23 December 2020

0
73

France – Ligue 1

Bordeaux 18 : 00 Reims
Lens 18 : 00 Brest
Nice 18 : 00 Lorient
Nîmes 18 : 00 Dijon
Rennes 18 : 00 Metz
Angers SCO 20 : 00 Olympique Marseille
Olympique Lyonnais 20 : 00 Nantes
Monaco 20 : 00 Saint-Etienne
Montpellier 20 : 00 Lille
PSG 20 : 00 Strasbourg

Germany – DFB Pokal

Wolfsburg 17 : 30 Sandhausen
Rot-Weiss Essen 17 : 30 Fortuna Dusseldorf
Stuttgart 19 : 45 Freiburg
Hannover 96 19 : 45 Werder Bremen
Mainz 05 19 : 45 Bochum
Wehen Wiesbaden 19 : 45 Jahn Regensburg

Italy – Serie A

Hellas Verona 17 : 30 Internazionale
Bologna 19 : 45 Atalanta
Milan 19 : 45 Lazio
Napoli 19 : 45 Torino
Roma 19 : 45 Cagliari
Sampdoria 19 : 45 Sassuolo
Spezia 19 : 45 Genoa
Udinese 19 : 45 Benevento

Netherlands – Eredivisie

AZ 15 : 30 Vitesse
Willem II 17 : 45 Ajax
Groningen 19 : 00 Heracles
ADO Den Haag 19 : 00 PEC Zwolle
Feyenoord 20 : 00 Heerenveen

Scotland – Premiership

Celtic 18 : 00 Ross County
Hamilton Academical 18 : 00 Livingston
Hibernian 18 : 00 St. Mirren
St. Johnstone 18 : 00 Rangers
Motherwell 18 : 15 Aberdeen
Dundee United 18 : 30 Kilmarnock

Spain – La Liga

Getafe 16 : 30 Celta Vigo
Real Madrid 18 : 45 Granada
Deportivo Alavés 21 : 00 Eibar
Real Betis 21 : 00 Cádiz

Spain – Copa del Rey

Haro Deportivo 17 : 30 Linense
Zamora 18 : 00 SD Logroñés

Africa – CAF Champions League

Gazelle 12 : 00 Zamalek
Al Merreikh 13 : 00 Enyimba
Nkana 13 : 00 Petro de Luanda
Platinum 13 : 00 Simba
SONIDEP 14 : 00 Al Ahly
Bouenguidi 14 : 30 TP Mazembe
Asante Kotoko 15 : 00 Al Hilal Omdurman
Stade Malien Bamako 16 : 00 Wydad Casablanca
Racing d’Abidjan 16 : 00 Horoya
Al Ahli Benghazi 16 : 00 ES Tunis
Kaizer Chiefs 16 : 00 1º de Agosto
Belouizdad 19 : 45 Gor Mahia

Africa – CAF Confederation Cup

AS Kigali 13 : 00 KCCA
Green Eagles 13 : 00 Cotonsport
Renaissance 14 : 00 ES Sétif
Namungo 14 : 00 Hilal Obayed
Bravos do Maquis 14 : 00 Motema Pembe
Tevragh-Zeïne 16 : 00 RSB Berkane
Bloemfontein Celtic 16 : 00 Rivers United
Jaraaf 17 : 00 San-Pédro
Tihad Casablanca 19 : 00 Esae

Albania – Superliga

Skënderbeu Korçë 12 : 45 Teuta Durrës
Apolonia Fier 12 : 45 Vllaznia Shkodër
Laçi 12 : 45 Bylis
Partizani Tirana 12 : 45 Kastrioti Krujë
Kukësi 15 : 45 Tirana

Albania – 1st Division

Vora 12 : 30 Partizani Tirana II
Turbina Cërrik 12 : 30 Pogradeci
Besa Kavajë 12 : 30 Elbasani
Egnatia Rrogozhinë 12 : 30 Tomori Berat
Luftëtari Gjirokastër CANC Lushnja

Albania – 2nd Division

Labëria 12 : 30 Tepelena
Naftëtari Kuçovë 12 : 30 Gramozi Ersekë
Butrinti Sarandë 12 : 30 Maliqi
Memaliaj 12 : 30 Delvina
Këlcyra 12 : 30 Përmeti
Albpetrol Patos 12 : 30 Devolli

Albania – Kampionati i Femrave

Lushnja 12 : 30 Bilisht Sporti
KF Tirana 12 : 30 Juban Danja
Skënderbeu 12 : 30 Tirana AS
Apolonia 12 : 30 AAS
Kinostudio 12 : 30 Partizani Tirana
Vllaznia 12 : 30 Teuta

Algeria – Ligue 1

Olympique Médéa PSTP Belouizdad
NA Hussein Dey PSTP ES Sétif
Kabylie PSTP Aïn M’lila
Paradou AC 13 : 30 CA Bordj Bou Arreridj
CS Constantine 13 : 30 USM Alger
JSM Skikda 13 : 30 ASO Chlef
NC Magra 13 : 30 Saoura
Relizane 13 : 30 MC Alger
WA Tlemcen 14 : 00 US Biskra
USM Bel Abbès 14 : 00 MC Oran

Algeria – U21 League 1

NA Hussein Dey U21 PSTP ES Sétif U21
JS Kabylie U21 PSTP Aïn M’lila U21
Olympique Médéa U21 PSTP CR Belouizdad U21
CS Constantine U21 09 : 00 USM Alger U21
JSM Skikda U21 09 : 00 ASO Chlef U21
WA Tlemcen U21 09 : 00 US Biskra U21
NC Magra U21 09 : 00 JS Saoura U21
RC Relizane U21 09 : 00 MC Alger U21
USM Bel Abbès U21 09 : 00 MC Oran U21
Paradou AC U21 10 : 00 Bordj Bou Arreridj U21

Argentina – Primera Nacional

Agropecuario 00 : 10 Deportivo Morón

Argentina – Copa Argentina

Newell’s Old Boys 21 : 10 Sportivo Peñarol

Argentina – Copa de la Superliga

Defensa y Justicia 20 : 10 Estudiantes

Bangladesh – Federation Cup

Saif 09 : 15 Baridhara
Arambagh 11 : 45 Brothers Union

Bolivia – Primera División

Oriente Petrolero 00 : 00 Always Ready
Bolívar 00 : 00 Santa Cruz

Brazil – Serie B

Ponte Preta 00 : 30 Cruzeiro
Náutico 00 : 30 Cuiabá
Sampaio Corrêa 22 : 00 Guarani
Botafogo SP 22 : 15 Oeste

Brazil – State Leagues

Capixaba

Rio Branco ES 22 : 00 Rio Branco-VN

Roraimense

1st ranked 20 : 30 2nd ranked

Brazil – Catarinense 3

Nação 19 : 00 Atlético Catarinense
Atlético Itajaí 19 : 00 Porto SC
Carlos Renaux 19 : 00 Jaraguá
Orleans 19 : 00 Batistense

Brazil – Copa Paulista

Portuguesa 22 : 00 Marília

Brazil – Copa do Nordeste

Botafogo PB 00 : 30 Atlético Alagoinhas
Altos 18 : 45 Globo

Burkina Faso – 1ère Division

ASFA-Yennenga Rahimo
Salitas RC Bobo-Dioulasso

Burundi – Ligue A

Musongati 13 : 00 Le Messager Ngozi

Chile – Primera División

Coquimbo Unido 13 : 30 Deportivo Antofagasta
Universidad de Chile 21 : 30 Universidad Católica

Chile – Primera B

Rangers 00 : 30 Santiago Morning

Chile – Segunda División

Colchagua 21 : 00 Linares Unido
San Antonio Unido 21 : 00 Lautaro de Buin

Colombia – Primera A

Millonarios 01 : 00 Deportivo Pereira

Congo DR – Ligue 1

Groupe Bazano 12 : 30 Rangers

Cyprus – 1. Division

Pafos 14 : 00 Apollon
AEL PSTP APOEL
AEK Larnaca 16 : 00 Karmiotissa

Cyprus – 2. Division

AE Zakakiou 12 : 30 Othellos
Kouris Erimi 12 : 30 Ahironas
Akritas 12 : 30 Onisilos
Digenis Morphou 12 : 30 Xylotympou
Omonia Aradippou 12 : 30 EN THOI Lakatamia
PAEEK 12 : 30 Digenis Ypsonas
Omonia Psevda 12 : 30 Alki Oroklini
Ayia Napa 16 : 00 Anagennisi Deryneia

Cyprus – 3. Division

APONA Anagias 12 : 30 Peyia
Elpida Astromeritis 12 : 30 Olympiada Lympion
O Kormakitis 12 : 30 ENAD
Amathous 12 : 30 Elia Lythrodonta
APEP 12 : 30 Ethnikos Assias
Halkanoras 12 : 30 Omonia 29is Maiou
Ormideia 12 : 30 MEAP Nisou
Iraklis Yerolakkou 12 : 30 Oroklini / Troulloi

Cyprus – First Division Women

Geroskipou 12 : 30 AEL Champions
Ermis Apollon 12 : 30 Karmiótissa Chrysomiliá
Nea Salamis 12 : 30 Lefkothea
Apollon Limassol 12 : 30 Omonia Nicosia

Czech Republic – Czech Liga

Zbrojovka Brno 14 : 00 Baník Ostrava
Mladá Boleslav 14 : 00 Slovácko
Zlín 14 : 00 Teplice
Karviná 14 : 00 Pardubice
Viktoria Plzen 16 : 00 Slavia Praha

Egypt – Second League

ZED 12 : 30 El Seka El Hadid
Suez 12 : 30 Tersana
Al Merreikh 12 : 30 Petrojet
Sers Elyan 12 : 30 El Qanah
El Zarqa 12 : 30 Porto Suez
Gomhoreyat Shepin 12 : 30 Nogoom
El Dakhleya 12 : 30 Coca-Cola
Al Nasr 12 : 30 Tanta

El Salvador – Primera Division

Águila Isidro Metapán
Jocoro Alianza
Atlético Marte Sonsonate
Santa Tecla Chalatenango
Once Deportivo Municipal Limeño
Firpo FAS

El Salvador – Reserve League

Atlético Marte U20 16 : 30 Sonsonate U20
Luis Ángel Firpo U20 17 : 00 Alianza U20
Once Deportivo U20 18 : 00 Municipal Limeño U20
Chalatenango U20 19 : 00 Águila U20
Santa Tecla U20 20 : 00 Isidro Metapán U20
FAS U20 20 : 30 Jocoro U20

England – Non League Div One

Cambridge City PSTP Felixstowe & Walton Utd

England – League Cup

Stoke City 17 : 30 Tottenham Hotspur
Everton 20 : 00 Manchester United

Ethiopia – Premier League

Kedus Giorgis 07 : 00 Awassa Kenema
Ethiopia Bunna 12 : 00 Dire Dawa Kenema

Germany – 3. Liga

Meppen 16 : 00 Türkgücü München

Germany – Regionalliga

Mainz 05 II 14 : 00 FC Gießen

Greece – Super League 1

Larissa 15 : 15 Lamia

Greece – Gamma Ethniki

Group 1

Didymoteicho PSTP Apollon Paralimniou
M. Alexandros Orfaniou PSTP Pandramaikos
Evosmou PSTP Aris Avato
Elpida Sapes PSTP Antheias-Aristinou
Ethnikos Sochos PSTP Doxa Neo Sidirochori
Orfeas Xanthi PSTP Nestos Chrisoupolis
Iraklis Ampelokipon PSTP Aetos Orfani
Ampelokipon Drama PSTP Anagennisi Thalassias

Group 10

Giouchtas PSTP Anagennisi Ierapetra
Aris Soudas PSTP Aris Rethymnou
Asteras Rethymnou PSTP Irodotos
Palaiochora PSTP Rethymniakos
Agios Nikolaos PSTP Damastas
Almyros Gaziou PSTP Poros
AEEK SYN.KA PSTP AE Neapolis
Platanias PSTP Atsalenios

Group 2

Thermaikos Thermis PSTP PAO Koufalion
Poseidon Nea Michaniona PSTP AS Giannitsa
Aetos Varvaras PSTP PAOK Alexandreia
Thyella Sarakinoi PSTP Edessaikos
Ethnikos Giannitsa PSTP Niki Agkathia
M. Alexandros Trikala PSTP Anagennisi Plagia
Makedonikos Neapolis PSTP Agrotikos Asteras EM

Group 3

Fikis PSTP Atromitos Palamas
Iraklis Larissa PSTP Elassona
Sellana PSTP Dias Diou
Karitsa PSTP Anagennisi Karditsas
Oikonomos PSTP Kozani
Ermis Amyntaio PSTP Aetos Makrychoriou
Makedonikos Foufas PSTP Meteora

Guatemala – Liga Nacional

Xelajú PSTP Deportivo Sanarate

Guinea – Ligue 1

Kaloum Star CI Kamsar
Wakirya ASFAG

Hungary – NB I

Újpest 17 : 00 Zalaegerszegi TE
Budafoki MTE 19 : 15 Honvéd

India – Indian Super League

Jamshedpur 14 : 00 Goa

Iran – Persian Gulf Pro League

Shahr Khodrou 12 : 15 Aluminium Arak
Paykan 12 : 50 Saipa

Iraq – Iraqi League

Erbil 11 : 00 Al Minaa Basra
Zakho 11 : 00 Alsinaat Al Kahrabaiya
Baghdad 11 : 00 Al Zawra’a
Naft 13 : 15 Naft Maysan
Al-Qasim 15 : 30 Naft Al-Janoob
Al Shorta 17 : 30 Al Karkh

Israel – Ligat ha’Al

Bnei Sakhnin 18 : 00 Hapoel Tel Aviv
Hapoel Be’er Sheva 18 : 15 Maccabi Petah Tikva

Israel – U19 Cup

Bnei Shefa-‘Amr U19 12 : 15 Gadna Tel Aviv U19

Italy – Serie C

Girone A

Olbia 11 : 30 Lecco
AlbinoLeffe 14 : 00 Piacenza
Como 14 : 00 Livorno
Juventus II 14 : 00 Renate
Pergolettese 14 : 00 Alessandria
Pistoiese 14 : 00 Novara
Pro Patria 14 : 00 Giana Erminio
Pro Sesto 14 : 00 Grosseto
Pro Vercelli 14 : 00 Pontedera
Lucchese 16 : 30 Carrarese

Girone B

Arezzo 11 : 30 Legnago Salus
Carpi 11 : 30 FeralpiSalò
Imolese 11 : 30 Cesena
Sambenedettese 11 : 30 Virtus Verona
Südtirol 11 : 30 Triestina
Mantova 14 : 00 Gubbio
Fano 16 : 30 Matelica Calcio
Fermana 16 : 30 Vis Pesaro
Calcio Padova 16 : 30 Modena
Perugia 16 : 30 Ravenna

Girone C

Trapani CANC Ternana
Avellino 14 : 00 Vibonese
Catania 14 : 00 Catanzaro
Palermo 14 : 00 Bari
Viterbese Castrense 14 : 00 Virtus Francavilla
Bisceglie 14 : 00 Teramo
Monopoli 16 : 30 Potenza Calcio
Paganese 16 : 30 Foggia
Juve Stabia 19 : 30 Casertana
Turris 19 : 30 Cavese

Italy – Serie D

Group A

Arconatese 13 : 30 PDHAE
Casale 13 : 30 Imperia
Castellanzese 13 : 30 Bra
Fossano 13 : 30 Chieri
Gozzano 13 : 30 Derthona
Lavagnese 13 : 30 Città di Varese
Legnano 13 : 30 Sestri Levante
Saluzzo 13 : 30 Borgosesia
Sanremese 13 : 30 Caronnese
Vado 13 : 30 Folgore Caratese

Group B

Brusaporto 13 : 30 Crema
Desenzano Calvina 13 : 30 Tritium
Casatese 13 : 30 Ponte San Pietro
Real Calepina 13 : 30 Nibionnoggiono
Scanzorosciate 13 : 30 Fanfulla
Franciacorta 13 : 30 Vis Nova Giussano
Villa Valle 13 : 30 Caravaggio
Virtus Ciserano Bergamo 13 : 30 Sona
Seregno 13 : 30 Breno

Group C

Trento 13 : 30 Montebelluna
Ambrosiana 13 : 30 Caldiero Terme
Arzignano Valchiampo 13 : 30 Campodarsego
Belluno 13 : 30 Luparense
Chions 13 : 30 Cartigliano
Cjarlins Muzane 13 : 30 Virtus Bolzano
Delta Porto Tolle 13 : 30 Adriese
Este 13 : 30 Manzanese
Union Clodiense 13 : 30 Union S. Giorgio-Sedico
Union Feltre 13 : 30 Mestre

Group D

Aglianese 13 : 30 Correggese
Bagnolese 13 : 30 Sasso Marconi Zola
Corticella 13 : 30 Progresso
Fiorenzuola 13 : 30 Sammaurese
Forlì 13 : 30 Real Forte Querceta
Marignanese 13 : 30 Lentigione
Prato 13 : 30 Mezzolara
Pro Livorno 13 : 30 Rimini
Seravezza 13 : 30 Ghivizzano Borgo Mozzano

Group E

Flaminia 13 : 30 Montespaccato
Città di Foligno 13 : 30 Montevarchi Calcio
Ostia Mare 13 : 30 Lornano Badesse
Pianese 13 : 30 Sporting Trestina
Sangiovannese 13 : 30 Grassina
Siena 13 : 30 Follonica Gavorrano
Sinalunghese 13 : 30 San Donato Tavarnelle
Tiferno Lerchi 13 : 30 Cannara
Trastevere 13 : 30 Scandicci

Group F

Aprilia 13 : 30 Porto Sant’Elpidio
Atletico Terme Fiuggi 13 : 30 FC Rieti
Castelfidardo Calcio 13 : 30 Tolentino
Castelnuovo Vomano 13 : 30 San Nicolò
Città di Campobasso 13 : 30 Vastogirardi
Matese 13 : 30 Vastese
Montegiorgio 13 : 30 Recanatese
Olympia Agnonese 13 : 30 Real Giulianova
Pineto 13 : 30 CynthiAlbalonga

Group G

Afragolese 13 : 30 Muravera
Carbonia 13 : 30 Latte Dolce
Cassino 13 : 30 Giugliano
Lanusei 13 : 30 Team Nuova Florida
Latina 13 : 30 Arzachena
Nuova Monterosi 13 : 30 Nocerina
Torres 13 : 30 Nola 1925
Savoia 13 : 30 Gladiator
Vis Artena 13 : 30 Insieme Formia

Group H

Picerno 13 : 30 Portici
Brindisi 13 : 30 Lavello
Casarano 13 : 30 Francavilla
Città di Fasano 13 : 30 Fidelis Andria
Gravina 13 : 30 Team Altamura
Nardò 13 : 30 Taranto
Puteolana 13 : 30 Audace Cerignola
Real Agro Aversa 13 : 30 Molfetta Calcio
Sorrento 13 : 30 Bitonto

Group I

Castrovillari 13 : 30 Biancavilla
Dattilo 13 : 30 Messina
FC Messina 13 : 30 Cittanovese
Gelbison 13 : 30 Acireale
Paternò 13 : 30 Città Di Sant’Agata
Santa Maria Cilento 13 : 30 Troina
Roccella 13 : 30 Marina di Ragusa
Rotonda 13 : 30 Licata
San Luca 13 : 30 Rende

Japan – Emperor Cup

Blaublitz Akita 10 : 00 Fukuyama City
Tokushima Vortis 10 : 00 Honda

Jordan – League

Sahab 14 : 00 Ma’an
Al Hussein 16 : 30 Al Wihdat

Jordan – 1st Division

Sama Al Sarhan 12 : 00 Al Karmal
Al Arabi 12 : 00 Ittihad Al Ramtha
Dar Al Dawaa 16 : 00 Al Yarmouk

Kenya – FKF Premier League

Bidco United 10 : 00 Nzoia Sugar
Nairobi City Stars 11 : 00 Vihiga United
Ulinzi Stars 12 : 00 Homeboyz
Western Stima 12 : 00 Kariobangi Sharks
Sofapaka CANC Zoo Kericho
Posta Rangers 12 : 15 Bandari

Kenya – Super League

Silibwet 12 : 00 Coast Stima
MCF 12 : 00 Modern Coast Rangers
Soy United 12 : 00 Talanta
Chemelil 12 : 00 Fortune Sacco
Police 12 : 00 Vihiga Bullets
Murang’a SEAL 12 : 00 APS Bomet
SoNy Sugar 12 : 00 Migori Youth
Nairobi Stima 12 : 00 Mwatate United
Shabana 12 : 00 Kisumu All Stars
Kibera Black Stars 12 : 00 Mount Kenya United

Kuwait – Premier League

Al Shabab 13 : 00 Al Arabi
Al Tadhamon 15 : 35 Al Kuwait

Malta – Premier League

Hamrun Spartans 16 : 00 Tarxien Rainbows

Malta – National Amateur League

Marsaskala 19 : 45 Zurrieq

Malta – FA Trophy

Ghajnsielem 18 : 00 Pietà Hotspurs
Xewkija Tigers 18 : 30 Fgura United
Birzebbuga 22 : 30 Siggiewi

N/C America – Concacaf Champions League

Tigres UANL 03 : 00 Los Angeles

Northern Ireland – Premiership Development League

Crusaders U20 PSTP Carrick Rangers U20
Dungannon Swifts U20 PSTP Linfield U20
Glentoran U20 PSTP Ballymena United U20
Warrenpoint Town U20 PSTP Glenavon U20

Palestine – West Bank 1st Division

Markaz Tulkarm 13 : 00 Hillal Ariha
Shabab Beit Fajjar 13 : 00 Al-Karmil
Markaz Askar 16 : 00 Al-Ahli Qalqilya

Paraguay – Division Profesional

Cerro Porteño 00 : 00 Olimpia
12 de Octubre 21 : 30 Guaireña

Peru – Segunda División

Union Huaral Juan Aurich
Sport Chavelines Juniors Alianza Atlético

Portugal – Campeonato de Portugal Prio

Group A

Águia FC Vimioso 20 : 30 Bragança

Group D

Valadares Gaia 15 : 00 Canelas 2010
Sanjoanense 15 : 00 Anadia

Group F

Torreense 15 : 00 União Almeirim

Group G

Real 14 : 00 Oriental Lisboa
Olímpico do Montijo 15 : 00 Oriental Dragon

Group H

Amora 15 : 00 Louletano
Lusitano GC Évora 15 : 00 Vitória Setúbal

Portugal – Taça de Portugal

Marítimo 11 : 00 Salgueiros
União de Leiria 16 : 00 Gil Vicente
Belenenses 19 : 00 Espinho
Nacional 20 : 00 Leixões

Portugal – Super Cup

Porto 20 : 45 Benfica

Qatar – Stars League

Al Kharitiyath 13 : 00 Al Arabi
Al Ahli 15 : 30 Qatar SC
Al Rayyan 15 : 30 Al Sadd

Réunion – Regionale 1

Saint-Pauloise 16 : 30 Saint-Pierroise

Rwanda – National Soccer League

Espoir PSTP Gasogi United
Police PSTP Mukura

Saudi Arabia – Division 1

Al-Kawkab 12 : 10 Ohod
Arar 12 : 20 Al Feiha
Al Ta’ee 12 : 25 Jeddah
Najran 12 : 35 Al Bukayriyah
Al Adalah 14 : 35 Al Jabalain

Solomon Islands – S-League

KOSSA 05 : 00 Marist Fire

South Africa – 1st Division

Jomo Cosmos 13 : 30 Pretoria Callies
Bizana Pondo Chiefs 13 : 30 Steenberg United

South Africa – Cup

Free State Stars 10 : 00 Uthongathi

Spain – Segunda B

Group 2

Barakaldo 16 : 00 Portugalete

Group 5

Atlético Madrid II 16 : 00 Getafe II

Spain – Tercera Division

Group 13

Plus Ultra 19 : 30 Atlético Pulpileño

Group 16

Calahorra II 19 : 00 UD Logroñés II

Group 17

Almudévar 16 : 00 Barbastro

Group 18

Quintanar del Rey Calvo Sotelo
Conquense 14 : 45 Azuqueca
Manchego 18 : 00 La Roda
Marchamalo 19 : 00 Torrijos
Manzanares 19 : 30 Atlético Ibañés

Group 2

Praviano 14 : 45 Gijón Industrial
Avilés Stadium 14 : 45 Navarro
Lenense 19 : 00 Llanera
Ceares 19 : 00 Mosconia

Group 3

Solares 18 : 45 Tropezón

Group 4

Durango PSTP Santurtzi

Group 6

Alzira 19 : 00 Silla
RC Catarroja 19 : 00 Acero

Group 7

Torrejón 18 : 30 Paracuellos Antamira
Real Aranjuez PSTP Móstoles CF

Group 8

Bupolsa 15 : 15 Numancia II

Group 9

Huétor Vega 18 : 00 Loja
Ciudad de Torredonjimeno 19 : 00 Mancha Real

Spain – Autonómicas

C Valenciana – Gr 1

Alqueries 19 : 00 Cabanes

C Valenciana – Gr 2

Puzol 19 : 30 Atlètico Vallbonense

C Valenciana – Gr 3

San Marcelino 19 : 30 Paiporta
Buñol 19 : 30 Barrio del Cristo

C Valenciana – Gr 4

L’Alcudia de Crespins 19 : 30 Llosa
Rayo Ibense 19 : 30 Muro

C Valenciana – Gr 6

Murada 19 : 30 Almoradí
Elda Unión 19 : 30 Benferri

Canarias – La Palma

El Cano 20 : 30 Argual
Norte 20 : 30 Mazo

Castilla LM – Gr 1

Sporting La Gineta 19 : 45 Quintanar

Extremadura – Gr 1

Moraleja 20 : 00 Cáceres

Extremadura – Gr 5

Cabeza del Buey 20 : 15 Santa Amalia

Spain – División de Honor Juvenil

Group 1

Deportivo Coruña U19 10 : 00 Ural U19
Racing Ferrol U19 11 : 00 Lugo U19
Atlético Perines U19 15 : 30 Real Oviedo U19
Celta de Vigo U19 18 : 30 Conxo Santiago U19

Group 2

Numancia U19 14 : 45 Mutilvera U19
Pamplona U19 17 : 00 UD Logroñés U19
Oyonesa U19 18 : 30 Tudelano U19

Group 3

Mallorca U19 11 : 00 San Francisco U19
El Olivar U19 14 : 45 Jàbac i Terrassa U19
Huesca U19 15 : 00 Real Zaragoza U19
Espanyol U19 16 : 00 Barcelona U19

Group 4

Santa Fe U19 11 : 00 Almería U19
San Félix U19 16 : 00 Granada U19
Maracena U19 17 : 00 Dos Hermanas SA U19

Group 5

Atlético Madrid U19 10 : 30 Los Yébenes SB U19
Burgos U19 11 : 00 Real Valladolid U19
Rayo Vallecano U19 15 : 00 Badajoz U19
Alcorcón U19 15 : 00 Móstoles U19
UD Santa Marta U19 15 : 30 Trival Valderas U19
Extremadura UD U19 16 : 00 Real Madrid U19

Group 6

RC Victoria U19 16 : 30 Marítima U19
UD San Fernando U19 21 : 00 Puertos Las Palmas U19
Arucas U19 21 : 00 Las Palmas U19

Group 7

Kelme U19 14 : 30 Atl Madrileño U19
Patacona U19 PSTP Castellón U19
Real Murcia U19 15 : 00 Albacete U19
Villarreal U19 15 : 30 Torre Levante U19
Roda U19 17 : 30 Alboraya U19

Spain – Liga Nacional Juvenil

Group 1

Celta de Vigo U19 II 11 : 00 Coruxo U19
Pontevedra U19 15 : 00 Lugo U19 II

Group 13

Marbella U19 16 : 30 Arenas de Armilla U19
La Cañada Atlético U19 17 : 00 Real Jaén U19
Granada U19 II 17 : 00 Atarfe Industrial U19
Mortadelo U19 17 : 45 Alhendín U19

Group 17

Castro U19 11 : 00 Bezana U19
Solares U19 15 : 30 Gimnástica U19
Bansander U19 II 17 : 00 Amistad Sniace U19
Cayón U19 18 : 30 Marina Sport U19 II

Group 2

Llanera U19 16 : 30 Langreo U19
Astur U19 17 : 00 Real Oviedo U19 II

Group 3

Sur U19 16 : 00 Puente Castro U19
Zamora U19 16 : 30 Peña León U19

Group 5

Logroño U19 17 : 00 Varea U19

Group 7

Gimnàstic U19 II 11 : 00 Gimnàstic Manresa U19
Sant Andreu U19 18 : 00 Barcelona U19 II

Group 8

Torre Levante U19 II 19 : 00 CF San José U19

Spain – Primera Nacional Femenina

Tres Cantos Fuensalida

Switzerland – Super League

Luzern 17 : 15 Basel
Servette 17 : 15 Vaduz
Lugano 19 : 30 Lausanne Sport
Zürich 19 : 30 Sion

Tahiti – Ligue 1

Olympic Mahina PSTP Pirae
AS Pueu PSTP Vénus
Arue PSTP AS Jeunes Tahitiens
Tefana PSTP Dragon

Tanzania – Ligi kuu Bara

JKT Tanzania 11 : 00 KMC
Ihefu 13 : 00 Young Africans
Mtibwa Sugar 13 : 00 Dodoma Jiji

Thailand – Thai League 3

BKK-Perimeter

Thonburi United 08 : 30 Welfare Royal Air Force
Grakcu Sai Mai United 08 : 30 Chamchuri United
Kasem Bundit University 08 : 30 Army
Samut Prakan 08 : 30 Inter Bangkok
North Bangkok University 09 : 00 Prime Bangkok
Nonthaburi 11 : 00 Bangkok
Muangnont 11 : 30 Siam

East

Banbueng 08 : 30 Kabin United
Pattaya Discovery 08 : 30 ACDC
Royal Thai Fleet 08 : 30 Cha Choeng Sao
Chanthaburi 10 : 00 Rayong United
Sa Kaeo City 10 : 00 Kohkwang
Bankhai United 11 : 00 Marines Eureka

North

Nan 08 : 30 Uttaradit
See Kwae 08 : 30 Wat Bot City
Maejo United 09 : 00 Northern Tak United
Phitsanulok 09 : 00 Kamphaeng Phet
Lamphun Warrior 11 : 00 Chiangrai

North East

Chaiyaphum United 08 : 30 Mahasarakham United
Sakon Nakhon 08 : 30 Yasothon
Khonkaen Mordindang 09 : 00 Huai Thalaeng United
Surin 09 : 00 Muang Loei United
Udon United 09 : 00 Surin Sugar

South

Phattalung 08 : 30 Satun United
Nakhon Si United 09 : 00 Songkhla
Nara United 09 : 00 Jalor City
Surat Thani City 09 : 00 Krabi
Trang 11 : 00 Pattani
Patong City 11 : 00 Surat Thani FC

West

Pathum Thani University 08 : 30 Raj Pracha
Kanchanaburi 08 : 30 Hua Hin City
Bang Pa-in 08 : 30 Kanjanapat Group
IPE Samut Sakhon 08 : 30 Muangkan United
Saraburi United 09 : 00 Samut Songkhram
Ang Thong 09 : 00 Assumption United

Tunisia – Ligue 1

Rejiche PSTP Ben Guerdane
Etoile du Sahel PSTP CS Sfaxien
Tataouine PSTP Bizertin
Club Africain PSTP Métlaoui
Olympique Béja PSTP Soliman
Stade Tunisien PSTP Monastir
Kairouan PSTP ES Tunis
Olympique Béja 13 : 00 Kairouan

Turkey – Süper Lig

BB Erzurumspor 13 : 00 Denizlispor
Alanyaspor 13 : 00 Yeni Malatyaspor
Kasımpaşa 16 : 00 Gaziantep FK
Fenerbahçe 16 : 00 Istanbul Basaksehir

Turkey – 1. Lig

Adanaspor 13 : 00 Menemenspor

Turkey – 2. Lig

Beyaz

Ergene Velimeşespor 10 : 00 Kahramanmaraşspor
Afjet Afyonspor 10 : 00 Şanlıurfaspor
Sarıyer 10 : 00 Gümüşhanespor
Çorum FK 10 : 00 Hacettepe
Niğde Anadolu 10 : 00 24 Erzincanspor
İnegölspor 10 : 00 Hekimoğlu Trabzon
Manisa FK 10 : 00 Zonguldak Kömürspor
Ankara Demirspor 10 : 00 Amed
Kocaelispor 10 : 00 Uşak Spor

Kırmızı

Kastamonuspor 10 : 00 Kırklarelispor
1922 Konyaspor 10 : 00 Tarsus İdman Yurdu
Etimesgut Belediyespor 10 : 00 Vanspor FK
Serik Belediyespor 10 : 00 Karacabey Belediyespor
Kardemir Karabükspor 10 : 00 Sakaryaspor
Sivas Belediyespor 10 : 00 Eyüpspor
Turgutluspor 10 : 00 Pazarspor
Pendikspor 10 : 00 Mamak
Elazığspor 10 : 00 Kırşehir Belediyespor
Bayburt ÖİS 10 : 00 Bodrumspor

Turkey – 3. Lig

Kozan Spor FK 10 : 00 Bayrampaşaspor
Bergama Belediyespor 10 : 00 Düzcespor
1954 Kelkit Belediyespor 10 : 00 Sultanbeyli Belediyespor
Modafen 10 : 00 Kestelspor
Muğlaspor 10 : 00 Karaköprü Belediyespor
68 Aksaray Belediyespor 10 : 00 52 Orduspor
Kırıkkale Büyük Anadolu 10 : 00 Bursa Yıldırımspor
Adıyaman 1954 10 : 00 Siirt İl Özel İdaresi