27 FEBRUARY 2021

0
272

England – Premier League

Manchester City 12 : 30 West Ham United
West Bromwich Albion 15 : 00 Brighton & Hove Albion
Leeds United 17 : 30 Aston Villa
Newcastle United 20 : 00 Wolverhampton Wanderers

England – Championship

AFC Bournemouth 12 : 30 Watford
Barnsley 15 : 00 Millwall
Birmingham City 15 : 00 Queens Park Rangers
Blackburn Rovers 15 : 00 Coventry City
Brentford 15 : 00 Stoke City
Luton Town 15 : 00 Sheffield Wednesday
Middlesbrough 15 : 00 Cardiff City
Preston North End 15 : 00 Huddersfield Town
Rotherham United 15 : 00 Reading
Swansea City 15 : 00 Bristol City

France – Ligue 1

Bordeaux 12 : 00 Metz
Dijon 16 : 00 PSG

Germany – Bundesliga

Bayern Munich 14 : 30 Köln
Borussia Dortmund 14 : 30 Arminia Bielefeld
Wolfsburg 14 : 30 Hertha BSC
Stuttgart 14 : 30 Schalke 04
RB Leipzig 17 : 30 Borussia M’gladbach

Italy – Serie A

Spezia 14 : 00 Parma
Bologna 17 : 00 Lazio
Hellas Verona 19 : 45 Juventus

Netherlands – Eredivisie

Utrecht 15 : 30 Emmen
ADO Den Haag 17 : 45 RKC Waalwijk
Vitesse 19 : 00 VVV
Heracles 20 : 00 Twente

Scotland – Premiership

Celtic 15 : 00 Aberdeen
Hibernian 15 : 00 Motherwell
Kilmarnock 15 : 00 Dundee United
St. Mirren 15 : 00 Ross County

Spain – La Liga

Eibar 13 : 00 Huesca
Sevilla 15 : 15 Barcelona
Deportivo Alavés 17 : 30 Osasuna
Getafe 20 : 00 Valencia

Albania – Superliga

Vllaznia Shkodër 12 : 00 Tirana
Bylis 12 : 00 Skënderbeu Korçë
Kastrioti Krujë 12 : 00 Apolonia Fier
Partizani Tirana 15 : 00 Laçi

Albania – 1st Division

Veleçiku Koplik 12 : 30 Erzeni Shijak
Vora 12 : 30 Korabi Peshkopi
Partizani Tirana II 12 : 30 Burreli
Oriku 12 : 30 Dinamo Tirana
Egnatia Rrogozhinë 12 : 30 Pogradeci
Besa Kavajë 12 : 30 Flamurtari
Tomori Berat 12 : 30 Lushnja
Tomori Berat CANC Luftëtari Gjirokastër

Albania – 2nd Division

Gramshi 12 : 30 Tërbuni Pukë
Bulqiza 12 : 30 Mirdita
Iliria Fushë-Krujë 12 : 30 Shkumbini Peqin
Shënkolli 12 : 30 Internacional Tirana
Sopoti Librazhd 12 : 30 Luzi 2008
Klosi 12 : 30 Valbona

Algeria – Ligue 2

Center

Lakhdaria 13 : 30 Amal Bou Saâda
USM El Harrach 13 : 30 JSM Béjaïa
USM Blida 13 : 30 RC Kouba
MO Béjaïa PSTP WA Boufarik
Msila 13 : 30 Ben Aknoun
RC Arbaâ 13 : 30 CR Béni Thour

East

HB Chelghoum Laïd 13 : 30 MSP Batna
US Chaouia 13 : 30 MO Constantine
Annaba 13 : 30 Khenchela
AS Khroub 13 : 30 Tadjenanet
CA Batna 13 : 30 El Eulma
CRB Ouled Djellal 13 : 30 Teleghma

Andorra – 2a Divisió

Ranger’s 19 : 30 Jenlai

Angola – Girabola

Recreativo do Libolo 14 : 00 Interclube
Sagrada Esperança 14 : 30 Recreativo da Caála
Baixa de Kassange 14 : 30 Santa Rita

Argentina – Liga Profesional Argentina

Argentinos Juniors 00 : 30 Vélez Sarsfield
Banfield 20 : 10 Colón
Talleres de Córdoba 20 : 10 Newell’s Old Boys
Independiente 22 : 20 Gimnasia La Plata

Australia – A-League

Western Sydney Wanderers 06 : 05 Adelaide United
Western Sydney Wanderers PSTP Central Coast Mariners
Melbourne Victory PSTP Adelaide United
Melbourne Victory 08 : 10 Western United
Perth Glory PSTP Western United

Australia – Victoria NPL

Eastern Lions 04 : 00 Bentleigh Greens
Avondale 04 : 15 Oakleigh Cannons
Hume City 09 : 00 Altona Magic

Australia – Victoria NPL Youth League

Eastern Lions U21 01 : 30 Bentleigh Greens U21
Port Melbourne U21 04 : 00 Melbourne Knights U21
Hume City U21 06 : 30 Altona Magic U21

Australia – New South Wales NPL

Northbridge Bulls 04 : 00 Sutherland Sharks
Sydney Olympic 06 : 30 Sydney United
Blacktown City 08 : 00 APIA Leichhardt Tigers

Australia – New South Wales NPL Youth League

Northbridge Bulls U20 02 : 00 Sutherland Sharks U20
Sydney Olympic U20 04 : 15 Sydney United U20
Manly United U20 06 : 00 Mt Druitt Town U20
Blacktown City U20 06 : 00 APIA Leichhardt U20

Australia – Tasmania Summer Cup

Riverside 03 : 00 Glenorchy Knights
Clarence Zebras 03 : 30 Launceston City
Kingborough Lions 06 : 00 Olympia Warriors

Austria – Bundesliga

Rapid Wien 16 : 00 Ried
LASK 16 : 00 Hartberg
Admira 16 : 00 Swarovski Tirol

Austria – 2. Liga

Dornbirn 13 : 30 Grazer AK
Vorwärts Steyr 19 : 25 Amstetten

Austria – Regionalliga

Mitte

Spittal PSTP Allerheiligen

Ost

Bruck / Leitha PSTP Mannsdorf-Großenzersdorf
Stripfing PSTP Neusiedl

Tirol

Kufstein Wörgl
Wacker Innsbruck II SVG Reichenau
Imst Kitzbühel
Hall Schwaz

Austria – Landesliga

Oberösterreich

Pöttinger Grieskirchen PSTP Union Perg

Wien

Donau PSTP ASV 13

Austria – Jugendliga U18

Tirol U18 11 : 00 Burgenland U18
Austria Wien U18 11 : 00 Vorarlberg U18
Ried U18 12 : 00 Red Bull Akademie U18
Sturm Graz U18 14 : 00 Rapid Wien U18
Admira U18 14 : 00 Wolfsberger AC U18
LASK Juniors OÖ U18 15 : 00 St. Pölten U18

Austria – Jugendliga U16

Austria Wien U16 09 : 00 Vorarlberg U16
Ried U16 10 : 00 Red Bull Akademie U16
Tirol U16 12 : 00 Burgenland U16
Admira U16 12 : 00 Wolfsberger AC U16
Sturm Graz U16 12 : 00 Rapid Wien U16
LASK Juniors OÖ U16 13 : 00 St. Pölten U16

Austria – Jugendliga U15

Austria Wien U15 09 : 00 Vorarlberg U15
Tirol U15 10 : 00 Burgenland U15
Admira U15 12 : 00 Wolfsberger AC U15
LASK Juniors OÖ U15 13 : 00 St. Pölten U15
Sturm Graz U15 13 : 30 Rapid Wien U15

Belgium – First Division A

Cercle Brugge 15 : 15 Waasland-Beveren
KV Oostende 17 : 30 Mechelen
Kortrijk 19 : 45 Zulte-Waregem

Belgium – First Division B

Union Saint-Gilloise 19 : 45 Lommel

Belgium – First Amateur Division

Thes Sport CANC Dender
Mandel United CANC Dessel Sport
Patro Eisden CANC KSV Roeselare

Belgium – Second Amateur Division

ACFF

RAAL La Louvière CANC Jette
Tubize CANC Warnant
RES Durbuy CANC US Givry

VFV A

Dikkelvenne CANC Sparta Petegem
Oudenaarde CANC Ninove
Ronse CANC Zelzate
KRC Gent CANC Harelbeke

VFV B

Londerzeel CANC Hades
Houtvenne CANC Pepingen-Halle
Sporting Hasselt CANC Bocholt
Lyra-Lierse Berlaar CANC Eendracht Aalst

Belgium – Third Amateur Division

ACFF A

Rapid Symphorinois CANC Tournai
Aische CANC Union Namur
Jeunesse Tamines CANC Binche

ACFF B

Rochefort CANC Herstal
Onhaye CANC Marloie Sport

VFV A

Sint-Niklase CANC FC Lebbeke

VFV B

Witgoor Sport CANC Eendracht Termien
Weerstand Koersel CANC Diest
KFC Turnhout CANC Wellen
Zwarte Leeuw CANC Racing Mechelen
De Kempen CANC Beringen
Lille CANC Esperanza Pelt
Nijlen CANC Betekom

Belgium – Provincial

Antwerpen

Oppuurs CANC Bornem
Wezel CANC Vosselaar
Vorselaar CANC Geel

Limburg

KFC Eksel CANC Bregel Sport
Achel CANC Juve Hasselt
Helson Helchteren CANC Alken
Zonhoven United CANC Herkol

Luxembourg

Longlier CANC Bastogne
Jeunesse Freylangeoise CANC Aubange
Sartoise CANC Libramont
Saint-Hubert CANC Arlon

Oost-Vlaanderen

Berlare CANC HO Kalken
Latem CANC Grembergen
Eendracht Aalter CANC Denderhoutem

West-Vlaanderen

Eendracht Wervik CANC SC Zonnebeke
Dadizele CANC Sparta Heestert
Rumbeke CANC Meulebeke
Oostnieuwkerke CANC Excelsior Zedelgem
Diksmuide CANC RC Lauwe

Belgium – Super League

Eendracht Aalst 13 : 00 Anderlecht
Standard Liège 13 : 30 White Star Woluwe

Belgium – First Division Women

Eva’s Tienen CANC Anderlecht II
Voorwaarts Zwevezele CANC RFC de Liege
Moldavo CANC Famkes Merkem
Ladies Genk II CANC SG-Tertre-Hautrage
Kontich CANC Gent II
Mechelen CANC Massenhoven
Standard Liège II CANC Wuustwezel

Belgium – Second Division Women

Group A

Egem Pittem CANC Svelta Melsele
SG-Tertre-Hautrage II CANC Wolvertem Merchtem
Havinnes CANC Zulte-Waregem II
Bredene CANC Sottegem
Olsa Brakel CANC Bosdam Beveren
Club Brugge II CANC Gent III
Eendracht Mazenzele CANC Eendracht Aalst II

Group B

Heist CANC Alken
Chastre II CANC White Star Woluwe II
Westerlo CANC Aywaille
VVC Brasschaat CANC Olympic Charleroi
Mechelen II CANC Vosselaar
Loyers CANC Irlande-Auderghem
Standard Liège III CANC Sibret

Bosnia and Herzegovina – Premijer Liga

Sloboda Tuzla 13 : 30 Tuzla City
Radnik Bijeljina 13 : 30 Velež
Borac Banja Luka 13 : 30 Olimpik Sarajevo
Zrinjski 13 : 30 Krupa na Vrbasu
Mladost Doboj Kakanj 13 : 30 Široki Brijeg

Brazil – Paulista A1

São Bento 19 : 30 Mirassol
Novorizontino 22 : 00 Ponte Preta

Brazil – Gaúcho 1

Caxias PSTP Grêmio
São Luiz 18 : 30 Ypiranga Erechim
Novo Hamburgo 19 : 00 Pelotas
Esportivo 19 : 00 EC São José
Brasil de Pelotas 19 : 00 Aimoré

Brazil – Mineiro 1

Uberlândia 19 : 30 Cruzeiro
Caldense 22 : 00 Tombense
América Mineiro 22 : 00 Boa

Brazil – State Leagues

Catarinense 1

Juventus SC 22 : 00 Criciúma

Sergipano 1

Sergipe 19 : 00 Lagarto

Amazonense

Manaus JC
Fast Clube Cliper
Nacional AM São Raimundo AM
Peñarol Iranduba
Princesa Solimões Amazonas

Capixaba

Real Noroeste 18 : 00 Estrela do Norte
Rio Branco ES 18 : 00 São Mateus
Rio Branco-VN 18 : 00 Serra
Vitória ES 18 : 00 Pinheiros

Maranhense

Bacabal 18 : 30 São José MA
Pinheiro 20 : 30 Imperatriz

Matogrossense

Dom Bosco 23 : 00 CEOV Operário
União Rondonópolis 21 : 00 Luverdense

Tocantinense

Interporto 19 : 00 Araguacema

Paulista A2

EC São Bernardo 18 : 00 Oeste
Atibaia 18 : 00 Monte Azul
Velo Clube 19 : 00 Água Santa
Osasco Audax 19 : 00 Juventus

Brazil – Copa do Nordeste

Vitória 19 : 00 Santa Cruz
Botafogo PB 19 : 00 4 de Julho
Altos 21 : 15 AD Confiança

Brazil – Carioca Women

Botafogo 18 : 30 Pérolas Negras
Flamengo 18 : 30 Fluminense
Boavista 18 : 30 América RJ
Angra dos Reis 18 : 30 Portuguesa RJ

Bulgaria – First League

Slavia Sofia 10 : 15 Arda
Ludogorets 13 : 00 CSKA Sofia
Cherno More 15 : 45 Beroe

Bulgaria – Second League

Vitosha Bistritsa CANC Yantra 2019
Kariana Erden CANC Sozopol
Dobrudzha 1919 12 : 00 Sportist Svoge
Minyor Pernik 12 : 00 Lokomotiv GO
Lokomotiv Sofia 1929 12 : 00 Neftohimik

Bulgaria – Third League

North-East

Dunav 12 : 00 Botev Novi Pazar
Svetkavitsa Tg 12 : 00 Dorostol
Septemvri Tervel 12 : 00 Ustrem Donchevo
Sportist G.Toshevo 12 : 00 Inter Dobrich

South-East

Borislav 2009 12 : 00 Levski Karlovo
Vereya 12 : 00 Yambol 1915
Maritsa Plovdiv 12 : 00 Haskovo
Nesebar 12 : 00 Atletik Kuklen
Rozova Dolina 12 : 00 Gigant Saedinenie
Spartak Plovdiv 12 : 00 Izvor Gorski izvor
Zagorets 12 : 00 Sokol Markovo
Dimitrovgrad 12 : 00 Chernomorets Burgas
Rodopa Smolyan 12 : 00 Karnobat

South-West

Nadezhda Dobroslavtsi 12 : 00 Marek
Vihren 12 : 00 Velbazhd
Balkan Botevgrad 12 : 00 Perun Kresna
Slivnishki geroy 12 : 00 Rilski Sportist
Pirin Razlog 12 : 00 Chavdar Etropole
Botev Ihtiman 12 : 00 Pirin Gotse Delchev
Belasitsa 12 : 00 Bansko
Oborishte 12 : 00 Granit Vladaya
Kyustendil 12 : 00 Levski Chepintsi

Burkina Faso – 1ère Division

USFA 15 : 30 Royal
RC Bobo-Dioulasso 15 : 30 Salitas
Douanes 15 : 30 Léopards
RCK 17 : 45 SONABEL

Burundi – Ligue A

Royal de Muramvya 13 : 00 Aigle Noir
Inter Star 13 : 00 Bumamuru

Colombia – Primera A

La Equidad 22 : 30 Boyacá Chicó

Colombia – Primera B

Unión Magdalena 23 : 00 Bogotá
Barranquilla 01 : 00 Atlético Huila
Orsomarso 20 : 00 Real Cartagena
Llaneros 20 : 00 Fortaleza CEIF
Valledupar 20 : 00 Leones
Atlético 20 : 15 Cortuluá

Costa Rica – Primera División

Municipal Grecia 21 : 00 Cartaginés
Jicaral 21 : 00 Guadalupe

Croatia – 1. HNL

Šibenik 14 : 00 Lokomotiva Zagreb
Rijeka 16 : 30 Hajduk Split

Croatia – 2. HNL

Cibalia 14 : 00 Inter Zaprešić
Rudeš 14 : 00 Kustošija
Solin 14 : 00 Opatija

Croatia – 3. HNL

North

Podravac Virje 14 : 00 Varteks Varaždin
Bjelovar 14 : 00 Podravina Ludbreg
Rudar Mursko Središće 14 : 00 Mladost Ždralovi

South

Jadran LP 14 : 00 Neretva Metković
Split 14 : 00 Primorac Biograd
Otok 14 : 00 Hrvatski vitez
Hrvace 14 : 00 Sloga Mravince
GOŠK Dubrovnik 14 : 00 Uskok Klis

Croatia – 1. HNL Juniori

Lokomotiva Zagreb U19 09 : 00 Osijek U19
Istra 1961 U19 09 : 00 Dinamo Zagreb U19
Orijent 1919 U19 09 : 00 Rijeka U19
Varaždin U19 09 : 00 Slaven Koprivnica U19
Hrv Dragovoljac U19 11 : 00 Hajduk Split U19

Cyprus – 2. Division

Digenis Ypsonas 13 : 30 Xylotympou
PAEEK 13 : 30 Omonia Aradippou
Aris 13 : 30 Omonia Psevda
Onisilos 13 : 30 Ahironas
Akritas 13 : 30 EN THOI Lakatamia
Digenis Morphou 13 : 30 AE Zakakiou
Anagennisi Deryneia 13 : 30 Othellos
ASIL Lysi 13 : 30 Kouris Erimi
Ayia Napa 13 : 30 Alki Oroklini

Cyprus – 3. Division

O Kormakitis PSTP Halkanoras
APEP PSTP Elpida Astromeritis
Ethnikos Assias PSTP Iraklis Yerolakkou
MEAP Nisou PSTP Elia Lythrodonta
Oroklini / Troulloi PSTP Peyia
Olympiada Lympion PSTP Ormideia
ENAD PSTP Amathous

Czech Republic – Czech Liga

Opava 13 : 00 Jablonec
Bohemians 1905 15 : 00 České Budějovice
Baník Ostrava 15 : 00 Teplice
Zbrojovka Brno 17 : 30 Viktoria Plzen

Czech Republic – 3. liga

ČFL A

Motorlet Praha PSTP Jiskra Domažlice
Písek PSTP Slavia Praha II
Baník Sokolov PSTP Viktoria Plzeň II
Povltava FA PSTP Admira Praha
Sokol Hostouň PSTP Loko Vltavín

ČFL B

Přepeře PSTP Dukla Praha II
Jablonec II PSTP Pardubice II
Slovan Velvary PSTP Chlumec nad Cidlinou
Ústí nad Orlicí PSTP Zbuzany

MSFL

Viktoria Otrokovice PSTP Velké Meziříčí
Frýdek-Místek PSTP Slovácko II
Slovan Rosice PSTP Vrchovina
Uherský Brod PSTP Vyškov
Odra Petřkovice PSTP Vysočina Jihlava II

Czech Republic – 4. liga

Ždírec nad Doubravou PSTP Havlíčkův Brod

Czech Republic – 1. Liga Women

Slovan Liberec 09 : 30 Slavia Praha
Sparta Praha 13 : 30 Horní Heršpice

Denmark – 1st Division

Kolding IF 13 : 00 Skive

Denmark – 2nd Division

Jammerbugt 12 : 00 Næsby

Denmark – Women’s Cup

Thy ThistedQ 12 : 00 Nordsjælland
Køge 12 : 00 Fortuna Hjørring

Djibouti – Division 1

Hayabley 14 : 00 Port
ASAS 16 : 00 Q5 / Nourie Transit

Ecuador – Liga Pro

Deportivo Cuenca 00 : 00 Guayaquil City
Universidad Católica 19 : 00 Manta
Macará 21 : 30 Independiente Valle

Egypt – Second League

Group A

Qena 12 : 30 Kima Aswan
Dayrout 12 : 30 Asyut Petrol
El Alameen 12 : 30 Sohag
Fayoum 12 : 30 Telephonaat Beni Suef
Beni Suef 12 : 30 Aluminium Nag Hammadi
Tahta 12 : 30 El Sharqia Dokhan
Asmant Asyut 12 : 30 Markaz Shabab Samosta
El Minya 12 : 30 Shoban Moslemen Qena

Group B

Tanta 12 : 30 El Seka El Hadid
Coca-Cola 12 : 30 Tersana
Al Nasr 12 : 30 ZED

England – League One

AFC Wimbledon 15 : 00 Hull City
Bristol Rovers 15 : 00 Shrewsbury Town
Charlton Athletic 15 : 00 Blackpool
Crewe Alexandra 15 : 00 Sunderland
Fleetwood Town 15 : 00 Accrington Stanley
Ipswich Town 15 : 00 Doncaster Rovers
Milton Keynes Dons 15 : 00 Oxford United
Peterborough United 15 : 00 Wigan Athletic
Plymouth Argyle 15 : 00 Lincoln City
Portsmouth 15 : 00 Gillingham
Rochdale 15 : 00 Burton Albion
Swindon Town 15 : 00 Northampton Town

England – League Two

Crawley Town 13 : 00 Exeter City
Bolton Wanderers 15 : 00 Barrow
Carlisle United 15 : 00 Oldham Athletic
Harrogate Town 15 : 00 Grimsby Town
Leyton Orient 15 : 00 Tranmere Rovers
Mansfield Town 15 : 00 Morecambe
Newport County 15 : 00 Stevenage
Port Vale 15 : 00 Cambridge United
Scunthorpe United 15 : 00 Cheltenham Town
Southend United 15 : 00 Salford City
Walsall 15 : 00 Bradford City
Forest Green Rovers 17 : 30 Colchester United

England – National League

Dover Athletic 15 : 00 Maidenhead United
Aldershot Town PSTP Eastleigh
Boreham Wood 15 : 00 Solihull Moors
Bromley 15 : 00 Altrincham
Dover Athletic PSTP Torquay United
Halifax Town PSTP Woking
King’s Lynn Town 15 : 00 Weymouth
Maidenhead United PSTP Notts County
Stockport County 15 : 00 Chesterfield
Wrexham 15 : 00 Wealdstone
Yeovil Town 15 : 00 Dagenham & Redbridge
Hartlepool United 17 : 20 Barnet

England – National League N / S

North

Fylde 15 : 00 Alfreton Town
AFC Telford United 15 : 00 Boston United
Bradford (Park Avenue) PSTP Darlington
Curzon Ashton 15 : 00 Chester
Gloucester City 15 : 00 Gateshead
Guiseley 15 : 00 Kettering Town
Kidderminster Harriers 15 : 00 Chorley
Leamington 15 : 00 Farsley Celtic
Southport 15 : 00 Blyth Spartans
Spennymoor Town 15 : 00 Brackley Town
York City PSTP Hereford

South

Bath City 15 : 00 Hampton & Richmond
Billericay Town 15 : 00 Maidstone United
Chippenham Town 15 : 00 Chelmsford City
Dorking Wanderers 15 : 00 Concord Rangers
Dulwich Hamlet 15 : 00 Hemel Hempstead Town
Eastbourne Borough PSTP Oxford City
Havant & Waterlooville 15 : 00 Welling United
Hungerford Town 15 : 00 St Albans City
Slough Town 15 : 00 Dartford
Tonbridge Angels 15 : 00 Ebbsfleet United

England – Non League Premier

Northern

Ashton United PSTP Matlock Town
Atherton Collieries PSTP Nantwich Town
Basford United PSTP Radcliffe
Buxton PSTP Stalybridge Celtic
United of Manchester PSTP Morpeth Town
Gainsborough Trinity PSTP Lancaster City
Grantham Town PSTP Whitby Town
Hyde United PSTP Stafford Rangers
Scarborough Athletic PSTP Witton Albion
South Shields PSTP Bamber Bridge
Warrington Town PSTP Mickleover

Southern Central

Banbury United PSTP Tamworth
Barwell PSTP St Ives Town
Hednesford Town PSTP Hitchin Town
Kings Langley PSTP AFC Rushden & Diamonds
Lowestoft Town PSTP Alvechurch
Needham Market PSTP Biggleswade Town
Nuneaton Borough PSTP Rushall Olympic
Redditch United PSTP Leiston
Royston Town PSTP Peterborough Sports
Stourbridge PSTP Coalville Town
Stratford Town PSTP Bromsgrove Sporting

Southern South

Chesham United PSTP Poole Town
Dorchester Town PSTP Metropolitan Police
Gosport Borough PSTP Yate Town
Harrow Borough PSTP Tiverton Town
Hartley Wintney PSTP Hayes & Yeading United
Hendon CANC Merthyr Town
Taunton Town PSTP Beaconsfield Town
Truro City PSTP Walton Casuals
Weston-super-Mare PSTP Farnborough
Wimborne Town PSTP Swindon Supermarine

England – Non League Div One

Isthmian South East

Ashford United CANC Guernsey

Northern North West

Brighouse Town PSTP Marine
Clitheroe PSTP Dunston UTS
Colne PSTP Trafford
Mossley PSTP Widnes
Ossett United PSTP Runcorn Linnets
Pontefract Collieries PSTP Pickering Town
Prescot Cables PSTP Marske United
Tadcaster Albion PSTP Kendal Town
Workington PSTP Ramsbottom United

Northern South East

Carlton Town PSTP Sheffield
Cleethorpes Town PSTP Glossop North End
Frickley Athletic PSTP Loughborough Dynamo
Ilkeston Town PSTP Wisbech Town
Kidsgrove Athletic PSTP Stamford
Lincoln United PSTP Newcastle Town
Spalding United PSTP Belper Town
Stocksbridge Park Steels PSTP Chasetown
Sutton Coldfield Town PSTP Market Drayton Town
Worksop Town PSTP Leek Town

Southern Central

AFC Dunstable PSTP North Leigh
Barton Rovers PSTP Yaxley
Bedworth United PSTP Bedford Town
Biggleswade PSTP Berkhamsted
Coleshill Town PSTP Didcot Town
Corby Town PSTP AFC Kempston Rovers
Daventry Town PSTP Wantage Town
Halesowen Town PSTP Thame United
St Neots Town PSTP Aylesbury United
Welwyn Garden City PSTP Kidlington

Southern South

Cinderford Town PSTP Bristol Manor Farm
Cirencester Town PSTP AFC Totton
Melksham Town PSTP Sholing
Slimbridge PSTP Larkhall Athletic
Mangotsfield United PSTP Highworth Town

England – Counties Leagues

Combined Counties League Premier

Ascot United PSTP Egham Town
Banstead Athletic PSTP Hanworth Villa
Colliers Wood United PSTP Cobham
Frimley Green PSTP Abbey Rangers
Guildford City PSTP Knaphill
Raynes Park Vale PSTP Spelthorne Sports
Redhill PSTP Camberley Town
Sheerwater PSTP CB Hounslow United
Southall PSTP Molesey
Sutton Common Rovers PSTP Badshot Lea

Eastern Counties League Premier

Clacton PSTP Mildenhall Town
Godmanchester Rovers PSTP Wroxham
Haverhill Rovers PSTP Brantham Athletic
Kirkley & Pakefield PSTP Ely City
Long Melford PSTP Stowmarket Town
Newmarket Town PSTP Walsham Le Willows
Norwich United PSTP Thetford Town
Whitton United PSTP Swaffham Town
Gorleston PSTP Hadleigh United

Essex Senior League

Hadley PSTP Southend Manor
Saffron Walden Town PSTP Sporting Bengal United

Hellenic League Premier

Virginia Water PSTP Binfield
Ardley United PSTP Holmer Green
Bishop’s Cleeve PSTP Flackwell Heath
Brimscombe & Thrupp PSTP Easington Sports
Longlevens PSTP Reading City
Lydney Town PSTP Windsor
Shrivenham PSTP Royal Wootton
Tuffley Rovers PSTP Burnham
Westfields PSTP Fairford Town

Midland League Premier

Racing Club Warwick PSTP Newark Flowserve
Coventry Sphinx PSTP Sporting Khalsa
Coventry United PSTP Gresley Rovers
Haughmond PSTP Highgate United
Heather St Johns PSTP AFC Wulfrunians
Lye Town PSTP Boldmere St. Michaels
Romulus PSTP Walsall Wood
Tividale PSTP Selston
Worcester City PSTP Stourport Swifts

North West Counties League Premier

1874 Northwich PSTP Winsford United
Barnoldswick Town PSTP Irlam
Bootle PSTP Ashton Athletic
Burscough PSTP Longridge Town
Northwich Victoria PSTP Avro
Padiham PSTP Congleton Town
Skelmersdale United PSTP Charnock Richard
Squires Gate PSTP Whitchurch Alport
Warrington Rylands PSTP Litherland Remyca

Northern Counties East League Premier

Albion Sports PSTP Thackley
Athersley Recreation PSTP Handsworth
Bridlington Town PSTP Knaresborough Town
Goole PSTP Eccleshill United
Liversedge PSTP Maltby Main
Penistone Church PSTP AFC Mansfield
Silsden PSTP Garforth Town
Staveley MW PSTP Hemsworth MW
Yorkshire Amateur PSTP Bottesford Town

Northern League One

Ashington AFC PSTP Guisborough Town
Bishop Auckland PSTP Shildon AFC
Newton Aycliffe PSTP Seaham Red Star
North Shields PSTP West Auckland Town
Penrith AFC PSTP Hebburn Town
Sunderland RCA PSTP Billingham Town
Thornaby PSTP Northallerton Town
Whickham PSTP Sunderland Ryhope CW
Whitley Bay PSTP Newcastle Benfield

Southern Combination League Premier

Uckfield Town PSTP Alfold
Broadbridge Heath PSTP Pagham
East Preston PSTP Horsham YMCA
Eastbourne Town PSTP Crawley Down Gatwick
Hassocks PSTP Newhaven
Horley Town PSTP Eastbourne United
Lancing PSTP Langney Wanderers
Little Common PSTP Steyning Town
Loxwood PSTP Lingfield
Peacehaven & Telscombe PSTP Saltdean United

Spartan South Midlands League Premier

London Colney PSTP Edgware Town
Arlesey Town PSTP Broadfields United
Aylesbury Vale Dynamos PSTP Oxhey Jets
Colney Heath PSTP North Greenford United
Eynesbury Rovers PSTP Biggleswade United
Harpenden Town PSTP Newport Pagnell Town
Leighton Town PSTP Wembley
Leverstock Green PSTP Crawley Green
Potton United PSTP Baldock Town
Tring Athletic PSTP Harefield United

United Counties League Premier

Lutterworth Town PSTP Cogenhoe United
Desborough Town PSTP Anstey Nomads
Boston Town PSTP Shepshed Dynamo
Harborough Town PSTP Pinchbeck United
Northampton ON Chenecks PSTP Leicester Nirvana
Quorn PSTP Peterborough N Star
Rothwell Corinthians PSTP Sleaford Town
Rugby Town PSTP Holbeach United
Loughborough University PSTP Wellingborough Town
Deeping Rangers PSTP Oadby Town

Wessex League Premier

Alresford Town PSTP Lymington Town
AFC Portchester PSTP Bournemouth FC
AFC Stoneham PSTP Portland United
Christchurch PSTP Cowes Sports
Fareham Town PSTP Amesbury Town
Hamble Club PSTP Fleet Town
Hamworthy United PSTP Horndean
Shaftesbury Town PSTP Brockenhurst
Tadley Calleva PSTP Blackfield & Langley
Bashley PSTP Baffins Milton Rovers

Western League Premier

Exmouth PSTP Westbury United
Bradford Town PSTP Hallen
Bridgwater Town PSTP Odd Down
Bridport PSTP Plymouth Parkway
Clevedon Town PSTP Bitton
Cribbs PSTP Chipping Sodbury Town
Roman Glass St George PSTP Keynsham Town
Shepton Mallet PSTP Buckland Athletic
Street PSTP Tavistock
Westbury United PSTP Brislington

England – FA Trophy

Notts County 15 : 00 Oxford City
Darlington 15 : 00 Hornchurch
Aldershot Town 15 : 00 Hereford
Woking 15 : 00 Torquay United

England – Premier League 2 Division One

Southampton U23 14 : 00 Manchester United U23
Liverpool U23 15 : 00 Arsenal U23

England – U18 Premier League

North

Liverpool U18 11 : 00 Everton U18
Manchester United U18 12 : 00 Derby County U18
Middlesbrough U18 12 : 00 Blackburn Rovers U18
Leeds United U18 13 : 00 Wolves U18
Burnley U18 13 : 00 Sunderland U18
Manchester City U18 14 : 00 Newcastle United U18

South

Norwich City U18 11 : 00 Chelsea U18
West Ham United U18 11 : 00 Brighton U18
Reading U18 11 : 30 Tottenham Hotspur U18
Arsenal U18 12 : 00 West Bromwich Albion U18
Fulham U18 12 : 00 Aston Villa U18
Leicester City U18 12 : 00 Crystal Palace U18

England – U18 Professional Development League

Charlton Athletic U18 11 : 00 Colchester United U18
Coventry City U18 11 : 00 Sheffield United U18
Swansea City U18 11 : 00 Queens Park Rangers U18
Birmingham City U18 11 : 30 Sheffield Wednesday U18
Crewe Alexandra U18 11 : 30 Barnsley U18
Bristol City U18 12 : 00 Millwall U18
Nottingham Forest U18 12 : 00 Wigan Athletic U18
Ipswich Town U18 13 : 00 Cardiff City U18

England – Youth Alliance

Morecambe U18 10 : 30 Salford City U18
Northampton Town U18 10 : 30 Stevenage U18
Mansfield Town U18 11 : 00 Rotherham U18
Notts County U18 11 : 00 Grimsby Town U18
Burton Albion U18 11 : 00 Lincoln City U18
Bolton Wanderers U18 11 : 00 Fleetwood Town U18
Accrington Stanley U18 11 : 00 Oldham Athletic U18
Southend United U18 11 : 00 AFC Wimbledon U18
Cambridge United U18 11 : 00 Leyton Orient U18
Yeovil Town U18 11 : 00 Plymouth Argyle U18
AFC Bournemouth U18 11 : 00 Cheltenham Town U18
Newport County U18 11 : 00 Oxford United U18
Rochdale U18 13 : 00 Port Vale U18

England – Youth Alliance Cup

Huddersfield Town U18 12 : 00 Walsall U18

Estonia – Winter Tournament

Tallinna Kalev 15 : 00 Trans

Finland – A-Junior League

Group A

Inter Turku U20 PSTP KaaPo Kaarina U20
GrIFK U20 PSTP Gnistan U20
Atlantis U20 PSTP HJK U20

Group B

Lahti U20 PSTP Haka U20
VJS U20 PSTP Ilves U20

Finland – Women’s Cup

Ilves 10 : 45 Åland United

France – Ligue 2

Toulouse 14 : 00 Amiens SC
Troyes 14 : 00 Ajaccio
Auxerre 18 : 00 Rodez
Caen 18 : 00 Paris FC
Châteauroux 18 : 00 Nancy
Clermont 18 : 00 Valenciennes
Dunkerque 18 : 00 Chambly
Grenoble Foot 38 18 : 00 Niort
Pau 18 : 00 Le Havre
Sochaux 18 : 00 Guingamp

France – National 1

Bourg-en-Bresse 17 : 00 Le Mans
Avranches 17 : 00 Lyon Duchère
Orléans 17 : 30 Cholet
Laval 18 : 00 Quevilly-Rouen
Bastia-Borgo 19 : 00 Stade Briochin
Créteil 19 : 00 Annecy
Sète 19 : 00 Bastia
Concarneau 19 : 00 Red Star
Villefranche 19 : 00 Boulogne

France – National 2

Group A

C’ Chartres 17 : 00 Blois
Fleury 91 17 : 00 Versailles
Poissy 17 : 00 Châteaubriant
Saint-Malo 17 : 00 Rouen
St-Pryvé St-Hilaire 17 : 00 Lorient II
Guingamp II 17 : 00 Sainte Geneviève
Caen II 17 : 00 Granville
Stade Plabennec 17 : 30 Vannes

Group B

Bobigny 17 : 00 Haguenau
Sedan 17 : 00 Reims II
Schiltigheim 17 : 00 Gazélec Ajaccio
St Maur Lusitanos 17 : 00 Belfort
Olympique St Quentin 17 : 00 Épinal
Auxerre II 17 : 00 Lens II
Metz II 17 : 00 Entente SSG
Paris 13 Atletico 17 : 30 Beauvais

Group C

Fréjus St-Raphaël 17 : 00 Rumilly Vallières
Martigues 17 : 00 Monaco II
Monts d’Or Azergues 17 : 00 Andrézieux
Hyères 17 : 00 Aubagne
Jura Sud Foot 17 : 00 Grasse
Saint-Priest 17 : 00 Toulon
Olympique Lyonnais II 17 : 00 Louhans-Cuiseaux
Olympique Marseille II 17 : 00 Marignane Gignac

Group D

Angoulême 17 : 00 Béziers
Bergerac 17 : 00 Chamalières
Bourges Foot 17 : 00 Canet Roussillon
Colomiers 17 : 00 Trélissac
Nantes II 17 : 00 Le Puy Foot
Romorantin 17 : 00 Bourges 18
Angers SCO II 17 : 00 Les Herbiers
Stade Montois 18 : 00 Moulins Yzeure Foot

France – National 3

Auvergne-Rhône-Alpes

Velay PSTP Moulins Football
Montluçon PSTP Saint-Étienne II
Lyon Duchère II PSTP Clermont II
Bourgoin-Jallieu PSTP Vaulx
Thonon Évian PSTP Hauts Lyonnais
Limonest PSTP Aurillac Arpajon
Chambéry PSTP Ain Sud

Grand-Est

Sarre Union PSTP Épernay
Raon l’Etape PSTP Biesheim
Saint-Louis Neuweg PSTP Troyes II
Illkirch Graffenstaden PSTP Thaon
Mulhouse PSTP Prix-lès-Mézières
Amnéville PSTP Colmar

France – Feminine Division 1

Montpellier 13 : 30 Dijon
Bordeaux 13 : 30 Le Havre
Paris FC 13 : 30 Guingamp
Fleury 91 13 : 30 Stade de Reims
Soyaux 14 : 15 Olympique Lyonnais
PSG 14 : 15 Issy

French Guiana – Régional 1

Etoile Matoury 18 : 30 Saint-Georges
Sinnamary 18 : 30 SC Kourou
Loyola 18 : 30 Oyapock
Olympique Cayenne 18 : 30 Agouado
Le Geldar 18 : 30 Remire
SC Kourou PSTP Olympique Cayenne
Etoile Matoury PSTP Agouado
Sinnamary PSTP Oyapock
ASC Ouest 19 : 00 Matoury
ASC Ouest PSTP Remire
CSC Cayenne PSTP Le Geldar

Gambia – GFA League

GAMTEL 16 : 00 Brikama United
Hawks 16 : 00 Real de Banjul

Georgia – Erovnuli Liga

Dinamo Tbilisi 14 : 00 Samgurali
Torpedo Kutaisi 16 : 00 Dinamo Batumi

Germany – 2. Bundesliga

Hannover 96 12 : 00 Greuther Fürth
Bochum 12 : 00 Würzburger Kickers
Holstein Kiel 12 : 00 Erzgebirge Aue

Germany – 3. Liga

Viktoria Köln 13 : 00 Hansa Rostock
Dynamo Dresden 13 : 00 Ingolstadt
Kaiserslautern 13 : 00 Meppen
Hallescher FC 13 : 00 Lübeck
Verl 13 : 00 Saarbrücken
Wehen Wiesbaden 13 : 00 Magdeburg

Germany – Regionalliga

Südwest

TSV Steinbach 13 : 00 Bahlinger SC
Bayern Alzenau 13 : 00 Aalen
Ulm 13 : 00 Astoria Walldorf
FC Gießen 13 : 00 FSV Frankfurt
Schott Mainz 13 : 00 Elversberg
Eintracht Stadtallendorf 13 : 00 Homburg
Pirmasens 13 : 00 Hessen Kassel
Hoffenheim II 13 : 00 Kickers Offenbach
Balingen 13 : 00 Sonnenhof Großaspach

West

Bergisch Gladbach 13 : 00 Wegberg-Beeck
Fortuna Köln 13 : 00 Sportfreunde Lotte
Preußen Münster 13 : 00 Köln II
Borussia M’gladbach II 13 : 00 Alemannia Aachen
Rot-Weiß Oberhausen 13 : 00 Wuppertaler SV
Schalke 04 II 13 : 00 Homberg
Rödinghausen 13 : 00 Straelen
Rot Weiss Ahlen 13 : 00 Bonner SC
Lippstadt 08 13 : 00 Wiedenbrück

Germany – Oberliga

Baden-Württemberg

Stuttgarter Kickers PSTP Spfr. Dorfmerkingen
SGV Freiberg PSTP Rielasingen-Arlen
Ilshofen PSTP Backnang
Sandhausen II PSTP CfR Pforzheim
Freiburger FC PSTP Oberachern
Bruchsal PSTP Astoria Walldorf II
Linx PSTP Neckarsulmer SU

Hessen

Baunatal PSTP Hünfelder SV
SV Steinbach PSTP Viktoria Griesheim
Hessen Dreieich PSTP SV Zeilsheim
Waldgirmes PSTP Fernwald
Dietkirchen PSTP Türk Gücü Friedberg
FC 1906 Erlensee PSTP Bad Vilbel

Schleswig-Holstein

TSB Flensburg PSTP Weiche Flensburg II
Husumer SV PSTP Altenholz
Bordesholm PSTP Inter Türkspor Kiel
Dornbreite Lübeck PSTP Oldenburger SV

Germany – Reg. Cup Schleswig-Holstein

Kilia Kiel PSTP Weiche Flensburg

Germany – U19 Bundesliga

Nord / Nordost

Wolfsburg U19 PSTP Hannover 96 U19
Hallescher FC U19 PSTP St. Pauli U19
Chemnitzer FC U19 PSTP Magdeburg U19
Union Berlin U19 PSTP Werder Bremen U19
Dynamo Dresden U19 PSTP Hamburger SV U19
Viktoria Berlin U19 PSTP Energie Cottbus U19
RB Leipzig U19 PSTP Holstein Kiel U19
Osnabrück U19 PSTP Hertha BSC U19

Süd / Südwest

Freiburg U19 PSTP Astoria Walldorf U19
Hoffenheim U19 PSTP Mainz 05 U19
Saarbrücken U19 PSTP Bayern München U19
Eintracht Frankf U19 PSTP Greuther Fürth U19
Karlsruher SC U19 PSTP Kickers Offenbach U19
Darmstadt 98 U19 PSTP Heidenheim U19
Kaiserslautern U19 PSTP Ulm U19
Nürnberg U19 PSTP Augsburg U19
Ingolstadt U19 PSTP Stuttgart U19

West

Bochum U19 PSTP MSV Duisburg U19
Viktoria Köln U19 PSTP Alemannia Aachen U19
Wuppertaler SV U19 PSTP Borussia Dortmund U19
Köln U19 PSTP Fortuna Düsseldorf U19
RW Oberhausen U19 PSTP Paderborn U19
Arminia Bielefeld U19 PSTP Fortuna Köln U19
Bayer Leverkusen U19 PSTP Rot-Weiss Essen U19
Borussia M’bach U19 PSTP Preußen Münster U19

Gibraltar – Premier Division

College 1975 11 : 00 Magpies
Lynx 15 : 00 Mons Calpe

Greece – Super League 1

Apollon Smirnis 15 : 15 OFI
Asteras Tripolis 17 : 30 PAOK

Greece – Super League 2

Diagoras 12 : 45 Karaiskakis
OF Ierapetra 12 : 45 Trikala
Chania 12 : 45 Ionikos

Guadeloupe – Division d’Honneur

Racing Club 00 : 30 Dynamo Le Moule
Arsenal 19 : 30 Stade Lamentinois
La Gauloise 19 : 30 Gosier
Amical Club 19 : 30 Moulien
Solidarité Scolaire 19 : 30 Sport St. François

Guatemala – Liga Nacional

Antigua GFC 17 : 30 Comunicaciones
Malacateco 18 : 00 Santa Lucía
Municipal 21 : 00 Guastatoya

Guatemala – Primera Division

Comunicaciones II 15 : 00 Aurora
Naranjeros Escuintla 17 : 00 Chimaltenango
Quiché 21 : 00 Plataneros

Honduras – Liga Nacional

Marathón 21 : 00 Real España

Hong Kong – Premier League

Warriors PSTP Pegasus
Kitchee PSTP Resources Capital
Southern District 11 : 00 Kitchee
Happy Valley 11 : 00 Eastern

Hungary – NB I

Budafoki MTE 13 : 45 Kisvárda
Puskás 16 : 00 Honvéd
MTK 18 : 30 Ferencvaros

Hungary – Nöi NB II

Keleti

Vasas Kubala Akadémia Nyírség
Kazincbarcika 13 : 00 Nyiregyháza Spartacus
Nagymágocs 13 : 00 Hatvan
Gyulai Amazonok 14 : 00 Újpest

Nyugati

Fehérvár MLE
SC Sopron 12 : 00 Nimród SE
Csepel Utánpótlás 13 : 00 Puskás
ZTE 13 : 00 Szentlőrinc

Iceland – League Cup

Keflavík 12 : 00 Selfoss
Grótta 14 : 00 Stjarnan
KA 17 : 00 HK
Thór 19 : 15 KR

Iceland – League Cup B

Sindri 12 : 00 Vídir
KFS 14 : 00 Thróttur Vogar
Ellidi 14 : 00 Ægir
ÍR 14 : 00 Haukar
Augnablik 14 : 00 Tindastóll
Völsungur CANC Einherji
Fjardabyggd 14 : 00 Dalvík / Reynir

Iceland – League Cup C

Álftanes 12 : 00 Skallagrímur

Iceland – Reykjavík / Faxaflói U19 A-Division

FH U19 11 : 30 Fjölnir / Vængir U19
Fylkir / Elliði U19 16 : 00 Stjarnan / KFG / Álf U19

Iceland – Reykjavík / Faxaflói U19 B-Division

Fram / Úlfarnir U19 12 : 00 Haukar / KÁ U19
KR / KV U19 13 : 00 Víkingur U19
Afturelding / Hvíti U19 13 : 00 ÍR / Léttir U19

Iceland – League Cup Women A

Breidablik 10 : 30 Fylkir
Stjarnan 14 : 00 Tindastóll
FH 15 : 00 Thór / KA

India – Indian Super League

Odisha 14 : 00 East Bengal

Israel – Ligat ha’Al

Bnei Sakhnin 13 : 00 Hapoel Haifa
Hapoel Kfar Saba 13 : 45 Hapoel Hadera
Bnei Yehuda 16 : 00 Maccabi Petah Tikva
Maccabi Netanya 16 : 45 Hapoel Tel Aviv
Maccabi Haifa 17 : 50 Ironi Kiryat Shmona

Israel – Liga Alef

North B

Maccabi Bnei Raina Hapoel Kaukab

South A

Hapoel Bnei Lod Dimona
Maccabi Yavne Holon Yermiyahu

South B

Maccabi Sha’arayim Nordia Jerusalem
Maccabi Ashdod Hapoel Ashkelon

Israel – Liga Bet

North A

Bnei HaGolan VeHaGalil PSTP Elnahada Nazareth
Maccabi Ironi Yafia PSTP Ironi Bnei Kabul
Hapoel Tuba-Zangariyye PSTP Bnei Bir al-Maksur
Hapoel Ironi Karmiel PSTP Tzeirey Tamra
Hapoel Ironi Arraba PSTP Maccabi Ahva Sha’ab

North B

MS Kfar Kama PSTP Ihud Bnei Baka
Hapoel Ramot Menashe PSTP Ihud Bnei Kfar Kara
Hapoel Ihud Bnei Jatt PSTP Maccabi Nujeidat Ahmed
Ahi Bir al-Maksur PSTP Ironi Nesher

South A

Beitar Petah Tikva PSTP Hapoel Kiryat Ono
Hapoel Mahane Yehuda PSTP Maccabi Ironi Amishav PT
Shimshon Tel Aviv PSTP Hapoel Kafr Qasim Shouaa
Bnei Jaffa Ortodoxim PSTP Sporting Tel Aviv

South B

Hapoel Gedera PSTP Ironi Modi’in
Beitar Yavne PSTP Bnei Eilat
Tzeirey Rahat PSTP MS Jerusalem
Shikun HaMizrah PSTP Hapoel Lod
Hapoel Yeruham PSTP Beitar Ir Ma’ale Adumim
Beitar Ashdod PSTP Maccabi Ironi Netivot

Israel – U19 Elite Division

Hap Ramat Hasharon U19 Beitar Nes Tubruk U19
Hapoel Hadera U19 Hapoel Rishon LeZion U19
Maccabi Haifa U19 Hapoel Nof HaGalil U19
Ironi Nesher U19 Beitar Jerusalem U19
Ashdod U19 Hapoel Raanana U19
Hapoel Tel Aviv U19 Maccabi Petah Tikva U19
Ironi Kiryat Shmona U19 Hapoel Be’er Sheva U19
Hapoel Ramat Gan U19 Maccabi Netanya U19
Bnei Sakhnin U19 Maccabi Tel Aviv U19

Italy – Serie B

Pordenone 13 : 00 Ascoli
Cosenza 13 : 00 Chievo
Cremonese 13 : 00 Frosinone
Pisa 13 : 00 Vicenza
Pescara 13 : 00 Lecce
SPAL 13 : 00 Reggina
Monza 15 : 00 Cittadella
Virtus Entella 17 : 00 Brescia

Italy – Serie C

Girone A

Pistoiese 14 : 00 AlbinoLeffe
Lucchese 14 : 00 Olbia
Novara 14 : 00 Pro Sesto
Giana Erminio 14 : 00 Pro Vercelli
Pro Patria 16 : 30 Como

Girone B

Imolese 14 : 00 Mantova
Sambenedettese 14 : 00 Südtirol
Matelica Calcio 14 : 00 Virtus Verona
Gubbio 14 : 00 Vis Pesaro
FeralpiSalò 16 : 30 Legnago Salus
Perugia 16 : 30 Modena

Girone C

Viterbese Castrense 11 : 30 Palermo
Virtus Francavilla 14 : 00 Monopoli
Cavese 14 : 00 Potenza Calcio
Catanzaro 14 : 00 Ternana
Bari 14 : 00 Foggia
Turris 16 : 30 Casertana

Italy – Campionato Primavera 1

Milan U19 10 : 00 Ascoli U19
Empoli U19 12 : 00 Internazionale U19

Italy – Campionato Primavera 2

Group A

Brescia U19 13 : 30 Venezia U19
Chievo Verona U19 13 : 30 Cremonese U19
Vicenza U19 13 : 30 Monza U19
Parma U19 13 : 30 Udinese U19
Pordenone U19 13 : 30 Cittadella U19
Reggiana U19 13 : 30 Verona U19

Group B

Crotone U19 13 : 30 Benevento U19
Frosinone U19 13 : 30 Pisa U19
Napoli U19 13 : 30 Spezia U19
Pescara U19 13 : 30 Lecce U19
Reggina U19 13 : 30 Cosenza U19
Virtus Entella U19 13 : 30 Salernitana U19

Italy – Campionato Primavera 3

Girone A

Como U19 13 : 30 Alessandria U19
Lecco U19 13 : 30 Novara U19
Pro Patria U19 13 : 30 Renate U19
Pro Sesto U19 13 : 30 Pro Vercelli U19

Girone B

Legnago Salus U19 13 : 30 Triestina U19
Padova U19 13 : 30 FeralpiSalò U19
Pergolettese U19 13 : 30 AlbinoLeffe U19
Südtirol U19 13 : 30 Virtus Verona U19

Girone C

Imolese U19 13 : 30 Carpi U19
Mantova U19 13 : 30 Cesena U19
Modena U19 13 : 30 Piacenza U19
Ravenna U19 13 : 30 San Marino U19

Girone D

Arezzo U19 13 : 30 Grosseto U19
Carrarese U19 13 : 30 Lucchese U19
Olbia U19 13 : 30 Pontedera U19
Pistoiese U19 13 : 30 Viterbese Castrense U19

Girone E

Fano U19 13 : 30 Ternana U19
Fermana U19 13 : 30 Sambenedettese U19
Matelica U19 13 : 30 Perugia U19
Vis Pesaro U19 13 : 30 Teramo U19

Girone F

Avellino U19 13 : 30 Cavese U19
Casertana U19 13 : 30 Turris U19
Foggia U19 13 : 30 Potenza Calcio U19
Juve Stabia U19 13 : 30 Paganese U19

Girone G

Catanzaro U19 13 : 30 Bari U19
Monopoli U19 13 : 30 Catania U19
Palermo U19 13 : 30 Vibonese U19
Virtus Francavilla U19 13 : 30 Bisceglie U19

Italy – Serie A Women

Pink Sport Bari 11 : 30 Milan
Napoli 11 : 30 Sassuolo
Florentia 13 : 30 Fiorentina
Internazionale 13 : 30 Hellas Verona

Japan – J1 League

Consadole Sapporo 05 : 00 Yokohama
Urawa Reds 05 : 00 Tokyo
Sanfrecce Hiroshima 05 : 00 Vegalta Sendai
Oita Trinita 05 : 00 Tokushima Vortis
Kashima Antlers 06 : 00 Shimizu S-Pulse
Shonan Bellmare 06 : 00 Sagan Tosu
Cerezo Osaka 07 : 00 Kashiwa Reysol
Vissel Kobe 08 : 00 Gamba Osaka

Japan – J2 League

Giravanz Kitakyushu 05 : 00 Albirex Niigata
V-Varen Nagasaki 05 : 00 Zweigen Kanazawa

Kenya – FKF Premier League

Bidco United 10 : 30 Tusker
Nzoia Sugar 12 : 00 Gor Mahia

Kenya – Super League

Vihiga Bullets 12 : 00 Kisumu Hot Stars
Silibwet 12 : 00 MCF
Fortune Sacco 12 : 00 Talanta
Soy United 12 : 00 Migori Youth
SoNy Sugar 12 : 00 Police

Korea Republic – K League 1

Jeonbuk Motors 05 : 00 Seoul
Daegu 07 : 30 Suwon

Korea Republic – K League 2

Gyeongnam 04 : 30 Anyang
Ansan Greeners 07 : 00 Gimcheon Sangmu
Jeonnam Dragons 07 : 00 Chungnam Asan

Kosovo – Superliga

Drita 12 : 00 Besa Pejë
Trepça’89 12 : 00 Prishtina
Drenica Skënderaj 12 : 00 Gjilani
Llapi 12 : 00 Ballkani
Arbëria 12 : 00 Feronikeli

Kuwait – Premier League

Al Shabab 13 : 55 Khaitan
Al Kuwait PSTP Al Nasar
Kazma 16 : 25 Al Kuwait
Kazma PSTP Al Qadsia

Lithuania – Super Cup

Žalgiris 12 : 35 Panevėžys

Luxembourg – Ligue 1 Women

Wormeldange-Munsbach-CSG 18 : 00 Progrès Niederkorn
Mamer 18 : 00 Rosport-Berd-Christnach
Wincrange 18 : 00 Entente Itzig-Canach
Jeunesse Junglinster 18 : 00 Sporting Bertrange
Young Boys 18 : 00 Ell
Fola Esch 18 : 00 Racing
Bettembourg 18 : 00 Swift Hesperingen

Madagascar – Pro League

3FB Toliara Adema
CS-Disciples Ilakaka

Malawi – Super League

Ekwendeni Hammers PSTP CIVO United
Mzuni PSTP Ntopwa

Malta – Premier League

Gzira United 13 : 00 Hamrun Spartans
Birkirkara 13 : 00 Floriana
Santa Lucia 17 : 00 Mosta
Hibernians 17 : 00 Zejtun Corinthians

Malta – Challenge League

Swieqi United 13 : 00 San Gwann
Qormi 17 : 00 St. Andrews

Malta – National Amateur League

Championship Round

Mgarr United 13 : 00 Melita

Promotion Play-offs – Quarter-finals

Attard 13 : 00 Mellieha / Xghajra Tornados
Zurrieq 13 : 00 Kirkop United
Msida St. Joseph 17 : 00 Rabat Ajax
Siggiewi 17 : 00 Marsaskala

Martinique – Division d’Honneur

Golden Star 00 : 00 RC Saint Joseph
New Star 00 : 00 Club Colonial
Rivière-Pilote 00 : 00 RC Lorrain
Golden Lion 19 : 30 Trénelle
Monnerot 19 : 30 Assaut
Essor-Préchotain 19 : 30 Club Franciscain
Olympique 19 : 30 Aiglon

Mauritius – Mauritian League

Savanne 12 : 00 Grande Riviere Sud Est
Bolton City 12 : 00 ASVP
Entente Boulet Rouge 12 : 00 Cercle de Joachim

Mexico – Liga MX

Puebla 01 : 30 Necaxa
Mazatlán 03 : 30 Querétaro

Mexico – Liga Premier Serie A

Deportivo Dongu 21 : 00 Cuautla
Pioneros de Cancún 21 : 00 Cañoneros Marina
Aguacateros CDU 21 : 00 Cruz Azul Hidalgo

Mexico – U20 League

Mexiquense U20 15 : 00 Atlas U20
León U20 15 : 45 Cruz Azul U20
América U20 17 : 00 Pachuca U20

Mexico – U17 League

Mazatlán U17 00 : 00 Querétaro U17
América U17 15 : 00 Pachuca U17
León U17 15 : 00 Cruz Azul U17
Mexiquense U17 17 : 30 Atlas U17

Mexico – Liga MX Femenil

Mazatlán 16 : 00 Atlas
Juárez 18 : 00 Atlético San Luis

Moldova – Divizia Națională

Petrocub 12 : 30 Dacia-Buiucani

Morocco – Botola Pro

Hassania Agadir 14 : 00 Renaissance Zemamra
Wydad Casablanca 16 : 15 RSB Berkane
Youssoufia Berrechid 18 : 30 Rapide Oued Zem

Morocco – Botola 2

UTS Rabat 14 : 00 Stade Marocain
KAC Kénitra 14 : 00 Ittihad Khemisset
Chabab Atlas Khénifra 14 : 00 Olympique Dcheïra

Netherlands – Eerste Divisie

Eindhoven 13 : 00 Volendam
Dordrecht 15 : 30 Helmond Sport

Netherlands – Tweede Divisie

Excelsior Maassluis PSTP Kozakken Boys
Spakenburg PSTP De Treffers
Scheveningen PSTP IJsselmeervogels
Rijnsburgse Boys PSTP ASWH
GVVV PSTP Quick Boys
Katwijk PSTP Noordwijk
TEC PSTP Volendam II
Sparta Rotterdam II PSTP HHC

Netherlands – Derde Divisie

SteDoCo PSTP VVOG
ACV PSTP Sparta Nijkerk
HSV Hoek PSTP ODIN ’59
Ajax Amateurs PSTP DOVO
Lisse PSTP Staphorst
Sportlust ’46 PSTP Barendrecht
Ter Leede PSTP Excelsior ’31
DVS ’33 PSTP Harkemase Boys
VVSB PSTP GOES

Netherlands – Hoofdklasse

Zaterdag A

Zwaluwen PSTP Achilles ’29
Achilles Veen PSTP SC Feyenoord
Poortugaal PSTP Spijkenisse
Capelle PSTP Rijsoord
Smitshoek PSTP Scherpenzeel
DHSC PSTP ARC
Jodan Boys PSTP Rijnvogels
DUNO PSTP FC ‘s-Gravenzande

Zaterdag B

Swift PSTP ONS Sneek
NSC PSTP Buitenpost
AZSV PSTP De Dijk
SDC Putten PSTP Genemuiden
Berkum PSTP RKAV Volendam
DETO Twenterand PSTP Noordscheschut
Urk PSTP Eemdijk
HZVV PSTP Flevo Boys

Netherlands – Eerste Klasse

Zaterdag A

BOL PSTP WV-HEDW
Forum Sport PSTP Die Haghe
Valken ’68 PSTP Argon
Honselersdijk PSTP Voorschoten ’97
ZOB PSTP Nootdorp
VELO PSTP Monnickendam
AFC II PSTP Zwaluwen ’30

Zaterdag B

BVCB PSTP Oranje Wit
Nieuwenhoorn PSTP Heerjansdam
Terneuzense Boys PSTP XerxesDZB (Zat)
Nieuw Lekkerland PSTP Heinenoord
Brielle PSTP RVVH
Neptunus-Schiebroek PSTP Papendrecht
Kloetinge PSTP SHO

Zaterdag C

De Bilt PSTP GRC 14
Zuidvogels PSTP LRC
Montfoort PSTP Sliedrecht
Breukelen PSTP Almkerk
WNC PSTP Woudenberg
Roda ’46 PSTP SVL
Nivo Sparta PSTP Huizen

Zaterdag D

SVZW PSTP SVI
Nunspeet PSTP DOS ’37
Hierden PSTP Bennekom
Go Ahead PSTP De Merino’s
DOS Kampen PSTP KHC
DZC ’68 PSTP SDV Barneveld
Apeldoorn PSTP DTS Ede

Zaterdag E

Leeuwarder Zwaluwen PSTP Oranje Nassau
WHC PSTP Balk
Burgum PSTP Blauw Wit ’34
Olde Veste ’54 PSTP PKC ’83
Pelikaan-S PSTP Drachtster Boys
Zeerobben PSTP Broekster Boys
Winsum PSTP VV Groningen

Netherlands – Topklasse Women

Saestum PSTP Eindhoven
Eldenia PSTP Ter Leede
DSS PSTP Wartburgia
RVVH PSTP Be Quick ’28
Rijnvogels PSTP DTS Ede
Woezik PSTP SSS

Netherlands – Hoofdklasse Women

Barendrecht PSTP ACV
Knickerbockers PSTP RCL
Stiens PSTP Wartburgia II
Oranje Nassau PSTP Heerenveense Boys
Reiger Boys PSTP Sparta / JVOZ
Saestum II PSTP Berkum

Netherlands – Eerste Klasse Women

Group A

RVVH II PSTP IJFC
CSW PSTP Ter Leede II
Hercules PSTP Berkel
Sporting ’70 PSTP Blauw Geel ’55
DZC ’68 PSTP SSS II
‘t Gooi PSTP IJzendijke

Group B

Oranje Nassau II PSTP Epe
Klarenbeek PSTP Winsum
Helpman PSTP Be Quick ’28 II
Vitesse ’63 PSTP De Weide
ASC ’62 PSTP HZVV
AZSV PSTP Sint Annaparochie

New Caledonia – Super Ligue

Horizon Patho CANC AS Mont-Dore
Ne Drehu CANC Baco
Hienghène Sport CANC Magenta
Kunié CANC Wetr
Tiga Sport CANC Lössi

New Zealand – Premiership

Team Wellington 00 : 00 Hamilton Wanderers
Canterbury United 01 : 00 Wellington Phoenix Res.
Auckland City 02 : 00 Waitakere United

Nicaragua – Liga Primera U20

Municipal Jalapa U20 21 : 00 Real Madriz U20

North Macedonia – Second League

East

Bregalnica Štip 13 : 00 Pobeda
Tikveš 13 : 00 Rosoman
Sloga Vinica 13 : 00 Pehchevo
Osogovo 13 : 00 Sasa
Kozuv Gevgelija 13 : 00 Plačkovica

West

Kadino 13 : 00 Labunishta
Vardar Forino 13 : 00 KF Gostivari
Ohrid 13 : 00 Korab Debar
Velazerimi 77 13 : 00 Veleshta
Skopje 13 : 00 Drita

Northern Ireland – Premiership

Carrick Rangers 15 : 00 Cliftonville
Coleraine 15 : 00 Warrenpoint Town
Crusaders 15 : 00 Glenavon
Portadown 15 : 00 Ballymena United
Dungannon Swifts 17 : 30 Glentoran

Northern Ireland – Championship

Loughgall CANC Ballinamallard United
Knockbreda CANC Queen’s University
H&W Welders CANC Ards
Dergview CANC Institute
Dundela CANC Newry City
Ballyclare Comrades CANC Annagh United

Northern Ireland – Premiership Development League

Ballymena United U20 PSTP Portadown U20
Coleraine U20 PSTP Warrenpoint Town U20
Glenavon U20 PSTP Crusaders U20
Glentoran U20 PSTP Dungannon Swifts U20

Norway – Nasjonal U19 Champions League

Bodø / Glimt U19 15 : 30 Tromsø U19

Panama – LPF

Independiente 00 : 00 Veraguas
Universitario 20 : 00 San Francisco

Panama – Liga Prom

Eastern Conference

Costa del Este II 00 : 00 Alianza II
Tauro II 14 : 00 San Martín
Champions Academy 21 : 00 Colón C-3
Panamá City 22 : 00 Plaza Amador II

Western Conference

UDELAS 20 : 00 Panamá Oeste
Atlético Chiriquí II 22 : 00 Herrera II

Paraguay – Division Profesional

Sol de América 22 : 30 Club Guaraní

Poland – Ekstraklasa

Stal Mielec 14 : 00 Lechia Gdańsk
Jagiellonia Białystok 16 : 30 Piast Gliwice
Górnik Zabrze 19 : 00 Legia Warszawa

Poland – I Liga

ŁKS Łódź 11 : 40 Odra Opole
Sandecja Nowy Sącz 12 : 00 Miedź Legnica
Stomil Olsztyn 12 : 00 Tychy 71
Zagłębie Sosnowiec 14 : 00 Nieciecza
Bełchatów 15 : 00 Górnik Łęczna

Poland – II Liga

Znicz Pruszków 11 : 00 Wigry Suwałki
Lech Poznań II 12 : 00 Stal Rzeszów
Pogoń Siedlce 12 : 00 Bytovia Bytów
SKRA Częstochowa 12 : 00 Garbarnia Kraków
Olimpia Grudziądz 13 : 00 Motor Lublin
Olimpia Elbląg 13 : 00 Kalisz
GKS Katowice 16 : 00 Sokół Ostróda

Poland – III Liga

Group 1

Jagiellonia II 11 : 00 Ruch Wysokie Mazowieckie
Błonianka Błonie 17 : 00 Pogoń Grod. Mazowiecki

Group 4

Korona Kielce II 11 : 00 Stal Kraśnik
KSZO 1929 12 : 00 Sokół Sieniawa
Hetman Zamosc 13 : 00 Wiązownica
Wólczanka W. Pełkińska 13 : 00 Wisła Puławy
Podlasie Biała Podlaska 13 : 00 Orlęta Radzyń Podlaski
Podhale Nowy Targ 13 : 30 Lewart
Wisłoka Dębica 13 : 30 Siarka Tarnobrzeg

Portugal – Primeira Liga

Famalicão 15 : 30 Farense
Santa Clara 18 : 00 Paços de Ferreira
Porto 20 : 30 Sporting CP

Portugal – Segunda Liga

Sporting Covilhã 11 : 00 Feirense
Arouca 15 : 00 Cova Piedade
Vilafranquense 17 : 00 Porto II

Portugal – Campeonato de Portugal Prio

Group B

Tirsense 10 : 45 Vitória Guimarães II
Pevidém 12 : 45 Felgueiras 1932

Group F

Pêro Pinheiro 15 : 00 Alverca

Group H

Vitória Setúbal 15 : 00 Lusitano GC Évora

Portugal – Liga Revelação U23

Boavista U23 11 : 00 Portimonense U23
Académica U23 11 : 00 Cova da Piedade U23

Portugal – 1a Divisão Women

Albergaria 15 : 00 Sporting Braga

Qatar – Second Division

Al Waab 15 : 15 Lusail City
Al Mesaimeer PSTP Al Markhiya
Al Shahaniya 15 : 15 Al Mesaimeer

Romania – Liga I

Gaz Metan Mediaş 10 : 30 UTA Arad
Academica Clinceni 13 : 00 Astra
Chindia Târgovişte 18 : 00 Universitatea Craiova

Romania – Liga II

Unirea Slobozia 09 : 00 ASU Poli Timişoara
Metaloglobus 09 : 00 Aerostar Bacău
Mioveni 09 : 00 Comuna Recea
CSM Reşiţa 09 : 00 Dunărea Călăraşi
Ripensia Timişoara 09 : 00 Csikszereda

Russia – Premier League

Khimki 11 : 00 Ufa
Zenit 13 : 30 Rostov
Lokomotiv Moscow 16 : 00 CSKA Moscow
Sochi 16 : 00 Arsenal Tula

Russia – FNL

Yenisey Volgar Astrakhan
Spartak Moskva II Dinamo Bryansk
Orenburg 10 : 00 Fakel
Alaniya Vladikavkaz 11 : 00 Tom Tomsk
Irtysh 11 : 00 Neftekhimik
Veles 11 : 00 Akron
Nizhny Novgorod 11 : 00 Krylya Sovetov
Tekstilshchik 12 : 00 Chertanovo
Chayka 12 : 00 Shinnik
Torpedo Moskva 13 : 00 SKA Khabarovsk
Baltika 15 : 00 Krasnodar II

Russia – Youth Championship

Ufa U19 08 : 00 Strogino U19
Akademiya Konoplev U19 09 : 00 Rubin Kazan U19
Akhmat Grozny U19 10 : 00 Dinamo Moskva U19

Rwanda – National Soccer League

Rutsiro PSTP Espoir

San Marino – Campionato

Faetano 14 : 00 Libertas
Cosmos 14 : 00 La Fiorita
Juvenes / Dogana 14 : 00 Fiorentino
Murata 14 : 00 Pennarossa

Saudi Arabia – Pro League

Al Batin 12 : 50 Al Wahda
Al Ittifaq 15 : 15 Al Taawon
Al Faisaly 17 : 30 Al Ahli

Saudi Arabia – Youth League

Al Quadisiya U19 12 : 40 Al Ahli U19
Al-Feiha U19 13 : 00 Al Faisaly U19
Al Ta’ee U19 13 : 10 Hajer U19
Ohod U19 13 : 25 Al Nassr U19
Al Ittihad U19 13 : 25 Al Hilal U19
Al Wahda U19 13 : 25 Al Fateh U19
Al Ittifaq U19 15 : 25 Abha U19
Al Taawon U19 15 : 50 Al Shabab U19

Scotland – Championship

Ayr United 15 : 00 Arbroath
Greenock Morton 15 : 00 Dundee
Queen of the South 15 : 00 Dunfermline Athletic
Raith Rovers 15 : 00 Alloa Athletic

Scotland – League One

Airdrieonians PSTP Forfar Athletic
Clyde PSTP Dumbarton
Cove Rangers PSTP Falkirk
East Fife PSTP Peterhead
Partick Thistle PSTP Montrose

Scotland – League Two

Annan Athletic PSTP Brechin City
Cowdenbeath PSTP Stirling Albion
Edinburgh City PSTP Queen’s Park
Elgin City PSTP Albion Rovers
Stranraer PSTP Stenhousemuir

Scotland – Football League

Highland League

Brora Rangers PSTP Fraserburgh
Buckie Thistle PSTP Strathspey Thistle
Clachnacuddin PSTP Formartine United
Inverurie Loco Works PSTP Rothes
Keith PSTP Huntly
Lossiemouth PSTP Fort William
Nairn County PSTP Deveronvale
Turriff United PSTP Wick Academy

Lowland League

Berwick Rangers PSTP Cumbernauld Colts
Bo’ness United PSTP Gretna 2008
BSC Glasgow PSTP East Kilbride
Dalbeattie Star PSTP Spartans
East Stirlingshire PSTP Vale of Leithen
Edinburgh University PSTP Gala Fairydean Rovers
Kelty Hearts PSTP Civil Service Strollers
Stirling University PSTP Caledonian Braves

Scotland – Feeder Leagues

East of Scotland

Blackburn United PSTP Sauchie Juniors
Dunbar United PSTP Jeanfield Swifts
Linlithgow Rose PSTP Musselburgh Athletic
Lothian Hutchison PSTP Crossgates Primrose
Dundonald Bluebell PSTP Newtongrange Star
Penicuik Athletic PSTP Camelon Juniors
Tranent Juniors PSTP Inverkeithing Hillfield
Tynecastle PSTP Hill Of Beath Hawthorn
Whitehill Welfare PSTP Broxburn Athletic

South of Scotland

Nithsdale Wanderers PSTP Caledonian Braves II
Wigtown & Bladnoch PSTP Lochmaben
Creetown PSTP Stranraer II
Lochar Thistle PSTP St. Cuthbert Wanderers
Upper Annandale PSTP Mid-Annandale
Newton Stewart PSTP Threave Rovers

Serbia – Super Liga

Novi Pazar Mačva Šabac
Radnički Niš Spartak Subotica
Crvena Zvezda Proleter Novi Sad
Metalac GM Bačka Topola
Bačka Palanka Čukarički
Zlatibor Čajetina Voždovac
Rad Beograd Mladost Lučani
Vojvodina Napredak
Inđija Partizan
Radnik Surdulica Javor Ivanjica

Serbia – Prva Liga

Kolubara Dinamo Vranje
Loznica Trayal Kruševac
Zemun Budućnost Dobanovci
Borac Čačak Jagodina
Žarkovo Železničar Pančevo
Radnički Kragujevac Dubočica
Kabel Novi Sad Sloga Kraljevo
Radnički Pirot Radnički Sr. Mitrovica
IMT Novi Beograd Grafičar

Serbia – Srpska Liga

Budućnost Popovac 12 : 00 Jedinstvo Paraćin
SFS Borac 12 : 00 Kablovi Zaječar
Pčinja Trgovište 12 : 00 Dunav Prahovo
Trstenik PPT 12 : 00 Sinđelić Niš

Serbia – Super Liga Žene

Sloga Radnički Mašinac Niš
Radnički 1923 Spartak Subotica
Požarevac Zemun
Kolubara LASK Crvena Zvezda
Vojvodina Kanjiža

Slovakia – Super Liga

Nitra 13 : 00 Zlaté Moravce
Ružomberok 13 : 00 Senica
Pohronie 13 : 00 Trenčín
DAC 13 : 00 Zemplín Michalovce
Spartak Trnava 16 : 00 Žilina

Slovakia – 2. liga

Petržalka 12 : 00 Žilina II
Slavoj Trebišov 13 : 00 Dukla Banská Bystrica
Dubnica 13 : 00 Skalica
Komárno 13 : 00 Poprad
Partizán Bardejov 13 : 00 Púchov

Slovakia – U19 League

Senica U19 10 : 00 Dukla U19
Spartak Trnava U19 10 : 00 Zemplín Michalovce U19
Ružomberok U19 10 : 00 Žilina U19
Poprad U19 10 : 00 DAC U19
Nitra U19 10 : 00 Slovan Bratislava U19
Podbrezová U19 10 : 00 Trenčín U19

Slovenia – 1. SNL

Celje 14 : 00 Tabor Sežana
Maribor 16 : 15 Olimpija

Solomon Islands – S-League

Malaita Kingz 03 : 00 Henderson Eels
KOSSA 05 : 00 Isabel United

South Africa – Cup

Mamelodi Sundowns 13 : 00 Polokwane City
Black Leopards 13 : 00 AmaZulu
Maritzburg United 16 : 00 Orlando Pirates

Spain – Segunda División

Rayo Vallecano 15 : 00 Ponferradina
Almería 17 : 15 Lugo
Castellón 19 : 30 Las Palmas
UD Logroñés 20 : 00 Mallorca

Spain – Segunda B

Group 1

Lealtad 15 : 00 Numancia

Group 4

Real Betis II 15 : 00 Yeclano

Spain – Tercera Division

Group 10

San Roque Lepe 16 : 00 Puente Genil

Group 11

Santanyí 11 : 30 San Rafael
Felanitx 14 : 15 Ferriolense
Constància 14 : 45 Sóller
PE Sant Jordi 15 : 30 Esporles
Manacor 15 : 30 Andratx

Group 12

Ibarra 17 : 00 Tenerife II

Group 15

Txantrea 15 : 30 San Juan
Lourdes 15 : 30 Cantolagua
Pamplona 16 : 00 Burladés

Group 18

Villacañas 15 : 30 Madridejos

Group 5

Vilafranca 16 : 00 Valls

Group 6

Crevillente 16 : 00 Villajoyosa

Group 8

Bupolsa 15 : 15 La Granja
Cultural Leonesa II 15 : 30 Salamanca II
UD Santa Marta 15 : 30 Atlético Tordesillas
Burgos Promesas 15 : 30 Real Burgos

Group 9

Vélez 15 : 00 Juventud Torremolinos

Spain – Autonómicas

Canarias – Gran Canaria

Estrella 15 : 00 Unión Sur Yaiza
San Bartolomé 17 : 30 Tahíche

Canarias – La Palma

Fuencaliente 16 : 30 Los Llanos
Mazo 17 : 00 EF Hiscaguán
Norte 18 : 30 El Cano

Canarias – Tenerife

Icodense 17 : 00 Arguijón
Las Zocas 17 : 00 Marino II
San Miguel 17 : 00 CD San Andrés
Laguna 17 : 15 Sauzal
Real Unión de Tenerife 18 : 30 Tenerife III
Zamorano Esperanza 19 : 00 Florida

Castilla LM – Gr 3

Patrocinio 16 : 00 Pantoja

Cataluña – Gr 1A

Vic Riuprimer Refo 14 : 45 Llagostera II
Bescanó 15 : 00 Palamós

Cataluña – Gr 1B

Les Franqueses 16 : 00 Unificacion Llefià

Cataluña – Gr 2A

Ascó 16 : 00 Santboià

Cataluña – Gr 2B

Alcarràs 16 : 00 Martorell

Euskadi – Vizcaya

Uritarra 16 : 30 Elorrio

Spain – Liga Nacional Juvenil

Canarias – Gran Canaria

Teguise U19 12 : 30 Las Palmas U19 II
Doramas U19 17 : 00 La Oliva U19
PC Vecindario U19 17 : 00 RC Victoria U19 II

Canarias – Tenerife

Taco San Luis U19 Águilas Atlético U19

Group 12

Rayo Majadahonda U19 II 15 : 15 Canillas U19
San Fernando CD U19 15 : 30 Boadilla U19
Moratalaz U19 16 : 00 Fuenlabrada U19

Group 15

Albacer U19 15 : 00 Atlético Tomelloso U19
Manzanares U19 15 : 30 Valdepeñas U19
Odelot Toletum U19 16 : 00 Ciudad de Talavera U19
EFB La Roda U19 17 : 15 Albacete U19 II
Élite Talavera U19 19 : 00 Mora U19

Group 17

Cervantes U19 10 : 00 Solares U19
Atlético Perines U19 II 10 : 30 Guarnizo U19
Marina Sport U19 II 11 : 00 Cayón U19
Castro U19 16 : 00 Bansander U19 II
Amistad Sniace U19 17 : 30 Nueva Montaña U19

Group 2

Lealtad U19 11 : 00 Sporting Gijón U19 II
Vallobín U19 15 : 15 Astur U19
Colegio Inmaculada U19 15 : 30 Veriña U19
Codema U19 15 : 30 Roces U19 II
Romanón U19 15 : 45 Llano U19
Llanes U19 15 : 45 Manuel Rubio U19

Group 6

Racing Club Zaragoza U19 15 : 00 Valdefierro U19
Montecarlo U19 15 : 00 Balsas Picarral U19

Group 7

Badalona U19 15 : 00 Llagostera U19
Cornellà U19 II 15 : 30 Sant Andreu U19
Vila Seca U19 16 : 00 Barcelona U19 II
La Floresta U19 16 : 00 Prat U19
Manlleu U19 16 : 30 Jàbac i Terrassa U19 II
Bellvitge U19 17 : 00 Gimnàstic Manresa U19
Espanyol U19 II 17 : 30 Damm U19 II

Group 9

Mallorca U19 II 15 : 00 Constància U19
Penya Arrabal U19 II 15 : 30 CIDE U19
Atlético Baleares U19 15 : 30 Felanitx U19
Sporting Ciutat U19 15 : 30 Alaior U19
San Francisco U19 II 16 : 00 Atlético Rafal U19
Portmany U19 17 : 00 Blanc i Blava U19

Spain – Primera División Femenina

Sporting de Huelva Levante
Eibar 09 : 30 Barcelona
Valencia 11 : 00 Granadilla Tenerife
Real Betis 16 : 00 Athletic Club

Spain – Segunda División Femenina

Alhama 17 : 00 Albacete

Sudan – Sudani Premier League

Al Hilal Omdurman Hay Al Wadi
Hay Al Arab Al Khartoum

Sweden – Svenska Cupen

Landskrona 12 : 00 Mjällby
Östersunds FK 12 : 00 Akropolis
AIK 12 : 00 AFC Eskilstuna
Halmstad 14 : 00 Västerås SK
Gauthiod 14 : 00 Häcken
Helsingborg 14 : 00 Dalkurd

Switzerland – Super League

Servette 17 : 15 Zürich
St. Gallen 19 : 30 Basel

Switzerland – Challenge League

Grasshopper 17 : 15 FC Schaffhausen

Switzerland – 2. Liga Interregional

Group 1

Saint-Maurice PSTP Renens

Group 2

Le Locle Sports PSTP Stade Payerne
Düdingen PSTP Colombier

Group 5

Adliswil PSTP Einsiedeln
Pajde PSTP Muri

Switzerland – U18 League

Neuchâtel Xamax U18 11 : 15 Aarau U18
Thun U18 12 : 00 St. Gallen / Wil U18
Luzern / Kriens U18 13 : 00 Zürich U18
Lausanne Sport U18 13 : 00 Young Boys U18
Team Ticino U18 13 : 00 Winterthur U18
Grasshopper U18 13 : 00 Sion U18
Basel U18 15 : 30 Servette U18

Switzerland – Nationalliga A Women

Young Boys 15 : 00 Lugano
Zürich 15 : 00 St. Gallen
Basel 18 : 00 Servette Chênois
Grasshopper 19 : 00 Luzern

Switzerland – Nationalliga B Women

Derendingen PSTP Thun
Yverdon PSTP Zürich II
Schlieren PSTP Walperswil
Rapperswil Jona PSTP Aarau
Luzern II PSTP Femina Kickers Worb

Syria – Premier League

Al Jaish 12 : 00 Hottin
Al Ittihad 12 : 00 Wathba
Tishreen 12 : 00 Al Wahda
Al Karama 12 : 00 Al Taliya
Jabala 12 : 00 Al Sahel
Al-Horgelah 12 : 00 Foutoua

Tahiti – Ligue 1

Vénus 05 : 00 Dragon
Tefana 05 : 00 Pirae
AS Jeunes Tahitiens PSTP Manu Ura
Vénus PSTP Pirae
AS Pueu PSTP Central
Excelsior PSTP Tefana

Thailand – Thai League 1

Nakhon Ratchasima 10 : 00 Buriram United
Ratchaburi 11 : 00 Chiangrai United
Trat 11 : 30 Muang Thong United
Police Tero 12 : 00 Prachuap

Thailand – Thai League 2

Samut Sakhon 10 : 00 Ayutthaya United
Chiangmai 11 : 00 Customs United
Khon Kaen United 12 : 00 Khonkaen