26 December 2020

0
254

England – Premier League

Leicester City 12 : 30 Manchester United
Aston Villa 15 : 00 Crystal Palace
Fulham 15 : 00 Southampton
Arsenal 17 : 30 Chelsea
Manchester City 20 : 00 Newcastle United
Sheffield United 20 : 00 Everton

England – Championship

AFC Bournemouth 15 : 00 Millwall
Barnsley 15 : 00 Huddersfield Town
Blackburn Rovers 15 : 00 Sheffield Wednesday
Bristol City 15 : 00 Wycombe Wanderers
Cardiff City 15 : 00 Brentford
Coventry City 15 : 00 Stoke City
Derby County 15 : 00 Preston North End
Middlesbrough 15 : 00 Rotherham United
Nottingham Forest 15 : 00 Birmingham City
Queens Park Rangers 15 : 00 Swansea City
Reading 15 : 00 Luton Town
Watford 19 : 45 Norwich City

Scotland – Premiership

Rangers 12 : 30 Hibernian
Aberdeen 15 : 00 St. Johnstone
Dundee United 15 : 00 Motherwell
Hamilton Academical 15 : 00 Celtic
Kilmarnock 15 : 00 Livingston
Ross County 15 : 00 St. Mirren

Africa – Africa U17 Cup of Nations

Angola – Girabola

Ferroviário do Huambo 14 : 30 Cuando Cubango
Sporting de Cabinda PSTP Desportivo Huíla
Progresso PSTP Recreativo do Libolo
Académica do Lobito 15 : 30 Sagrada Esperança

Bahrain – Premier League

Budaiya 15 : 00 Al Najma
East Riffa 15 : 00 Al Ahli
Muharraq 15 : 00 Manama

Bangladesh – Federation Cup

Baridhara 11 : 15 Arambagh
Saif 14 : 00 Brothers Union

Belgium – First Division A

Club Brugge 13 : 00 AS Eupen
Zulte-Waregem 15 : 15 Cercle Brugge
Kortrijk 17 : 30 Gent
OH Leuven 17 : 30 KV Oostende
Standard Liège 19 : 45 Sint-Truiden

Bolivia – Primera División

Blooming 23 : 30 Guabirá

Brazil – Serie A

Atlético Mineiro 20 : 00 Coritiba
Fortaleza 22 : 00 Flamengo
Goiás 22 : 00 Sport Recife

Brazil – Serie B

Figueirense 19 : 00 Avaí
América Mineiro 21 : 30 CRB

Brazil – Serie C

Paysandu 20 : 00 Londrina
Ituano 22 : 00 Santa Cruz

Brazil – Serie D

Fast Clube 20 : 00 Globo

Burkina Faso – 1ère Division

Rahimo 15 : 30 ASEC-K
Majestic 15 : 30 KOZAF
Vitesse 15 : 30 Etoile Filante
RCK 16 : 00 Léopards
Salitas 18 : 15 ASFA-Yennenga

Burundi – Ligue A

Le Messager Ngozi 13 : 00 Dynamik
Olympic Star 13 : 00 Musongati

Chile – Primera División

La Serena 13 : 30 Curicó Unido
Colo Colo 21 : 00 Unión La Calera

Chile – Segunda División

Recoleta 13 : 00 Iberia

Congo DR – Ligue 1

Simba PSTP Rangers

Djibouti – Division 1

Barwaqo / CCO 14 : 00 GR / SIAF
Dikhil 16 : 00 Arta / Solar 7

Egypt – Premier League

El Entag El Harby 15 : 00 Al Mokawloon
Misr Lel Makasa 17 : 30 Al Masry

El Salvador – Primera Division

Isidro Metapán Atlético Marte
Sonsonate Jocoro
Alianza Águila
Chalatenango Firpo
FAS Once Deportivo
Municipal Limeño Santa Tecla

El Salvador – Reserve League

Sonsonate U20 Luis Ángel Firpo U20
Alianza U20 Municipal Limeño U20
Once Deportivo U20 Atlético Marte U20
Isidro Metapán U20 Chalatenango U20
Águila U20 FAS U20
Jocoro U20 Santa Tecla U20

England – League One

Blackpool 15 : 00 Rochdale
Charlton Athletic 15 : 00 Plymouth Argyle
Crewe Alexandra 15 : 00 Fleetwood Town
Doncaster Rovers 15 : 00 Accrington Stanley
Gillingham PSTP Peterborough United
Ipswich Town 15 : 00 Northampton Town
Lincoln City 15 : 00 Burton Albion
Milton Keynes Dons 15 : 00 Bristol Rovers
Oxford United 15 : 00 AFC Wimbledon
Portsmouth 15 : 00 Swindon Town
Sunderland PSTP Hull City
Wigan Athletic 15 : 00 Shrewsbury Town

England – League Two

Cambridge United 13 : 00 Leyton Orient
Exeter City 13 : 00 Forest Green Rovers
Scunthorpe United 13 : 00 Mansfield Town
Southend United 13 : 00 Colchester United
Carlisle United 15 : 00 Bolton Wanderers
Cheltenham Town 15 : 00 Stevenage
Crawley Town 15 : 00 Newport County
Morecambe 15 : 00 Grimsby Town
Oldham Athletic 15 : 00 Harrogate Town
Port Vale 15 : 00 Barrow
Salford City 15 : 00 Walsall
Tranmere Rovers 15 : 00 Bradford City

England – National League

Aldershot Town 15 : 00 Woking
Altrincham 15 : 00 Stockport County
Boreham Wood 15 : 00 Barnet
Bromley 15 : 00 Sutton United
Eastleigh 15 : 00 Weymouth
Hartlepool United 15 : 00 Halifax Town
King’s Lynn Town 15 : 00 Notts County
Maidenhead United 15 : 00 Wealdstone
Solihull Moors 15 : 00 Chesterfield
Torquay United 15 : 00 Yeovil Town
Dover Athletic 17 : 20 Dagenham & Redbridge

England – National League N / S

North

AFC Telford United 15 : 00 Chester
Blyth Spartans 15 : 00 Gateshead
Boston United 15 : 00 Alfreton Town
Bradford (Park Avenue) 15 : 00 York City
Chorley 15 : 00 Fylde
Gloucester City 15 : 00 Leamington
Guiseley 15 : 00 Farsley Celtic
Hereford 15 : 00 Kidderminster Harriers
Kettering Town 15 : 00 Brackley Town
Southport 15 : 00 Curzon Ashton
Darlington 15 : 00 Spennymoor Town

South

Dorking Wanderers 12 : 30 Hampton & Richmond
Concord Rangers 13 : 00 Billericay Town
Braintree Town PSTP Chelmsford City
Chippenham Town 15 : 00 Bath City
Dulwich Hamlet 15 : 00 Welling United
Ebbsfleet United 15 : 00 Dartford
Hungerford Town 15 : 00 Havant & Waterlooville
Oxford City 15 : 00 Slough Town
St Albans City 15 : 00 Hemel Hempstead Town
Tonbridge Angels 15 : 00 Maidstone United

England – Non League Premier

Isthmian

Bishop’s Stortford 13 : 00 Brightlingsea Regent
Bognor Regis Town 15 : 00 Lewes
Bowers & Pitsea 15 : 00 Cheshunt
Corinthian-Casuals 15 : 00 Kingstonian
Haringey Borough 15 : 00 Enfield Town
Hornchurch 15 : 00 East Thurrock United
Horsham 15 : 00 Worthing
Leatherhead 15 : 00 Cray Wanderers
Margate 15 : 00 Folkestone Invicta
Merstham 15 : 00 Carshalton Athletic
Potters Bar Town 15 : 00 Wingate & Finchley

Northern

Atherton Collieries 15 : 00 Radcliffe
Bamber Bridge 15 : 00 Lancaster City
Basford United 15 : 00 Mickleover
Buxton 15 : 00 Matlock Town
United of Manchester 15 : 00 Ashton United
Gainsborough Trinity 15 : 00 Grantham Town
Morpeth Town 15 : 00 Scarborough Athletic
South Shields 15 : 00 Whitby Town
Stafford Rangers 15 : 00 Nantwich Town
Stalybridge Celtic 15 : 00 Hyde United
Witton Albion 15 : 00 Warrington Town

Southern Central

Barwell PSTP Coalville Town
Bromsgrove Sporting PSTP Alvechurch
Hednesford Town PSTP Rushall Olympic
Hitchin Town PSTP Biggleswade Town
Leiston PSTP Lowestoft Town
Nuneaton Borough PSTP Tamworth
Peterborough Sports PSTP AFC Rushden & Diamonds
Redditch United PSTP Stourbridge
Royston Town PSTP Kings Langley
St Ives Town PSTP Needham Market
Stratford Town PSTP Banbury United

Southern South

Chesham United PSTP Walton Casuals
Dorchester Town PSTP Poole Town
Farnborough PSTP Hartley Wintney
Harrow Borough PSTP Hendon
Swindon Supermarine PSTP Beaconsfield Town
Tiverton Town PSTP Truro City
Weston-super-Mare PSTP Taunton Town
Wimborne Town PSTP Salisbury
Yate Town CANC Merthyr Town

England – Non League Div One

Isthmian North

Cambridge City 12 : 30 Histon
Brentwood Town 13 : 00 Romford
Soham Town Rangers 13 : 00 Bury Town
AFC Sudbury 15 : 00 Dereham Town
Aveley 15 : 00 Grays Athletic
Basildon United 15 : 00 Felixstowe & Walton Utd
Canvey Island 15 : 00 Tilbury
Great Wakering Rovers 15 : 00 Hullbridge Sports
Heybridge Swifts 15 : 00 Maldon & Tiptree
Witham Town 15 : 00 Coggeshall Town

Isthmian South Central

Staines Town 12 : 00 Ashford Town (Middlesex)
Westfield 12 : 00 Bedfont Sports
Barking 15 : 00 Harlow Town
Bracknell Town 15 : 00 Marlow
Chertsey Town 15 : 00 Chipstead
FC Romania 15 : 00 Hertford Town
Hanwell Town 15 : 00 Uxbridge
Tooting & Mitcham United 15 : 00 South Park

Isthmian South East

Sittingbourne 13 : 00 Phoenix Sports
Ashford United 15 : 00 Whitstable Town
Guernsey CANC Three Bridges
Hastings United 15 : 00 Burgess Hill Town
Haywards Heath Town 15 : 00 Whyteleafe
Herne Bay PSTP Faversham Town
Hythe Town 15 : 00 Ramsgate
Sevenoaks Town 15 : 00 East Grinstead Town

Northern North West

Pickering Town 13 : 00 Marske United
Brighouse Town 15 : 00 Tadcaster Albion
City of Liverpool 15 : 00 Marine
Colne 15 : 00 Kendal Town
Dunston UTS 15 : 00 Workington
Mossley 15 : 00 Ramsbottom United
Pontefract Collieries 15 : 00 Ossett United
Prescot Cables 15 : 00 Runcorn Linnets
Widnes 15 : 00 Clitheroe

Northern South East

Cleethorpes Town 14 : 00 Market Drayton Town
Belper Town 15 : 00 Sheffield
Carlton Town 15 : 00 Ilkeston Town
Chasetown 15 : 00 Sutton Coldfield Town
Leek Town 15 : 00 Glossop North End
Newcastle Town 15 : 00 Kidsgrove Athletic
Spalding United 15 : 00 Wisbech Town
Stamford 15 : 00 Loughborough Dynamo
Stocksbridge Park Steels 15 : 00 Frickley Athletic
Worksop Town 15 : 00 Lincoln United

Southern Central

Barton Rovers PSTP Welwyn Garden City
Berkhamsted PSTP AFC Dunstable
Corby Town PSTP Yaxley
Daventry Town PSTP Bedworth United
Didcot Town PSTP North Leigh
Halesowen Town PSTP Coleshill Town
St Neots Town PSTP Bedford Town
Thame United PSTP Aylesbury United
Wantage Town PSTP Kidlington

Southern South

Barnstaple Town PSTP Bideford
Cirencester Town PSTP Evesham United
Frome Town PSTP Melksham Town
Larkhall Athletic PSTP Highworth Town
Moneyfields PSTP Basingstoke Town
Paulton Rovers PSTP Mangotsfield United
Sholing PSTP AFC Totton
Slimbridge PSTP Cinderford Town
Willand Rovers PSTP Bristol Manor Farm
Winchester City PSTP Thatcham Town

England – Counties Leagues

Eastern Counties League Premier

Stanway Rovers PSTP Clacton

Essex Senior League

Cockfosters 13 : 00 Hadley
Southend Manor 14 : 00 Clapton

Hellenic League Premier

Tuffley Rovers PSTP Lydney Town

Midland League Premier

Lye Town 12 : 00 Tividale
Highgate United 14 : 00 Racing Club Warwick
Gresley Rovers PSTP Heather St Johns
Newark Flowserve 15 : 00 Selston
Stourport Swifts 15 : 00 Worcester City

North West Counties League Premier

Avro 15 : 00 Irlam
Congleton Town 15 : 00 Winsford United
Litherland Remyca 15 : 00 Bootle
Padiham 15 : 00 Barnoldswick Town
Squires Gate 15 : 00 Longridge Town

Northern Counties East League Premier

Athersley Recreation 13 : 00 Hemsworth MW
AFC Mansfield 15 : 00 Silsden
Bottesford Town 15 : 00 Maltby Main
Goole 15 : 00 Bridlington Town
Liversedge 15 : 00 Albion Sports
Thackley 15 : 00 Eccleshill United

Northern League One

Guisborough Town PSTP Newcastle Benfield
Newton Aycliffe PSTP West Auckland Town
Billingham Town PSTP Thornaby
Ashington AFC PSTP Northallerton Town
Stockton Town PSTP Shildon AFC

Southern Combination League Premier

Uckfield Town 11 : 00 Lingfield
Alfold 11 : 00 Loxwood
Pagham 11 : 00 East Preston
Eastbourne United 11 : 00 Eastbourne Town
Horley Town 11 : 00 Crawley Down Gatwick
Horsham YMCA 11 : 00 Broadbridge Heath
Lancing 11 : 00 Steyning Town
Langney Wanderers 11 : 00 Little Common
Peacehaven & Telscombe 11 : 00 Newhaven
Saltdean United 11 : 00 Hassocks

Southern Counties East League Premier

Erith & Belvedere 13 : 00 Erith Town
Chatham Town 15 : 00 Sheppey United
Tower Hamlets 15 : 00 Glebe

United Counties League Premier

Rothwell Corinthians 11 : 00 Desborough Town
Wellingborough Town 12 : 00 Cogenhoe United
Holbeach United 12 : 30 Pinchbeck United
Northampton ON Chenecks 13 : 00 Rugby Town
Anstey Nomads 15 : 00 Quorn
Oadby Town 15 : 00 Leicester Nirvana
Lutterworth Town 15 : 00 Harborough Town
Peterborough N Star 15 : 00 Deeping Rangers
Shepshed Dynamo PSTP Loughborough University

Wessex League Premier

Blackfield & Langley 15 : 00 AFC Stoneham
Brockenhurst 15 : 00 Lymington Town
Fleet Town 15 : 00 Alresford Town

Western League Premier

Cadbury Heath 12 : 00 Bitton
Exmouth PSTP Buckland Athletic
Odd Down 12 : 00 Shepton Mallet
Street 12 : 00 Bridgwater Town
Tavistock PSTP Plymouth Parkway
Keynsham Town 12 : 30 Brislington
Westbury United 12 : 30 Bradford Town
Clevedon Town 13 : 00 Chipping Sodbury Town
Hallen 13 : 00 Cribbs
Bridport 13 : 00 Wellington

England – FA Trophy

Maidstone United PSTP Frome Town

England – FA Vase

Buckland Athletic 13 : 00 Tavistock

Hong Kong – Senior Shield

TBC PSTP TBC
TBC PSTP TBC

India – Indian Super League

East Bengal 14 : 00 Chennaiyin

Israel – Ligat ha’Al

Hapoel Haifa 15 : 20 Hapoel Hadera
Maccabi Netanya 17 : 50 Maccabi Haifa

Israel – Liga Alef

North A

Ihud Bnei Mejdel Krum 11 : 00 Hapoel Bnei Fureidis

North B

Hapoel Bnei Ar’ara ‘Ara 17 : 00 Daburiyya Osama

South B

Maccabi Ashdod Ironi Kuseife
Hapoel Ashkelon Hapoel Marmorek

Israel – Liga Bet

North A

Maccabi Ironi Yafia Elnahada Nazareth
Hapoel Ironi Karmiel Bnei Bir al-Maksur
Hapoel Tuba-Zangariyye Tzeirei Sakhnin
Ihud Bnei Shfaram 12 : 30 Ironi Bnei Kabul
Ahi Akko 18 : 00 Hapoel Ironi Safed

North B

MS Kfar Kama Maccabi Nujeidat Ahmed
Maccabi Neve Sha’anan Ihud Bnei Kfar Kara

South A

Shimshon Bnei Taibe Hapoel Kiryat Ono
Shimshon Tel Aviv Maccabi Ironi Amishav PT

South B

Beitar Yavne Ironi Modi’in

Israel – U19 Elite Division

Ashdod U19 Hap Ramat Hasharon U19
Hapoel Ramat Gan U19 Ironi Nesher U19
Bnei Sakhnin U19 Hapoel Hadera U19
Hapoel Nof HaGalil U19 Hapoel Tel Aviv U19
Hapoel Raanana U19 Maccabi Petah Tikva U19
Hapoel Rishon LeZion U19 Maccabi Netanya U19
Beitar Jerusalem U19 Hapoel Be’er Sheva U19
Ironi Kiryat Shmona U19 Maccabi Haifa U19
Beitar Nes Tubruk U19 10 : 00 Maccabi Tel Aviv U19

Kuwait – Premier League

Al Sahel 14 : 25 Al Fahaheel
Kazma 14 : 25 Yarmouk
Al Salmiyah 14 : 25 Al Tadhamon
Khaitan 14 : 25 Al Qadsia
Al Kuwait 14 : 25 Burgan
Al Shabab 14 : 25 Al Jahra

Malawi – Super League

Mzuni 12 : 30 Silver Strikers
Karonga United 12 : 30 Red Lions
Ntopwa 12 : 30 MAFCO
CIVO United 12 : 30 Kamuzu Barracks
Nyasa Big Bullets 12 : 30 Moyale Barracks

Maldives – Dhivehi Premier League

Green Streets United Victory
Maziya Valencia

Morocco – Botola Pro

Rapide Oued Zem 14 : 30 FAR Rabat
Raja Casablanca 16 : 30 Chabab Mohammédia
Maghreb Fès 18 : 30 Wydad Casablanca

Morocco – Botola 2

JS Soualem 14 : 00 Tihad Casablanca
Ittihad Khemisset 14 : 00 Wydad Fès
Stade Marocain 14 : 00 Olympique Dcheïra

Northern Ireland – Premiership

Ballymena United PSTP Coleraine
Carrick Rangers PSTP Larne
Cliftonville PSTP Crusaders
Linfield PSTP Glentoran
Portadown PSTP Glenavon
Warrenpoint Town PSTP Dungannon Swifts

Northern Ireland – Championship

Queen’s University PSTP Institute
H&W Welders PSTP Dundela
Dergview PSTP Ballinamallard United
Ards PSTP Knockbreda
Annagh United PSTP Loughgall
Newry City PSTP Ballyclare Comrades

Northern Ireland – Premiership Development League

Coleraine U20 PSTP Ballymena United U20
Crusaders U20 PSTP Cliftonville U20
Dungannon Swifts U20 PSTP Warrenpoint Town U20
Glenavon U20 PSTP Portadown U20
Glentoran U20 PSTP Linfield U20
Larne U20 PSTP Carrick Rangers U20

Saudi Arabia – Pro League

Al Shabab 12 : 15 Al Batin
Al Nassr 14 : 50 Damak
Al Hilal 16 : 50 Al Ittihad

Saudi Arabia – Division 2

Al Zulfi 12 : 20 Al Arabi
Al-Sadd 12 : 20 Al-Lewaa
Al Taqdom 12 : 25 Al Hjazz
Kumait 12 : 25 Al Qaisoma
Al Akhdoud 12 : 35 Al Jandal
Bisha 12 : 35 Al Entesar
Al Ansar 12 : 45 Al Safa

Scotland – Championship

Alloa Athletic 15 : 00 Raith Rovers
Dunfermline Athletic 15 : 00 Arbroath
Hearts 15 : 00 Ayr United
Greenock Morton 15 : 00 Inverness CT
Queen of the South 15 : 00 Dundee

Scotland – League One

Clyde 15 : 00 Airdrieonians
Dumbarton 15 : 00 East Fife
Falkirk 15 : 00 Partick Thistle
Forfar Athletic 15 : 00 Cove Rangers

Scotland – Football League

Berwick Rangers PSTP Gala Fairydean Rovers
Caledonian Braves PSTP BSC Glasgow
Civil Service Strollers PSTP Spartans
East Kilbride PSTP Cumbernauld Colts
Stirling University 15 : 00 Edinburgh University

Scotland – Feeder Leagues

Dundonald Bluebell PSTP Inverkeithing Hillfield
Sauchie Juniors 14 : 30 Tynecastle
Blackburn United PSTP Camelon Juniors
Broxburn Athletic PSTP Linlithgow Rose
Hill Of Beath Hawthorn PSTP Crossgates Primrose
Jeanfield Swifts PSTP Sauchie Juniors
Lothian Hutchison PSTP Tynecastle
Newtongrange Star 14 : 30 Penicuik Athletic
Tranent Juniors PSTP Musselburgh Athletic

Scotland – FA Cup

Albion Rovers 15 : 00 Buckie Thistle
Berwick Rangers 15 : 00 Stirling Albion
Bonnyrigg Rose Athletic 15 : 00 Coldstream / Bo’ness United
Brechin City 15 : 00 Glasgow University / Linlithgow Rose
Camelon Juniors 15 : 00 Brora Rangers
Cowdenbeath 15 : 00 Wick Academy / Musselburgh Athletic
Dundonald Bluebell 15 : 00 Queen’s Park
Edinburgh City 15 : 00 Caledonian Braves
Elgin City 15 : 00 Civil Service Strollers
Gala Fairydean Rovers 15 : 00 Annan Athletic
Haddington Athletic 15 : 00 Formartine United / Turriff United
Huntly 15 : 00 Cumbernauld Colts
Keith 15 : 00 Hill Of Beath Hawthorn
Kelty Hearts 15 : 00 Jeanfield Swifts
Lothian Hutchison 15 : 00 Banks O’ Dee
Nairn County 15 : 00 Broxburn Athletic
Rothes 15 : 00 Fraserburgh
Stenhousemuir 15 : 00 Preston Athletic / Hawick Royal Albert Utd
Stranraer 15 : 00 Spartans
Tranent Juniors 15 : 00 East Stirlingshire

Spain – Liga Nacional Juvenil

Group 11

Chinato U19 16 : 00 Cacereño U19

Group 2

Colegio Inmaculada U19 14 : 45 Roces U19 II
Romanón U19 14 : 45 Manuel Rubio U19
Llanes U19 14 : 45 Sporting Gijón U19 II
Vallobín U19 15 : 30 Quirinal U19

Syria – Premier League

Tanzania – Ligi kuu Bara

Namungo PSTP Ruvu Shooting

Thailand – Thai League 1

BG Pathum United 10 : 00 Prachuap
Ratchaburi 11 : 00 Sukhothai
Bangkok United 11 : 00 Muang Thong United
Chonburi 11 : 30 Buriram United

Thailand – Thai League 2

Chainat Hornbill 11 : 00 Chiangmai United
Udon Thani 11 : 00 Navy
Customs United 12 : 00 Lampang
Chiangmai 12 : 00 Nakhon Pathom
Sisaket 12 : 00 Uthai Thani

Thailand – Thai League 3

BKK-Perimeter

Grakcu Sai Mai United 08 : 30 Nonthaburi
Prime Bangkok 08 : 30 Samut Prakan

East

ACDC 08 : 30 Sa Kaeo City
Kabin United 08 : 30 Bankhai United
Cha Choeng Sao 11 : 30 Pattaya Discovery

North

Kamphaeng Phet 08 : 30 Nan
Northern Tak United 08 : 30 Lamphun Warrior

North East

Muang Loei United 08 : 30 Khonkaen Mordindang
Surin Sugar 09 : 00 Sakon Nakhon

South

Jalor City 09 : 00 Trang
Krabi 09 : 00 Patong City
Songkhla 09 : 15 Phattalung

West

Kanjanapat Group 08 : 30 IPE Samut Sakhon
Samut Songkhram 08 : 30 Bang Pa-in
Assumption United 08 : 30 Pathum Thani University

Tunisia – Ligue 1

ES Tunis PSTP Rejiche
Ben Guerdane PSTP CS Sfaxien
Etoile du Sahel PSTP Tataouine
Bizertin PSTP Club Africain
Métlaoui PSTP Olympique Béja
Soliman PSTP Stade Tunisien
Monastir PSTP Kairouan
Club Africain 13 : 00 Tataouine
Bizertin 13 : 00 Soliman

Turkey – Süper Lig

Göztepe 13 : 00 Fatih Karagümrük
Trabzonspor 16 : 00 Galatasaray

Turkey – 1. Lig

Tuzlaspor 10 : 30 Altınordu
Boluspor 10 : 30 İstanbulspor
Balıkesirspor 16 : 00 Adana Demirspor

Turkey – 2. Lig

Beyaz

Kahramanmaraşspor 10 : 00 Ankara Demirspor
Şanlıurfaspor 10 : 00 İnegölspor
Hacettepe 10 : 00 Kocaelispor
Amed 10 : 00 Sancaktepe FK
Gümüşhanespor 10 : 00 Manisa FK
Zonguldak Kömürspor 10 : 00 Çorum FK
Uşak Spor 10 : 00 Afjet Afyonspor
Hekimoğlu Trabzon 10 : 00 Niğde Anadolu
24 Erzincanspor 10 : 00 Ergene Velimeşespor

Kırmızı

Karacabey Belediyespor 10 : 00 Kardemir Karabükspor
Mamak 10 : 00 Elazığspor
Sakaryaspor 10 : 00 Turgutluspor
Kırşehir Belediyespor 10 : 00 Bayburt ÖİS
Tarsus İdman Yurdu 10 : 00 Eyüpspor
Bodrumspor 10 : 00 Serik Belediyespor
Pazarspor 10 : 00 Etimesgut Belediyespor
Vanspor FK 10 : 00 Kastamonuspor
Kırklarelispor 10 : 00 1922 Konyaspor
Pendikspor 10 : 00 Sivas Belediyespor

Turkey – 3. Lig

Adıyaman 1954 10 : 00 Bergama Belediyespor

United Arab Emirates – Arabian Gulf League

Al Ain 14 : 00 Kalba
Al Dhafra 14 : 00 Al Nasr
Shabab Al Ahli 17 : 00 Bani Yas
Al Jazira 17 : 00 Ajman

United Arab Emirates – Division 1

Emirates 12 : 45 Al Hamriyah
Masafi 12 : 45 Dibba Al Fujairah
Masfut 12 : 45 Al Bataeh

United Arab Emirates – Youth League

Dibba Al Hisn U19 12 : 45 Emirates U19
Al Rams U19 12 : 45 Al Orooba U19

Wales – Premier League

Aberystwyth Town 14 : 30 Haverfordwest County
Flint Town United 14 : 30 Connah’s Quay
Newtown 14 : 30 Cardiff MU
Penybont 14 : 30 Barry Town United
The New Saints 14 : 30 Cefn Druids
Bala Town 17 : 15 Caernarfon Town