26 November 2020

0
227

Europe – UEFA Europa League

CSKA Sofia 17 : 55 Young Boys
Molde 17 : 55 Arsenal
Sporting Braga 17 : 55 Leicester City
AEK Athens 17 : 55 Zorya
Sparta Praha 17 : 55 Celtic
Lille 17 : 55 Milan
Maccabi Tel Aviv 17 : 55 Villarreal
Qarabag 17 : 55 Sivasspor
LASK 17 : 55 Antwerp
CSKA Moscow 17 : 55 Feyenoord
Wolfsberger AC 17 : 55 Dinamo Zagreb
Gent 17 : 55 Crvena Zvezda
Slovan Liberec 17 : 55 Hoffenheim
CFR Cluj 20 : 00 Roma
Dundalk 20 : 00 Rapid Wien
Bayer Leverkusen 20 : 00 Hapoel Be’er Sheva
Nice 20 : 00 Slavia Praha
Standard Liège 20 : 00 Lech Poznań
Rangers 20 : 00 Benfica
PSV 20 : 00 PAOK
Granada 20 : 00 Omonia Nicosia
Napoli 20 : 00 Rijeka
AZ 20 : 00 Real Sociedad
Tottenham Hotspur 20 : 00 Ludogorets

Italy – Coppa Italia

Torino 13 : 00 Virtus Entella
Sampdoria 16 : 00 Genoa

South America – CONMEBOL Libertadores

Internacional 00 : 30 Boca Juniors
Libertad 00 : 30 Jorge Wilstermann

Africa – CECAFA U20 Championship

Somalia U20 13 : 00 Tanzania U20

Armenia – Premier League

Van 10 : 30 Shirak
Urartu 14 : 00 Alashkert

Armenia – First League

Lernayin Artsakh 10 : 30 Noravank

Asia – AFC U16 Championship

Tajikistan U16 PSTP UAE U16
Korea Republic U16 PSTP Uzbekistan U16
Oman U16 PSTP Yemen U16
Australia U16 PSTP India U16

Australia – South Australia Reserves Premier League

Adelaide United Res. PSTP TBC

Azerbaijan – Birinci Dasta

Turan Kapaz
Neftçi II Qaradağ Lökbatan

Brazil – Serie A

Atlético Mineiro 00 : 30 Botafogo
Coritiba 00 : 30 Corinthians

Brazil – Catarinense 2

NEC 19 : 00 Camboriú

Brazil – Sergipano 2

Socorro SC 18 : 15 Aracaju

Brazil – CBF Brasileiro U20

Palmeiras U20 23 : 00 Athletico PR U20
Cruzeiro U20 23 : 30 Vitória U20
Atlético Mineiro U20 22 : 00 Flamengo U20

Brazil – Copa do Brasil U17

Dom Bosco U17 23 : 00 Ríver U17
Flamengo U17 18 : 00 VF4 U17
Avai U17 19 : 00 Palmeiras U17

Brazil – Paulista Women

Ferroviária 20 : 00 Taubaté
São Paulo 22 : 00 RB Bragantino

Brazil – Mineiro Women

América Mineiro 13 : 00 Ipatinga

Chile – Primera B

Copiapó 21 : 00 Deportes Temuco

China PR – FA Cup

Shanghai SIPG 07 : 35 Changchun Yatai
Guangzhou Evergrande 11 : 35 Kunshan

Colombia – Primera B

Atlético Huila 23 : 00 Llaneros
Unión Magdalena 01 : 05 Deportes Quindío

Congo DR – Ligue 1

TP Mazembe 14 : 30 Lubumbashi Sport
Sanga Balende 14 : 30 Maniema Union

Denmark – 1st Division

Viborg 17 : 30 Silkeborg

England – FA Cup

Barrow 19 : 45 AFC Wimbledon

Europe – UEFA Women’s Championship

Georgia 11 : 00 Malta
Slovakia 17 : 00 Iceland
Norway CANC Faroe Islands

Fiji – FA Cup

Nadi 00 : 00 Navua
Rewa 02 : 00 Nasinu
Suva 04 : 00 Lautoka
Labasa 06 : 00 Ba

Georgia – Erovnuli Liga

Dinamo Tbilisi 13 : 00 Torpedo Kutaisi
Dinamo Batumi 14 : 00 Lokomotivi Tbilisi

Germany – Oberliga

Mittelrhein

Blau-Weiß Friesdorf PSTP Fortuna Köln II

Niederrhein

Hilden PSTP TVD Velbert

Iceland – Úrvalsdeild

FH CANC KR
Grótta CANC Stjarnan
Fylkir CANC ÍA
KA CANC Valur
Fjölnir CANC HK
Breidablik CANC Víkingur Reykjavík

India – Indian Super League

Kerala Blasters 14 : 00 NorthEast United

Jordan – League

Aqaba 14 : 00 Al Jazeera
Sahab 16 : 30 Al Sareeh

Jordan – 1st Division

Dar Al Dawaa 12 : 30 Kfarsoum

Latvia – Virsliga

Spartaks Jūrmala 11 : 00 Jelgava
Liepāja 11 : 00 Tukums
Ventspils 11 : 00 Metta / LU
Valmiera / BSS 11 : 00 BFC Daugavpils
Rīgas FS 11 : 00 Riga

Macao – Primeira Divisão

CPK 11 : 00 Casa de Portugal
Lun Lok PSTP Hang Sai
Monte Carlo 13 : 00 Lun Lok
CPK PSTP Sporting Macau

Mexico – Liga de Expansión MX

Atlético Morelia 23 : 00 Venados

Moldova – Divizia Națională

Dacia-Buiucani 11 : 00 Milsami
Petrocub 14 : 00 Dinamo-Auto

Palestine – West Bank 1st Division

Shabab Beit Fajjar 14 : 00 Al-Ahli Qalqilya
Silwan 14 : 00 Hillal Ariha

Panama – LPF

Independiente 00 : 00 Plaza Amador

Paraguay – Division Profesional

Cerro Porteño 22 : 30 Sol de América

Peru – Segunda División

Comerciantes Unidos 15 : 00 Sport Chavelines Juniors
Deportivo Coopsol 17 : 15 Santos
Juan Aurich 19 : 30 Pirata
Unión Comercio 21 : 45 Santa Rosa PNP

Qatar – Stars League

Al Sailiya 14 : 30 Al Wakrah
Al Ahli 16 : 45 Al Rayyan
Qatar SC 16 : 45 Al Arabi

Romania – Liga II

Csikszereda 14 : 30 Universitatea Cluj
Rapid 16 : 30 CSM Reşiţa

Serbia – Cup

Proleter Novi Sad 15 : 00 Vojvodina

Slovenia – 1. SNL

Olimpija 16 : 00 Aluminij

Slovenia – 1. Zenska Liga

Krim 16 : 30 Radomlje

South America – CONMEBOL Sudamericana

Coquimbo Unido 00 : 30 Sport Huancayo
Fénix 00 : 30 Independiente
River Plate 22 : 15 Universidad Católica

Spain – Segunda División

Leganes 18 : 00 Espanyol
UD Logroñés 18 : 00 Albacete
Almería 20 : 30 Tenerife

Spain – Liga Nacional Juvenil

La Unión Palma U19 17 : 00 Felanitx U19

Turkey – Cup

BB Erzurumspor 10 : 00 Ankara Demirspor
Kasımpaşa 12 : 00 24 Erzincanspor
Kayserispor 14 : 00 Hekimoğlu Trabzon
Konyaspor 16 : 00 Manisa FK
Göztepe 18 : 00 Kırklarelispor

Ukraine – Druha Liga

Obolon’ Kyiv II Chayka

Ukraine – U21 League

Lviv U21 Mariupol’ U21

United Arab Emirates – Arabian Gulf League

Al Wasl 14 : 00 Fujairah
Al Jazira 14 : 00 Hatta
Khorfakkan 17 : 00 Sharjah
Shabab Al Ahli 17 : 00 Ajman

United Arab Emirates – Youth League

Al Bataeh U19 12 : 40 Dibba Al Fujairah U19

Uruguay – Primera División

Rentistas 20 : 00 Plaza Colonia

Uzbekistan – Pro League A

Zaamin Oq-tepa
Xorazm Istiklol Fergana

Venezuela – Primera División

Group A

Yaracuyanos 00 : 00 Trujillanos

Group B

Deportivo Táchira 21 : 00 Zamora

World – Club Friendlies

El Entag El Harby Wadi Degla

World – Friendlies Women

Estonia Belarus