25 FEBRUARY 2021

0
191

Europe – UEFA Europa League

Arsenal 17 : 55 Benfica
Rangers 17 : 55 Antwerp
Villarreal 17 : 55 Salzburg
Hoffenheim 17 : 55 Molde
Napoli 17 : 55 Granada
Shakhtar Donetsk 17 : 55 Maccabi Tel Aviv
Ajax 17 : 55 Lille
Club Brugge 20 : 00 Dynamo Kyiv
Manchester United 20 : 00 Real Sociedad
Milan 20 : 00 Crvena Zvezda
Leicester City 20 : 00 Slavia Praha
Roma 20 : 00 Sporting Braga
Dinamo Zagreb 20 : 00 Krasnodar
Bayer Leverkusen 20 : 00 Young Boys
PSV 20 : 00 Olympiakos Piraeus

France – Coupe de France

Romorantin 13 : 00 Mtsapéré

South America – CONMEBOL Libertadores

Royal Pari 00 : 30 Club Guaraní

World – Friendlies

Palestine Kuwait

Africa – Africa U20 Cup of Nations

1st Group A 16 : 00 3rd Group B/C
1st Group B 19 : 00 2nd Group A

Angola – Girabola

1º de Agosto 16 : 00 Wiliete

Argentina – Copa Argentina

Huracán Estudiantes de San Luis

Armenia – Premier League

Ararat 11 : 00 Ararat-Armenia

Armenia – Cup

Pyunik 10 : 00 Urartu

Australia – W-League

Western Sydney Wanderers 08 : 05 Melbourne City
Perth Glory 10 : 35 Sydney

Azerbaijan – Premyer Liqa

Qəbələ 11 : 00 Sumqayıt
Zira 12 : 00 Neftçi
Sabah 13 : 30 Keşlə
Qarabag 14 : 30 Səbail

Bangladesh – Premier League

Arambagh 09 : 00 Bangladesh Police
Brothers Union 10 : 00 Sheikh Jamal

Brazil – Baiano 1

Jacuipense 23 : 30 UNIRB
Juazeirense 23 : 30 Fluminense de Feira
Doce Mel 22 : 30 Bahia

Brazil – State Leagues

Catarinense 1

Avaí 23 : 30 Juventus SC
Criciúma 00 : 00 Hercílio Luz
Metropolitano 19 : 00 Figueirense
Concórdia 22 : 00 Chapecoense

Pernambucano 1

Vera Cruz 23 : 00 Sport Recife
Salgueiro 23 : 00 Afogados
Santa Cruz 23 : 00 Acadêmica Vitória

Sergipano 1

Sergipe 23 : 15 Lagarto
Atlético Gloriense 19 : 00 Dorense

Alagoano

Murici 23 : 00 CEO
Aliança AL 23 : 00 CSE
Jacyobá 23 : 00 CSA
CRB 23 : 00 ASA

Maranhense

Imperatriz 22 : 30 IAPE

Piauiense

Flamengo PI 19 : 00 Parnahyba

Bulgaria – Elite U19

Sokol Markovo U19 11 : 30 Beroe Stara Zagora U19

Burundi – Ligue A

Bujumbura City 13 : 00 Rukinzo

Colombia – Primera A

Atlético Bucaramanga 23 : 05 Atlético Nacional
América de Cali 01 : 10 Envigado
Once Caldas 19 : 00 Deportivo Pasto
Jaguares de Córdoba 21 : 00 Deportivo Pereira

Congo DR – Ligue 1

Dauphins Noirs 14 : 30 Groupe Bazano
Blessing 14 : 30 Rangers

Denmark – 1st Division

Esbjerg 18 : 00 Silkeborg

Egypt – Premier League

El Entag El Harby 12 : 30 ENPPI
Al Ittihad 15 : 00 Wadi Degla
Pyramids 17 : 30 El Gouna

Egypt – Second League

Alaab Damanhour 12 : 30 El Hamam
Dikernis 12 : 30 Al Jazeera
Kafr El Sheikh 12 : 30 Haras El Hodood
El Olympi 12 : 30 Maleyet Kafr El Zayiat
El Mansura 12 : 30 Abu Qair Semad
Baladiyyat Al Mehalla 12 : 30 Sporting Alexandria
Pharco 12 : 30 Biyala
El Raja 12 : 30 Beni Ebeid

Ethiopia – Premier League

Hadiya Hosaena 07 : 00 Jimma Aba Jifar
Dire Dawa Kenema 12 : 00 Awassa Kenema

French Guiana – Régional 1

Saint-Georges PSTP Loyola

Guinea – Ligue 1

Flamme Olympique Eléphant Coléah
Kaloum Star Satellite
Ashanti GB Wakirya

Honduras – Liga Nacional

Vida 23 : 15 Marathón
Olimpia 01 : 00 UPNFM
Real España 01 : 00 Honduras Progreso

Iceland – League Cup Women B

Víkingur Reykjavík 19 : 00 Afturelding
HK 20 : 00 Grótta

India – Indian Super League

Jamshedpur 14 : 00 Bengaluru

Iraq – Iraqi League

Baghdad 11 : 00 Al Shorta
Zakho 11 : 00 Erbil
Naft 11 : 00 Al Zawra’a
Al-Qasim 11 : 00 Al Karkh
Al Talaba 11 : 00 Alsinaat Al Kahrabaiya
Al Diwaniya 11 : 00 Naft Maysan
Al Quwa Al Jawiya 11 : 00 Naft Al-Janoob
Naft Al-Wasat 11 : 00 Al Najaf
Al Hudod 11 : 00 Al Kahrabaa
Al Minaa Basra 11 : 00 Al Simawa

Malta – Gozo First Division

Sannat Lions 18 : 00 Kercem Ajax

Martinique – Division d’Honneur

Golden Lion 00 : 00 US Robert

Mexico – Liga de Expansión MX

Alebrijes de Oaxaca 23 : 00 Correcaminos UAT
Cancún 01 : 05 Tapatío
Leones Negros UdeG 03 : 05 Atlante

Mexico – U20 League

Atlético San Luis U20 16 : 00 Tigres UANL U20

Mexico – U17 League

Atlético San Luis U17 18 : 00 Tigres UANL U17

Mexico – Liga MX Femenil

América 21 : 45 Pumas UNAM

Moldova – Divizia Națională

Sfîntul Gheorghe 10 : 30 Milsami

Morocco – Botola Pro

Raja Casablanca 18 : 30 Ittihad Tanger

Morocco – Botola 2

Tihad Casablanca 14 : 00 Widad Témara

Palestine – West Bank Premier League

Shabab Al Khaleel 13 : 00 Thaqafi Tulkarem
Jabal Al Mukaber 13 : 00 Shabab Al-Dhahiriya
Al-Birah Institution 16 : 00 Ahli Al-Khalil

Portugal – Campeonato de Portugal Prio

Aljustrelense 20 : 30 Pinhalnovense

Portugal – Liga Revelação U23

Rio Ave U23 11 : 00 Benfica U23

Qatar – Second Division

Al Waab 15 : 15 Lusail City
Al Shamal 15 : 15 Al Bidda

Rwanda – National Soccer League

Gasogi United PSTP Musanze
Sunrise PSTP Bugesera
Marines PSTP Muhanga
Mukura PSTP Etincelles
Gorilla PSTP Police
Kiyovu Sports PSTP Rayon Sports

Saudi Arabia – Division 1

Al Najoom 12 : 40 Al Jabalain
Al-Kawkab 12 : 50 Al Bukayriyah
Al Ta’ee 13 : 10 Al Adalah

Saudi Arabia – Division 2

Al Riyadh 12 : 50 Weg
Al Mojzel 12 : 55 Al Rawdhah
Al Sharq 12 : 55 Al Taraji
Al Kholood 13 : 00 Al-Washm
Al Najma 13 : 00 Al Selmiyah
Hottain 13 : 10 Afief
Al Dahab 13 : 25 Al Orubah

Serbia – Super Liga Žene

LASK Crvena Zvezda 13 : 00 Vojvodina

Slovenia – 1. SNL

Gorica 14 : 00 Aluminij
Koper 16 : 15 Mura

Somalia – Somali Premier League

Horseed Geeska Afrika

Spain – Tercera Division

Group 14

Calamonte 19 : 30 Moralo
RCP Valverdeño 19 : 45 Olivenza

Group 16

River Ebro 19 : 00 Casalarreina

Group 17

Sabiñánigo 17 : 30 Épila

Group 5

Vilassar Mar 19 : 15 Granollers

Group 7

Paracuellos Antamira 11 : 30 Unión Adarve
Moratalaz 19 : 00 Rayo Vallecano II

Spain – Autonómicas

CD Vera 18 : 30 Cantoria 2017

Spain – Liga Nacional Juvenil

Group 11

Academia Extremadura U19 17 : 00 Flecha Negra U19

Group 12

Boadilla U19 19 : 45 Torrejón U19

Group 9

La Salle U19 18 : 30 Ferriolense U19

Spain – Primera Nacional Femenina

Murcia Féminas 17 : 15 Levante III
SMX Athletic Murcia 18 : 15 Atlético de Aspe

Sudan – Sudani Premier League

Al-Ahly Merowe Al Ahly Shendi

Thailand – Thai League 1

Rayong 11 : 30 BG Pathum United
Bangkok United 12 : 00 Chonburi

Tunisia – Ligue 1

Etoile du Sahel 13 : 00 CS Sfaxien
Stade Tunisien 13 : 00 Monastir

Turkey – 1. Lig

Boluspor 10 : 30 Balıkesirspor
Ankaraspor 13 : 00 Tuzlaspor
Bursaspor 16 : 00 Menemenspor

Turkey – 3. Lig

Group 1

Edirnespor 10 : 00 Çankaya FK
Manisaspor 10 : 00 Bucaspor 1928
Belediye Derincespor 10 : 00 Artvin Hopaspor
Diyarbekirspor 10 : 00 Nevşehir Belediyespor
Ofspor 10 : 00 Kızılcabölükspor
Antalya Kemerspor 10 : 00 Yeşilyurt Belediyespor
Payasspor 10 : 00 Fatsa Belediyespor
Arnavutköy Belediyespor 10 : 00 1877 Alemdağspor

Group 2

Fethiyespor 10 : 00 Tepecikspor
Tokatspor 10 : 00 Ağrı 1970
Belediye Kütahyaspor 10 : 00 Nazilli Belediyespor
Halide Edip Adıvar 10 : 00 Çengelköyspor
Ceyhanspor 10 : 00 Karaman Belediyespor
İskenderun 10 : 00 Darıca Gençlerbirliği
Kahta 02 Spor 10 : 00 Tekirdağspor
Mardin Fosfat 10 : 00 Yozgatspor 1959

Group 3

Esenler Erokspor 10 : 00 Altındağ Spor
Isparta 32 Spor 10 : 00 Osmaniyespor
Yalovaspor 10 : 00 Batman Petrolspor
Gölcükspor 10 : 00 Şile Yıldızspor
Arhavispor 10 : 00 Çarşambaspor
Çatalcaspor 10 : 00 Somaspor
Cizrespor 10 : 00 Karşıyaka
Elazığ Karakoçan FK 10 : 00 İçel İdmanyurdu Spor

Group 4

Bergama Belediyespor 10 : 00 Muğlaspor
Düzcespor 10 : 00 Bayrampaşaspor
1954 Kelkit Belediyespor 10 : 00 Adıyaman 1954
Sultanbeyli Belediyespor 10 : 00 Silivrispor
Kestelspor 10 : 00 Karaköprü Belediyespor
52 Orduspor 10 : 00 Siirt İl Özel İdaresi
68 Aksaray Belediyespor 10 : 00 Kozan Spor FK
Modafen 10 : 00 Kırıkkale Büyük Anadolu

Ukraine – U21 League

Desna U21 Inhulets’ U21

United Arab Emirates – Arabian Gulf League

Al Dhafra 13 : 30 Al Ain
Fujairah 13 : 30 Kalba
Al Wasl 16 : 15 Al Wahda

World – Club Friendlies

Raufoss CANC Rosenborg
Dinamo Brest Neman Grodno
Vålerenga 13 : 00 Sandefjord

World – SheBelieves Cup

United States 00 : 00 Argentina