Home Football Fixtures 22 November 2020

22 November 2020

0
27

England – Premier League

Fulham 12 : 00 Everton
Sheffield United 14 : 00 West Ham United
Leeds United 16 : 30 Arsenal
Liverpool 19 : 15 Leicester City

France – Ligue 1

Nantes 12 : 00 Metz
Dijon 14 : 00 Lens
Montpellier 14 : 00 Strasbourg
Reims 14 : 00 Nîmes
Angers SCO 16 : 00 Olympique Lyonnais
Lille 20 : 00 Lorient

Germany – Bundesliga

Freiburg 14 : 30 Mainz 05
Köln 17 : 00 Union Berlin

Italy – Serie A

Fiorentina 11 : 30 Benevento
Internazionale 14 : 00 Torino
Roma 14 : 00 Parma
Sampdoria 14 : 00 Bologna
Hellas Verona 14 : 00 Sassuolo
Udinese 17 : 00 Genoa
Napoli 19 : 45 Milan

Netherlands – Eredivisie

Ajax 11 : 15 Heracles
Sparta Rotterdam 13 : 30 ADO Den Haag
Fortuna Sittard 13 : 30 Feyenoord
Twente 15 : 45 PSV
RKC Waalwijk 15 : 45 Heerenveen
AZ 19 : 00 Emmen

Scotland – Premiership

Rangers 12 : 00 Aberdeen

Spain – La Liga

Eibar 13 : 00 Getafe
Cádiz 15 : 15 Real Sociedad
Granada 17 : 30 Real Valladolid
Deportivo Alavés 20 : 00 Valencia

Albania – 1st Division

Flamurtari 13 : 00 Besa Kavajë

Albania – 2nd Division

Group A

Tërbuni Pukë CANC Spartaku Tiranë
Bulqiza 13 : 00 Ada Velipojë
Sopoti Librazhd 13 : 00 Gramshi
Mirdita 13 : 00 Shkumbini Peqin
Klosi 13 : 00 Shënkolli
Tërbuni Pukë 13 : 00 Valbona
Luzi 2008 13 : 00 Iliria Fushë-Krujë

Group B

Këlcyra 13 : 00 Butrinti Sarandë

Andorra – 1a Divisió

FC Santa Coloma 11 : 00 Engordany
Inter Club d’Escaldes 13 : 00 Sant Julià
Carroi 15 : 00 Penya Encarnada
Atlètic Club d’Escaldes 17 : 00 UE Santa Coloma

Andorra – 2a Divisió

Ranger’s PSTP Ordino
Jenlai PSTP Engordany II
UE Santa Coloma II PSTP Encamp

Argentina – Liga Profesional Argentina

Independiente 00 : 30 Central Córdoba SdE
Estudiantes 20 : 10 Aldosivi
Patronato 22 : 20 Gimnasia La Plata

Armenia – Premier League

Shirak 10 : 30 Urartu

Armenia – First League

Sevan 10 : 30 Pyunik II

Armenia – Cup

Lori 10 : 30 BKMA

Asia – AFC Champions League

Suwon Bluewings 10 : 00 Guangzhou Evergrande
Jeonbuk Motors 13 : 00 Shanghai SIPG

Australia – Queensland NPL

Olympic 08 : 00 Gold Coast Knights

Austria – Bundesliga

Austria Wien 13 : 30 St. Pölten
Swarovski Tirol 13 : 30 Admira
Ried 16 : 00 Rapid Wien

Austria – 2. Liga

Rapid Wien II 09 : 30 Grazer AK

Austria – Regionalliga

Ost

Admira II PSTP Wiener Viktoria

Vorarlberg

Rot-Weiß Rankweil PSTP Austria Lustenau II

Austria – Landesliga

Burgenland

Oberpetersdorf PSTP Oberwart / Rotenturm

Wien

Fach-Donaufeld PSTP Favoritner AC

Azerbaijan – Premyer Liqa

Qəbələ 10 : 00 Neftçi
Zira 12 : 00 Keşlə

Belarus – Premier League

Smolevichy-STI 11 : 00 Slavia
Neman Grodno 11 : 00 Slutsk
Gorodeya 11 : 00 Dinamo Brest
Torpedo BelAZ 11 : 00 Isloch
Minsk 11 : 00 Vitebsk
Ruh Brest 11 : 00 Shakhtyor
BATE 11 : 00 Belshina
Energetyk-BGU 11 : 00 Dinamo Minsk

Belgium – First Division A

Beerschot 12 : 30 Anderlecht
Zulte-Waregem 15 : 00 Mechelen
Sporting Charleroi 17 : 15 Gent
Genk 19 : 45 Excel Mouscron

Belgium – First Division B

Union Saint-Gilloise 15 : 00 RWDM
Westerlo 19 : 00 RFC Seraing

Belgium – First Amateur Division

Tienen PSTP Rupel Boom
URSL Visé PSTP Sint-Eloois-Winkel

Belgium – Second Amateur Division

ACFF

Ganshoren PSTP Hamoir
US Givry PSTP Waremme
Warnant PSTP Jette
Acren-Lessines PSTP Couvin-Mariembourg
Verlaine PSTP Stockay-Warfusée

VFV A

Zelzate PSTP Oudenaarde
Merelbeke PSTP Dikkelvenne
Voorwaarts Zwevezele PSTP Gullegem
Olsa Brakel PSTP KRC Gent
Westhoek PSTP Toekomst Menen
Sparta Petegem PSTP RFC Wetteren

VFV B

Pepingen-Halle PSTP Sporting Hasselt
Diegem Sport PSTP Spouwen-Mopertingen
Eendracht Aalst PSTP Hoogstraten

Belgium – Third Amateur Division

ACFF A

Stockel PSTP Ostiches
Binche PSTP Braine
Gosselies Sports PSTP PAC Buzet
Crossing Schaerbeek PSTP Stade Brainois

ACFF B

Herstal PSTP Gouvy
Huy PSTP Raeren-Eynatten
Aywaille PSTP Sprimont
Mormont PSTP Wanze / Bas-Oha
Jodoigne PSTP Marloie Sport

VFV A

Bambrugge PSTP Avanti
Lochristi PSTP Voorde Appelterre
Eppegem PSTP Sint-Niklase

VFV B

Eendracht Termien PSTP Nijlen

Belgium – Provincial

Antwerpen

Vosselaar PSTP Berg en Dal
Eendracht Zoersel PSTP Wezel
Bevel PSTP Oppuurs
Bornem PSTP Antonia
Rapid Leest PSTP Kalmthout

Brabant – ACFF

Stade Everois PSTP Sporting Bruxelles
BX Brussels PSTP Kosova Schaerbeek
Saint-Josse PSTP Genappe
Etterbeek PSTP Grez-Doiceau
Union Lasne-Ohain PSTP Walhain
Sportive Brainoise PSTP NSeth Berchem
Léopold PSTP Nivellois

Brabant – VFV

Bodegem Kapelle United PSTP Tervuren-Duisburg
Grimbergen PSTP Liedekerke
Aarschot PSTP Sporting Kampenhout
Melsbroek PSTP Wambeek
Bertem-Leefdaal PSTP Linden

Hainaut

Hornu PSTP RAS Monceau
Snef-Tyber PSTP Gilly
Houdeng PSTP Ransart
Belœil PSTP Excelsior Biévène
Soignies Sports PSTP Péruwelz
Antoing PSTP Morlanwelz
Montignies PSTP Le Roeulx
Molenbaix PSTP Solre-sur-Sambre

Limburg

Zepperen-Brustem PSTP Achel
Schoonbeek-Beverst PSTP Alken
Eendracht Maasmechelen PSTP Zonhoven United
Herk PSTP Helson Helchteren
Herkol PSTP Herderen-Millen

Luxembourg

Ethe Belmont PSTP Florenville
Meix-Devant-Virton PSTP RAC Saint-Mard

Namur

Fernelmont-Hemptinne PSTP Flavion-Morialmé
US Dinantaise PSTP ES de la Molignée
Biesme PSTP Malonne
Loyers PSTP Nismes
Chevetogne PSTP Grand-Leez
Andennais PSTP Spy
Wallonne Ciney PSTP Condruzien

Oost-Vlaanderen

St-Joris Sleidinge PSTP Berlare
HO Kalken PSTP Elene-Grotenberge
Ardennen PSTP Eendracht Zele
Jong Zulte PSTP Latem
Lokeren Doorslaar PSTP Drongen
Denderhoutem PSTP Excelsior Mariakerke
Munkzwalm PSTP Eendracht Aalter
Grembergen PSTP Dendermonde

West-Vlaanderen

Oostnieuwkerke PSTP Blankenberge
Racing Waregem PSTP Rumbeke
Sassport Boezinge PSTP Lauwe
SC Zonnebeke PSTP Sparta Heestert

Belgium – Super League

White Star Woluwe 14 : 00 Anderlecht

Belgium – Second Division Women

Olympic Charleroi PSTP Heist

Bermuda – Premier League

Somerset Trojans 19 : 00 Pembroke Hamilton Club
Devonshire Cougars 19 : 00 Robin Hood
Dandy Town Hornets 19 : 00 St. George’s Colts
North Village Rams 19 : 00 SBRC

Bolivia – Nacional B

Satélite Norte Ferroviario
Escuela Enrique Happ 19 : 00 Cochabamba FC
Real Tomayapo 19 : 00 García Ágreda
Quebracho Villa Montes 19 : 00 CA Bermejo

Brazil – Serie A

Goiás 00 : 00 Palmeiras
São Paulo 19 : 00 Vasco da Gama
Ceará 19 : 00 Atlético Mineiro
Internacional 21 : 15 Fluminense
Botafogo 21 : 15 Fortaleza

Brazil – Serie C

EC São José 18 : 00 Londrina
Volta Redonda 18 : 00 São Bento
Paysandu 21 : 00 Ferroviário

Brazil – Serie D

Atlético Alagoinhas 23 : 30 Caldense
América RN 18 : 00 Floresta
Guarany de Sobral 18 : 30 Globo
Sinop 19 : 00 Moto Club MA
Atlético Cajazeirense 19 : 00 Salgueiro
Itabaiana 19 : 00 Central
Goianésia 19 : 00 CEOV Operário
Villa Nova 19 : 00 Bahia de Feira
Cascavel 19 : 00 Bangu
Rio Branco 21 : 00 Fast Clube
Mirassol 22 : 00 Cabofriense

Brazil – Baiano 2

Colo Colo 18 : 00 Barcelona BA
UNIRB 18 : 00 Teixeira de Freitas
Jequié 18 : 00 ABPN Canaã

Brazil – Catarinense 2

Internacional SC 19 : 00 NEC
Hercílio Luz 21 : 00 Fluminense SC

Brazil – Goiano 2

Jataiense 18 : 30 Itumbiara
Inhumas 19 : 00 Rio Verde GO

Brazil – Pernambucano 2

Porto 18 : 00 Ipojuca
Centro Limoeirense 18 : 00 Timbaúba
1.º de Maio 18 : 00 Sete de Setembro PE
Pesqueira 18 : 00 Ypiranga PE
Íbis 18 : 00 Cabense
Ferroviário do Cabo 18 : 00 América PE

Brazil – Sergipano 2

Barra SE 18 : 15 Socorro SC
Aracaju 18 : 15 Socorrense
Estanciano 18 : 15 Olímpico SE
Sete de Junho 18 : 15 Boquinhense

Brazil – Copa Paulista

Rio Preto 18 : 00 Botafogo SP B
Osasco Audax 18 : 00 XV de Piracicaba
Primavera SP 18 : 00 Inter de Limeira
Juventus 18 : 00 Ponte Preta B
Nacional SP 18 : 00 Portuguesa
Guarani B 18 : 00 Água Santa
Comercial 20 : 00 Atibaia
Velo Clube 20 : 00 Ferroviária

Brazil – Copa Gaúcha

Nova Prata 14 : 00 Marau
Santa Cruz RS 18 : 00 Novo Horizonte RS

Brazil – CBF Brasileiro U20

Bahia U20 18 : 00 Atlético Mineiro U20
Flamengo U20 18 : 00 Chapecoense U20
Goiás U20 18 : 00 Botafogo U20
Grêmio U20 18 : 00 Ceará U20
Internacional U20 18 : 00 Vasco da Gama U20
Palmeiras U20 18 : 00 Fluminense U20
Vitória U20 18 : 00 América Mineiro U20
Santos U20 19 : 00 São Paulo U20

Brazil – Brasileiro U17

Athletico PR U17 18 : 00 Grêmio U17
São Paulo U17 18 : 00 Corinthians U17

Brazil – Brasileiro Feminino A2

Sport Recife 18 : 00 Ceará
Foz Cataratas 18 : 00 Botafogo
Tiradentes 18 : 00 América Mineiro
Real Brasília 18 : 00 3B da Amazônia
Real Ariquemes 18 : 00 Napoli

Brazil – Paulista Women

Taubaté 14 : 00 Ferroviária

Brazil – Pernambucano Women

Íbis PSTP Sport Recife
Ferroviário Bezerros 18 : 00 Náutico

Bulgaria – First League

Cherno More 10 : 30 Botev Vratsa
Beroe 13 : 00 Montana
Lokomotiv Plovdiv 15 : 30 CSKA 1948 Sofia

Bulgaria – Third League

North-East

Spartak Varna 12 : 00 Ustrem Donchevo
Chernolomets 1919 12 : 00 Kubrat
Topoli CANC Benkovski Byala
Ludogorets III 12 : 00 Botev Novi Pazar

North-West

Bdin 12 : 30 Tryavna
Spartak Pleven 12 : 30 OFK Levski
Sevlievo 12 : 30 Parva atomna
Etar VT II 12 : 30 Akademik Svishtov
Lokomotiv Dryanovo 12 : 30 Levski Lom
Vihar Slavyanovo 12 : 30 Pavlikeni
Yantra Polski Trambesh 12 : 30 Partizan
Lokomotiv Mezdra 12 : 30 Botev Vratsa II
Peshtera Galata 12 : 30 Drenovets

South-East

Levski Karlovo 12 : 30 Chernomorets Burgas
Rodopa Smolyan 12 : 30 Izvor Gorski izvor

Burkina Faso – 1ère Division

Royal 15 : 30 Vitesse
Etoile Filante 15 : 30 ASEC-K
Salitas 17 : 45 Rahimo

Burundi – Ligue A

Inter Star 11 : 30 Dynamik
Bumamuru 13 : 00 Athlético Olympic
Musongati 13 : 00 Le Messager Ngozi
Bujumbura City 14 : 00 Kayanza United

Cameroon – Elite ONE

Union Douala Yafoot
APEJES Academy Les Astres
PWD Stade Renard
Fortuna Mfou Fovu Club
Tonnerre UMS de Loum
Eding Sport Djiko
Canon Colombe
Avion Academy Bamboutos
New Star Panthère
Cotonsport Dragon de Yaoundé

Cayman Islands – CIFA Premier League

Elite 22 : 00 Latinos
Scholars International 22 : 00 George Town
Bodden Town 22 : 00 Academy

Chile – Primera División

Palestino 13 : 30 La Serena
Everton 22 : 15 Universidad de Chile

China PR – Play-offs 1/2

Wuhan Zall 11 : 35 Zhejiang Greentown

Chinese Taipei – Taiwan Football Premier League

Taichung Futuro 08 : 00 Taipei Red Lions
NTUPES 08 : 00 Taipower
Hang Yuen 08 : 00 Tainan City
Ming Chuan University 08 : 00 Tatung

Colombia – Primera A

América de Cali 01 : 00 Atlético Nacional

Colombia – Primera B

Leones 19 : 00 Valledupar
Deportes Quindío 21 : 00 Atlético Huila

Congo DR – Ligue 1

Vita Club 14 : 30 Motema Pembe
Blessing 14 : 30 Simba
TP Mazembe 14 : 30 Saint Eloi Lupopo

Costa Rica – Primera División

Herediano 17 : 00 Deportivo Saprissa

Croatia – 2. HNL

Croatia Zmijavci 12 : 30 Dubrava Zagreb
Orijent 1919 12 : 30 Cibalia
Osijek II 12 : 30 Solin

Croatia – 3. HNL

Center

Gaj 10 : 00 Segesta Sisak
Trnje 10 : 00 Zagorec

East

Kutjevo 12 : 30 Belišće

South

Urania Baška Voda 12 : 30 Hrvatski vitez
Neretvanac Opuzen 12 : 30 Primorac Biograd
Kamen Ivanbegovina 12 : 30 Jadran LP

Croatia – 1. HNL Juniori

Hrv Dragovoljac U19 13 : 00 Dugopolje U19

Croatia – First League Women

Osijek Marjan
Viktorija Agram
Donat Neretva
Dinamo Maksimir Split

Cyprus – 1. Division

Nea Salamis 14 : 00 Omonia Nicosia
AEL 16 : 00 Anorthosis
AEK Larnaca 18 : 00 Apollon

Cyprus – 2. Division

Omonia Psevda PSTP EN THOI Lakatamia

Cyprus – 3. Division

Ethnikos Assias PSTP O Kormakitis
Oroklini / Troulloi PSTP Amathous
Omonia 29is Maiou PSTP Elpida Astromeritis

Cyprus – First Division Women

Nea Salamis 09 : 00 Ermis Apollon
Apollon Limassol 09 : 00 Geroskipou
Lefkothea 09 : 00 AEL Champions
Ethnikos Achna CANC Karmiótissa Chrysomiliá

Czech Republic – Czech Liga

Zbrojovka Brno 13 : 00 Příbram
Baník Ostrava 13 : 00 Slovácko
Zlín 15 : 00 Viktoria Plzen
Sparta Praha 17 : 30 České Budějovice

Czech Republic – FNL

Viktoria Žižkov 09 : 15 Líšeň
Vlašim 12 : 30 Dukla Praha

Czech Republic – 3. liga

ČFL A

Admira Praha PSTP Sparta Praha II
Viktoria Plzeň II PSTP Slavia Praha II
Rakovník PSTP Písek

ČFL B

Chlumec nad Cidlinou PSTP Slovan Liberec II
Pardubice II PSTP Mladá Boleslav II
Sokol Zápy PSTP Teplice II
Sokol Brozany PSTP Jablonec II

Czech Republic – 4. liga

Division A

Slavoj Mýto PSTP Sokol Lom

Division C

Kolín PSTP Čáslav
Dvůr Králové PSTP Sparta Kutná Hora
Sokol Libiš PSTP Benátky nad Jizerou
Hlinsko PSTP Trutnov
Kosmonosy PSTP Vysoké Mýto
Náchod PSTP Poříčany

Denmark – Superliga

OB 13 : 00 SønderjyskE
AaB 13 : 00 Nordsjælland
AGF 15 : 00 Midtjylland
Vejle 17 : 00 Brøndby

Denmark – 1st Division

Fremad Amager 12 : 00 HB Køge
Esbjerg 14 : 00 Skive

Denmark – 2nd Division

Group 1

Holstebro 12 : 00 Sydvest

Group 2

Avarta 12 : 00 Skovshoved
Slagelse B&I 12 : 00 AB Tårnby

Denmark – 1st Division Women

Varde PSTP Romalt

Dominican Republic – Liga Mayor

Delfines Del Este 20 : 00 Cibao

Ecuador – Liga Pro

Guayaquil City 01 : 30 LDU Quito
Olmedo 18 : 15 El Nacional
Deportivo Cuenca 20 : 30 Aucas

Ecuador – Segunda Categoria

La Unión Cumbayá
CD Universitario Alianza
Guayaquil La Paz
Aampetra Atacames

England – Non League Premier

Worthing PSTP Cray Wanderers

England – Premier League 2 Division One

Manchester City U23 13 : 00 Chelsea U23
Manchester United U23 17 : 00 Tottenham Hotspur U23

England – Professional Development League

Crewe Alexandra U23 13 : 00 Hull City U23

England – Women’s Championship

Charlton Athletic 14 : 00 Sheffield United
Coventry United 14 : 00 Blackburn Rovers

Estonia – Meistriliiga

Championship Round

Nõmme Kalju 11 : 00 Flora
FCI Levadia 13 : 00 Paide

Middle Play-offs Group

Tammeka 10 : 00 Tulevik

Estonia – Esiliiga B

JK Tabasalu 11 : 00 Tallinna Kalev II

Estonia – II Liiga

Vaprus II 11 : 00 Flora III

Estonia – Women’s Play-offs 1/2

Tammeka 14 : 00 Tabasalu

Fiji – FA Cup

Suva 01 : 00 Navua
Labasa 03 : 00 Rewa

France – National 3

Grand-Est

Prix-lès-Mézières PSTP Saint-Louis Neuweg
Nancy II PSTP Sarre Union
Strasbourg II PSTP Raon l’Etape

Pays de la Loire

Sautron PSTP St-Philbert Gd Lieu

France – Championnat National U19

Group A

Amiens U19 PSTP Caen U19
Evreux U19 PSTP PSG U19
Le Havre U19 PSTP Chambly U19
Drancy JA U19 PSTP Feignies-Aulnoye U19
Lille U19 PSTP Montfermeil U19
Lens U19 PSTP St-Pryvé St-Hilaire U19
Orléans U19 PSTP Valenciennes U19

Group B

Pontarlier U19 PSTP Bourg-en-Bresse U19
Clermont U19 PSTP ASPTT Dijon U19
Dijon U19 PSTP Strasbourg U19
Troyes U19 PSTP Olympique Lyonnais U19
Metz U19 PSTP Auxerre AJ U19
Sochaux U19 PSTP Nancy U19
Torcy U19 PSTP Paris FC U19

Group C

Angers U19 PSTP Le Mans U19
Châteauroux U19 PSTP Concarneau U19
Nantes U19 PSTP Tours U19
Bordeaux U19 PSTP SA Mérignac U19
Brest U19 PSTP Guingamp U19
Laval U19 PSTP Stade Rennes U19
Avranches U19 PSTP USSA Vertou U19

Group D

Montpellier U19 PSTP Olympique Marseille U19
Nice U19 PSTP Saint-Etienne U19
Istres U19 PSTP Béziers U19
Monaco U19 PSTP Nîmes U19
Colomiers U19 PSTP Toulon U19
Toulouse U19 PSTP Cannes U19
Ajaccio U19 PSTP Pieve di Lota U19

France – Feminine Division 1

Paris FC 13 : 30 Bordeaux

Georgia – Erovnuli Liga

Merani Tbilisi 10 : 00 Chikhura

Georgia – Erovnuli Liga 2

Rustavi 08 : 00 Dinamo Zugdidi
Shevardeni 1906 10 : 00 Aragvi Dusheti

Georgia – Liga 3

Saburtalo II 09 : 00 Kolkheti Poti

Germany – 2. Bundesliga

Hamburger SV 12 : 30 Bochum
Erzgebirge Aue 12 : 30 Darmstadt 98
Greuther Fürth 12 : 30 Jahn Regensburg
Würzburger Kickers 12 : 30 Hannover 96

Germany – 3. Liga

Lübeck 12 : 00 Bayern München II
Unterhaching 13 : 00 Viktoria Köln
Ingolstadt 14 : 00 Magdeburg

Germany – Regionalliga

Nord

Teutonia Ottensen PSTP Hamburger SV II
Eintracht Norderstedt PSTP Phönix Lübeck
LSK Hansa PSTP Holstein Kiel II
VfB Oldenburg PSTP Havelse
Borussia Hildesheim PSTP Hannover 96 II
HSC Hannover PSTP Wolfsburg II

Nordost

Auerbach 12 : 30 BFC Dynamo
Viktoria Berlin 12 : 30 Hertha BSC II
Lichtenberg 12 : 30 Carl Zeiss Jena
Altglienicke 12 : 30 Bischofswerdaer FV

Südwest

Mainz 05 II PSTP Astoria Walldorf
Hoffenheim II PSTP Homburg

Germany – Oberliga

Baden-Württemberg

Lörrach-Brombach PSTP Stuttgarter Kickers

Bremen

Geestemünde PSTP Hastedt
Union Bremen PSTP Schwachhausen
SFL Bremerhaven PSTP Bremer SV
Leher TS PSTP Komet Arsten
Habenhauser FV PSTP Borgfeld

Hessen

SV Steinbach PSTP Rot-Weiß Walldorf
Ginsheim PSTP FC 1906 Erlensee
Eddersheim PSTP Neuhof
SV Zeilsheim PSTP Baunatal

Niedersachsen

TB Uphusen PSTP Rotenburger SV
Heeslinger SC PSTP Hagen / ​Uthlede
Eintracht Celle PSTP BW Lohne
Bersenbrück PSTP Spelle-Venhaus
VfL Oldenburg PSTP Kickers Emden
Lupo-Martini PSTP FT Braunschweig
Wolfenbüttel PSTP Gifhorn
SVG Göttingen PSTP Germania Egestorf

Nordost-Nord

Stern PSTP CFC Hertha
Tasmania Berlin PSTP Neustrelitz
Victoria Seelow PSTP Hansa Rostock II
Hertha Zehlendorf PSTP Torgelower SV Greif

Rheinland-Pfalz / Saar

Mülheim-Kärlich PSTP Hassia Bingen
Gonsenheim PSTP Kaiserslautern II
Elversberg II PSTP Mechtersheim

Schleswig-Holstein

Lübeck II PSTP Oldenburger SV
Frisia 03 Risum-Lindholm PSTP Inter Türkspor Kiel
Eichede PSTP Todesfelde
Preußen Reinfeld PSTP Pansdorf

Germany – U19 Bundesliga

Kaiserslautern U19 PSTP Eintracht Frankf U19

Germany – U17 Bundesliga

Nord / Nordost

Dynamo Dresden U17 PSTP Energie Cottbus U17

Süd / Südwest

Bayern München U17 PSTP Darmstadt 98 U17
Unterhaching U17 PSTP FSV Frankfurt U17
Augsburg U17 PSTP Stuttgart U17
Nürnberg U17 PSTP Karlsruher SC U17

Germany – Frauen Bundesliga

Bayern München 13 : 00 Bayer Leverkusen
Turbine Potsdam 13 : 00 Werder Bremen
Freiburg 13 : 00 Hoffenheim
SC Sand 13 : 00 Meppen

Germany – 2. Bundesliga Women

Nord

Turbine Potsdam II PSTP Borussia Bocholt

Süd

Bayern München II PSTP FFC 08 Niederkirchen
Hoffenheim II PSTP Saarbrücken
Würzburger Kickers PSTP Andernach

Germany – Regionalliga Women

Nord

St. Pauli PSTP Büppel
Walddörfer SV PSTP Meppen II
Henstedt-Ulzburg PSTP Jahn Delmenhorst

Südwest

Wörrstadt PSTP Fortuna Göcklingen
Bad Neuenahr PSTP Issel
Wormatia Worms PSTP Holzbach
Fidei PSTP Montabaur
Schott Mainz PSTP Bitburg

Ghana – Premier League

Berekum Chelsea 15 : 00 Asante Kotoko
Dreams 15 : 00 Medeama
King Faisal 15 : 00 Aduana Stars
Elmina Sharks 15 : 00 Liberty Professionals
Karela 15 : 00 Inter Allies

Gibraltar – Premier Division

Europa 15 : 00 Mons Calpe
Lincoln Red Imps 17 : 15 Boca Juniors

Greece – Super League 1

AEK Athens 13 : 00 Larissa
Panaitolikos 15 : 15 Aris
PAOK 17 : 30 PAS Giannina

Greece – Super League 2

Karaiskakis PSTP Ergotelis
Apollon Larissa PSTP Panachaiki
Xanthi PSTP Chania
Ionikos PSTP OF Ierapetra
Trikala PSTP Levadiakos
Doxa Dramas PSTP Diagoras

Greece – Football League

Niki Volos PSTP Ialysos
Asteras Vlachioti PSTP Rodos
Santorini 2020 PSTP Egaleo
Kalamata PSTP Episkopi
Aspropyrgos Enosis PSTP Kallithea
Apollon Pontou PSTP Kavala
Olympiakos Volos PSTP Veria
Pierikos PSTP Thesprotos
Almopos PSTP AEP Kozani
Triglia FC PSTP Panserraikos

Greece – Gamma Ethniki

Group 1

Apollon Paralimniou PSTP Orfeas Xanthi
Ethnikos Sochos PSTP Iraklis Ampelokipon
Elpida Sapes PSTP Ampelokipon Drama
Evosmou PSTP Anagennisi Thalassias
M. Alexandros Orfaniou PSTP Aetos Orfani
Didymoteicho PSTP Nestos Chrisoupolis
Pandramaikos PSTP Doxa Neo Sidirochori
Aris Avato PSTP Antheias-Aristinou

Group 10

Damastas PSTP Giouchtas
Poros PSTP Rethymniakos
AE Neapolis PSTP Irodotos
AEEK SYN.KA PSTP Atsalenios
Almyros Gaziou PSTP Aris Rethymnou
Agios Nikolaos PSTP Anagennisi Ierapetra
Palaiochora PSTP Aris Soudas
Asteras Rethymnou PSTP Platanias

Group 2

PAO Koufalion PSTP Ethnikos Giannitsa
Thyella Sarakinoi PSTP M. Alexandros Trikala
Aetos Varvaras PSTP Makedonikos Neapolis
Poseidon Nea Michaniona PSTP Agrotikos Asteras EM
Nea Kallikrateia PSTP Anagennisi Plagia
Thermaikos Thermis PSTP Niki Agkathia
AS Giannitsa PSTP PAOK Alexandreia

Group 3

Atromitos Palamas PSTP Oikonomos
Karitsa PSTP Ermis Amyntaio
Sellana PSTP Makedonikos Foufas
Iraklis Larissa PSTP Meteora
Ethnikos Neou Keramidiou PSTP Aetos Makrychoriou
Fikis PSTP Kozani
Elassona PSTP Dias Diou

Group 4

Fokikos PSTP Amvrysseas
Opountios PSTP Almyros
Diagoras Stefanovikeiou PSTP Thiseas Agria
Nea Artaki PSTP Iraklis Psachna
Dimitra Efxeinoupolis PSTP Atalanti

Group 5

Acheron Kanalaki PSTP Thyella Katsikas
Preveza PSTP Missolonghi
Asteras Kalirachis PSTP Amvrakikos Loutrou
Agios Matthaios PSTP Lefkimmi
Panagriniakos PSTP Thyella Monastirakiou
Anagennisi Artas PSTP Tilikratis
Kerkyra PSTP M. Alexandros Kastorias

Group 6

Ethnikos Piraeus PSTP Panionios
Marko PSTP Ilioupoli
Aittitos Spata PSTP Moschato
Charavgiakos PSTP Fostiras
Proodeftiki PSTP Ano Meras

Group 7

Nafplio 2017 PSTP PAO Rouf
Panarkadikos PSTP Atromitos Chiliomodi
Pangytheatikos PSTP Ermionida
Ermis Meligous PSTP Agios Ierotheos
Koronida Koiladas PSTP Aris Skalas
Kifisia PSTP Molaikos

Group 8

Aias Salamina PSTP Asteras Varis
Karavas PSTP Pythagoras Karlovasi
Keratsini PSTP Thyella Diastavroseos
Aiolikos PSTP Aetos Loutron
Mikrasiatiki PSTP Panelefsiniakos
Akratitos PSTP Pyliou

Group 9

Panegialios PSTP Ethnikos Skoulikadou
Pamisos Messini PSTP Pallixouriakos
Tsilivi PSTP Aias Gastounis
Achaiki PSTP Thyella Patras
PAO Vardas PSTP Zakynthos
Diagoras Vrachneikon PSTP Nafpaktiakos

Greece – Panelinio Protathlima

Doxa Dramas PSTP Larissa
Aris PSTP Kastoria
PAOK PSTP Trikala 2011
Elpides Karditsa PSTP Vasilissa Thrakis
Agrotikos Asteras AV PSTP Giannina
Karyatides Spartis PSTP Agia Paraskevi
Avantes Chalkida PSTP Odysseas Glyfadas
OFI PSTP Ergotelis
Feidon PSTP Neos Asteras Rethymnou
Missolonghi 2008 PSTP Olimpiada Imittou

Guatemala – Liga Nacional

Comunicaciones 00 : 00 Municipal
Antigua GFC 17 : 00 Achuapa
Malacateco 19 : 05 Guastatoya

Guatemala – Primera Division

Comunicaciones II 15 : 00 Chimaltenango
Coatepecano IB /DR 18 : 00 Suchitepéquez
Plataneros 19 : 00 Marquense

Guinea – Ligue 1

Kaloum Star Eléphant Coléah

Haiti – Ligue Haïtienne

Tempête Racing des Gônaïves
Triomphe Liancourt Capoise
Violette AC Don Bosco
Ouanaminthe Cosmopolites
Juventus Cavaly
Real du Cap América des Cayes
Arcahaie Baltimore
Rivartibonitienne Racing Club Haitien

Hong Kong – Premier League

BC Rangers 07 : 00 Happy Valley
Kitchee 09 : 30 Warriors

Hong Kong – HKFA 1st Division

Central & Western 05 : 30 Hoi King
HK Sapling 05 : 30 North District
Citizen AA 05 : 30 Wong Tai Sin
South China PSTP Hong Kong
Sham Shui Po 07 : 30 Eastern District
Wing Yee 07 : 30 Dreams Metro Gallery
Shatin 07 : 30 Yuen Long

Hungary – NB I

Újpest 13 : 30 Zalaegerszegi TE
Fehérvár 16 : 00 Diósgyőr

Hungary – NB II

Soroksár SC 12 : 00 Ajka
Szentlőrinc SE 12 : 00 Budaörs
Békéscsaba 12 : 00 Siófok
Dorogi 12 : 00 Vasas
DEAC 12 : 00 Szombathelyi Haladás
Pécsi MFC 16 : 00 Kaposvári Rákóczi
Csákvári TK 16 : 00 Debrecen
Kazincbarcika 16 : 00 Szolnoki MÁV
Nyíregyháza Spartacus 16 : 00 Szeged 2011
Győri ETO 18 : 45 Gyirmót

Hungary – NB III

Keleti

Mezőkövesd II 12 : 00 Salgótarjáni BTC
Jászberényi 12 : 00 Debrecen II
Gyöngyös 12 : 00 Tiszaújváros
Füzesgyarmati 12 : 00 Sajóbábony Vegyész
FC Hatvan 12 : 00 Kisvárda II
Tállya 12 : 00 Ceglédi
Putnok VSE 12 : 00 Tiszakécske
Sényő Carnifex 12 : 00 BSE
BVSC 12 : 00 Tiszafuredi VSE
Egri 12 : 00 Diósgyőr II

Közép

Ferencváros II 10 : 00 Kozármisleny
Újpest II 10 : 00 Körösladány
Paksi SE II 10 : 00 Taksony
Rákosmenti KSK 12 : 00 Honvéd II
Szegedi VSE 12 : 00 Vác
Dunaújváros-Pálhalma 12 : 00 Hódmezővásárhely
Dabas 12 : 00 Szekszárd
Monor 12 : 00 ESMTK
Majosi 12 : 00 Dabas-Gyón
Kecskeméti TE 15 : 00 Iváncsa

Nyugati

Fehérvár II 10 : 00 Nagyatádi
Érdi VSE 12 : 00 BKV Előre
Bicskei 12 : 00 III. Kerületi TUE
Nagykanizsa 12 : 00 Tatabánya
MTE 1904 12 : 00 Veszprém
Zalaegerszegi TE II 12 : 00 Puskás II
Komárom 12 : 00 Balatonfüredi
Gárdony 12 : 00 Szabadkikötő
Lipót Pékség 12 : 00 Pápai Perutz
Ménfőcsanak 13 : 30 SC Sopron

Hungary – Nöi NB I

Diósgyőri VTK 13 : 00 Astra Hungary

Hungary – Nöi NB II

Keleti

Szolnoki MAV 09 : 00 Vasas Kubala Akadémia
Nyiregyháza Spartacus PSTP Soroksár
Újpest PSTP Cigánd
BVSC 14 : 30 Kazincbarcika

Nyugati

Puskás 12 : 00 Nimród SE
Balatonfüredi 14 : 00 Csepel Utánpótlás

Iceland – Úrvalsdeild

KR CANC KA
ÍA CANC Breidablik
Grótta CANC FH
Víkingur Reykjavík CANC Stjarnan
HK CANC Fylkir
Valur CANC Fjölnir

India – Indian Super League

Goa 14 : 00 Bengaluru

Indonesia – Liga 1

Persipura PSTP PSM
Persela PSTP Bali United
Persija PSTP TIRA-Persikabo

Iran – Azadegan League

Rayka Babol 11 : 15 Esteghlal Mollasani
Arman Gohar 11 : 15 Pars Jam Bushehr
Gol Reyhan 11 : 30 Mes Kerman
Havadar 11 : 30 Navad Urmia
Malavan 11 : 30 Qashqai
Fajr Sepasi 11 : 30 Khooshe Talaee Saveh
Shahin Bushehr 11 : 45 Shahrdari Astara
Arvand Khorramshahr 12 : 00 Chooka Talesh
Esteghlal Khuzestan 12 : 00 Baadraan

Israel – Ligat ha’Al

Hapoel Hadera 18 : 00 Maccabi Tel Aviv
Beitar Jerusalem 18 : 45 Maccabi Netanya

Italy – Serie B

Ascoli 14 : 00 Virtus Entella
Reggina 20 : 00 Pisa

Italy – Serie C

Girone A

Pontedera 11 : 30 Pro Patria
AlbinoLeffe 14 : 00 Como
Carrarese 14 : 00 Olbia
Juventus II 14 : 00 Pistoiese
Lecco 14 : 00 Pergolettese
Lucchese 14 : 00 Giana Erminio
Pro Vercelli 14 : 00 Pro Sesto

Girone B

Triestina 13 : 00 Fermana
Matelica Calcio 14 : 00 Cesena
Modena 14 : 00 Südtirol
Arezzo 16 : 30 Fano
FeralpiSalò 16 : 30 Calcio Padova
Legnago Salus 16 : 30 Imolese
Ravenna 16 : 30 Sambenedettese
Virtus Verona 16 : 30 Mantova
Vis Pesaro 16 : 30 Carpi

Girone C

Trapani CANC Palermo
Foggia 13 : 30 Virtus Francavilla
Catania 14 : 00 Turris
Catanzaro 14 : 00 Cavese
Monopoli 14 : 00 Vibonese
Paganese 14 : 00 Bisceglie
Casertana 16 : 30 Bari
Ternana 16 : 30 Teramo

Italy – Serie D

Group A

Fossano 13 : 30 Città di Varese
Saluzzo 13 : 30 Sanremese
Sestri Levante 13 : 30 Caronnese
Vado 13 : 30 PDHAE
Arconatese PSTP PDHAE
Casale PSTP Imperia
Castellanzese PSTP Bra
Fossano PSTP Chieri
Gozzano PSTP Derthona
Lavagnese PSTP Città di Varese
Legnano PSTP Sestri Levante
Saluzzo PSTP Borgosesia
Sanremese PSTP Caronnese
Vado PSTP Folgore Caratese

Group B

Brusaporto PSTP Crema
Desenzano Calvina PSTP Tritium
Casatese PSTP Ponte San Pietro
Real Calepina PSTP Nibionnoggiono
Scanzorosciate PSTP Fanfulla
Franciacorta PSTP Vis Nova Giussano
Villa Valle PSTP Caravaggio
Virtus Ciserano Bergamo PSTP Sona
Seregno PSTP Breno

Group C

Montebelluna 13 : 30 Belluno
Trento PSTP Montebelluna
Ambrosiana PSTP Caldiero Terme
Arzignano Valchiampo PSTP Campodarsego
Belluno PSTP Luparense
Chions PSTP Cartigliano
Cjarlins Muzane PSTP Virtus Bolzano
Delta Porto Tolle PSTP Adriese
Este PSTP Manzanese
Union Clodiense PSTP Union S. Giorgio-Sedico
Union Feltre PSTP Mestre

Group D

Aglianese 13 : 30 Bagnolese
Correggese 13 : 30 Mezzolara
Aglianese PSTP Correggese
Bagnolese PSTP Sasso Marconi Zola
Corticella PSTP Progresso
Fiorenzuola PSTP Sammaurese
Forlì PSTP Real Forte Querceta
Marignanese PSTP Lentigione
Prato PSTP Mezzolara
Pro Livorno PSTP Rimini
Seravezza PSTP Ghivizzano Borgo Mozzano

Group E

Follonica Gavorrano 13 : 30 Montevarchi Calcio
Flaminia PSTP Montespaccato
Città di Foligno PSTP Montevarchi Calcio
Ostia Mare PSTP Lornano Badesse
Pianese PSTP Sporting Trestina
Sangiovannese PSTP Grassina
Siena PSTP Follonica Gavorrano
Sinalunghese PSTP San Donato Tavarnelle
Tiferno Lerchi PSTP Cannara
Trastevere PSTP Scandicci

Group F

Real Giulianova CynthiAlbalonga
San Nicolò 13 : 30 Aprilia
Vastese 13 : 30 Olympia Agnonese
Aprilia PSTP Porto Sant’Elpidio
Atletico Terme Fiuggi PSTP FC Rieti
Castelfidardo Calcio PSTP Tolentino
Castelnuovo Vomano PSTP San Nicolò
Città di Campobasso PSTP Vastogirardi
Matese PSTP Vastese
Montegiorgio PSTP Recanatese
Olympia Agnonese PSTP Real Giulianova
Pineto PSTP CynthiAlbalonga

Group G

Cassino 13 : 30 Muravera
Nola 1925 13 : 30 Nuova Monterosi
Giugliano PSTP Carbonia
Latte Dolce 13 : 30 Afragolese
Torres 13 : 30 Vis Artena
Afragolese PSTP Muravera
Carbonia PSTP Latte Dolce
Cassino PSTP Giugliano
Lanusei PSTP Team Nuova Florida
Latina PSTP Arzachena
Nuova Monterosi PSTP Nocerina
Torres PSTP Nola 1925
Savoia PSTP Gladiator
Vis Artena PSTP Insieme Formia

Group H

Gravina 13 : 30 Città di Fasano
Puteolana 13 : 30 Team Altamura
Lavello 13 : 30 Audace Cerignola
Portici PSTP Gravina
Taranto 13 : 30 Brindisi
Picerno PSTP Portici
Brindisi PSTP Lavello
Casarano PSTP Francavilla
Città di Fasano PSTP Fidelis Andria
Gravina PSTP Team Altamura
Nardò PSTP Taranto
Puteolana PSTP Audace Cerignola
Real Agro Aversa PSTP Molfetta Calcio
Sorrento PSTP Bitonto

Group I

Roccella 13 : 30 Troina
Messina 13 : 30 Gelbison
Castrovillari PSTP Biancavilla
Dattilo PSTP Messina
FC Messina PSTP Cittanovese
Gelbison PSTP Acireale
Paternò PSTP Città Di Sant’Agata
Santa Maria Cilento PSTP Troina
Roccella PSTP Marina di Ragusa
Rotonda PSTP Licata
San Luca PSTP Rende

Italy – Campionato Primavera 1

Juventus U19 PSTP Lazio U19
Sampdoria U19 PSTP Bologna U19

Italy – Coppa Italia Women

Lazio 13 : 00 Internazionale
Hellas Verona 13 : 30 Florentia
San Marino 13 : 30 Fiorentina
Ravenna 13 : 30 Empoli
Pink Sport Bari 13 : 30 Juventus
Orobica 13 : 30 Milan
Napoli 17 : 00 Sassuolo

Italy – Primavera Women

Group 1

Brescia U19 Sassuolo U19
Cittadella U19 Internazionale U19
Juventus U19 Tavagnacco U19
Orobica U19 Riozzese U19
San Marino U19 Vicenza U19
Hellas Verona U19 Chievo Verona U19

Group 2

Cesena U19 Florentia U19
Lazio U19 Napoli U19
Perugia U19 Ravenna U19
Pink Sport Bari U19 Fiorentina U19
Pomigliano U19 Roma U19
Roma CF U19 Empoli U19

Japan – J1 League

Urawa Reds 07 : 00 Gamba Osaka

Japan – J2 League

Tokyo Verdy 05 : 00 Renofa Yamaguchi

Japan – J3 League

Blaublitz Akita 04 : 00 Kataller Toyama
YSCC 04 : 00 Kamatamare Sanuki
Azul Claro Numazu 04 : 00 Parceiro Nagano
Gainare Tottori 04 : 00 Vanraure Hachinohe
Imabari 04 : 00 Fukushima United
Kagoshima United 04 : 00 Sagamihara
Gamba Osaka II 05 : 00 Grulla Morioka
Cerezo Osaka II 05 : 00 Roasso Kumamoto

Japan – Japan Football League

Osaka 04 : 00 Nara Club
Biwako Shiga 04 : 00 Tokyo Musashino City
Iwaki 04 : 00 Veertien Mie
Kochi United 04 : 00 Reinmeer Aomori

Kenya – FKF Premier League

Nairobi City Stars 11 : 00 Nzoia Sugar
Sofapaka 12 : 00 KCB
Posta Rangers 12 : 00 Bidco United
Ulinzi Stars 12 : 00 Vihiga United

Korea Republic – K4 League

Icheon Citizen 05 : 00 Seoul United
Ulsan Citizen 05 : 00 Siheung Citizen
Jinju Citizen 05 : 00 Seoul Jungnang
Yeoju Citizen 05 : 00 Chungju Citizen
Yangpyeong 05 : 00 Namdong
Paju Citizen 05 : 00 Goyang Citizen

Lebanon – Premier League

Al Ahed 12 : 15 Shabab Al Sahel
Tripoli SC 12 : 15 Al Akhaa Al Ahli
Al Nejmeh 12 : 15 Tadamon Sour

Luxembourg – National Division

Jeunesse d’Esch 15 : 00 Wiltz
Differdange 03 15 : 00 Racing
Rodange 15 : 00 UNA Strassen
Hostert 15 : 00 F91 Dudelange
Etzella Ettelbrück 15 : 00 RM Hamm Benfica
Mondorf-les-Bains 15 : 00 UT Pétange
Victoria Rosport 15 : 00 Progrès Niederkorn
Swift Hesperange 15 : 00 Fola Esch

Luxembourg – Promotion d’Honneur

Marisca Mersch PSTP Schifflange
Atert Bissen PSTP Bettembourg
Berdenia Berbourg PSTP Mamer
UN Käerjéng PSTP Alisontia Steinsel
Jeunesse Junglinster PSTP Blô-Weiss Medernach
Esch PSTP Mondercange
Yellow Boys Weiler PSTP Union Mertert
Rumelange PSTP Jeunesse Canach

Luxembourg – 1. Division

Serie 1

Jeunesse Useldange PSTP Hosingen
Erpeldange PSTP Boevange / Attert
Norden PSTP Bastendorf
Feulen PSTP Daring Echternach
Lorentzweiler PSTP Kehlen
Alliance Aischdall PSTP Minerva Lintgen
Berdorf Consdorf PSTP Sporting Mertzig
Young Boys PSTP Jeunesse Schieren

Serie 2

Luna Obercorn PSTP Blo-Wäiss Izeg
CeBra 01 PSTP Obercorn
Sandweiler PSTP Sporting Bertrange
Avenir Beggen PSTP Syra Mensdorf
Stengefort PSTP Grevenmacher
URB PSTP Koeppchen
Red Black Egalité PSTP Résidence Walferdange
Union Kayl-Tétange PSTP Sanem

Macao – Primeira Divisão

Benfica 11 : 00 Monte Carlo
Polícia 13 : 00 Lun Lok

Malaysia – Malaysia Cup

Winner Semi-final 1 CANC Winner Semi-final 2

Malta – Premier League

Balzan 13 : 00 Floriana
Senglea Athletic 17 : 15 Mosta

Malta – Challenge League

Marsaxlokk 13 : 00 Naxxar Lions
Qrendi 17 : 15 Pembroke Athleta

Malta – National Amateur League

Group A

Marsaskala 13 : 00 Zurrieq
Mgarr United 16 : 15 Gharghur

Group B

Rabat Ajax 16 : 15 Msida St. Joseph

Group C

Melita 13 : 00 Kirkop United

Malta – Gozo First Division

Xewkija Tigers 14 : 00 Sannat Lions

Mauritius – Mauritian League

Grande Riviere Sud Est 12 : 00 Savanne
ASPL 2000 12 : 00 La Cure Sylvester

Mexico – Liga MX

Santos Laguna 01 : 00 Pachuca
Guadalajara 03 : 10 Necaxa

Mexico – Liga Premier Serie A

Mineros de Fresnillo 23 : 00 UA Zacatecas
Colima 01 : 00 Atlético Saltillo
CAFESSA Jalisco 18 : 00 Cuautla
Azores de Hidalgo 21 : 00 Ciervos
Pioneros de Cancún 21 : 00 Deportivo Dongu

Mexico – U20 League

Guadalajara U20 15 : 00 Tigres UANL U20

Mexico – U17 League

Tigres UANL U17 15 : 00 Pachuca U17

Moldova – Divizia Națională

Milsami 14 : 00 Petrocub

Moldova – Campionatul Moldovei

ȘS-4-PGU-Legia 12 : 00 Anenii Noi

Montenegro – Second League

Arsenal Tivat 16 : 00 Jedinstvo
Kom 16 : 00 Igalo
Grbalj 16 : 00 Ibar
Berane 16 : 00 Drezga
Bokelj 16 : 00 Mornar

Netherlands – Derde Divisie

Quick PSTP Dongen
Hoogland PSTP OFC
ADO ’20 PSTP Westlandia
USV Hercules PSTP GVV Unitas
Gemert PSTP DEM
HSC ’21 PSTP Groene Ster
OSS ’20 PSTP JOS Watergraafsmeer
EVV PSTP UNA
Blauw Geel ’38 PSTP Hollandia

Netherlands – Hoofdklasse

Zondag A

Velsen PSTP RKZVC
Be Quick 1887 PSTP SJC Noordwijk
Silvolde PSTP VV Emmen
Purmersteijn PSTP Alcides
LONGA ’30 PSTP De Zouaven
Hoogeveen PSTP RKAVV
TAC’90 PSTP Alphense Boys
SDO PSTP HBS

Zondag B

Orion PSTP Meerssen
IFC PSTP Juliana ’31
VOC PSTP UDI ’19
Baronie PSTP Moerse Boys
RKSV Nuenen PSTP AWC
EHC Hoensbroek PSTP TOGB
Halsteren PSTP OJC Rosmalen
Minor CANC Leonidas

Netherlands – Eerste Klasse

Zondag A

Legmeervogels PSTP Kampong
SDZ PSTP Hillegom
Assendelft PSTP Uitgeest
Fortuna Wormerveer PSTP Kolping Boys
LSVV PSTP Hoofddorp
ROAC PSTP DSOV
AGB PSTP AFC ’34

Zondag B

Zwervers PSTP ‘t Zand
FC Olympia PSTP ONA
Den Hoorn PSTP DOSKO
VUC PSTP Sarto
DHC Delft PSTP Rood-Wit Willebrord
Unitas 30 PSTP Hillegersberg
Boshuizen PSTP Spartaan’20

Zondag C

Erp PSTP Eindhoven AV
SC NEC PSTP HVCH
Best Vooruit PSTP Rhode
Brabantia PSTP TOP Oss Amateurs
Nemelaer PSTP Berghem Sport
EFC PSTP Woezik
Alverna PSTP Leones

Zondag D

Heeze PSTP Veritas
Chevremont PSTP Geldrop
Deurne PSTP Venlosche Boys
BSV Limburgia PSTP Wilhelmina 08
SSS ’18 PSTP De Ster
Wittenhorst PSTP Venray
Susteren PSTP ZSV

Zondag E

De Bataven PSTP MASV
SV Dalfsen PSTP ROHDA Raalte
TVC ’28 PSTP Columbia
BVC ’12 PSTP Voorwaarts T
Stevo PSTP Heino
RKHVV PSTP Bemmel
Winterswijk PSTP Tubantia

Zondag F

Hoogezand PSTP Jubbega
FVC PSTP SWZ
GRC Groningen PSTP CVV Germanicus
Roden PSTP VV Heerenveen
VKW PSTP SVBO
WVV PSTP Stadspark
GOMOS PSTP Noordster

Netherlands – Eredivisie Women

Twente 11 : 15 Ajax

Netherlands – Hoofdklasse Women

Someren / NWC PSTP RKSV Nuenen
‘t Zand PSTP Buitenveldert
Witkampers PSTP Nooit Gedacht
Eindhoven II PSTP Trekvogels
DSE PSTP Bavel
Fortuna ’54 PSTP Berghuizen

Netherlands – Eerste Klasse Women

Group C

Hontenisse PSTP Winkel
SDO PSTP Antibarbari
Hoogland PSTP De Tukkers
Velsen PSTP Victoria Boys
SEP PSTP Buitenveldert II
RKDEO PSTP Rigtersbleek

Group D

UDI ’19 PSTP VDZ
Bekkerveld PSTP Prinses Irene
Orion PSTP RKSV Nuenen II
HVCH PSTP SSS ’18
Eldenia II PSTP OVV ’67
DVC ’26 PSTP Kunde

New Zealand – Premiership

Hamilton Wanderers 01 : 00 Auckland City
Eastern Suburbs 03 : 00 Canterbury United

New Zealand – National Women’s League

Northern Lights 01 : 00 Auckland Football

North Macedonia – First League

Shkendija 12 : 00 Shkupi
Rabotnički 12 : 00 Makedonija GjP
Sileks 12 : 00 Belasica
Akademija Pandev 12 : 00 Pelister
Struga 12 : 00 Renova

Norway – Eliteserien

Odd 17 : 00 Start
Kristiansund 17 : 00 Mjøndalen
Haugesund 17 : 00 Sandefjord
Sarpsborg 08 17 : 00 Viking
Strømsgodset 19 : 00 Bodø / Glimt

Norway – 1. Division

Lillestrøm 14 : 00 KFUM
Raufoss 14 : 00 Tromsø

Norway – 2. Division

Brattvåg 13 : 30 Skeid

Norway – 1. Division Women

Grei 12 : 00 Åsane
Fløya 12 : 00 Øvrevoll Hosle

Norway – NM Cupen Women

Vålerenga 15 : 00 Avaldsnes

Palestine – West Bank 1st Division

Al-Arabi Beit Safafa 13 : 00 Islami Kalkelea
Al-Quwaat Al-Falistinia 16 : 00 Markaz Jenin

Panama – LPF

Atlético Chiriquí 20 : 00 Costa del Este
Alianza 22 : 00 Árabe Unido

Paraguay – Division Profesional

Nacional 21 : 30 Guaireña

Peru – Primera División

Carlos Mannucci 23 : 00 Sport Huancayo

Poland – Ekstraklasa

Lech Poznań 11 : 30 Raków Częstochowa
Cracovia Kraków 16 : 30 Legia Warszawa

Poland – I Liga

Odra Opole 11 : 40 Górnik Łęczna
ŁKS Łódź 11 : 40 Puszcza Niepołomice
Sandecja Nowy Sącz 15 : 00 Radomiak Radom

Poland – II Liga

Garbarnia Kraków 11 : 00 Pogoń Siedlce
Śląsk Wrocław II 11 : 00 Górnik Polkowice
Stargard Szczeciński 12 : 00 Znicz Pruszków
SKRA Częstochowa 12 : 00 Olimpia Grudziądz
Bytovia Bytów 13 : 00 Sokół Ostróda
Wigry Suwałki 14 : 00 GKS Katowice
Motor Lublin 18 : 00 Hutnik Kraków

Poland – III Liga

Group 1

Legia Warszawa II 10 : 00 Huragan Morąg

Group 3

Polonia Nysa 12 : 00 Lechia Zielona Góra

Group 4

Łagów 12 : 00 Wólczanka W. Pełkińska

Poland – Central Youth League

Arka Gdynia U18 10 : 00 Cracovia U18
Lech Poznań U18 11 : 00 Lechia Gdańsk U18
Korona Kielce U18 11 : 00 SMS Łódź U18
Zagłębie Lubin U18 11 : 15 Pogoń Szczecin U18

Poland – Ekstraliga Women

Górnik Łęczna 10 : 00 Olimpia Szczecin
Rolnik Biedrzychowice 11 : 00 Bydgoszcz

Poland – Women’s Cup

JUNA-TRANS Stare 11 : 00 UJ Kraków

Portugal – Campeonato de Portugal Prio

Group B

Rio Ave II 11 : 00 Pevidém
Berço 11 : 00 Tirsense

Group D

Valadares Gaia 11 : 00 Lusitano FCV
Lusitânia Lourosa 11 : 00 Águeda

Group E

Oliveira Hospital 11 : 00 Condeixa
Mortágua 11 : 00 Carapinheirense
Sertanense 11 : 00 Benfica Castelo Branco

Group F

Pêro Pinheiro 11 : 00 União Santarém

Group H

Lagos 11 : 00 Juventude Évora
Moura 11 : 00 Moncarapachense
Olhanense 11 : 00 Vitória Setúbal

Portugal – Taça de Portugal

Felgueiras 1932 11 : 00 Tondela
Anadia 11 : 00 Pinhalnovense
Espinho 11 : 00 Gondomar
Os Limianos 11 : 00 Fontinhas
Torreense 11 : 00 Alverca
Fafe 11 : 00 Vilar de Perdizes
Vilaverdense 11 : 00 Olímpico do Montijo
Beira-Mar 14 : 30 Santa Clara
Merelinense 14 : 30 Moreirense
Monção 15 : 00 Rio Ave
Estoril 15 : 00 Lusitano GC Évora
Vilafranquense 15 : 00 Sanjoanense
Marinhense 15 : 00 Cova Piedade
UD Oliveirense 17 : 15 Paços de Ferreira
Vizela 20 : 00 Boavista

Portugal – 1a Divisão Women

Fiães 11 : 00 Ovarense

Qatar – Stars League

Al Duhail 14 : 30 Al Gharafa
Al Rayyan 16 : 45 Al Kharitiyath
Al Arabi 16 : 45 Al Sadd

Republic of Ireland – Women’s National League

Cork City 14 : 00 Wexford Youths

Réunion – Regionale 1

La Tamponnaise 11 : 30 Saint-Pauloise
Capricorne 11 : 30 Saint-Louis
SDEFA 11 : 30 Marsouins
Saint-Denis 11 : 30 Bretagne
Piton Saint-Leu 11 : 30 Trois Bassins

Romania – Liga I

Hermannstadt 15 : 00 Astra
CFR Cluj 18 : 00 UTA Arad

Romania – Liga II

Aerostar Bacău 09 : 00 Rapid

Romania – Liga III

Serie 1

Ceahlăul Piatra Neamţ 12 : 00 Paşcani

Serie 10

Sânmartin 12 : 00 Sportul Şimleu
ACS Gloria Bistriţa 12 : 00 CSM Satu Mare
SCM Zalău 12 : 00 1910 Oradea

Serie 3

Recolta Gheorghe Doja 12 : 00 Olteniţa

Serie 9

Industria Galda de Jos 12 : 00 Avântul Reghin

Romania – Liga I Feminin

Heniu Prundu Bârgăului 09 : 00 Universitatea Alexandria

Romania – Liga Elitelor U19

East

Viitorul U19 08 : 00 Botoşani U19
Academica Clinceni U19 10 : 00 Sport Team Bucureşti U19
Dinamo Bucureşti U19 10 : 00 Iolanda Balaş Soter U19

West

Ripensia Timişoara U19 10 : 00 Bihor Oradea U19

Russia – Premier League

CSKA Moscow 11 : 00 Sochi
Rotor Volgograd 13 : 30 Ural
Rubin Kazan 16 : 00 Rostov

Russia – Supreme Division Women

CSKA Moskva Lokomotiv Moskva
Zvezda Perm Ryazan
Yenisey Chertanovo
Krasnodar Zenit

San Marino – Campionato

San Giovanni PSTP Fiorentino
Faetano PSTP Cailungo
Domagnano PSTP Pennarossa

Scotland – South Challenge Cup

Edinburgh South 14 : 30 Blantyre Victoria

Scotland – SWPL 1

Forfar Farmington 14 : 00 Rangers
Glasgow City 14 : 00 Hearts
Motherwell 14 : 00 Spartans

Scotland – SWPL 2

Boroughmuir Thistle 13 : 00 St. Johnstone
Kilmarnock 14 : 00 Glasgow Women
Partick Thistle 14 : 00 Aberdeen
Stirling University 14 : 00 Queen’s Park
Dundee United 15 : 00 Hamilton Academical

Scotland – Women’s Championship

North

Dryburgh Athletic 14 : 00 Buchan
Dundee West 14 : 00 Cove Rangers
East Fife 14 : 00 Inverness CT
Grampian 14 : 00 Dunfermline Athletic
Kelty Hearts 14 : 00 Westdyke
Stonehaven 14 : 00 Montrose

South

Ayr United 14 : 00 United Glasgow
Livingston 14 : 00 Airdrie United
Edinburgh Caledonia 14 : 00 BSC Glasgow
Edinburgh City 14 : 00 Clyde
Falkirk FCF 14 : 00 Morton Girls
St. Mirren 14 : 00 Stenhousemuir
Renfrew 14 : 00 Gartcairn

Serbia – Super Liga

Zlatibor Čajetina 15 : 00 Bačka Palanka
Vojvodina 16 : 30 Crvena Zvezda

Serbia – Srpska Liga

Belgrade

Zvezdara 12 : 00 Teleoptik
Jedinstvo Surčin 12 : 00 Stepojevac Vaga
Studentski Grad 12 : 00 Radnički Novi Beograd

East

Car Konstantin 10 : 00 Radan
SFS Borac 10 : 00 Kablovi Zaječar
Radnički Svilajnac 10 : 00 Trstenik PPT
Vlasina 12 : 00 Župa
Budućnost Popovac 12 : 00 Jedinstvo Paraćin

Vojvodina

Dunav Stari Banovci 12 : 00 Radnički Sombor
Borac Sakule 12 : 00 Radnički Zrenjanin
Tisa Adorjan 12 : 00 Mladost Novi Sad

West

Jošanica 12 : 00 Šumadija Aranđelovac
Sušica 12 : 00 Bane Raška

Singapore – Premier League

Tanjong Pagar 09 : 30 Tampines Rovers
Lion City Sailors 09 : 30 Albirex Niigata S

Slovakia – Super Liga

Slovan Bratislava 14 : 00 Zlaté Moravce

Slovenia – 1. SNL

Aluminij 14 : 00 Tabor Sežana
Domžale 16 : 00 Celje

Slovenia – 2. SNL

Dob PSTP Krško
Brežice PSTP Dekani
Šmartno PSTP Radomlje
Bilje PSTP Rudar
Triglav PSTP Krka
Beltinci PSTP Brda Dobrovo
Fužinar PSTP NŠ Drava
Primorje PSTP Nafta

Slovenia – 1. Zenska Liga

Olimpija Ljubljana 12 : 00 Radomlje

Solomon Islands – S-League

Southern United 03 : 00 Real Kakamora
Central Coast 05 : 00 Henderson Eels

South Africa – PSL

Mamelodi Sundowns 13 : 30 AmaZulu
Cape Town City 13 : 30 Bloemfontein Celtic
TTM 13 : 30 Baroka

South America – Sudamericano U20 Femenino

Colombia U20 PSTP Uruguay U20
Venezuela U20 PSTP Brazil U20

Spain – Segunda División

Sabadell 13 : 00 Las Palmas
Mallorca 15 : 00 Sporting Gijón
Tenerife 17 : 15 UD Logroñés
Ponferradina 20 : 00 Real Zaragoza

Spain – Segunda B

Group 1

Celta de Vigo II 11 : 00 Zamora
Langreo 11 : 00 Covadonga
Unionistas de Salamanca 15 : 00 Coruxo
Pontevedra 16 : 00 Salamanca UDS
Guijuelo 16 : 00 Deportivo La Coruña

Group 2

Real Sociedad II 11 : 00 Real Unión
Tarazona 11 : 00 Haro Deportivo
Deportivo Alavés II 15 : 30 Amorebieta
Leioa 16 : 00 Athletic Club II
Barakaldo 16 : 00 Arenas Getxo
SD Logroñés 16 : 00 Calahorra
Izarra 16 : 00 Ejea

Group 3

Prat 11 : 00 Badalona
Llagostera 11 : 00 Espanyol II
Hércules 11 : 00 Orihuela
Valencia II 11 : 00 Ibiza
Peña Deportiva 11 : 00 La Nucía
Alcoyano 15 : 30 Levante II
L’Hospitalet 16 : 00 Barcelona II

Group 4

Cádiz II 10 : 00 Marino
Las Palmas II 11 : 00 San Fernando CD
Recreativo Huelva 11 : 00 Linense
Sanluqueño 11 : 00 Marbella
Algeciras 11 : 00 Tamaraceite
Lorca Deportiva 16 : 00 Yeclano
El Ejido 16 : 00 Granada II

Group 5

Getafe II 10 : 30 Inter de Madrid
Rayo Majadahonda 11 : 00 Poblense
Las Rozas 11 : 00 Atlético Madrid II
Atlético Baleares 11 : 00 SS Reyes
Badajoz 11 : 00 Villarrobledo
Socuéllamos 11 : 00 Mérida
Villarrubia 11 : 00 Melilla
Extremadura UD 16 : 00 Talavera
Don Benito 16 : 00 Villanovense

Spain – Tercera Division

Group 1

Agrupación Estudiantil Villalbés
Fisterra Arzúa
Viveiro Silva
Pontellas Arosa
Rápido Bouzas Barco
Ribadumia UD Ourense
Arenteiro Alondras
Ourense CF Estradense
Choco Atios
Deportivo La Coruña II 11 : 00 As Pontes
Somozas 11 : 00 Paiosaco
Bergantiños 16 : 00 Polvorín

Group 10

Los Barrios Conil
Lebrijana 11 : 00 Arcos
Rota 11 : 00 Ceuta
Xerez Deportivo 11 : 00 Xerez
Cabecense 11 : 00 Antoniano
Castilleja 11 : 00 San Roque Lepe
Coria CF 11 : 00 Ciudad de Lucena
Utrera 11 : 00 Puente Genil
Córdoba II 11 : 00 La Palma
Pozoblanco 16 : 00 Gerena

Group 11

Formentera 11 : 30 Alcúdia
Sóller 15 : 00 Constància

Group 12

Tenisca 12 : 00 Buzanada
Atlético Paso 12 : 00 Ibarra
Mensajero 12 : 00 Vera
Tenerife II 12 : 00 Santa Úrsula
La Cuadra 12 : 00 Las Palmas III
Gran Tarajal 12 : 00 Lanzarote

Group 13

Cartagena FC Cartagena II
Deportiva Minera Lorca
Mazarrón FC Muleño
Atlético Pulpileño Bullense
Olímpico Totana Plus Ultra
El Palmar Águilas
Real Murcia II EDMF Churra
Huércal Overa 10 : 30 La Unión Atlético
SFC Minerva 10 : 30 Los Garres
CAP Ciudad de Murcia 15 : 30 Mar Menor

Group 14

Calamonte 11 : 00 Montijo
Miajadas 11 : 00 Fuente Cantos
Olivenza 11 : 00 Diocesano
Trujillo 11 : 00 RCP Valverdeño
Azuaga 11 : 00 Jerez
Campanario 11 : 15 Valdivia
Plasencia 15 : 30 Moralo
Lobón 15 : 30 CD Coria
Chinato 15 : 30 Extremadura UD II
Arroyo 16 : 00 Cacereño

Group 16

Comillas Anguiano
Vianés Berceo
Alfaro Arnedo
Varea Oyonesa
La Calzada Villegas
Tedeón Casalarreina
Alberite Yagüe
Pradejón River Ebro
Racing Rioja UD Logroñés II
Náxara Calahorra II

Group 17

Fraga Cariñena
San Juan Mozarrifar 10 : 30 Real Zaragoza II
Sabiñánigo 11 : 00 Villanueva CF
Atlético Monzón 11 : 00 CDJ Tamarite
Belchite 97 11 : 00 Valdefierro
Robres 14 : 30 Cuarte
Brea 15 : 00 Barbastro
Calamocha 15 : 00 Sariñena
Borja 15 : 30 Épila
Utebo 15 : 30 Almudévar
Binéfar 15 : 30 Illueca
Teruel 16 : 00 Huesca II

Group 18

Manchego Calvo Sotelo
Manzanares Almansa
Huracán Balazote La Roda
Conquense 11 : 00 Madridejos

Group 2

Real Avilés 11 : 00 Llanera
Navarro 11 : 00 Mosconia
Siero 11 : 00 Real Titánico
Valdesoto 11 : 00 Tuilla
Ceares 11 : 30 Gijón Industrial
Avilés Stadium 14 : 45 Caudal
Colunga 14 : 45 San Martín
L’Entregu 15 : 30 Condal

Group 3

Revilla 10 : 30 Barquereño
Racing Santander II 11 : 00 Atlético Albericia
Torina 14 : 30 Escobedo
Selaya 15 : 30 Castro
Textil Escudo 16 : 00 Cayón
Gimnástica Torrelavega 16 : 00 Guarnizo

Group 4

JD Somorrostro Tolosa
Basconia 10 : 30 San Ignacio
Vitoria 16 : 00 Durango

Group 5

San Cristóbal 11 : 00 Castelldefels
Europa 11 : 00 Valls
Pobla Mafumet 11 : 00 Montañesa
Girona II 11 : 00 Peralada
Granollers 11 : 00 Horta
Cerdanyola del Vallès 11 : 00 Sants
Grama 15 : 30 Banyoles
Figueres 15 : 30 Vilassar Mar

Group 6

Intercity 10 : 30 Jove Español
Villajoyosa 10 : 45 Novelda
Villarreal III 11 : 00 Vilamarxant
Silla 15 : 30 RC Catarroja
Hércules II 17 : 00 Elche II
Crevillente 17 : 00 Eldense

Group 7

Torrejón 10 : 30 Complutense
Real Aranjuez 10 : 30 Móstoles CF
Atlético Pinto 10 : 30 Alcorcón II
AD Parla 10 : 30 El Álamo
Trival Valderas 10 : 30 Leganés II
Santa Ana 11 : 00 Pozuelo Alarcón
Móstoles 11 : 00 Carabanchel
Villanueva Pardillo 11 : 30 Moratalaz
Paracuellos Antamira 15 : 00 San Fernando Henares
RSD Alcalá 15 : 00 Rayo Vallecano II
Flat Earth 17 : 30 Unión Adarve

Group 8

Real Burgos 11 : 00 Bupolsa
Numancia II 14 : 45 Real Ávila
Atlético Tordesillas 15 : 00 La Bañeza
Cristo Atlético 16 : 00 Bembibre
Arandina 16 : 00 Burgos Promesas
Gimnástica Segoviana 16 : 00 Almazán

Group 9

El Palo Juventud Torremolinos
Alhaurino Málaga II
Huétor Vega Polideportivo Almería
Torreperogil Real Jaén
Estepona 11 : 00 Vélez
Maracena 11 : 00 Ciudad de Torredonjimeno
Melilla CD 11 : 30 Alhaurín
Almería II 15 : 30 Loja
Motril 16 : 00 Antequera
Mancha Real 16 : 30 Atlético Porcuna

Spain – Autonómicas

Andalucía – Gr 1

Isla Cristina PSTP Ciudad Jardín
Écija PSTP Recreativo Huelva II

Aragón – Gr 1

Peñas Oscenses 11 : 00 EH Siétamo
Biescas 15 : 00 Peña Fragatina
Peña Ferranca 15 : 00 Almunia San Juan
San Lorenzo Flumen 16 : 00 Gurrea
Tardienta 16 : 00 Mequinenza

Aragón – Gr 2

Delicias Montecarlo
Alfindén 11 : 30 UD San José
Zuera 15 : 00 Santa Isabel
Magallón 15 : 00 Gallur
Santa Anastasia 15 : 30 Villa Alagón

Aragón – Gr 3

Morata Morés
Calatorao Atlético Calatayud
Actur Pablo Iglesias 11 : 00 La Almunia
Zaragoza 2014 11 : 00 Giner Torrero
Herrera 14 : 30 Casetas

Aragón – Gr 4

Andorra CF Cella
Maella 15 : 00 Alcañiz
Fuentes 15 : 00 Quinto
Alcorisa 15 : 00 Atlético Albalate
Utrillas 15 : 00 Caspe

Asturias – Gr 1

Real Tapia 14 : 45 Atlético Lugones
Racing Guía Norte Astur 14 : 45 Podes
Roces 14 : 45 Llaranes
Berrón 14 : 45 Candás
Tineo 14 : 45 Gozon
Luarca 15 : 00 Barcia

Asturias – Gr 2

La Madalena de Morcín 14 : 45 Colloto
Asturias 14 : 45 Langreo II
Unión Comercial 14 : 45 Nalón
Turón 14 : 45 Universidad Oviedo
San Claudio 17 : 00 Astur

Baleares – Ibiza

Santa Gertrudis 15 : 30 Atlético Jesús
Bahía de San Agustín 16 : 00 Luchador
Inter Ibiza 16 : 30 Formentera II

Baleares – Mallorca

Campos 11 : 00 Inter Manacor
Llubí 11 : 00 Porreres
Cala Millor 15 : 30 Serverense
Petra 16 : 00 Algaida

Baleares – Menorca

Atlètic Ciutadella 11 : 00 Migjorn
Alaior 15 : 30 Mahón

C Madrid – Gr 1

Galapagar Barrio del Pilar
Atlético Villalba Aravaca
Periso 10 : 00 San Agustín
Rayo Ciudad Alcobendas 10 : 15 Alcobendas
Canillas 10 : 30 Dosa
Colmenar Viejo 10 : 30 Avance
San Roque Madrid 11 : 00 Concepción
Tres Cantos 11 : 00 Torrejón II
Sporting Hortaleza 12 : 15 SS Reyes II
La Moraleja 16 : 00 Collado Villalba

C Madrid – Gr 2

Ciudad de los Ángeles Internacional Móstoles
Villarejo Sitio Aranjuez
Vicálvaro 10 : 00 Fortuna
Getafe III 10 : 15 Humanes
Lugo Fuenlabrada 10 : 30 Colonia Moscardó
CD Ciempozuelos 10 : 30 Ursaria
Los Yébenes SB 10 : 30 Coslada
Arganda 10 : 30 Móstoles II
Villaviciosa Odón 11 : 00 Fuenlabrada II
Ciudad de Getafe 12 : 00 ED Moratalaz II

C Valenciana – Gr 1

Soneja Alcora
Almenara Atletic Almazora
Vall de Uxó Onda
Vila d’Onda Cabanes
Nules La Pobla Tornesa

C Valenciana – Gr 2

Puzol Huracán Moncada
Atlètico Vallbonense Alboraya
Torre Levante La Eliana
Paterna II Ribarroja
Patacona Godella
Albuixech Tavernes Blanques

C Valenciana – Gr 3

Monte Sion Manises
Aldaia Requena
Utiel Atlético Benimar
Paiporta Buñol
Barrio del Cristo Quart de Poblet
Discóbolo La Torre Benetuser-Fabara
Alcàsser 11 : 00 San Marcelino

C Valenciana – Gr 4

Promeses Sueca Rayo Ibense
Carcaixent Alberic
Castellonense Canals
Sueca Almusafes
L’Alcudia de Crespins L’Alcúdia
Llosa Alginet
Enguera L’Olleria

C Valenciana – Gr 5

Atlético Benidorm Pedreguer
Jávea CFI Alicante
Calpe Pego
Dénia Portuarios
Racing Rafelcofer Racing CF Benidorm

C Valenciana – Gr 6

Santa Pola Ilicitana
Tháder Callosa Deportiva
Elda Unión Almoradí
Orihuela II Petrelense
Redován 10 : 30 Torrellano
Esportiva Il-Licitana 16 : 45 Benferri

Canarias – Gran Canaria

Valleseco 12 : 00 Tahíche
Teror 12 : 00 Breñamén
El Cotillo 12 : 00 Balos
San Antonio 13 : 00 Unión Sur Yaiza

Canarias – Tenerife

Isora 12 : 00 Florida
UD Tacoronte 12 : 00 Unión Tejina
Cruz Santa 12 : 00 Arguijón
San Miguel 12 : 00 Santos Reyes

Cantabria – Gr 1

Arenas de Frajanas Naval
Santillana Atlético Mineros
Atlético Deva Los Ríos
Velarde Miengo

Cantabria – Gr 2

Noja Valle Lebaniego
Ampuero Nueva Montaña
Colindres Ramales
Villaescusa Rayo Santa Cruz

Castilla León – Gr A

Carejas Paredes PSTP Briviesca
Tardelcuende 14 : 30 Atlético Candeleda
San Esteban 15 : 00 Sporting Uxama
Bosco Arévalo 15 : 00 Turégano
Monteresma La Atalaya 15 : 30 Abejar

Castilla León – Gr B

Bovedana 11 : 00 Navega
Coreses 15 : 15 Ribert
Villa Simancas 15 : 30 La Cistérniga
Ciudad Rodrigo 16 : 00 Villaralbo
Hergar 18 : 00 Béjar Industrial

Castilla LM – Gr 1

Atlético Tomelloso Sporting La Gineta
Campillo Quintanar
Atlético Ossa Membrilla
San José Obrero Herencia
San Clemente 15 : 00 Munera
Sporting Alcázar 16 : 00 Unión Criptanense

Castilla LM – Gr 2

Miguelturreño Orgaceño
Atlético Consuegra Daimiel
Sonseca Valdepeñas
Toledo II 11 : 00 Mora
Urda 15 : 00 Carrión
Almodóvar 15 : 30 Noblejas

Castilla LM – Gr 3

Pantoja Seseña
Qum Horche
Sporting Cabanillas Yuncos
Hogar Alcarreño CD Puebla
Torpedo 66 Mocejón
Yunquera 15 : 00 Patrocinio

Cataluña – Gr 1A

Tona PSTP Bescanó
La Jonquera PSTP Palamós
Llagostera II PSTP Lloret
Manlleu PSTP L’Escala

Cataluña – Gr 1B

Sabadell Nord PSTP Rubí
Unificacion Llefià PSTP Mollet
Parets PSTP Júpiter

Cataluña – Gr 2A

Vista Alegre PSTP Vilanova
El Catllar PSTP Santboià
Gavà PSTP Rapitenca
Sant Ildefons PSTP Gandesa
Viladecans PSTP Ascó

Cataluña – Gr 2B

Martinenc PSTP Borges
Can Vidalet PSTP Atlètic Lleida
Solsona PSTP Tàrrega
Mollerussa PSTP Alcarràs

Extremadura – Gr 1

Montehermoso Las Hurdes
CP Amanecer Ciudad Plasencia
Malpartida 11 : 00 Piornal
Cáceres 15 : 30 Talayuela
Moraleja 15 : 30 Jaraíz

Extremadura – Gr 2

La Albuera Villar del Rey
Talavera Real Cheles
Badajoz II 11 : 00 Codosera
Alburquerque 16 : 00 San Jorge de Alor
Sanvicenteño 16 : 00 Gévora

Extremadura – Gr 3

Berlanga CANC CD Santa Marta
Villafranca 15 : 00 Extremadura UD III
Gran Maestre 15 : 30 Oliva

Extremadura – Gr 4

San Serván Calamonte UD
Torremejía Valdefuentes
Zarceño Guadiana
Atlético Pueblonuevo Don Álvaro
Valdelacalzada 15 : 30 Nueva Ciudad

Extremadura – Gr 5

Ilipense Zalamea Hernán Cortés
Cabeza del Buey Olympic Peleño
Castuera 11 : 00 Gimnástico Don Benito
Guareña 11 : 00 Monterrubio
Talarrubias 15 : 00 Santa Amalia

La Rioja

Rapid de Murillo Pradejón II
River Ebro II Autol
Arnedo II Alfaro II
Aldeano Real Bethlehem
Peña Balsamaiso San Lorenzo Ezcaray
Racing Rioja II Bañuelos
Haro Deportivo II Salesianos DS
Cenicero San Marcial

Murcia

Balsicas Atlético PSTP Alhama
Cabezo de Torres PSTP Abarán
El Raal PSTP Cehegín
Independiente Ceutí PSTP Bala Azul
Mar Menor II PSTP Molina
UD Caravaca PSTP Juvenia
Alcantarilla PSTP Algar
Algezares PSTP Villa de Fortuna
Archena Sport PSTP Beniel
Atlético Pinatarense PSTP Santomera
Esparragal PSTP Cieza
Yeclano II PSTP Águilas II

Spain – División de Honor Juvenil

Group 1

Choco U19 Pabellón Ourense U19
Racing Ferrol U19 Celta de Vigo U19
Deportivo Coruña U19 Val Miñor U19
Ural U19 Conxo Santiago U19
Lugo U19 Calasanz U19
Atlético Perines U19 Real Avilés U19
Bansander U19 Roces U19
Sporting Gijón U19 Tropezón U19
Racing Santander U19 Marina Sport U19
Arenal U19 Real Oviedo U19

Group 2

Eibar U19 Athletic Club U19
Deportivo Alavés U19 Real Sociedad U19
Santutxu U19 Antiguoko U19
Leioa U19 Arenas Getxo U19
Danok Bat U19 Aurrerá Vitoria U19
Numancia U19 Pamplona U19
Oyonesa U19 Valvanera U19
AD San Juan U19 PSTP Mutilvera U19
Txantrea U19 Tudelano U19
UD Logroñés U19 Osasuna U19

Group 3

Mallorca U19 Cornellà U19
Europa U19 Espanyol U19
Girona U19 Atlético Villacarlos U19
Damm U19 San Francisco U19
El Olivar U19 Stadium Casablanca U19
Gimnàstic U19 Ebro U19
Huesca U19 Cerdanyola d. Vallès U19
Real Zaragoza U19 Sabadell U19
Lleida U19 Jàbac i Terrassa U19
Penya Arrabal U19 11 : 00 Barcelona U19

Group 4

Rusadir U19 Dos Hermanas SA U19
Tiro de Pichón U19 Maracena U19
San Félix U19 Vázquez Cultural U19
Granada U19 Almería U19
26 de Febrero U19 Santa Fe U19
Real Betis U19 Polillas U19
Recreativo Huelva U19 Sanluqueno U19
Castilleja U19 Cádiz U19
Córdoba U19 Séneca U19
Calavera U19 Sevilla U19

Group 5

Unión Adarve U19 Los Yébenes SB U19
Extremadura UD U19 Aravaca U19
Rayo Vallecano U19 Atlético Madrid U19
Badajoz U19 La Cruz U19
Real Madrid U19 Rayo Majadahonda U19
Cultural Leonesa U19 Trival Valderas U19
Alcorcón U19 Burgos U19
Leganés U19 UD Santa Marta U19
Getafe U19 Real Valladolid U19
Móstoles U19 Atlético Pinto U19

Group 6

Laguna U19 Mensajero U19
CD San José U19 Tenerife U19
Los Llanos Aceró U19 Ofra U19
Llano del Moro U19 Sobradillo U19
Marino U19 Juventud Laguna U19
Arucas U19 Marítima U19
UD San Fernando U19 Maspalomas U19
Acodetti U19 RC Victoria U19
Huracán U19 Unión Viera U19
Puertos Las Palmas U19 Las Palmas U19

Group 7

Valencia U19 Alboraya U19
Patacona U19 Villarreal U19
Hércules U19 Roda U19
Alzira U19 Torre Levante U19
Castellón U19 Levante U19
Toledo U19 Talavera U19
Real Murcia U19 Archena U19
Kelme U19 Lorca CFB U19
Atl Madrileño U19 UCAM Murcia U19
Albacete U19 Elche U19

Spain – Liga Nacional Juvenil

Canarias – Gran Canaria

Daniel Carnevali U19 11 : 00 Villa Santa Brígida U19

Canarias – Tenerife

Sobradillo U19 II Águilas Atlético U19
Valleseco U19 Orotava U19
Puerto Cruz U19 Cruz Santa U19
Ibarra U19 Taco San Luis U19
Unión Tejina U19 Laguna Cardonal U19
Tenisca U19 Tenerife U19 II
CD San José U19 II Icodense U19
Longuera Toscal U19 Real Unión Tenerife U19

Group 1

Coruña Montañeros U19 Arosa U19
Val Miñor U19 II 11 : 00 Porriño Industrial U19

Group 10

Lorca Deportiva U19 Cartagena FC U19
Cabezo Torres U19 11 : 00 Ranero U19
Muleño U19 11 : 00 Los Garres U19
Yecla U19 11 : 00 Puente Tocinos U19
Pinatar U19 11 : 00 Águilas U19
Torre Pacheco U19 16 : 00 Mediterraneo U19
EF San Miguel U19 17 : 00 FC Cartagena U19

Group 11

Badajoz U19 II 10 : 00 Valdelacalzada U19
Imperio Mérida U19 11 : 00 Plasencia U19
Ciudad Plasencia U19 11 : 00 Diocesano U19

Group 12

Torrejón U19 15 : 00 San Fernando CD U19
Boadilla U19 18 : 40 Móstoles U19 II

Group 13

Real Jaén U19 Los Molinos U19
Málaga U19 II PSTP Arenas de Armilla U19
Granada U19 II PSTP Atarfe Industrial U19
Mortadelo U19 PSTP Alhendín U19
Atlético Jaén U19 11 : 00 La Cañada Atlético U19
Almería U19 II 11 : 00 Linares Deportivo U19
El Ejido U19 11 : 00 Quesada U19
Conejito U19 11 : 30 UD San Pedro U19
La Mojonera U19 16 : 00 Medina U19

Group 14

Real Betis U19 II 09 : 30 Tomares U19
Sevilla U19 II 11 : 00 Balón de Cádiz
San Roque Cádiz U19 11 : 00 Rociera U19
Coria U19 15 : 00 Los Rosales U19

Group 15

Dinamo Guadalajara U19 10 : 00 Conquense U19

Group 16

Lezkairu U19 16 : 30 Oberena U19

Group 17

Castro U19 Gimnástica U19
Ribamontán al Mar U19 Bezana U19
Bansander U19 II 11 : 00 Laredo U19
Cervantes U19 11 : 30 Amistad Sniace U19
Monte U19 14 : 45 Colindres U19
Vimenor U19 16 : 00 Marina Sport U19 II

Group 3

Inter Amistad U19 11 : 00 Numancia U19 II
La Charca U19 11 : 00 Inter Vista Alegre U19
Puente Castro U19 11 : 15 UD Santa Marta U19 II
CD Victoria U19 11 : 15 Real Valladolid U19 II

Group 4

Santutxu U19 II Getxo U19
Gernika U19 Indartsu U19
Real Sociedad U19 II Beasain U19
Antiguoko U19 II Deportivo Alavés U19 II
Hernani U19 Amorebieta U19
Barakaldo U19 Tolosa U19

Group 5

Comillas U19 Villegas U19
Pradejón U19 San Marcial U19
Valvanera U19 II Berceo U19
River Ebro U19 Arnedo U19
Mareo U19 Náxara U19
Alfaro U19 Logroño U19
Varea U19 Tedeón U19
Calahorra U19 Yagüe U19

Group 6

Balsas Picarral U19 10 : 30 Montecarlo U19
CF Hernán Cortés U19 11 : 00 Marianistas U19
Peñas Oscenses U19 11 : 00 Atlético Monzón U19
CD San Gregorio U19 15 : 00 UD San José U19

Group 7

Sants U19 17 : 00 Cornellà U19 II

Group 8

Villarreal U19 II 09 : 00 San Marcelino U19
Alboraya U19 II 10 : 30 Roda II
Alcoyano U19 11 : 00 Paterna U19
Tavernes Blanques U19 11 : 15 Dénia U19
Elche U19 II 11 : 15 CD Don Bosco U19
Castellón U19 II 17 : 15 Atlético Benidorm U19

Group 9

Mallorca U19 II 10 : 30 Penya Arrabal U19 II
Felanitx U19 11 : 00 Calvià Atlético U19
Blanc i Blava U19 15 : 00 Atlético Rafal U19

Spain – Primera División Femenina

Athletic Club 10 : 00 Granadilla Tenerife
Sporting de Huelva 11 : 00 Eibar
Rayo Vallecano 11 : 00 Madrid
Logroño 11 : 00 Espanyol
Santa Teresa 11 : 00 Levante
Deportivo de La Coruña 15 : 15 Atlético Madrid

Spain – Segunda División Femenina

North

Madrid II Pozuelo Alarcón
Real Oviedo 11 : 00 Atlético Madrid II
Seagull 11 : 00 AEM
Collerense 11 : 00 Zaragoza
Sporting Gijón 11 : 30 Racing Santander
Parquesol 12 : 00 Friol
Athletic Club II 12 : 30 Deportivo Alavés

South

Almassora 10 : 30 Aldaia
La Solana 11 : 00 UDG Tenerife Sur II
Granada 11 : 00 Cáceres
Alhama 11 : 00 Levante II
Albacete 11 : 00 Valencia II
Málaga 12 : 00 Pozoalbense
Real Unión de Tenerife 12 : 00 Villarreal
Juan Grande 16 : 00 Córdoba

Spain – Primera Nacional Femenina

Group 1

Umia Viajes Interrías
Victoria CF Victoria FC
Sárdoma Mos
Deportivo La Coruña II Valladares
Oceja Gijón FF
Real Oviedo II Monte
Castro Sporting Gijón II
Racing Santander II Llanera

Group 2

UD Logroñés Logroño II
Mulier Castejón
Berriozar Itaroa Huarte
Atlético Revellín Osasuna II
Bizkerre Tolosa
Oiartzun Arratia
Real Sociedad II Añorga
San Ignacio Aurrerá Vitoria

Group 3

Zaragoza II Girona
Sant Gabriel Balears
Terrassa Son Sardina
Riudoms Igualada
Pardinyes Collerense II
Levante Las Planas Huesca
Vic Riuprimer Europa

Group 4

Málaga II Cádiz
Hispalis Cáceres II
Almería Castuera
Sevilla II Santa Teresa II
Mérida AD Badajoz
San Miguel Real Betis II