22 October 2020

0
94

Europe – UEFA Europa League

Young Boys 17 : 55 Roma
CSKA Sofia 17 : 55 CFR Cluj
Dundalk 17 : 55 Molde
Rapid Wien 17 : 55 Arsenal
Bayer Leverkusen 17 : 55 Nice
Hapoel Be’er Sheva 17 : 55 Slavia Praha
Standard Liège 17 : 55 Rangers
Lech Poznań 17 : 55 Benfica
PSV 17 : 55 Granada
PAOK 17 : 55 Omonia Nicosia
Napoli 17 : 55 AZ
Rijeka 17 : 55 Real Sociedad
Sporting Braga 20 : 00 AEK Athens
Leicester City 20 : 00 Zorya
Sparta Praha 20 : 00 Lille
Celtic 20 : 00 Milan
Maccabi Tel Aviv 20 : 00 Qarabag
Villarreal 20 : 00 Sivasspor
Tottenham Hotspur 20 : 00 LASK
Ludogorets 20 : 00 Antwerp
Dinamo Zagreb 20 : 00 Feyenoord
Wolfsberger AC 20 : 00 CSKA Moscow
Hoffenheim 20 : 00 Crvena Zvezda
Slovan Liberec 20 : 00 Gent

South America – CONMEBOL Libertadores

Racing Club 23 : 15 Estudiantes de Mérida
Nacional 23 : 15 Alianza Lima
Flamengo 01 : 30 Junior
Independiente Valle 01 : 30 Barcelona
Bolívar 01 : 30 Club Guaraní
Palmeiras 01 : 30 Tigre

World – Friendlies

Ethiopia 14 : 00 Zambia

Asia – AFC U19 Championship

Qatar U19 PSTP Tajikistan U19
Malaysia U19 PSTP Yemen U19

Australia – Tasmania Southern Championship

New Town Eagles 04 : 30 BeachSide

Austria – Landesliga

St. Margarethen / Bur 19 : 00 Ritzing

Austria – Jugendliga U18

Admira U18 15 : 00 LASK Juniors OÖ U18

Austria – Jugendliga U15

Admira U15 13 : 00 LASK Juniors OÖ U15

Azerbaijan – Birinci Dasta

Sabah II 10 : 00 Zaqatala
Neftçi II 11 : 00 MOIK

Bahrain – Play-offs 1/2

Busaiteen 16 : 00 Bahrain SC

Belarus – Premier League

Dinamo Brest 15 : 00 Slutsk

Bhutan – Premier League

Paro United 12 : 00 Ugyen Academy

Brazil – Serie A

Vasco da Gama 01 : 30 Corinthians

Brazil – Serie B

Sampaio Corrêa 23 : 00 AD Confiança
Cuiabá 23 : 00 Paraná

Brazil – Serie D

Bahia de Feira 23 : 00 Gama
Baré 23 : 00 Juventude MA
América RN 00 : 00 Atlético Cajazeirense
Campinense 00 : 00 Globo
Joinville 00 : 00 São Caetano
Fast Clube 01 : 00 Atlético Acreano
Potiguar Mossoró 19 : 00 Itabaiana
Vitória ES 19 : 00 Goiânia
Portuguesa RJ 19 : 00 Cascavel
Novorizontino 19 : 00 Caxias
Moto Club MA 19 : 30 Santos AP
Afogados 19 : 30 Guarany de Sobral
Nacional PR 19 : 30 Mirassol
CEOV Operário 20 : 00 Águia Negra
Marcílio Dias 21 : 00 São Luiz
Rio Branco 22 : 00 Bragantino PA
Goianésia 22 : 00 Real Noroeste

Brazil – State Leagues

Cearense 1

Fortaleza 01 : 30 Ceará

Mineiro 2

Serranense 23 : 00 CAP Uberlândia

Brazil – Brasileiro de Aspirantes

Ceará U23 19 : 00 RB Bragantino U23
Paysandu U23 19 : 00 Santa Cruz U23
Grêmio U23 19 : 00 Paraná U23
Santos U23 19 : 00 CRB U23
Juventude U23 19 : 00 Vila Nova U23
Corinthians U23 19 : 00 Avaí U23

Brazil – Copa do Brasil U20

Moto Club MA U20 19 : 00 Vasco da Gama U20

Brazil – Paulista Women

Palmeiras 19 : 00 AERP
RB Bragantino 19 : 00 Ferroviária

Bulgaria – Cup

Chernomorets Balchik 13 : 00 Septemvri Sofia
Nadezhda Dobroslavtsi 13 : 00 Botev Vratsa
Oborishte 13 : 00 Botev Plovdiv
Sozopol 13 : 00 Etar

Cambodia – Hun Sen Cup

Prey Veng 12 : 00 Visakha

China PR – CSL

9th-16th Place Play-offs

Shijiazhuang Ever Bright 08 : 30 Dalian Pro

Quarter-finals

Beijing Guoan 12 : 35 Shandong Luneng

Colombia – Copa Colombia

La Equidad 00 : 00 Cúcuta Deportivo
Boyacá Chicó 02 : 00 Real San Andrés
Envigado 02 : 00 Once Caldas

Colombia – Liga Femenina

Fortaleza 20 : 00 Llaneros

Costa Rica – Liga de Ascenso

Escazuceña 03 : 00 Cofutpa

Denmark – 1st Division

Silkeborg 17 : 00 Viborg

Denmark – Denmark Series

Kolding B 18 : 00 Viby

Egypt – Cup

Al Ittihad 19 : 00 Al Mokawloon

England – Women’s National League – Premier Division

Cardiff City PSTP Keynsham Town

England – Women’s National League – Division One

Bolton Wanderers PSTP Chorley

Estonia – Esiliiga A

Pärnu 17 : 00 Vaprus

Estonia – II Liiga

Tartu Welco II 17 : 00 FCI Tallinn

Europe – UEFA U17 Championship

Italy U17 PSTP Albania U17
Romania U17 PSTP Slovenia U17

Europe – UEFA Women’s Championship

Greece 15 : 30 Montenegro
Wales 16 : 30 Faroe Islands
Sweden 17 : 45 Latvia

Finland – Veikkausliiga

HIFK 16 : 00 RoPS
Honka 16 : 30 Lahti
Inter Turku 16 : 30 TPS
Mariehamn 16 : 30 HJK
KuPS 16 : 30 Haka
SJK 16 : 30 Ilves

France – National 2

Angoulême 18 : 30 Romorantin

Germany – Oberliga

Kray 18 : 00 FC Bocholt
Union Nettetal 18 : 30 Schonnebeck
Teutonia St.Tönis PSTP Monheim
FSV Duisburg 19 : 00 Düsseldorf West

Germany – U17 Bundesliga

Werder Bremen U17 10 : 00 RB Leipzig U17

Honduras – Liga Nacional

Real de Minas 00 : 00 Real Sociedad
Olimpia 02 : 00 Real España
Platense 22 : 00 Vida

Iceland – Úrvalsdeild

Stjarnan PSTP KR

Indonesia – Liga 1

Bhayangkara PSTP Arema
Persela PSTP Persik Kediri
Persipura PSTP Persija

Italy – Serie C

Girone A

Pro Patria 14 : 00 Lucchese
Como 16 : 30 Pergolettese

Girone C

Juve Stabia 19 : 45 Cavese
Foggia 19 : 45 Avellino

Jordan – League

Shabab Al Ordon 16 : 00 Sahab

Kazakhstan – Premier League

Ordabasy 09 : 00 Zhetysu
Kaisar 09 : 00 Shakhter Karagandy
Astana 12 : 00 Tobol
Kairat 14 : 00 Kaspiy

Kazakhstan – 1. Division

Arys 06 : 00 Ekibastuz
SDYuShOR 8 06 : 00 Bulat
Altay 09 : 00 Baykonur
Atyrau 10 : 00 Akademiya Ontustik
Akzhayik 10 : 00 Sport Academy Kairat
Aktobe 12 : 00 Kyran

Malta – Challenge League

Vittoriosa Stars 16 : 00 Zebbug Rangers
Pietà Hotspurs PSTP Marsa

Mauritania – Premier League

JAHE 18 : 00 Kaédi
Sahel 20 : 40 Garde Nationale

Mexico – Liga de Expansión MX

Tlaxcala 23 : 00 Cimarrones de Sonora
Leones Negros UdeG 01 : 05 Cancún
Dorados 03 : 05 Tapatío

Mexico – Liga Premier Serie A

Cafetaleros Chiapas II 22 : 00 Zitacuaro

Mexico – Copa MX

Tijuana 03 : 06 Monterrey

N/C America – Concacaf League

Independiente 01 : 00 Antigua GFC

Netherlands – Eerste Klasse

Zondag A

LSVV PSTP ROAC

Zondag B

Rood-Wit Willebrord PSTP VUC

Zondag E

Winterswijk PSTP TVC ’28
Heino PSTP Tubantia

Russia – PFL

Group 1

Krasnodar III Tuapse

Group 2

Zenit Irkutsk Chita

Russia – III Division

Amkar Perm Tobol Kurgan

Russia – Youth Championship

Chertanovo U19 11 : 00 Sochi U19

Saudi Arabia – Pro League

Abha 13 : 40 Al Hilal
Al Taawon 16 : 05 Al Nassr
Al Ahli 17 : 55 Al Wahda

Slovenia – Cup

NŠ Drava 13 : 00 Mura

Spain – Segunda División

Leganes 15 : 30 Real Zaragoza
Mallorca 18 : 00 Albacete
Real Oviedo 18 : 00 Rayo Vallecano
Málaga 20 : 30 Sporting Gijón

Spain – Copa Federacion

Las Rozas 11 : 00 Tenisca
Leioa 18 : 00 Langreo
Platges Calvià 18 : 30 Mar Menor
Llagostera 19 : 00 Gimnàstic Tarragona

Sweden – Superettan

Jönköpings Södra 18 : 00 GAIS
Brage 18 : 00 Ljungskile

Tanzania – Ligi kuu Bara

Tanzania Prisons 14 : 00 Simba
Young Africans 17 : 00 Polisi Tanzania

Turkey – 1. Lig

Tuzlaspor 11 : 30 Ankaraspor
İstanbulspor 14 : 00 Akhisarspor
Menemenspor 17 : 00 Bursaspor

Turkey – Cup

Erbaaspor 11 : 00 Yozgatspor 1959
Ağrı 1970 11 : 00 52 Orduspor
Tepecikspor 11 : 30 1877 Alemdağspor
Karaköprü Belediyespor 11 : 30 Osmaniyespor
Belediye Derincespor 13 : 00 Çankaya FK
Bucaspor 1928 17 : 00 Somaspor

United Arab Emirates – Arabian Gulf League

Hatta 15 : 15 Al Wasl
Fujairah 15 : 15 Bani Yas
Sharjah 18 : 00 Al Wahda

USA – MLS

Colorado Rapids PSTP Sporting KC

USA – USL League One

Tormenta 00 : 00 New England II
Forward Madison 01 : 00 North Texas

Uzbekistan – Super League

Mash’al 12 : 00 Kokand-1912
Bunyodkor 14 : 00 Andijan

Venezuela – Primera División

Carabobo 01 : 00 Atlético Venezuela

Vietnam – Women’s National League

GT Thai Nguyen PSTP Ho Chi Minh City II
Hồ Chí Minh City PSTP PP Hà Nam
TKS Viet Nam PSTP Hà Nội
Hà Nội II PSTP Son La