26 FEBRUARY 2021

0
90

England – Championship

Derby County 19 : 45 Nottingham Forest

France – Ligue 1

Rennes 20 : 00 Nice

Germany – Bundesliga

Werder Bremen 19 : 30 Eintracht Frankfurt

Italy – Serie A

Torino 19 : 45 Sassuolo

Netherlands – Eredivisie

PEC Zwolle 19 : 00 Heerenveen

Spain – La Liga

Levante 20 : 00 Athletic Club

Africa – Africa U20 Cup of Nations

1st Group C 16 : 00 3rd Group A/B
2nd Group B 19 : 00 2nd Group C

Albania – Superliga

Teuta Durrës 15 : 00 Kukësi

Algeria – Ligue 1

MC Alger Kabylie
Olympique Médéa CS Constantine
Saoura US Biskra
USM Alger NC Magra
USM Bel Abbès JSM Skikda
MC Oran Paradou AC
ES Sétif ASO Chlef
NA Hussein Dey Relizane
CA Bordj Bou Arreridj Belouizdad
Aïn M’lila WA Tlemcen

Algeria – Ligue 2

Oued Sly 14 : 00 IRB El Kerma
Témouchent 14 : 00 SKAF Khémis Mélina
CRB Ain Ouessara 14 : 00 Oued Rhiou
Aïn Defla PSTP Tiaret
ASM Oran 14 : 00 Remchi
MC Saïda 14 : 00 Arzew

Algeria – U21 League 1

MC Alger U21 JS Kabylie U21
Olympique Médéa U21 CS Constantine U21
JS Saoura U21 US Biskra U21
USM Alger U21 NC Magra U21
USM Bel Abbès U21 JSM Skikda U21
MC Oran U21 Paradou AC U21
ES Sétif U21 ASO Chlef U21
NA Hussein Dey U21 RC Relizane U21
Bordj Bou Arreridj U21 CR Belouizdad U21
Aïn M’lila U21 WA Tlemcen U21

Armenia – First League

Ararat II 10 : 00 Pyunik II
BKMA 10 : 00 Urartu II

Australia – A-League

Melbourne City PSTP Brisbane Roar
Perth Glory 10 : 05 Brisbane Roar

Australia – Victoria NPL

Port Melbourne 08 : 45 Melbourne Knights
Dandenong Thunder 09 : 30 Dandenong City

Australia – Victoria NPL Youth League

Dandenong Thunder U21 07 : 30 Dandenong City U21

Australia – New South Wales NPL

Manly United 08 : 00 Mt Druitt Town
Marconi Stallions 08 : 45 Sydney II

Australia – New South Wales NPL Youth League

Marconi Stallions U20 06 : 45 Sydney U20

Australia – W-League

Newcastle Jets 07 : 05 Adelaide United

Australia – Western Australia NPL Night Series

ECU Joondalup 10 : 30 Rockingham City
Inglewood United 10 : 30 Gwelup Croatia
Balcatta 10 : 30 Armadale
Perth Glory II 12 : 30 Cockburn City
Floreat Athena 12 : 30 Bayswater City
Perth 12 : 30 Sorrento

Australia – Western Australia State League Night Series

Balga 10 : 30 Quinns
Dianella White Eagles 10 : 30 Fremantle City
Kelmscott Roos 10 : 30 Subiaco
Joondalup City 10 : 30 Western Knights
Wanneroo City 12 : 30 Joondalup United
Curtin University 12 : 30 UWA Nedlands
Forrestfield United 12 : 30 Gosnells City
Stirling Lions 12 : 30 Canning City

Australia – Western Australia Women’s Night Series

Fremantle City 10 : 30 Subiaco
Murdoch Uni Melville 12 : 30 Curtin University

Austria – 2. Liga

Austria Wien II 17 : 30 Juniors OÖ
Lafnitz 17 : 30 Floridsdorfer AC
Horn 17 : 30 Austria Lustenau
Blau-Weiß Linz 19 : 25 Austria Klagenfurt

Austria – Regionalliga

Wiener Neustadt PSTP Admira II
Wiener SC PSTP Team Wiener Linien
Traiskirchen / Tribusw. PSTP Draßburg

Bangladesh – Premier League

Muktijoddha SKC 09 : 45 Rahmatgonj MFS
Abahani Chittagong 12 : 15 Mohammedan Dhaka

Belgium – First Division A

Sporting Charleroi 19 : 45 Genk

Belgium – First Division B

Club Brugge II 19 : 00 RWDM

Belgium – Super League

Gent 19 : 00 Zulte-Waregem

Brazil – Serie A

São Paulo 00 : 30 Flamengo
Ceará 00 : 30 Botafogo
Atlético Mineiro 00 : 30 Palmeiras
Bahia 00 : 30 Santos
Internacional 00 : 30 Corinthians
RB Bragantino 00 : 30 Grêmio
Athletico Paranaense 00 : 30 Sport Recife
Atlético GO 00 : 30 Coritiba
Fluminense 00 : 30 Fortaleza
Vasco da Gama 00 : 30 Goiás

Brazil – State Leagues

Cearense 1

Crato 18 : 30 Pacajus
Atlético Cearense 18 : 30 Icasa
Ferroviário 18 : 30 Barbalha
Guarany de Sobral 18 : 30 Caucaia

Brasiliense

Capital Brasilia 18 : 30 Real FC

Bulgaria – First League

Lokomotiv Plovdiv 15 : 30 Etar

Bulgaria – Second League

Pirin Blagoevgrad 13 : 00 Septemvri Simitli

Burkina Faso – 1ère Division

Rahimo 15 : 30 ASFA-Yennenga

Burundi – Ligue A

Vital’O 13 : 00 Les Eléphants

Colombia – Primera A

Alianza Petrolera 23 : 05 Deportes Tolima
Independiente Medellín 01 : 10 Deportivo Cali

Croatia – 1. HNL

Varaždin 17 : 00 Osijek

Croatia – 2. HNL

Dubrava Zagreb 14 : 00 Međimurje Čakovec
Sesvete 14 : 00 Dinamo Zagreb II
Hrvatski Dragovoljac 15 : 00 Junak

Czech Republic – Czech Liga

Slovan Liberec 17 : 00 Pardubice

Czech Republic – 1. Liga U19

Opava U19 PSTP Sparta Praha U19

Denmark – Superliga

Vejle 18 : 00 Horsens

Denmark – 1st Division

Viborg 17 : 00 Hvidovre
FC Helsingør 18 : 00 Fredericia

Djibouti – Division 1

Arta / Solar 7 12 : 00 Dikhil
Gendarmerie 14 : 00 Police Nationale
GR / SIAF 16 : 00 Barwaqo / CCO

Egypt – Premier League

Al Masry 15 : 00 Ceramica Cleopatra

Egypt – Second League

Al Merreikh 12 : 30 El Qanah
Petrojet 12 : 30 Porto Suez
Sers Elyan 12 : 30 El Dakhleya
El Zarqa 12 : 30 Gomhoreyat Shepin

England – Counties Leagues

Woodford Town PSTP Takeley

England – Premier League 2 Division One

Tottenham Hotspur U23 12 : 00 Blackburn Rovers U23
Brighton U23 14 : 00 Manchester City U23
West Ham United U23 19 : 00 Derby County U23
Leicester City U23 19 : 00 Chelsea U23

England – Premier League 2 Division Two

Fulham U23 12 : 00 Wolves U23
Middlesbrough U23 14 : 00 Norwich City U23

England – Professional Development League

Birmingham City U23 13 : 30 Hull City U23
Barnsley U23 19 : 00 Sheffield United U23

England – Youth Alliance

Gillingham U18 13 : 30 Milton Keynes Dons U18

Gambia – GFA League

Armed Forces 16 : 00 Milan
Banjul 16 : 00 Elite United
Fortune 16 : 00 Marimoo

Germany – 2. Bundesliga

Darmstadt 98 17 : 30 Karlsruher SC
Jahn Regensburg 17 : 30 Paderborn

Germany – 3. Liga

1860 München 18 : 00 Unterhaching

Germany – Regionalliga

Fortuna Düsseldorf II 18 : 00 Rot-Weiss Essen

Germany – Oberliga

Baden-Württemberg

Nöttingen PSTP Bissingen

Rheinland-Pfalz / Saar

Dudenhofen PSTP Wormatia Worms

Hong Kong – Premier League

Eastern PSTP BC Rangers

Hungary – NB I

Diósgyőr 19 : 00 Mezőkövesd-Zsóry

Iceland – League Cup

Afturelding 19 : 00 Grindavík
Fram 19 : 00 FH
Víkingur Reykjavík 19 : 00 Kórdrengir

Iceland – League Cup B

Njardvík 19 : 40 KV
KFG 20 : 00 Reynir

Iceland – League Cup Women B

ÍA 20 : 00 Grindavík
Augnablik 20 : 15 Haukar

India – Indian Super League

NorthEast United 14 : 00 Kerala Blasters

Israel – Liga Leumit

Hapoel Kfar Shalem PSTP Hapoel Nof HaGalil
Kafr Qasim PSTP Hapoel Ra’anana
Hapoel Ramat Gan PSTP Hapoel Afula
Maccabi Ahi Nazareth PSTP Hapoel Rishon LeZion
Hapoel Rishon LeZion 13 : 00 Hapoel Acre
Hapoel Afula 13 : 00 Hapoel Ramat HaSharon
Beitar Tel Aviv Bat Yam 13 : 00 Hapoel Jerusalem
Hapoel Umm al-Fahm 13 : 00 Maccabi Ahi Nazareth
Hapoel Ra’anana 13 : 00 Hapoel Ramat Gan
Hapoel Nof HaGalil 13 : 00 Sektzia Nes Tziona
Hapoel Petah Tikva 13 : 00 Hapoel Iksal
Hapoel Kfar Shalem 13 : 00 Kafr Qasim

Israel – Liga Alef

North A

Hapoel Bnei Fureidis Hapoel Herzliya
Tira Maccabi Tzur Shalom
Ironi Tiberias Hapoel Bu’eine
Maccabi Ironi Tamra Hapoel Kfar Kana

North B

Ironi Baka El Garbiya Hapoel Bnei Ar’ara ‘Ara
Haifa Robi Shapira Daburiyya Osama
Hapoel Migdal HaEmek Tzeirey Taibe

South A

Hapoel Azor Shimshon Kafr Qasim
Maccabi Herzliya Ironi Or Yehuda

South B

Maccabi Kabilio Jaffa Hakoah Ramat Gan
Ironi Kuseife Hapoel Bik’at HaYarden

Israel – Liga Bet

North A

Ihud Bnei Shfaram PSTP Beitar Nahariya
Ahva Kafr Manda PSTP Hapoel Ironi Safed
Tzeirei Kafr Kanna PSTP Maccabi Ma’alot Tarshiha

North B

Hapoel Tirat HaCarmel PSTP Beitar Haifa
Hapoel Beit Shean PSTP Maccabi Ahi Iksal
Hapoel Sandala Gilboa PSTP Pardes Hanna-Karkur
Hapoel Ein as-Sahla PSTP MS Tirat HaCarmel

South A

Shimshon Bnei Taibe PSTP Beitar Kfar Saba
Hapoel Hod HaSharon PSTP Hapoel Qalansawe
Roei Heshbon Tel Aviv PSTP Hapoel Kfar Bara
Ironi Beit Dagan PSTP Hapoel Pardesya Noam

South B

Maccabi Ironi Sderot PSTP Hapoel Merhavim
Maccabi Kiryat Malachi PSTP Arad

Italy – Serie B

Reggiana 18 : 00 Salernitana
Empoli 20 : 00 Venezia

Italy – Campionato Primavera 1

Lazio U19 12 : 00 Cagliari U19
Atalanta U19 14 : 00 SPAL U19
Juventus U19 16 : 00 Fiorentina U19

Japan – J1 League

Kawasaki Frontale 09 : 00 Yokohama F. Marinos

Malawi – Super League

Silver Strikers PSTP Nyasa Big Bullets
Red Lions PSTP Moyale Barracks
Kamuzu Barracks PSTP Blue Eagles

Malta – Premier League

Gudja United 16 : 00 Tarxien Rainbows
Sirens 20 : 00 Lija Athletic

Malta – Gozo First Division

Oratory Youths 18 : 00 Nadur Youngsters

Mexico – Liga MX

Atlético San Luis 03 : 00 Tigres UANL

Mexico – Liga de Expansión MX

Tepatitlán 01 : 00 Pumas Tabasco

Mexico – Liga Premier Serie A

Deportivo Dongu 21 : 00 Cuautla

Mexico – U20 League

Puebla U20 15 : 00 Necaxa U20
Mazatlán U20 16 : 00 Querétaro U20

Mexico – U17 League

Puebla U17 17 : 45 Necaxa U17

Mexico – Liga MX Femenil

Cruz Azul 21 : 45 Tijuana

Morocco – Botola Pro

FAR Rabat 16 : 15 Chabab Mohammédia
Maghreb Fès 18 : 30 Moghreb Tétouan

Morocco – Botola 2

Racing de Casablanca 14 : 00 JS Soualem
Chabab Ben Guerir 14 : 00 Khouribga

Netherlands – Eerste Divisie

Go Ahead Eagles 17 : 45 PSV II
MVV 17 : 45 Telstar
Den Bosch 20 : 00 Utrecht II
De Graafschap 20 : 00 AZ II

Netherlands – Eredivisie Cup

Alkmaar 18 : 30 Excelsior
PEC Zwolle 18 : 30 ADO Den Haag

Northern Ireland – Premiership

Linfield 19 : 45 Larne

Panama – Liga Prom

Eastern Conference

Sporting SM II 22 : 00 Árabe Unido II

Western Conference

Unión Coclé 20 : 00 Veraguas II
Atlético Nacional 20 : 00 San Francisco II

Paraguay – Division Profesional

Sportivo Luqueño 22 : 30 12 de Octubre

Poland – Ekstraklasa

Raków Częstochowa 17 : 00 Podbeskidzie
Warta Poznań 19 : 30 Lech Poznań

Poland – I Liga

Resovia Rzeszów 14 : 00 Puszcza Niepołomice
Arka Gdynia 15 : 00 Jastrzębie
Widzew Łódź 16 : 40 Radomiak Radom

Portugal – Primeira Liga

Vitoria Guimaraes 20 : 30 Boavista

Portugal – Segunda Liga

Chaves 18 : 30 Vizela

Portugal – Liga Revelação U23

Championship Round

Sporting Braga U23 11 : 00 Leixões U23

Relegation Round

Vitória Guimarães U23 15 : 00 Sporting CP U23

Qatar – Second Division

Al Mesaimeer PSTP Al Markhiya
Al Shahaniya 15 : 15 Al Mesaimeer

Qatar – Qatar Cup

Winner Semi-final 1 13 : 45 Winner Semi-final 2

Russia – Premier League

Tambov 16 : 00 Rotor Volgograd

Saudi Arabia – Division 1

Al Shoalah 12 : 50 Al Jeel
Al Feiha 12 : 55 Al-Thuqbah
Arar 13 : 10 Al Draih
Ohod 13 : 20 Al Hazm
Jeddah 16 : 05 Al Nahdha
Al Khaleej 16 : 40 Hajer
Najran 17 : 10 Al Sahel

Saudi Arabia – Division 2

Al Safa 12 : 40 Al-Lewaa
Kumait 12 : 55 Al Zulfi
Al Taqdom 13 : 05 Al Arabi
Al Akhdoud 13 : 10 Al Entesar
Al Jandal 13 : 10 Al Hjazz
Bisha 13 : 10 Al-Sadd
Al Ansar 13 : 25 Al Qaisoma

Scotland – Championship

Inverness CT 19 : 45 Hearts

Somalia – Somali Premier League

Jeenyo Midnimo

South Africa – Cup

Cape Town All Stars 13 : 00 Cape Town Spurs
TTM 16 : 00 Swallows

Spain – Segunda División

Sabadell 18 : 00 Albacete
FC Cartagena 20 : 00 Leganes

Spain – Autonómicas

Canarias – Gran Canaria

Valleseco 20 : 30 Las Longueras
Unión Carrizal 21 : 00 Becerril Guía
Doramas 21 : 00 San Antonio
Costa Ayala 21 : 00 Tablero
San Pedro Mártir 21 : 00 SD San Isidro Gáldar
Ingenio 21 : 00 Teror
Arguineguín 21 : 00 Balos
RC Victoria 21 : 00 Castillo
Agaete 21 : 00 Unión Pedro Hidalgo
Goleta 21 : 00 Valsequillo

Canarias – La Palma

La Rosa 20 : 00 San Andrés y Sauces
Unión Breñas 20 : 30 Mensajero II

Canarias – Tenerife

Orotava 21 : 00 Buenavista
I’Gara 21 : 00 Atlético Granadilla
Atlético San Juan 21 : 00 San Lorenzo Constancia
Águilas Atlético 21 : 00 Candela

Spain – División de Honor Juvenil

Group 4

Málaga U19 17 : 00 Maracena U19
Vázquez Cultural U19 17 : 00 Almería U19

Group 5

Móstoles U19 17 : 00 Trival Valderas U19
Real Valladolid U19 17 : 00 Getafe U19

Spain – Liga Nacional Juvenil

Unión Pedro Hidalgo U19 20 : 30 Daniel Carnevali U19
Acodetti U19 II 20 : 30 Villa Santa Brígida U19
Atlético GC U19 21 : 00 Guiniguada U19
Guía U19 21 : 15 Maspalomas U19 II

Sudan – Sudani Premier League

Al Ahli Khartoum Al Merreikh
Al Hilal Kadougli Al Shorta
Alamal Atbara Tuti
Hilal Obayed Al Hilal Port Sudan

Switzerland – Challenge League

Chiasso 18 : 00 Wil
Kriens 18 : 00 Neuchâtel Xamax
Thun 19 : 00 Stade Lausanne-Ouchy
Winterthur 19 : 00 Aarau

Turkey – Süper Lig

Konyaspor 13 : 00 Gaziantep FK
Gençlerbirliği 13 : 00 Yeni Malatyaspor
Beşiktaş 16 : 00 Denizlispor

Uganda – Premier League

Express 13 : 00 Wakiso Giants
Bright Stars 13 : 00 Police
BUL 13 : 00 MYDA

Ukraine – Premier League

Desna 17 : 00 Inhulets’

Ukraine – U21 League

Mariupol’ U21 Dnipro-1 U21
Vorskla U21 Oleksandria U21
Kolos Kovalivka U21 Rukh Vynnyky U21

Ukraine – U19 League

Desna U19 Inhulets’ U19

United Arab Emirates – Arabian Gulf League

Bani Yas 13 : 30 Ajman
Al Nasr 13 : 30 Hatta
Shabab Al Ahli 16 : 15 Khorfakkan
Sharjah 16 : 15 Al Jazira

United Arab Emirates – Division 1

Al Hamriyah 13 : 30 Al Arabi
Emirates 13 : 30 Dibba Al Fujairah
Dibba Al Hisn 13 : 30 Al Bataeh

Uruguay – Primera División

Liverpool 20 : 00 Peñarol

World – Club Friendlies

Start Haugesund
Aalesund Sogndal
Odd Mjøndalen
Bodø / Glimt Kristiansund
Strømsgodset HamKam
Aktobe Ruh Brest
Rosenborg 12 : 00 Ranheim
Jerv 13 : 00 Egersund
Sarpsborg 08 15 : 00 Lillestrøm
Ullensaker / Kisa 15 : 00 Asker
Kvik Halden 18 : 00 Bærum