26 October 2020

0
74

England – Premier League

Brighton & Hove Albion 17 : 30 West Bromwich Albion
Burnley 20 : 00 Tottenham Hotspur

Germany – Bundesliga

Bayer Leverkusen 19 : 30 Augsburg

Italy – Serie A

Milan 19 : 45 Roma

Netherlands – KNVB Beker

Excelsior 17 : 45 Helmond Sport
Go Ahead Eagles 20 : 00 NAC Breda

Spain – La Liga

Levante 20 : 00 Celta Vigo

World – Friendlies

South Sudan 13 : 00 Zambia

Armenia – Premier League

Lori 11 : 30 Ararat
Shirak 11 : 30 Alashkert
Gandzasar 14 : 30 Urartu

Asia – AFC Cup

Hilal Al-Quds CANC Manama
Al Ahed CANC Al Jaish
Al Faisaly CANC Al Kuwait
Wathba CANC Al Ansar
Al Qadsia CANC Al Jazeera
Al Riffa CANC Dhofar
Istiqlol CANC Dordoi Bishkek
Khujand CANC Altyn Asyr
Tatung CANC Kitchee
Maziya CANC TC Sports Club
Chennai City CANC Bashundhara Kings

Austria – 2. Liga

Floridsdorfer AC 09 : 30 Austria Wien II
Kapfenberger SV 09 : 30 Austria Klagenfurt
Rapid Wien II 09 : 30 Austria Lustenau
Liefering 13 : 30 Lafnitz
Dornbirn 13 : 30 Wacker Innsbruck
Grazer AK 16 : 00 Blau-Weiß Linz
Amstetten 17 : 30 Juniors OÖ
Horn 17 : 30 Vorwärts Steyr

Austria – Regionalliga

Mitte

Sturm Graz II 14 : 00 Hertha
Stadl-Paura 15 : 00 Wolfsberger AC II
Wels 15 : 00 Union Vöcklamarkt
Spittal 15 : 30 Gurten
Weiz 16 : 00 Bad Gleichenberg
St. Anna 16 : 00 Deutschlandsberger SC
Gleisdorf 09 17 : 00 Kalsdorf
Allerheiligen 18 : 00 Ried II

Salzburg

Anif 13 : 00 Pinzgau Saalfelden
Kuchl PSTP Grödig
Seekirchen 13 : 00 Wals-Grünau
TSV St. Johann 13 : 00 Austria Salzburg

Tirol

Swarovski Tirol II 09 : 30 SVG Reichenau
Wacker Innsbruck II 13 : 00 Schwaz
Kitzbühel 13 : 00 Telfs
Imst 13 : 00 Kufstein
Wörgl 13 : 00 Hall

Vorarlberg

Dornbirner SV 10 : 30 Austria Lustenau II

Austria – Landesliga

Burgenland

Markt Allhau 14 : 00 Bad Sauerbrunn
Siegendorf 14 : 30 Kohfidisch
Oberpetersdorf 15 : 00 Pinkafeld
Ritzing 15 : 00 Leithaprodersdorf

Kärnten

KAC 13 : 00 SAK Klagenfurt
Wolfsberg 14 : 00 Bleiburg
Völkermarkt 14 : 00 Lendorf
Feldkirchen Kärnten 15 : 00 Gmünd

Niederösterreich

Ortmann 13 : 00 Kilb
Spratzern 13 : 00 Zwettl
Scheiblingkirchen 13 : 00 Langenrohr
USC Rohrbach 15 : 00 Waidhofen / Thaya
Krems 16 : 00 Kottingbrunn

Salzburg

Adnet PSTP ÖTSU Hallein

Steiermark

Leoben 13 : 00 Ilz
Hitthaller St. Michael 13 : 00 Lebring
Wildon 13 : 00 Liezen
Mettersdorf 13 : 00 Rottenmann
TuS Heiligenkreuz 13 : 00 Gnas
Bruck an der Mur 15 : 00 Fürstenfeld

Tirol

Kirchbichl 13 : 00 Kundl
St. Johann in Tirol 13 : 00 Völs
SV Innsbruck 13 : 00 Zams
Union Innsbruck 13 : 00 Zirl

Vorarlberg

Alberschwende 10 : 00 Göfis
Ludesch 10 : 00 Admira Dornbirn
Nenzing 13 : 00 Schruns

Austria – BFV Cup

Rust 13 : 00 Deutsch Jahrndorf
Oberwart / Rotenturm 15 : 00 Horitschon

Austria – WFV Cup

Kapellerfeld 12 : 00 KSC / FCB Donaustadt
Jedlesee 13 : 00 Elektra

Austria – TFV Cup

Innsbrucker AC 12 : 45 Natters

Austria – STFV Cup

St. Peter / Freienstein 13 : 00 Judenburg
Lankowitz 13 : 00 Frohnleiten
Kaindorf 13 : 00 Domaines Kilger
Parschlug 13 : 00 Kindberg-Mürzhofen
Klöch 14 : 30 Voitsberg

Austria – VFV Cup

Blau-Weiß Feldkirch 09 : 30 Wolfurt
Tisis 13 : 00 Bezau
Hörbranz 13 : 00 FC Egg
Schwarzenberg 13 : 30 Hohenems
Lustenau 13 : 30 Röthis
Götzis 13 : 30 Lochau
Schwarz-Weiß Bregenz 17 : 00 Lauterach

Bahrain – Play-offs 1/2

Bahrain SC 16 : 00 Busaiteen

Belarus – Premier League

Minsk 12 : 00 Dinamo Brest
Torpedo BelAZ 14 : 00 Slutsk

Belgium – First Division A

Gent 19 : 45 Genk

Belgium – First Division B

Westerlo 19 : 00 Deinze

Belgium – Reserve Pro League

AS Eupen U21 18 : 30 Genk U21
Waasland-Beveren U21 18 : 30 Gent U21
OH Leuven U21 19 : 00 Anderlecht U21
Mechelen U21 19 : 00 Standard Liège U21

Belgium – Reserve Pro League 2

Lommel U21 18 : 00 Beerschot-Wilrijk U21
Zulte-Waregem U21 18 : 30 Sint-Truiden U21
Antwerp U21 18 : 30 Excel Mouscron U21
RFC Seraing U21 19 : 00 Kortrijk U21
RWDM U21 19 : 00 Westerlo U21
Lierse Kempenzonen U21 19 : 00 Union St-Gilloise U21
Cercle Brugge U21 19 : 00 KV Oostende U21
Deinze U21 19 : 00 Sporting Charleroi U21

Brazil – Serie B

Botafogo SP 23 : 30 Vitória

Brazil – Serie C

São Bento 21 : 00 Criciúma

Brazil – Serie D

ABC 18 : 00 Coruripe
Atlético Alagoinhas 19 : 00 Villa Nova

Brazil – Copa do Brasil

São Paulo 23 : 30 Fortaleza

Brazil – Brasileiro de Aspirantes

Coritiba U23 18 : 00 RB Bragantino U23

Brazil – CBF Brasileiro U20

Corinthians U20 23 : 00 Goiás U20
Atlético Mineiro U20 23 : 30 Chapecoense U20
Sport Recife U20 20 : 00 Fluminense U20

Brazil – Brasileiro Feminino A2

Náutico 18 : 00 Sport Recife
Vasco da Gama 18 : 00 Atlético Mineiro
Juventude Timonense 18 : 30 ESMAC
Atlético GO 19 : 00 Operário

Brazil – Paulista Women

São José 18 : 00 Taubaté

Bulgaria – First League

Botev Plovdiv 15 : 15 Botev Vratsa
Etar 17 : 30 Beroe

Bulgaria – Second League

Ludogorets II 12 : 30 Septemvri Simitli

China PR – CSL

Shenzhen / Tianjin Teda 07 : 30 Shijiazhuang Ever Bright / Dalian Pro

Colombia – Primera A

América de Cali 23 : 05 Deportivo Pasto
Independiente Medellín 01 : 10 Deportivo Cali

Colombia – Liga Femenina

Millonarios 16 : 00 Fortaleza
La Equidad 20 : 00 Santa Fe

Cyprus – 1. Division

Doxa 16 : 00 AEL

Denmark – Superliga

AaB 18 : 00 Vejle

Denmark – Reserve League

Group 1

Lyngby Res. 12 : 00 Brøndby Res.
OB Res. 13 : 00 Nordsjælland Res.

Group 2

AGF Res. 11 : 30 Esbjerg Res.

Group 3

Horsens Res. 12 : 00 Silkeborg Res.

Denmark – U21 Ligaen

Group A

Fremad Amager U21 18 : 15 Hvidovre U21
FA 2000 U21 19 : 00 Avedøre U21

Group B

Snekkersten IF U21 CANC Frederikssund IK U21

Ecuador – Liga Pro

LDU Portoviejo 23 : 00 Barcelona
Guayaquil City 22 : 30 Orense

Ecuador – Liga Pro Serie B

Nueve de Octubre América de Quito
Independiente Juniors Atlético Santo Domingo
Manta Chacaritas
Santa Rita Gualaceo
Atlético Porteño Fuerza Amarilla

England – Non League Premier

Southern Central

Hitchin Town 19 : 45 Royston Town
Stourbridge 19 : 45 Alvechurch

Southern South

Beaconsfield Town 19 : 30 Harrow Borough

England – Non League Div One

Evesham United 19 : 30 Melksham Town

England – Counties Leagues

Hashtag United 19 : 45 Hoddesdon Town
Sporting Bengal United 19 : 45 Woodford Town

England – FA Cup

Bishop’s Stortford 19 : 45 St Albans City

England – Premier League 2 Division Two

Sunderland U23 13 : 00 Fulham U23
Crystal Palace U23 14 : 00 Wolves U23
Stoke City U23 19 : 00 Reading U23

England – Professional Development League

Charlton Athletic U23 13 : 00 Nottingham Forest U23
Swansea City U23 13 : 00 Birmingham City U23

Europe – UEFA U19 Championship Women

Serbia U19 PSTP Italy U19
Andorra U19 PSTP Ukraine U19

France – Ligue 2

Sochaux 19 : 45 Amiens SC

France – National 1

Le Mans 17 : 45 Laval

Georgia – Erovnuli Liga

Dinamo Batumi 14 : 00 Lokomotivi Tbilisi
Merani Tbilisi 16 : 00 Dila

Georgia – Erovnuli Liga 2

Dinamo Zugdidi CANC Samgurali
Merani Martvili CANC Shevardeni 1906
WIT Georgia CANC Sioni
Gagra CANC Rustavi
Shukura CANC Aragvi Dusheti

Germany – 3. Liga

Unterhaching 18 : 00 1860 München

Germany – Oberliga

Mechtersheim 18 : 30 Arminia Ludwigshafen

Gibraltar – Premier Division

Lincoln Red Imps 19 : 30 Magpies

Greece – Super League 1

Atromitos 17 : 30 Panaitolikos

Honduras – Liga Nacional

Real España 01 : 00 Platense

Iran – Super Cup

Persepolis PSTP Tractor

Iraq – Iraqi League

Naft 13 : 00 Alsinaat Al Kahrabaiya
Baghdad 13 : 00 Erbil
Al Talaba 16 : 00 Naft Al-Janoob

Italy – Serie C

Bari 19 : 00 Catania

Italy – Campionato Primavera 1

Genoa U19 13 : 30 Bologna U19

Jordan – League

Al Faisaly 16 : 00 Al Sareeh

Kazakhstan – Premier League

Okzhetpes Astana
Zhetysu Kaisar
Kaspiy Ordabasy
Tobol Kairat

Malta – Premier League

Balzan 16 : 00 Hamrun Spartans
Birkirkara 20 : 15 Sliema Wanderers

Malta – Challenge League

Zebbug Rangers 16 : 00 St. George’s
St. Andrews 20 : 15 Naxxar Lions
San Gwann 20 : 15 Pietà Hotspurs

Mauritania – Premier League

Ksar 17 : 00 SNIM
JAHE 19 : 40 Sahel

Mexico – Liga MX

Guadalajara 23 : 30 Cruz Azul
Santos Laguna 01 : 06 Atlético San Luis

Mexico – Liga Premier Serie A

Deportivo Dongu 18 : 00 Cruz Azul Hidalgo

Mexico – U20 League

Pachuca U20 18 : 00 Pumas UNAM U20

Mexico – U17 League

Pachuca U17 15 : 30 Pumas UNAM U17

Nicaragua – Primera Division

Deportivo Ocotal 00 : 00 Chinandega
Diriangén 01 : 00 Municipal Jalapa

Norway – PostNord Cup

Odd II CANC Mjøndalen II
Vålerenga II PSTP Kjelsås

Paraguay – Division Profesional

Libertad 23 : 15 Sol de América
Club Guaraní 22 : 30 Cerro Porteño

Peru – Primera División

Carlos Stein 15 : 30 Academia Cantolao
Alianza Universidad 18 : 00 Universidad San Martín
Alianza Lima 20 : 30 Ayacucho

Poland – Ekstraklasa

Warta Poznań 17 : 00 Górnik Zabrze

Portugal – Primeira Liga

Benfica 20 : 15 Belenenses

Portugal – Segunda Liga

Feirense 18 : 30 Mafra

Portugal – Liga Revelação U23

Leixões U23 15 : 00 Boavista U23

Qatar – Stars League

Al Sailiya 14 : 30 Al Gharafa
Al Kharitiyath 16 : 45 Al Khor

Romania – Liga I

FCSB 19 : 00 Hermannstadt

Romania – Liga II

Mioveni 16 : 00 Universitatea Cluj

Russia – Premier League

CSKA Moscow 16 : 00 Arsenal Tula

Russia – PFL

Kuban Krasnodar 16 : 00 Spartak Nal’chik

Saudi Arabia – Division 1

Al Adalah 14 : 40 Al-Thuqbah

Serbia – Super Liga

Metalac GM 16 : 00 Radnik Surdulica
Radnički Niš 16 : 00 Partizan
Spartak Subotica 16 : 00 Mladost Lučani
Bačka Topola 16 : 00 Čukarički

Serbia – Prva Liga

Grafičar 12 : 30 Budućnost Dobanovci
IMT Novi Beograd 12 : 30 Trayal Kruševac

Spain – Segunda División

Alcorcón 17 : 00 Mallorca

St. Kitts and Nevis – Premier League

Trafalgar Southstars 22 : 00 Old Road Jets United

Sweden – Allsvenskan

Norrköping 18 : 00 AIK
Varberg 18 : 00 Elfsborg

Sweden – Superettan

Ljungskile 18 : 00 GIF Sundsvall
Umeå FC 18 : 00 GAIS
Brage 18 : 00 Jönköpings Södra

Sweden – Ettan

Trollhättan 18 : 00 Tvååker

Tahiti – Ligue 1

Arue 02 : 00 AS Mataiea

Tanzania – Ligi kuu Bara

Dodoma Jiji 13 : 00 Tanzania Prisons
Mtibwa Sugar 13 : 00 Azam
Simba 16 : 00 Ruvu Shooting

Turkey – Süper Lig

Sivasspor 17 : 00 Rizespor
Denizlispor 17 : 00 Beşiktaş

Turkey – 1. Lig

Boluspor 16 : 00 Menemenspor
Akhisarspor 16 : 00 Bursaspor

Ukraine – Persha Liga

Volyn Polessya
Hirnyk-Sport Metalist 1925 Kharkiv
Obolon’ Kyiv Krystal
Veres Rivne Ahrobiznes Volochysk
Prykarpattia Mykolaiv
Chornomorets Nyva Ternopil
Kremin’ VPK-Ahro Shevchenkivka

Uruguay – Primera División

Deportivo Maldonado 00 : 15 Nacional

Uruguay – Segunda División

Juventud 18 : 15 Cerrito
Central Español 20 : 30 Rocha
Sud América 22 : 45 Racing

Uzbekistan – Super League

Kokand-1912 10 : 00 AGMK
Metalourg 12 : 00 Nasaf

Venezuela – Primera División

Group A

Trujillanos 00 : 00 Yaracuyanos

Group B

Caracas 00 : 00 Zamora
Monagas 21 : 00 Deportivo Táchira