24 October 2020

0
92

England – Premier League

West Ham United 12 : 30 Manchester City
Fulham 15 : 00 Crystal Palace
Manchester United 17 : 30 Chelsea
Liverpool 20 : 00 Sheffield United

England – Championship

Watford 12 : 30 AFC Bournemouth
Bristol City 15 : 00 Swansea City
Cardiff City 15 : 00 Middlesbrough
Coventry City 15 : 00 Blackburn Rovers
Huddersfield Town 15 : 00 Preston North End
Millwall 15 : 00 Barnsley
Norwich City 15 : 00 Wycombe Wanderers
Queens Park Rangers 15 : 00 Birmingham City
Reading 15 : 00 Rotherham United
Sheffield Wednesday 15 : 00 Luton Town
Stoke City 15 : 00 Brentford

France – Ligue 1

Lorient 16 : 00 Olympique Marseille
PSG 20 : 00 Dijon

Germany – Bundesliga

Bayern Munich 14 : 30 Eintracht Frankfurt
RB Leipzig 14 : 30 Hertha BSC
Union Berlin 14 : 30 Freiburg
Mainz 05 14 : 30 Borussia M’gladbach
Borussia Dortmund 17 : 30 Schalke 04

Italy – Serie A

Atalanta 14 : 00 Sampdoria
Genoa 17 : 00 Internazionale
Lazio 19 : 45 Bologna

Netherlands – Eredivisie

VVV 15 : 30 Ajax
Utrecht 17 : 45 Twente
PEC Zwolle 19 : 00 Willem II
Heerenveen 20 : 00 Emmen

Scotland – Premiership

Kilmarnock 15 : 00 Hibernian
Motherwell 15 : 00 Ross County
St. Johnstone 15 : 00 Dundee United
St. Mirren 15 : 00 Hamilton Academical

Spain – La Liga

Osasuna 12 : 00 Athletic Club
Barcelona 15 : 00 Real Madrid
Sevilla 17 : 30 Eibar
Atletico Madrid 20 : 00 Real Betis

World – Friendlies

South Sudan 14 : 00 Zambia

Africa – CAF Champions League

Zamalek 20 : 00 Raja Casablanca

Armenia – Premier League

Pyunik 16 : 00 Noah

Armenia – First League

Shirak II 12 : 30 BKMA
Ararat-Armenia II 12 : 30 Ararat II
Noravank 12 : 30 Alashkert II

Asia – AFC U19 Championship

1st Group B PSTP 2nd Group A
1st Group A PSTP 2nd Group B

Australia – Queensland NPL

Brisbane Strikers 09 : 30 Redlands United
Eastern Suburbs 10 : 00 Gold Coast Knights
Lions 10 : 00 Brisbane City

Australia – Queensland Premier League

Rochedale Rovers 07 : 30 Logan Lightning
Southside Eagles 07 : 30 Holland Park Hawks
SWQ Thunder 09 : 00 Wolves
Souths United 09 : 30 Sunshine Coast
Mitchelton 10 : 00 Ipswich Knights

Australia – Queensland NPL Youth League

Lions U20 05 : 30 Brisbane City U20
Eastern Suburbs U20 07 : 45 Gold Coast Knights U20

Australia – Queensland NPL 2 Youth

Rochedale Rovers U20 05 : 15 Logan Lightning
SWQ Thunder U20 07 : 00 Wolves U20
Souths United U20 07 : 30 Sunshine Coast U20
Mitchelton U20 08 : 00 Ipswich Knights U20

Australia – Queensland NPL Women

Gold Coast United 07 : 00 SWQ Thunder
Lions 07 : 45 Eastern Suburbs NPL
Mitchelton 09 : 00 The Gap

Australia – Northern NSW NPL

Edgeworth Eagles 07 : 00 Broadmeadow Magic

Australia – Northern NSW State League 1

New Lambton 04 : 30 Cooks Hill United

Australia – Northern NSW Reserve League

Newcastle Olympic Res. 05 : 00 Lambton Jaffas Res.

Australia – Northern NSW State League 1 Reserves

New Lambton Res. 02 : 30 South Cardiff Res.

Australia – South Australia NPL

Croydon Kings 05 : 00 Campbelltown City
Modbury Jets 05 : 30 Adelaide United II
Cumberland United 05 : 30 Adelaide Comets
Adelaide City 05 : 30 MetroStars

Australia – South Australia State League 1

Adelaide Victory 05 : 30 West Torrens Birkalla
West Adelaide 05 : 30 Playford City Patriots
Sturt Lions 05 : 30 South Adelaide Panthers
Seaford Rangers 05 : 30 Fulham United
Vipers 10 : 30 Western Strikers

Australia – South Australia Reserves Premier League

Croydon Kings Res. 02 : 45 Campbelltown City Res.
Modbury Jets Res. 03 : 15 Adelaide United Res.
Cumberland United Res. 03 : 15 Adelaide Comets Res.
Adelaide City Res. 03 : 15 MetroStars Res.
Adelaide Raiders Res. 03 : 15 Blue Eagles Res.

Australia – South Australia State League 1 Reserves

Seaford Rangers Res. 03 : 15 Fulham United Res.
Adelaide Victory Res. 03 : 15 West Torrens Res.
West Adelaide Res. 03 : 15 Playford City Res.
Sturt Lions Res. 03 : 15 South Adelaide Res.
Adelaide Hills Res. 03 : 30 White City Res.
Vipers Res. 08 : 30 Western Strikers Res.

Australia – Tasmania NPL

South Hobart 04 : 00 Riverside
Glenorchy Knights 04 : 30 Devonport City
Kingborough Lions 06 : 30 Olympia Warriors
Clarence Zebras 06 : 30 Launceston City

Australia – Tasmania Northern Championship

Burnie United 04 : 15 Devonport City II
Somerset 04 : 15 Riverside II
Launceston United 04 : 15 Ulverstone

Australia – Tasmania Southern Championship

South Hobart II 01 : 45 Metro Claremont
Glenorchy Knights II 02 : 00 Clarence Zebras II
Hobart United 04 : 15 University of Tasmania
Taroona 04 : 15 Olympia Warriors II
Kingborough Lions II 04 : 15 South East United

Australia – Brisbane Premier League

Championship Round

Albany Creek 07 : 00 Taringa Rovers
St George Willawong 09 : 00 Grange Thistle

Lower Table Round

Bayside United 08 : 00 Brisbane Knights
Caboolture 09 : 00 North Star
The Gap 09 : 00 Acacia Ridge

Australia – Brisbane Reserves Premier League

Championship Round

Albany Creek Res. 05 : 00 Taringa Rovers Res.
St. George Willawong Res 07 : 00 Grange Thistle Res.

Lower Table Round

Caboolture Res. 07 : 00 North Star Res.
The Gap Res. 07 : 00 Acacia Ridge Res.

Austria – Bundesliga

Austria Wien 16 : 00 Salzburg
Rheindorf Altach 16 : 00 Admira
Ried 16 : 00 Sturm Graz

Austria – Regionalliga

Ost

Stripfing 14 : 30 Mauerwerk
Wiener Viktoria 15 : 00 Draßburg

Tirol

SVG Reichenau 13 : 00 Imst

Vorarlberg

Lauterach 14 : 30 Wolfurt
Dornbirner SV 15 : 00 Röthis
Rot-Weiß Rankweil 15 : 00 Schwarz-Weiß Bregenz
Rotenberg 15 : 00 Hohenems

Austria – Landesliga

Burgenland

Güssing 14 : 00 Oberwart / Rotenturm
Horitschon 14 : 00 Deutschkreutz
Bad Sauerbrunn 16 : 00 Siegendorf

Kärnten

Gmünd 12 : 00 Treibach
Kraig 13 : 00 Köttmannsdorf
St. Michael Bleiburg 13 : 15 ATUS Ferlach
Maria Saal 14 : 00 Feldkirchen Kärnten
Bleiburg 14 : 00 Dellach im Gailtal

Niederösterreich

Spratzern 13 : 00 Kottingbrunn

Oberösterreich

Pöttinger Grieskirchen 14 : 30 Union Perg
Bad Schallerbach 14 : 30 Union St. Florian
Oedt 14 : 30 St. Martin i.M.
Friedburg / Pöndorf 14 : 30 SV Wallern
Zebau Bad Ischl 14 : 30 Union Weißkirchen
Grün Weiß Micheldorf 14 : 30 Union Edelweiß
Mondsee 15 : 00 St. Valentin

Salzburg

Neumarkt PSTP Puch
Golling PSTP ÖTSU Hallein
Bürmoos 13 : 00 Siezenheim
Thalgau 13 : 30 Altenmarkt
Eugendorf 14 : 00 Hallwang
Adnet PSTP Bergheim
Straßwalchen 16 : 00 Bramberg

Tirol

Natters 12 : 30 Mils
St. Johann in Tirol 13 : 00 Kematen
Volders 14 : 00 Kirchbichl
Völs 14 : 30 Söll
Union Innsbruck 15 : 00 Kundl

Vorarlberg

Andelsbuch 13 : 30 FC Egg
Hard 14 : 00 Admira Dornbirn
Alberschwende 15 : 00 Blau-Weiß Feldkirch
Lustenau 15 : 00 Ludesch
Göfis 15 : 00 Höchst
Nenzing 15 : 00 Bizau

Wien

Wienerberg 13 : 00 Mannswörth
ASV 13 14 : 00 Stadlau

Austria – Jugendliga U18

Wolfsberger AC U18 11 : 30 Tirol U18
Rapid Wien U18 12 : 00 Ried U18
Vorarlberg U18 12 : 00 Burgenland U18
St. Pölten U18 15 : 00 Red Bull Akademie U18
Sturm Graz U18 15 : 00 Austria Wien U18

Austria – Jugendliga U16

Wolfsberger AC U16 09 : 30 Tirol U16
Vorarlberg U16 10 : 00 Burgenland U16
St. Pölten U16 13 : 00 Red Bull Akademie U16
Sturm Graz U16 13 : 00 Austria Wien U16
Rapid Wien U16 14 : 00 Ried U16

Austria – Jugendliga U15

Wolfsberger AC U15 09 : 30 Tirol U15
Vorarlberg U15 10 : 00 Burgenland U15
Rapid Wien U15 12 : 00 Ried U15
Sturm Graz U15 13 : 00 Austria Wien U15
St. Pölten U15 13 : 00 Red Bull Akademie U15

Azerbaijan – Premyer Liqa

Qəbələ 11 : 00 Səbail
Keşlə 13 : 00 Neftçi

Belarus – Premier League

Gorodeya 12 : 30 Smolevichy-STI
BATE 14 : 30 Vitebsk
Dinamo Minsk 16 : 30 Belshina

Belarus – 1. Division

Smorgon 13 : 00 Gomel
Oshmyany 13 : 30 Khimik Svetlogorsk

Belarus – 2. Division

Play-off Round

Gorki Dinamo Malorita
Ostrovets FC Viktoriya Maryina Horka
Dnepr Rogachev Meliorator Zhitkovichi
SMI Autotrans Ivatsevichi
Bumprom BGU Minsk
Polotsk Pershiy Regien
Energosbyt-BSATU Kronon
Zhlobin Chayka Zelva

Promotion Round

Dnepr Mogilev 11 : 00 Baranovichi
Shakhtyor Petrikov 11 : 00 Molodechno
Osipovichy 12 : 00 Stenles Pinsk

Belarus – Reserve League

Neman Grodno Res. 10 : 00 Slavia Res.
Energetyk-BGU Res. 10 : 00 Shakhtyor Res.
FK Ruh Brest Res. 12 : 00 Isloch Res.

Belgium – First Division A

AS Eupen 15 : 15 Mechelen
Cercle Brugge 17 : 30 Excel Mouscron
OH Leuven 19 : 45 Club Brugge

Belgium – First Division B

RWDM 19 : 45 Lierse K

Belgium – First Amateur Division

Mandel United 17 : 00 Sint-Eloois-Winkel
Dessel Sport 18 : 30 URSL Visé
Thes Sport 18 : 30 Heist
Dender 19 : 00 Knokke
KSV Roeselare 19 : 00 Rupel Boom

Belgium – Second Amateur Division

ACFF

Meux PSTP Solières Sport
RAAL La Louvière PSTP Acren-Lessines
Rebecq PSTP Verlaine

VFV A

Harelbeke PSTP Ronse
Ninove PSTP Dikkelvenne
Sparta Petegem PSTP KRC Gent
Oudenaarde PSTP RFC Wetteren
Lokeren-Temse PSTP Westhoek

VFV B

Hades PSTP Olympia Wijgmaal
Heur Tongeren PSTP Houtvenne
Hoogstraten PSTP Cappellen
Bocholt PSTP Londerzeel

Belgium – Third Amateur Division

ACFF A

Jeunesse Tamines PSTP Renaissance Mons 44
Rapid Symphorinois PSTP Binche
Union Namur PSTP Aische
Tournai PSTP Braine

ACFF B

Onhaye PSTP Habay-la-Neuve
Rochefort PSTP Gouvy

VFV A

Torhout PSTP Voorde Appelterre
Oostkamp PSTP VW Hamme
Svelta Melsele PSTP Wolvertem Merchtem
Tempo Overijse PSTP Lochristi

VFV B

KFC Turnhout PSTP Berlaar-Heikant
Diest PSTP Lille
Esperanza Pelt PSTP Witgoor Sport
Beringen PSTP Zwarte Leeuw
Racing Mechelen PSTP Sint-Lenaarts
Wellen PSTP Nijlen
Betekom PSTP Weerstand Koersel

Belgium – Provincial

Antwerpen

K. Kontich PSTP Wezel
Geel PSTP Ternesse
Eendracht Zoersel PSTP Bornem

Brabant – VFV

Houtem-Oplinter PSTP Bertem-Leefdaal
Stade Bierbeek PSTP Melsbroek
Huldenberg PSTP Wambeek

Hainaut

Antoing PSTP Péruwelz

Limburg

Groen Star Beek PSTP Bregel Sport
Helson Helchteren PSTP KFC Eksel
Alken PSTP Achel
Juve Hasselt PSTP Herderen-Millen

Luxembourg

Longlier PSTP Meix-Devant-Virton
Saint-Hubert PSTP RAC Saint-Mard
Sartoise PSTP Arlon
Jeunesse Freylangeoise CANC Bastogne

Namur

US Dinantaise PSTP Malonne

Oost-Vlaanderen

Ardennen PSTP Berlare
Elene-Grotenberge PSTP Eendracht Aalter
St-Joris Sleidinge PSTP Denderhoutem
Grembergen PSTP Jong Zulte

West-Vlaanderen

SC Zonnebeke PSTP Diksmuide
Dadizele PSTP Wielsbeke
Meulebeke PSTP Eendracht Wervik
Excelsior Zedelgem PSTP Sassport Boezinge
Oostduinkerke PSTP Oostnieuwkerke

Belgium – First Division Women

SG-Tertre-Hautrage 12 : 00 Ladies Genk II
Massenhoven 14 : 00 Mechelen
Wuustwezel 14 : 00 Standard Liège II
RFC de Liege 14 : 00 Voorwaarts Zwevezele
Famkes Merkem 15 : 00 Moldavo
Chastre 15 : 30 OH Leuven II
Gent II 16 : 00 Kontich
Anderlecht II 17 : 00 Eva’s Tienen

Belgium – Second Division Women

Group A

SG-Tertre-Hautrage II 14 : 00 Sottegem
Egem Pittem 14 : 00 Gent III
Havinnes 14 : 00 Svelta Melsele
Bredene 15 : 00 Bosdam Beveren
Club Brugge II 16 : 00 Eendracht Aalst II
Olsa Brakel 16 : 00 Zulte-Waregem II
Eendracht Mazenzele 16 : 00 Wolvertem Merchtem

Group B

Heist 11 : 30 Irlande-Auderghem
Chastre II 12 : 45 Vosselaar
Westerlo 13 : 15 Olympic Charleroi
VVC Brasschaat 14 : 00 White Star Woluwe II
Mechelen II 15 : 45 Alken
Standard Liège III 16 : 00 Aywaille
Loyers 16 : 00 Sibret

Bosnia and Herzegovina – Premijer Liga

Tuzla City 13 : 30 Široki Brijeg
Olimpik Sarajevo 13 : 30 Zrinjski
Radnik Bijeljina 13 : 30 Sloboda Tuzla
Velež 13 : 30 Željezničar
Mladost Doboj Kakanj 13 : 30 Borac Banja Luka
Sarajevo 13 : 30 Krupa na Vrbasu

Bosnia and Herzegovina – 1st League

FBiH

Slaven Živinice 13 : 30 Travnik
Jedinstvo Bihać 13 : 30 Posušje
Orašje 13 : 30 Vis Kosova
Zvijezda Gradačac 13 : 30 Igman Konjic
Budućnost Banovići 13 : 30 Čapljina
Bratstvo Gračanica 13 : 30 Radnik Hadžići

RS

Slavija 13 : 30 Sloga Doboj
Rudar Prijedor 13 : 30 Kozara Gradiška
Sloboda Novi Grad 13 : 30 Podrinje Janja
Željezničar Banja Luka 13 : 30 Ljubić Prnjavor
Sutjeska Foča 13 : 30 Jedinstvo Brčko
Zvijezda 09 13 : 30 Borac Kozarska Dubica
Modriča 13 : 30 Leotar
Drina Zvornik 13 : 30 Tekstilac Derventa

Brazil – Serie A

RB Bragantino 21 : 00 Goiás

Brazil – Serie B

Brasil de Pelotas 23 : 15 CSA
Chapecoense 01 : 30 Operário PR
CRB 20 : 00 Ponte Preta
Sampaio Corrêa 22 : 30 Cuiabá

Brazil – Serie C

Treze 21 : 00 Paysandu
Manaus 21 : 00 Jacuipense

Brazil – Serie D

Globo 19 : 00 Floresta
Bangu 19 : 00 Toledo
Atlético Tubarão 20 : 00 Joinville
Gama 21 : 00 Palmas
São Caetano 22 : 00 Pelotas

Brazil – State Leagues

Mineiro 2

Athletic Club 19 : 00 Democrata GV
Guarani MG 19 : 00 Nacional AC MG
CAP Uberlândia 20 : 00 Tupi

Paulista A3

EC São Bernardo 19 : 00 Batatais
Noroeste 21 : 30 Nacional SP

Brazil – Cearense 2

Crato 19 : 30 Campo Grande
Icasa 19 : 30 Pacatuba
Maranguape 19 : 30 Itapipoca

Brazil – Paulista Série B

América SP 19 : 00 Tanabi
Inter de Bebedouro 19 : 00 Grêmio Sãocarlense
Brasilis 19 : 00 Flamengo SP
Manthiqueira 19 : 00 União Mogi
Atlético Mogi 19 : 00 São José EC
Mauaense 19 : 00 Jabaquara
Osasco 19 : 00 Mauá
Francana 20 : 00 XV de Jaú

Brazil – CBF Brasileiro U20

Bahia U20 19 : 00 América Mineiro U20
Botafogo U20 19 : 00 Athletico PR U20
Internacional U20 19 : 00 Vitória U20

Brazil – Carioca U20

Boavista U20 14 : 00 Botafogo U20
Macaé U20 14 : 00 Bangu U20
Flamengo U20 14 : 00 América RJ U20
Vasco da Gama U20 14 : 00 Fluminense U20
Nova Iguaçu U20 14 : 00 Madureira U20
Cabofriense U20 CANC Americano U20
Portuguesa RJ U20 19 : 00 Friburguense U20
Volta Redonda U20 19 : 00 Resende FC U20

Brazil – Brasileiro U17

Atlético Mineiro U17 19 : 00 Grêmio U17
Chapecoense U17 19 : 00 Sport Recife U17
Palmeiras U17 19 : 00 Vasco da Gama U17
Athletico PR U17 19 : 00 Cruzeiro U17
Goiás U17 19 : 00 Flamengo U17
Fluminense U17 19 : 00 Ceará U17

Brazil – Brasileiro Feminino A2

Fortaleza 19 : 00 São Francisco
Auto Esporte 19 : 00 Bahia
Oratório 20 : 00 Santos Dumont
Tiradentes 21 : 00 Ceará

Brazil – Paulista Women

Santos 15 : 00 Juventus

Bulgaria – First League

Tsarsko selo 15 : 45 Lokomotiv Plovdiv
Levski Sofia 18 : 15 Cherno More

Bulgaria – Third League

North-East

Shumen 2007 12 : 00 Dorostol
Sportist G.Toshevo 12 : 00 Kubrat
Septemvri Tervel 12 : 00 Botev Novi Pazar

South-East

Sokol Markovo 14 : 00 Gigant Saedinenie
Chernomorets Burgas 14 : 00 Atletik Kuklen
Karnobat 14 : 00 Haskovo
Dimitrovgrad 14 : 00 Borislav 2009
Zagorets 14 : 00 Vereya
Spartak Plovdiv 14 : 00 Maritsa Plovdiv
Rozova Dolina 14 : 00 Nesebar

South-West

Marek 14 : 00 Pirin Gotse Delchev
Bansko 14 : 00 Chavdar Etropole
Granit Vladaya 14 : 00 Rilski Sportist
Levski Chepintsi 14 : 00 Perun Kresna
Kyustendil 14 : 00 Velbazhd
Oborishte 14 : 00 Nadezhda Dobroslavtsi
Belasitsa 14 : 00 Vihren
Botev Ihtiman 14 : 00 Balkan Botevgrad
Pirin Razlog 14 : 00 Slivnishki geroy

Bulgaria – Elite U19

Natsional Sofia U19 13 : 30 Cherno More U19
Slavia Sofia U19 13 : 30 Neftohimik U19
CSKA Sofia U19 13 : 30 Montana U19
Septemvri Sofia U19 13 : 30 Vitosha Bistritsa U19
Lokomotiv Plovdiv U19 13 : 30 Botev Plovdiv U19
Levski Sofia U19 13 : 30 Ludogorets U19

Bulgaria – Women’s League

Enko Plovdiv 12 : 00 Levski Chepintsi
Varna 12 : 00 Lokomotiv Stara Zagora
Barocco 12 : 00 Super Sport
Yantra 2013 Gabrovo 12 : 00 NSA Sofia

Burkina Faso – 1ère Division

Douanes 16 : 30 Royal
ASEC-K 16 : 30 Salitas
RCK 16 : 30 Rahimo
Majestic 16 : 30 ASFA-Yennenga
Ouagadougou 18 : 45 Vitesse
Léopards 18 : 45 RC Bobo-Dioulasso

Burundi – Ligue A

Inter Star 12 : 30 Royal de Muramvya
Les Eléphants PSTP Vital’O
Athlético Olympic PSTP Musongati
Aigle Noir PSTP Royal de Muramvya
Athlético Olympic 15 : 00 Olympic Star

Cambodia – C-League

Kirivong Sok Sen Chey 09 : 30 Asia Euro United
Angkor Tiger 09 : 30 Soltilo Angkor
National Sports Academy 09 : 30 Electricite du Cambodge

Cayman Islands – CIFA Premier League

Roma United 01 : 00 East End United

China PR – CSL

9th-16th Place Play-offs

Guangzhou R&F 08 : 30 Qingdao Huanghai

Quarter-finals

Jiangsu Suning 12 : 35 Chongqing Dangdai Lifan

China PR – China League One

Promotion Round

Changchun Yatai 08 : 00 Meizhou Hakka
Zhejiang Greentown 12 : 35 Kunshan

Relegation Round

Suzhou Dongwu 07 : 30 Nei Mongol Zhongyou
Xinjiang Tianshan 08 : 00 Sichuan Jiuniu
Heilongjiang Lava Spring 11 : 00 Nantong Zhiyun
Liaoning Shenyang 12 : 35 Guizhou Zhicheng

Colombia – Primera A

Once Caldas 22 : 00 Jaguares de Córdoba

Colombia – Primera B

Barranquilla 01 : 40 Unión Magdalena
Fortaleza CEIF 20 : 00 Real San Andrés
Atlético 21 : 00 Deportes Quindío
Valledupar 21 : 00 Llaneros

Colombia – Liga Femenina

Real San Andrés 21 : 00 Atlético Nacional

Congo DR – Ligue 1

JSK 12 : 30 Rangers
Renaissance 14 : 30 Groupe Bazano

Costa Rica – Primera División

Municipal Grecia 21 : 00 Herediano

Croatia – 1. HNL

Istra 1961 14 : 00 Osijek
Lokomotiva Zagreb 16 : 05 Hajduk Split

Croatia – 2. HNL

Kustošija 14 : 00 Međimurje Čakovec
Opatija 14 : 00 Dugopolje
Hajduk Split II 14 : 00 Hrvatski Dragovoljac
Solin 14 : 00 Dubrava Zagreb
Rudeš 14 : 00 Cibalia

Croatia – 3. HNL

Center

Trešnjevka 14 : 00 Bistra
Segesta Sisak 14 : 00 Špansko Zagreb
Lučko 14 : 00 Zagorec
Dugo Selo 14 : 00 Vrbovec
Kurilovec 14 : 00 Maksimir Zagreb
Karlovac 1919 14 : 00 HAŠK
Vrapče Zagreb 14 : 00 Jarun

East

Vuteks-Sloga 14 : 00 Zrinski Jurjevac
NAŠK Našice 14 : 00 Graničar Županja
Đakovo-Croatia 14 : 00 Marsonia
Oriolik Oriovac 14 : 00 Slavija Pleternica
Sloga Nova Gradiška 14 : 00 Belišće
Valpovka 14 : 00 Bedem Ivankovo
Slavonija Požega 14 : 00 Čepin
Slavonac Bukovlje 14 : 00 Vihor

North

Varteks Varaždin 14 : 00 Polet
Graničar Đurđevac 14 : 00 Bjelovar
Mladost Ždralovi 14 : 00 Podravac Virje
Rudar Mursko Središće 14 : 00 Tehničar 1974
Radnik Križevci 14 : 00 Virovitica
Papuk 14 : 00 Podravina Ludbreg

South

Split 14 : 00 Hrvace
Jadran LP 14 : 00 Urania Baška Voda
Zmaj Makarska 14 : 00 GOŠK Dubrovnik
Neretva Metković 14 : 00 Uskok Klis
Zagora 14 : 00 Zmaj Blato
Primorac Biograd 14 : 00 Vodice
Hrvatski vitez 14 : 00 Sloga Mravince

West

Jadran Poreč 14 : 30 Buje
Novigrad 14 : 30 Cres
Krk 14 : 30 Grobničan Čavle
Nehaj 14 : 30 Vinodol
Crikvenica 14 : 30 Rudar Labin
Naprijed Hreljin 14 : 30 Pazinka
Uljanik 14 : 30 Rovinj

Croatia – 1. HNL Juniori

Inter Zaprešić U19 09 : 00 Varaždin U19
Dugopolje U19 09 : 00 Rijeka U19
Dinamo Zagreb U19 10 : 00 Slaven Koprivnica U19
Sesvete U19 11 : 00 Hajduk Split U19
Osijek U19 14 : 00 Hrv Dragovoljac U19
Istra 1961 U19 17 : 30 Orijent 1919 U19

Curaçao – Curaçao Sekshon Pagá

Jong Holland 00 : 30 VESTA

Cyprus – 1. Division

Apollon 14 : 00 Nea Salamis
Ermis 16 : 30 AEK Larnaca

Cyprus – 2. Division

AE Zakakiou 12 : 30 Akritas
Omonia Aradippou 12 : 30 Anagennisi Deryneia
ASIL Lysi 12 : 30 PAEEK
Ahironas 12 : 30 Xylotympou
Omonia Psevda 12 : 30 Othellos
Kouris Erimi 12 : 30 Onisilos
EN THOI Lakatamia 12 : 30 Aris

Cyprus – 3. Division

ENAD 12 : 30 APONA Anagias
MEAP Nisou 12 : 30 Halkanoras
Olympiada Lympion 12 : 30 Peyia
APEP 12 : 30 Iraklis Yerolakkou
Ethnikos Assias 12 : 30 Amathous

Czech Republic – Czech Liga

Mladá Boleslav PSTP Pardubice
Baník Ostrava PSTP Slovácko
Sigma Olomouc PSTP Karviná
Zlín PSTP Viktoria Plzen

Czech Republic – FNL

Chrudim PSTP Prostějov
Slavoj Vyšehrad PSTP Třinec

Czech Republic – 3. liga

ČFL A

Loko Vltavín PSTP Slavia Karlovy Vary
Králův Dvůr PSTP Benešov
Jiskra Domažlice PSTP Baník Sokolov

ČFL B

Zbuzany PSTP Teplice II
Přepeře PSTP Mladá Boleslav II
Sokol Brozany PSTP Ústí nad Orlicí

MSFL

Viktoria Otrokovice PSTP Vysočina Jihlava II
Frýdek-Místek PSTP Vyškov
Slovan Rosice PSTP Zlín II
Uherský Brod PSTP Hlučín
Odra Petřkovice PSTP Dolní Benešov

Czech Republic – 4. liga

Division A

Mariánské Lázně PSTP Petřín Plzeň
Rokycany PSTP Hořovicko
Přeštice PSTP Jindřichův Hradec
Klatovy PSTP Doubravka

Division B

Kladno PSTP Český Brod

Division C

Velké Hamry PSTP Sparta Kutná Hora
Horky nad Jizerou PSTP Náchod
Letohrad PSTP Benátky nad Jizerou

Division D

Břeclav PSTP Žďár nad Sázavou
Start Brno PSTP Bystřice nad Pernštejnem
Havlíčkův Brod PSTP Humpolec

Division E

Hranice PSTP Vsetín
Skaštice PSTP Viktorie Přerov
Nové Sady PSTP Brumov
HFK Olomouc PSTP Bzenec

Division F

Jiskra Rýmařov PSTP Frýdlant
Dětmarovice PSTP Třinec II
Heřmanice Slezská PSTP Polanka nad Odrou

Czech Republic – 1. Liga U19

Zbrojovka Brno U19 PSTP Mladá Boleslav U19
Sparta Praha U19 PSTP Viktoria Plzeň U19
Meteor Praha U19 PSTP České Budějovice U19
Pardubice U19 PSTP Sigma Olomouc U19
Slavia Praha U19 PSTP Slovácko U19
Zlín U19 PSTP Opava U19
Hradec Králové U19 PSTP Baník Ostrava U19
Příbram U19 PSTP Karviná U19

Denmark – Superliga

Brøndby 17 : 00 Midtjylland

Denmark – 1st Division

Hobro 12 : 15 Esbjerg
Fredericia 13 : 00 Skive
Vendsyssel 14 : 00 HB Køge
FC Helsingør 15 : 00 Kolding IF

Denmark – 2nd Division

Group 1

Sydvest 12 : 00 Brabrand
SfB-Oure 12 : 00 Dalum
Næsby 13 : 00 Frem
Jammerbugt 13 : 00 Holbæk B&I
Aarhus Fremad 13 : 00 B 93
Middelfart 13 : 00 Holstebro
VSK Århus 13 : 30 Thisted

Group 2

Vanløse 12 : 00 Nykøbing
KFUM Roskilde 12 : 30 Hillerød

Denmark – Denmark Series

Group 1

Karlslunde 12 : 00 BSF
Tårnby FF 13 : 00 Avedøre
KFUM 13 : 00 Frederikssund
Køge Nord 13 : 00 BK Union
Ishøj 13 : 00 Fremad Valby

Group 2

B 1908 11 : 00 Taastrup
GVI 11 : 00 RB 1906
LSF 12 : 00 Skjold Birkerød
Allerød 12 : 00 Greve
Herlev 13 : 00 Otterup

Group 3

OKS 12 : 00 Tarup-Paarup
Hedensted 12 : 30 Varde IF Elite
Odder 13 : 00 B 1913
Marienlyst 13 : 00 Ringkøbing

Group 4

VRI 12 : 00 Skjold Sæby
Lyseng 12 : 15 Djursland
Aarhus Fremad II 13 : 00 Nørresundby
Herning Fremad 13 : 00 Kjellerup

Denmark – U19 Ligaen

Randers Freja U19 11 : 00 Esbjerg U19
Vejle U19 11 : 30 København U19
SønderjyskE U19 11 : 30 Horsens U19
Silkeborg U19 12 : 00 Midtjylland U19
AaB U19 12 : 00 Nordsjælland U19
Brøndby U19 12 : 00 Lyngby U19
AGF U19 13 : 00 Odense U19

Denmark – U17 Ligaen

Brøndby U17 12 : 00 Lyngby U17
Randers Freja U17 13 : 15 Esbjerg U17
SønderjyskE U17 13 : 45 Horsens U17
Vejle U17 14 : 00 København U17
AaB U17 14 : 15 Nordsjælland U17
Silkeborg U17 14 : 30 Midtjylland U17
AGF U17 15 : 30 OB U17

Denmark – 1st Division Women

Promotion Round

Næsby 11 : 00 Sundby
B 93 13 : 00 Herlufsholm
Odense Q 15 : 30 JAI

Relegation Round

Østerbro 09 : 00 BSF
Lyseng 10 : 00 Fortuna Hjørring II
Varde 13 : 00 Romalt
Aalborg Freja 13 : 00 Aarhus 1900

Dominican Republic – Liga Mayor

Jarabacoa 21 : 00 Vega Real

Ecuador – Liga Pro

Universidad Católica 01 : 00 Deportivo Cuenca
Emelec 21 : 30 Macará

Ecuador – Segunda Categoria

Venecia Imbabura
Pastaza Primero de Mayo
Ciudad de Pedernales Cumbayá
Insutec Aampetra
La Unión Everest
Dunamis Atacames
Vargas Torres Libertad
Deportivo Coca Caribe Junior
Baldor Bermeo Cabrera Unibolívar
Santa Elena Saquisilí
Cañar CD Universitario
Leones del Norte La Paz
Bonita Banana Alianza
La Gloria Guayaquil
3 de Julio Azogues
LDJ Macas Águilas

El Salvador – Primera Division

Sonsonate 22 : 30 Isidro Metapán

England – League One

Gillingham 13 : 00 Fleetwood Town
Accrington Stanley 15 : 00 Bristol Rovers
Blackpool 15 : 00 Milton Keynes Dons
Burton Albion 15 : 00 AFC Wimbledon
Doncaster Rovers 15 : 00 Crewe Alexandra
Hull City 15 : 00 Peterborough United
Lincoln City 15 : 00 Ipswich Town
Northampton Town 15 : 00 Charlton Athletic
Oxford United 15 : 00 Swindon Town
Shrewsbury Town 15 : 00 Rochdale
Sunderland 15 : 00 Portsmouth
Wigan Athletic 15 : 00 Plymouth Argyle

England – League Two

Exeter City 13 : 00 Scunthorpe United
Barrow 15 : 00 Walsall
Bradford City 15 : 00 Newport County
Cambridge United 15 : 00 Bolton Wanderers
Cheltenham Town 15 : 00 Mansfield Town
Colchester United 15 : 00 Harrogate Town
Grimsby Town 15 : 00 Carlisle United
Morecambe 15 : 00 Forest Green Rovers
Oldham Athletic 15 : 00 Port Vale
Salford City 15 : 00 Crawley Town
Stevenage 15 : 00 Leyton Orient
Tranmere Rovers 15 : 00 Southend United

England – National League N / S

North

Alfreton Town PSTP Fylde
Blyth Spartans 15 : 00 Southport
Boston United 15 : 00 AFC Telford United
Brackley Town PSTP Spennymoor Town
Chorley 15 : 00 Kidderminster Harriers
Farsley Celtic PSTP Leamington
Gateshead 15 : 00 Gloucester City
Hereford 15 : 00 York City
Kettering Town 15 : 00 Bradford (Park Avenue)

South

Bath City PSTP Dulwich Hamlet
Chelmsford City 15 : 00 Maidstone United
Chippenham Town PSTP Dartford
Dorking Wanderers PSTP Oxford City
Ebbsfleet United 15 : 00 Hungerford Town
Havant & Waterlooville PSTP Slough Town
Hemel Hempstead Town PSTP Billericay Town
Tonbridge Angels PSTP Braintree Town
Welling United PSTP St Albans City

England – Non League Premier

Isthmian

Bishop’s Stortford PSTP Bowers & Pitsea
Bognor Regis Town 15 : 00 Margate
Brightlingsea Regent 15 : 00 Folkestone Invicta
Carshalton Athletic 15 : 00 Enfield Town
Cheshunt 15 : 00 Kingstonian
Corinthian-Casuals 15 : 00 Leatherhead
East Thurrock United 15 : 00 Worthing
Hornchurch 15 : 00 Horsham
Merstham 15 : 00 Potters Bar Town

Northern

Bamber Bridge 15 : 00 Buxton
Matlock Town 15 : 00 Scarborough Athletic
Mickleover 15 : 00 Grantham Town
Morpeth Town PSTP Ashton United
Nantwich Town PSTP Hyde United
Radcliffe 15 : 00 Gainsborough Trinity
Stalybridge Celtic 15 : 00 Basford United
Whitby Town PSTP United of Manchester
Witton Albion 15 : 00 Atherton Collieries
Lancaster City 15 : 00 Warrington Town
Whitby Town 15 : 00 Morpeth Town

Southern Central

Alvechurch 15 : 00 Needham Market
Bromsgrove Sporting 15 : 00 Hitchin Town
Coalville Town 15 : 00 AFC Rushden & Diamonds
Lowestoft Town 15 : 00 Stratford Town
Peterborough Sports 15 : 00 St Ives Town
Redditch United 15 : 00 Nuneaton Borough
Royston Town 15 : 00 Hednesford Town
Rushall Olympic 15 : 00 Kings Langley
Tamworth 15 : 00 Biggleswade Town

Southern South

Chesham United PSTP Taunton Town
Dorchester Town 15 : 00 Salisbury
Farnborough 15 : 00 Beaconsfield Town
Gosport Borough CANC Merthyr Town
Swindon Supermarine 15 : 00 Truro City
Tiverton Town 15 : 00 Walton Casuals
Yate Town 15 : 00 Poole Town

England – Non League Div One

Isthmian North

Soham Town Rangers 15 : 00 Grays Athletic
AFC Sudbury 15 : 00 Brentwood Town
Aveley 15 : 00 Witham Town
Dereham Town 15 : 00 Coggeshall Town
Felixstowe & Walton Utd 15 : 00 Hullbridge Sports
Great Wakering Rovers 15 : 00 Histon
Heybridge Swifts 15 : 00 Basildon United
Romford PSTP Maldon & Tiptree

Isthmian South Central

Bedfont Sports 15 : 00 Marlow
Chalfont St Peter 15 : 00 Hanwell Town
Chertsey Town 15 : 00 Hertford Town
Harlow Town 15 : 00 Ashford Town (Middlesex)
South Park 15 : 00 Ware
Staines Town 15 : 00 Tooting & Mitcham United
Uxbridge 15 : 00 Chipstead
Waltham Abbey 15 : 00 Northwood
Westfield 15 : 00 Barking

Isthmian South East

Burgess Hill Town 15 : 00 Ramsgate
East Grinstead Town 15 : 00 Whitstable Town
Haywards Heath Town 15 : 00 Hythe Town
Herne Bay 15 : 00 Chichester City
Sevenoaks Town 15 : 00 Hastings United
Sittingbourne 15 : 00 Whyteleafe
Three Bridges 15 : 00 Phoenix Sports
VCD Athletic CANC Guernsey
Whitehawk 15 : 00 Faversham Town

Northern North West

Brighouse Town 15 : 00 Pontefract Collieries
Colne 15 : 00 City of Liverpool
Kendal Town 15 : 00 Runcorn Linnets
Mossley PSTP Dunston UTS
Ossett United 15 : 00 Workington
Prescot Cables PSTP Pickering Town
Tadcaster Albion 15 : 00 Ramsbottom United
Trafford 15 : 00 Widnes

Northern South East

Carlton Town 15 : 00 Leek Town
Chasetown 15 : 00 Stamford
Cleethorpes Town 15 : 00 Belper Town
Frickley Athletic 15 : 00 Market Drayton Town
Ilkeston Town PSTP Sutton Coldfield Town
Kidsgrove Athletic 15 : 00 Sheffield
Lincoln United 15 : 00 Glossop North End
Loughborough Dynamo 15 : 00 Wisbech Town
Stocksbridge Park Steels 15 : 00 Newcastle Town
Worksop Town 15 : 00 Spalding United

Southern Central

AFC Dunstable 15 : 00 St Neots Town
Barton Rovers 15 : 00 Corby Town
Didcot Town 15 : 00 Berkhamsted
Halesowen Town 15 : 00 Daventry Town
Kidlington 15 : 00 Bedworth United
North Leigh 15 : 00 Coleshill Town
Wantage Town 15 : 00 Thame United
Welwyn Garden City 15 : 00 AFC Kempston Rovers
Yaxley 15 : 00 Bedford Town
Biggleswade 15 : 00 Aylesbury United

Southern South

Barnstaple Town 15 : 00 Willand Rovers
Basingstoke Town 15 : 00 AFC Totton
Bristol Manor Farm 15 : 00 Bideford
Evesham United 15 : 00 Cinderford Town
Frome Town 15 : 00 Cirencester Town
Highworth Town 15 : 00 Winchester City
Mangotsfield United 15 : 00 Slimbridge
Paulton Rovers 15 : 00 Larkhall Athletic
Sholing PSTP Moneyfields
Thatcham Town 15 : 00 Melksham Town

England – Counties Leagues

Combined Counties League Premier

Molesey 15 : 00 Sutton Common Rovers
Abbey Rangers 15 : 00 Camberley Town
Ascot United 15 : 00 Knaphill
CB Hounslow United PSTP Hanworth Villa
Egham Town 15 : 00 Guildford City
Raynes Park Vale 15 : 00 Badshot Lea
Redhill 15 : 00 CB Hounslow United
Sheerwater 15 : 00 Frimley Green
Southall 15 : 00 Colliers Wood United
Spelthorne Sports 15 : 00 Banstead Athletic
Cobham 15 : 00 Hanworth Villa

Eastern Counties League Premier

Ely City 15 : 00 Haverhill Rovers
Clacton PSTP Wroxham
Godmanchester Rovers 15 : 00 Brantham Athletic
Hadleigh United 15 : 00 Norwich United
Mildenhall Town 15 : 00 Stowmarket Town
Stanway Rovers 15 : 00 Gorleston
Swaffham Town 15 : 00 Newmarket Town
Thetford Town 15 : 00 Long Melford
Whitton United 15 : 00 Walsham Le Willows
Woodbridge Town 15 : 00 Kirkley & Pakefield

Essex Senior League

Clapton 15 : 00 Enfield
Hashtag United 15 : 00 Southend Manor
Ilford 15 : 00 Woodford Town
Redbridge PSTP Hadley
Saffron Walden Town 15 : 00 Walthamstow
Sawbridgeworth Town 15 : 00 Hoddesdon Town
Sporting Bengal United 15 : 00 West Essex
Stansted 15 : 00 Cockfosters
Takeley 15 : 00 St Margaretsbury

Hellenic League Premier

Brimscombe & Thrupp 15 : 00 Binfield
Burnham 15 : 00 Royal Wootton
Easington Sports 15 : 00 Bishop’s Cleeve
Fairford Town 15 : 00 Tuffley Rovers
Flackwell Heath PSTP Westfields
Holmer Green 15 : 00 Lydney Town
Reading City 15 : 00 Ardley United
Shrivenham 15 : 00 Windsor
Virginia Water 15 : 00 Longlevens

Midland League Premier

AFC Wulfrunians 15 : 00 Tividale
Long Eaton United 15 : 00 Haughmond
Lye Town 15 : 00 Heather St Johns
Newark Flowserve 15 : 00 Coventry Sphinx
Romulus 15 : 00 Gresley Rovers
Selston 15 : 00 Highgate United
Sporting Khalsa PSTP Boldmere St. Michaels
Walsall Wood 15 : 00 Coventry United
Worcester City 15 : 00 Racing Club Warwick

North West Counties League Premier

Avro PSTP Burscough
Barnoldswick Town 15 : 00 Hanley Town
Bootle 15 : 00 Squires Gate
Irlam 15 : 00 Charnock Richard
Longridge Town 15 : 00 Warrington Rylands
Padiham 15 : 00 1874 Northwich
Runcorn Town 15 : 00 Ashton Athletic
Whitchurch Alport 15 : 00 Northwich Victoria
Avro 15 : 00 Congleton Town
Winsford United 15 : 00 Litherland Remyca

Northern Counties East League Premier

Barton Town Old Boys 15 : 00 Staveley MW
Bottesford Town 15 : 00 Eccleshill United
Garforth Town 15 : 00 Thackley
Goole 15 : 00 Liversedge
Handsworth 15 : 00 Hemsworth MW
Yorkshire Amateur 15 : 00 Knaresborough Town
Penistone Church 15 : 00 Grimsby Borough

Northern League One

Seaham Red Star 15 : 00 West Auckland Town
Ashington AFC 15 : 00 Consett
Billingham Town 15 : 00 Sunderland Ryhope CW
Bishop Auckland 15 : 00 North Shields
Guisborough Town 15 : 00 Whitley Bay
Hebburn Town 15 : 00 Newcastle Benfield
Newton Aycliffe 15 : 00 Whickham
Sunderland RCA 15 : 00 Northallerton Town
Thornaby 15 : 00 Shildon AFC
Penrith AFC 15 : 00 Stockton Town

Southern Combination League Premier

Broadbridge Heath 15 : 00 Lancing
Crawley Down Gatwick 15 : 00 Uckfield Town
Eastbourne Town 15 : 00 Alfold
Hassocks 15 : 00 Langney Wanderers
Lingfield 15 : 00 Horley Town
Little Common 15 : 00 Saltdean United
Loxwood 15 : 00 Eastbourne United
Newhaven 15 : 00 East Preston
Pagham 15 : 00 Peacehaven & Telscombe
Steyning Town 15 : 00 Horsham YMCA

Southern Counties East League Premier

AFC Croydon Athletic 15 : 00 Corinthian
Canterbury City 15 : 00 Punjab United
Crowborough Athletic 15 : 00 Erith & Belvedere
Erith Town 15 : 00 Chatham Town
Fisher 15 : 00 Deal Town
Hollands & Blair 15 : 00 K Sports
Lordswood 15 : 00 Balham
Sheppey United 15 : 00 Beckenham Town
Tunbridge Wells 15 : 00 Glebe
Welling Town 15 : 00 Bearsted

Spartan South Midlands League Premier

Arlesey Town 15 : 00 Wembley
Broadfields United 15 : 00 Aylesbury Vale Dynamos
Edgware Town 15 : 00 Baldock Town
Eynesbury Rovers 15 : 00 North Greenford United
Harefield United 15 : 00 Biggleswade United
Harpenden Town 15 : 00 Dunstable Town
Leighton Town 15 : 00 Leverstock Green
London Colney 15 : 00 Crawley Green
Potton United 15 : 00 Colney Heath
Tring Athletic 15 : 00 Oxhey Jets

United Counties League Premier

Anstey Nomads 15 : 00 Peterborough N Star
Boston Town 15 : 00 Harborough Town
Deeping Rangers 15 : 00 Northampton ON Chenecks
Desborough Town 15 : 00 Lutterworth Town
Oadby Town 15 : 00 Rugby Town
Loughborough University 15 : 00 Rothwell Corinthians
Pinchbeck United 15 : 00 Cogenhoe United
Shepshed Dynamo 15 : 00 Holbeach United
Sleaford Town 15 : 00 Leicester Nirvana
Wellingborough Town 15 : 00 Quorn

Wessex League Premier

Shaftesbury Town 14 : 30 Cowes Sports
AFC Portchester 15 : 00 Brockenhurst
AFC Stoneham 15 : 00 Bashley
Baffins Milton Rovers 15 : 00 Bournemouth FC
Blackfield & Langley 15 : 00 Alresford Town
Fleet Town 15 : 00 Hamworthy United
Hamble Club 15 : 00 Christchurch
Lymington Town 15 : 00 Fareham Town
Tadley Calleva 15 : 00 Portland United

Western League Premier

Bridgwater Town 15 : 00 Chipping Sodbury Town
Clevedon Town 15 : 00 Bridport
Exmouth 15 : 00 Hallen
Plymouth Parkway 15 : 00 Cadbury Heath
Roman Glass St George 15 : 00 Bradford Town
Shepton Mallet 15 : 00 Brislington
Tavistock 15 : 00 Odd Down
Wellington 15 : 00 Cribbs
Street 15 : 00 Buckland Athletic
Bitton 19 : 30 Keynsham Town

England – FA Cup

Darlington 15 : 00 Cambridge City
Stafford Rangers 15 : 00 Skelmersdale United
Solihull Moors 15 : 00 Wrexham
Banbury United 15 : 00 Bury Town
South Shields 15 : 00 Halifax Town
Ilkeston Town 15 : 00 Hartlepool United
United of Manchester 15 : 00 Guiseley
King’s Lynn Town 15 : 00 Notts County
Stockport County 15 : 00 Chesterfield
Fylde 15 : 00 Altrincham
Chester 15 : 00 Marine
Maidenhead United 15 : 00 Cray Valley PM
Canvey Island 15 : 00 Cray Wanderers
Wealdstone 15 : 00 Hayes & Yeading United
Sutton United 15 : 00 Bromley
Tonbridge Angels 15 : 00 Taunton Town
Hemel Hempstead Town 15 : 00 Hampton & Richmond
Aldershot Town 15 : 00 Woking
Brackley Town 15 : 00 Marske United
Maldon & Tiptree 15 : 00 Haringey Borough
Dagenham & Redbridge 15 : 00 Hartley Wintney
Leiston 15 : 00 Barnet
Weymouth 15 : 00 Oxford City
Eastbourne Borough 15 : 00 Dulwich Hamlet
Eastleigh 15 : 00 Weston-super-Mare
Sholing 15 : 00 Torquay United
Bath City 15 : 00 Havant & Waterlooville
Boreham Wood 15 : 00 Wimborne Town
Yeovil Town 15 : 00 Dover Athletic
Bishop’s Stortford 15 : 00 St Albans City
Concord Rangers 15 : 00 Chippenham Town

England – Premier League 2 Division One

Liverpool U23 13 : 00 Chelsea U23
Manchester City U23 13 : 00 Arsenal U23

England – U18 Premier League

North

Everton U18 11 : 00 Liverpool U18
Blackburn Rovers U18 12 : 00 Middlesbrough U18
Derby County U18 12 : 00 Manchester United U18
Sunderland U18 13 : 00 Burnley U18
Newcastle United U18 14 : 00 Manchester City U18
Wolves U18 14 : 00 Leeds United U18

South

Brighton U18 11 : 00 West Ham United U18
Tottenham Hotspur U18 11 : 30 Reading U18
Aston Villa U18 12 : 00 Fulham U18
Chelsea U18 12 : 00 Norwich City U18
Crystal Palace U18 12 : 00 Leicester City U18
West Bromwich Albion U18 12 : 00 Arsenal U18

England – U18 Professional Development League

Hull City U18 11 : 00 Millwall U18
Sheffield United U18 11 : 00 Swansea City U18
Sheffield Wednesday U18 11 : 00 Watford U18
Coventry City U18 11 : 30 Colchester United U18
Nottingham Forest U18 12 : 00 Queens Park Rangers U18
Birmingham City U18 12 : 30 Charlton Athletic U18
Wigan U18 12 : 30 Bristol City U18
Crewe Alexandra U18 13 : 00 Ipswich Town U18
Barnsley U18 13 : 30 Cardiff City U18

England – Youth Alliance

Luton Town U18 10 : 30 Leyton Orient U18
Stevenage U18 10 : 30 Gillingham U18
Bradford City U18 11 : 00 Huddersfield Town U18
Burton Albion U18 11 : 00 Grimsby Town U18
Notts County U18 11 : 00 Doncaster Rovers U18
Scunthorpe United U18 11 : 00 Mansfield Town U18
Lincoln City U18 11 : 00 Rotherham U18
Bolton Wanderers U18 11 : 00 Morecambe U18
Carlisle United U18 11 : 00 Salford City U18
Port Vale U18 11 : 00 Preston North End U18
AFC Wimbledon U18 11 : 00 Northampton Town U18
Milton Keynes Dons U18 11 : 00 Cambridge United U18
Southend United U18 11 : 00 Peterborough U18
AFC Bournemouth U18 11 : 00 Bristol Rovers U18
Forest Green Rovers U18 11 : 00 Swindon Town U18
Yeovil Town U18 11 : 00 Cheltenham Town U18
Accrington Stanley U18 12 : 00 Walsall U18
Shrewsbury Town U18 12 : 00 Blackpool U18
Exeter City U18 12 : 00 Oxford United U18

Estonia – Meistriliiga

Tulevik 11 : 00 Tammeka
Legion 11 : 00 Tallinna Kalev

Estonia – Esiliiga A

Nõmme United 11 : 00 Flora II

Estonia – Esiliiga B

Paide II 11 : 00 Rakvere Tarvas
Tartu Welco 11 : 00 Nõmme Kalju II
Keila 11 : 00 Viimsi
Võru FC Helios 11 : 00 JK Tabasalu

Estonia – II Liiga

East / North

Põhja-Tallinna JK Volta 15 : 00 Maardu II
K-Järve JK Järve II 15 : 00 FC Tallinn
Tammeka III 17 : 00 Ajax Lasnamäe

West / South

Põhja-Sakala 11 : 00 Paide III
Poseidon 11 : 00 Kuressaare II
Raplamaa 16 : 30 Vaprus II
Joker 17 : 00 Harju Jalgpallikool

Europe – UEFA U17 Championship

Republic of Ireland U17 PSTP Northern Ireland U17
Slovakia U17 PSTP Estonia U17

Europe – UEFA Women’s Championship

Serbia 17 : 00 Kazakhstan

Europe – UEFA U19 Championship Women

Czech Republic U19 PSTP Romania U19
Portugal U19 PSTP Latvia U19
France U19 PSTP Wales U19
Slovakia U19 PSTP North Macedonia U19
Germany U19 PSTP Croatia U19
Austria U19 PSTP Kazakhstan U19
Norway U19 PSTP Bosnia-Herzegovina U19
Poland U19 PSTP Faroe Islands U19
Scotland U19 PSTP Montenegro U19
Hungary U19 PSTP Estonia U19
Belgium U19 PSTP Azerbaijan U19
Sweden U19 PSTP Cyprus U19
Switzerland U19 PSTP Turkey U19
Northern Ireland U19 PSTP Armenia U19
Denmark U19 PSTP Albania U19
Russia U19 PSTP Moldova U19
Netherlands U19 PSTP Israel U19
Slovenia U19 PSTP Lithuania U19
Finland U19 PSTP Bulgaria U19
Iceland U19 PSTP Georgia U19
England U19 PSTP Greece U19
Republic of Ireland U19 PSTP Kosovo U19

Europe – UEFA U17 Championship Women Qualification

Norway U17 PSTP Bosnia-Herzegovina U17
Czech Republic U17 PSTP Georgia U17

Faroe Islands – Meistaradeildin

AB 14 : 00 HB
NSÍ 19 : 00 Víkingur

Faroe Islands – 1. Deild

Hoyvík KÍ II
B36 II B68
Víkingur II 07 Vestur
AB II 16 : 30 HB II
NSÍ II 18 : 00 B71

Faroe Islands – 2. Deild

EB / Streymur II B68 II
KÍ III Undrid
Suduroy Víkingur III
NSÍ III 12 : 00 Skála II
Royn 15 : 00 TB II

Fiji – National Football League

Labasa 02 : 30 Lautoka
Ba 04 : 00 Nadi

Finland – Ykkönen

KPV 12 : 00 MuSa
Kajaani 12 : 00 SJK Akatemia
Oulu 12 : 00 MP
Jaro 15 : 00 KTP
MYPA 15 : 00 EIF

Finland – Kakkonen

Group A

Viikingit 12 : 00 PKKU
PEPO 12 : 00 PK-35
NJS 12 : 00 JäPS
Reipas 12 : 00 Kiffen

Group B

FC Espoo 12 : 00 Jazz
TPV 12 : 00 Atlantis
KaaPo 12 : 00 HJS Akatemia
Ilves II 12 : 00 PIF
Klubi-04 14 : 00 P-Iirot

Group C

JIPPO 12 : 00 PS Kemi
RoPS II 12 : 00 JJK

Finland – Kolmonen

VJS 11 : 00 Peimari United
PeKa 13 : 00 Futura
Kraft 13 : 00 PK-37

Finland – Ykkönen Women

NJS 09 : 00 TuWe

France – Ligue 2

Caen 14 : 00 Guingamp
Auxerre 18 : 00 Chambly
Châteauroux 18 : 00 Paris FC
Clermont 18 : 00 Ajaccio
Dunkerque 18 : 00 Le Havre
Grenoble Foot 38 18 : 00 Nancy
Pau 18 : 00 Niort
Toulouse 18 : 00 Rodez
Troyes 18 : 00 Valenciennes

France – National 2

Group A

Poissy 15 : 00 Sainte Geneviève
Blois 17 : 00 Rouen
C’ Chartres 17 : 00 Lorient II
Fleury 91 PSTP Châteaubriant
Saint-Malo 17 : 00 Granville
St-Pryvé St-Hilaire 17 : 00 Vannes
Guingamp II 17 : 00 Versailles
Caen II 17 : 00 Stade Plabennec

Group B

Schiltigheim 15 : 00 Belfort
Paris 13 Atletico 16 : 00 Haguenau
St Maur Lusitanos 16 : 00 Lens II
Bobigny 17 : 00 Metz II
Olympique St Quentin 17 : 00 Entente SSG
Auxerre II 17 : 00 Gazélec Ajaccio
Reims II 17 : 00 Beauvais

Group C

Olympique Lyonnais II 15 : 00 Andrézieux
Saint-Priest 16 : 00 Louhans-Cuiseaux
Fréjus St-Raphaël 17 : 00 Grasse
Monts d’Or Azergues 17 : 00 Toulon
Hyères 17 : 00 Monaco II
Jura Sud Foot 17 : 00 Martigues
Marignane Gignac 17 : 00 Rumilly Vallières
Olympique Marseille II 17 : 00 Aubagne

Group D

Colomiers 15 : 00 Béziers
Nantes II 15 : 00 Chamalières
Bourges Foot 17 : 00 Le Puy Foot
Angers SCO II 17 : 00 Bourges 18
Moulins Yzeure Foot 17 : 30 Trélissac
Stade Montois 18 : 00 Les Herbiers

France – National 3

Auvergne-Rhône-Alpes

Hauts Lyonnais 14 : 00 Aurillac Arpajon
Bourgoin-Jallieu 15 : 00 Saint-Étienne II
Limonest 16 : 00 Clermont II
Ain Sud 16 : 30 Vaulx
Thonon Évian 18 : 00 Moulins Football

Bourgogne-Franche-Comté

Pontarlier PSTP Saint-Apollinaire
Jura Dolois 17 : 00 Gueugnon
Montceau 17 : 00 Morteau Montlebon
Is-Selongey 17 : 00 Paron
Besançon 17 : 00 Grandvillars
Dijon II 17 : 00 Racing Besançon

Bretagne

Rennes II 15 : 00 Plouzané
Saint-Pierre Milizac 16 : 30 Guipry-Messac
Stade Briochin II 17 : 00 Stade Pontivy
Vitré 17 : 00 Dinan Léhon
Brest II 17 : 00 Drapeau Fougères
GSI Pontivy 17 : 00 TA Rennes

Centre-Val de Loire

Châteauroux II 15 : 00 Déols
Montargis 17 : 00 Montlouis
Ouest Tourangeau 17 : 00 J3 Amilly
Tours 17 : 00 Orléans II
Vierzon 17 : 30 Saran Municipal

Corse-Méditerranée

Gallia Lucciana 12 : 00 Villefranche SJB
Corte 13 : 00 Cannet Rocheville
Marseille Endoume 14 : 00 Ajaccio II
Côte Bleue 14 : 00 Furiani-Agliani
Cannes 17 : 00 Istres
Nice II 17 : 00 Rousset-Ste Victoire

Grand-Est

Biesheim 15 : 00 Raon l’Etape
Épernay 16 : 00 Sarre Union
Colmar 16 : 00 Amnéville
Thaon 16 : 00 Illkirch Graffenstaden
Troyes II 17 : 00 Saint-Louis Neuweg

Hauts-de-France

Wasquehal 15 : 00 IC Croix
Olympique Marcquois 15 : 30 Boulogne II
Saint-Omer 17 : 00 Feignies-Aulnoye
Valenciennes II 17 : 00 Le Touquet
Maubeuge 17 : 00 Amiens AC

Normandie

Le Havre II 14 : 00 Dieppe
Dives-Cabourg 16 : 30 Romilly-Pt St Pierre
Avranches II 17 : 00 Cherbourg
Saint-Lô Manche 17 : 00 Bayeux
Quevilly II 17 : 00 Vire
Oissel 17 : 00 Évreux
Alençon 17 : 00 AG Caennaise

Nouvelle-Aquitaine

Aviron Bayonnais 17 : 00 Bressuire
Chauvigny 17 : 00 Stade Poitevin
CA Neuville 17 : 30 Bordeaux II
Libourne 18 : 00 Cognac
Lège-Cap-Ferret 18 : 00 Tartas-St Yaguen
Stade Bordelais 18 : 00 Anglet Genets

Occitanie

Agde 14 : 00 Toulouse II
Stade Beaucairois 14 : 00 Blagnac
Rodez II 14 : 30 Muret
Castanet 15 : 00 Balma
Alberes Argelès 15 : 00 Montpellier II
Narbonne 15 : 00 Nîmes II

Paris Île-de-France

Les Ulis 14 : 00 Brétigny Foot
Racing Paris 14 : 00 PSG II
Mantes 78 15 : 00 Aubervilliers
Drancy JA 15 : 00 Linas-Montlhery
Créteil II 15 : 30 Meaux Academy
Paris FC II 15 : 30 Blanc Mesnil
Ivry 17 : 00 Les Mureaux

Pays de la Loire

Changé 17 : 00 Sautron
Sablé PSTP La Roche VF
USSA Vertou 17 : 00 Laval II
Le Mans II PSTP Challans
Le Poiré sur Vie 17 : 00 St-Philbert Gd Lieu
Saumur 17 : 30 La Châtaigneraie
Pouzauges Réaumur 17 : 30 Vendée Fontenay

France – Championnat National U19

USSA Vertou U19 14 : 00 Stade Rennes U19

France – Feminine Division 2

Lille 17 : 30 La Roche-sur-Yon

Germany – 2. Bundesliga

Hamburger SV 12 : 00 Würzburger Kickers
Darmstadt 98 12 : 00 St. Pauli
Hannover 96 12 : 00 Fortuna Dusseldorf
Holstein Kiel 12 : 00 Greuther Fürth

Germany – 3. Liga

Meppen 13 : 00 Kaiserslautern
Ingolstadt 13 : 00 Dynamo Dresden
Hansa Rostock 13 : 00 Viktoria Köln
Lübeck 13 : 00 Hallescher FC
Magdeburg 13 : 00 Wehen Wiesbaden
MSV Duisburg 13 : 00 Uerdingen

Germany – Regionalliga

Bayern

Heimstetten 13 : 00 1860 Rosenheim
Greuther Fürth II 13 : 00 Memmingen
Wacker Burghausen 13 : 00 Garching
Rain / Lech 13 : 00 Viktoria Aschaffenburg
Schweinfurt 13 : 00 Schalding-Heining
Bayreuth 13 : 00 Nürnberg II
Eichstätt 13 : 00 Augsburg II
Aubstadt 13 : 00 Buchbach

Nord

Phönix Lübeck 12 : 00 Holstein Kiel II
Wolfsburg II 12 : 00 Werder Bremen II
Weiche Flensburg PSTP Altona 93
Heider SV 13 : 00 Teutonia Ottensen

Nordost

Chemie Leipzig 12 : 30 Bischofswerdaer FV
Energie Cottbus 12 : 30 BAK ’07
Auerbach 12 : 30 Germania Halberstadt

Südwest

FC Gießen 13 : 00 Hoffenheim II
Ulm 13 : 00 Balingen
Bayern Alzenau 13 : 00 TSV Steinbach
Elversberg 13 : 00 Astoria Walldorf
Homburg 13 : 00 Aalen
Hessen Kassel 13 : 00 Mainz 05 II
Eintracht Stadtallendorf 13 : 00 Bahlinger SC
Schott Mainz 13 : 00 Sonnenhof Großaspach
Stuttgart II 13 : 30 Kickers Offenbach

West

Sportfreunde Lotte 13 : 00 Schalke 04 II
Alemannia Aachen 13 : 00 Bergisch Gladbach
Wuppertaler SV 13 : 00 Straelen
Rot Weiss Ahlen 13 : 00 Lippstadt 08
Bonner SC 13 : 00 Preußen Münster
Rot-Weiss Essen 13 : 00 Rot-Weiß Oberhausen
Köln II 15 : 00 Rödinghausen

Germany – Oberliga

Baden-Württemberg

Ilshofen 13 : 00 SGV Freiberg
Göppinger SV 13 : 00 Ravensburg
Sandhausen II 13 : 00 Lörrach-Brombach
Bruchsal 14 : 00 Oberachern
Neckarsulmer SU 14 : 30 Rielasingen-Arlen
Astoria Walldorf II 14 : 30 Backnang
Reutlingen 14 : 30 Stuttgarter Kickers
Nöttingen 14 : 30 Freiburger FC
Linx 14 : 30 Spfr. Dorfmerkingen

Bayern Nord

Seligenporten 13 : 00 Abtswind
Eintracht Bamberg 13 : 00 Ansbach
Ammerthal 13 : 00 Gebenbach
Bayern Hof 14 : 00 Vilzing
Karlburg 15 : 00 Großbardorf
Viktoria Kahl 15 : 00 Eltersdorf
ATSV Erlangen 15 : 00 Cham

Bayern Süd

Ismaning 13 : 00 Donaustauf
Pullach 13 : 00 Dachau
Kirchanschöring 13 : 30 Pipinsried
Schwaben Augsburg 13 : 30 Jahn Regensburg II
Kottern 13 : 30 1860 München II
Deisenhofen 14 : 00 Ingolstadt II
Nördlingen 14 : 30 Landsberg
Hankofen-Hailing 15 : 00 Schwabmünchen

Bremen

Werder Bremen III 12 : 00 Hemelingen
BTS Neustadt 12 : 00 Leher TS
Blumenthaler SV 12 : 15 Schwachhausen
Aumund-Vegesack 13 : 00 Komet Arsten
Brinkumer SV 13 : 00 Hastedt
Geestemünde 14 : 00 Habenhauser FV

Hamburg

Dassendorf 12 : 00 Concordia
Lohbrügge 13 : 00 Osdorf
Curslack-Neuengamme 14 : 30 Sasel

Hessen

Viktoria Griesheim 14 : 00 Bad Vilbel
Rot-Weiß Hadamar 14 : 00 Türk Gücü Friedberg
Waldgirmes 14 : 00 Dietkirchen
Hessen Dreieich 14 : 00 FC 1906 Erlensee
Barockstadt Fulda-Lehn. 14 : 00 Neuhof
Buchonia Flieden 14 : 00 Hünfelder SV

Niederrhein

SSVg Velbert 15 : 00 TuRU 1880 Düsseldorf

Niedersachsen

Wolfenbüttel 14 : 00 SVG Göttingen
BW Schwalbe Tündern 15 : 00 Ramlingen / Ehlershausen

Nordost-Nord

Strausberg 13 : 00 Greifswalder FC
RSV Eintracht 13 : 00 Pampow

Nordost-Süd

Eilenburg 11 : 30 Wacker Nordhausen
Plauen 12 : 00 Blau-Weiß Zorbau
Einheit Rudolstadt 13 : 00 Union Sandersdorf
Oberlausitz Neugersdorf 13 : 00 FC Grimma
An der Fahner Höhe 13 : 00 International Leipzig
Martinroda 13 : 00 Krieschow
VfL Halle 13 : 00 1. FC Merseburg

Rheinland-Pfalz / Saar

Röchling Völklingen 14 : 00 Pfeddersheim
Eisbachtal 14 : 30 Hassia Bingen
Kaiserslautern II 14 : 30 Koblenz
Jägersburg 14 : 30 Diefflen
Speyer 15 : 00 Eppelborn
Emmelshausen 16 : 30 Karbach

Schleswig-Holstein

TSB Flensburg 13 : 00 Inter Türkspor Kiel
Bordesholm 13 : 00 Kronshagen
Husumer SV 13 : 00 Weiche Flensburg II
Pansdorf 13 : 00 Lübeck II
Union Neumünster 13 : 00 Preußen Reinfeld

Germany – U19 Bundesliga

Nord / Nordost

Chemnitzer FC U19 09 : 30 Hannover 96 U19
Hamburger SV U19 10 : 00 Energie Cottbus U19
Viktoria Berlin U19 10 : 30 Wolfsburg U19
Dynamo Dresden U19 11 : 30 RB Leipzig U19
Werder Bremen U19 12 : 00 Holstein Kiel U19
Magdeburg U19 13 : 00 St. Pauli U19

Süd / Südwest

Bayern München U19 10 : 00 Mainz 05 U19
Saarbrücken U19 10 : 00 Astoria Walldorf U19
Karlsruher SC U19 10 : 00 Ingolstadt U19
Kaiserslautern U19 10 : 00 Freiburg U19
Heidenheim U19 10 : 00 Ulm U19
Kickers Offenbach U19 10 : 00 Augsburg U19
Greuther Fürth U19 11 : 00 Stuttgart U19
Eintracht Frankf U19 12 : 00 Hoffenheim U19
Darmstadt 98 U19 14 : 00 Nürnberg U19

West

Borussia Dortmund U19 10 : 00 Rot-Weiss Essen U19
Wuppertaler SV U19 10 : 00 MSV Duisburg U19
Borussia M’bach U19 10 : 00 Bochum U19
Fortuna Düsseldorf U19 10 : 00 Schalke 04 U19

Germany – U17 Bundesliga

Nord / Nordost

St. Pauli U17 10 : 00 Dynamo Dresden U17
Holstein Kiel U17 10 : 00 Eintracht Braunsch U17
Energie Cottbus U17 10 : 00 Hannover 96 U17
Wolfsburg U17 12 : 00 Carl Zeiss Jena U17
Hallescher FC U17 12 : 00 Union Berlin U17
Chemnitzer FC U17 13 : 00 Hertha Zehlendorf U17
Viktoria Berlin U17 13 : 30 Hamburger SV U17

Süd / Südwest

1860 München U17 10 : 00 Darmstadt 98 U17
Mainz 05 U17 10 : 00 Bayern München U17
Unterhaching U17 11 : 00 Augsburg U17
Wehen Wiesbaden U17 13 : 00 Hoffenheim U17
Freiburg U17 14 : 00 Greuther Fürth U17

West

Paderborn U17 10 : 00 Schalke 04 U17
Köln U17 10 : 00 Wuppertaler SV U17
Rot-Weiss Essen U17 10 : 00 Alemannia Aachen U17
Fortuna Köln U17 12 : 00 Bochum U17
Arminia Bielefeld U17 13 : 30 Unterrath U17

Germany – Regionalliga Women

Wormatia Worms 17 : 00 Wörrstadt

Gibraltar – Premier Division

Mons Calpe 15 : 00 St Joseph’s
Lions Gibraltar 17 : 30 Glacis United

Greece – Super League 1

Larissa 16 : 15 Aris
Panathinaikos 18 : 30 Volos NFC

Guatemala – Liga Nacional

Malacateco 18 : 00 Xelajú
Deportivo Sanarate 20 : 05 Cobán Imperial
Municipal 22 : 10 Achuapa

Guatemala – Primera Division

Aurora 20 : 00 Naranjeros Escuintla

Guinea – Ligue 1

Fello Star Eléphant Coléah
Hafia Flamme Olympique
Kaloum Star ASFAG
Horoya Loubha Télimélé

Haiti – Ligue Haïtienne

Racing Club Haitien Cavaly

Honduras – Liga Nacional

UPNFM 22 : 00 Real Sociedad

Hong Kong – Sapling Cup

Southern District 08 : 00 R&F
Eastern 10 : 30 Happy Valley

Hungary – NB I

MTK 13 : 45 Kisvárda
Paksi SE 16 : 00 Honvéd
Ferencvaros 18 : 30 Újpest

Hungary – U19 League

Puskás Akadémia U19 09 : 00 Honvéd U19
Paksi U19 09 : 00 Fehérvár U19
Ferencváros U19 11 : 00 Illés Akadémia U19
MTK U19 11 : 00 Diósgyőr U19
Vasas U19 13 : 00 Debrecen U19

Hungary – Nöi NB II

Keleti

Gyulai Amazonok 12 : 00 Monori
Nagymágocs 13 : 00 Cigánd
Hatvan 14 : 30 Nyírség
Vasas Kubala Akadémia 17 : 00 Kazincbarcika

Nyugati

ZTE 09 : 00 PELC-Nyárád
Szentlőrinc 10 : 00 Puskás
Levegő-Energia 14 : 00 MLE
Balatonfüredi 15 : 00 Nimród SE
Csepel Utánpótlás 18 : 00 Fehérvár

Iceland – Úrvalsdeild

Fylkir PSTP ÍA
KA PSTP Valur
Fjölnir PSTP HK
Breidablik PSTP Víkingur Reykjavík

Iceland – U19 League Women

ÍBV / Sindri U19 PSTP Víkingur Reykjavík U19

Indonesia – Liga 1

Persiraja Banda Aceh PSTP PSM
Bali United PSTP TIRA-Persikabo

Israel – Liga Alef

North A

Ihud Bnei Mejdel Krum PSTP Tira
Hapoel Bnei Fureidis PSTP Hapoel Kfar Kana

North B

Haifa Robi Shapira PSTP Tzeirey Taibe
Ironi Baka El Garbiya PSTP Daburiyya Osama
Hapoel Bnei Zalafa PSTP Hapoel Kaukab

South A

Hapoel Azor PSTP Maccabi Yavne
Maccabi Herzliya PSTP Agudat Sport Ashdod
Hapoel Bnei Lod PSTP Ironi Or Yehuda
Shimshon Kafr Qasim PSTP Dimona

South B

Ironi Kuseife PSTP Hapoel Marmorek
Maccabi Kabilio Jaffa PSTP Hapoel Bik’at HaYarden
Maccabi Ashdod PSTP Hakoah Ramat Gan
Nordia Jerusalem PSTP Hapoel Ashkelon

Israel – Liga Bet

North A

Ihud Bnei Shfaram PSTP Elnahada Nazareth
Maccabi Ironi Yafia PSTP Hapoel Ironi Safed
Bnei HaGolan VeHaGalil PSTP Beitar Nahariya
Ahi Akko PSTP Ahva Kafr Manda

North B

Maccabi Nujeidat Ahmed PSTP Ihud Bnei Kfar Kara
Hapoel Ihud Bnei Jatt PSTP Beitar Haifa
Maccabi Neve Sha’anan PSTP Ihud Bnei Baka
Hapoel Ramot Menashe PSTP Hapoel Tirat HaCarmel

South A

Shimshon Bnei Taibe PSTP Hapoel Kfar Bara
Hapoel Kiryat Ono PSTP Hapoel Qalansawe
Shimshon Tel Aviv PSTP Beitar Kfar Saba
Hapoel Hod HaSharon PSTP Beitar Ramat Gan

South B

Beitar Ironi Kiryat Gat PSTP Ironi Modi’in
Maccabi Kiryat Malachi PSTP Hapoel Merhavim
Beitar Yavne PSTP Hapoel Gedera
Tzeirey Rahat PSTP Beitar Ir Ma’ale Adumim
Beitar Ashdod PSTP Hapoel Lod
Hapoel Yeruham PSTP MS Jerusalem
MS Be’er Sheva PSTP Shikun HaMizrah

Israel – U19 Elite Division

Ashdod U19 PSTP Bnei Sakhnin U19
Hapoel Rishon LeZion U19 PSTP Beitar Nes Tubruk U19
Hapoel Ramat Gan U19 PSTP Hap Ramat Hasharon U19
Ironi Nesher U19 PSTP Maccabi Petah Tikva U19
Hapoel Raanana U19 PSTP Hapoel Be’er Sheva U19
Hapoel Nof HaGalil U19 PSTP Maccabi Netanya U19
Beitar Jerusalem U19 PSTP Maccabi Tel Aviv U19
Ironi Kiryat Shmona U19 PSTP Hapoel Hadera U19
Maccabi Haifa U19 PSTP Hapoel Tel Aviv U19

Italy – Serie B

Monza 13 : 00 Chievo
Pordenone 13 : 00 Reggina
Reggiana 13 : 00 Cittadella
Salernitana 13 : 00 Ascoli
SPAL 13 : 00 Vicenza
Virtus Entella 13 : 00 Venezia
Pescara 15 : 00 Frosinone

Italy – Serie C

Girone A

Giana Erminio 19 : 45 Como

Girone B

Carpi 14 : 00 Cesena

Girone C

Virtus Francavilla 19 : 45 Potenza Calcio

Italy – Campionato Primavera 1

Juventus U19 PSTP Sampdoria U19
Milan U19 12 : 00 Sassuolo U19
Empoli U19 PSTP Fiorentina U19
Lazio U19 14 : 00 Roma U19
SPAL U19 PSTP Ascoli U19

Italy – Campionato Primavera 2

Group A

Chievo Verona U19 13 : 30 Parma U19
Cittadella U19 13 : 30 Verona U19
Cremonese U19 13 : 30 Brescia U19
Vicenza U19 13 : 30 Reggiana U19
Monza U19 13 : 30 Udinese U19
Pordenone U19 13 : 30 Venezia U19

Group B

Cosenza U19 14 : 00 Benevento U19
Lecce U19 14 : 00 Salernitana U19
Pescara U19 14 : 00 Frosinone U19
Pisa U19 14 : 00 Crotone U19
Reggina U19 14 : 00 Napoli U19
Spezia U19 14 : 00 Virtus Entella U19

Italy – Campionato Primavera 3

Girone A

Como U19 14 : 00 Giana Erminio U19
Lecco U19 14 : 00 Alessandria U19
Novara U19 14 : 00 Renate U19
Pro Patria U19 14 : 00 Pro Vercelli U19

Girone B

Padova U19 14 : 00 Triestina U19
Pergolettese U19 14 : 00 Legnago Salus U19
Südtirol U19 14 : 00 AlbinoLeffe U19
Virtus Verona U19 14 : 00 FeralpiSalò U19

Girone C

Cesena U19 14 : 00 Piacenza U19
Imolese U19 14 : 00 Ravenna U19
Mantova U19 14 : 00 Carpi U19
Modena U19 14 : 00 San Marino U19

Girone D

Arezzo U19 14 : 00 Lucchese U19
Olbia U19 14 : 00 Livorno U19
Pistoiese U19 14 : 00 Pontedera U19
Viterbese Castrense U19 14 : 00 Grosseto U19

Girone E

Fano U19 14 : 00 Gubbio U19
Matelica U19 14 : 00 Ternana U19
Perugia U19 14 : 00 Teramo U19
Vis Pesaro U19 14 : 00 Sambenedettese U19

Girone F

Avellino U19 14 : 00 Potenza Calcio U19
Casertana U19 14 : 00 Foggia U19
Juve Stabia U19 14 : 00 Turris U19
Paganese U19 14 : 00 Cavese U19

Girone G

Bisceglie U19 14 : 00 Bari U19
Catanzaro U19 14 : 00 Vibonese U19
Monopoli U19 14 : 00 Palermo U19
Virtus Francavilla U19 14 : 00 Catania U19

Japan – J1 League

Consadole Sapporo 06 : 00 Yokohama
Kashima Antlers 06 : 00 Sanfrecce Hiroshima
Nagoya Grampus 06 : 00 Vegalta Sendai
Tokyo 07 : 00 Yokohama F. Marinos
Gamba Osaka 08 : 00 Kashiwa Reysol
Urawa Reds 09 : 00 Cerezo Osaka

Japan – J2 League

Montedio Yamagata 06 : 00 Tokyo Verdy
Zweigen Kanazawa 06 : 00 Fagiano Okayama

Japan – J3 League

Kataller Toyama 06 : 00 YSCC

Japan – Japan Football League

Honda 05 : 00 Kochi United
Sony Sendai 05 : 00 Biwako Shiga
Suzuka Point Getters 05 : 00 Osaka
Nara Club 05 : 00 Maruyasu Okazaki

Japan – Nadeshiko League 2

Harima 03 : 00 Nittaidai
Setagaya Sfida 05 : 00 Yokohama

Jordan – League

Al Ahli 16 : 00 Al Salt

Kazakhstan – Premier League

Okzhetpes PSTP Tobol
Taraz PSTP Kaspiy
Shakhter Karagandy PSTP Zhetysu

Korea Republic – K League 1

Seoul 06 : 00 Gangwon
Incheon United 08 : 30 Busan IPark

Korea Republic – K League 2

Jeonnam Dragons 05 : 30 Daejeon Hana Citizen
Jeju United 08 : 00 Suwon
Chungnam Asan 08 : 00 Anyang

Korea Republic – K3 League

Championship Round

Gimhae City 07 : 00 Gangneung City
Hwaseong 07 : 00 Gyeongju HNP
Gimpo Citizen 07 : 00 Busan Transportation
Mokpo City 07 : 00 Daejeon Korail

Relegation Round

Jeonju 06 : 00 Gyeongju Citizen
Pyeongtaek Citizen 07 : 00 Chuncheon
Cheongju 09 : 00 Yangju Citizen

Korea Republic – K4 League

Paju Citizen 05 : 00 Seoul Jungnang
Seoul United 05 : 00 Yeoju Citizen
Pocheon 06 : 00 Jinju Citizen
Yangpyeong 07 : 00 Chungju Citizen
Namdong 07 : 00 Siheung Citizen
Icheon Citizen 07 : 00 Goyang Citizen

Kuwait – Premier League

Al Arabi 15 : 35 Burgan
Yarmouk 15 : 35 Al Fahaheel
Al Sulaibikhat 17 : 50 Al Salmiyah
Al Tadhamon 17 : 50 Al Jahra

Latvia – 1. Liga

Auda PSTP Smiltene

Lebanon – Premier League

Shabab Al Sahel 13 : 30 Tadamon Sour
Safa 13 : 30 Al Akhaa Al Ahli

Lithuania – Cup

Panevėžys 12 : 30 Sūduva

Luxembourg – Ligue 1 Women

Wincrange 18 : 00 Progrès Niederkorn
Jeunesse Junglinster 18 : 00 Mamer
Young Boys 18 : 00 Wormeldange-Munsbach-CSG
Fola Esch 18 : 00 Rosport-Berd-Christnach
Bettembourg 18 : 00 Entente Itzig-Canach
Swift Hesperingen 18 : 00 Sporting Bertrange
Racing 18 : 00 Ell

Macao – Primeira Divisão

Monte Carlo 09 : 00 Tak Chun Ka I
Hang Sai 11 : 00 Cheng Fung

Malta – Premier League

Senglea Athletic 14 : 00 Tarxien Rainbows
Gzira United 18 : 15 Zejtun Corinthians

Malta – Challenge League

Qrendi PSTP Marsaxlokk
Fgura United 18 : 15 Mqabba

Malta – National Amateur League

Group A

Zurrieq 14 : 00 Birzebbuga
Mellieha 17 : 15 Marsaskala

Group B

Mtarfa 14 : 00 Rabat Ajax
Zabbar St. Patrick 17 : 15 Luqa St. Andrew’s

Mexico – Liga MX

Puebla 01 : 30 León

Mexico – Liga de Expansión MX

Tapatío 18 : 00 Tlaxcala

Mexico – Liga Premier Serie A

Gavilanes FC Matamoros 23 : 00 Leones Negros
Durango 02 : 00 Cimarrones de Sonora II
Atlético San Luis II 18 : 00 Mineros de Fresnillo
Pioneros de Cancún 21 : 00 Ciervos

Mexico – U20 League

Querétaro U20 15 : 00 Necaxa U20
Mazatlán U20 16 : 00 Monterrey U20
Tigres UANL U20 16 : 30 Juárez U20
América U20 17 : 00 Atlas U20

Mexico – U17 League

Tigres UANL U17 15 : 00 Juárez U17
América U17 15 : 00 Atlas U17
Querétaro U17 17 : 30 Necaxa U17

Moldova – Divizia Națională

Codru Lozova 12 : 00 Milsami
Sheriff 15 : 00 Floreşti

Moldova – Divizia A

Speranța Drochia 13 : 00 CSF Bălți
Tighina 13 : 00 Făleşti
Sireți 13 : 00 Real Succes
Grănicerul 13 : 00 Cahul

Moldova – Divizia B

North

Rîşcani 13 : 00 Cruiz
Codru Călărași II 13 : 00 Sîngerei
Bogzești 13 : 00 FCM Ungheni
Visoca 13 : 00 Inter Soroca
Mănoilești 13 : 00 Edineţ
Olimpia 13 : 00 Pepeni

South

Sporting Trestieni 13 : 00 Cimişlia
ARF Ialoveni 13 : 00 Maiak Chirsova
Congaz 13 : 00 Slobozia Mare
Văsieni 13 : 00 CSF Cricova
Socol Copceac 13 : 00 Sinteza Căuşeni
Saksan 13 : 00 Academia Viitorul

Netherlands – Tweede Divisie

Excelsior Maassluis PSTP Noordwijk
GVVV PSTP De Treffers
IJsselmeervogels PSTP Spakenburg
Volendam II PSTP Kozakken Boys
Rijnsburgse Boys PSTP AFC
HHC PSTP Scheveningen
Katwijk PSTP Quick Boys
Koninklijke HFC PSTP ASWH

Netherlands – Derde Divisie

SteDoCo PSTP DOVO
Excelsior ’31 PSTP VVOG
DVS ’33 PSTP Barendrecht
ACV PSTP ODIN ’59
Ajax Amateurs PSTP Sparta Nijkerk
Sportlust ’46 PSTP Harkemase Boys
Staphorst PSTP VVSB
Ter Leede PSTP Lisse

Netherlands – Hoofdklasse

Zaterdag A

Scherpenzeel PSTP SC Feyenoord
Zwaluwen PSTP ARC
Achilles Veen PSTP Rijnvogels
Poortugaal PSTP Achilles ’29
Capelle PSTP Spijkenisse
Smitshoek PSTP Rijsoord
DHSC PSTP FC ‘s-Gravenzande
DUNO PSTP Jodan Boys

Zaterdag B

Swift PSTP Noordscheschut
NSC PSTP ONS Sneek
AZSV PSTP Buitenpost
SDC Putten PSTP Flevo Boys
DETO Twenterand PSTP Genemuiden
De Dijk PSTP Eemdijk
Urk PSTP RKAV Volendam
HZVV PSTP Berkum

Netherlands – Eerste Klasse

Zaterdag A

Argon PSTP WV-HEDW
BOL PSTP Voorschoten ’97
Honselersdijk PSTP Valken ’68
ZOB PSTP Zwaluwen ’30
Forum Sport PSTP Monnickendam
Nootdorp PSTP Die Haghe
AFC II PSTP VELO

Zaterdag B

Heerjansdam PSTP Oranje Wit
Papendrecht PSTP RVVH
BVCB PSTP SHO
Nieuwenhoorn PSTP Heinenoord
Nieuw Lekkerland PSTP Kloetinge
Terneuzense Boys PSTP Neptunus-Schiebroek
Brielle PSTP XerxesDZB (Zat)

Zaterdag C

Zuidvogels PSTP Breukelen
Montfoort PSTP De Bilt
Woudenberg PSTP Huizen
WNC PSTP LRC
GRC 14 PSTP SVL
Roda ’46 PSTP Sliedrecht
Nivo Sparta PSTP Almkerk

Zaterdag D

KHC PSTP SDV Barneveld
SVZW PSTP DOS Kampen
Hierden PSTP DOS ’37
Go Ahead PSTP Nunspeet
DZC ’68 PSTP SVI
Apeldoorn PSTP De Merino’s
DTS Ede PSTP Bennekom

Zaterdag E

Broekster Boys PSTP VV Groningen
Leeuwarder Zwaluwen PSTP Blauw Wit ’34
Burgum PSTP WHC
Oranje Nassau PSTP Drachtster Boys
Olde Veste ’54 PSTP Zeerobben
Pelikaan-S PSTP Balk
Winsum PSTP PKC ’83

Netherlands – U21 Divisie 1

NEC U21 PSTP Feyenoord U21
Groningen U21 PSTP NAC U21
Twente / Heracles U21 PSTP Heerenveen U21
Almere City U21 PSTP ADO Den Haag U21

Netherlands – U21 Divisie 2

PEC Zwolle U21 PSTP Willem II U21
Emmen U21 PSTP Vitesse U21
Alphense Boys U21 PSTP De Graafschap U21

Netherlands – U21 Divisie 3

Alexandria ’66 U21 PSTP Den Bosch U21
VVV / Helmond Sport U21 PSTP Go Ahead Eagles U21
Spartaan’20 U21 PSTP Zeeburgia U21
Fortuna Sittard U21 PSTP AFC U21

Netherlands – U21 Divisie 4

Koninklijke HFC U21 PSTP Quick Boys U21
Westlandia U21 PSTP Telstar U21
De Treffers U21 PSTP Eindhoven U21
MVV U21 PSTP Hercules U21
Cambuur U21 PSTP Dordrecht U21
Hollandia U21 PSTP Be Quick 1887 U21
Excelsior Maassluis U21 PSTP De Dijk U21

Netherlands – U18 Divisie 1

Heerenveen U18 PSTP Sparta Rotterdam U18
Feyenoord U18 PSTP AZ U18
Utrecht U18 PSTP Ajax U18
PSV U18 PSTP PEC Zwolle U18

Netherlands – U18 Divisie 2

Volendam U18 PSTP Twente / Heracles U18
AFC U18 PSTP Vitesse U18
Groningen U18 PSTP NEC U18
ADO Den Haag U18 PSTP NAC U18

Netherlands – U18 Divisie 3

Dordrecht U18 PSTP Almere City U18
VVV / Helmond Sport U18 PSTP Alphense Boys U18
Willem II U18 PSTP Excelsior U18
Koninklijke HFC U18 PSTP De Graafschap U18

Netherlands – U18 Divisie 4

Group A – Fall

Cambuur U18 PSTP Fortuna Wormerveer U18
Waterwijk U18 PSTP DEM U18
Zeeburgia U18 PSTP Emmen U18
Hollandia U18 PSTP DWS U18

Group B – Fall

Alexandria ’66 U18 PSTP Argon U18
Eindhoven U18 PSTP Excelsior Maassluis U18
MVV U18 PSTP Go Ahead Eagles U18

Netherlands – Topklasse Women

Wartburgia PSTP SSS
DTS Ede PSTP Eindhoven
Rijnvogels PSTP Eldenia
RVVH PSTP Saestum
Be Quick ’28 PSTP Ter Leede
Woezik PSTP DSS

Netherlands – Hoofdklasse Women

Barendrecht PSTP Oranje Nassau
Knickerbockers PSTP Stiens
ACV PSTP Berkum
Reiger Boys PSTP Saestum II
Wartburgia II PSTP RCL
Sparta / JVOZ PSTP Heerenveense Boys

Netherlands – Eerste Klasse Women

Group A

RVVH II PSTP Sporting ’70