22 FEBRUARY 2021

0
244

England – Premier League

Brighton & Hove Albion 20 : 00 Crystal Palace

Italy – Serie A

Juventus 19 : 45 Crotone

Spain – La Liga

Osasuna 20 : 00 Sevilla

Africa – Africa U20 Cup of Nations

Ghana U20 19 : 00 Gambia U20
Tanzania U20 19 : 00 Morocco U20

Argentina – Liga Profesional Argentina

Newell’s Old Boys 00 : 30 Boca Juniors
Huracán 22 : 15 Unión
Atlético Tucumán 22 : 15 Central Córdoba SdE

Armenia – First League

Ararat II 10 : 00 BKMA

Bangladesh – Premier League

Bangladesh Police 09 : 30 Sheikh Jamal
Brothers Union 12 : 00 Muktijoddha SKC

Belgium – First Division A

Club Brugge 19 : 45 OH Leuven

Brazil – Serie A

Goiás 23 : 30 RB Bragantino
Palmeiras 21 : 00 Atlético GO

Brazil – Supercopa U20

América Mineiro U20 23 : 00 Vasco da Gama U20

Bulgaria – First League

Tsarsko selo 15 : 30 Botev Plovdiv

Bulgaria – Second League

Lokomotiv GO 13 : 00 Lokomotiv Sofia 1929

Colombia – Primera A

Independiente Santa Fe 23 : 05 Independiente Medellín
Atlético Nacional 01 : 10 América de Cali

Colombia – Primera B

Bogotá 19 : 00 Llaneros
Leones 20 : 00 Barranquilla

Costa Rica – Primera División

Deportivo Saprissa 00 : 00 Herediano
Guadalupe 00 : 00 Municipal Grecia

Croatia – 2. HNL

Osijek II 14 : 00 Hrvatski Dragovoljac

Cyprus – 1. Division

Pafos 17 : 00 Ermis

Denmark – Superliga

Lyngby 18 : 00 København

Ecuador – Liga Pro

Emelec 23 : 00 Deportivo Cuenca

Egypt – Premier League

Smouha 17 : 30 Al Masry

Egypt – Second League

Group B

El Qanah 12 : 30 Petrojet

Group C

Kafr El Sheikh 12 : 30 Baladiyyat Al Mehalla

Egypt – Cup

Ceramica Cleopatra 12 : 30 Ghazl El Mehalla

England – National League N / S

Chelmsford City 19 : 45 Concord Rangers

England – Non League Premier

Isthmian

Carshalton Athletic PSTP Bowers & Pitsea
Haringey Borough PSTP Folkestone Invicta

Southern Central

Stourbridge PSTP Stratford Town

Southern South

Beaconsfield Town PSTP Chesham United

England – Non League Div One

Aveley PSTP Great Wakering Rovers

England – Premier League 2 Division One

Leicester City U23 19 : 00 Brighton U23
Everton U23 19 : 00 Manchester United U23

England – Premier League 2 Division Two

Wolves U23 14 : 00 Crystal Palace U23
Newcastle United U23 14 : 00 West Bromwich Albion U23
Burnley U23 14 : 00 Middlesbrough U23

England – Professional Development League

Charlton Athletic U23 13 : 00 Colchester United U23
Watford U23 13 : 00 Millwall U23
Nottingham Forest U23 19 : 00 Sheffield United U23

Europe – UEFA U19 Championship Women

Hungary U19 PSTP Scotland U19
Estonia U19 PSTP Montenegro U19

France – Ligue 2

Guingamp 19 : 45 Caen

Gambia – GFA League

Elite United 16 : 00 Wallidan

Germany – 2. Bundesliga

Greuther Fürth 19 : 30 Holstein Kiel

Germany – 3. Liga

Wehen Wiesbaden 18 : 00 Uerdingen

Germany – Oberliga

Speyer PSTP Arminia Ludwigshafen

Greece – Super League 1

Panaitolikos 17 : 30 Panathinaikos

Guatemala – Liga Nacional

Comunicaciones 00 : 00 Xelajú

India – Indian Super League

Hyderabad 14 : 00 ATK Mohun Bagan

Indonesia – Liga 1

Persita CANC Barito Putera
PSS Sleman CANC Madura United
Arema CANC Bali United

Israel – Liga Alef

North A

Tira 12 : 30 Hapoel Kfar Kana

South A

Maccabi Yavne Agudat Sport Ashdod
Hapoel Bnei Lod Shimshon Kafr Qasim

South B

Maccabi Ashdod Nordia Jerusalem

Israel – State Cup

Bnei Sakhnin 17 : 45 Hapoel Hadera
Ashdod 18 : 00 Hapoel Ra’anana
Hapoel Tel Aviv 18 : 30 Hapoel Ashkelon

Italy – Serie C

Ravenna 14 : 00 FeralpiSalò
Cesena 19 : 30 Carpi

Italy – Campionato Primavera 1

SPAL U19 12 : 00 Cagliari U19
Ascoli U19 14 : 00 Genoa U19
Roma U19 14 : 00 Empoli U19

Kenya – FKF Premier League

Gor Mahia 12 : 00 Posta Rangers

Kuwait – Premier League

Al Shabab 15 : 10 Kazma

Malta – Challenge League

Qrendi 19 : 30 Mqabba
Vittoriosa Stars 19 : 30 Marsaxlokk

Mexico – Liga MX

Querétaro 23 : 00 Puebla
Tigres UANL 01 : 00 Tijuana

Mexico – Liga Premier Serie A

Leones Negros 17 : 00 Gavilanes FC Matamoros

Mexico – U20 League

Pachuca U20 18 : 00 Guadalajara U20

Mexico – U17 League

Pachuca U17 16 : 00 Guadalajara U17

Netherlands – Eerste Divisie

AZ II 17 : 45 Go Ahead Eagles
Utrecht II 20 : 00 Cambuur

Nicaragua – Primera Division

Walter Ferretti 23 : 00 Chinandega
Municipal Jalapa 00 : 00 Real Madriz
Junior Managua 02 : 00 Juventus Managua

Palestine – West Bank 1st Division

Markaz Askar 13 : 00 Silwan

Panama – LPF

Alianza 23 : 00 Sporting San Miguelito

Paraguay – Division Profesional

Nacional 23 : 45 Libertad

Poland – Ekstraklasa

Piast Gliwice 17 : 00 Warta Poznań

Portugal – Primeira Liga

Marítimo 19 : 00 Porto

Portugal – Segunda Liga

Benfica II 16 : 00 Mafra
Varzim 18 : 00 Sporting Covilhã
Feirense 21 : 00 Académica

Portugal – Campeonato de Portugal Prio

Group E

União de Leiria 20 : 15 Marinhense

Group H

Moura 15 : 00 Amora

Qatar – Stars League

Al Gharafa 13 : 45 Al Duhail
Al Kharitiyath 16 : 15 Al Rayyan
Al Sadd 16 : 15 Al Arabi

Romania – Liga I

UTA Arad 15 : 30 Botoşani
Viitorul 18 : 30 Politehnica Iași

Russia – Cup

Ufa 09 : 00 Ural
Khimki 11 : 30 Krylya Sovetov

Rwanda – National Soccer League

Muhanga PSTP Mukura
Bugesera PSTP Kiyovu Sports
Etincelles PSTP Gasogi United
Rayon Sports PSTP Gorilla
Musanze PSTP Police

Saudi Arabia – Pro League

Abha 13 : 10 Al Raed
Al Wahda 16 : 00 Al Taawon
Al Shabab 17 : 35 Al Ahli

Saudi Arabia – Division 1

Al Jeel 12 : 40 Al Feiha
Al Shoalah 12 : 50 Arar
Al Hazm 13 : 00 Al Khaleej
Al Sahel 15 : 10 Jeddah

Somalia – Somali Premier League

Dekedaha Heegan

Spain – Segunda División

Fuenlabrada 18 : 00 Real Oviedo
Real Zaragoza 20 : 00 Alcorcón

Sudan – Sudani Premier League

Al Ahly Shendi Hay Al Arab
Tuti Al-Ahly Merowe

Sweden – Svenska Cupen

Elfsborg 18 : 00 Degerfors
Utsikten 18 : 00 Falkenberg

Sweden – U21 League

Häcken U21 16 : 00 GAIS U21

Syria – Premier League

Horriya 12 : 00 Tishreen
Wathba 12 : 00 Al Shorta
Hottin 12 : 00 Al Karama
Foutoua 12 : 00 Al Jaish
Al Wahda 12 : 00 Jabala
Al Taliya 12 : 00 Al Ittihad
Al Sahel 12 : 00 Al-Horgelah

Tanzania – Ligi kuu Bara

Dodoma Jiji 13 : 00 Polisi Tanzania

Turkey – Süper Lig

Ankaragücü 16 : 00 Rizespor

Ukraine – Premier League

Olimpik Donetsk 17 : 00 Dnipro-1

United Arab Emirates – Presidents Cup

Bani Yas 13 : 30 Shabab Al Ahli
Sharjah 16 : 30 Al Nasr

Uruguay – Primera División

Nacional 23 : 00 Fénix
Danubio 20 : 00 Cerro
Deportivo Maldonado 22 : 15 Plaza Colonia

World – Club Friendlies

Sturm Graz 10 : 00 Lafnitz

World – SheBelieves Cup

Argentina 23 : 00 Canada