25 November 2020

0
96

England – Championship

Middlesbrough 19 : 00 Derby County
Millwall 19 : 00 Reading
Bristol City 19 : 45 Watford
Coventry City 19 : 45 Cardiff City
Swansea City 19 : 45 Sheffield Wednesday

Europe – UEFA Champions League

Borussia M’gladbach 17 : 55 Shakhtar Donetsk
Olympiakos Piraeus 17 : 55 Manchester City
Bayern Munich 20 : 00 Salzburg
Atletico Madrid 20 : 00 Lokomotiv Moscow
Internazionale 20 : 00 Real Madrid
Olympique Marseille 20 : 00 Porto
Liverpool 20 : 00 Atalanta
Ajax 20 : 00 Midtjylland

France – Ligue 1

Lens 18 : 00 Nantes

Italy – Coppa Italia

Empoli 13 : 30 Brescia
Parma 13 : 30 Cosenza
Cagliari 16 : 30 Hellas Verona
Bologna 16 : 30 Spezia
Udinese 16 : 30 Fiorentina

Scotland – Premiership

Hamilton Academical 19 : 00 Aberdeen

South America – CONMEBOL Libertadores

Racing Club 00 : 30 Flamengo
Independiente Valle 22 : 15 Nacional
Delfin 22 : 15 Palmeiras

Africa – CECAFA U20 Championship

Uganda U20 10 : 00 Burundi U20
Sudan U20 13 : 00 Ethiopia U20

Albania – Superliga

Tirana 12 : 45 Bylis
Apolonia Fier 12 : 45 Partizani Tirana
Skënderbeu Korçë 12 : 45 Kastrioti Krujë
Teuta Durrës 15 : 45 Vllaznia Shkodër
Kukësi 15 : 45 Laçi

Armenia – Premier League

Pyunik CANC Gandzasar

Armenia – First League

Urartu II 12 : 00 Ararat-Armenia II

Asia – AFC Champions League

Guangzhou Evergrande 10 : 00 Vissel Kobe
Jeonbuk Motors 10 : 00 Sydney
Suwon Bluewings CANC Johor Darul Ta’zim
Shanghai SIPG 13 : 00 Yokohama F. Marinos

Asia – AFC Cup

TBC CANC TBC

Asia – AFC U16 Championship

Korea DPR U16 PSTP Iran U16
Bahrain U16 PSTP Qatar U16

Austria – Cup

Austria Wien 16 : 15 Hartberg
First Vienna 19 : 25 Rheindorf Altach

Austria – Jugendliga U18

Red Bull Akademie U18 13 : 00 Sturm Graz U18
Ried U18 16 : 00 LASK Juniors OÖ U18

Austria – Jugendliga U16

Red Bull Akademie U16 13 : 00 Sturm Graz U16

Azerbaijan – Birinci Dasta

Sabah II Sumqayıt II
Zaqatala Keşlə II
MOIK Qarabağ II

Belgium – First Division A

Cercle Brugge 16 : 00 Excel Mouscron

Belgium – Second Amateur Division

Jette PSTP Couvin-Mariembourg

Belgium – Third Amateur Division

Wanze / Bas-Oha PSTP Sprimont

Belgium – Provincial

Spy PSTP Condruzien

Brazil – Serie A

Ceará 22 : 15 São Paulo

Brazil – Serie B

América Mineiro 00 : 30 Juventude
Brasil de Pelotas 00 : 30 CRB
Chapecoense 00 : 30 Cruzeiro
Náutico 22 : 00 Vitória

Brazil – State Leagues

Capixaba

Estrela do Norte 21 : 30 Vitória ES

Matogrossense

União Rondonópolis 20 : 00 Poconé

Piauiense

Timon 19 : 00 Parnahyba
4 de Julho 19 : 00 Flamengo PI
Picos 19 : 00 Piauí

Rondoniense

Ji-Paraná 20 : 00 Real Ariquemes

Roraimense

Rio Negro RR 22 : 30 GAS

Carioca 2

Olaria 18 : 00 São Gonçalo EC RJ
Audax Rio 18 : 00 Artsul
Serra Macaense 18 : 00 Angra dos Reis
Serrano RJ 18 : 00 Bonsucesso
Gonçalense 18 : 00 Campos AA
CFRJ / Maricá 18 : 00 Sampaio Corrêa RJ
Rio São Paulo 18 : 00 Goytacaz
Nova Cidade 18 : 00 Nova Iguaçu

Paranaense 2

Maringá 18 : 30 Araucária
Apucarana 18 : 30 Azuriz

Brazil – Catarinense 2

Próspera Criciuma 19 : 00 Hercílio Luz

Brazil – Sergipano 2

Maruinense 18 : 15 Barra SE
Olímpico SE 18 : 15 Sete de Junho
Independente Simão Dias 18 : 15 Estanciano

Brazil – Paulista Série B

Grêmio Prudente 18 : 00 Andradina
Independente SP 18 : 00 Osvaldo Cruz
Manthiqueira 18 : 00 Osasco
Jabaquara 18 : 00 Itararé
Mauá 18 : 00 Amparo
Francana 19 : 00 Rio Branco SP
Bandeirante SP 19 : 00 XV de Jaú
São José EC 20 : 00 Itapirense

Brazil – Copa Paulista

Botafogo SP B 18 : 00 Marília
Novorizontino 18 : 00 Rio Preto
Atibaia 18 : 00 Velo Clube
Ferroviária 18 : 00 Comercial
XV de Piracicaba 18 : 00 Primavera SP
Inter de Limeira 18 : 00 Osasco Audax
São Bernardo 18 : 00 Juventus
Ponte Preta B 18 : 00 Portuguesa Santista
Portuguesa 18 : 00 Guarani B
Água Santa 18 : 00 Nacional SP

Brazil – Copa Gaúcha

EC São José 18 : 30 Uniao Harmonia

Brazil – CBF Brasileiro U20

América Mineiro U20 18 : 00 Internacional U20
Botafogo U20 18 : 00 Corinthians U20
Ceará U20 18 : 00 Bahia U20
Fluminense U20 18 : 00 Vasco da Gama U20
Goiás U20 18 : 00 Grêmio U20
Sport Recife U20 18 : 00 Santos U20
São Paulo U20 18 : 00 Chapecoense U20

Brazil – Pernambucano U20

Central U20 Nautico U20
Santa Cruz U20 Retrô U20

Brazil – Copa do Brasil U17

Criciuma U17 18 : 00 Maranhão U17
Confiança U17 18 : 00 Galvez U17
Athletico PR U17 18 : 00 Trindade U17
Jacuipense U17 18 : 00 América RN U17
CRB U17 18 : 00 Gama U17
Trem U17 18 : 00 Londrina U17
Desportiva Paraense U17 18 : 30 Sport Recife U17
São Raimundo AM U17 19 : 00 Atlético Mineiro U17
Grêmio Santo Antônio U17 19 : 00 Cruzeiro U17
São Raimundo RR U17 20 : 00 Brasil de Pelotas U17

Bulgaria – Third League

Dunav 12 : 00 Ludogorets III

Chile – Primera División

Audax Italiano 00 : 30 Santiago Wanderers
Colo Colo 21 : 00 Curicó Unido

Chile – Primera B

Unión San Felipe 13 : 00 Cobreloa

Colombia – Primera B

Bogotá 19 : 00 Leones
Valledupar 21 : 00 Cortuluá

Colombia – Copa Colombia

Real San Andrés 20 : 00 Deportivo Pasto

Colombia – Liga Femenina

Junior 00 : 40 Santa Fe
Deportivo Cali 18 : 00 Millonarios

Congo DR – Ligue 1

Don Bosco 12 : 30 JSK
TP Mazembe 14 : 30 Groupe Bazano

Croatia – 1. HNL

Istra 1961 16 : 00 Osijek

Croatia – 2. HNL

Dugopolje 12 : 30 Dinamo Zagreb II
Opatija 12 : 30 Inter Zaprešić
Rudeš 12 : 30 Hajduk Split II

Croatia – 3. HNL

Center

Kurilovec 12 : 30 Mladost Petrinja

South

Zmaj Blato 12 : 00 Sloga Mravince
Split 12 : 30 Kamen Ivanbegovina

Cyprus – 1. Division

APOEL 15 : 00 Doxa

Cyprus – 2. Division

Akritas PSTP Digenis Morphou

Cyprus – Cup

Ermis PSTP Nea Salamis
AEK Larnaca PSTP AEL

Czech Republic – Czech Liga

České Budějovice 16 : 00 Bohemians 1905

Czech Republic – FNL

Blansko 12 : 00 Hradec Králové
Vlašim 12 : 30 Vysočina Jihlava
Prostějov 12 : 30 Ústí nad Labem
Líšeň 12 : 30 Slavoj Vyšehrad
Dukla Praha 12 : 30 Chrudim
Varnsdorf 12 : 30 Viktoria Žižkov
Třinec 12 : 30 Táborsko

Denmark – U19 Ligaen

Horsens U19 16 : 00 Vejle U19

El Salvador – Primera Division

Isidro Metapán Águila
Alianza Jocoro
Sonsonate Atlético Marte
Chalatenango Santa Tecla
Municipal Limeño Once Deportivo
FAS Firpo

England – Non League Premier

Gosport Borough PSTP Wimborne Town

England – Non League Div One

AFC Sudbury PSTP Bury Town
Cambridge City PSTP Canvey Island

England – Counties Leagues

Eastern Counties League Premier

Godmanchester Rovers PSTP Haverhill Rovers

Midland League Premier

Worcester City PSTP Racing Club Warwick

Northern Counties East League Premier

Penistone Church PSTP Hemsworth MW
Staveley MW PSTP AFC Mansfield

Northern League One

Newcastle Benfield PSTP Northallerton Town

Western League Premier

Cadbury Heath PSTP Tavistock
Bradford Town PSTP Shepton Mallet

England – Cheshire Senior Cup

Witton Albion PSTP Crewe Alexandra CC

England – Professional Development League

Millwall U23 11 : 00 Cardiff City U23
Wigan Athletic U23 13 : 00 Sheffield United U23

England – Youth Alliance

AFC Bournemouth U18 13 : 00 Plymouth Argyle U18

Estonia – Esiliiga A

Vaprus 16 : 00 Nõmme United
Flora II 16 : 00 Elva
Maardu 16 : 00 Tammeka II

Faroe Islands – Løgmanssteypid

Víkingur TB
07 Vestur HB
NSÍ Skála
B36 19 : 00 AB

Fiji – FA Cup

Lautoka 00 : 00 Navua
Ba 02 : 00 Rewa
Suva 04 : 00 Nadi
Labasa 06 : 30 Nasinu

France – Championnat National U19

Saint-Etienne U19 PSTP Toulouse U19

Georgia – Erovnuli Liga 2

Shevardeni 1906 08 : 00 Shukura

Georgia – David Kipiani Cup

Samgurali 13 : 00 Gagra

Germany – 3. Liga

Bayern München II 18 : 00 Ingolstadt
Kaiserslautern 18 : 00 Lübeck
Dynamo Dresden 18 : 00 Unterhaching
Viktoria Köln 18 : 00 Zwickau
Magdeburg 18 : 00 Hansa Rostock

Germany – Regionalliga

Nord

Holstein Kiel II PSTP Altona 93
Hamburger SV II PSTP Eintracht Norderstedt
St. Pauli II PSTP LSK Hansa
Phönix Lübeck PSTP Heider SV
Hannover 96 II PSTP HSC Hannover
Werder Bremen II PSTP Schwarz-Weiß Rehden
Havelse PSTP Atlas Delmenhorst
Jeddeloh PSTP VfB Oldenburg
Wolfsburg II PSTP Oberneuland
Drochtersen / Assel PSTP Weiche Flensburg

West

Fortuna Düsseldorf II 14 : 30 Borussia M’gladbach II
Borussia Dortmund II 16 : 30 Rödinghausen
Sportfreunde Lotte 17 : 00 Alemannia Aachen
Fortuna Köln 17 : 00 Preußen Münster
Lippstadt 08 17 : 00 Rot-Weiß Oberhausen
Wegberg-Beeck 18 : 30 Köln II
Rot Weiss Ahlen 18 : 30 Schalke 04 II
Bonner SC 18 : 30 Straelen
Wiedenbrück 18 : 30 Homberg
Rot-Weiss Essen 18 : 30 Wuppertaler SV

Germany – Oberliga

Niederrhein

Germania Ratingen PSTP Kray
Cronenberger SC PSTP Schonnebeck
Monheim PSTP Kleve

Rheinland-Pfalz / Saar

Eisbachtal PSTP FV Engers 07

Germany – Reg. Cup Hessen

Biebrich PSTP Eintracht Stadtallendorf

Gibraltar – Premier Division

Manchester 62 19 : 00 Glacis United

Greece – Super League 1

Asteras Tripolis 15 : 15 Apollon Smirnis

Guatemala – Liga Nacional

Cobán Imperial 17 : 00 Santa Lucía
Municipal 17 : 00 Antigua GFC
Xelajú 21 : 00 Comunicaciones

Guatemala – Primera Division

Sayaxché 18 : 00 Mictlán

Guinea – Ligue 1

Flamme Olympique Satellite

Honduras – Liga Nacional

UPNFM Marathón
Honduras Progreso Motagua
Olimpia Vida
Real Sociedad Platense
Real España Real de Minas

Hong Kong – Reserve Division

Pegasus Res. 10 : 30 RCFC Res.
Happy Valley Res. 12 : 30 Eastern Res.

Hungary – NB II

Szolnoki MÁV 12 : 00 Békéscsaba
Siófok 12 : 00 Csákvári TK
Budaörs 12 : 00 Szombathelyi Haladás
Pécsi MFC 17 : 00 DEAC
Kaposvári Rákóczi 17 : 00 Soroksár SC
Ajka 17 : 00 Dorogi
Vasas 17 : 00 Nyíregyháza Spartacus
Szeged 2011 17 : 00 Győri ETO
Gyirmót 17 : 00 Kazincbarcika
Debrecen 17 : 00 Szentlőrinc SE

Hungary – NB III

Keleti

Füzesgyarmati 12 : 00 Putnok VSE
Debrecen II 12 : 00 BVSC
Tiszafuredi VSE 12 : 00 Mezőkövesd II

Közép

Monor 12 : 00 Honvéd II

Nyugati

Szabadkikötő 12 : 00 Érdi VSE

Hungary – U19 League

Nyíregyháza Sp. U19 09 : 00 Győri ETO U19
Ferencváros U19 13 : 00 Illés Akadémia U19

Hungary – Nöi NB I

Kelen 12 : 00 Viktória Szombathely

Hungary – Nöi NB II

Gyulai Amazonok PSTP Nyiregyháza Spartacus

India – Indian Super League

Goa 14 : 00 Mumbai City

Israel – Ligat ha’Al

Hapoel Hadera 16 : 00 Bnei Sakhnin
Ashdod 17 : 00 Maccabi Netanya
Beitar Jerusalem 18 : 00 Maccabi Petah Tikva

Italy – Serie C

Girone A

Como 14 : 00 Olbia
Giana Erminio 14 : 00 Piacenza
Lucchese 14 : 00 AlbinoLeffe
Pergolettese 14 : 00 Pro Vercelli
Juventus II 14 : 00 Grosseto

Girone B

Gubbio 14 : 00 Triestina
Mantova 14 : 00 Arezzo

Girone C

Bisceglie 13 : 30 Monopoli
Palermo 14 : 00 Turris
Vibonese 14 : 00 Foggia

Italy – Campionato Primavera 1

Empoli U19 PSTP Fiorentina U19
Milan U19 PSTP Sassuolo U19
Atalanta U19 PSTP Torino U19
Cagliari U19 PSTP Internazionale U19
SPAL U19 PSTP Ascoli U19
Juventus U19 PSTP Sampdoria U19

Italy – Campionato Primavera 2

Reggina U19 PSTP Napoli U19
Spezia U19 PSTP Virtus Entella U19

Japan – J1 League

Kawasaki Frontale 09 : 30 Gamba Osaka
Kashima Antlers 10 : 00 Kashiwa Reysol
Yokohama 10 : 00 Shimizu S-Pulse
Oita Trinita 10 : 00 Cerezo Osaka
Shonan Bellmare 10 : 30 Sanfrecce Hiroshima
Sagan Tosu 10 : 30 Vegalta Sendai

Japan – J2 League

Tokyo Verdy 09 : 00 Avispa Fukuoka
Montedio Yamagata 10 : 00 Zweigen Kanazawa
Mito Hollyhock 10 : 00 Giravanz Kitakyushu
ThespaKusatsu Gunma 10 : 00 Omiya Ardija
Albirex Niigata 10 : 00 Ehime
Kyoto Sanga 10 : 00 Ventforet Kofu
Fagiano Okayama 10 : 00 Tochigi
Renofa Yamaguchi 10 : 00 JEF United
Tokushima Vortis 10 : 00 Machida Zelvia
V-Varen Nagasaki 10 : 00 Matsumoto Yamaga
Júbilo Iwata 10 : 30 Ryūkyū

Jordan – 1st Division

Al Karmal 12 : 30 Al Jalil
Al Yarmouk 12 : 30 Ittihad Al Ramtha
Blama 12 : 30 Moghayer Al Sarhan

Korea Republic – K League 2

Gyeongnam 10 : 00 Daejeon Hana Citizen

Kuwait – Premier League

Yarmouk 13 : 00 Al Jahra
Al Salmiyah 15 : 30 Al Kuwait

Luxembourg – National Division

Progrès Niederkorn 19 : 00 Racing
RM Hamm Benfica 19 : 00 F91 Dudelange

Luxembourg – Promotion d’Honneur

Rumelange PSTP Alisontia Steinsel

Malta – Challenge League

Marsaxlokk 16 : 00 Vittoriosa Stars
Swieqi United 20 : 15 Marsa

Mexico – Liga MX

TBC León
TBC Pumas UNAM
TBC América
TBC Cruz Azul

Mexico – Liga de Expansión MX

Mineros de Zacatecas 23 : 00 Tepatitlán
Tampico Madero 01 : 10 Tapatío
Cimarrones de Sonora 03 : 10 Pumas Tabasco

Moldova – Divizia Națională

Sfîntul Gheorghe 11 : 00 Sheriff
Speranţa Nisporeni 14 : 00 Zimbru

Montenegro – Cup

Bokelj 12 : 00 Budućnost
Arsenal Tivat 12 : 00 Iskra
Podgorica 12 : 00 Zeta
Dečić 12 : 00 Sutjeska

Montenegro – 1. ŽFL

Budućnost Podgorica Ekonomist
Mladost 2015 Breznica

N/C America – Concacaf League

Herediano 01 : 00 Real Estelí
Alajuelense 03 : 15 San Francisco

North Macedonia – Second League

East

Osogovo 12 : 00 Bregalnica Štip
Kozuv Gevgelija 12 : 00 Sloga Vinica
Plačkovica 12 : 00 Pobeda
Tikveš 12 : 00 Pehchevo
Sasa 12 : 00 Rosoman

West

Velazerimi 77 12 : 00 Kadino
Skopje 12 : 00 Ohrid
Drita 12 : 00 Labunishta
Vardar Forino 12 : 00 Korab Debar
Veleshta 12 : 00 KF Gostivari

North Macedonia – Cup

Akademija Pandev Shkupi
Struga Renova
Belasica Makedonija GjP
Sileks Shkendija

Northern Ireland – Premiership Development League

Cliftonville U20 19 : 45 Larne U20
Dungannon Swifts U20 19 : 45 Crusaders U20
Glenavon U20 19 : 45 Linfield U20
Glentoran U20 19 : 45 Portadown U20

Northern Ireland – FA Women’s Cup

Belfast Celtic 20 : 00 St. James’ Swifts

Norway – 1. Division

Strømmen 12 : 00 Stjørdals-Blink
Jerv 17 : 00 Grorud

Norway – Women’s Play-offs 1/2

Medkila 18 : 00 Kolbotn

Palestine – West Bank Premier League

Taraji Wadi Al-Nes 13 : 00 Tubas
Jabal Al Mukaber 14 : 00 Markez Balata
Shabab Al Khaleel 16 : 00 Ahli Al-Khalil

Panama – LPF

Atlético Chiriquí 20 : 00 Alianza
Costa del Este 20 : 00 Árabe Unido

Peru – Primera División

Deportivo Municipal 20 : 00 Deportivo Llacuabamba
Carlos Mannucci 20 : 30 Alianza Lima

Poland – I Liga

Puszcza Niepołomice 11 : 30 Nieciecza

Poland – III Liga

Group 1

Ursus Warszawa 11 : 00 Olimpia Zambrów
Swit 12 : 00 Ruch Wysokie Mazowieckie
Wikielec 16 : 00 Polonia Warszawa

Group 2

Polonia Środa 12 : 00 Starogard Gdański
Elana Toruń 14 : 00 Górnik Konin

Group 3

Gwarek Tarnowskie Góry 12 : 00 Warta Gorzów
Kluczbork 16 : 00 Stal Brzeg

Group 4

Hetman Zamosc 12 : 00 Chełmianka Chełm
Cracovia Kraków II 12 : 00 Sokół Sieniawa
KSZO 1929 12 : 00 Stal Kraśnik

Poland – Cup

Widzew Łódź 16 : 40 Legia Warszawa

Poland – Women’s Cup

Bydgoszcz 11 : 00 Akademia Piłkarska LG

Portugal – Segunda Liga

Cova Piedade 18 : 00 Benfica II

Portugal – Campeonato de Portugal Prio

Group A

Sporting Braga II 20 : 00 Merelinense

Group D

Anadia 15 : 00 Valadares Gaia

Group G

Estrela 15 : 00 Oriental Dragon

Portugal – Taça de Portugal

Casa Pia 10 : 00 Nacional

Portugal – Liga Revelação U23

Estoril U23 12 : 00 Sporting CP U23
Portimonense U23 15 : 00 Cova da Piedade U23

Qatar – Second Division

Al Bidda 14 : 30 Lusail City
Al Markhiya 14 : 30 Muaither

Republic of Ireland – FAI Cup

Sligo Rovers 19 : 30 Derry City

Réunion – Regionale 1

Excelsior 16 : 30 Saint-Pierroise
Jeanne d’Arc 16 : 30 Sainte-Marienne

Romania – Liga II

Ripensia Timişoara 12 : 00 Farul Constanţa 1920
Dunărea Călăraşi 12 : 00 Mioveni
Viitorul P. Târgu Jiu 12 : 00 Concordia Chiajna
Slatina 12 : 00 Turris-Oltul T. Măgurele
Comuna Recea 12 : 00 Pandurii Târgu Jiu
Aerostar Bacău 12 : 00 ASU Poli Timişoara
Petrolul 52 15 : 00 SCM Gloria Buzău

Romania – Liga Elitelor U19

East

Botoşani U19 08 : 00 Voluntari U19

West

Gaz Metan Mediaş U19 08 : 00 UTA Arad U19
Bihor Oradea U19 10 : 00 Csikszereda U19

Russia – FNL

Neftekhimik 11 : 00 Nizhny Novgorod
Alaniya Vladikavkaz 12 : 00 Yenisey
Tekstilshchik 12 : 00 Orenburg
Irtysh 13 : 00 Tom Tomsk
Dinamo Bryansk 13 : 00 Chertanovo
Fakel 13 : 00 Veles
Akron 13 : 00 Spartak Moskva II
Volgar Astrakhan 14 : 30 SKA Khabarovsk
Krylya Sovetov 15 : 00 Chayka
Shinnik 15 : 30 Baltika
Torpedo Moskva 16 : 00 Krasnodar II

Russia – Youth Championship

Ural U19 08 : 00 Khimki U19
Ufa U19 08 : 00 UOR №5 U19
Arsenal Tula U19 09 : 00 Sochi U19
Akhmat Grozny U19 10 : 00 Rostov U19
Rotor Volgograd U19 10 : 00 Tambov U19
Akademiya Konoplev U19 10 : 00 CSKA Moskva U19
Rubin Kazan U19 10 : 00 Lokomotiv Moskva U19
Spartak Moskva U19 11 : 00 Krasnodar U19
Zenit U19 11 : 00 Strogino U19
Dinamo Moskva U19 12 : 00 Chertanovo U19

San Marino – Coppa Titano

Tre Penne PSTP Domagnano
Cosmos PSTP Tre Fiori
Folgore PSTP Fiorentino
Murata PSTP La Fiorita

Saudi Arabia – Division 1

Al-Kawkab 12 : 05 Al Adalah
Al Bukayriyah 12 : 15 Jeddah
Arar 12 : 15 Najran
Al Nahdha 14 : 25 Al Hazm

Scotland – Football League

Stirling University 19 : 45 Bo’ness United
BSC Glasgow 19 : 45 East Stirlingshire
Gretna 2008 19 : 45 Gala Fairydean Rovers
Bonnyrigg Rose Athletic 19 : 45 Vale of Leithen
Cumbernauld Colts 20 : 00 Kelty Hearts

Scotland – Feeder Leagues

Newtongrange Star 19 : 30 Jeanfield Swifts

Serbia – Prva Liga

Borac Čačak Zemun

Serbia – Cup

Rad Beograd PSTP Crvena Zvezda
IMT Novi Beograd 12 : 00 Radnički Niš
Javor Ivanjica 12 : 30 Voždovac
Spartak Subotica 12 : 30 Mladost Lučani
Radnik Surdulica 12 : 30 Čukarički
Bačka Topola 12 : 30 Napredak
Metalac GM 15 : 00 Partizan

Singapore – Premier League

Hougang United 11 : 45 Tampines Rovers
Balestier Khalsa 11 : 45 Tanjong Pagar
Albirex Niigata S 11 : 45 Young Lions
Geylang International 11 : 45 Lion City Sailors
DPMM CANC Albirex Niigata S

Slovakia – 2. liga

Liptovský Mikuláš 11 : 30 Slavoj Trebišov

Slovenia – 1. SNL

Tabor Sežana 12 : 30 Domžale
Celje 16 : 00 Maribor

Solomon Islands – S-League

Laugu United 05 : 00 Isabel United

South Africa – PSL

Orlando Pirates 17 : 30 Baroka
Mamelodi Sundowns 17 : 30 Stellenbosch
Bloemfontein Celtic 17 : 30 Black Leopards

South America – CONMEBOL Sudamericana

Vélez Sarsfield 00 : 30 Deportivo Cali
Bolívar 22 : 15 Lanús

Spain – Segunda División

Las Palmas 18 : 00 Mirandés
Real Zaragoza 18 : 00 Rayo Vallecano
Sporting Gijón 18 : 00 Sabadell
FC Cartagena 20 : 30 Mallorca
Fuenlabrada 20 : 30 Ponferradina

Spain – Segunda B

Olot 15 : 30 Barcelona II

Spain – Tercera Division

Cartagena FC 15 : 00 Mazarrón FC
Cartagena II 15 : 00 Deportiva Minera
Águilas 15 : 00 EDMF Churra
Olímpico Totana 19 : 00 SFC Minerva
Muleño 19 : 30 Mar Menor
Bullense 19 : 30 UCAM Murcia II

Spain – División de Honor Juvenil

Hércules U19 16 : 30 Levante U19

Spain – Liga Nacional Juvenil

Group 7

Sant Andreu U19 18 : 00 Gimnàstic U19 II

Group 9

Menorca U19 18 : 00 Alaior U19
Ferriolense U19 19 : 00 La Salle U19
Calvià Atlético U19 19 : 30 Manacor U19
Atlético Baleares U19 19 : 30 Sporting Ciutat U19

Spain – Segunda División Femenina

Barcelona II 16 : 00 Espanyol II

Spain – Primera Nacional Femenina

Group 3

Pardinyes 11 : 00 Levante Las Planas

Group 4

Santa Teresa II Málaga II

Group 5

Olímpico Madrid 19 : 30 Samper

Sweden – Svenska Cupen

Lund 18 : 00 Malmö FF

Switzerland – Super League

Sion 17 : 15 Servette
Basel 17 : 30 Lausanne Sport

Switzerland – U18 League

Sion U18 PSTP Servette U18

Tanzania – Ligi kuu Bara

Ruvu Shooting 11 : 00 Tanzania Prisons
KMC PSTP Namungo
Mwadui 13 : 00 Gwambina
Kagera Sugar 13 : 00 Biashara United
Azam 16 : 00 Young Africans

Thailand – Thai League 3

Bangkok 08 : 45 Inter Bangkok
Grakcu Sai Mai United 08 : 45 North Bangkok University
Prime Bangkok 08 : 45 Welfare Royal Air Force
Samut Prakan 08 : 45 Army
Chamchuri United 09 : 00 Kasem Bundit University
Nonthaburi 11 : 00 Siam
Muangnont 11 : 30 Thonburi United

Turkey – 3. Lig

Bergama Belediyespor 10 : 00 Kozan Spor FK

Turkey – Cup

Bandırmaspor 10 : 00 Darıca Gençlerbirliği
Tuzlaspor 10 : 00 Sultanbeyli Belediyespor
Ankara Keçiörengücü 10 : 00 Kocaelispor
Yeni Malatyaspor 10 : 00 Etimesgut Belediyespor
İstanbulspor 11 : 30 Tarsus İdman Yurdu
Altınordu 11 : 30 Çorum FK
Eskişehirspor 11 : 30 Kastamonuspor
Hatayspor 12 : 00 Karacabey Belediyespor
Gaziantep FK 14 : 00 Serik Belediyespor
Adana Demirspor 16 : 00 Afjet Afyonspor
Antalyaspor 16 : 00 Pendikspor
Rizespor 18 : 00 Uşak Spor

Turkmenistan – Ýokary Liga

Merw 10 : 00 Nebitçi
Köpetdag Aşgabat 10 : 00 Şagadam
Aşgabat 10 : 00 Altyn Asyr
Energetik 10 : 00 Ahal

Ukraine – Persha Liga

Obolon’ Kyiv Polessya
Prykarpattia Avanhard
Kremin’ Alians Lypova Dolyna
VPK-Ahro Shevchenkivka Metalist 1925 Kharkiv
Nyva Ternopil Krystal
Mykolaiv Ahrobiznes Volochysk
Veres Rivne 11 : 00 Hirnyk-Sport
Chornomorets 14 : 00 Volyn

Ukraine – Druha Liga

Cherkashchyna-Akademiya Yarud Mariupol’
MSK Dnipro Cherkasy Enerhiya Nova Kakhovka

Uruguay – Segunda División

Racing 00 : 45 Atenas

USA – MLS

Toronto 23 : 00 Nashville SC
Philadelphia Union 01 : 00 New England
Seattle Sounders 03 : 30 Los Angeles

Uzbekistan – Super League

Nasaf 08 : 00 Pakhtakor
Kokand-1912 09 : 30 Lokomotiv
Surkhon 09 : 30 Buxoro
Bunyodkor 11 : 45 Sogdiana

Venezuela – Primera División

Academia Puerto Cabello 00 : 00 Atlético Venezuela
Estudiantes de Mérida 21 : 00 Carabobo

Venezuela – Segunda División

Fundación Lara Deportiva 13 : 00 Fundación AIFI
Angostura 19 : 30 UCV
Llaneros de Guanare 19 : 30 Yaracuy