29 December 2020

0
234

England – Premier League

Brighton & Hove Albion 18 : 00 Arsenal
Burnley 18 : 00 Sheffield United
Southampton 18 : 00 West Ham United
West Bromwich Albion 18 : 00 Leeds United
Manchester United 20 : 00 Wolverhampton Wanderers

England – Championship

Birmingham City 17 : 30 Derby County
Millwall PSTP Watford
Sheffield Wednesday 19 : 00 Middlesbrough
Huddersfield Town 19 : 45 Blackburn Rovers
Luton Town 19 : 45 Bristol City
Norwich City 19 : 45 Queens Park Rangers
Preston North End 19 : 45 Coventry City
Rotherham United 19 : 45 Barnsley
Wycombe Wanderers 19 : 45 Cardiff City
Stoke City 20 : 00 Nottingham Forest

Spain – La Liga

Sevilla 16 : 00 Villarreal
Barcelona 18 : 15 Eibar
Cádiz 20 : 30 Real Valladolid
Levante 20 : 30 Real Betis

Angola – Girabola

Petro de Luanda 15 : 30 Bravos do Maquis
1º de Agosto 16 : 00 Interclube

Argentina – Liga Profesional Argentina

Championship Round

Colón 00 : 30 Banfield
Gimnasia La Plata 00 : 30 Talleres de Córdoba

Lower Table Round

Aldosivi 20 : 10 Rosario Central
Unión 22 : 20 Lanús

Argentina – Primera Nacional

Lower Table Round

Quilmes 20 : 10 Chacarita Juniors

Upper Table Round

Deportivo Morón 00 : 30 Estudiantes Caseros
Tigre 22 : 20 Defensores de Belgrano

Argentina – Prim B Metro

San Miguel 20 : 10 Fénix
San Telmo 20 : 10 Defensores Unidos
Los Andes 20 : 10 Colegiales

Argentina – Primera C

Leandro Nicéforo Alem 20 : 10 Midland
Luján 20 : 10 Deportivo Español

Argentina – Primera D

Lower Table Round

Central Ballester 20 : 10 Juventud Unida
Yupanqui 20 : 10 Centro Español
Puerto Nuevo 20 : 10 Deportivo Muñiz

Upper Table Round

Sportivo Barracas 20 : 10 Defensores de Cambaceres

Australia – A-League

Brisbane Roar PSTP Wellington Phoenix
Brisbane Roar 08 : 05 Melbourne City

Australia – W-League

Brisbane Roar 05 : 35 Melbourne City
Perth Glory PSTP Canberra United

Bangladesh – Federation Cup

Brothers Union 09 : 15 Baridhara
Saif 11 : 45 Arambagh

Belgium – First Division A

AS Eupen 19 : 45 Zulte-Waregem

Bolivia – Primera División

Blooming San José
The Strongest Aurora
Santa Cruz PSTP Guabirá
Real Potosí PSTP Nacional Potosí
Always Ready PSTP Royal Pari
Jorge Wilstermann PSTP Bolívar
Oriente Petrolero Atlético Palmaflor
Nacional Potosí 23 : 30 Santa Cruz
Bolívar 00 : 00 Always Ready

Brazil – Serie B

Chapecoense 23 : 00 Paraná
Avaí 22 : 15 CRB

Brazil – Capixaba

Rio Branco-VN 22 : 00 Rio Branco ES

Brazil – CBF Brasileiro U20

Palmeiras U20 19 : 00 Atlético Mineiro U20
Corinthians U20 19 : 00 Grêmio U20

Chile – Primera B

Deportes Temuco 13 : 30 Magallanes
San Marcos 17 : 00 Barnechea
Unión San Felipe 22 : 00 Rangers

Chile – Segunda División

Concepción 20 : 00 Colchagua

Congo DR – Ligue 1

Don Bosco 14 : 30 Rangers

Egypt – Premier League

Aswan 12 : 30 Ismaily

El Salvador – Reserve League

Once Deportivo U20 18 : 00 Atlético Marte U20

England – League One

Burton Albion 18 : 30 Wigan Athletic
Peterborough United PSTP Charlton Athletic
Accrington Stanley 19 : 00 Sunderland
Bristol Rovers PSTP Portsmouth
Fleetwood Town 19 : 00 Doncaster Rovers
Hull City PSTP Lincoln City
Rochdale 19 : 00 Crewe Alexandra
Swindon Town 19 : 00 Milton Keynes Dons
AFC Wimbledon PSTP Ipswich Town
Northampton Town 19 : 45 Gillingham
Plymouth Argyle 19 : 45 Oxford United
Shrewsbury Town 19 : 45 Blackpool

England – League Two

Stevenage 17 : 00 Cambridge United
Bolton Wanderers 19 : 00 Morecambe
Bradford City 19 : 00 Port Vale
Forest Green Rovers 19 : 00 Crawley Town
Grimsby Town 19 : 00 Oldham Athletic
Leyton Orient 19 : 00 Southend United
Mansfield Town 19 : 00 Salford City
Newport County 19 : 00 Exeter City
Walsall 19 : 00 Scunthorpe United
Barrow 19 : 45 Tranmere Rovers
Colchester United 19 : 45 Cheltenham Town
Harrogate Town 19 : 45 Carlisle United

England – Non League Premier

Metropolitan Police PSTP Hayes & Yeading United

England – Non League Div One

Runcorn Linnets PSTP Ossett United

England – Counties Leagues

Essex Senior League

Redbridge PSTP West Essex

Midland League Premier

Long Eaton United PSTP Newark Flowserve
Tividale 19 : 45 Gresley Rovers
Sporting Khalsa PSTP Walsall Wood

North West Counties League Premier

Ashton Athletic 18 : 45 Charnock Richard
Skelmersdale United 20 : 00 Burscough

Northern Counties East League Premier

Yorkshire Amateur 19 : 45 Penistone Church

Southern Combination League Premier

Newhaven 19 : 30 Langney Wanderers
Lingfield 19 : 45 Eastbourne United

Wessex League Premier

Hamworthy United 19 : 30 Bashley
Portland United PSTP Christchurch
Bournemouth FC 19 : 45 Shaftesbury Town
Cowes Sports 19 : 45 Horndean
Amesbury Town 19 : 45 Tadley Calleva

England – FA Vase

North Ferriby United 19 : 45 Seaham Red Star

Ethiopia – Premier League

Dire Dawa Kenema 07 : 00 Jimma Aba Jifar
Fasil Kenema 12 : 00 Welayta Dicha

India – Indian Super League

Chennaiyin 14 : 00 ATK Mohun Bagan

Indonesia – Liga 1

Madura United PSTP PSM
Bhayangkara PSTP Persipura

Iran – Persian Gulf Pro League

Sepahan PSTP Foolad
Aluminium Arak PSTP Zob Ahan
Nassaji Mazandaran PSTP Machine Sazi
Persepolis PSTP Mes Rafsanjan
Saipa 11 : 50 Sanat Naft
Naft Masjed Soleyman 12 : 00 Paykan

Israel – Liga Leumit

Hapoel Acre 17 : 30 Hapoel Umm al-Fahm
Hapoel Ra’anana 17 : 30 Beitar Tel Aviv Bat Yam
Hapoel Nof HaGalil 17 : 30 Hapoel Afula
Hapoel Petah Tikva 17 : 30 Hapoel Rishon LeZion
Hapoel Kfar Shalem 17 : 30 Hapoel Ramat HaSharon
Kafr Qasim 17 : 30 Hapoel Jerusalem
Hapoel Iksal 17 : 30 Maccabi Ahi Nazareth
Sektzia Nes Tziona 17 : 30 Hapoel Ramat Gan

Israel – Liga Bet

North A

Maccabi Ironi Yafia Hapoel Ironi Safed
Tzeirei Sakhnin 12 : 00 Hapoel Ironi Arraba

North B

Maccabi Neve Sha’anan Hapoel Tirat HaCarmel

South A

Hapoel Kiryat Ono Hapoel Qalansawe
Maccabi Ironi Amishav PT 16 : 00 Hapoel Kafr Qasim Shouaa

South B

Beitar Yavne Hapoel Gedera

Israel – U19 Elite Division

Maccabi Netanya U19 Beitar Jerusalem U19
Hap Ramat Hasharon U19 12 : 30 Bnei Sakhnin U19

Japan – Empress’s Cup

Winner Match 45 05 : 00 NTV Beleza

Jordan – League

Al Wihdat 14 : 00 Sahab
Al Ramtha 16 : 30 Al Hussein

Jordan – 1st Division

Al Tora 12 : 00 Moghayer Al Sarhan
Kfarsoum 12 : 00 Mansheyat
Al Yarmouk 12 : 00 Sama Al Sarhan

Northern Ireland – Premiership

Coleraine PSTP Portadown
Crusaders PSTP Linfield
Dungannon Swifts PSTP Carrick Rangers
Glenavon PSTP Ballymena United
Glentoran PSTP Cliftonville
Larne PSTP Warrenpoint Town

Palestine – West Bank 1st Division

Hillal Ariha 13 : 00 Markaz Askar
Markaz Jenin 13 : 00 Islami Kalkelea
Al-Karmil 13 : 00 Shabab Al-Obaideya

Portugal – Primeira Liga

Benfica 18 : 00 Portimonense
Moreirense 18 : 45 Santa Clara
Vitoria Guimaraes 21 : 00 Porto

Portugal – Segunda Liga

UD Oliveirense 15 : 00 Cova Piedade
Vizela 17 : 00 Varzim

Portugal – Campeonato de Portugal Prio

Condeixa 15 : 00 União de Leiria

Qatar – U23 League

Al Khor U23 14 : 30 Al Duhail U23
Al Sadd U23 14 : 30 Al Rayyan U23
Al Ahli U23 16 : 45 Qatar SC U23

Scotland – Championship

Ayr United 18 : 00 Greenock Morton
Inverness CT 18 : 30 Dunfermline Athletic
Dundee 19 : 45 Alloa Athletic
Hearts 19 : 45 Arbroath
Raith Rovers 19 : 45 Queen of the South

Scotland – Feeder Leagues

Sauchie Juniors 19 : 30 Tynecastle
Whitehill Welfare 19 : 30 Dunbar United

Spain – Autonómicas

L’Alcúdia 19 : 15 Llosa

Spain – Liga Nacional Juvenil

Alhendín U19 17 : 30 Granada U19 II

Turkey – 3. Lig

Group 1

Arnavutköy Belediyespor 10 : 00 Çankaya FK

Group 3

Esenler Erokspor 10 : 00 Arhavispor

USA – NPSL

El Farolito CANC Academica
Sonoma County Sol CANC Napa Valley 1839
Project 51O CANC Sacramento Gold
High Desert Elite CANC Las Vegas Legends FC
Riverside Coras CANC Temecula
FC Golden State CANC ASC San Diego
AS Los Angeles CANC Oxnard Guerreros

Wales – Premier League

Haverfordwest County PSTP The New Saints
Penybont PSTP Barry Town United

World – Club Friendlies

Monterrey Santos Laguna