22 December 2020

0
132

Germany – DFB Pokal

Augsburg 17 : 30 RB Leipzig
Köln 17 : 30 Osnabrück
Hoffenheim 17 : 30 Greuther Fürth
Ulm 17 : 30 Schalke 04
Eintracht Braunschweig 19 : 00 Borussia Dortmund
Union Berlin 19 : 45 Paderborn
Elversberg 19 : 45 Borussia M’gladbach
Dynamo Dresden 19 : 45 Darmstadt 98

Italy – Serie A

Crotone 17 : 30 Parma
Juventus 19 : 45 Fiorentina

Netherlands – Eredivisie

Fortuna Sittard 15 : 30 RKC Waalwijk
Emmen 17 : 45 Utrecht
PSV 19 : 00 VVV
Twente 20 : 00 Sparta Rotterdam

Spain – La Liga

Valencia 16 : 30 Sevilla
Elche 16 : 30 Osasuna
Huesca 18 : 45 Levante
Real Sociedad 18 : 45 Atletico Madrid
Real Valladolid 21 : 00 Barcelona
Villarreal 21 : 00 Athletic Club

Africa – CAF Champions League

Young Buffaloes 13 : 00 Vita Club
Galaxy 13 : 30 Mamelodi Sundowns
Teungueth 17 : 00 Raja Casablanca

Africa – CAF Confederation Cup

Monastir 13 : 00 Al Ahli Tripoli
NAPSA Stars 13 : 00 Songo
Alamal Atbara 13 : 00 Salitas
Sagrada Esperança 14 : 00 Orlando Pirates
USGN 14 : 30 Kabylie
Al-Ittihad 15 : 00 Pyramids
Al Mokawloon 16 : 00 Etoile du Sahel

Africa – Africa U20 Cup of Nations Qualification

Central African Rep. U20 15 : 00 Cameroon U20

Argentina – Liga Profesional Argentina

Banfield 00 : 30 Gimnasia La Plata

Argentina – Primera Nacional

Gimnasia Mendoza 00 : 30 Tigre

Bangladesh – Federation Cup

Bashundhara Kings 11 : 30 Rahmatgonj MFS

Bolivia – Primera División

Nacional Potosí 23 : 30 Blooming
Guabirá 19 : 00 Aurora
Atlético Palmaflor 19 : 15 Real Potosí
San José 21 : 15 Jorge Wilstermann

Brazil – Serie A

Corinthians 23 : 00 Goiás

Brazil – Serie B

Operário PR 19 : 00 Juventude
CSA 22 : 15 Vitória

Brazil – Serie C

Ituano 23 : 00 Brusque

Brazil – State Leagues

Matogrossense

Dom Bosco 20 : 00 Luverdense

Piauiense

Picos 19 : 00 4 de Julho

Brazil – Sergipano 2

Atlético Gloriense 18 : 00 Maruinense

Brazil – Carioca B2

Céres 13 : 00 Queimados
7 de Abril 18 : 00 Carapebus
Mesquita 18 : 00 Itaboraí Profute
Barcelona RJ 18 : 00 Barra da Tijuca
CEAC / Araruama 18 : 00 Mageense
Tigres do Brasil 18 : 00 Campo Grande
Casimiro de Abreu 18 : 00 Pérolas Negras
Barra Mansa 18 : 00 Bela Vista

Brazil – Copa Gaúcha

EC São José 18 : 30 Santa Cruz RS

Chile – Primera División

Curicó Unido PSTP Unión Española
Everton 13 : 30 Cobresal
Unión La Calera PSTP Deportes Iquique

Chile – Primera B

San Marcos 18 : 00 Puerto Montt
Deportes Valdivia 20 : 00 Deportes Temuco
Magallanes 21 : 00 Cobreloa

Chile – Segunda División

Fernández Vial 20 : 00 Deportes Vallenar

Congo DR – Ligue 1

Saint Eloi Lupopo 14 : 30 Blessing

Cyprus – 1. Division

Enosis 16 : 00 Nea Salamis
Omonia Nicosia 18 : 00 Anorthosis

Cyprus – 2. Division

ASIL Lysi 12 : 30 Aris

Czech Republic – Czech Liga

České Budějovice 14 : 00 Příbram
Sigma Olomouc 14 : 00 Jablonec
Sparta Praha 16 : 00 Slovan Liberec

Djibouti – Division 1

Police Nationale PSTP Q5 / Nourie Transit
Arta / Solar 7 PSTP ASAS

Egypt – Premier League

ENPPI 15 : 00 Ghazl El Mehalla
El Geish 17 : 30 Misr Lel Makasa

Egypt – Second League

El Sharqia Dokhan 12 : 30 Kima Aswan
Aluminium Nag Hammadi 12 : 30 Asyut Petrol
Telephonaat Beni Suef 12 : 30 Sohag
Asmant Asyut 12 : 30 Beni Suef
El Minya 12 : 30 Fayoum
Shoban Moslemen Qena 12 : 30 El Alameen
Markaz Shabab Samosta 12 : 30 Dayrout
Tahta 12 : 30 Qena

England – League One

Sunderland PSTP Blackpool
Doncaster Rovers 19 : 45 Shrewsbury Town

England – League Two

Grimsby Town 19 : 00 Bradford City

England – National League

Hartlepool United 18 : 00 Stockport County
Halifax Town 19 : 00 Eastleigh
Boreham Wood PSTP Weymouth
Dover Athletic 19 : 45 Chesterfield

England – National League N / S

Welling United 19 : 45 Havant & Waterlooville
Billericay Town 19 : 45 Chelmsford City

England – Non League Premier

Isthmian

Merstham PSTP Wingate & Finchley

Northern

Radcliffe 19 : 45 Lancaster City

England – Non League Div One

Isthmian North

Hullbridge Sports PSTP Histon

Isthmian South Central

Chalfont St Peter PSTP Northwood
Waltham Abbey PSTP Ware

Isthmian South East

Hythe Town PSTP Sittingbourne
Chichester City PSTP Whitehawk
VCD Athletic PSTP Cray Valley PM

Northern North West

Clitheroe 19 : 45 Kendal Town
Mossley 19 : 45 Brighouse Town

Southern Central

Bedford Town PSTP Halesowen Town

England – Counties Leagues

Combined Counties League Premier

Raynes Park Vale 19 : 45 Colliers Wood United
Ascot United 19 : 45 Guildford City

Essex Senior League

Hoddesdon Town PSTP St Margaretsbury
Walthamstow PSTP West Essex

Hellenic League Premier

Ardley United PSTP Brimscombe & Thrupp

Midland League Premier

Newark Flowserve PSTP Heather St Johns
Racing Club Warwick PSTP AFC Wulfrunians
Stourport Swifts 19 : 45 Highgate United
Tividale 19 : 45 Sporting Khalsa

Southern Combination League Premier

Lancing 19 : 30 Newhaven

Spartan South Midlands League Premier

North Greenford United 19 : 30 Broadfields United
Newport Pagnell Town 19 : 30 Dunstable Town
Eynesbury Rovers 19 : 30 Aylesbury Vale Dynamos
Edgware Town 19 : 30 Leighton Town

Western League Premier

Bitton 19 : 30 Roman Glass St George
Brislington 19 : 30 Cribbs
Odd Down 19 : 30 Bridgwater Town

England – League Cup

Brentford 17 : 30 Newcastle United
Arsenal 20 : 00 Manchester City

England – FA Trophy

Alfreton Town 19 : 45 King’s Lynn Town
Oxford City 19 : 45 Truro City
Boreham Wood 19 : 45 Yeovil Town
Bromley 19 : 45 Hemel Hempstead Town

England – Cheshire Senior Cup

Congleton Town 19 : 45 Alsager Town

England – London Senior Cup

Dartford 19 : 45 Dulwich Hamlet

England – Surrey Senior Cup

Camberley Town 19 : 45 Virginia Water
South Park 19 : 45 Kingstonian

England – Central League Cup

Carlisle United Res. 13 : 00 Rochdale Res.
Southend United Res. 13 : 00 Oxford United Res.

England – Professional Development League

Bristol City U23 13 : 00 Millwall U23
Cardiff City U23 13 : 00 Queens Park Rangers U23

England – FA Youth Cup

Lincoln City U18 19 : 00 Preston North End U18
Peterborough U18 PSTP Doncaster Rovers U18

France – Ligue 2

Amiens SC 19 : 00 Ajaccio
Caen 19 : 00 Sochaux
Châteauroux 19 : 00 Clermont
Dunkerque 19 : 00 Auxerre
Grenoble Foot 38 19 : 00 Troyes
Le Havre 19 : 00 Rodez
Nancy 19 : 00 Chambly
Niort 19 : 00 Valenciennes
Paris FC 19 : 00 Guingamp
Pau 19 : 00 Toulouse

Germany – Regionalliga

Südwest

Freiburg II 13 : 00 Bayern Alzenau
Sonnenhof Großaspach 16 : 00 Stuttgart II
Balingen 18 : 00 Kickers Offenbach
Schott Mainz 18 : 00 Rot-Weiß Koblenz

West

Rödinghausen 13 : 00 Alemannia Aachen
Borussia Dortmund II 16 : 30 Fortuna Düsseldorf II

Guinea – Ligue 1

Loubha Télimélé Hafia
Flamme Olympique Fello Star

India – Indian Super League

Odisha 14 : 00 NorthEast United

Indonesia – Liga 1

Persiraja Banda Aceh PSTP Persik Kediri

Iran – Persian Gulf Pro League

Mes Rafsanjan 11 : 30 Sepahan

Iran – Azadegan League

Khooshe Talaee Saveh 10 : 30 Mes Kerman
Arman Gohar 10 : 30 Rayka Babol
Qashqai 10 : 30 Kheybar Khorramabad
Malavan 10 : 30 Esteghlal Khuzestan
Chooka Talesh 10 : 30 Havadar
Baadraan 10 : 30 Fajr Sepasi
Navad Urmia 10 : 30 Shahrdari Astara
Pars Jam Bushehr 10 : 30 Shahin Bushehr
Esteghlal Mollasani 10 : 30 Gol Reyhan

Iraq – Iraqi League

Al Diwaniya 11 : 00 Al Kahrabaa
Al Hudod 11 : 00 Naft Al-Wasat
Al Talaba 13 : 15 Al Najaf
Al Quwa Al Jawiya 16 : 15 Al Simawa

Israel – Ligat ha’Al

Ashdod 17 : 00 Hapoel Haifa
Hapoel Hadera 18 : 00 Maccabi Netanya
Maccabi Haifa 18 : 05 Bnei Yehuda

Israel – Liga Leumit

Kafr Qasim 17 : 00 Hapoel Umm al-Fahm

Israel – Liga Alef

North B

Hapoel Bnei Ar’ara ‘Ara 11 : 00 Hapoel Bnei Zalafa

South B

Maccabi Ashdod 18 : 45 Hapoel Marmorek

Israel – Liga Bet

North A

Tzeirei Sakhnin 12 : 00 Hapoel Ironi Karmiel
Ahva Kafr Manda 12 : 30 Ihud Bnei Shfaram
Beitar Nahariya 12 : 30 Ahi Akko
Elnahada Nazareth 12 : 30 Ironi Bnei Kabul
Bnei Bir al-Maksur 12 : 30 Tzeirei Kafr Kanna
Maccabi Ma’alot Tarshiha 12 : 30 Maccabi Ahva Sha’ab
Hapoel Ironi Safed 17 : 00 Bnei HaGolan VeHaGalil

North B

Ihud Bnei Baka 11 : 00 Hapoel Ramot Menashe
Ihud Bnei Kfar Kara 11 : 00 Hapoel Ihud Bnei Jatt
Hapoel Tirat HaCarmel 12 : 15 MS Kfar Kama
Beitar Haifa 12 : 30 Maccabi Neve Sha’anan
Pardes Hanna-Karkur 12 : 30 Hapoel Beit Shean
Maccabi Ahi Iksal 12 : 30 Hapoel Ein as-Sahla

South A

Beitar Ramat Gan 12 : 00 Shimshon Bnei Taibe
Hapoel Qalansawe 12 : 00 Beitar Petah Tikva
Hapoel Kfar Bara 12 : 30 Hapoel Kiryat Ono
Hapoel Pardesya Noam 16 : 00 Hapoel Mahane Yehuda
Maccabi Ironi Amishav PT 16 : 30 Otzma Holon
Beitar Kfar Saba 17 : 00 Hapoel Hod HaSharon
Sporting Tel Aviv 19 : 00 Shimshon Tel Aviv

South B

Beitar Ironi Kiryat Gat 11 : 00 Bnei Eilat
Beitar Ir Ma’ale Adumim 12 : 00 Maccabi Ironi Netivot
Hapoel Gedera 12 : 30 Maccabi Ironi Sderot
Hapoel Merhavim 12 : 30 Beitar Yavne
Shikun HaMizrah 12 : 30 Tzeirey Rahat
Ironi Modi’in 17 : 00 Maccabi Kiryat Malachi
MS Jerusalem 17 : 30 MS Be’er Sheva

Israel – U19 Elite Division

Ashdod U19 12 : 30 Bnei Sakhnin U19

Israel – U19 Cup

Hapoel Afula U19 16 : 30 Hapoel Acre U19

Italy – Serie B

Cittadella 18 : 00 Frosinone
Cosenza 18 : 00 Venezia
Vicenza 18 : 00 Reggina
Monza 18 : 00 Ascoli
Pescara 18 : 00 Brescia
Pisa 18 : 00 Chievo
Pordenone 18 : 00 Cremonese
SPAL 18 : 00 Lecce
Empoli 20 : 00 Reggiana

Jordan – 1st Division

Moghayer Al Sarhan 12 : 00 Kfarsoum
Al Jalil 12 : 00 Al Tora
Mansheyat 12 : 00 That Ras

Kuwait – Premier League

Al Sahel 13 : 00 Al Salmiyah
Burgan 15 : 35 Al Nasar
Al Jahra 15 : 35 Khaitan

Malta – Premier League

Floriana 16 : 00 Birkirkara
Sirens 20 : 15 Mosta

Malta – Challenge League

Pembroke Athleta 16 : 15 Marsa

Malta – FA Trophy

Nadur Youngsters 18 : 00 Msida St. Joseph

Norway – Eliteserien

Kristiansund 17 : 00 Haugesund
Brann 17 : 00 Odd
Vålerenga 17 : 00 Start
Strømsgodset 17 : 00 Stabæk
Mjøndalen 17 : 00 Aalesund
Sandefjord 17 : 00 Rosenborg

Norway – 1. Division

Sogndal 12 : 00 Ranheim

Palestine – West Bank 1st Division

Shabab Al-Obaideya 13 : 00 Markaz Jenin
Islami Kalkelea 13 : 00 Al-Quwaat Al-Falistinia
Silwan 14 : 00 Al-Arabi Beit Safafa

Paraguay – Division Profesional

Nacional 21 : 30 Sol de América

Portugal – Primeira Liga

Sporting Braga 20 : 15 Rio Ave

Portugal – Campeonato de Portugal Prio

Alverca 19 : 00 Caldas

Portugal – Liga Revelação U23

Marítimo U23 11 : 45 Sporting CP U23
Leixões U23 15 : 00 Famalicão U23
Rio Ave U23 15 : 00 Boavista U23
Vitória Guimarães U23 15 : 00 Académica U23
Cova da Piedade U23 15 : 00 Portimonense U23
Estoril U23 17 : 00 Belenenses U23

Qatar – Stars League

Al Duhail 13 : 00 Al Khor
Al Sailiya 15 : 30 Umm Salal
Al Gharafa 15 : 30 Al Wakrah

Romania – Liga I

CFR Cluj 19 : 00 Universitatea Craiova

Saudi Arabia – Pro League

Damak 12 : 40 Abha
Al Faisaly 14 : 50 Al Ittifaq
Al Wahda 15 : 20 Al-Ain
Al Ahli 16 : 50 Al Fateh

Saudi Arabia – Division 1

Al Jeel 12 : 00 Al-Thuqbah
Al Shoalah 12 : 10 Al Draih
Al Hazm 12 : 20 Al Najoom
Al Sahel 14 : 30 Al Khaleej
Al Nahdha 14 : 30 Hajer

Scotland – League One

Peterhead 19 : 45 Montrose

Scotland – League Two

Brechin City 19 : 45 Annan Athletic

Scotland – Football League

Dalbeattie Star 19 : 45 Gretna 2008

Spain – Tercera Division

Lagun Onak PSTP Vitoria

Spain – Autonómicas

Canarias – La Palma

EF Hiscaguán 20 : 30 Mensajero II

Extremadura – Gr 3

Zafra Atlético 19 : 30 Ribereña

Spain – Liga Nacional Juvenil

Atlético GC U19 Daniel Carnevali U19
Guía U19 Villa Santa Brígida U19
Teguise U19 PSTP Acodetti U19 II
Unión Pedro Hidalgo U19 La Oliva U19
PC Vecindario U19 Guiniguada U19
RC Victoria U19 II Maspalomas U19 II
Doramas U19 Las Palmas U19 II

Spain – Primera División Femenina

Logroño 10 : 00 Athletic Club
Levante 11 : 30 Madrid
Deportivo de La Coruña 13 : 00 Barcelona
Santa Teresa 14 : 00 Rayo Vallecano
Sporting de Huelva 14 : 30 Real Madrid
Valencia 15 : 00 Eibar
Sevilla 15 : 00 Granadilla Tenerife
Espanyol 15 : 30 Real Betis
Atlético Madrid 17 : 00 Real Sociedad

Switzerland – Super League

St. Gallen 19 : 30 Young Boys

Switzerland – Challenge League

Chiasso 17 : 15 FC Schaffhausen
Stade Lausanne-Ouchy 17 : 15 Wil
Neuchâtel Xamax 18 : 00 Winterthur

Tanzania – Ligi kuu Bara

Gwambina 11 : 00 Mbeya City
Biashara United 13 : 00 Tanzania Prisons
Kagera Sugar 13 : 00 Polisi Tanzania
Mwadui 13 : 00 Coastal Union

Thailand – Thai League 1

Chiangrai United 11 : 30 Port

Turkey – Süper Lig

Hatayspor 13 : 00 Trabzonspor
Galatasaray 16 : 00 Göztepe

United Arab Emirates – Presidents Cup

Shabab Al Ahli 12 : 45 Emirates
Al Nasr 15 : 45 Ajman

Wales – Premier League

Aberystwyth Town PSTP Newtown
Barry Town United 19 : 45 Penybont