23 October 2020

0
83

England – Premier League

Aston Villa 20 : 00 Leeds United

England – Championship

Nottingham Forest 19 : 45 Derby County

France – Ligue 1

Rennes 20 : 00 Angers SCO

Germany – Bundesliga

Stuttgart 19 : 30 Köln

Italy – Serie A

Sassuolo 19 : 45 Torino

South America – CONMEBOL Libertadores

Universidad Católica 01 : 30 Internacional
Grêmio 01 : 30 América de Cali
Libertad 01 : 30 Independiente Medellín
Boca Juniors 01 : 30 Caracas

Spain – La Liga

Elche 20 : 00 Valencia

Africa – CAF Champions League

Al Ahly 20 : 00 Wydad Casablanca

Armenia – First League

Pyunik II PSTP Lernayin Artsakh
Sevan 12 : 30 West Armenia

Asia – AFC Cup

Al Qadsia CANC Dhofar
Khujand CANC Dordoi Bishkek
Altyn Asyr CANC Istiqlol
CPK CANC Tatung
Maziya CANC Bashundhara Kings
TC Sports Club CANC Chennai City

Australia – Queensland NPL 2 Youth

Southside Eagles U20 11 : 30 Holland Park Hawks U20

Australia – Queensland NPL Women

Logan Lightning 10 : 00 FQ QAS

Australia – South Australia NPL

Adelaide Raiders 10 : 45 Adelaide Blue Eagles
Adelaide Olympic 10 : 45 Para Hills Knights

Australia – South Australia State League 1

Adelaide Hills Hawks 10 : 00 White City Woodville

Australia – South Australia Reserves Premier League

Adelaide Olympic Res. 08 : 30 Para Hills Knights Res.

Austria – 2. Liga

Austria Wien II 17 : 30 Austria Lustenau
Wacker Innsbruck 17 : 30 Blau-Weiß Linz
Vorwärts Steyr 17 : 30 Rapid Wien II
Lafnitz 17 : 30 Austria Klagenfurt
Juniors OÖ 17 : 30 Kapfenberger SV
Dornbirn 17 : 30 Horn
Grazer AK 17 : 30 Amstetten
Floridsdorfer AC 19 : 25 Liefering

Austria – Regionalliga

Mitte

Wolfsberger AC II 14 : 00 Gleisdorf 09
Bad Gleichenberg 18 : 00 Spittal
Union Vöcklamarkt 18 : 00 St. Anna
Kalsdorf 18 : 00 Wels
Weiz 18 : 00 Allerheiligen
Hertha 18 : 00 Stadl-Paura
Gurten 18 : 00 Sturm Graz II

Ost

Bruck / Leitha 18 : 00 Team Wiener Linien
Wiener SC 18 : 30 Neusiedl
Traiskirchen / Tribusw. 18 : 30 Leobendorf
Wiener Neustadt 18 : 30 Mannsdorf-Großenzersdorf

Salzburg

Wals-Grünau 18 : 00 TSV St. Johann
Grödig 18 : 00 Anif
Pinzgau Saalfelden 18 : 00 Salzburger AK
Austria Salzburg PSTP Kuchl

Tirol

Telfs 18 : 00 Wacker Innsbruck II
Kitzbühel 18 : 00 Wörgl
Kufstein 18 : 00 Swarovski Tirol II
Hall 18 : 00 Schwaz

Austria – Landesliga

Burgenland

Leithaprodersdorf 18 : 30 Oberpetersdorf
Pinkafeld 18 : 30 Parndorf
Kohfidisch 18 : 30 Klingenbach

Kärnten

SAK Klagenfurt 17 : 00 St. Jakob Rosental
Wolfsberg 18 : 00 Lendorf
Völkermarkt 18 : 00 KAC

Niederösterreich

USC Rohrbach 18 : 30 Krems
Ardagger 18 : 30 St. Pölten II
Ortmann 18 : 30 Schrems
Zwettl 18 : 30 Retz
Waidhofen / Thaya PSTP Scheiblingkirchen
Langenrohr 18 : 30 Mannersdorf

Steiermark

Union Gamlitz 18 : 00 Wildon
Lebring 18 : 00 Mettersdorf
Gnas 18 : 00 Bruck an der Mur
Liezen 18 : 00 TuS Heiligenkreuz
Ilz 18 : 00 Lafnitz II
Fürstenfeld 18 : 00 Leoben
Voitsberg 18 : 00 Hitthaller St. Michael
Rottenmann 18 : 00 Frauental

Tirol

Zirl 18 : 30 SV Innsbruck
Zams 19 : 00 Fügen

Vorarlberg

Bezau 18 : 00 Fussach
Schruns 18 : 15 Lochau

Wien

Gerasdorf Stammersdorf 17 : 00 Donau
Schwechat 17 : 00 Post
Elektra 18 : 30 Slovan HAC

Belarus – Reserve League

BATE Res. 11 : 30 Vitebsk Res.
Dinamo Minsk Res. 12 : 00 Belshina Res.
Gorodeya Res. 13 : 30 Smolevichy-STI Res.

Belgium – First Division A

Kortrijk 19 : 45 Anderlecht

Belgium – First Division B

Deinze 19 : 00 Westerlo

Brazil – Serie B

Vitória 01 : 30 Guarani

Brazil – Serie D

Villa Nova 23 : 00 Brasiliense
Vitória da Conquista 00 : 30 Jacyobá

Brazil – Brasileiro de Aspirantes

Fluminense U23 19 : 00 Coritiba U23

Brazil – Copa do Brasil U20

Flamengo U20 23 : 00 Goiás U20

Brazil – Paulista U20

Linense U20 19 : 00 Ferroviária U20
Comercial U20 19 : 00 Inter de Bebedouro U20
VOCEM U20 19 : 00 Guarani U20
Elosport U20 19 : 00 XV de Piracicaba U20
Flamengo SP U20 19 : 00 Palmeiras U20
Nacional SP U20 19 : 00 São Bernardo FC U20
Oeste U20 19 : 00 São Paulo U20
Grêmio Osasco U20 19 : 00 Juventus U20
União Mogi U20 19 : 00 Corinthians U20
São José dos Campos U20 19 : 00 Taubaté U20
Portuguesa Santista U20 19 : 00 Santos U20
Água Santa U20 19 : 00 Portuguesa U20

Brazil – Brasileiro U17

Bahia U17 19 : 00 Corinthians U17
Botafogo U17 19 : 00 América Mineiro U17
Internacional U17 19 : 00 São Paulo U17
Santos U17 19 : 00 Vitória U17

Brazil – Brasileiro Feminino A2

Athletico Paranaense 19 : 00 Toledo

Brunei Darussalam – Super League

Kota Ranger CANC MS PDB
Bakes CANC IKLS
Wijaya CANC Indera

Bulgaria – Second League

Lokomotiv GO 18 : 00 Hebar 1918

Burkina Faso – 1ère Division

Police 16 : 30 SONABEL
Etoile Filante 18 : 45 ASFB

Burundi – Ligue A

Muzinga 12 : 30 Flambeau du Centre
Rukinzo PSTP Bujumbura City
Vital’O 15 : 00 Kayanza United

China PR – CSL

9th-16th Place Play-offs

Wuhan Zall 08 : 30 Henan Jianye

Quarter-finals

Shanghai SIPG 12 : 35 Shanghai Shenhua

Colombia – Copa Colombia

Águilas Doradas 00 : 00 Leones
Atlético Bucaramanga 00 : 00 Alianza Petrolera
Patriotas Boyacá 02 : 00 Independiente Santa Fe

Colombia – Liga Femenina

Atlético Bucaramanga 21 : 00 Independiente Medellín

Croatia – 1. HNL

Varaždin 17 : 00 Slaven Koprivnica

Croatia – 2. HNL

Sesvete 14 : 00 Orijent 1919

Cyprus – 1. Division

Pafos 16 : 00 Karmiotissa

Cyprus – 2. Division

Digenis Morphou 16 : 00 Ayia Napa

Czech Republic – Czech Liga

Bohemians 1905 PSTP Teplice

Czech Republic – FNL

Hradec Králové PSTP Ústí nad Labem
Vysočina Jihlava PSTP Blansko

Czech Republic – 3. liga

Písek PSTP Povltava FA

Denmark – Superliga

Lyngby 18 : 00 OB

Denmark – 2nd Division

Roskilde 18 : 00 Skovshoved
HIK 18 : 00 Brønshøj

Denmark – Denmark Series

Silkeborg KFUM 18 : 00 Tjørring

Dominican Republic – Liga Mayor

Atlético Pantoja 22 : 00 San Cristóbal

Ecuador – Liga Pro

Mushuc Runa 21 : 30 Aucas

England – Premier League 2 Division One

Derby County U23 13 : 00 Southampton U23
West Ham United U23 14 : 00 Blackburn Rovers U23
Manchester United U23 19 : 00 Everton U23
Brighton U23 19 : 00 Leicester City U23

England – Premier League 2 Division Two

Middlesbrough U23 14 : 00 Burnley U23
West Bromwich Albion U23 14 : 00 Newcastle United U23

England – Professional Development League

Watford U23 13 : 00 Coventry City U23

Europe – UEFA Women’s Championship

Russia 15 : 30 Slovenia
Poland 16 : 00 Azerbaijan
Cyprus 17 : 00 Portugal
Turkey 17 : 00 Kosovo
Lithuania 17 : 00 Romania
Ukraine 17 : 00 Republic of Ireland
Netherlands 18 : 30 Estonia
Hungary 19 : 00 Slovakia
Scotland 19 : 30 Albania
Spain 20 : 00 Czech Republic
France 20 : 00 North Macedonia

Europe – UEFA U19 Championship Women

Italy U19 PSTP Ukraine U19
Serbia U19 PSTP Andorra U19

France – National 1

Quevilly-Rouen 17 : 00 Stade Briochin
Annecy 19 : 00 Lyon Duchère
Boulogne 19 : 00 Créteil
Bourg-en-Bresse 19 : 00 Concarneau
Bastia 19 : 00 Orléans
Cholet PSTP Bastia-Borgo
Red Star PSTP Avranches
Villefranche 19 : 00 Sète

France – National 2

Group B

Sedan 18 : 00 Épinal

Group D

Bergerac 19 : 00 Canet Roussillon

Georgia – Erovnuli Liga

Dinamo Tbilisi 17 : 00 Saburtalo

Germany – 2. Bundesliga

Jahn Regensburg 17 : 30 Eintracht Braunschweig
Nürnberg 17 : 30 Karlsruher SC

Germany – 3. Liga

Zwickau 18 : 00 Türkgücü-Ataspor

Germany – Regionalliga

Nord

Drochtersen / Assel 18 : 30 LSK Hansa
Jeddeloh PSTP Atlas Delmenhorst

Nordost

Viktoria Berlin 18 : 00 Babelsberg
Tennis Borussia 18 : 00 BFC Dynamo
Altglienicke 18 : 00 Hertha BSC II

Germany – Oberliga

Baden-Württemberg

Bissingen 18 : 00 CfR Pforzheim

Bayern Süd

1880 Wasserburg 18 : 30 Türkspor Augsburg

Hamburg

Hamburger SV III 19 : 00 Barmbek-Uhlenhorst

Niedersachsen

Hagen / ​Uthlede 19 : 00 TB Uphusen

Rheinland-Pfalz / Saar

FV Engers 07 18 : 30 Salmrohr

Westfalen

Meinerzhagen PSTP Ennepetal

Germany – U19 Bundesliga

Köln U19 13 : 00 Bayer Leverkusen U19

Germany – U17 Bundesliga

Karlsruher SC U17 18 : 00 Kaiserslautern U17

Gibraltar – Premier Division

Lynx 19 : 30 Manchester 62

Guinea – Ligue 1

Satellite CI Kamsar

Iceland – U19 Cup

TBC PSTP TBC

Indonesia – Liga 1

PSS Sleman PSTP Persebaya Surabaya
Persita PSTP Borneo
Madura United PSTP Persib
Barito Putera PSTP PSIS Semarang

Israel – Liga Alef

Maccabi Ironi Tamra PSTP Maccabi Tzur Shalom
Ironi Tiberias PSTP Hapoel Herzliya

Israel – Liga Bet

Maccabi Ironi Sderot PSTP Arad

Italy – Serie B

Empoli 20 : 00 Pisa

Korea Republic – K League 1

Suwon Bluewings 11 : 00 Seongnam

Lebanon – Premier League

Shabab El Bourj 13 : 30 Shabab Al Ghazieh

Lithuania – 1 Lyga

FA Šiauliai 17 : 00 Vilniaus Vytis

Macao – Primeira Divisão

Polícia 14 : 00 Casa de Portugal

Malta – National Amateur League

St. Venera 17 : 00 Melita
Kalkara 20 : 15 Xghajra Tornados

Mauritania – Premier League

Trarza AC 18 : 00 Tevragh-Zeïne
Nouadhibou 20 : 40 Concorde

Mexico – Liga de Expansión MX

Alebrijes de Oaxaca 01 : 00 Celaya
Venados 03 : 05 Correcaminos UAT

Mexico – Liga Premier Serie A

Aguacateros CDU 22 : 00 Cañoneros Marina

Mexico – U20 League

Puebla U20 15 : 00 León U20

Mexico – U17 League

Puebla U17 17 : 45 León U17

Moldova – Divizia A

Victoria Bardar 13 : 00 Iskra
Olimp Comrat 13 : 00 Spartanii Selemet
Sheriff II 13 : 00 Sucleia

N/C America – Concacaf League

Alajuelense 23 : 00 Cibao
Municipal Limeño 01 : 00 Forge
Motagua 03 : 00 Comunicaciones

Netherlands – Eerste Divisie

MVV 17 : 45 Ajax II
NEC 17 : 45 Go Ahead Eagles
Telstar 17 : 45 Helmond Sport
Utrecht II 17 : 45 TOP Oss
Volendam 17 : 45 Dordrecht
Almere City 20 : 00 NAC Breda
Cambuur 20 : 00 Roda JC
Den Bosch 20 : 00 Excelsior
Eindhoven 20 : 00 AZ II
De Graafschap 20 : 00 PSV II

Netherlands – Derde Divisie

GOES PSTP HSV Hoek

Northern Ireland – Premiership

Crusaders 19 : 45 Cliftonville

Norway – PostNord Cup

Moss PSTP Bærum
Notodden PSTP Fram

Oman – Professional League

Al Rustaq 13 : 00 Al Nasr
Bahla 13 : 00 Mrbat
Oman Club 13 : 00 Al Seeb
Al Nahda 13 : 00 Fanja
Dhofar 13 : 00 Muscat
Al Suwaiq 13 : 00 Al Oruba
Sohar 13 : 00 Saham

Panama – LPF

Tauro 00 : 00 Árabe Unido

Poland – Ekstraklasa

Piast Gliwice 17 : 00 Wisła Płock
Zagłębie Lubin 19 : 30 Lechia Gdańsk

Poland – I Liga

Widzew Łódź 16 : 40 Bełchatów
Tychy 71 17 : 00 Jastrzębie
Resovia Rzeszów 18 : 05 Sandecja Nowy Sącz

Portugal – Primeira Liga

Tondela 20 : 30 Portimonense

Portugal – Segunda Liga

Penafiel 18 : 30 Arouca

Portugal – Campeonato de Portugal Prio

Group D

Águeda 20 : 30 Espinho

Group H

Louletano 17 : 00 Pinhalnovense

Portugal – Liga Revelação U23

Estoril U23 15 : 00 Benfica U23

Republic of Ireland – Premier Division

Derry City 19 : 45 Shelbourne

Romania – Liga I

Gaz Metan Mediaş 16 : 00 Botoşani
Universitatea Craiova 19 : 00 Academica Clinceni

Romania – Liga III

Serie 4

Concordia Chiajna II 13 : 00 Voluntari II
Baloteşti 13 : 00 FCSB II

Serie 5

Kids Tâmpa Braşov 13 : 00 Târgu Secuiesc

Serie 6

Alexandria 13 : 00 Unirea Bascov
Flacăra Moreni 13 : 00 Academica Clinceni II
Vediţa Coloneşti 13 : 00 CS U Craiova II

Serie 7

CSM Deva 13 : 00 Flacăra Horezu
Viitorul Şelimbăr 13 : 00 Jiul Petroşani

Serie 8

Dumbrăviţa 13 : 00 ACS Poli Timişoara
Fortuna Becicherecu Mic 13 : 00 Avântul Periam

Serie 9

Avântul Reghin 13 : 00 Unirea Ungheni
Arieşul Turda 13 : 00 Sănătatea Cluj

Russia – PFL

Strogino 11 : 00 Sokol Saratov

Russia – III Division

Tekstilshchik II Fakel Kirov

Russia – Youth Championship

Akhmat Grozny U19 12 : 00 Spartak Moskva U19
Krasnodar U19 13 : 30 Tambov U19

Saudi Arabia – Pro League

Al Quadisiya 15 : 40 Damak
Al Raed 16 : 05 Al Shabab
Al Faisaly 17 : 55 Al Batin

Saudi Arabia – Youth League

Al-Feiha U19 13 : 20 Al Fateh U19
Al Taawon U19 13 : 25 Al Faisaly U19
Ohod U19 13 : 55 Al Hilal U19
Al Wahda U19 13 : 55 Abha U19
Al Ittihad U19 16 : 30 Al Shabab U19

Scotland – Championship

Arbroath 19 : 45 Hearts

Scotland – South Challenge Cup

Spartans 19 : 45 Kinnoull

Serbia – Srpska Liga

Stepojevac Vaga 12 : 30 TEK Sloga

Serbia – Super Liga Žene

Sloga Radnički PSTP Radnički 1923
Požarevac PSTP Mašinac Niš
Kolubara PSTP Spartak Subotica
Vojvodina PSTP Zemun
Kanjiža PSTP LASK Crvena Zvezda

Slovakia – 3. liga

MŠK Senec PSTP Bernolákovo

Spain – Tercera Division

Güímar 21 : 00 Santa Úrsula

Spain – Autonómicas

Canarias – Gran Canaria

San Pedro Mártir 21 : 00 San Antonio
Unión Carrizal 21 : 00 SD San Isidro Gáldar
Becerril Guía 21 : 00 Las Longueras
RC Victoria 21 : 00 Teror
Goleta 21 : 00 Balos
Maspalomas 21 : 00 Castillo
Ingenio 21 : 00 Valsequillo

Canarias – Tenerife

Orotava 21 : 00 Florida
Marino II 21 : 00 San Lorenzo Constancia
I’Gara 21 : 00 Candela
Águilas Atlético 21 : 00 San Isidro

Spain – Liga Nacional Juvenil

Atlético GC U19 21 : 00 Daniel Carnevali U19
Guía U19 21 : 15 Villa Santa Brígida U19

Spain – Primera Nacional Femenina

Unión Viera 21 : 00 La Garita
Las Torres 21 : 00 Achamán

Sweden – U19 League

Allsvenskan Norra – 2nd Phase

Örebro U19 18 : 00 IFK Norrköping U19

Allsvenskan Södra – 2nd Phase

Häcken U19 17 : 00 IFK Göteborg U19

Sweden – Elitettan

Brommapojkarna 17 : 00 Kalmar

Switzerland – Challenge League

Kriens 19 : 00 Thun

Switzerland – 2. Liga Interregional

Hergiswil 19 : 00 Sursee

Tahiti – Ligue 1

Dragon 07 : 00 Olympic Mahina

Turkey – Süper Lig

Kasımpaşa 18 : 00 Göztepe

Ukraine – Druha Liga

Group A

Obolon’ Kyiv II 10 : 00 Epitsentr Dunayivtsi
Karpaty Lviv 12 : 00 Volyn Lutsk II
Karpaty Halych 13 : 30 Bukovyna

Group B

MSK Dnipro Cherkasy 13 : 00 Tavriya
Metal Kharkiv 13 : 00 Enerhiya Nova Kakhovka

Ukraine – U21 League

Olimpik Donetsk U21 Desna U21
Lviv U21 10 : 00 Dnipro-1 U21
Vorskla U21 10 : 00 Shakhtar Donetsk U21
Dynamo Kyiv U21 11 : 00 Oleksandria U21

United Arab Emirates – Arabian Gulf League

Khorfakkan 15 : 15 Al Nasr
Al Jazira 15 : 15 Al Dhafra
Ajman 18 : 00 Kalba
Shabab Al Ahli 18 : 00 Al Ain

United Arab Emirates – Presidents Cup

Al Hamriyah 13 : 55 Emirates
Al Arabi 13 : 55 Dibba Al Hisn
Al Bataeh 13 : 55 Al Taawon

Uruguay – Primera División

Liverpool 18 : 15 Cerro
River Plate 20 : 30 Danubio
Cerro Largo 22 : 45 Torque

Uruguay – Segunda División

Atenas 23 : 00 Albion

USA – MLS

Seattle Sounders 03 : 30 Portland Timbers

Uzbekistan – Super League

Metalourg 12 : 00 Buxoro
Qizilqum 14 : 00 Lokomotiv

Uzbekistan – Pro League A

Zaamin Neftchi

Wales – Premier League

Connah’s Quay 19 : 45 Newtown