25 December 2020

0
266

Bahrain – Second Division

Khalidiya 15 : 00 Sitra
Al Ittifaq Maqaba 15 : 00 Isa Town
Qalali 15 : 00 Al Ittihad

Bangladesh – Federation Cup

Rahmatgonj MFS 12 : 00 Abahani Chittagong

Bolivia – Primera División

The Strongest 23 : 30 Nacional Potosí
Always Ready 19 : 00 Atlético Palmaflor
Aurora 21 : 15 San José
Real Potosí 21 : 15 Bolívar

Djibouti – Division 1

ASAS 12 : 00 Q5 / Nourie Transit
Port 14 : 00 Hayabley
Police Nationale 16 : 00 Gendarmerie

Egypt – Premier League

Aswan 12 : 30 El Gouna
Ghazl El Mehalla 15 : 00 El Geish
Ismaily 17 : 30 National Bank of Egypt

Egypt – Second League

Kafr El Sheikh 12 : 30 El Raja
El Olympi 12 : 30 Pharco
El Mansura 12 : 30 Baladiyyat Al Mehalla
Haras El Hodood 12 : 30 Abu Qair Semad
Al Jazeera 12 : 30 Sporting Alexandria
Alaab Damanhour 12 : 30 Biyala
Dikernis 12 : 30 Beni Ebeid
Maleyet Kafr El Zayiat 12 : 30 El Hamam

Ethiopia – Premier League

Bahardar 07 : 00 Adama Kenema
Sidama Bunna 12 : 00 Hadiya Hosaena

Guinea – Ligue 1

Satellite Santoba

Hong Kong – Senior Shield

TBC PSTP TBC

Iran – Persian Gulf Pro League

Nassaji Mazandaran 11 : 30 Persepolis

Israel – Liga Leumit

Hapoel Ramat Gan 13 : 00 Hapoel Acre
Maccabi Ahi Nazareth 13 : 00 Sektzia Nes Tziona
Hapoel Jerusalem 13 : 00 Hapoel Iksal
Hapoel Ramat HaSharon 13 : 00 Kafr Qasim
Hapoel Rishon LeZion 13 : 00 Hapoel Kfar Shalem
Hapoel Afula 13 : 00 Hapoel Petah Tikva
Beitar Tel Aviv Bat Yam 13 : 00 Hapoel Nof HaGalil
Hapoel Umm al-Fahm 13 : 00 Hapoel Ra’anana

Israel – Liga Alef

North A

Hapoel Herzliya Hapoel Kfar Kana
Ironi Tiberias Maccabi Ironi Tamra
Hapoel Bu’eine 11 : 00 Maccabi Tzur Shalom

North B

Hapoel Bnei Zalafa Hapoel Migdal HaEmek
Maccabi Bnei Raina 11 : 30 Haifa Robi Shapira
Hapoel Kaukab 12 : 00 Tzeirey Taibe

South A

Hapoel Azor Maccabi Herzliya
Ironi Or Yehuda Agudat Sport Ashdod
Shimshon Kafr Qasim 11 : 15 Maccabi Yavne

South B

Hakoah Ramat Gan Hapoel Bik’at HaYarden

Israel – Liga Bet

North A

Hapoel Ironi Arraba Maccabi Ma’alot Tarshiha
Ahva Kafr Manda 11 : 00 Beitar Nahariya

North B

Hapoel Ramot Menashe Beitar Haifa
Hapoel Sandala Gilboa MS Tirat HaCarmel
Ahi Bir al-Maksur 10 : 30 Pardes Hanna-Karkur
Hapoel Beit Shean 11 : 00 Ironi Nesher
Hapoel Tirat HaCarmel 11 : 30 Ihud Bnei Baka

South A

Roei Heshbon Tel Aviv Hapoel Qalansawe
Beitar Ramat Gan Beitar Kfar Saba
Beitar Petah Tikva 09 : 00 Hapoel Kfar Bara
Bnei Jaffa Ortodoxim 11 : 15 Hapoel Pardesya Noam

South B

Beitar Ironi Kiryat Gat Arad
Beitar Ashdod Beitar Ir Ma’ale Adumim
MS Be’er Sheva Hapoel Lod
Hapoel Gedera 10 : 00 Hapoel Merhavim
Shikun HaMizrah 10 : 00 MS Jerusalem
Tzeirey Rahat 11 : 15 Maccabi Ironi Netivot

Jordan – League

Al Jazeera 14 : 00 Al Salt
Al Sareeh 16 : 30 Al Ahli

Maldives – Dhivehi Premier League

Eagles Da Grande
TC Sports Club Super United Sports

Morocco – Botola Pro

Moghreb Tétouan 16 : 30 Youssoufia Berrechid
FUS Rabat 18 : 30 Difaâ El Jadida

Morocco – Botola 2

Chabab Atlas Khénifra 14 : 00 AS Salé
Khouribga 14 : 00 Kawkab Marrakech

Saudi Arabia – Division 2

Al Mojzel 12 : 20 Weg
Al Selmiyah 12 : 20 Al Rawdhah
Al Kholood 12 : 25 Al Riyadh
Al Najma 12 : 25 Afief
Hottain 12 : 35 Al Sharq
Al Orubah 12 : 35 Al Taraji
Al Dahab 12 : 50 Al-Washm

Saudi Arabia – Youth League

Al Quadisiya U19 12 : 05 Al Nassr U19
Al Ittifaq U19 12 : 05 Hajer U19
Al Ta’ee U19 12 : 30 Al Ahli U19

Turkey – 1. Lig

Altay 16 : 00 Ümraniyespor

United Arab Emirates – Arabian Gulf League

Al Wahda 14 : 00 Fujairah
Hatta 14 : 00 Sharjah
Khorfakkan 17 : 00 Al Wasl

United Arab Emirates – Division 1

Al Taawon 12 : 45 Al Arabi
Dibba Al Hisn 12 : 45 Al Orooba

United Arab Emirates – Youth League

Shabab Al Ahli U19 12 : 50 Dibba Al Fujairah U19