 13 : 30 Porto Sant’Elpidio
CynthiAlbalonga 13 : 30 Città di Campobasso
Porto Sant’Elpidio PSTP Olympia Agnonese
CynthiAlbalonga PSTP Castelnuovo Vomano
Real Giulianova PSTP Atletico Terme Fiuggi
Recanatese PSTP Aprilia
FC Rieti PSTP Pineto
San Nicolò PSTP Matese
Tolentino PSTP Montegiorgio
Vastese PSTP Città di Campobasso
Vastogirardi PSTP Castelfidardo Calcio

Group G

Muravera 13 : 30 Giugliano
Nocerina 13 : 30 Nola 1925
Vis Artena 13 : 30 Latte Dolce
Lanusei 13 : 30 Latina
Team Nuova Florida 13 : 30 Insieme Formia
Arzachena PSTP Vis Artena
Nola 1925 PSTP Afragolese
Giugliano PSTP Savoia
Gladiator PSTP Lanusei
Muravera PSTP Latina
Nocerina PSTP Carbonia
Insieme Formia PSTP Nuova Monterosi
Latte Dolce PSTP Cassino
Team Nuova Florida PSTP Torres

Group H

Casarano 13 : 30 Taranto
Gravina PSTP Città di Fasano
Real Agro Aversa 13 : 30 Nardò
Audace Cerignola PSTP Sorrento
Bitonto PSTP Picerno
Fidelis Andria PSTP Gravina
Francavilla PSTP Brindisi
Lavello PSTP Puteolana
Molfetta Calcio PSTP Casarano
Portici PSTP Nardò
Taranto PSTP Città di Fasano
Team Altamura PSTP Real Agro Aversa

Group I

Troina 13 : 30 Castrovillari
Biancavilla PSTP FC Messina
Cittanovese PSTP Gelbison
Acireale PSTP Rotonda
Città Di Sant’Agata PSTP Roccella
Licata PSTP Santa Maria Cilento
Marina di Ragusa PSTP Castrovillari
Messina PSTP Paternò
Rende PSTP Dattilo
Troina PSTP San Luca

Italy – Campionato Primavera 1

Atalanta U19 PSTP Sampdoria U19
Bologna U19 PSTP Milan U19
Torino U19 PSTP Cagliari U19

Italy – Serie B Women

Brescia 13 : 30 Cesena
Lazio 13 : 30 Orobica
Perugia 13 : 30 Roma CF
Città di Pontedera 13 : 30 Cittadella
Riozzese 13 : 30 Pomigliano
Tavagnacco 13 : 30 Chievo Verona
Vicenza 13 : 30 Ravenna

Japan – J1 League

Shimizu S-Pulse 05 : 00 Shonan Bellmare
Kashima Antlers 06 : 00 Urawa Reds
Cerezo Osaka 06 : 00 Yokohama
Gamba Osaka 08 : 00 Sagan Tosu

Japan – J2 League

Ryūkyū 04 : 00 Tokyo Verdy
JEF United 05 : 00 Júbilo Iwata
Matsumoto Yamaga 05 : 00 Kyoto Sanga
Zweigen Kanazawa 05 : 00 Tokushima Vortis
Ehime 05 : 00 Mito Hollyhock
Avispa Fukuoka 05 : 00 Omiya Ardija
Tochigi 07 : 00 Renofa Yamaguchi
Machida Zelvia 07 : 00 ThespaKusatsu Gunma
Ventforet Kofu 07 : 00 Montedio Yamagata

Japan – J3 League

Vanraure Hachinohe 04 : 00 YSCC
Grulla Morioka 04 : 00 Kagoshima United
Fukushima United 04 : 00 Azul Claro Numazu
Parceiro Nagano 05 : 00 Imabari
Kataller Toyama 05 : 00 Cerezo Osaka II
Roasso Kumamoto 06 : 00 Blaublitz Akita

Japan – Japan Football League

Honda 04 : 00 Maruyasu Okazaki
Sony Sendai 04 : 00 Suzuka Point Getters
Tokyo Musashino City 04 : 00 Matsue City
Tegevajaro Miyazaki 04 : 00 Iwaki
Honda Lock 04 : 00 Reinmeer Aomori
Verspah Oita 04 : 00 Osaka
Veertien Mie 04 : 00 Kochi United
Nara Club 04 : 00 Biwako Shiga

Kenya – FKF Premier League

Wazito PSTP Mathare United
Kariobangi Sharks 12 : 00 Wazito
Western Stima PSTP Bandari
Homeboyz PSTP Sofapaka
Zoo Kericho PSTP Nairobi City Stars
Vihiga United PSTP Kariobangi Sharks
KCB PSTP Tusker

Korea Republic – K League 2

Suwon 06 : 00 TBC

Kuwait – Premier League

Al Jahra 13 : 00 Al Salmiyah
Al Nasar 15 : 30 Yarmouk
Al Kuwait 15 : 30 Al Qadsia

Latvia – Virsliga

Jelgava 10 : 30 Liepāja
BFC Daugavpils 10 : 30 Spartaks Jūrmala
Tukums 10 : 30 Rīgas FS
Metta / LU 10 : 30 Valmiera / BSS
Riga 10 : 30 Ventspils

Lebanon – Premier League

Tripoli SC 12 : 15 Tadamon Sour
Shabab Al Ghazieh 12 : 15 Salam Zgharta
Al Nejmeh 12 : 15 Al Ansar

Luxembourg – National Division

Wiltz 15 : 00 Swift Hesperange
Fola Esch 15 : 00 Victoria Rosport
Progrès Niederkorn 15 : 00 Mondorf-les-Bains
UT Pétange 15 : 00 Etzella Ettelbrück
RM Hamm Benfica 15 : 00 Hostert
F91 Dudelange 15 : 00 Rodange
UNA Strassen 15 : 00 Differdange 03
Racing 15 : 00 Jeunesse d’Esch

Luxembourg – Promotion d’Honneur

Rumelange PSTP Marisca Mersch
Bettembourg PSTP Schifflange
Mamer PSTP Atert Bissen
Alisontia Steinsel PSTP Berdenia Berbourg
Blô-Weiss Medernach PSTP UN Käerjéng
Mondercange PSTP Jeunesse Junglinster
Union Mertert PSTP Esch
Jeunesse Canach PSTP Yellow Boys Weiler

Luxembourg – 1. Division

Serie 1

Hosingen PSTP Erpeldange
Boevange / Attert PSTP Norden
Bastendorf PSTP Feulen
Daring Echternach PSTP Lorentzweiler
Kehlen PSTP Alliance Aischdall
Minerva Lintgen PSTP Berdorf Consdorf
Sporting Mertzig PSTP Young Boys
Jeunesse Schieren PSTP Jeunesse Useldange

Serie 2

Blo-Wäiss Izeg PSTP CeBra 01
Obercorn PSTP Sandweiler
Sporting Bertrange PSTP Avenir Beggen
Syra Mensdorf PSTP Stengefort
Grevenmacher PSTP URB
Koeppchen PSTP Red Black Egalité
Résidence Walferdange PSTP Union Kayl-Tétange
Sanem PSTP Luna Obercorn

Malawi – Super League

CIVO United 12 : 30 Silver Strikers
Mzuni 12 : 30 Be Forward Wanderers
Ntopwa 12 : 30 Moyale Barracks

Malta – Premier League

Balzan 13 : 00 Senglea Athletic
Hamrun Spartans 13 : 00 Zejtun Corinthians
Tarxien Rainbows 17 : 15 Valletta
Floriana 17 : 15 Mosta

Malta – Challenge League

Zebbug Rangers 13 : 00 Swieqi United
Vittoriosa Stars 17 : 15 Qrendi

Malta – National Amateur League

Group A

Zurrieq 16 : 15 Mgarr United

Group B

Siggiewi 13 : 00 Rabat Ajax

Group C

Dingli Swallows 16 : 15 Kalkara

Malta – Gozo First Division

Ghajnsielem 14 : 00 Nadur Youngsters

Martinique – Division d’Honneur

Samaritaine 23 : 00 Golden Star

Mauritius – Mauritian League

Grande Riviere Sud Est 12 : 00 Petite Rivière Noire
Cercle de Joachim 12 : 00 Bolton City
La Cure Sylvester 14 : 30 ASVP

Mexico – Liga MX

León 01 : 00 Puebla
América 03 : 06 Guadalajara
Pumas UNAM 18 : 00 Pachuca

Mexico – Liga Premier Serie A

Gavilanes FC Matamoros 23 : 00 UA Zacatecas
Reboceros La Piedad 21 : 00 Atlético Saltillo
Deportivo Dongu 21 : 00 CAFESSA Jalisco
Cuautla 21 : 30 Cafetaleros Chiapas II

Moldova – Divizia Națională

Dinamo-Auto 11 : 00 Dacia-Buiucani
Zimbru 14 : 00 Sfîntul Gheorghe

Montenegro – First League

Budućnost 19 : 00 Rudar
Petrovac 19 : 00 Iskra
OFK Titograd 19 : 00 Jezero
Podgorica 19 : 00 Zeta
Sutjeska 19 : 00 Dečić

Montenegro – Second League

Jedinstvo 16 : 00 Bokelj
Mornar 16 : 00 Berane
Drezga 16 : 00 Grbalj
Ibar 16 : 00 Kom
Igalo 16 : 00 Arsenal Tivat

Netherlands – Eerste Divisie

Eindhoven 11 : 15 De Graafschap

Netherlands – Derde Divisie

Hollandia PSTP Quick
Gemert PSTP Blauw Geel ’38
Westlandia PSTP USV Hercules
DEM PSTP HSC ’21
Dongen PSTP EVV
JOS Watergraafsmeer PSTP Hoogland
OFC PSTP ADO ’20
UNA PSTP GVV Unitas
Groene Ster PSTP OSS ’20

Netherlands – Hoofdklasse

Zondag A

De Zouaven PSTP Alcides
VV Emmen PSTP Purmersteijn
RKAVV PSTP SDO
RKZVC PSTP LONGA ’30
HBS PSTP Silvolde
TAC’90 PSTP Hoogeveen
SJC Noordwijk PSTP Velsen

Zondag B

Leonidas CANC IFC
UDI ’19 PSTP TOGB
Juliana ’31 PSTP EHC Hoensbroek
OJC Rosmalen PSTP Minor
AWC PSTP VOC
Baronie PSTP Halsteren
Moerse Boys PSTP Orion
Meerssen PSTP RKSV Nuenen

Netherlands – Eerste Klasse

Zondag A

Hillegom PSTP LSVV
DSOV PSTP SDZ
AFC ’34 PSTP Legmeervogels
Hoofddorp PSTP Fortuna Wormerveer
Uitgeest PSTP ROAC
Kolping Boys PSTP AGB
Kampong PSTP Assendelft

Zondag B

Sarto PSTP Zwervers
Hillegersberg PSTP DHC Delft
ONA PSTP Unitas 30
Rood-Wit Willebrord PSTP Den Hoorn
Spartaan’20 PSTP VUC
DOSKO PSTP Boshuizen
‘t Zand PSTP FC Olympia

Zondag C

Leones PSTP SC NEC
Rhode PSTP Nemelaer
Berghem Sport PSTP Alverna
Eindhoven AV PSTP Best Vooruit
HVCH PSTP EFC
Woezik PSTP Brabantia
TOP Oss Amateurs PSTP Erp

Zondag D

Geldrop PSTP Wittenhorst
Venlosche Boys PSTP Susteren
ZSV PSTP BSV Limburgia
Venray PSTP SSS ’18
De Ster PSTP Deurne
Wilhelmina 08 PSTP Heeze
Veritas PSTP Chevremont

Zondag E

Tubantia PSTP BVC ’12
Heino PSTP SV Dalfsen
ROHDA Raalte PSTP TVC ’28
Columbia PSTP RKHVV
Bemmel PSTP De Bataven
Voorwaarts T PSTP Stevo
MASV PSTP Winterswijk

Zondag F

Jubbega PSTP WVV
VV Heerenveen PSTP FVC
Noordster PSTP Hoogezand
SWZ PSTP VKW
SVBO PSTP GOMOS
CVV Germanicus PSTP Roden
Stadspark PSTP GRC Groningen

Netherlands – Hoofdklasse Women

Berghuizen PSTP Eindhoven II
Nooit Gedacht PSTP DSE
Buitenveldert PSTP Witkampers
RKSV Nuenen PSTP Fortuna ’54
Bavel PSTP Someren / NWC
Trekvogels PSTP ‘t Zand

Netherlands – Eerste Klasse Women

Group C

De Tukkers PSTP Hontenisse
Buitenveldert II PSTP SDO
Winkel PSTP Velsen
Rigtersbleek PSTP Hoogland
Victoria Boys PSTP SEP
Antibarbari PSTP RKDEO

Group D

Prinses Irene PSTP UDI ’19
RKSV Nuenen II PSTP DVC ’26
SSS ’18 PSTP Bekkerveld
VDZ PSTP Eldenia II
OVV ’67 PSTP Orion
Kunde PSTP HVCH

New Zealand – Premiership

Auckland City 01 : 00 Hawke’s Bay United
Canterbury United 03 : 00 Hamilton Wanderers

New Zealand – National Women’s League

Central Football 23 : 00 Capital Football
Auckland Football 23 : 30 Southern United
WaiBOP Utd 01 : 00 Northern Lights

North Macedonia – First League

Struga 12 : 00 Shkendija
Renova 12 : 00 Borec
Pelister 12 : 00 Sileks
Belasica 12 : 00 Rabotnički
Makedonija GjP 12 : 00 Shkupi

Norway – Eliteserien

Molde 17 : 00 Haugesund
Bodø / Glimt 17 : 00 Rosenborg
Kristiansund 17 : 00 Strømsgodset
Mjøndalen 17 : 00 Stabæk
Sandefjord 17 : 00 Odd
Vålerenga 19 : 00 Sarpsborg 08

Palestine – West Bank Premier League

Shabab Al-Dhahiriya 12 : 30 Markez Balata
Thaqafi Tulkarem 13 : 00 Shabab Alsamu
Al-Birah Institution 13 : 00 Shabab Al Khaleel

Palestine – West Bank 1st Division

Shabab Al-Obaideya 15 : 30 Markaz Askar

Panama – LPF

Tauro 00 : 00 Sporting San Miguelito
Alianza 20 : 00 Universitario

Paraguay – Division Profesional

Libertad 00 : 15 12 de Octubre
Cerro Porteño 21 : 30 General Díaz

Peru – Segunda División

Union Huaral Santa Rosa PNP
Deportivo Coopsol Comerciantes Unidos
Pirata Sport Chavelines Juniors
Alianza Atlético Santos
Juan Aurich Unión Comercio

Poland – Ekstraklasa

Raków Częstochowa 14 : 00 Warta Poznań
Legia Warszawa 16 : 30 Piast Gliwice

Poland – I Liga

Widzew Łódź 11 : 40 Arka Gdynia

Poland – II Liga

GKS Katowice 11 : 45 Motor Lublin

Poland – III Liga

Group 1

Lechia T. Mazowiecki 10 : 00 Legionovia Legionowo
Pelikan Łowicz 10 : 15 Swit
Ruch Wysokie Mazowieckie 12 : 00 Wasilków

Group 2

Elana Toruń 12 : 00 Chemik Police

Group 3

Kluczbork 12 : 00 Pawłowice Śląskie

Group 4

Łagów 11 : 30 Stal Stalowa Wola
Stal Kraśnik 11 : 30 Podlasie Biała Podlaska

Poland – Central Youth League

Górnik Zabrze U18 11 : 00 Legia Warszawa U18
Wisła Kraków U18 11 : 00 Pogoń Szczecin U18
Korona Kielce U18 11 : 00 Lechia Gdańsk U18
Lech Poznań U18 11 : 00 Cracovia U18
Śląsk Wrocław U18 11 : 15 Gwarek Zabrze U18

Portugal – Primeira Liga

Gil Vicente 15 : 00 Rio Ave
Portimonense 15 : 00 Nacional
Boavista 17 : 30 Belenenses
Sporting Braga 20 : 00 Farense

Portugal – Segunda Liga

Académica 11 : 15 Sporting Covilhã
Estoril 14 : 00 Vizela
Arouca 15 : 00 Porto II

Portugal – Campeonato de Portugal Prio

Group A

Águia FC Vimioso 15 : 00 Bragança
Montalegre 15 : 00 Vilaverdense
Cerveira 15 : 00 Maria da Fonte
Pedras Salgadas 15 : 00 Sporting Braga II
Merelinense 15 : 00 Vidago
Mirandela 15 : 00 Vianense

Group B

Desportivo Aves CANC Camacha
Mondinense 15 : 00 Berço
Brito 15 : 00 AR São Martinho
Felgueiras 1932 15 : 00 Pevidém

Group C

Gondomar 11 : 00 Pedras Rubras
Vila Real 15 : 00 Amarante
Coimbrões 15 : 00 Leça
Salgueiros 15 : 00 Trofense
Câmara de Lobos 16 : 00 União Madeira

Group D

Valadares Gaia 12 : 00 Canelas 2010
Anadia 15 : 00 Águeda
Lusitânia Lourosa 15 : 00 Vila Cortez
Lusitano FCV 15 : 00 Sanjoanense
Espinho 15 : 00 Beira-Mar
São João Ver 15 : 00 Castro Daire

Group E

Condeixa 15 : 00 Marinhense
Oliveira Hospital 15 : 00 Benfica Castelo Branco
Mortágua 15 : 00 Oleiros
Sertanense 15 : 00 Alcains
Vitória de Sernache 15 : 00 União de Leiria
GRAP 15 : 00 Carapinheirense

Group F

Fátima 15 : 00 União Almeirim
Loures 15 : 00 Lourinhanense
Torreense 15 : 00 União Santarém
Sintrense 15 : 00 Sacavenense
Alverca 16 : 00 Pêro Pinheiro

Group G

Belenenses II 14 : 00 Estrela
Sporting CP II 15 : 00 Fabril Barreiro
Olímpico do Montijo 15 : 00 Rabo Peixe
Oriental Dragon 15 : 00 Ideal
Praiense 16 : 00 Real
Fontinhas 16 : 00 Oriental Lisboa

Group H

Amora 15 : 00 Louletano
Pinhalnovense 15 : 00 Juventude Évora
Lusitano GC Évora 15 : 00 Vitória Setúbal
Moura 15 : 00 Lagos
Olhanense 15 : 00 Moncarapachense
Armacenenses CANC Aljustrelense

Portugal – Liga Revelação U23

Marítimo U23 11 : 00 Estoril U23

Qatar – U23 League

Al Gharafa U23 15 : 00 Al Khor U23
Al Sadd U23 15 : 00 Umm Salal U23
Al Kharitiyath U23 15 : 00 Al Duhail U23

Réunion – Regionale 1

Saint-Louis 11 : 30 Jeanne d’Arc
Saint-Pauloise 11 : 30 Saint-Pierroise
Trois Bassins 11 : 30 SDEFA
Capricorne 11 : 30 Piton Saint-Leu
Sainte-Marienne 11 : 30 Saint-Denis
Bretagne 11 : 30 Excelsior
Marsouins 11 : 30 La Tamponnaise

Romania – Cupa României

Ripensia Timişoara 10 : 15 Astra
Hușana Huși 11 : 30 Universitatea Cluj
Voluntari 15 : 30 Gaz Metan Mediaş
Politehnica Iași 18 : 30 CFR Cluj

Romania – Liga Elitelor U19

East

Sfântu Gheorghe U19 10 : 00 Academica Clinceni U19
Kids Tâmpa Braşov U19 10 : 00 Petrolul 52 U19

West

Gaz Metan Mediaş U19 10 : 00 CFR Cluj U19

Russia – Premier League

Ural 09 : 00 Sochi
Ufa 11 : 00 Tambov
Rubin Kazan 13 : 30 CSKA Moscow
Spartak Moscow 16 : 00 Rotor Volgograd

Russia – FNL

Alaniya Vladikavkaz Nizhny Novgorod
Krasnodar II Akron
Yenisey 10 : 00 Tekstilshchik
Veles 11 : 00 Shinnik
Orenburg 11 : 00 Krylya Sovetov
Spartak Moskva II 11 : 00 Irtysh
Chertanovo 12 : 00 Neftekhimik
Volgar Astrakhan 12 : 00 Chayka
Dinamo Bryansk 13 : 00 Tom Tomsk
Fakel 13 : 00 SKA Khabarovsk
Baltika 15 : 00 Torpedo Moskva

Saudi Arabia – Pro League

Al Taawon 12 : 15 Al Ittifaq
Al Wahda 15 : 10 Al Batin
Al Ahli 16 : 40 Al Faisaly

Saudi Arabia – Division 1

Al Draih 12 : 05 Ohod
Al Ta’ee 12 : 20 Al Jeel
Jeddah 13 : 50 Al Khaleej
Al-Thuqbah 14 : 20 Al Hazm
Al Najoom 14 : 25 Al Shoalah

Saudi Arabia – Division 2

Al Ansar 12 : 45 Al Arabi

Scotland – League Cup

Celtic 14 : 00 Ross County
Falkirk 17 : 00 Rangers

Scotland – SWPL 2

Aberdeen 14 : 00 Kilmarnock
Dundee United 14 : 00 Boroughmuir Thistle
Hamilton Academical 14 : 00 Stirling University
St. Johnstone 14 : 00 Queen’s Park
Partick Thistle 14 : 00 Glasgow Women

Scotland – Women’s Championship

North

Buchan 14 : 00 East Fife
Cove Rangers 14 : 00 Kelty Hearts
Dunfermline Athletic 14 : 00 Dryburgh Athletic
Inverness CT 14 : 00 Dundee West
Montrose 14 : 00 Grampian
Westdyke 14 : 00 Stonehaven

South

BSC Glasgow 14 : 00 Livingston
Clyde 14 : 00 Ayr United
Gartcairn 14 : 00 Airdrie United
Morton Girls 14 : 00 Edinburgh Caledonia
Stenhousemuir 14 : 00 Edinburgh City
United Glasgow 14 : 00 Falkirk FCF
Renfrew 14 : 00 St. Mirren

Serbia – Super Liga

Novi Pazar 14 : 00 Bačka Palanka
Metalac GM 14 : 00 Zlatibor Čajetina
Čukarički 14 : 00 Napredak
Voždovac 14 : 00 Mladost Lučani
Bačka Topola 16 : 00 Partizan
Crvena Zvezda 18 : 00 Rad Beograd

Serbia – Prva Liga

Kolubara 12 : 00 Zemun
Trayal Kruševac 12 : 00 Borac Čačak
Radnički Sr. Mitrovica 12 : 00 Grafičar

Serbia – Srpska Liga

Belgrade

Leštane 12 : 00 Studentski Grad
Sremčica 12 : 00 Jedinstvo Surčin
BSK Batajnica 12 : 00 Sinđelić Beograd
Crvena Zvezda MML 12 : 00 Lokomotiva Beograd
BASK 12 : 00 Brodarac
Zvezdara 12 : 00 BSK Borča

East

Trstenik PPT 12 : 00 Sinđelić Niš
Kablovi Zaječar 12 : 00 Radnički Svilajnac
Mladost Medoševac 12 : 00 Budućnost Popovac
Timočanin 12 : 00 Toplicanin Prokuplje
Radan 12 : 00 Morava Vladičin Han
Rembas 12 : 00 Car Konstantin
Župa 12 : 00 Moravac Mrštane

Vojvodina

Jedinstvo Stara Pazova 12 : 00 Sloboda Novi Kozarci
Vojvodina 1928 12 : 00 Hajduk 1912 Kula

Singapore – Premier League

Albirex Niigata S 09 : 30 Tampines Rovers
Young Lions CANC DPMM
Young Lions 09 : 30 Lion City Sailors

Slovakia – Super Liga

Trenčín 13 : 00 Sereď
Senica 14 : 00 Slovan Bratislava

Slovakia – 2. liga

Petržalka 09 : 30 Slovan Bratislava II
Šamorín 11 : 30 Dukla Banská Bystrica

Slovenia – 1. SNL

Bravo 12 : 15 Celje
Aluminij 14 : 15 Gorica
Domžale 16 : 15 Olimpija

Slovenia – 2. SNL

Krško PSTP Primorje
Nafta PSTP Fužinar
NŠ Drava PSTP Beltinci
Brda Dobrovo PSTP Krka
Triglav PSTP Bilje
Rudar PSTP Šmartno
Radomlje PSTP Brežice
Dekani PSTP Dob

Slovenia – 1. Zenska Liga

Radomlje 13 : 00 MB Tabor

South Africa – PSL

Chippa United 13 : 30 TTM

South Africa – 1st Division

University of Pretoria 13 : 30 Richards Bay

Spain – Segunda División

Albacete 13 : 00 Tenerife
Espanyol 15 : 00 Real Zaragoza
Mallorca 17 : 15 UD Logroñés
Ponferradina 17 : 15 Leganes
Las Palmas 20 : 00 Sporting Gijón

Spain – Segunda B

Group 1

Coruxo 11 : 00 Guijuelo
Covadonga 11 : 00 Sporting Gijón II
Lealtad 11 : 00 Real Oviedo II
Salamanca UDS 16 : 00 Celta de Vigo II
Marino de Luanco 16 : 00 Langreo
Zamora 16 : 30 Unionistas de Salamanca
Cultural Leonesa 16 : 30 Burgos
Deportivo La Coruña 18 : 00 Racing Ferrol

Group 2

Portugalete 10 : 30 Laredo
Ejea 11 : 00 SD Logroñés
Tudelano 11 : 00 Mutilvera
Calahorra 15 : 30 Tarazona
Arenas Getxo 16 : 00 Real Sociedad II
Haro Deportivo 16 : 00 Ebro

Group 3

Orihuela 10 : 30 Peña Deportiva
Villarreal II 10 : 30 Valencia II
Prat 11 : 00 FC Andorra
Gimnàstic Tarragona 11 : 00 L’Hospitalet
Badalona 11 : 00 Espanyol II
Ibiza 11 : 00 Hércules
Levante II 11 : 00 Atzeneta
La Nucía 16 : 30 Alcoyano
Barcelona II 17 : 00 Lleida Esportiu
Cornellà 17 : 00 Llagostera

Group 4

Sevilla II 10 : 00 El Ejido
Linense 11 : 00 Las Palmas II
UCAM Murcia 11 : 00 Lorca Deportiva
Granada II 11 : 00 Real Betis II
Marino 12 : 00 Sanluqueño
Tamaraceite 12 : 00 Cádiz II
Yeclano 16 : 00 Real Murcia
Linares Deportivo 16 : 00 Córdoba
Marbella 17 : 00 Recreativo Huelva

Group 5

Navalcarnero 11 : 00 Atlético Baleares
Poblense 11 : 00 Real Madrid II
Inter de Madrid 11 : 00 Rayo Majadahonda
Atlético Madrid II 11 : 00 Getafe II
SS Reyes 11 : 00 Las Rozas
Villarrobledo 11 : 00 Villarrubia
Talavera 11 : 00 Badajoz
Melilla 11 : 00 Socuéllamos
Villanovense 16 : 00 Extremadura UD
Mérida 16 : 00 Don Benito

Spain – Tercera Division

Group 1

Bergantiños Deportivo La Coruña II
Villalbés Fisterra
Arzúa Viveiro
Polvorín Paiosaco
Pontellas Rápido Bouzas
Estradense Choco
Arosa Atios
As Pontes 15 : 30 Agrupación Estudiantil
Alondras 15 : 30 Ourense CF
Barco 16 : 00 Ribadumia
UD Ourense 16 : 00 Arenteiro

Group 10

Conil Xerez Deportivo
Antoniano Los Barrios
Xerez 11 : 00 Rota
Sevilla III 11 : 00 Coria CF
Córdoba II 11 : 00 Castilleja
La Palma 11 : 00 Gerena
Arcos 16 : 00 Cabecense
Ciudad de Lucena 16 : 00 Utrera
Puente Genil 16 : 30 Pozoblanco

Group 11

Llosetense 10 : 30 Esporles
Mallorca II 11 : 00 San Rafael
Portmany 11 : 00 Andratx
Santanyí 11 : 30 Formentera
Cardassar 16 : 00 Génova

Group 12

Vera 12 : 00 Tenerife II
Atlético Victoria 12 : 00 Güímar
Atlético Tacoronte 12 : 00 Tenisca
Buzanada 12 : 00 Atlético Paso
Lanzarote 12 : 00 La Cuadra

Group 13

La Unión Atlético Cartagena FC
Lorca CAP Ciudad de Murcia
Mar Menor Huércal Overa
Muleño Deportiva Minera
Racing Murcia Mazarrón FC
Águilas SFC Minerva
EDMF Churra Olímpico Totana
Plus Ultra 10 : 00 Atlético Pulpileño
Los Garres 11 : 00 Real Murcia II
UCAM Murcia II 15 : 00 El Palmar

Group 14

Plasencia 11 : 00 Campanario
Fuente Cantos 11 : 00 Olivenza
Cacereño 11 : 00 Trujillo
Diocesano 15 : 00 Arroyo
Valdivia 15 : 30 Lobón
Llerenense 15 : 30 Miajadas
CD Coria 16 : 00 Chinato
Moralo 16 : 00 Aceuchal
RCP Valverdeño 16 : 00 Azuaga

Group 16

Agoncillo Comillas
Anguiano Vianés
Berceo Alfaro
Arnedo Varea
Oyonesa La Calzada
Calasancio Tedeón
Casalarreina Alberite
Yagüe Pradejón
River Ebro Racing Rioja
UD Logroñés II Náxara

Group 17

Fraga CANC San Juan Mozarrifar
Real Zaragoza II 10 : 30 Atlético Monzón
CDJ Tamarite 10 : 30 Belchite 97
Valdefierro 11 : 00 Binéfar
Borja 15 : 00 Brea
Almudévar 15 : 00 Sabiñánigo
Villanueva CF 15 : 00 Calamocha
Épila 15 : 00 Cuarte
Cariñena 15 : 00 Huesca II
Barbastro 15 : 30 Utebo
Illueca 15 : 30 Teruel
Sariñena 16 : 30 Robres

Group 18

Huracán Balazote Almagro
Torrijos Conquense
Illescas 10 : 30 Toledo
Calvo Sotelo 11 : 00 Albacete II
Manzanares 15 : 30 Atlético Ibañés
La Solana 15 : 30 Almansa
Marchamalo 15 : 30 Madridejos
Manchego 16 : 00 La Roda

Group 2

Condal 10 : 45 Llanes
Lenense 11 : 00 Praviano
Vallobín 11 : 00 Real Avilés
Llanera 11 : 00 Ceares
San Martín 11 : 00 Valdesoto
Real Titánico 11 : 00 Colunga
Gijón Industrial 15 : 00 Avilés Stadium
Tuilla 15 : 00 L’Entregu
Caudal 16 : 00 Navarro
Urraca 16 : 00 Siero

Group 3

Guarnizo 11 : 00 Selaya
Cayón 14 : 30 Revilla
Tropezón 16 : 00 Gimnástica Torrelavega
Rinconeda Polanco 16 : 30 Racing Santander II

Group 4

Santutxu 10 : 15 JD Somorrostro
Real Sociedad III 10 : 30 Aurrerá Ondarroa

Group 5

Castelldefels 11 : 00 Santfeliuenc
Manresa 11 : 00 Pobla Mafumet
Sant Andreu 11 : 00 Girona II
Horta 11 : 00 Cerdanyola del Vallès
Sants 11 : 15 Figueres
Valls 15 : 30 Vilafranca
Peralada 15 : 30 Grama
Banyoles 15 : 30 Granollers
Igualada 16 : 00 San Cristóbal
Terrassa 16 : 00 Europa

Group 6

Elche II Crevillente
Eldense Intercity
RC Catarroja 10 : 30 Acero
Torrent 11 : 00 Silla
Alzira 16 : 00 Villarreal III
Vilamarxant 18 : 30 Roda

Group 7

Complutense 10 : 30 Santa Ana
San Fernando Henares 10 : 30 Unión Adarve
Villaverde-Boetticher 10 : 30 Real Aranjuez
Alcorcón II 10 : 30 AD Parla
El Álamo 10 : 30 Trival Valderas
Paracuellos Antamira 11 : 00 Villanueva Pardillo
Pozuelo Alarcón 11 : 00 RSD Alcalá
Rayo Vallecano II 11 : 00 Flat Earth
Móstoles CF 11 : 00 Atlético Pinto
Leganés II 11 : 00 Móstoles
Moratalaz 15 : 00 Torrejón

Group 8

Burgos Promesas 11 : 00 Numancia II
Mirandés II 14 : 30 La Granja
La Bañeza 15 : 00 La Virgen del Camino
Becerril Campos 15 : 00 Salamanca II
Bupolsa 15 : 00 Colegios Diocesanos
Bembibre 15 : 30 Atlético Tordesillas
Almazán 15 : 30 Cultural Cebrereña
Gimnástica Segoviana 16 : 00 Arandina
Real Ávila 16 : 00 Real Burgos

Group 9

Vélez Alhaurino
Huétor Vega Torreperogil
Atlético Porcuna Maracena
Ciudad de Torredonjimeno Almería II
Polideportivo Almería Huétor Tájar
Alhaurín 11 : 00 Estepona
Málaga II 11 : 00 Motril
Real Jaén 11 : 00 Mancha Real
Antequera 16 : 00 El Palo

Spain – Autonómicas

Andalucía – Gr 1

Ciudad Jardín Écija
Viso Cartaya
Recreativo Huelva II Aroche
Bollullos Isla Cristina
Atlético Espeleño Montilla
Rociera San Roque Cádiz
San José Rinconada CD Alcalá
Torreblanca Guadalcacín
Puerto Real Tomares
Chiclana 11 : 00 Atlético Algabeño

Andalucía – Gr 2

Torre del Mar Guadix
Berja Rincón
Athletic Coín UD San Pedro
Casabermeja Cantoria 2017
Celtic Baeza
Arenas Armilla Vandalia de Peligros
Begíjar Villacarrillo
CD Vera 11 : 00 Churriana
Martos 15 : 00 Villanueva del Arzobispo
Cubillas 15 : 00 Atarfe Industrial

Asturias – Gr 1

Racing Guía Norte Astur Real Tapia
Barcia Berrón
Llaranes 14 : 45 Luarca
Podes 14 : 45 Gozon
Candás 14 : 45 Tineo
Atlético Lugones 14 : 45 Roces

Asturias – Gr 2

Astur Unión Comercial
Langreo II La Madalena de Morcín
Universidad Oviedo 11 : 00 San Claudio
Nalón 14 : 45 Asturias
Ribadesella 16 : 00 Turón

C Madrid – Gr 1

Collado Villalba San Roque Madrid
Barrio del Pilar Tres Cantos
Periso 10 : 00 La Moraleja
Concepción 10 : 30 Sporting Hortaleza
Torrejón II 10 : 30 Canillas
Dosa 10 : 30 Colmenar Viejo
Alcobendas 11 : 00 Atlético Villalba
San Agustín 11 : 00 Aravaca
Avance 15 : 30 Rayo Ciudad Alcobendas
SS Reyes II 18 : 00 Galapagar

C Madrid – Gr 2

Vicálvaro 10 : 00 Getafe III
Colonia Moscardó 10 : 30 CD Ciempozuelos
Ursaria 10 : 30 Villaviciosa Odón
Coslada 10 : 30 Ciudad de los Ángeles
Humanes 11 : 00 Lugo Fuenlabrada
Fuenlabrada II 11 : 00 Los Yébenes SB
Internacional Móstoles 11 : 15 Villarejo
Fortuna 11 : 15 ED Moratalaz II
Sitio Aranjuez 11 : 30 Arganda
Móstoles II 15 : 00 Ciudad de Getafe

C Valenciana – Gr 1

Soneja Almenara Atletic
Almazora Alqueries
Onda Vila d’Onda
Cabanes CF San Pedro
Burriana 16 : 00 Nules

C Valenciana – Gr 2

Puzol Atlètico Vallbonense
Alboraya Torre Levante
La Eliana Paterna II
Godella Albuixech
Tavernes Blanques Burjassot
Huracán Moncada Rayo Lliria

C Valenciana – Gr 3

Requena Utiel
Atlético Benimar Alcàsser
Quart de Poblet Discóbolo La Torre

C Valenciana – Gr 4

Muro Promeses Sueca
Rayo Ibense Carcaixent
Alberic Castellonense
Canals Sueca
Almusafes L’Alcudia de Crespins
L’Alcúdia Llosa
Alginet Enguera

C Valenciana – Gr 5

Atlético Benidorm Universidad Alicante
CF Gandía Tavernes
La Nucía II Jávea
CFI Alicante Calpe
Pego Dénia
Portuarios Racing Rafelcofer
Pedreguer Racing CF Benidorm

C Valenciana – Gr 6

Ilicitana Tháder
Callosa Deportiva Elda Unión
Almoradí Orihuela II
Petrelense Esportiva Il-Licitana
Novelda UD Benferri

Canarias – Gran Canaria

Herbania 12 : 00 Agaete

Canarias – Tenerife

Puerto Cruz 12 : 00 Unión Tejina
Guancha 12 : 00 Isora
CD San Andrés 12 : 00 Santos Reyes

Cantabria – Gr 1

Meruelo PSTP Arenas de Frajanas
Naval PSTP Santillana
Atlético Mineros PSTP Atlético Deva
Los Ríos PSTP Velarde

Cantabria – Gr 2

Gama PSTP Noja
Valle Lebaniego PSTP Ampuero
Nueva Montaña PSTP Colindres
Ramales PSTP Villaescusa

Castilla León – Gr A

Salas Cristo Atlético II
Castilla Palencia 14 : 45 Inter Vista Alegre
Abejar 14 : 45 Bosco Arévalo
Sporting Uxama 15 : 00 Tardelcuende
Atlético Candeleda 15 : 00 Calasanz Soria

Castilla León – Gr B

San Agustín Valladolid CANC Betis CF
Navega CANC Salamanca Monterrey
Fabero 15 : 00 Villa Simancas
Béjar Industrial 15 : 00 Coreses
Benavente 15 : 15 Hergar

Castilla LM – Gr 1

Sporting La Gineta Sporting Alcázar
Membrilla Campillo
Munera Atlético Ossa
Herencia San Clemente
Unión Criptanense San José Obrero
Quintanar 15 : 30 Atlético Tomelloso

Castilla LM – Gr 2

La Fuente Urda
Carrión Atlético Consuegra
Mora Valdepeñas
Toledo II 11 : 00 Miguelturreño
Orgaceño 15 : 15 Almodóvar

Castilla LM – Gr 3

Seseña Qum
Horche Yunquera