27 October 2020

0
85

England – Championship

Barnsley 19 : 45 Queens Park Rangers
Blackburn Rovers 19 : 45 Reading
Brentford 19 : 45 Norwich City
Middlesbrough 19 : 45 Coventry City
Swansea City 19 : 45 Stoke City
Wycombe Wanderers 19 : 45 Watford

Europe – UEFA Champions League

Lokomotiv Moscow 17 : 55 Bayern Munich
Shakhtar Donetsk 17 : 55 Internazionale
Atletico Madrid 20 : 00 Salzburg
Borussia M’gladbach 20 : 00 Real Madrid
Porto 20 : 00 Olympiakos Piraeus
Olympique Marseille 20 : 00 Manchester City
Liverpool 20 : 00 Midtjylland
Atalanta 20 : 00 Ajax

Italy – Coppa Italia

Sampdoria 13 : 00 Salernitana
Bologna 14 : 00 Reggina
Virtus Entella 14 : 00 Pisa
Pordenone 17 : 00 Monza

Netherlands – KNVB Beker

Twente 17 : 45 De Graafschap
VVV 18 : 45 Den Bosch
Heerenveen 18 : 45 TOP Oss
Dordrecht 20 : 00 Utrecht

Austria – Regionalliga

Stripfing 18 : 00 Wiener Neustadt

Austria – Landesliga

St. Pölten II 18 : 30 Retz

Austria – WFV Cup

Wienerfeld 17 : 30 Wiener Akademik
Red Star Penzing 17 : 45 Schwechat
Margaretner AC 18 : 30 Hellas Kagran
World Allstars 18 : 30 Union Mauer
Royal Rainer 19 : 00 Donau

Austria – Jugendliga U15

Tirol U15 13 : 00 Austria Wien U15

Bhutan – Premier League

Druk Stars 09 : 00 Ugyen Academy

Brazil – Serie B

Paraná 23 : 00 Oeste
Chapecoense 22 : 00 CSA

Brazil – Serie C

Vila Nova 23 : 00 Ferroviário

Brazil – Serie D

Itabaiana 23 : 00 Vitória da Conquista
Guarany de Sobral 18 : 00 América RN

Brazil – Paranaense 2

Azuriz 18 : 30 Nacional PR

Brazil – Paulista Série B

XV de Jaú 18 : 00 Inter de Bebedouro
Matonense 18 : 00 Francana
Itapirense 18 : 00 Brasilis
USAC 18 : 00 Atlético Mogi
Mauá 18 : 00 Mauaense
Barcelona EC 18 : 00 Osasco

Brazil – Brasileiro U17

Sport Recife U17 18 : 00 Bahia U17
Grêmio U17 18 : 00 Chapecoense U17
Corinthians U17 18 : 00 Botafogo U17
Vasco da Gama U17 18 : 00 América Mineiro U17
Cruzeiro U17 18 : 00 Fluminense U17
Flamengo U17 18 : 00 Athletico PR U17
Internacional U17 18 : 00 Vitória U17
Ceará U17 18 : 00 Santos U17
São Paulo U17 18 : 00 Goiás U17

Bulgaria – Second League

Lovech 15 : 30 Kariana Erden

Chile – Primera División

Palestino 19 : 00 Universidad Católica

Chile – Primera B

Unión San Felipe 16 : 30 San Luis

Chile – Segunda División

Iberia 15 : 00 Concepción
Recoleta 15 : 00 General Velásquez
San Antonio Unido 15 : 00 Deportes Vallenar
Fernández Vial 15 : 00 Colchagua
Independiente 21 : 00 Linares Unido

China PR – CSL

Guangzhou R&F / Qingdao Huanghai 07 : 30 Wuhan Zall / Henan Jianye

Colombia – Primera A

Águilas Doradas 23 : 00 Deportivo Pereira
Atlético Bucaramanga 01 : 00 Cúcuta Deportivo

Costa Rica – Primera División

Limón 21 : 00 Municipal Grecia

Czech Republic – 1. Liga U19

Opava U19 PSTP Pardubice U19

Denmark – Reserve League

Hobro Res. 12 : 00 AaB Res.

Denmark – U21 Ligaen

Husum U21 18 : 40 Albertslund IF U21

England – League One

AFC Wimbledon 19 : 00 Blackpool
Bristol Rovers 19 : 00 Hull City
Charlton Athletic 19 : 00 Oxford United
Crewe Alexandra 19 : 00 Lincoln City
Ipswich Town 19 : 00 Gillingham
Milton Keynes Dons 19 : 00 Wigan Athletic
Peterborough United 19 : 00 Burton Albion
Swindon Town 19 : 00 Accrington Stanley
Fleetwood Town 19 : 45 Shrewsbury Town
Plymouth Argyle 19 : 45 Doncaster Rovers
Portsmouth 19 : 45 Northampton Town
Rochdale 19 : 45 Sunderland

England – League Two

Crawley Town 18 : 30 Tranmere Rovers
Bolton Wanderers 19 : 00 Bradford City
Carlisle United 19 : 00 Morecambe
Forest Green Rovers 19 : 00 Grimsby Town
Harrogate Town 19 : 00 Stevenage
Leyton Orient 19 : 00 Exeter City
Mansfield Town 19 : 00 Barrow
Port Vale 19 : 00 Cheltenham Town
Southend United 19 : 00 Oldham Athletic
Walsall 19 : 00 Cambridge United
Newport County 19 : 45 Colchester United
Scunthorpe United 19 : 45 Salford City

England – National League

Aldershot Town 19 : 45 Torquay United
Boreham Wood 19 : 45 Woking
Bromley 19 : 45 Weymouth
Dover Athletic 19 : 45 Eastleigh
Halifax Town 19 : 45 Notts County
Hartlepool United 19 : 45 Altrincham
King’s Lynn Town 19 : 45 Wealdstone
Maidenhead United 19 : 45 Dagenham & Redbridge
Stockport County 19 : 45 Solihull Moors
Wrexham 19 : 45 Barnet
Yeovil Town 19 : 45 Sutton United

England – National League N / S

North

Boston United 19 : 45 Guiseley
Hereford 19 : 45 Bradford (Park Avenue)
Chester 19 : 45 Curzon Ashton

South

Hampton & Richmond 18 : 45 Eastbourne Borough

England – Non League Premier

Isthmian

Corinthian-Casuals 19 : 45 Bishop’s Stortford
Hornchurch 19 : 45 Haringey Borough
Potters Bar Town 19 : 45 Worthing

Northern

Ashton United PSTP Grantham Town
Bamber Bridge 19 : 45 Gainsborough Trinity
Basford United 19 : 45 Scarborough Athletic
Matlock Town 19 : 45 Nantwich Town
Mickleover 19 : 45 Hyde United
Radcliffe 19 : 45 Whitby Town
South Shields 19 : 45 United of Manchester
Stafford Rangers 19 : 45 Atherton Collieries
Stalybridge Celtic 19 : 45 Morpeth Town
Warrington Town 19 : 45 Buxton

Southern Central

Hednesford Town 19 : 30 Bromsgrove Sporting
Nuneaton Borough PSTP Peterborough Sports
AFC Rushden & Diamonds 19 : 45 Tamworth
Barwell 19 : 45 Rushall Olympic
Biggleswade Town 19 : 45 Coalville Town
Kings Langley 19 : 45 Banbury United
St Ives Town 19 : 45 Leiston
Stratford Town 19 : 45 Redditch United

Southern South

Hartley Wintney 19 : 30 Yate Town
Hayes & Yeading United 19 : 45 Chesham United
Hendon 19 : 45 Farnborough
Merthyr Town CANC Tiverton Town
Poole Town 19 : 45 Gosport Borough
Salisbury 19 : 45 Weston-super-Mare
Truro City 19 : 45 Wimborne Town
Walton Casuals 19 : 45 Metropolitan Police
Taunton Town 19 : 45 Dorchester Town

England – Non League Div One

Isthmian North

Witham Town 19 : 30 Heybridge Swifts
Basildon United 19 : 45 Canvey Island
Brentwood Town 19 : 45 Cambridge City
Bury Town 19 : 45 Felixstowe & Walton Utd
Coggeshall Town 19 : 45 Aveley
Histon 19 : 45 Romford
Hullbridge Sports 19 : 45 Dereham Town
Maldon & Tiptree 19 : 45 Tilbury
Soham Town Rangers 19 : 45 AFC Sudbury

Isthmian South Central

Ashford Town (Middlesex) 19 : 45 Chertsey Town
Barking 19 : 45 Waltham Abbey
Chipstead 19 : 45 South Park
Hanwell Town 19 : 45 FC Romania
Hertford Town 19 : 45 Chalfont St Peter
Marlow 19 : 45 Uxbridge
Northwood 19 : 45 Staines Town
Tooting & Mitcham United 19 : 45 Bedfont Sports
Ware 19 : 45 Harlow Town

Isthmian South East

Ashford United 19 : 45 Sevenoaks Town
Chichester City 19 : 45 Three Bridges
Faversham Town 19 : 45 VCD Athletic
Hastings United 19 : 45 Whitehawk
Hythe Town 19 : 45 Sittingbourne
Phoenix Sports 19 : 45 East Grinstead Town
Ramsgate 19 : 45 Herne Bay
Whitstable Town 19 : 45 Cray Valley PM
Whyteleafe 19 : 45 Burgess Hill Town

Northern North West

Kendal Town 19 : 45 Mossley
Marine 19 : 45 Pickering Town
Marske United 19 : 45 Widnes
Tadcaster Albion 19 : 45 Prescot Cables

Northern South East

Ilkeston Town 19 : 45 Chasetown
Sheffield 19 : 45 Stamford

Southern Central

AFC Kempston Rovers 19 : 30 Kidlington
St Neots Town 19 : 45 Biggleswade
Welwyn Garden City 19 : 45 AFC Dunstable
Yaxley 19 : 45 North Leigh

Southern South

Cinderford Town 19 : 30 Winchester City
Sholing 19 : 30 Frome Town
Barnstaple Town 19 : 45 Paulton Rovers
Basingstoke Town 19 : 45 Mangotsfield United
Cirencester Town 19 : 45 Willand Rovers

England – Counties Leagues

Combined Counties League Premier

Knaphill 19 : 30 Egham Town

Eastern Counties League Premier

Haverhill Rovers 19 : 30 Mildenhall Town
Brantham Athletic 19 : 45 Whitton United
Stowmarket Town 19 : 45 Walsham Le Willows
Wroxham 19 : 45 Swaffham Town

Essex Senior League

Clapton 19 : 45 Walthamstow
Redbridge 19 : 45 Cockfosters
Southend Manor 19 : 45 Takeley
Stansted 19 : 45 West Essex
St Margaretsbury 19 : 45 Hadley

Hellenic League Premier

Holmer Green 19 : 30 Burnham
Flackwell Heath 19 : 30 Ardley United

Midland League Premier

Coventry Sphinx 19 : 45 Coventry United
Newark Flowserve 19 : 45 Heather St Johns

North West Counties League Premier

1874 Northwich 19 : 45 Skelmersdale United
Bootle 19 : 45 Longridge Town
Burscough 19 : 45 Charnock Richard
Runcorn Town 19 : 45 Irlam
Warrington Rylands 19 : 45 Whitchurch Alport

Northern Counties East League Premier

AFC Mansfield PSTP Barton Town Old Boys
Goole 19 : 45 Yorkshire Amateur
Liversedge 19 : 45 Handsworth
Maltby Main 19 : 45 Eccleshill United

Northern League One

Sunderland Ryhope CW 19 : 30 Shildon AFC
Ashington AFC 19 : 30 Hebburn Town
Sunderland RCA 19 : 30 Guisborough Town
Newton Aycliffe 19 : 45 Consett

Southern Combination League Premier

Horsham YMCA 19 : 30 Loxwood
Crawley Down Gatwick 19 : 30 Broadbridge Heath

Spartan South Midlands League Premier

Oxhey Jets 19 : 30 Harefield United
Aylesbury Vale Dynamos 19 : 30 Eynesbury Rovers
Colney Heath 19 : 30 Leighton Town
Dunstable Town 19 : 30 Edgware Town
Leverstock Green 19 : 30 Arlesey Town
Newport Pagnell Town 19 : 45 Broadfields United
Biggleswade United 19 : 45 London Colney
Crawley Green 19 : 45 Harpenden Town
Wembley 19 : 45 Tring Athletic

United Counties League Premier

Peterborough N Star 19 : 45 Wellingborough Town

Wessex League Premier

Brockenhurst 19 : 30 Blackfield & Langley
Alresford Town 19 : 45 Lymington Town
Bashley 19 : 45 Shaftesbury Town
Fareham Town 19 : 45 Fleet Town
Hamworthy United 19 : 45 Amesbury Town
Tadley Calleva 19 : 45 Bournemouth FC
AFC Stoneham 19 : 45 Horndean

Western League Premier

Odd Down 19 : 30 Cadbury Heath
Brislington 19 : 30 Clevedon Town
Keynsham Town 19 : 45 Street

England – Lancashire FA Challenge Trophy

Lancaster City 19 : 30 Prestwich Heys

England – Central League Cup

Oxford United Res. 14 : 00 AFC Bournemouth Res.

England – Professional Development League

Ipswich Town U23 12 : 00 Sheffield Wednesday U23
Bristol City U23 13 : 00 Crewe Alexandra U23
Cardiff City U23 13 : 00 Hull City U23
Colchester United U23 13 : 00 Sheffield United U23
Queens Park Rangers U23 13 : 00 Barnsley U23

England – U18 Professional Development League

Birmingham City U18 13 : 30 Sheffield United U18

England – Youth Alliance

Grimsby Town U18 PSTP Rotherham U18

England – Youth Alliance Cup

Stevenage U18 12 : 00 Gillingham U18
AFC Wimbledon U18 13 : 00 Milton Keynes Dons U18
Plymouth Argyle U18 13 : 00 AFC Bournemouth U18
Oxford United U18 13 : 00 Portsmouth U18
Peterborough U18 13 : 30 Southend United U18

England – Women’s National League – Division One

Bradford City 19 : 45 Leeds

Estonia – II Liiga

TJK Legion II 17 : 00 Trans II

Estonia – U19 Eliitliiga Esiliiga

Legion U19 14 : 45 Nõmme Kalju U19

Europe – UEFA U17 Championship

Estonia U17 PSTP Northern Ireland U17
Slovakia U17 PSTP Republic of Ireland U17

Europe – UEFA Women’s Championship

Georgia 12 : 00 Israel
Moldova 13 : 00 Poland
Russia 14 : 00 Turkey
Romania 15 : 30 Switzerland
Greece 15 : 30 Ukraine
Czech Republic 16 : 00 Azerbaijan
Finland 16 : 15 Scotland
Wales 16 : 30 Norway
Italy 16 : 30 Denmark
Belarus 17 : 00 Northern Ireland
Estonia 17 : 00 Slovenia
Slovakia 17 : 00 Latvia
Lithuania 17 : 00 Belgium
Sweden 17 : 30 Iceland
Portugal 18 : 00 Cyprus
Kosovo 18 : 00 Netherlands
Austria 20 : 00 France

Europe – UEFA U19 Championship Women

Portugal U19 PSTP Czech Republic U19
Latvia U19 PSTP Romania U19
Slovakia U19 PSTP France U19
North Macedonia U19 PSTP Wales U19
Austria U19 PSTP Germany U19
Kazakhstan U19 PSTP Croatia U19
Poland U19 PSTP Norway U19
Faroe Islands U19 PSTP Bosnia-Herzegovina U19
Hungary U19 PSTP Scotland U19
Estonia U19 PSTP Montenegro U19
Sweden U19 PSTP Belgium U19
Cyprus U19 PSTP Azerbaijan U19
Northern Ireland U19 PSTP Switzerland U19
Armenia U19 PSTP Turkey U19
Russia U19 PSTP Denmark U19
Moldova U19 PSTP Albania U19
Slovenia U19 PSTP Netherlands U19
Lithuania U19 PSTP Israel U19
Iceland U19 PSTP Finland U19
Georgia U19 PSTP Bulgaria U19
Republic of Ireland U19 PSTP England U19
Kosovo U19 PSTP Greece U19

Europe – UEFA U17 Championship Women Qualification

Czech Republic U17 PSTP Norway U17
Georgia U17 PSTP Bosnia-Herzegovina U17

Faroe Islands – 1. Deild

Hoyvík Víkingur II
B36 II B71
07 Vestur AB II
HB II KÍ II

Georgia – Erovnuli Liga 2

Samgurali 11 : 00 WIT Georgia
Sioni 11 : 00 Gagra

Germany – Regionalliga

Bayern

Garching 18 : 00 Memmingen

Südwest

Aalen 18 : 00 FC Gießen

Germany – Reg. Cup Bremen

TuRa Bremen PSTP Findorff
Grohn PSTP Borgfeld
Roland Bremen PSTP Weyhe
Melchiorshausen PSTP VfL Bremen
Aumund-Vegesack PSTP Komet Arsten
ATSV Sebaldsbrück PSTP Bremer SV
Farge Rekum PSTP Hastedt
Huchting PSTP Union Bremen
Habenhauser FV PSTP Oberneuland
Woltmershausen PSTP Burg
SFL Bremerhaven PSTP Brinkumer SV
Lemwerder PSTP Geestemünde
OSC Bremerhaven PSTP Schwachhausen

Hungary – U19 League

Nyíregyháza Sp. U19 09 : 00 Győri ETO U19

Indonesia – Liga 1

Persebaya Surabaya PSTP Madura United
Bhayangkara PSTP Barito Putera
Persija PSTP PSS Sleman
Persita PSTP Persik Kediri

Iraq – Iraqi League

Zakho 13 : 00 Al Karkh
Al-Qasim 13 : 00 Naft Maysan

Jordan – League

Sahab 16 : 00 Al Hussein

Kazakhstan – Premier League

Shakhter Karagandy Kyzyl-Zhar

Liechtenstein – Cup

Triesen 19 : 00 Balzers

Luxembourg – Ligue 1 Women

Entente Itzig-Canach 19 : 00 Ell

Malta – First Division Women

Raiders Luxol 19 : 30 Kirkop United
Birkirkara 19 : 30 Mgarr United

Mauritania – Premier League

Nouakchott King’s 17 : 00 Garde Nationale
Trarza AC 19 : 40 Police

Mexico – Liga MX

Pachuca 03 : 00 Pumas UNAM

Moldova – Divizia A

Spartanii Selemet 12 : 00 Real Succes

Moldova – Cupa

Milsami Victoria Bardar

Netherlands – Eerste Klasse

Zaterdag C

GRC 14 PSTP LRC

Zaterdag E

Pelikaan-S PSTP Broekster Boys

Zondag C

Best Vooruit PSTP Brabantia

Netherlands – U21 Divisie 2

Excelsior U21 PSTP Roda JC U21

Norway – Eliteserien

Viking 18 : 00 Haugesund

Peru – Primera División

UTC Cajamarca 23 : 00 Deportivo Binacional

Peru – Segunda División

Santa Rosa PNP 15 : 30 Santos
Sport Chavelines Juniors 18 : 00 Unión Comercio
Union Huaral 20 : 30 Juan Aurich

Poland – Central Youth League

Górnik Zabrze U18 13 : 00 Korona Kielce U18

Republic of Ireland – First Division

Promotion Play-offs – Semi-finals

3rd ranked 4th ranked
2nd ranked 5th ranked

Regular Season

Athlone Town 19 : 45 Bray Wanderers
Cabinteely 19 : 45 Drogheda United
Galway United 19 : 45 UCD
Wexford 19 : 45 Longford Town
Cobh Ramblers 19 : 45 Shamrock Rovers II

Romania – Liga III

Serie 7

Gaz Metan Mediaş II 13 : 00 Flacăra Horezu
CSM Deva 13 : 00 Măgura Cisnădie
Hermannstadt II 13 : 00 Viitorul Şelimbăr

Serie 8

Crişul Chişineu Criş 13 : 00 Gloria Lunca Teuz Cermei

Serie 9

Arieşul Turda 13 : 00 Hunedoara

Russia – III Division

Syzran-2003 Zenit Penza

Saudi Arabia – Division 1

Al Jeel 14 : 40 Arar
Al Sahel 14 : 40 Al Draih
Al-Kawkab 14 : 50 Al Feiha
Ohod 15 : 20 Hajer

Saudi Arabia – King’s Cup

Al Hilal 14 : 55 Abha
Al Ahli 17 : 30 Al Nassr

Scotland – Football League

Berwick Rangers 19 : 45 Edinburgh University
Gala Fairydean Rovers 19 : 45 Spartans
Kelty Hearts 19 : 45 Vale of Leithen
Caledonian Braves 19 : 45 Dalbeattie Star

Scotland – Feeder Leagues

Camelon Juniors 19 : 30 Linlithgow Rose
Dunbar United 19 : 30 Penicuik Athletic
Musselburgh Athletic 19 : 30 Newtongrange Star
Tynecastle 19 : 30 Blackburn United
Tranent Juniors 19 : 30 Whitehill Welfare

Slovakia – Cup

Dukla Banská Bystrica PSTP Skalica

South Africa – PSL

Black Leopards 17 : 30 Baroka
Chippa United 17 : 30 Kaizer Chiefs

Spain – Segunda División

Girona 18 : 00 FC Cartagena

Spain – Liga Nacional Juvenil

Doramas U19 20 : 30 Las Palmas U19 II

St. Kitts and Nevis – Premier League

Cayon 00 : 00 Newtown United

Sweden – Elitettan

Jitex 17 : 30 Alingsås

Tahiti – Ligue 1

Manu Ura 06 : 00 Olympic Mahina

Ukraine – Persha Liga

Avanhard Alians Lypova Dolyna

Uruguay – Segunda División

Rampla Juniors 20 : 45 Albion
Atenas 22 : 30 Villa Española

Uzbekistan – Super League

Andijan 10 : 00 Qizilqum
Navbahor 12 : 00 Bunyodkor

Venezuela – Primera División

Group A

Deportivo Lara 21 : 00 Mineros de Guayana

Group B

Portuguesa 00 : 00 Gran Valencia

World – Friendlies Women

Germany 15 : 00 England