28 December 2020

0
103

England – Premier League

Crystal Palace 15 : 00 Leicester City
Chelsea 17 : 30 Aston Villa
Everton 20 : 00 Manchester City

Africa – CAF Champions League

MC Alger 19 : 45 CS Sfaxien

Argentina – Liga Profesional Argentina

Championship Round

River Plate 00 : 30 Arsenal
Argentinos Juniors 22 : 20 Independiente

Lower Table Round

Newell’s Old Boys 20 : 10 Central Córdoba SdE
Vélez Sarsfield 22 : 20 Estudiantes

Argentina – Primera Nacional

Lower Table Round

Mitre Santiago d. Estero 00 : 00 Alvarado
Deportivo Santamarina 20 : 10 Brown de Adrogué

Upper Table Round

Estudiantes Río Cuarto 00 : 00 Ferro Carril Oeste
San Martín Tucumán 00 : 30 Villa Dálmine
Platense 20 : 10 Agropecuario
Deportivo Riestra 20 : 10 Sarmiento

Argentina – Torneo Federal A

Lower Table Round

Juventud Unida G. 23 : 00 Boca Unidos

Upper Table Round

Central Norte 23 : 00 Douglas Haig
Sarmiento Resistencia 23 : 15 Sportivo Las Parejas

Argentina – Prim B Metro

Deportivo Armenio 20 : 10 Talleres Remedios
Argentino Quilmes 20 : 10 Sacachispas

Argentina – Primera C

Lower Table Round

Victoriano Arenas 20 : 10 San Martín Burzaco

Upper Table Round

Dock Sud 20 : 10 Deportivo Laferrere

Argentina – Primera D

Liniers 20 : 10 Deportivo Paraguayo

Australia – A-League

Western United 08 : 05 Adelaide United

Australia – W-League

Newcastle Jets PSTP Brisbane Roar

Bangladesh – Federation Cup

Abahani Chittagong 11 : 00 Bashundhara Kings

Bolivia – Primera División

Oriente Petrolero 23 : 30 San José
Aurora 23 : 30 Blooming
Atlético Palmaflor 19 : 30 Jorge Wilstermann
Guabirá 21 : 15 The Strongest

Brazil – Serie A

Grêmio 23 : 30 Atlético GO

Brazil – Serie B

Brasil de Pelotas 20 : 00 AD Confiança

Brazil – Carioca B2

Queimados 13 : 00 7 de Abril
Bela Vista 18 : 00 Mesquita
Carapebus 18 : 00 Barcelona RJ
Itaboraí Profute 18 : 00 CEAC / Araruama
Barra da Tijuca 18 : 00 Tigres do Brasil
Mageense 18 : 00 Casimiro de Abreu
Campo Grande 18 : 00 Céres
Pérolas Negras 18 : 00 Barra Mansa

Brazil – CBF Brasileiro U20

Flamengo U20 18 : 00 Fluminense U20

Chile – Primera División

Deportes Iquique 13 : 30 Palestino
Cobresal 20 : 00 Universidad de Chile
Universidad Concepción 22 : 30 Everton

Chile – Primera B

Deportes Santa Cruz 00 : 30 Ñublense

Chile – Segunda División

Lautaro de Buin 13 : 00 Deportes Vallenar
Recoleta 21 : 00 Iberia

Colombia – Primera A

Independiente Santa Fe 23 : 00 América de Cali

Congo DR – Ligue 1

Vita Club 14 : 30 Sanga Balende

Cyprus – 1. Division

Karmiotissa 15 : 00 APOEL
AEL 17 : 00 Olympiakos Nicosia

Cyprus – 2. Division

Akritas 12 : 30 Digenis Morphou
Alki Oroklini 12 : 30 Ahironas

Cyprus – 3. Division

Peyia 12 : 30 MEAP Nisou

Egypt – Premier League

Smouha 15 : 00 Zamalek
Al Ahly 17 : 30 Al Ittihad
Zamalek PSTP Al Ahly

England – National League

Woking 12 : 30 Eastleigh
Barnet PSTP Maidenhead United
Chesterfield PSTP King’s Lynn Town
Dagenham & Redbridge PSTP Bromley
Halifax Town 15 : 00 Altrincham
Notts County 15 : 00 Hartlepool United
Stockport County 15 : 00 Wrexham
Sutton United 15 : 00 Dover Athletic
Wealdstone 15 : 00 Boreham Wood
Weymouth 15 : 00 Torquay United
Yeovil Town 15 : 00 Aldershot Town

England – National League N / S

North

Fylde 15 : 00 Southport
Alfreton Town 15 : 00 Kettering Town
Brackley Town 15 : 00 Gloucester City
Chester 15 : 00 Chorley
Curzon Ashton 15 : 00 Bradford (Park Avenue)
Darlington 15 : 00 Blyth Spartans
Farsley Celtic 15 : 00 Boston United
Gateshead 15 : 00 Spennymoor Town
Kidderminster Harriers 15 : 00 AFC Telford United
Leamington 15 : 00 Hereford
York City 15 : 00 Guiseley

South

Bath City 15 : 00 Hungerford Town
Billericay Town 15 : 00 Braintree Town
Chelmsford City PSTP Concord Rangers
Dartford PSTP Tonbridge Angels
Eastbourne Borough 15 : 00 Maidstone United
Hampton & Richmond 15 : 00 Dulwich Hamlet
Havant & Waterlooville PSTP Dorking Wanderers
Hemel Hempstead Town 15 : 00 Oxford City
Slough Town PSTP St Albans City
Welling United 15 : 00 Ebbsfleet United

England – Non League Premier

Isthmian

Brightlingsea Regent PSTP Hornchurch
Carshalton Athletic PSTP Leatherhead
Cheshunt PSTP Corinthian-Casuals
Cray Wanderers PSTP Margate
East Thurrock United PSTP Bowers & Pitsea
Enfield Town PSTP Potters Bar Town
Folkestone Invicta PSTP Merstham
Kingstonian PSTP Bishop’s Stortford
Lewes PSTP Horsham
Wingate & Finchley PSTP Haringey Borough
Worthing PSTP Bognor Regis Town

Northern

Basford United PSTP Mickleover

England – Non League Div One

Whyteleafe CANC Guernsey

England – Counties Leagues

Combined Counties League Premier

Abbey Rangers PSTP Spelthorne Sports
Ascot United PSTP Badshot Lea
Cobham PSTP Egham Town
Frimley Green PSTP Camberley Town
Redhill PSTP Banstead Athletic
Hanworth Villa PSTP CB Hounslow United
Knaphill PSTP Southall
Guildford City PSTP Sutton Common Rovers

Eastern Counties League Premier

Brantham Athletic 15 : 00 Hadleigh United
Ely City 15 : 00 Newmarket Town
Swaffham Town 15 : 00 Thetford Town
Walsham Le Willows 15 : 00 Stowmarket Town
Wroxham 15 : 00 Norwich United

Essex Senior League

Enfield PSTP Woodford Town
St Margaretsbury PSTP Cockfosters
Southend Manor PSTP Walthamstow
Hashtag United PSTP Sporting Bengal United
Saffron Walden Town PSTP Takeley
Stansted PSTP Ilford

Hellenic League Premier

Tuffley Rovers PSTP Virginia Water
Reading City PSTP Ardley United
Brimscombe & Thrupp PSTP Lydney Town
Easington Sports 14 : 00 Shrivenham
Flackwell Heath PSTP Burnham
Holmer Green PSTP Windsor
Reading City PSTP Royal Wootton
Royal Wootton PSTP Binfield
Fairford Town 14 : 00 Longlevens
Westfields 14 : 00 Bishop’s Cleeve

Midland League Premier

AFC Wulfrunians 18 : 45 Haughmond

North West Counties League Premier

Runcorn Town 15 : 00 Warrington Rylands
1874 Northwich 19 : 45 Northwich Victoria
Whitchurch Alport PSTP Hanley Town

Northern Counties East League Premier

Staveley MW 15 : 00 Handsworth

Northern League One

North Shields PSTP Sunderland Ryhope CW
Sunderland RCA PSTP Hebburn Town
Thornaby PSTP Seaham Red Star
Bishop Auckland PSTP Whickham
Penrith AFC PSTP Consett

Southern Combination League Premier

Broadbridge Heath 11 : 00 Alfold
Eastbourne Town 11 : 00 Uckfield Town
Hassocks 11 : 00 East Preston
Lancing 11 : 00 Crawley Down Gatwick
Little Common 11 : 00 Peacehaven & Telscombe
Loxwood 11 : 00 Horsham YMCA
Pagham 11 : 00 Saltdean United
Steyning Town 11 : 00 Horley Town

Southern Counties East League Premier

AFC Croydon Athletic PSTP Balham
Bearsted PSTP K Sports
Fisher PSTP Welling Town
Tunbridge Wells PSTP Crowborough Athletic
Deal Town PSTP Canterbury City

Spartan South Midlands League Premier

Broadfields United PSTP Edgware Town
Arlesey Town PSTP Baldock Town
Aylesbury Vale Dynamos PSTP Crawley Green
Biggleswade United PSTP Potton United
Colney Heath PSTP London Colney
Dunstable Town PSTP Leighton Town
Eynesbury Rovers PSTP Newport Pagnell Town
Harpenden Town PSTP Harefield United
Leverstock Green PSTP Tring Athletic
North Greenford United PSTP Wembley

United Counties League Premier

Boston Town 19 : 45 Sleaford Town

Wessex League Premier

AFC Portchester PSTP Fareham Town

Western League Premier

Tavistock 15 : 00 Odd Down
Bitton PSTP Bridgwater Town
Cadbury Heath PSTP Exmouth
Chipping Sodbury Town 15 : 00 Brislington
Westbury United 15 : 00 Shepton Mallet

Ethiopia – Premier League

Sebeta Kenema 07 : 00 Kedus Giorgis
Awassa Kenema 12 : 00 Ethiopia Bunna

Guatemala – Liga Nacional

Municipal 17 : 00 Xelajú
Achuapa 17 : 00 Santa Lucía
Guastatoya 17 : 00 Iztapa
Cobán Imperial 17 : 00 Comunicaciones
Sacachispas 17 : 00 Antigua GFC
Deportivo Sanarate 17 : 00 Malacateco

Guinea – Ligue 1

Fello Star PSTP ASFAG
Loubha Télimélé PSTP Wakirya

India – Indian Super League

Bengaluru 14 : 00 Jamshedpur

Indonesia – Liga 1

Bali United PSTP Persiraja Banda Aceh
TIRA-Persikabo PSTP Barito Putera
Borneo PSTP Arema

Iran – Azadegan League

Fajr Sepasi 10 : 30 Qashqai
Kheybar Khorramabad 10 : 30 Arman Gohar
Shahrdari Astara 10 : 30 Khooshe Talaee Saveh
Navad Urmia 10 : 30 Esteghlal Mollasani
Gol Reyhan 10 : 30 Baadraan
Mes Kerman 10 : 30 Chooka Talesh
Havadar 10 : 30 Pars Jam Bushehr
Shahin Bushehr 10 : 30 Malavan
Esteghlal Khuzestan 10 : 30 Rayka Babol

Iraq – Iraqi League

Al Minaa Basra 11 : 00 Baghdad
Al Zawra’a 13 : 15 Zakho

Israel – Ligat ha’Al

Beitar Jerusalem 18 : 00 Ashdod
Hapoel Tel Aviv 18 : 45 Maccabi Tel Aviv

Israel – Liga Alef

North B

Hapoel Migdal HaEmek 12 : 00 Maccabi Bnei Raina

South B

Hakoah Ramat Gan 12 : 30 Maccabi Sha’arayim

Israel – Liga Bet

Hapoel Mahane Yehuda 18 : 00 Bnei Jaffa Ortodoxim

Mauritania – Premier League

Armée 12 : 00 Police
Inter Nouakchott 14 : 35 Trarza AC

Norway – Play-offs 1/2

Mjøndalen 16 : 00 Sogndal

Palestine – West Bank Premier League

Ahli Al-Khalil 13 : 00 Markez Balata
Al-Birah Institution 13 : 00 Jabal Al Mukaber

Paraguay – Division Profesional

Guaireña 00 : 00 Club Guaraní

Portugal – Primeira Liga

Rio Ave 18 : 45 Marítimo
Boavista 21 : 00 Sporting Braga

Portugal – Segunda Liga

Vilafranquense 15 : 00 Arouca

Portugal – Campeonato de Portugal Prio

União Almeirim 12 : 00 Sintrense

Qatar – Stars League

Al Gharafa 13 : 00 Umm Salal
Al Wakrah 15 : 30 Al Kharitiyath
Qatar SC 15 : 30 Al Sadd

Rwanda – National Soccer League

AS Kigali PSTP Musanze
Kiyovu Sports PSTP Espoir

Saudi Arabia – Division 1

Al Feiha 12 : 20 Al Khaleej
Al Bukayriyah 12 : 25 Al Ta’ee
Ohod 12 : 30 Al Adalah
Najran 12 : 35 Jeddah
Al Najoom 14 : 35 Arar

Scotland – FA Cup

Dundonald Bluebell 19 : 45 Queen’s Park

Turkey – Süper Lig

Gençlerbirliği 13 : 00 Kayserispor
Konyaspor 13 : 00 Rizespor
Beşiktaş 16 : 00 Sivasspor
Antalyaspor 16 : 00 Hatayspor

Turkey – 1. Lig

Bursaspor 16 : 00 Eskişehirspor

United Arab Emirates – Arabian Gulf Reserve League

Al Nasr U21 12 : 00 Al Dhafra U21
Ajman U21 14 : 00 Al Jazira U21
Al Ittihad Kalba U21 14 : 00 Al Ain U21
Bani Yas U21 14 : 00 Shabab Al Ahli U21

USA – NPSL

FC Golden State CANC Oxnard Guerreros