28 October 2020

0
72

England – Championship

Preston North End 19 : 00 Millwall
AFC Bournemouth 19 : 45 Bristol City
Birmingham City 19 : 45 Huddersfield Town
Derby County 19 : 45 Cardiff City
Luton Town 19 : 45 Nottingham Forest
Rotherham United 19 : 45 Sheffield Wednesday

Europe – UEFA Champions League

Krasnodar 17 : 55 Chelsea
Istanbul Basaksehir 17 : 55 PSG
Sevilla 20 : 00 Rennes
Borussia Dortmund 20 : 00 Zenit
Club Brugge 20 : 00 Lazio
Juventus 20 : 00 Barcelona
Ferencvaros 20 : 00 Dynamo Kyiv
Manchester United 20 : 00 RB Leipzig

Italy – Coppa Italia

Torino 13 : 00 Lecce
Cagliari 13 : 30 Cremonese
Cosenza 14 : 00 Monopoli
Cittadella 14 : 00 Spezia
Brescia 15 : 00 Perugia
Benevento 15 : 00 Empoli
Hellas Verona 16 : 00 Venezia
Crotone 16 : 00 SPAL
Genoa 16 : 00 Catanzaro
Parma 17 : 00 Pescara
Udinese 17 : 00 Vicenza
Fiorentina 17 : 00 Calcio Padova

Netherlands – KNVB Beker

ADO Den Haag 17 : 45 Sparta Rotterdam
Emmen 18 : 45 Eindhoven
Heracles 18 : 45 Telstar
RKC Waalwijk 18 : 45 Cambuur
Roda JC 20 : 00 Fortuna Sittard

Armenia – First League

Lernayin Artsakh PSTP Sevan
BKMA 11 : 00 Ararat-Armenia II
West Armenia 11 : 00 Shirak II
Urartu II 13 : 00 Pyunik II

Asia – AFC U19 Championship

Winner Quarter-final 2 PSTP Winner Quarter-final 4
Winner Quarter-final 1 PSTP Winner Quarter-final 3

Australia – Queensland NPL Women

The Gap 09 : 00 Logan Lightning

Austria – Regionalliga

Team Wiener Linien 18 : 00 Mauerwerk

Austria – WFV Cup

Kopten Gerasdorf Stammersdorf
Rojava Mannswörth
Sportunion Schönbrunn 17 : 30 L.A. Riverside
Polska 17 : 30 Aspern
Simmeringer SC 18 : 00 Favoritner AC
A11 – R.Oberlaa 18 : 00 Vorwärts Brigittenau
Srbija Wien 19 : 00 Gersthofer SV

Austria – Jugendliga U18

Vorarlberg U18 11 : 00 Sturm Graz U18
Rapid Wien U18 14 : 00 St. Pölten U18
Ried U18 17 : 00 LASK Juniors OÖ U18

Austria – Jugendliga U16

Vorarlberg U16 09 : 00 Sturm Graz U16

Austria – Jugendliga U15

Vorarlberg U15 09 : 00 Sturm Graz U15
Red Bull Akademie U15 10 : 00 LASK Juniors OÖ U15

Azerbaijan – Birinci Dasta

Qarabağ II Neftçi II
Kapaz Zaqatala
MOIK Sabah II

Belgium – Second Amateur Division

ACFF

Jette PSTP Rebecq
Verlaine PSTP Ganshoren

VFV B

Eendracht Aalst PSTP City Pirates Antwerpen

Belgium – Third Amateur Division

ACFF A

SG-Tertre-Hautrage PSTP Entité Manageoise

ACFF B

Oppagne-Wéris PSTP Marloie Sport

Belgium – Provincial

Antwerpen

Geel PSTP Eendracht Zoersel

Luxembourg

Saint-Hubert PSTP Longlier
La Roche PSTP Jeunesse Freylangeoise

West-Vlaanderen

Dadizele PSTP Eendracht Wervik

Bhutan – Premier League

Transport United 09 : 00 Paro

Bosnia and Herzegovina – Premijer Liga

Željezničar 15 : 30 Zrinjski

Brazil – Serie D

Afogados 19 : 00 Salgueiro

Brazil – Copa do Brasil

Botafogo 00 : 30 Cuiabá
Santos 19 : 00 Ceará
Atlético GO 22 : 00 Internacional

Brazil – Carioca 2

Gonçalense 13 : 00 Sampaio Corrêa RJ
Duque de Caxias 18 : 00 São Gonçalo EC RJ
Olaria 18 : 00 Artsul
Audax Rio 18 : 00 Angra dos Reis
Nova Cidade 18 : 00 Bonsucesso
Serrano RJ 18 : 00 Campos AA
CFRJ / Maricá 18 : 00 Goytacaz
Serra Macaense 18 : 00 Nova Iguaçu

Brazil – Cearense 2

Campo Grande 18 : 30 Icasa
Guarani de Juazeiro 18 : 30 Maranguape
Itapipoca 18 : 30 Iguatu
Pacatuba 18 : 30 Tiradentes CE
União CE 18 : 30 Crato

Brazil – Pernambucano 2

Cabense 18 : 00 América PE

Brazil – Paulista Série B

Andradina 18 : 00 América SP
Assisense 18 : 00 VOCEM
Rio Branco SP 18 : 00 Itararé
Independente SP 18 : 00 Elosport
Flamengo SP 18 : 00 Guarulhos
Bandeirante SP 19 : 00 AEA
Tupã 19 : 00 Grêmio Prudente
São José EC 19 : 00 Manthiqueira

Brazil – Copa do Brasil U20

São Paulo U20 18 : 00 Coritiba U20
Bahia U20 18 : 00 Ceará U20
Palmeiras U20 18 : 00 Londrina U20
Vasco da Gama U20 18 : 00 Moto Club MA U20
Galvez U20 20 : 00 Internacional U20
Atlético Mineiro U20 20 : 00 Bragantino PA U20

Brazil – Carioca U20

América RJ U20 13 : 00 Macaé U20
Botafogo U20 13 : 00 Flamengo U20
Madureira U20 13 : 00 Vasco da Gama U20
Bangu U20 18 : 00 Cabofriense U20
Friburguense U20 18 : 00 Nova Iguaçu U20
Resende FC U20 18 : 00 Portuguesa RJ U20
Fluminense U20 18 : 00 Volta Redonda U20
Americano U20 CANC Boavista U20

Brazil – Brasileiro U17

Atlético Mineiro U17 23 : 30 Palmeiras U17

Brazil – Brasileiro Women

Kindermann-Avaí 20 : 00 Internacional RS
São Paulo 22 : 30 Santos
Palmeiras 22 : 30 Ferroviária

Brazil – Brasileiro Feminino A2

União Desportiva 19 : 00 Cruzeiro RN
SERC 19 : 00 Juventus

Brazil – Paulista Women

Corinthians 21 : 00 Nacional

Bulgaria – U18 Cup

Cherno More U18 08 : 30 Septemvri Sofia U18
Levski Sofia U18 08 : 30 Spartak Varna U18
Botev Vratsa U18 12 : 30 Beroe Stara Zagora U18
CSKA Sofia U18 12 : 30 Spartak Plovdiv U18
Sokol Markovo U18 12 : 30 Slavia Sofia U18
Ludogorets U18 12 : 30 Chernomorets 1919 U18
Minyor Pernik U18 12 : 30 Etar U18
Lokomotiv GO U18 12 : 30 Botev Plovdiv U18

Chile – Primera División

Everton 19 : 00 Colo Colo

Chile – Primera B

Deportes Valdivia 14 : 00 Rangers
Cobreloa 14 : 00 Santiago Morning
Puerto Montt 14 : 00 Deportes Santa Cruz
Melipilla 14 : 00 Copiapó
Magallanes 16 : 30 Ñublense
San Marcos 17 : 00 Deportes Temuco

Chile – Segunda División

Colina 15 : 00 Lautaro de Buin

China PR – CSL

Guangzhou Evergrande / Hebei CFFC 11 : 35 Beijing Guoan / Shandong Luneng

China PR – China League One

Promotion Round

Kunshan 07 : 00 Chengdu Better City
Taizhou Yuanda 11 : 35 Changchun Yatai

Relegation Round

Jiangxi Liansheng 06 : 30 Heilongjiang Lava Spring
Sichuan Jiuniu 07 : 00 Guizhou Zhicheng
Nantong Zhiyun 10 : 00 Suzhou Dongwu
Beijing BSU 11 : 35 Xinjiang Tianshan

Colombia – Primera B

Atlético Huila 01 : 00 Boca Juniors de Cali

Colombia – Copa Colombia

Once Caldas 22 : 45 Envigado

Colombia – Liga Femenina

Fortaleza Santa Fe
Llaneros La Equidad
América de Cali 23 : 00 Deportivo Cali

Congo DR – Ligue 1

Don Bosco 12 : 30 Simba
JSK 12 : 30 Groupe Bazano
Blessing 14 : 30 Vita Club
RCK PSTP Rangers
TP Mazembe 14 : 30 Maniema Union

Costa Rica – Primera División

Herediano 02 : 00 San Carlos
Sporting San José 21 : 00 Pérez Zeledón

Croatia – 1. HNL

Slaven Koprivnica 16 : 00 Lokomotiva Zagreb

Croatia – 2. HNL

Cibalia 13 : 00 Hajduk Split II

Croatia – 3. HNL

Center

Trnje 14 : 00 Gaj
Kurilovec 14 : 00 Mladost Petrinja

East

Čepin 14 : 30 Oriolik Oriovac

South

Vodice 14 : 00 Hrvatski vitez
Zmaj Blato 14 : 00 Primorac Biograd
Uskok Klis 14 : 00 Zagora
GOŠK Dubrovnik 14 : 00 Neretva Metković
Urania Baška Voda 14 : 00 Zmaj Makarska
Neretvanac Opuzen 14 : 00 Jadran LP
Hrvace 14 : 00 Kamen Ivanbegovina
Otok 14 : 00 Split

Cyprus – 1. Division

Nea Salamis 14 : 00 Ermis
Ethnikos Achna 15 : 00 Anorthosis

Cyprus – 2. Division

Kouris Erimi 12 : 30 ASIL Lysi

Cyprus – Cup

2nd Round

Onisilos 15 : 00 Karmiotissa

Intermediate Round

PAEEK 15 : 00 APOEL

Czech Republic – Czech Liga

České Budějovice PSTP Bohemians 1905

Czech Republic – FNL

Vlašim PSTP Vysočina Jihlava
Prostějov PSTP Ústí nad Labem
Líšeň PSTP Slavoj Vyšehrad
Dukla Praha PSTP Chrudim
Varnsdorf PSTP Viktoria Žižkov
Třinec PSTP Táborsko
Blansko PSTP Hradec Králové

Czech Republic – 3. liga

ČFL A

Jiskra Domažlice PSTP Slavia Praha II
Písek PSTP Admira Praha

MSFL

Viktoria Otrokovice PSTP Baník Ostrava II
Slovácko II PSTP Slovan Rosice
Vyškov PSTP Hlučín
Velké Meziříčí PSTP Frýdek-Místek
Sigma Olomouc II PSTP Odra Petřkovice
Vysočina Jihlava II PSTP Uherský Brod
Vrchovina PSTP Znojmo
Dolní Benešov PSTP Zlín II
Hanácká PSTP Uničov

Czech Republic – 4. liga

Division A

Slavoj Mýto PSTP Český lev – Union Beroun

Division C

Sokol Libiš PSTP Horky nad Jizerou

Division D

Slavoj Polná PSTP Humpolec
Ždírec nad Doubravou PSTP Havlíčkův Brod

Division E

Slavičín PSTP Hranice

Czech Republic – 1. Liga U19

Zlín U19 PSTP Slovácko U19

Czech Republic – Women’s Cup

Rakovec Kotvrdovice PSTP Hodonín
Brušperk PSTP Zlín
Dynamo České Budějovice PSTP Jihlava
Bohemians 1905 PSTP Vědomice
Loděnice PSTP Havířov
Prague Raptors PSTP Sporting Mladá Boleslav
Sparta Kutná Hora PSTP Nové Sady
Starý Mateřov PSTP Příbram

Denmark – 1st Division Women

ASA 18 : 15 Vildbjerg

Dominican Republic – Liga Mayor

Jarabacoa 20 : 00 Cibao
Atlántico 21 : 00 Vega Real
Delfines Del Este 21 : 00 Atlético Pantoja
Universidad O&M 21 : 00 San Cristóbal

England – National League N / S

Fylde 19 : 45 Kettering Town

England – Non League Premier

Cray Wanderers 19 : 45 Merstham

England – Non League Div One

Isthmian North

Grays Athletic 19 : 45 Great Wakering Rovers

Isthmian South East

Guernsey CANC Haywards Heath Town

Southern Central

Aylesbury United 19 : 45 Bedford Town
Corby Town 19 : 45 Daventry Town

Southern South

Larkhall Athletic 19 : 30 Thatcham Town
Slimbridge 19 : 30 Moneyfields

England – Counties Leagues

Eastern Counties League Premier

Long Melford 19 : 45 Hadleigh United

Essex Senior League

Enfield 19 : 45 Saffron Walden Town
Ilford 19 : 45 Sawbridgeworth Town

North West Counties League Premier

Hanley Town 19 : 45 Ashton Athletic
Litherland Remyca 19 : 45 Padiham
Winsford United 19 : 45 Northwich Victoria

Northern Counties East League Premier

Albion Sports 19 : 45 Silsden

Northern League One

North Shields 19 : 30 Whickham
Stockton Town 19 : 45 Seaham Red Star
Penrith AFC 19 : 45 Whitley Bay
Bishop Auckland 19 : 45 Billingham Town

Spartan South Midlands League Premier

Baldock Town 19 : 30 Potton United

United Counties League Premier

Pinchbeck United 19 : 45 Deeping Rangers

Western League Premier

Tavistock 19 : 30 Exmouth
Bradford Town 19 : 30 Shepton Mallet

England – Cheshire Senior Cup

Witton Albion 19 : 45 Crewe Alexandra CC

England – Central League Cup

Carlisle United Res. 14 : 00 Rochdale Res.

England – Youth Alliance Cup

Northern – Group Stage

Doncaster Rovers U18 12 : 00 Preston North End U18

Southern – 2nd Round

Northampton Town U18 12 : 00 Cambridge United U18

England – Women’s National League – Division One

Bolton Wanderers 19 : 45 Chorley

Estonia – Meistriliiga

Flora 17 : 00 Paide

Estonia – II Liiga

Vaprus II 17 : 00 Paide III
Viimsi II 18 : 00 Piraaja

Estonia – Cup

Nõmme Kalju 17 : 00 Legion
Eston Villa 18 : 30 Maardu

Estonia – U19 Eliitliiga Esiliiga

Tabasalu U19 17 : 30 Nõmme United U19

Estonia – Women’s Cup

Flora II 17 : 00 Lootos

Europe – UEFA U17 Championship

Slovenia U17 PSTP Italy U17
Albania U17 PSTP Romania U17

Faroe Islands – Meistaradeildin

ÍF B36
HB 17 : 00 NSÍ
Víkingur 18 : 00

Faroe Islands – Women’s Cup

07 Vestur B36
EBS / Skála NSÍ
HB ÍF / Víkingur / B68
AB / B71

Finland – Ykkönen

VPS 16 : 30 KTP

Finland – Kakkonen

JBK 16 : 30 Kiisto
GBK 17 : 00 VIFK

France – National 1

Lyon Duchère 16 : 30 Cholet
Quevilly-Rouen 17 : 00 Bourg-en-Bresse
Annecy 19 : 00 Villefranche
Bastia-Borgo 19 : 00 Boulogne
Stade Briochin 19 : 00 Orléans
Sète 19 : 00 Red Star

France – National 2

Group B

Haguenau 19 : 00 Bobigny
Gazélec Ajaccio 19 : 00 Sedan
Metz II 19 : 00 St Maur Lusitanos

Group C

Jura Sud Foot 19 : 00 Rumilly Vallières

Group D

Les Herbiers 15 : 00 Colomiers
Le Puy Foot 17 : 30 Nantes II
Chamalières 18 : 00 Angers SCO II

France – Championnat National U19

Group B

Troyes U19 10 : 00 Clermont U19

Group D

Pieve di Lota U19 13 : 30 Nice U19

Georgia – Erovnuli Liga

Dinamo Tbilisi 14 : 00 Torpedo Kutaisi
Telavi 16 : 00 Saburtalo

Georgia – Erovnuli Liga 2

Shevardeni 1906 11 : 00 Shukura
Aragvi Dusheti 11 : 00 Dinamo Zugdidi
Rustavi 11 : 00 Merani Martvili

Germany – 2. Bundesliga

Osnabrück 17 : 30 Darmstadt 98

Germany – Regionalliga

Nordost

Union Fürstenwalde 13 : 00 Viktoria Berlin
BAK ’07 13 : 00 Altglienicke
Lokomotive Leipzig 18 : 00 ZFC Meuselwitz
Babelsberg 18 : 00 Auerbach
Germania Halberstadt 18 : 00 Chemie Leipzig
Bischofswerdaer FV 18 : 00 Chemnitzer FC
Carl Zeiss Jena 18 : 00 Energie Cottbus
Hertha BSC II 18 : 00 Tennis Borussia
BFC Dynamo 18 : 00 Lichtenberg
Luckenwalde 18 : 30 Optik Rathenow

Südwest

Freiburg II 13 : 30 Bahlinger SC
Rot-Weiß Koblenz 18 : 00 Eintracht Stadtallendorf

West

Fortuna Düsseldorf II 18 : 30 Alemannia Aachen
Rödinghausen 18 : 30 Homberg

Germany – Oberliga

Baden-Württemberg

Backnang 17 : 30 Bissingen
Oberachern 18 : 00 Linx

Mittelrhein

Blau-Weiß Friesdorf 19 : 00 Düren Merzenich

Niederrhein

Monheim 18 : 30 Hilden
TVD Velbert 18 : 30 Schonnebeck

Niedersachsen

Heeslinger SC 18 : 30 Kickers Emden

Rheinland-Pfalz / Saar

FV Engers 07 18 : 30 Alemannia Waldalgesheim

Schleswig-Holstein

TSB Flensburg 18 : 00 Husumer SV
Frisia 03 Risum-Lindholm 18 : 30 Weiche Flensburg II

Westfalen

Vreden 18 : 00 Meinerzhagen
Eintracht Rheine 18 : 00 Schermbeck
Wattenscheid 09 18 : 00 Hammer SpVg
Westfalia Rhynern 18 : 30 Erndtebrück
Finnentrop / Bamenohl 18 : 45 TuS Haltern

Germany – Reg. Cup Bremen

Vahr-Blockdiek PSTP Türkspor Bremen
Osterholz-Tenever PSTP Blumenthaler SV
Vatan Sport PSTP Leher TS

Germany – Reg. Cup Niederrhein

Wermelskirchen 18 : 30 Rot-Weiss Essen
Viktoria Goch 18 : 30 Kleve
Hardt 19 : 00 Meerbusch

Germany – Reg. Cup Niedersachsen

Borussia Hildesheim 13 : 30 HSC Hannover
Drochtersen / Assel 18 : 00 Havelse

Germany – Reg. Cup Niedersachsen Amateure

Arminia Hannover 18 : 00 Eintracht Northeim
FT Braunschweig 18 : 00 SVG Göttingen
Krähenwinkel 18 : 00 Ramlingen / Ehlershausen
Gifhorn 18 : 00 Wolfenbüttel
Ahlerstedt / Ottendorf 19 : 00 Eintracht Celle

Germany – Reg. Cup Rheinland

Hamm 18 : 30 Ellingen
Heimbach-Weis 18 : 30 VFB Linz
Windhagen 18 : 30 Wissen
Nusbaum 19 : 00 FV Morbach

Germany – Reg. Cup Südbaden

Bühlertal 18 : 00 Rielasingen-Arlen

Germany – Reg. Cup Westfalen

Greven 09 18 : 30 Sportfreunde Lotte
Erler Spielverein 18 : 45 Wiedenbrück

Greece – Cup

Panthrakikos 12 : 45 Anatoli Serron
Orfeas Xanthi 12 : 45 Ampelokipon Drama
Asteras Kalirachis 12 : 45 Eordaikos
Anagennisi Artas 12 : 45 Potamia
Paxon 12 : 45 Acheron Kanalaki
Agios Leontas 12 : 45 Pallixouriakos
Panthiraikos 12 : 45 Kokkinou
Ellispontos 12 : 45 Hephaestus Vrontamas
Keratsini 12 : 45 Aris Archangelou
Talos Melidoniou 12 : 45 Asteras Varis
Didymoteicho 12 : 45 Nestos Chrisoupolis
M. Alexandros Kallithea 12 : 45 Falaniakos
Karitsa 12 : 45 Ethnikos Giannitsa
Kalivion 12 : 45 Atromitos Palamas
Missolonghi 12 : 45 Atromitos Patras
PAO Vardas 12 : 45 Diavolitsi
Iraklis Xylokastrou 12 : 45 Koronida Koiladas
Agios Nikolaos 12 : 45 Minotavros
Mesotopos 12 : 45 Agios Ierotheos

Greece – Super League K19

Aris U19 13 : 00 Apollon Smirnis U19

Honduras – Liga Nacional

Real Sociedad 21 : 00 Motagua
Platense 21 : 00 Real de Minas

Hong Kong – Sapling Cup

Eastern 12 : 00 R&F

Hungary – NB III

Tatabánya 12 : 30 Veszprém

Hungary – Magyar Kupa

Gárdony 11 : 30 Fehérvár
Csácsbozsok-Nemesapáti 11 : 30 Honvéd
Lipót Pékség 11 : 30 Zalaegerszegi TE
Dabas-Gyón 11 : 30 Budafoki MTE
Szentlőrinc SE 11 : 30 Puskás
Gyöngyös 11 : 30 Mezőkövesd-Zsóry
Bátaszék SE 11 : 30 MTK
III. Kerületi TUE 11 : 30 Szeged 2011
Zsámbéki SK 11 : 30 Tállya
Zalaszentgrót 11 : 30 Tiszafuredi VSE
Ceglédi 11 : 30 Ajka
Kiskunfelegyhazi HTK 11 : 30 Dorogi
Érdi VSE 11 : 30 Kazincbarcika
Kabai Meteorit 11 : 30 Fémalk-Dunavarsány
Salgótarján 11 : 30 Pécsi MFC
Taksony 11 : 30 Kozármisleny
Tarpa 11 : 30 BTE Felsőzsolca
BVSC 11 : 30 Debrecen
Egri 11 : 30 Vasas
Nagykanizsa 11 : 30 DEAC
Monor 11 : 30 Siófok
Cso-Ki Sport 11 : 30 Hódmezővásárhely
Soroksár SC 11 : 30 Győri ETO
Gázgyár 11 : 30 Kaposvári Rákóczi
Kecskeméti TE 12 : 00 Kisvárda
Szolnoki MÁV 13 : 30 Gyirmót
Dunaújváros-Pálhalma 15 : 00 Újpest
Ménfőcsanak 15 : 00 Szombathelyi Haladás

Hungary – U19 League

Ferencváros U19 13 : 00 MTK U19

Indonesia – Liga 1

Borneo PSTP Bali United
Persipura PSTP Arema
Persiraja Banda Aceh PSTP Persela

Italy – Serie C

Girone A

Juventus II 15 : 30 Como

Girone C

Bisceglie 14 : 00 Cavese

Italy – Serie D

Group A

Lavagnese 13 : 30 Casale
Imperia 13 : 30 Città di Varese
Legnano 13 : 30 Gozzano
Vado 14 : 00 Derthona

Group B

Caravaggio 13 : 30 Crema

Group C

Chions 13 : 30 Montebelluna

Group D

Aglianese 13 : 30 Bagnolese
Correggese 14 : 00 Mezzolara
Real Forte Querceta 14 : 00 Lentigione

Group E

Sangiovannese 13 : 30 Pianese
Flaminia 14 : 00 Siena

Group F

Matese 13 : 30 Aprilia

Group G

Carbonia 13 : 30 Gladiator

Group I

Paternò 14 : 00 Dattilo

Italy – Coppa Italia Primavera

Frosinone U19 09 : 30 SPAL U19

Japan – J1 League

Vegalta Sendai 10 : 00 Vissel Kobe
Tokyo 10 : 00 Kashiwa Reysol
Sanfrecce Hiroshima 10 : 00 Yokohama F. Marinos

Japan – J3 League

Gamba Osaka II 10 : 00 Fukushima United

Japan – Emperor Cup

Fukuyama City 04 : 00 Mizushima
Honda 07 : 00 Maruyasu Okazaki
Niigata UHW 09 : 00 Fukui United
Fuji University 10 : 00 Reinmeer Aomori
Tsukuba University 10 : 00 Tokyo Musashino City
Arterivo Wakayama 10 : 00 TIAMO Hirakata
NIFS Kanoya 10 : 00 Verspah Oita

Kazakhstan – 1. Division

Aktobe 06 : 00 Arys
Atyrau 06 : 00 SDYuShOR 8
Maqtaaral 09 : 00 Kyran
Akzhayik 10 : 00 Bulat
Zhetysu II 10 : 00 Akademiya Ontustik
Altay 12 : 00 Ekibastuz

Kuwait – Premier League

Al Tadhamon 14 : 30 Al Sulaibikhat
Yarmouk 14 : 30 Burgan
Al Shabab 16 : 45 Al Salmiyah

Liechtenstein – Cup

Balzers II 19 : 00 Ruggell
Triesenberg 19 : 00 Eschen / Mauren

Lithuania – A Lyga

Riteriai 16 : 30 Panevėžys

Luxembourg – Promotion d’Honneur

Blô-Weiss Medernach 19 : 00 Union Mertert

Malta – Challenge League

Mqabba 16 : 00 Qrendi
Marsaxlokk PSTP Vittoriosa Stars

Malta – First Division Women

Mtarfa 19 : 30 Swieqi United

Mauritania – Premier League

Nouadhibou 17 : 00 Tidjikja
Kédia 17 : 00 Tevragh-Zeïne
Kaédi 17 : 00 Concorde

Mexico – Liga de Expansión MX

Mineros de Zacatecas 23 : 00 Tampico Madero
Pumas Tabasco 01 : 05 Alebrijes de Oaxaca
Cimarrones de Sonora 03 : 05 Tepatitlán

Moldova – Cupa

Zimbru Floreşti
Petrocub FCM Ungheni
Sheriff Iskra
Dinamo-Auto Socol Copceac
Codru Lozova Cahul
Sporting Trestieni Sfîntul Gheorghe
Speranţa Nisporeni Dacia-Buiucani

Nicaragua – Liga Primera U20

Walter Ferretti U20 15 : 00 Diriangén U20
CD Junior Managua U20 20 : 00 Chinandega U20
Municipal Jalapa U20 22 : 00 Real Estelí U20
Juventus Managua U20 22 : 00 Managua U20

Northern Ireland – Premiership Development League

Ballymena United U20 19 : 45 Linfield U20
Carrick Rangers U20 19 : 45 Larne U20
Glenavon U20 19 : 45 Glentoran U20
Warrenpoint Town U20 19 : 45 Dungannon Swifts U20

Norway – 1. Division

Grorud 13 : 00 Åsane
KFUM 13 : 00 Ullensaker / Kisa
Raufoss 17 : 00 Lillestrøm
Sandnes Ulf 17 : 00 Strømmen
Sogndal 17 : 00 Jerv
Tromsø 17 : 00 HamKam
Øygarden 17 : 00 Kongsvinger
Ranheim 19 : 00 Stjørdals-Blink

Oman – Professional League

Al Nasr 16 : 00 Sohar
Fanja 16 : 00 Al Rustaq
Saham 16 : 00 Dhofar
Mrbat 16 : 00 Al Suwaiq
Bahla 16 : 00 Oman Club
Muscat 16 : 00 Al Seeb
Al Oruba 16 : 00 Al Nahda

Peru – Segunda División

Pirata 16 : 00 Comerciantes Unidos
Alianza Atlético 20 : 30 Deportivo Coopsol

Philippines – PFL

Stallion 01 : 00 Maharlika
Mendiola 08 : 30 United City
Kaya 12 : 00 Azkals

Poland – Ekstraklasa

Wisła Kraków 17 : 00 Lechia Gdańsk

Poland – III Liga

Górnik Zabrze II 13 : 00 Stal Brzeg

Poland – Central Youth League

SMS Łódź U18 12 : 30 Śląsk Wrocław U18

Portugal – Primeira Liga

Sporting CP 21 : 45 Gil Vicente

Portugal – Campeonato de Portugal Prio

Loures 15 : 00 Alverca

Portugal – Taça de Portugal

Rebordelo 15 : 00 Varzim
Pedras Rubras 15 : 00 Salgueiros
Felgueiras 1932 15 : 00 Valadares Gaia
Vilaverdense 15 : 00 Lourinhanense / União Santarém
Vitória Setúbal 18 : 00 Academico Viseu

Republic of Ireland – Premier Division

Shamrock Rovers 18 : 00 Derry City
Finn Harps 19 : 45 St Patrick’s Athletic

Romania – Liga II

Aerostar Bacău 13 : 00 Viitorul P. Târgu Jiu
ASU Poli Timişoara 13 : 00 Dunărea Călăraşi
SCM Gloria Buzău 13 : 00 Csikszereda
Pandurii Târgu Jiu 13 : 00 Farul Constanţa 1920
Petrolul 52 15 : 00 Slatina

Romania – Liga III

Serie 1

Foresta Suceava 13 : 00 Bucovina Rădăuţi

Serie 10

1910 Oradea 13 : 00 CSM Satu Mare
SCM Zalău 13 : 00 Minaur Baia Mare

Serie 3

Viitorul Constanţa II 13 : 00 Agricola Borcea

Serie 4

CSA Steaua Bucureşti 13 : 00 Voluntari II

Serie 9

Sănătatea Cluj 13 : 00 Industria Galda de Jos

Romania – Liga Elitelor U19

Universitatea Cluj U19 08 : 00 Banatul Timișoara U19
Gaz Metan Mediaş U19 10 : 00 Academia G. Popescu U19
CFR Cluj U19 10 : 00 Csikszereda U19

Russia – FNL

Tom Tomsk 12 : 30 SKA Khabarovsk
Spartak Moskva II 13 : 00 Yenisey
Tekstilshchik 14 : 00 Torpedo Moskva
Nizhny Novgorod 14 : 00 Orenburg
Alaniya Vladikavkaz 15 : 00 Akron
Irtysh 15 : 30 Veles
Volgar Astrakhan 15 : 30 Fakel
Chertanovo 16 : 00 Chayka
Dinamo Bryansk 16 : 00 Baltika
Neftekhimik 16 : 00 Krasnodar II
Krylya Sovetov 16 : 00 Shinnik

Russia – PFL

Krylya Sovetov II 10 : 00 Novosibirsk

Russia – III Division

Golden Ring

Shinnik II Tekstilshchik II
SSHOR SSHOR Volga
Agat Cherepovets

Privolzhye

Dorozhnik Nizhny Novgorod II

Ural & Western Siberia

Chelyabinsk II Tobol Kurgan
Ilpar Amkar Perm

Saudi Arabia – Division 1

Al Nahdha 14 : 40 Al Bukayriyah
Al Najoom 14 : 40 Al Khaleej
Al Shoalah 14 : 50 Najran
Al Hazm 15 : 05 Al Ta’ee
Jeddah 15 : 25 Al Jabalain

Scotland – Football League

Stirling University 19 : 45 Bonnyrigg Rose Athletic
Bo’ness United 19 : 45 Civil Service Strollers
BSC Glasgow 19 : 45 Cumbernauld Colts
East Stirlingshire 19 : 45 East Kilbride

Scotland – Feeder Leagues

Hill Of Beath Hawthorn 19 : 30 Sauchie Juniors
Jeanfield Swifts 19 : 30 Dundonald Bluebell
Lothian Hutchison 19 : 30 Broxburn Athletic

Serbia – U19 League

Radnički Kragujevac U19 Novi Sad U19
OFK Beograd U19 Brodarac U19
Partizan U19 Napredak U19
Vojvodina U19 Bačka Topola U19
Čukarički U19 Trayal Kruševac U19
Radnički Niš U19 Internacional U19
Crvena Zvezda U19 Voždovac U19
Grafičar U19 Rad U19
Spartak Subotica U19 IMT Novi Beograd U19
Radnički NB U19 Mladost Lučani U19

Singapore – Premier League

Lion City Sailors 11 : 45 DPMM

Slovakia – 2. liga

Žilina II PSTP Poprad

Slovakia – 3. liga

Kováčová PSTP Oravské Veselé

Slovakia – Cup

Šašová PSTP Sereď
Šamorín PSTP Podbrezová

Slovenia – 1. SNL

Gorica 15 : 00 Tabor Sežana
Koper 17 : 00 Celje

Slovenia – 1. Mladinska Liga

Olimpija U19 14 : 00 Bravo U19
Domžale U19 16 : 00 Radomlje U19

South Africa – PSL

Golden Arrows 17 : 30 SuperSport United
TS Galaxy 17 : 30 AmaZulu
Mamelodi Sundowns 17 : 30 TTM
Maritzburg United 17 : 30 Cape Town City
Orlando Pirates 17 : 30 Stellenbosch
Swallows 17 : 30 Bloemfontein Celtic

Spain – Segunda División

Albacete 18 : 00 Las Palmas
Castellón 18 : 00 Almería
Espanyol 18 : 00 Ponferradina
Real Oviedo 20 : 30 UD Logroñés

Sweden – Allsvenskan

Häcken Djurgården

Sweden – Ettan

Team Thoren 15 : 00 Sandviken
Gefle 17 : 00 Frej

Switzerland – 1. Liga Promotion

Bellinzona 18 : 30 Sion II

Switzerland – 2. Liga Interregional

Group 1

Sierre 19 : 30 Signal

Group 2

Le Locle Sports Stade Payerne
Düdingen 19 : 15 Colombier

Group 3

Spiez 19 : 00 Binningen

Group 4

Novazzano 19 : 30 Gambarogno – Contone

Group 5

Adliswil 19 : 00 Einsiedeln

Switzerland – Erste Liga Cup

Goldau 18 : 30 Buochs

Thailand – Thai League 3

Krabi 09 : 00 Nara United

Turkey – 2. Lig

Beyaz

Niğde Anadolu 11 : 00 Kocaelispor
24 Erzincanspor 11 : 00 Hacettepe
Ankara Demirspor 11 : 00 Manisa FK
Ergene Velimeşespor 11 : 00 Çorum FK
İnegölspor 11 : 00 Afjet Afyonspor
Sancaktepe FK 11 : 00 Sarıyer
Hekimoğlu Trabzon 11 : 00 Uşak Spor
Amed 16 : 00 Gümüşhanespor
Kahramanmaraşspor 16 : 00 Zonguldak Kömürspor

Kırmızı

Turgutluspor 11 : 00 Kardemir Karabükspor
1922 Konyaspor 11 : 00 Elazığspor
Kastamonuspor 11 : 00 Bayburt ÖİS
Pazarspor 11 : 00 Karacabey Belediyespor
Eyüpspor 11 : 00 Pendikspor
Etimesgut Belediyespor 11 : 00 Serik Belediyespor
Tarsus İdman Yurdu 11 : 00 Mamak
Kırklarelispor 11 : 00 Kırşehir Belediyespor
Vanspor FK 11 : 00 Bodrumspor
Sakaryaspor 11 : 00 Sivas Belediyespor

Turkey – 3. Lig

Group 1

Payasspor 11 : 00 Bucaspor 1928

Group 4

Muğlaspor 11 : 00 Bergama Belediyespor
Bayrampaşaspor 11 : 00 Düzcespor
Adıyaman 1954 11 : 00 1954 Kelkit Belediyespor
Silivrispor 11 : 00 Sultanbeyli Belediyespor
Karaköprü Belediyespor 11 : 00 Kestelspor
Siirt İl Özel İdaresi 11 : 00 52 Orduspor
Kozan Spor FK 11 : 00 68 Aksaray Belediyespor
Kırıkkale Büyük Anadolu 11 : 00 Modafen

Uruguay – Segunda División

Villa Teresa 00 : 45 Tacuarembó

USA – MLS

Montreal Impact 23 : 00 Nashville SC
Vancouver Whitecaps 02 : 00 Seattle Sounders

Uzbekistan – Super League

Surkhon 10 : 00 Lokomotiv
Mash’al 12 : 00 Pakhtakor

Uzbekistan – Pro League A

Dinamo Samarqand Shortan
Neftchi Turan

Venezuela – Primera División

Estudiantes de Mérida 00 : 00 Deportivo La Guaira
Academia Puerto Cabello 21 : 00 Carabobo

DA