23 November 2020

0
11

England – Premier League

Burnley 17 : 30 Crystal Palace
Wolverhampton Wanderers 20 : 00 Southampton

Spain – La Liga

Athletic Club 20 : 00 Real Betis

Argentina – Liga Profesional Argentina

San Lorenzo 00 : 30 Argentinos Juniors
Godoy Cruz 22 : 00 Rosario Central

Armenia – Premier League

Ararat-Armenia 13 : 00 Noah

Asia – AFC Cup

TBC CANC TBC

Belgium – First Division A

OH Leuven 19 : 45 Sint-Truiden

Belgium – Reserve Pro League

Anderlecht U21 PSTP Genk U21

Belgium – Reserve Pro League 2

Sint-Truiden U21 PSTP Excel Mouscron U21
Sporting Charleroi U21 PSTP Cercle Brugge U21
KV Oostende U21 PSTP RFC Seraing U21
Zulte-Waregem U21 PSTP RWDM U21
Union St-Gilloise U21 PSTP Kortrijk U21
Beerschot-Wilrijk U21 PSTP Deinze U21
Lommel U21 PSTP Lierse Kempenzonen U21
Westerlo U21 PSTP Antwerp U21

Bolivia – Nacional B

Mariscal Sucre 21 : 00 Vaca Díez

Brazil – Serie A

Corinthians 23 : 30 Grêmio

Brazil – Serie B

Figueirense 20 : 30 Sampaio Corrêa

Brazil – Serie C

Jacuipense 23 : 00 Treze

Brazil – Serie D

Bragantino PA 18 : 00 Atlético Acreano
Potiguar Mossoró 18 : 00 Coruripe
Altos 18 : 45 Santos AP
Baré 20 : 00 Ríver

Brazil – Catarinense 2

Caçador 19 : 00 Guarani de Palhoça

Brazil – Carioca B2

Mesquita 13 : 00 Tigres do Brasil
Itaboraí Profute 18 : 00 Barra da Tijuca
Pérolas Negras 18 : 00 Queimados
7 de Abril 18 : 00 Casimiro de Abreu
Barcelona RJ 18 : 00 CEAC / Araruama

Brazil – Copa Gaúcha

Inter Santa Maria 18 : 00 Passo Fundo

Brazil – Paulista U20

Comercial U20 18 : 00 Ferroviária U20

Brazil – Brasileiro U17

Palmeiras U17 18 : 00 Flamengo U17

Brazil – Brasileiro Women

Kindermann-Avaí 23 : 00 Corinthians

Brazil – Brasileiro Feminino A2

ESMAC 18 : 00 Juventus

Bulgaria – First League

Arda 15 : 30 Tsarsko selo

Bulgaria – Second League

Septemvri Sofia 12 : 30 Pirin Blagoevgrad

Cayman Islands – CIFA Premier League

Sunset 00 : 00 East End United
Future 00 : 00 Roma United

Chile – Primera División

Universidad Católica 00 : 30 Deportivo Antofagasta
Deportes Iquique 20 : 00 Cobresal
Universidad Concepción 22 : 15 Huachipato

Chile – Primera B

Santiago Morning 13 : 30 Copiapó

Colombia – Primera A

Junior 23 : 05 Deportes Tolima
Deportivo Pasto 01 : 10 Independiente Santa Fe

Croatia – 1. HNL

HNK Gorica 17 : 00 Varaždin

Cyprus – 1. Division

Karmiotissa 16 : 00 Ethnikos Achna
Enosis 18 : 00 Pafos

Czech Republic – 3. liga

Hradec Králové II PSTP Bohemians 1905 II

Denmark – Superliga

København 18 : 00 Randers

Denmark – Reserve League

Group 1

Nordsjælland Res. PSTP Brøndby Res.

Group 2

Esbjerg Res. PSTP Vejle Res.
SønderjyskE Res. PSTP Midtjylland Res.

Group 3

AaB Res. PSTP Viborg Res.
Silkeborg Res. PSTP Hobro Res.

Denmark – U21 Ligaen

AB Tårnby U21 18 : 00 Rudersdal U21

Ecuador – Liga Pro

Emelec 23 : 00 Delfin
Universidad Católica 18 : 00 Mushuc Runa
Orense 20 : 30 Barcelona

England – Non League Premier

Isthmian

Carshalton Athletic PSTP Haringey Borough

Southern Central

Hitchin Town PSTP Redditch United

England – Non League Div One

Aveley PSTP Basildon United

England – Counties Leagues

Hashtag United PSTP Sporting Bengal United

England – Premier League 2 Division One

Brighton U23 14 : 00 Blackburn Rovers U23
Leicester City U23 19 : 00 West Ham United U23

England – Premier League 2 Division Two

Leeds United U23 13 : 00 West Bromwich Albion U23
Newcastle United U23 13 : 00 Norwich City U23
Sunderland U23 13 : 00 Crystal Palace U23
Burnley U23 14 : 00 Fulham U23
Stoke City U23 19 : 00 Aston Villa U23

England – Professional Development League

Coventry City U23 13 : 00 Nottingham Forest U23

France – Ligue 2

Guingamp 19 : 45 Ajaccio

Georgia – Liga 3

Meshakhte 10 : 00 Gori

Germany – 2. Bundesliga

Osnabrück 19 : 30 Nürnberg

Gibraltar – Premier Division

College 1975 19 : 30 Lynx

Greece – Super League 1

Volos NFC 17 : 30 OFI

Guatemala – Primera Division

Mictlán 17 : 00 Carchá

Guinea – Ligue 1

Santoba ASFAG
Fello Star Ashanti GB

India – Indian Super League

Odisha 14 : 00 Hyderabad

Indonesia – Liga 1

Persik Kediri PSTP Persib

Israel – Liga Leumit

Maccabi Ahi Nazareth 17 : 00 Hapoel Afula
Kafr Qasim 17 : 00 Hapoel Nof HaGalil
Hapoel Jerusalem 18 : 30 Hapoel Rishon LeZion

Israel – State Cup

Hapoel Bnei Ar’ara ‘Ara 10 : 30 Ihud Bnei Mejdel Krum
Hakoah Ramat Gan 11 : 30 Hapoel Bnei Lod
Hapoel Azor 12 : 00 Dimona

Italy – Serie B

Salernitana 20 : 00 Cremonese

Italy – Serie C

Potenza Calcio 20 : 00 Avellino

Japan – Regional Leagues

TIAMO Hirakata 01 : 45 Tochigi City
Hokkaido Tokachi 04 : 30 Kariya

Kuwait – Premier League

Al Tadhamon 13 : 00 Khaitan
Al Shabab 15 : 30 Al Sahel
Kazma 15 : 30 Burgan

Latvia – Virsliga

Liepāja 11 : 00 Valmiera / BSS

Malta – Challenge League

Mqabba 16 : 00 St. George’s

Mexico – Liga MX

Tigres UANL 01 : 00 Toluca
Monterrey 03 : 10 Puebla

Mexico – Liga Premier Serie A

Atlético San Luis II 18 : 00 Reboceros La Piedad

Netherlands – Eerste Divisie

AZ II 17 : 45 NEC
Ajax II 20 : 00 Volendam

Panama – LPF

San Francisco 00 : 00 Independiente

Paraguay – Division Profesional

Sportivo Luqueño 23 : 45 Olimpia

Peru – Primera División

Academia Cantolao 16 : 00 Universidad San Martín
Cienciano 18 : 15 Alianza Universidad
UTC Cajamarca 20 : 30 Sporting Cristal

Poland – Ekstraklasa

Piast Gliwice 17 : 00 Lechia Gdańsk
Jagiellonia Białystok 19 : 30 Wisła Płock

Portugal – Taça de Portugal

Salgueiros 11 : 00 Sporting Covilhã
Penafiel 14 : 00 Marítimo
Real 16 : 45 Belenenses
Académica 19 : 30 Varzim
Sacavenense 21 : 15 Sporting CP

Qatar – U23 League

Al Kharitiyath U23 15 : 00 Al Rayyan U23
Qatar SC U23 15 : 00 Al Wakrah U23
Al Khor U23 15 : 00 Al Sailiya U23

Romania – Liga I

Chindia Târgovişte 16 : 30 Sepsi
Gaz Metan Mediaş 19 : 00 FCSB

Romania – Liga II

Universitatea Cluj 14 : 30 Ripensia Timişoara

Russia – Premier League

Ufa 14 : 00 Khimki

Saudi Arabia – Pro League

Al Raed 12 : 15 Abha
Damak 12 : 30 Al-Ain
Al Quadisiya 14 : 25 Al Batin
Al Faisaly 14 : 45 Al Ittihad
Al Ahli 15 : 15 Al Shabab
Al Hilal 17 : 15 Al Nassr

Spain – Segunda División

Albacete 20 : 00 Almería

Sweden – Allsvenskan

Sirius 18 : 00 Mjällby
Norrköping 18 : 00 Falkenberg
IFK Göteborg 18 : 00 Häcken

Sweden – Ettan

Sollentuna 18 : 00 Vasalund

Switzerland – Challenge League

Aarau 19 : 00 Grasshopper

Syria – Premier League

Al Jaish 12 : 00 Foutoua
Al Ittihad 12 : 00 Al Taliya
Tishreen 12 : 00 Horriya
Al Karama 12 : 00 Hottin
Jabala 12 : 00 Al Wahda

Tahiti – Ligue 1

Vénus 02 : 00 Dragon

Turkey – Süper Lig

Galatasaray 16 : 30 Kayserispor

Turkey – 1. Lig

Menemenspor 16 : 00 Altay
Balıkesirspor 16 : 00 Ümraniyespor

Turkey – 3. Lig

Siirt İl Özel İdaresi 10 : 00 Karaköprü Belediyespor
68 Aksaray Belediyespor 10 : 00 Adıyaman 1954

Ukraine – U21 League

Rukh Vynnyky U21 11 : 00 Mariupol’ U21

Ukraine – Premier League Women

Karpaty Bukovinskaya Nadezhda

United Arab Emirates – Arabian Gulf Reserve League

Khor Fakkan U21 14 : 00 Al Dhafra U21
Ajman U21 14 : 00 Al Wahda U21
Al Jazira U21 14 : 00 Shabab Al Ahli U21

Uruguay – Primera División

Torque 00 : 45 Cerro
Cerro Largo 21 : 00 Liverpool

USA – MLS

Minnesota United 00 : 30 Colorado Rapids
Portland Timbers 03 : 00 Dallas

Uzbekistan – Pro League A

Neftchi Dinamo Samarqand

Venezuela – Primera División

Group A

Yaracuyanos 00 : 00 Mineros de Guayana

Group B

Monagas 00 : 00 Zamora
Caracas 21 : 00 Gran Valencia

Venezuela – Segunda División

UCV 13 : 00 Llaneros de Guanare
Fundación AIFI 13 : 00 Yaracuy
Fundación Lara Deportiva 19 : 30 Angostura

Vietnam – Women’s National League

GT Thai Nguyen 09 : 00 Hà Nội
Hà Nội II 11 : 30 PP Hà Nam