27 December 2020

0
213

England – Premier League

Leeds United 12 : 00 Burnley
West Ham United 14 : 15 Brighton & Hove Albion
Liverpool 16 : 30 West Bromwich Albion
Wolverhampton Wanderers 19 : 15 Tottenham Hotspur

Netherlands – Eredivisie

Utrecht 13 : 30 AZ

Spain – Copa del Rey

Poblense 13 : 00 Olot

Africa – Africa U20 Cup of Nations Qualification

Tunisia U20 14 : 00 Libya U20
Egypt U20 CANC Morocco U20

Albania – Superliga

Kastrioti Krujë 12 : 45 Laçi
Bylis 12 : 45 Apolonia Fier
Vllaznia Shkodër 12 : 45 Skënderbeu Korçë
Teuta Durrës 15 : 45 Tirana
Partizani Tirana 15 : 45 Kukësi

Albania – 2nd Division

Sopoti Librazhd CANC Spartaku Tiranë

Algeria – Ligue 1

Saoura PSTP MC Alger
US Biskra 13 : 30 Kabylie
NC Magra 13 : 30 Olympique Médéa
Belouizdad PSTP CS Constantine
Aïn M’lila 14 : 00 CA Bordj Bou Arreridj
USM Alger 14 : 00 NA Hussein Dey
WA Tlemcen 14 : 00 JSM Skikda
MC Oran 14 : 00 Relizane
ASO Chlef 14 : 00 USM Bel Abbès
ES Sétif 14 : 00 Paradou AC

Algeria – U21 League 1

CR Belouizdad U21 CS Constantine U21
JS Saoura U21 PSTP MC Alger U21
US Biskra U21 09 : 00 JS Kabylie U21
USM Alger U21 09 : 00 NA Hussein Dey U21
NC Magra U21 09 : 00 Olympique Médéa U21
WA Tlemcen U21 09 : 00 JSM Skikda U21
MC Oran U21 09 : 00 RC Relizane U21
ASO Chlef U21 09 : 00 USM Bel Abbès U21
ES Sétif U21 09 : 00 Paradou AC U21
Aïn M’lila U21 10 : 00 Bordj Bou Arreridj U21

Angola – Girabola

Recreativo da Caála 14 : 30 Baixa de Kassange
Santa Rita 14 : 30 Wiliete

Argentina – Liga Profesional Argentina

Championship Round

Boca Juniors 22 : 20 Huracán

Lower Table Round

Defensa y Justicia 20 : 10 Patronato
Racing Club 20 : 10 Godoy Cruz

Argentina – Primera Nacional

Lower Table Round

Barracas Central 20 : 10 Guillermo Brown
Almagro 20 : 10 All Boys
Gimnasia Jujuy 20 : 10 Instituto
Belgrano 22 : 10 Nueva Chicago
Independiente Rivadavia 22 : 10 San Martín San Juan

Upper Table Round

Atlanta 20 : 10 Temperley
Atlético Rafaela 20 : 10 Gimnasia Mendoza

Argentina – Torneo Federal A

Lower Table Round

Deportivo Camioneros 20 : 30 Estudiantes de San Luis
Circulo Deportivo 20 : 30 Sportivo Desamparados
Unión Sunchales 20 : 30 Defensores Belgrano VR
Sol de Mayo 21 : 00 Sportivo Peñarol

Upper Table Round

Deportivo Maipú 20 : 10 Olimpo
Deportivo Madryn 20 : 10 Villa Mitre
Huracán Las Heras 21 : 00 Sansinena
Chaco For Ever 21 : 30 Club Atlético Güemes

Argentina – Prim B Metro

Lower Table Round

Flandria 20 : 10 UAI Urquiza

Upper Table Round

Almirante Brown 20 : 10 Acassuso
Comunicaciones 20 : 10 Villa San Carlos
JJ Urquiza 20 : 10 Tristán Suárez

Argentina – Primera C

Lower Table Round

Central Córdoba 20 : 10 Sportivo Italiano
Ituzaingó 20 : 10 Berazategui

Upper Table Round

Real Pilar 20 : 10 General Lamadrid
Argentino Merlo 20 : 10 Cañuelas

Argentina – Primera D

Claypole 20 : 10 Lugano

Argentina – Primera A

San Lorenzo 23 : 00 Independiente
River Plate 12 : 00 Racing Club

Australia – W-League

Western Sydney Wanderers PSTP Melbourne Victory

Bahrain – Premier League

Al Riffa 15 : 00 Malkiya
Al-Hidd 15 : 00 Busaiteen

Bangladesh – Federation Cup

Mohammedan Dhaka 09 : 15 Muktijoddha SKC
Bangladesh Police 11 : 45 Sheikh Jamal

Belgium – First Division A

Antwerp 12 : 30 Sporting Charleroi
Genk 15 : 00 Waasland-Beveren
Anderlecht 17 : 15 Beerschot
Mechelen 19 : 45 Excel Mouscron

Bolivia – Primera División

Royal Pari 19 : 00 Real Potosí

Bolivia – Nacional B

Independiente Petrolero 19 : 30 Real Tomayapo

Brazil – Serie A

Fluminense 00 : 00 São Paulo
Botafogo 19 : 00 Corinthians
Bahia 19 : 00 Internacional
Athletico Paranaense 21 : 15 Vasco da Gama
Palmeiras 21 : 15 RB Bragantino
Santos 21 : 15 Ceará

Brazil – Serie C

Brusque 00 : 00 Vila Nova
Remo 21 : 00 Ypiranga Erechim

Brazil – Serie D

Brasiliense 18 : 00 Mirassol
Altos 18 : 45 Salgueiro
Floresta 19 : 00 Juventude MA
América RN 19 : 00 Galvez
Aparecidense 19 : 00 São Luiz
Goianésia 19 : 00 Marcílio Dias
Novorizontino 19 : 00 Goiânia

Brazil – Copa do Brasil U20

Bahia U20 17 : 00 Vasco da Gama U20

Brazil – CBF Brasileiro U20

São Paulo U20 19 : 00 Athletico PR U20

Burkina Faso – 1ère Division

RC Bobo-Dioulasso 15 : 30 ASFB
Royal 15 : 30 Police
Ouagadougou 16 : 00 Douanes
USFA 18 : 15 SONABEL

Chile – Primera División

Santiago Wanderers 23 : 30 O’Higgins
Unión Española 13 : 30 Deportivo Antofagasta
Huachipato 20 : 00 Coquimbo Unido
Audax Italiano 22 : 15 Universidad Católica

Chile – Primera B

Santiago Morning 21 : 00 Copiapó

Chile – Segunda División

Independiente 21 : 00 Fernández Vial

Chile – Tercera A

La Pintana Unida 13 : 00 Rodelindo Román

Congo DR – Ligue 1

Lubumbashi Sport 12 : 30 Blessing
Motema Pembe 14 : 30 Simba
Saint Eloi Lupopo 14 : 30 Dauphins Noirs
Don Bosco 14 : 30 Groupe Bazano

Egypt – Premier League

Al Ittihad PSTP ENPPI
Ceramica Cleopatra 17 : 30 Pyramids

Egypt – Second League

Group A

Qena 12 : 30 Telephonaat Beni Suef
Sohag 12 : 30 Aluminium Nag Hammadi
Asyut Petrol 12 : 30 El Sharqia Dokhan
Kima Aswan 12 : 30 Markaz Shabab Samosta
Dayrout 12 : 30 Shoban Moslemen Qena
El Alameen 12 : 30 El Minya
Fayoum 12 : 30 Asmant Asyut
Beni Suef 12 : 30 Tahta

Group B

Tanta 12 : 30 Al Merreikh
Petrojet 12 : 30 Suez
Tersana 12 : 30 ZED
El Seka El Hadid 12 : 30 El Dakhleya
Coca-Cola 12 : 30 Gomhoreyat Shepin
Nogoom 12 : 30 El Zarqa
Porto Suez 12 : 30 Sers Elyan
El Qanah 12 : 30 Al Nasr

Group C

El Hamam 12 : 30 El Mansura
Baladiyyat Al Mehalla 12 : 30 El Olympi
Pharco 12 : 30 Kafr El Sheikh
El Raja 12 : 30 Dikernis
Beni Ebeid 12 : 30 Alaab Damanhour
Biyala 12 : 30 Al Jazeera
Sporting Alexandria 12 : 30 Haras El Hodood
Abu Qair Semad 12 : 30 Maleyet Kafr El Zayiat

El Salvador – Primera Division

Chalatenango 00 : 30 Firpo
Sonsonate 01 : 00 Jocoro
Alianza 01 : 00 Águila
Isidro Metapán 01 : 15 Atlético Marte
Municipal Limeño 20 : 30 Santa Tecla
FAS 21 : 00 Once Deportivo

El Salvador – Reserve League

Luis Ángel Firpo U20 17 : 00 Sonsonate U20
Jocoro U20 17 : 00 Santa Tecla U20
Isidro Metapán U20 18 : 45 Chalatenango U20

England – Counties Leagues

Corinthian PSTP Punjab United
Hollands & Blair PSTP Lordswood

England – FA Vase

Deal Town PSTP Binfield
Christchurch 15 : 00 Falmouth Town
Plymouth Parkway PSTP Fareham Town
Brimscombe & Thrupp 15 : 00 Bridgwater Town

Ghana – Premier League

Medeama 15 : 00 Asante Kotoko
Bechem United 15 : 00 Ashanti Gold

Greece – Football League

Niki Volos PSTP Kallithea
Asteras Vlachioti PSTP Ialysos
Santorini 2020 PSTP Rodos
Kalamata PSTP Egaleo
Episkopi PSTP Aspropyrgos Enosis
Apollon Pontou PSTP Panserraikos
Olympiakos Volos PSTP Kavala
Pierikos PSTP Veria
Almopos PSTP Thesprotos
AEP Kozani PSTP Triglia FC

Guinea – Ligue 1

CI Kamsar PSTP Flamme Olympique
SOAR Coyah PSTP Kaloum Star

Haiti – Ligue Haïtienne

Triomphe Liancourt 18 : 30 Violette AC
Capoise 21 : 00 Racing Club Haitien

Hong Kong – HKFA 1st Division

Eastern District PSTP Wofoo Tai Po
North District PSTP Wong Tai Sin
HK Sapling CANC Wing Yee
Central & Western PSTP South China
Sham Shui Po PSTP Citizen AA
Hoi King PSTP Dreams Metro Gallery
Yuen Long CANC Hong Kong

Hong Kong – Senior Shield

TBC PSTP TBC

India – Indian Super League

Kerala Blasters 14 : 00 Hyderabad

Indonesia – Liga 1

PSS Sleman PSTP PSIS Semarang
Persebaya Surabaya PSTP Persela
Persita PSTP Persib

Iraq – Iraqi League

Al Karkh 11 : 00 Naft
Alsinaat Al Kahrabaiya 11 : 00 Al-Qasim
Erbil 13 : 15 Al Shorta
Naft Maysan 15 : 15 Al Talaba
Naft Al-Janoob 17 : 15 Al Diwaniya

Israel – Ligat ha’Al

Maccabi Petah Tikva 17 : 00 Bnei Sakhnin
Ironi Kiryat Shmona 17 : 45 Hapoel Kfar Saba
Bnei Yehuda 18 : 30 Hapoel Be’er Sheva

Italy – Serie B

Reggiana 11 : 30 Reggina
Ascoli 14 : 00 SPAL
Chievo 14 : 00 Cittadella
Cosenza 14 : 00 Pisa
Frosinone 14 : 00 Pordenone
Lecce 14 : 00 Vicenza
Venezia 14 : 00 Salernitana
Virtus Entella 14 : 00 Pescara
Brescia 17 : 00 Empoli
Cremonese 20 : 00 Monza

Japan – Emperor Cup

Kawasaki Frontale 04 : 05 Blaublitz Akita
Gamba Osaka 07 : 00 Tokushima Vortis

Lebanon – Premier League

Shabab Al Sahel 12 : 15 Salam Zgharta
Al Ahed 14 : 05 Al Nejmeh

Malawi – Super League

Mighty Tigers 12 : 30 Moyale Barracks
Be Forward Wanderers 12 : 30 MAFCO
Ekwendeni Hammers 12 : 30 Silver Strikers
TN Stars 12 : 30 Blue Eagles

Malta – FA Trophy

Kercem Ajax 12 : 00 Marsa
Victoria Hotspurs 13 : 00 Vittoriosa Stars
Marsaxlokk 13 : 00 Victoria Wanderers
Oratory Youths 16 : 15 Zebbug Rangers

Mauritania – Premier League

Sahel 12 : 00 Kaédi
Ksar 14 : 35 Tevragh-Zeïne

Morocco – Botola Pro

Renaissance Zemamra 14 : 30 Ittihad Tanger
Hassania Agadir 16 : 30 Olympic Safi
Mouloudia Oujda 18 : 30 RSB Berkane

Morocco – Botola 2

KAC Kénitra 14 : 00 UTS Rabat
Racing de Casablanca 14 : 00 Widad Témara
Chabab Ben Guerir 14 : 00 Raja Beni Mellal

Nigeria – NPFL

Adamawa United Kano Pillars
Katsina United Heartland
Nasarawa United Wikki Tourist
Plateau United Kwara United
Enyimba Abia Warriors
Akwa United Dakkada
Rivers United Enugu Rangers
Jigawa Golden Stars Sunshine Stars
Ifeanyi Uba Lobi Stars
MFM Warri Wolves
Adamawa United PSTP Nasarawa United
Kano Pillars PSTP Plateau United
Heartland PSTP Enyimba
Wikki Tourist PSTP Rivers United
Kwara United PSTP Akwa United
Abia Warriors PSTP Jigawa Golden Stars
Enugu Rangers PSTP Ifeanyi Uba
Dakkada PSTP MFM
Sunshine Stars PSTP Lobi Stars
Warri Wolves PSTP Katsina United
Nasarawa United PSTP Katsina United
Plateau United PSTP Adamawa United
Enyimba PSTP Kano Pillars
Rivers United PSTP Heartland
Akwa United PSTP Wikki Tourist
Jigawa Golden Stars PSTP Kwara United
Ifeanyi Uba PSTP Abia Warriors
MFM PSTP Enugu Rangers
Lobi Stars PSTP Dakkada
Sunshine Stars PSTP Warri Wolves

Palestine – West Bank Premier League

Thaqafi Tulkarem 13 : 00 Tubas
Shabab Al Khaleel 13 : 00 Taraji Wadi Al-Nes
Hilal Al-Quds 13 : 00 Shabab Alsamu

Paraguay – Division Profesional

Sol de América 21 : 30 Olimpia

Peru – Segunda División

Alianza Atlético 19 : 00 Juan Aurich

Portugal – Primeira Liga

Famalicão 15 : 00 Gil Vicente
Nacional 15 : 00 Tondela
Farense 17 : 30 Paços de Ferreira
Belenenses 20 : 00 Sporting CP

Portugal – Segunda Liga

Chaves 11 : 15 Académica
Penafiel 14 : 00 Benfica II

Qatar – Stars League

Al Ahli 13 : 00 Al Duhail
Al Sailiya 15 : 30 Al Arabi
Al Khor 15 : 30 Al Rayyan

Rwanda – National Soccer League

Rutsiro PSTP Etincelles
Sunrise PSTP Gorilla
Mukura PSTP Gasogi United
APR PSTP Rayon Sports
Muhanga PSTP Bugesera
Marines PSTP Police

Saudi Arabia – Pro League

Abha 12 : 40 Al Wahda
Al-Ain 12 : 45 Al Taawon
Al Fateh 14 : 35 Al Faisaly
Al Raed 14 : 55 Al Ahli
Al Quadisiya 16 : 40 Al Ittifaq

Saudi Arabia – Division 1

Hajer 12 : 00 Al Sahel
Al Shoalah 12 : 10 Al Hazm
Al Jabalain 12 : 20 Al Jeel
Al-Thuqbah 14 : 30 Al Draih
Al Nahdha 14 : 30 Al-Kawkab

Scotland – Feeder Leagues

Crossgates Primrose 13 : 30 Inverkeithing Hillfield

Scotland – South Challenge Cup

BSC Glasgow 15 : 00 East Kilbride

Spain – Tercera Division

Group 1

Arzúa 15 : 30 Agrupación Estudiantil
Bergantiños 16 : 00 Polvorín

Group 16

Berceo 11 : 00 Alfaro
Calasancio 15 : 30 Tedeón

Group 17

Illueca CANC San Juan Mozarrifar
Épila 10 : 30 Calamocha
Cuarte 11 : 00 Utebo
Valdefierro 11 : 00 Fraga
Sariñena 14 : 30 Brea
CDJ Tamarite 14 : 45 Real Zaragoza II
Villanueva CF 15 : 00 Borja
Robres 15 : 00 Sabiñánigo
Cariñena 15 : 00 Binéfar
Teruel 16 : 00 Belchite 97

Group 2

Siero 11 : 00 Real Titánico
Mosconia 14 : 45 Llanera
Colunga 14 : 45 Urraca

Group 3

Siete Villas 10 : 45 Bezana
Sámano 10 : 45 Atlético Albericia
Ribamontán al Mar 11 : 00 Rinconeda Polanco
Racing Santander II 11 : 00 Barquereño
Escobedo 11 : 00 Barreda
Torina 14 : 30 Guarnizo
Selaya 15 : 30 Vimenor
Textil Escudo 16 : 00 Revilla
Gimnástica Torrelavega 16 : 00 Cartes

Group 4

Ariznabarra PSTP Lagun Onak

Group 8

Bembibre 11 : 00 UD Santa Marta
Numancia II 14 : 45 La Granja
Becerril Campos 15 : 00 La Virgen del Camino
Arandina 16 : 00 Cultural Cebrereña

Group 9

Alhaurín 11 : 00 Estepona
Maracena 11 : 00 Ciudad de Torredonjimeno
Atlético Porcuna 17 : 00 Real Jaén

Spain – Autonómicas

Andalucía – Gr 1

Écija 11 : 00 Bollullos

Asturias – Gr 2

Universidad Oviedo PSTP Nalón

C Valenciana – Gr 4

Rayo Ibense 15 : 30 Carcaixent

Canarias – La Palma

Los Llanos 12 : 00 Unión Breñas
Fuencaliente 12 : 00 La Rosa

Extremadura – Gr 2

Sanvicenteño 11 : 00 Gévora

Extremadura – Gr 3

Ribereña 16 : 00 CD Santa Marta

Extremadura – Gr 5

Monterrubio 17 : 30 Gimnástico Don Benito

Murcia

El Raal Cehegín
Villa de Fortuna Cieza
Atlético Pinatarense 10 : 30 Santomera
Cabezo de Torres 11 : 00 Abarán
Alcantarilla 11 : 00 Yeclano II
Algezares 11 : 30 Esparragal
UD Caravaca 15 : 15 Mar Menor II
Bala Azul 15 : 30 Independiente Ceutí
Beniel 15 : 30 Archena Sport
Juvenia 15 : 45 Molina

Spain – División de Honor Juvenil

Group 1

Val Miñor U19 11 : 00 Pabellón Ourense U19
Sporting Gijón U19 11 : 00 Racing Santander U19
Roces U19 11 : 00 Marina Sport U19
Tropezón U19 11 : 00 Real Avilés U19
Bansander U19 14 : 45 Arenal U19
Choco U19 16 : 00 Calasanz U19

Group 2

Santutxu U19 PSTP Leioa U19
Real Sociedad U19 PSTP Arenas Getxo U19
Oyonesa U19 11 : 00 UD Logroñés U19
Numancia U19 11 : 00 Osasuna U19
Valvanera U19 11 : 00 Tudelano U19
Eibar U19 PSTP Aurrerá Vitoria U19
Deportivo Alavés U19 PSTP Danok Bat U19
Antiguoko U19 PSTP Athletic Club U19
Mutilvera U19 16 : 00 Pamplona U19

Group 3

Atlético Villacarlos U19 12 : 00 Cornellà U19
Girona U19 15 : 00 Penya Arrabal U19
Ebro U19 15 : 00 Sabadell U19
Cerdanyola d. Vallès U19 15 : 00 Stadium Casablanca U19
Europa U19 16 : 00 Damm U19

Group 4

Rusadir U19 10 : 00 Santa Fe U19
Málaga U19 11 : 00 Dos Hermanas SA U19
Recreativo Huelva U19 11 : 00 Calavera U19
Castilleja U19 11 : 00 Córdoba U19
Nervión U19 11 : 00 Polillas U19
Sanluqueno U19 11 : 30 Séneca U19
Tiro de Pichón U19 16 : 00 26 de Febrero U19
Maracena U19 PSTP Almería U19

Group 5

Aravaca U19 PSTP La Cruz U19
Leganés U19 PSTP Getafe U19
Cultural Leonesa U19 15 : 00 Atlético Pinto U19
Unión Adarve U19 15 : 30 Rayo Majadahonda U19

Group 6

Los Llanos Aceró U19 PSTP Llano del Moro U19
CD San José U19 PSTP Marino U19
Laguna U19 PSTP Juventud Laguna U19
Tenerife U19 PSTP Sobradillo U19
Ofra U19 PSTP Mensajero U19
Acodetti U19 PSTP Huracán U19

Group 7

Hércules U19 11 : 00 Alzira U19
Valencia U19 11 : 00 Levante U19
Toledo U19 11 : 00 Elche U19
Lorca CFB U19 11 : 00 Talavera U19
Patacona U19 15 : 00 Castellón U19
Archena U19 15 : 00 UCAM Murcia U19

Spain – Liga Nacional Juvenil

Group 1

Areosa U19 10 : 30 Valladares U19

Group 11

Jerez U19 11 : 00 Valdelacalzada U19
Castuera U19 11 : 00 Santa Amalia U19

Group 13

Arenas de Armilla U19 16 : 30 Conejito U19
Málaga U19 II 17 : 00 Atarfe Industrial U19

Group 17

Racing Santander U19 II 09 : 30 Colindres U19
Textil Escudo U19 10 : 30 Vimenor U19
Monte U19 11 : 00 Cayón U19
Atlético Perines U19 II 11 : 00 Marina Sport U19 II
Cervantes U19 12 : 00 Ribamontán al Mar U19
Guarnizo U19 15 : 30 Revilla U19
Laredo U19 16 : 00 Nueva Montaña U19

Group 2

Lealtad U19 11 : 00 Veriña U19
Codema U19 11 : 00 Llano U19
Avilés Stadium U19 11 : 00 Navarro U19

Group 3

Parquesol U19 11 : 00 Puente Castro U19

Group 5

Villegas U19 11 : 00 Pradejón U19
San Marcial U19 11 : 00 Valvanera U19 II
Arnedo U19 11 : 00 Oyonesa U19 II
Alfaro U19 15 : 00 Logroño U19

Spain – Primera Nacional Femenina

Logroño II 11 : 00 Mulier
Osasuna II 11 : 00 Pradejón
Castejón 15 : 00 Berriozar
Itaroa Huarte 15 : 30 Atlético Revellín

Tanzania – Ligi kuu Bara

Simba PSTP Azam

Thailand – Thai League 1

Suphanburi 10 : 00 Chiangrai United
Police Tero 11 : 00 Trat
Samut Prakan City 11 : 30 Port
Nakhon Ratchasima 12 : 00 Rayong

Thailand – Thai League 2

Nong Bua Pitchaya 10 : 00 Ranong United
Khonkaen 11 : 00 Phrae United
Samut Sakhon PSTP Kasetsart
Ayutthaya United 12 : 00 Khon Kaen United

Thailand – Thai League 3

BKK-Perimeter

Welfare Royal Air Force 08 : 30 Muangnont
Bangkok 08 : 30 Kasem Bundit University
Inter Bangkok 08 : 30 North Bangkok University
Siam 08 : 30 Army
Chamchuri United 09 : 00 Thonburi United

East

Banbueng 08 : 30 Rayong United
Kohkwang 08 : 30 Chanthaburi
Marines Eureka 10 : 00 Royal Thai Fleet

North

Wat Bot City 08 : 30 Chiangrai Lanna
Chiangrai 09 : 00 See Kwae
Uttaradit 09 : 00 Phitsanulok

North East

Mahasarakham United 08 : 30 Udon United
Ubon Kruan Apat 09 : 00 Surin
Huai Thalaeng United 11 : 00 Chaiyaphum United

South

Pattani 08 : 30 Nara United
Satun United 09 : 00 Surat Thani City
Surat Thani FC 09 : 00 Nakhon Si United

West

Muangkan United 08 : 30 Kanchanaburi
Hua Hin City 09 : 00 Ang Thong
Raj Pracha 10 : 00 Saraburi United

Tunisia – Ligue 1

Etoile du Sahel 13 : 00 Monastir
Stade Tunisien 13 : 00 Rejiche
Ben Guerdane 13 : 00 ES Tunis
Métlaoui 13 : 00 Kairouan

Turkey – Süper Lig

Gaziantep FK 10 : 30 Alanyaspor
Yeni Malatyaspor 13 : 00 BB Erzurumspor
Denizlispor 13 : 00 Ankaragücü
Istanbul Basaksehir 16 : 00 Kasımpaşa

Turkey – 1. Lig

Menemenspor 10 : 30 Ankara Keçiörengücü
Akhisarspor 13 : 00 Giresunspor
Adanaspor 13 : 00 Bandırmaspor
Ankaraspor 16 : 00 Samsunspor

Turkey – 3. Lig

Düzcespor 10 : 00 Karaköprü Belediyespor
Kırıkkale Büyük Anadolu 10 : 00 Kozan Spor FK

United Arab Emirates – Arabian Gulf Reserve League

Al Wasl U21 14 : 00 Khor Fakkan U21
Al Fujairah U21 14 : 00 Al Wahda U21
Al Sharjah U21 14 : 00 Hatta U21

World – Club Friendlies

Atlético San Luis Mineros de Zacatecas

Zambia – Super League

Kabwe Warriors 13 : 00 Forest Rangers
Power Dynamos 13 : 00 Zanaco