23 FEBRUARY 2021

0
235

England – Premier League

Leeds United 18 : 00 Southampton

England – Championship

Birmingham City 19 : 00 Norwich City
Derby County 19 : 00 Huddersfield Town
Middlesbrough 19 : 00 Bristol City
Luton Town 19 : 45 Millwall
Rotherham United 19 : 45 Nottingham Forest
Wycombe Wanderers 19 : 45 Reading

Europe – UEFA Champions League

Lazio 20 : 00 Bayern Munich
Atletico Madrid 20 : 00 Chelsea

Africa – CAF Champions League

Simba 13 : 00 Al Ahly
Al Merreikh 13 : 00 Vita Club
Belouizdad 13 : 00 Mamelodi Sundowns
Petro de Luanda 13 : 00 Wydad Casablanca
Kaizer Chiefs 16 : 00 Horoya
Teungueth 16 : 00 Zamalek
MC Alger 19 : 00 ES Tunis

Argentina – Liga Profesional Argentina

Colón 00 : 30 San Lorenzo

Armenia – First League

Lernayin Artsakh 10 : 00 Shirak II

Australia – A-League

Melbourne City 08 : 05 Sydney

Austria – Bundesliga

Hartberg 17 : 30 Swarovski Tirol

Bangladesh – Premier League

Rahmatgonj MFS 10 : 00 Abahani Chittagong

Brazil – Serie A

Botafogo 23 : 00 São Paulo

Brazil – State Leagues

Cearense 1

Ferroviário 18 : 30 Guarany de Sobral
Icasa 18 : 30 Pacajus

Sergipano 1

América de Pedrinhas 18 : 15 AD Confiança

Amazonense

Peñarol 19 : 30 Amazonas
Nacional AM 19 : 30 Manaus

Maranhense

Sampaio Corrêa 22 : 30 São José MA

Colombia – Primera A

Deportivo Cali 01 : 00 Alianza Petrolera

Colombia – Primera B

Atlético Huila 23 : 00 Atlético
Fortaleza CEIF 22 : 30 Valledupar

Croatia – Cup

GOŠK Dubrovnik 13 : 00 Slaven Koprivnica

Czech Republic – Cup

Baník Ostrava 13 : 00 Třinec

Czech Republic – 1. Liga U19

Sparta Praha U19 PSTP Mladá Boleslav U19
Pardubice U19 PSTP Karviná U19

Egypt – Second League

Gomhoreyat Shepin 12 : 30 Tanta
Suez PSTP Al Nasr
Tersana 12 : 30 Nogoom
El Seka El Hadid 12 : 30 Coca-Cola

Egypt – Cup

Misr Lel Makasa 12 : 30 Ashmoun

England – League One

AFC Wimbledon 18 : 30 Gillingham
Blackpool 19 : 00 Doncaster Rovers
Bristol Rovers 19 : 00 Wigan Athletic
Charlton Athletic 19 : 00 Burton Albion
Crewe Alexandra 19 : 00 Accrington Stanley
Hull City 19 : 00 Ipswich Town
Lincoln City 19 : 00 Swindon Town
Northampton Town 19 : 00 Rochdale
Oxford United 19 : 00 Portsmouth
Plymouth Argyle 19 : 00 Peterborough United
Shrewsbury Town 19 : 00 Milton Keynes Dons
Sunderland 19 : 00 Fleetwood Town

England – League Two

Morecambe 18 : 30 Salford City
Bolton Wanderers 19 : 00 Scunthorpe United
Bradford City 19 : 00 Leyton Orient
Cambridge United 19 : 00 Cheltenham Town
Carlisle United 19 : 00 Tranmere Rovers
Colchester United 19 : 00 Exeter City
Forest Green Rovers 19 : 00 Southend United
Grimsby Town 19 : 00 Crawley Town
Harrogate Town 19 : 00 Mansfield Town
Oldham Athletic 19 : 00 Barrow
Port Vale 19 : 00 Stevenage
Walsall 19 : 00 Newport County

England – National League

Dagenham & Redbridge 19 : 00 Sutton United
Boreham Wood 19 : 45 Bromley
Chesterfield 19 : 45 Altrincham
King’s Lynn Town 19 : 45 Barnet
Maidenhead United 19 : 45 Aldershot Town
Solihull Moors 19 : 45 Torquay United
Stockport County 19 : 45 Notts County
Wealdstone 19 : 45 Eastleigh
Woking 19 : 45 Dover Athletic
Wrexham 19 : 45 Hartlepool United
Yeovil Town 19 : 45 Weymouth

England – National League N / S

North

Spennymoor Town 19 : 45 Darlington
Gateshead 19 : 45 Blyth Spartans
Boston United 19 : 45 York City
Brackley Town 19 : 45 Bradford (Park Avenue)
Farsley Celtic 19 : 45 Kettering Town
Leamington 19 : 45 Guiseley

South

Slough Town 19 : 45 St Albans City
Dartford 19 : 45 Oxford City
Maidstone United 19 : 45 Chippenham Town
Welling United 19 : 45 Tonbridge Angels

England – Non League Premier

Isthmian

Leatherhead PSTP Wingate & Finchley
Horsham PSTP Kingstonian
Hornchurch PSTP Enfield Town
Corinthian-Casuals PSTP Worthing
Lewes PSTP Bishop’s Stortford
Merstham PSTP Cheshunt
Potters Bar Town PSTP Margate

Northern

Ashton United PSTP Morpeth Town
Atherton Collieries PSTP Witton Albion
Basford United PSTP Stalybridge Celtic
United of Manchester PSTP Whitby Town
Gainsborough Trinity PSTP Radcliffe
Grantham Town PSTP Mickleover
Hyde United PSTP Nantwich Town
Scarborough Athletic PSTP Matlock Town
South Shields PSTP Lancaster City
Warrington Town PSTP Stafford Rangers

Southern Central

Alvechurch PSTP Barwell
Needham Market PSTP Hitchin Town
AFC Rushden & Diamonds PSTP Leiston
Banbury United PSTP Nuneaton Borough
Biggleswade Town PSTP Royston Town
Coalville Town PSTP Hednesford Town
Kings Langley PSTP Peterborough Sports
Lowestoft Town PSTP St Ives Town
Rushall Olympic PSTP Redditch United
Tamworth PSTP Bromsgrove Sporting

Southern South

Hartley Wintney PSTP Swindon Supermarine
Hayes & Yeading United PSTP Harrow Borough
Hendon PSTP Metropolitan Police
Poole Town PSTP Tiverton Town
Truro City PSTP Dorchester Town
Walton Casuals PSTP Farnborough
Taunton Town PSTP Yate Town

England – Non League Div One

Isthmian North

Brentwood Town PSTP Cambridge City
Bury Town PSTP Histon
Canvey Island PSTP Heybridge Swifts
Coggeshall Town PSTP Grays Athletic
Maldon & Tiptree PSTP Hullbridge Sports
Witham Town PSTP Basildon United

Isthmian South Central

Uxbridge PSTP FC Romania
Chalfont St Peter PSTP Westfield
Chertsey Town PSTP Staines Town
Hanwell Town PSTP Bracknell Town
South Park PSTP Harlow Town
Ware PSTP Tooting & Mitcham United

Isthmian South East

Cray Valley PM PSTP Phoenix Sports
Faversham Town PSTP Burgess Hill Town
Hastings United PSTP Ashford United
Three Bridges PSTP East Grinstead Town
Whitehawk PSTP Sittingbourne
Whitstable Town PSTP Ramsgate

Southern Central

AFC Kempston Rovers PSTP Bedworth United
North Leigh PSTP Biggleswade
Yaxley PSTP Welwyn Garden City
Bedford Town PSTP AFC Dunstable
Berkhamsted PSTP Corby Town
Didcot Town PSTP Halesowen Town
Thame United PSTP Daventry Town
Wantage Town PSTP St Neots Town

Southern South

Winchester City PSTP Cirencester Town
AFC Totton PSTP Melksham Town
Bristol Manor Farm PSTP Basingstoke Town
Sholing PSTP Paulton Rovers
Thatcham Town PSTP Evesham United

England – Counties Leagues

Combined Counties League Premier

Badshot Lea PSTP CB Hounslow United
Camberley Town PSTP Molesey
Raynes Park Vale PSTP Hanworth Villa

Eastern Counties League Premier

Haverhill Rovers PSTP Stowmarket Town
Mildenhall Town PSTP Norwich United

Essex Senior League

Ilford PSTP Clapton

Midland League Premier

Haughmond PSTP Boldmere St. Michaels
Tividale PSTP Coventry Sphinx
Highgate United PSTP Walsall Wood

Spartan South Midlands League Premier

Colney Heath PSTP Leighton Town
Oxhey Jets PSTP Arlesey Town
Crawley Green PSTP Biggleswade United
Edgware Town PSTP Tring Athletic
Broadfields United PSTP Wembley
Aylesbury Vale Dynamos PSTP Harefield United
Dunstable Town PSTP Harpenden Town
Eynesbury Rovers PSTP London Colney

Wessex League Premier

Amesbury Town PSTP AFC Stoneham
Blackfield & Langley PSTP Lymington Town
Brockenhurst PSTP Bournemouth FC
Cowes Sports PSTP Baffins Milton Rovers
Hamble Club PSTP AFC Portchester
Hamworthy United PSTP Portland United
Horndean PSTP Fareham Town
Shaftesbury Town PSTP Christchurch
Alresford Town PSTP Bashley
Tadley Calleva PSTP Fleet Town

Western League Premier

Bitton PSTP Keynsham Town

England – Professional Development League

Coventry City U23 13 : 00 Sheffield Wednesday U23
Bristol City U23 13 : 00 Cardiff City U23
Ipswich Town U23 13 : 00 Queens Park Rangers U23

England – U18 Professional Development League

Sheffield United U18 11 : 00 Swansea City U18

England – Youth Alliance

Scunthorpe United U18 PSTP Grimsby Town U18
Rotherham U18 11 : 00 Burton Albion U18
Bristol Rovers U18 11 : 00 Cheltenham Town U18
Fleetwood Town U18 13 : 00 Shrewsbury Town U18
Rochdale U18 13 : 00 Bolton Wanderers U18
Oxford United U18 13 : 00 Yeovil Town U18

England – Women’s National League – Division One

Durham Cestria PSTP Newcastle United

Ethiopia – Premier League

Adama Kenema 07 : 00 Ethiopia Bunna
Wolkite Ketema 12 : 00 Kedus Giorgis

Europe – UEFA Women’s Championship

Azerbaijan 14 : 00 Moldova
Croatia 15 : 00 Romania
Scotland 15 : 10 Portugal
Estonia 16 : 00 Slovenia
Cyprus 17 : 00 Finland
Spain 18 : 00 Poland

Europe – UEFA U19 Championship Women

Slovenia U19 PSTP Netherlands U19
Lithuania U19 PSTP Israel U19

Europe – UEFA U17 Championship Women Qualification

Hungary U17 CANC Finland U17
Israel U17 CANC Turkey U17

France – National 1

Le Mans 17 : 00 Boulogne
Laval 17 : 00 Cholet
Orléans 19 : 00 Stade Briochin
Créteil 19 : 00 Lyon Duchère
Sète 19 : 00 Quevilly-Rouen
Concarneau 19 : 00 Annecy
Villefranche 19 : 00 Red Star

Germany – 2. Bundesliga

Paderborn 17 : 30 Heidenheim

Germany – Regionalliga

Südwest

Freiburg II 13 : 00 Schott Mainz
Pirmasens 18 : 00 Bayern Alzenau

West

Schalke 04 II 18 : 30 Wegberg-Beeck
Fortuna Köln 18 : 30 Homberg

Ghana – Premier League

Asante Kotoko Bechem United
Great Olympics Berekum Chelsea
Dreams Ashanti Gold
WAFA Karela
Legon Cities Elmina Sharks
Medeama Eleven Wonders
Ebusua Dwarfs King Faisal
Liberty Professionals Hearts of Oak
Aduana Stars Inter Allies

Hungary – Magyar Kupa

Mezőkövesd-Zsóry 16 : 30 Diósgyőr

Iceland – League Cup Women A

Valur 17 : 30 ÍBV

India – Indian Super League

East Bengal 14 : 00 NorthEast United

India – I-League

Aizawl 08 : 30 Real Kashmir
Sudeva 10 : 30 Gokulam
Mohammedan 13 : 30 Chennai City

Iran – Persian Gulf Pro League

Machine Sazi 11 : 00 Shahr Khodrou
Mes Rafsanjan 11 : 00 Esteghlal
Naft Masjed Soleyman 11 : 00 Tractor
Nassaji Mazandaran 11 : 30 Aluminium Arak
Foolad 14 : 00 Zob Ahan

Israel – Liga Leumit

Hapoel Jerusalem 17 : 00 Sektzia Nes Tziona

Israel – Liga Alef

Tzeirey Taibe Hapoel Bnei Ar’ara ‘Ara

Kenya – FKF Premier League

Mathare United 12 : 00 Wazito
Tusker 12 : 00 Nzoia Sugar
Bandari 12 : 00 Vihiga United

Kuwait – Premier League

Al Nasar 13 : 55 Khaitan
Al Qadsia 16 : 20 Al Kuwait

Mexico – Liga MX

Pachuca 03 : 00 Guadalajara

Mexico – Liga MX Femenil

Santos Laguna 01 : 00 Puebla

Moldova – Divizia Națională

Codru Lozova 10 : 30 Petrocub
Dacia-Buiucani 12 : 30 Floreşti

Montenegro – First League

Zeta 16 : 00 Rudar
Dečić 16 : 00 Jezero
Sutjeska 16 : 00 Iskra
Podgorica 16 : 00 Budućnost
OFK Titograd 16 : 00 Petrovac

Netherlands – Eerste Divisie

Volendam 17 : 45 Ajax II
PSV II 20 : 00 Helmond Sport

Northern Ireland – Premiership

Portadown 19 : 30 Larne
Carrick Rangers 19 : 45 Coleraine
Linfield 19 : 45 Glentoran
Ballymena United 19 : 45 Cliftonville
Dungannon Swifts 19 : 45 Glenavon

Portugal – Segunda Liga

UD Oliveirense 18 : 00 Vilafranquense

Portugal – 1a Divisão Women

Damaiense 15 : 00 A-dos-Francos

Qatar – Stars League

Al Ahli 13 : 45 Umm Salal
Al Sailiya 16 : 15 Al Khor
Al Wakrah 16 : 15 Qatar SC

Romania – Liga II

Petrolul 52 17 : 00 Metaloglobus

Russia – Youth Championship

Chertanovo U19 Rotor Volgograd U19
Tambov U19 Akhmat Grozny U19
Sochi U19 Rostov U19
Lokomotiv Moskva U19 Zenit U19
CSKA Moskva U19 Khimki U19
Rubin Kazan U19 Ufa U19
Krasnodar U19 07 : 00 Arsenal Tula U19

Saudi Arabia – Pro League

Al Batin 12 : 45 Al Quadisiya
Al-Ain 13 : 10 Damak
Al Fateh 15 : 20 Al Ittifaq
Al Ittihad 16 : 00 Al Faisaly
Al Nassr 17 : 35 Al Hilal

Scotland – Championship

Dundee 19 : 00 Ayr United
Inverness CT 19 : 00 Alloa Athletic

Scotland – Football League

Gretna 2008 PSTP Dalbeattie Star
Bonnyrigg Rose Athletic PSTP Stirling University
Civil Service Strollers PSTP Bo’ness United
Cumbernauld Colts PSTP BSC Glasgow
East Kilbride PSTP East Stirlingshire
Edinburgh University PSTP Berwick Rangers
Spartans PSTP Gala Fairydean Rovers
Vale of Leithen PSTP Kelty Hearts

Scotland – Feeder Leagues

Camelon Juniors PSTP Broxburn Athletic
Dundonald Bluebell PSTP Jeanfield Swifts
Musselburgh Athletic PSTP Penicuik Athletic
Tranent Juniors PSTP Newtongrange Star
Tynecastle PSTP Linlithgow Rose

Slovakia – Super Liga

Sereď 13 : 00 Nitra

Somalia – Somali Premier League

Gaadiidka Elman

South Africa – PSL

Golden Arrows 15 : 00 Black Leopards

Spain – Tercera Division

Peñaranda 19 : 00 Becerril Campos

Spain – División de Honor Juvenil

Group 3

Barcelona U19 11 : 00 Penya Arrabal U19

Group 4

26 de Febrero U19 17 : 00 San Félix U19

Group 5

Móstoles U19 17 : 00 Getafe U19
Leganés U19 17 : 00 Real Valladolid U19

Spain – Liga Nacional Juvenil

Canarias – Gran Canaria

Maspalomas U19 II 20 : 30 Doramas U19

Group 2

Caudal U19 18 : 30 Astur U19

Sudan – Sudani Premier League

Hilal Obayed Alamal Atbara
Al Khartoum Al Hilal Kadougli
Merreikh El-Fasher Al Ahli Khartoum

Switzerland – Challenge League

Aarau 17 : 15 Neuchâtel Xamax
Winterthur 17 : 15 Kriens

Thailand – Thai League 1

Muang Thong United 11 : 30 Port
Trat 12 : 00 Suphanburi

Turkey – 1. Lig

Ümraniyespor 10 : 30 Adana Demirspor
Bandırmaspor 10 : 30 Ankara Keçiörengücü
Altay 16 : 00 Altınordu

Uganda – Premier League

Kyetume 10 : 00 Bright Stars
Vipers 13 : 00 BUL
Wakiso Giants 13 : 00 KCCA
MYDA 13 : 00 Express
Busoga United 13 : 00 SC Villa

Uruguay – Primera División

Boston River 22 : 15 Progreso

World – Club Friendlies

Kairat Rotor Volgograd
Dalum 14 : 00 SfB-Oure

World – Friendlies Women

Friendlies 1

England 12 : 30 Northern Ireland
Malta 13 : 30 Sweden
Mexico 19 : 00 Costa Rica
France 20 : 10 Switzerland

Friendlies 2

India 12 : 00 Ukraine
Serbia 13 : 00 Russia
Austria 17 : 30 Slovakia

World – Tournoi de France

Iceland CANC Switzerland
France CANC Norway