21 October 2020

0
84

England – Championship

Cardiff City 19 : 45 AFC Bournemouth
Queens Park Rangers 19 : 45 Preston North End
Sheffield Wednesday 19 : 45 Brentford
Stoke City 19 : 45 Barnsley
Watford 19 : 45 Blackburn Rovers

Europe – UEFA Champions League

Salzburg 17 : 55 Lokomotiv Moscow
Real Madrid 17 : 55 Shakhtar Donetsk
Bayern Munich 20 : 00 Atletico Madrid
Internazionale 20 : 00 Borussia M’gladbach
Manchester City 20 : 00 Porto
Olympiakos Piraeus 20 : 00 Olympique Marseille
Ajax 20 : 00 Liverpool
Midtjylland 20 : 00 Atalanta

Netherlands – Eredivisie

RKC Waalwijk 16 : 30 PEC Zwolle

South America – CONMEBOL Libertadores

Santos 23 : 15 Defensa y Justicia
Olimpia 23 : 15 Delfin
Colo Colo 01 : 30 Jorge Wilstermann
Peñarol 01 : 30 Athletico Paranaense
São Paulo 01 : 30 Deportivo Binacional
River Plate 01 : 30 LDU Quito

Asia – AFC Cup

TBC TBC

Asia – AFC U19 Championship

Korea Republic U19 PSTP Japan U19
Iraq U19 PSTP Bahrain U19
Saudi Arabia U19 PSTP Australia U19
Vietnam U19 PSTP Laos U19

Australia – Queensland NPL

Gold Coast United 10 : 00 Gold Coast Knights
Brisbane City 10 : 30 Peninsula Power

Australia – Queensland NPL Youth League

Capalaba U20 10 : 30 Lions U20

Australia – Queensland NPL Women

Lions 10 : 30 Moreton Bay United

Austria – Regionalliga

Admira II 19 : 45 Mauerwerk

Austria – Landesliga

Kärnten

Dellach im Gailtal 17 : 15 Völkermarkt

Tirol

Ebbs 18 : 30 Volders

Wien

First Vienna 18 : 00 ASV 13

Austria – WFV Cup

Fortuna 05 18 : 00 Austria XIII
LAC-Inter 18 : 00 NAC
Dinamo Helfort 18 : 30 Wienerberg
Essling 18 : 30 Siemens Großfeld
Royal Home Eurasya 19 : 00 Wollers Komet

Azerbaijan – Birinci Dasta

Qarabağ II 10 : 00 Turan
Sumqayıt II 10 : 00 Kapaz
Qaradağ Lökbatan 11 : 00 Keşlə II

Belarus – Premier League

Minsk 13 : 00 Slavia

Belarus – 1. Division

Naftan 12 : 00 Arsenal
Orsha 13 : 30 Slonim

Belarus – Reserve League

Dinamo Brest Res. 11 : 00 Slutsk Res.

Belgium – Second Amateur Division

VFV A

Zelzate PSTP Voorwaarts Zwevezele

VFV B

Sporting Hasselt PSTP Berchem Sport

Belgium – Third Amateur Division

ACFF A

Ostiches PSTP PAC Buzet
Tournai PSTP Aische

ACFF B

Gouvy PSTP Wanze / Bas-Oha
Aywaille PSTP Richelle United
Rochefort PSTP Mormont

VFV A

Sint-Niklase PSTP Tempo Overijse

Belgium – Provincial

Antwerpen

Eendracht Zoersel PSTP Rapid Leest

Brabant – ACFF

Léopold PSTP Union Lasne-Ohain

Brabant – VFV

Sporting Kampenhout PSTP Houtem-Oplinter

Hainaut

Ransart PSTP Péruwelz

Luxembourg

Jeunesse Freylangeoise PSTP Saint-Hubert

Namur

Spy PSTP Nismes
Chevetogne PSTP Beauraing
Flavion-Morialmé PSTP ES de la Molignée

West-Vlaanderen

Blankenberge PSTP Dadizele
RC Lauwe PSTP Oostnieuwkerke

Bosnia and Herzegovina – Cup

Tuzla City 14 : 00 Radnik Bijeljina
Željezničar 14 : 00 Goražde
Rudar Prijedor 14 : 00 Zvijezda 09
Krupa na Vrbasu 14 : 00 Sarajevo
Rudar Kakanj 14 : 00 Borac Banja Luka
Velež 14 : 00 Široki Brijeg
Zrinjski 14 : 00 Slavija
Velež Nevesinje 14 : 00 Klis Buturović Polje

Brazil – Serie B

CSA 23 : 15 Botafogo SP
Oeste 23 : 15 Náutico
Juventude 23 : 15 Avaí
Ponte Preta 01 : 30 Chapecoense
Operário PR 01 : 30 Cruzeiro
Figueirense 20 : 30 CRB

Brazil – Serie D

Independente PA 19 : 00 Vilhenense
Pelotas 19 : 00 Atlético Tubarão
Floresta 19 : 30 Salgueiro
Coruripe 19 : 30 Central
Toledo 19 : 30 Cabofriense
Ríver 20 : 00 São Raimundo RR
Sinop 20 : 00 Altos
Frei Paulistano 20 : 00 ABC
Aparecidense 20 : 00 União Rondonópolis
Tupynambás 20 : 00 Atlético Alagoinhas
Palmas 20 : 00 Caldense
Galvez 21 : 30 Ji-Paraná
Ferroviária 22 : 00 Bangu

Brazil – State Leagues

Carioca 2

Duque de Caxias 19 : 00 Sampaio Corrêa RJ
Nova Iguaçu 19 : 00 Gonçalense

Mineiro 2

Guarani MG 19 : 00 Athletic Club
Betim 19 : 00 Tupi
Ipatinga 19 : 30 Pouso Alegre
Nacional AC MG 19 : 30 Mamoré
Democrata GV 19 : 30 Democrata SL

Brazil – Pernambucano 2

Vera Cruz 19 : 00 Cabense
Íbis 19 : 00 América PE

Brazil – Paulista Série B

Andradina 19 : 00 Bandeirante SP
Tanabi 19 : 00 AEA
Assisense 19 : 00 Tupã
XV de Jaú 19 : 00 Matonense
Grêmio Sãocarlense 19 : 00 Francana
Rio Branco SP 19 : 00 Independente SP
União Barbarense 19 : 00 Elosport
Osvaldo Cruz 20 : 00 Grêmio Prudente

Brazil – Brasileiro de Aspirantes

Fortaleza U23 19 : 00 Sampaio Corrêa U23

Brazil – Copa do Brasil U20

Coritiba U20 19 : 00 São Paulo U20
Ceará U20 19 : 00 Bahia U20
Internacional U20 19 : 00 Galvez U20
Bragantino PA U20 19 : 00 Atlético Mineiro U20
Avaí U20 19 : 00 Sport Recife U20
Londrina U20 20 : 00 Palmeiras U20

Brazil – Carioca U20

Flamengo U20 14 : 00 Boavista U20
América RJ U20 14 : 00 Bangu U20
Fluminense U20 14 : 00 Nova Iguaçu U20
Madureira U20 14 : 00 Portuguesa RJ U20
Botafogo U20 19 : 00 Cabofriense U20
Americano U20 CANC Macaé U20
Resende FC U20 19 : 00 Friburguense U20

Brazil – Paulista Women

Juventus 15 : 00 São José
Nacional 18 : 00 Taubaté
Taboão da Serra 19 : 00 São Paulo
Corinthians 22 : 00 Santos

Bulgaria – Cup

Partizan 12 : 30 Levski Sofia
Sevlievo 13 : 00 Slavia Sofia
Izvor Gorski izvor 13 : 00 Montana
Yantra 2019 13 : 00 Cherno More
Drenovets 13 : 00 CSKA 1948 Sofia
Pirin Blagoevgrad 15 : 30 Beroe

Bulgaria – U18 Cup

Septemvri Sofia U18 08 : 30 Cherno More U18
Spartak Varna U18 08 : 30 Levski Sofia U18
Chernomorets 1919 U18 09 : 30 Ludogorets U18
Spartak Plovdiv U18 11 : 30 CSKA Sofia U18
Beroe Stara Zagora U18 12 : 30 Botev Vratsa U18
Slavia Sofia U18 12 : 30 Sokol Markovo U18
Botev Plovdiv U18 12 : 30 Lokomotiv GO U18
Etar U18 13 : 00 Minyor Pernik U18

Cambodia – Hun Sen Cup

NagaWorld 12 : 00 Phnom Penh Crown

Chile – Primera División

Santiago Wanderers 15 : 00 Deportivo Antofagasta
Coquimbo Unido 17 : 30 Universidad Concepción
Universidad de Chile 20 : 00 Audax Italiano
Unión Española 22 : 30 Cobresal

Chile – Segunda División

Concepción 19 : 30 Linares Unido

China PR – CSL

9th-16th Place Play-offs

Shenzhen 08 : 30 Tianjin Teda

Quarter-finals

Guangzhou Evergrande 12 : 35 Hebei CFFC

Colombia – Copa Colombia

Deportivo Pereira 21 : 00 Tigres
Jaguares de Córdoba 21 : 00 Deportes Quindío

Colombia – Liga Femenina

Deportivo Cali 01 : 40 Junior
Santa Fe 21 : 00 Millonarios

Congo DR – Ligue 1

JSK 14 : 30 TP Mazembe
Dauphins Noirs 14 : 30 Renaissance
Blessing 14 : 30 Sanga Balende

Costa Rica – Liga de Ascenso

Municipal Liberia 18 : 00 Santa Rosa
Guanacasteca PSTP Puntarenas
Guanacasteca 18 : 00 La U Universitarios
Cariari Pococí 20 : 00 Municipal San Ramón
Aserrí 20 : 00 Consultants Moravia
Puerto Golfito 21 : 00 Barrio México

Croatia – 3. HNL

Mladost Petrinja 14 : 15 Dugo Selo

Cyprus – 1. Division

Doxa 15 : 00 Nea Salamis

Cyprus – 2. Division

ASIL Lysi 13 : 30 Omonia Aradippou

Cyprus – Cup

Aris 13 : 00 Ethnikos Achna

Czech Republic – 1. Liga U19

Zbrojovka Brno U19 PSTP Baník Ostrava U19

Denmark – 1st Division

Skive 17 : 00 Vendsyssel
Fremad Amager 17 : 30 FC Helsingør
HB Køge 18 : 00 Fredericia

England – Non League Premier

Cray Wanderers 19 : 45 Bognor Regis Town
Kingstonian 19 : 45 Potters Bar Town

England – Non League Div One

Isthmian North

Cambridge City 19 : 45 Felixstowe & Walton Utd
AFC Sudbury PSTP Bury Town

Northern North West

Widnes PSTP Prescot Cables

Southern Central

Kidlington 19 : 30 Berkhamsted

Southern South

Larkhall Athletic 19 : 30 AFC Totton
Paulton Rovers 19 : 30 Evesham United
Slimbridge 19 : 30 Melksham Town

England – Counties Leagues

Essex Senior League

Enfield 19 : 30 Woodford Town
Ilford 19 : 45 West Essex

Midland League Premier

Coventry United 19 : 45 Newark Flowserve

North West Counties League Premier

Longridge Town 19 : 45 Litherland Remyca
Northwich Victoria 19 : 45 Irlam
Winsford United 19 : 45 Warrington Rylands

Northern Counties East League Premier

Penistone Church 19 : 15 Liversedge
Albion Sports 19 : 45 Hemsworth MW
Handsworth 19 : 45 Bottesford Town
Yorkshire Amateur 19 : 45 Thackley

Northern League One

Thornaby 19 : 30 Sunderland RCA
Northallerton Town 19 : 30 West Auckland Town
Penrith AFC 19 : 45 Billingham Town

Southern Counties East League Premier

Canterbury City 19 : 45 Chatham Town
Punjab United 19 : 45 K Sports
Welling Town 19 : 45 Erith Town

Spartan South Midlands League Premier

Baldock Town 19 : 30 Crawley Green

United Counties League Premier

Anstey Nomads 19 : 45 Loughborough University
Sleaford Town 19 : 45 Peterborough N Star

Western League Premier

Exmouth 19 : 30 Shepton Mallet
Wellington 19 : 45 Tavistock

England – Central League Cup

England – Professional Development League

Wigan Athletic U23 12 : 00 Charlton Athletic U23
Crewe Alexandra U23 13 : 00 Queens Park Rangers U23

England – Youth Alliance Cup

Forest Green Rovers U18 12 : 00 Exeter City U18

Estonia – Meistriliiga

Trans 16 : 10 Flora

Estonia – II Liiga

Poseidon 17 : 30 Viimsi II
Saue 18 : 15 Kose

Estonia – Cup

16th Finals

Pärnu Sadam CANC K-Järve JK Järve

8th Finals

Kompanii Marjamaa 17 : 00 Tammeka
FC Tallinn 17 : 30 FCI Levadia

Estonia – Small Cup

TJK Legion II 17 : 00 Zenit Tallinn

Europe – UEFA U17 Championship

Republic of Ireland U17 PSTP Estonia U17
Northern Ireland U17 PSTP Slovakia U17

Europe – UEFA Women’s Championship

Norway PSTP Belarus
Denmark 17 : 00 Israel

Europe – UEFA U19 Championship Women

Czech Republic U19 PSTP Latvia U19
Romania U19 PSTP Portugal U19
France U19 PSTP North Macedonia U19
Wales U19 PSTP Slovakia U19
Germany U19 PSTP Kazakhstan U19
Croatia U19 PSTP Austria U19
Norway U19 PSTP Faroe Islands U19
Bosnia-Herzegovina U19 PSTP Poland U19
Scotland U19 PSTP Estonia U19
Montenegro U19 PSTP Hungary U19
Belgium U19 PSTP Cyprus U19
Azerbaijan U19 PSTP Sweden U19
Switzerland U19 PSTP Armenia U19
Turkey U19 PSTP Northern Ireland U19
Denmark U19 PSTP Moldova U19
Albania U19 PSTP Russia U19
Netherlands U19 PSTP Lithuania U19
Israel U19 PSTP Slovenia U19
Finland U19 PSTP Georgia U19
Bulgaria U19 PSTP Iceland U19
England U19 PSTP Kosovo U19
Greece U19 PSTP Republic of Ireland U19

Europe – UEFA U17 Championship Women Qualification

Norway U17 PSTP Georgia U17
Bosnia-Herzegovina U17 PSTP Czech Republic U17

Faroe Islands – Meistaradeildin

18 : 30 B36

Faroe Islands – 2. Deild

B68 II 20 : 00 Skála II

Finland – Ykkönen

Kajaani 16 : 30 MYPA

Finland – Kolmonen

Tervakosken Pato 17 : 00 TKT

France – Championnat National U19

Group A

Evreux U19 14 : 00 Montfermeil U19

Group B

Clermont U19 15 : 00 Dijon U19

Group C

Bordeaux U19 14 : 00 Le Mans U19
Angers U19 16 : 00 Laval U19

Georgia – Erovnuli Liga 2

Shukura 11 : 00 Aragvi Dusheti
Merani Martvili 11 : 00 Shevardeni 1906

Germany – 2. Bundesliga

Hamburger SV 17 : 30 Erzgebirge Aue

Germany – 3. Liga

Kaiserslautern 18 : 00 Ingolstadt
Viktoria Köln 18 : 00 Bayern München II
Hallescher FC 18 : 00 Meppen
1860 München 18 : 00 Saarbrücken
Unterhaching 18 : 00 MSV Duisburg

Germany – Regionalliga

Nord

Werder Bremen II 17 : 30 Oberneuland
Wolfsburg II 18 : 00 Schwarz-Weiß Rehden

Südwest

Sonnenhof Großaspach 17 : 30 Stuttgart II
Mainz 05 II 18 : 00 Eintracht Stadtallendorf
Rot-Weiß Koblenz 18 : 00 Pirmasens
TSV Steinbach 18 : 00 Freiburg II
Balingen 18 : 00 Bayern Alzenau

West

Lippstadt 08 17 : 00 Borussia Dortmund II
Borussia M’gladbach II PSTP Rot-Weiss Essen
Preußen Münster 18 : 30 Wiedenbrück
Fortuna Köln 18 : 30 Bonner SC
Rot Weiss Ahlen 18 : 30 Wegberg-Beeck
Bergisch Gladbach PSTP Wuppertaler SV
Rödinghausen PSTP Alemannia Aachen
Schalke 04 II 18 : 30 Köln II
Rot-Weiß Oberhausen 18 : 30 Sportfreunde Lotte

Germany – Oberliga

Bayern Süd

Ingolstadt II 19 : 00 Schwaben Augsburg

Hessen

Fernwald 18 : 00 Waldgirmes
Türk Gücü Friedberg 18 : 00 Dietkirchen
Rot-Weiß Walldorf 18 : 00 Ginsheim
Neuhof 18 : 00 Hanau 93
Barockstadt Fulda-Lehn. 18 : 00 Buchonia Flieden
Viktoria Griesheim 18 : 30 SV Steinbach
Rot-Weiß Hadamar 18 : 30 Eddersheim
Bad Vilbel 18 : 30 FC 1906 Erlensee
SV Zeilsheim 19 : 00 Hessen Dreieich

Mittelrhein

Siegburger SV PSTP Düren Merzenich

Niederrhein

Kleve 18 : 30 TVD Velbert
SF Baumberg 18 : 30 Sterkrade-Nord
SC Velbert 18 : 30 Jahn Dinslaken-Hiesfeld
Meerbusch 18 : 30 Schwarz-Weiß Essen
TuRU 1880 Düsseldorf 18 : 30 1. FC M’gladbach
Germania Ratingen 18 : 30 SSVg Velbert
SF Niederwenigern 19 : 00 Cronenberger SC

Niedersachsen

Heeslinger SC 18 : 30 Spelle-Venhaus

Nordost-Nord

Strausberg 18 : 30 Hertha Zehlendorf

Westfalen

Schermbeck 18 : 30 Sprockhövel

Germany – Reg. Cup Berlin

Wittenauer SC Concordia 18 : 00 Wilmersdorf
SCC Berlin 18 : 00 Berliner SC
Minerva 18 : 30 Reinickendorfer Füchse

Germany – Reg. Cup Niedersachsen Amateure

Kickers Emden 18 : 30 VfL Oldenburg

Germany – Reg. Cup Rheinland

Herdorf 19 : 00 Emmerichenhain

Germany – Reg. Cup Südwest

Gonsenheim 18 : 30 Wormatia Worms
Hassia Bingen 18 : 30 Arminia Ludwigshafen

Greece – Super League 1

Apollon Smirnis PSTP PAS Giannina

Greece – Gamma Ethniki

Group 1

Apollon Paralimniou 14 : 00 Doxa Neo Sidirochori
Nestos Chrisoupolis 14 : 00 Antheias-Aristinou
Aetos Orfani 14 : 00 Aris Avato
Anagennisi Thalassias 14 : 00 Pandramaikos
Ampelokipon Drama 14 : 00 Didymoteicho
Iraklis Ampelokipon 14 : 00 M. Alexandros Orfaniou
Orfeas Xanthi 14 : 00 Evosmou
Elpida Sapes 14 : 00 Ethnikos Sochos

Group 10

Giouchtas PSTP Agios Nikolaos
Almyros Gaziou PSTP Palaiochora
AEEK SYN.KA PSTP Asteras Rethymnou
Poros PSTP Aris Soudas
Damastas PSTP Anagennisi Ierapetra
Rethymniakos PSTP Aris Rethymnou
Atsalenios PSTP Irodotos
Palaiochora 14 : 00 Giouchtas
Asteras Rethymnou 14 : 00 Agios Nikolaos
Aris Soudas 14 : 00 AEEK SYN.KA
Anagennisi Ierapetra 14 : 00 AE Neapolis
Aris Rethymnou 14 : 00 Poros
Atsalenios 14 : 00 Damastas
Irodotos 14 : 00 Rethymniakos
Platanias 14 : 00 Almyros Gaziou

Group 2

M. Alexandros Trikala PSTP Nea Kallikrateia
PAO Koufalion 14 : 00 Edessaikos
Niki Agkathia 14 : 00 PAOK Alexandreia
Anagennisi Plagia 14 : 00 AS Giannitsa
Makedonikos Neapolis 14 : 00 Thermaikos Thermis
Ethnikos Giannitsa 14 : 00 Poseidon Nea Michaniona
Aetos Varvaras 14 : 00 Thyella Sarakinoi

Group 3

Atromitos Palamas 14 : 00 Anagennisi Karditsas
Kozani PSTP Dias Diou
Aetos Makrychoriou 14 : 00 Elassona
Makedonikos Foufas PSTP Fikis
Ermis Amyntaio 14 : 00 Ethnikos Neou Keramidiou
Oikonomos 14 : 00 Iraklis Larissa
Sellana 14 : 00 Karitsa

Greece – Super League K19

Aris U19 11 : 00 PAS Giannina U19

Honduras – Liga Nacional

Marathón 22 : 00 Honduras Progreso

Hungary – NB II

Szeged 2011 16 : 00 Gyirmót

Hungary – NB III

Kozármisleny 13 : 30 Vác

Hungary – Magyar Kupa

Budaörs 11 : 30 Csákvári TK

Hungary – Nöi NB II

Levegő-Energia 18 : 00 Champion

Italy – Serie B

Lecce 18 : 00 Cremonese

Italy – Serie C

Girone A

Piacenza 14 : 00 Olbia
AlbinoLeffe 16 : 30 Renate
Alessandria 17 : 30 Grosseto
Livorno 17 : 30 Novara
Pontedera 17 : 30 Lecco
Carrarese 19 : 45 Pistoiese
Pro Sesto 19 : 45 Giana Erminio
Pro Vercelli 19 : 45 Juventus II

Girone B

Südtirol 14 : 00 Carpi
Mantova 17 : 00 Matelica Calcio
Arezzo 17 : 30 Calcio Padova
Legnago Salus 17 : 30 Perugia
Vis Pesaro 17 : 30 Triestina
Modena 19 : 30 FeralpiSalò
Cesena 19 : 45 Fano
Fermana 19 : 45 Gubbio
Imolese 19 : 45 Sambenedettese
Ravenna 19 : 45 Virtus Verona

Girone C

Paganese 14 : 00 Virtus Francavilla
Palermo 14 : 00 Turris
Casertana 16 : 30 Catanzaro
Potenza Calcio 17 : 30 Teramo
Trapani CANC Vibonese
Viterbese Castrense 17 : 30 Bisceglie
Catania 19 : 45 Ternana
Monopoli 19 : 45 Bari

Italy – Serie D

Group A

Casale 14 : 00 Gozzano
Chieri 14 : 00 Legnano

Group C

Belluno 14 : 00 Ambrosiana

Group D

Aglianese 14 : 00 Bagnolese
Mezzolara 14 : 00 Ghivizzano Borgo Mozzano

Group G

Nocerina 14 : 00 Torres

Group I

Castrovillari 14 : 00 Santa Maria Cilento

Italy – Campionato Primavera 1

Sampdoria U19 PSTP Empoli U19

Italy – Campionato Primavera 2

Group A

Chievo Verona U19 13 : 30 Venezia U19

Group B

Spezia U19 10 : 00 Frosinone U19

Japan – J1 League

Vissel Kobe 10 : 00 Kashima Antlers
Shonan Bellmare 11 : 30 Sagan Tosu
Yokohama F. Marinos 11 : 30 Nagoya Grampus

Japan – J2 League

Kyoto Sanga 10 : 30 Giravanz Kitakyushu
Mito Hollyhock 11 : 00 Montedio Yamagata
ThespaKusatsu Gunma 11 : 00 Ventforet Kofu
JEF United 11 : 00 Zweigen Kanazawa
Tokyo Verdy 11 : 00 Júbilo Iwata
Machida Zelvia 11 : 00 Avispa Fukuoka
Matsumoto Yamaga 11 : 00 Omiya Ardija
Albirex Niigata 11 : 00 Fagiano Okayama
Renofa Yamaguchi 11 : 00 Tokushima Vortis
Ehime 11 : 00 V-Varen Nagasaki
Tochigi 11 : 30 Ryūkyū

Japan – J3 League

Kataller Toyama 11 : 00 Vanraure Hachinohe

Jordan – League

Al Sareeh 15 : 00 Al Wihdat
Al Faisaly 17 : 30 Al Jazeera

Kazakhstan – Premier League

Kyzyl-Zhar 09 : 00 Taraz

Kosovo – Superliga

Gjilani 13 : 00 Trepça’89
Feronikeli 13 : 00 Prishtina
Ballkani 13 : 00 Drita

Latvia – Cup

Jelgava 11 : 30 Ventspils
Spartaks Jūrmala 12 : 00 Liepāja
Valmiera / BSS 15 : 00 Tukums
Rīgas FS 18 : 00 Riga

Luxembourg – National Division

Wiltz 19 : 00 Fola Esch
Progrès Niederkorn 19 : 00 Swift Hesperange
UT Pétange 19 : 00 Victoria Rosport
RM Hamm Benfica 19 : 00 Mondorf-les-Bains
F91 Dudelange 19 : 00 Etzella Ettelbrück
UNA Strassen 19 : 00 Hostert
Racing 19 : 00 Rodange
Jeunesse d’Esch 19 : 00 Differdange 03

Luxembourg – Promotion d’Honneur

Jeunesse Junglinster 19 : 00 Berdenia Berbourg
Mamer 19 : 00 Rumelange

Luxembourg – 1. Division

Serie 1

Hosingen 19 : 00 Daring Echternach
Young Boys 19 : 00 Lorentzweiler

Serie 2

Obercorn 19 : 00 Luna Obercorn

Malta – Premier League

Floriana 16 : 00 Senglea Athletic
Mosta 16 : 00 Hibernians
Sliema Wanderers 20 : 15 Gudja United
Valletta PSTP Sirens

Malta – Challenge League

Qormi 16 : 00 Swieqi United
St. Andrews 20 : 15 St. George’s
Naxxar Lions 20 : 15 San Gwann

Malta – First Division Women

Mgarr United 19 : 30 Mtarfa

Mauritania – Premier League

Ksar 17 : 30 Police
SNIM 20 : 05 Tidjikja
Nouakchott King’s 22 : 40 Kédia

Mexico – Liga de Expansión MX

Tepatitlán 23 : 00 Atlante
Atlético Morelia 01 : 05 Mineros de Zacatecas
Tampico Madero 03 : 05 Pumas Tabasco

Mexico – U17 League

Mazatlán U17 23 : 00 Tigres UANL U17

Moldova – Divizia Națională

Codru Lozova 12 : 00 Dacia-Buiucani
Petrocub 16 : 00 Speranţa Nisporeni

Montenegro – Cup

Grbalj 13 : 00 Arsenal Tivat
Bokelj 13 : 00 Kom
Petrovac 13 : 00 Dečić
Budućnost 13 : 00 Rudar
Sutjeska 14 : 00 Jedinstvo
Zeta 15 : 00 Ibar
Podgorica 16 : 00 Jezero
Iskra 17 : 00 OFK Titograd

N/C America – Concacaf League

Arcahaie 01 : 00 Verdes
FAS 03 : 00 Managua

Netherlands – U21 Divisie 3

Zeeburgia U21 PSTP Den Bosch U21

North Macedonia – Cup

Akademija Pandev 13 : 30 Vardar
Makedonija GjP 13 : 30 Sasa
Shkendija 13 : 30 KF Gostivari
Shkupi 13 : 30 Pehchevo
Kozuv Gevgelija 13 : 30 Sileks
Struga 13 : 30 Rabotnički
Bregalnica Štip 13 : 30 Belasica
Renova 13 : 30 Pelister

Northern Ireland – Premiership Development League

Carrick Rangers U20 PSTP Linfield U20
Portadown U20 PSTP Glenavon U20

Northern Ireland – Premiership Women

Crusaders Strikers 20 : 00 Derry City
Glentoran BU 20 : 00 Sion Swifts
Cliftonville 20 : 00 Linfield

Poland – Ekstraklasa

Legia Warszawa 17 : 00 Śląsk Wrocław

Poland – I Liga

Radomiak Radom 16 : 00 Puszcza Niepołomice
Górnik Łęczna 16 : 40 Arka Gdynia
Chrobry Głogów PSTP Nieciecza

Poland – III Liga

Group 1

Legia Warszawa II 12 : 00 Legionovia Legionowo
Ruch Wysokie Mazowieckie 17 : 00 Radomsko

Group 2

Jarota Jarocin 14 : 30 Pogoń Szczecin II
Elana Toruń 16 : 00 Starogard Gdański

Group 3

Gwarek Tarnowskie Góry 13 : 30 Polonia Nysa
Ruch Chorzów 17 : 00 Zagłębie Lubin II

Group 4

Podhale Nowy Targ 14 : 00 Podlasie Biała Podlaska
Jutrzenka Giebułtów 14 : 00 Korona Kielce II

Poland – Central Youth League

Lechia Gdańsk U18 10 : 00 Górnik Zabrze U18
Korona Kielce U18 10 : 15 Zagłębie Lubin U18
Pogoń Szczecin U18 11 : 00 Cracovia U18
Śląsk Wrocław U18 11 : 00 Legia Warszawa U18

Portugal – Taça de Portugal

1st Round

Lourinhanense 15 : 00 União Santarém

2nd Round

Tirsense 15 : 00 Olímpico do Montijo

Qatar – Stars League

Al Duhail 16 : 45 Al Sadd

Romania – Cupa României

Sânmartin 12 : 30 Comuna Recea
Municipal Braşov 12 : 30 Csikszereda
Şomuz Fălticeni 12 : 30 Ceahlăul Piatra Neamţ
Hușana Huși 12 : 30 Focşani
Dacia Unirea Brăila 12 : 30 SCM Gloria Buzău
Ghiroda şi Giarmata Vii 12 : 30 ASU Poli Timişoara
Axiopolis 12 : 30 Farul Constanţa 1920
Mostiştea Ulmu 12 : 30 Dunărea Călăraşi
Metaloglobus 12 : 30 Petrolul 52
Concordia Chiajna 12 : 30 Mioveni
Viitorul Dăești 12 : 30 Viitorul P. Târgu Jiu

Russia – III Division

Center

Metallurg-Oskol Atom Novovoronezh
Orel Lokomotiv Liski
Yelets Akademiya Tambov

Golden Ring

Rostov Velikiy Agat
Cherepovets Spartak Kostroma
Shinnik II SSHOR

Privolzhye

Syzran-2003 Mordovia Saransk II

Russia – Cup

Veles 12 : 00 Ural
Yenisey 13 : 00 Spartak Moscow
Tekstilshchik 13 : 00 Arsenal Tula
Nizhny Novgorod 14 : 00 Khimki
Dinamo Bryansk 14 : 00 Tambov
Krylya Sovetov 16 : 00 Rotor Volgograd
Shinnik 16 : 30 Akhmat Grozny
Chertanovo 17 : 00 Ufa
Orenburg 17 : 00 Sochi

San Marino – Coppa Titano

Domagnano 19 : 45 Juvenes / Dogana
Cailungo 19 : 45 Cosmos
Tre Fiori 19 : 45 Pennarossa
Fiorentino 19 : 45 Faetano
La Fiorita 19 : 45 Libertas

Saudi Arabia – Division 1

Al Khaleej 15 : 45 Al Ta’ee
Al Sahel 15 : 45 Al Bukayriyah
Al Shoalah 15 : 55 Jeddah
Al Feiha 16 : 05 Al Najoom
Najran 16 : 15 Al Jabalain

Scotland – Feeder Leagues

Whitehill Welfare 19 : 30 Musselburgh Athletic

Serbia – Cup

Crvena Zvezda PSTP Zlatibor Čajetina
Mačva Šabac 13 : 00 Metalac GM
Voždovac 13 : 30 Grafičar
Smederevo 1924 13 : 30 Radnički Niš
Jedinstvo Rumenka 13 : 30 Vojvodina
Sušica 13 : 30 Spartak Subotica
Novi Pazar 13 : 30 Čukarički
Trayal Kruševac 13 : 30 Bačka Topola
Mladost Lučani 13 : 30 Dinamo Vranje
IMT Novi Beograd 13 : 30 Inđija
Rad Beograd 13 : 30 Kolubara
Kabel Novi Sad 13 : 30 Radnik Surdulica
Radnički Pirot 13 : 30 Proleter Novi Sad
Partizan 15 : 00 Bačka Palanka
Javor Ivanjica 17 : 00 Radnički Kragujevac

Slovakia – 2. liga

Poprad PSTP Podbrezová

Slovakia – 3. liga

Vranov nad Topľou PSTP Milénium

Slovakia – Cup

3rd Round

Pata PSTP DAC

4th Round

Slavoj Spišská Belá PSTP MSK Tesla Stropkov
Liptovský Mikuláš PSTP Spartak Trnava
Spišské Podhradie PSTP Trenčín
Bešeňová PSTP Komárno
Belá PSTP Žilina
Kežmarok PSTP Zlaté Moravce
Rovinka PSTP Zemplín Michalovce
Baník Lehota p.Vtáčnikom PSTP Rohožník
Galanta PSTP Slávia TU Košice
Petržalka PSTP TBC
Príbelce PSTP Slovan Bratislava

Slovakia – U19 League

Dukla U19 PSTP Zemplín Michalovce U19
Spartak Trnava U19 PSTP Senica U19

Slovenia – Cup

Beltinci 13 : 00 Domžale
Radomlje 13 : 00 Tabor Sežana
Nafta 14 : 00 Fužinar
Brežice 15 : 00 Olimpija
Triglav 17 : 00 Celje
Koper 17 : 00 Aluminij

Solomon Islands – S-League

Honiara City 06 : 00 Solomon Warriors

Spain – Segunda División

Espanyol 15 : 30 Mirandés
Las Palmas 18 : 00 Castellón
Lugo 18 : 00 Girona
Ponferradina 18 : 00 Tenerife
Almería 20 : 30 FC Cartagena
Fuenlabrada 20 : 30 UD Logroñés
Sabadell 20 : 30 Alcorcón

Spain – Copa Federacion

Villarrubia 17 : 00 UCAM Murcia
Melilla 19 : 00 Unionistas de Salamanca
Balmaseda 19 : 00 Tropezón
Calvo Sotelo 19 : 00 Ciudad de Torredonjimeno

Sweden – Superettan

AFC Eskilstuna 18 : 00 Trelleborg
Västerås SK 18 : 00 Akropolis
Dalkurd 18 : 00 GIF Sundsvall
Norrby 18 : 00 Halmstad
Degerfors 18 : 00 Örgryte
Öster 18 : 00 Umeå FC

Sweden – Ettan

Norra

IFK Luleå 18 : 00 Team Thoren

Södra

Landskrona 18 : 00 Lindome

Sweden – Svenska Cupen

Haninge 18 : 30 Örebro

Switzerland – 1. Liga Promotion

Köniz 19 : 00 Bavois

Switzerland – 1. Liga Classic

Balzers 19 : 00 Paradiso

Switzerland – 2. Liga Interregional

Group 1

Monthey 19 : 00 Saint-Maurice

Group 5

Pajde 19 : 00 Blue Stars Zürich
Einsiedeln 19 : 15 Muri

Switzerland – 2. Liga Interregional Cup

Italien 19 : 30 Collex-Bossy

Syria – Premier League

Al Jaish 13 : 00 Al Ittihad
Horriya 13 : 00 Al Wahda
Hottin 13 : 00 Tishreen
Al Karama 13 : 00 Al-Horgelah
Foutoua 13 : 00 Al Shorta
Al Taliya 13 : 00 Jabala
Al Sahel 13 : 00 Wathba

Thailand – Thai League 3

BKK-Perimeter

Welfare Royal Air Force 10 : 00 Samut Prakan
Bangkok 10 : 00 Muangnont
Chamchuri United 10 : 00 Prime Bangkok
Grakcu Sai Mai United 10 : 00 Kasem Bundit University
Inter Bangkok 10 : 00 Siam
Thonburi United 10 : 15 Army
Nonthaburi 12 : 00 North Bangkok University

East

ACDC 09 : 45 Banbueng
Kohkwang 09 : 45 Royal Thai Fleet
Rayong United 09 : 45 Sa Kaeo City
Kabin United 09 : 45 Pattaya Discovery
Marines Eureka 11 : 00 Chanthaburi
Chachoengsao Hi-Tek 12 : 30 Bankhai United

North

Northern Tak United 09 : 45 Nan
Wat Bot City 09 : 45 Chiangrai
Chiangrai Lanna 10 : 00 Kamphaeng Phet
Uttaradit 10 : 00 Maejo United
Lamphun Warrior 12 : 00 See Kwae

North East

Mahasarakham United 09 : 45 Khonkaen Mordindang
Muang Loei United 09 : 45 Udon United
Ubon Kruan Apat 10 : 00 Yasothon
Surin Sugar 10 : 00 Huai Thalaeng United
Surin 10 : 00 Sakon Nakhon

South

Jalor City 10 : 00 Surat Thani City
Krabi 10 : 00 Nara United
Pattani 10 : 00 Patong City
Surat Thani FC 10 : 00 Phattalung
Satun United 10 : 15 Nakhon Si United
Songkhla 10 : 15 Trang

West

Kanjanapat Group 09 : 45 Ang Thong
Samut Songkhram 09 : 45 Pathum Thani University
Muangkan United 09 : 45 Saraburi United
Hua Hin City 10 : 00 IPE Samut Sakhon
Assumption United 10 : 00 Bang Pa-in
Raj Pracha 11 : 00 Kanchanaburi

Turkey – 1. Lig

Giresunspor 11 : 30 Adanaspor
Adana Demirspor 14 : 00 Ümraniyespor
Altınordu 17 : 00 Altay
Balıkesirspor 17 : 00 Boluspor

Turkey – 2. Lig

Beyaz

Sarıyer PSTP Ankara Demirspor
Hacettepe 12 : 00 Kahramanmaraşspor
Gümüşhanespor 12 : 00 Sancaktepe FK
Uşak Spor 12 : 00 24 Erzincanspor
Şanlıurfaspor 12 : 00 Hekimoğlu Trabzon
Zonguldak Kömürspor 12 : 00 Amed
Çorum FK 12 : 00 Niğde Anadolu
Manisa FK 12 : 00 Ergene Velimeşespor
Kocaelispor 17 : 00 İnegölspor

Kırmızı

Sivas Belediyespor 12 : 00 Kardemir Karabükspor
Bodrumspor 12 : 00 Kırklarelispor
Serik Belediyespor 12 : 00 Turgutluspor
Karacabey Belediyespor 12 : 00 Vanspor FK
Mamak 12 : 00 Eyüpspor
Sakaryaspor 12 : 00 Pazarspor
Pendikspor 12 : 00 1922 Konyaspor

Turkey – Cup

Esenler Erokspor 11 : 00 Arnavutköy Belediyespor
Elazığ Karakoçan FK 11 : 00 Diyarbekirspor
Çatalcaspor 11 : 30 Şile Yıldızspor
Sultanbeyli Belediyespor 11 : 30 Yalovaspor
Kırıkkale Büyük Anadolu 11 : 30 Düzcespor
1954 Kelkit Belediyespor 11 : 30 Artvin Hopaspor
Ofspor 11 : 30 Yomraspor
Cizrespor 11 : 30 Siirt İl Özel İdaresi
Nevşehir Belediyespor 11 : 30 Kozan Spor FK
Muğlaspor 11 : 30 Kızılcabölükspor
Isparta 32 Spor 11 : 30 Kestelspor
68 Aksaray Belediyespor 12 : 30 Yeşilyurt Belediyespor
Tekirdağspor 13 : 00 Silivrispor
Fethiyespor 17 : 00 Nazilli Belediyespor

Turkmenistan – Ýokary Liga

Altyn Asyr 12 : 00 Aşgabat
Ahal 12 : 00 Energetik
Nebitçi 12 : 00 Merw
Şagadam 12 : 15 Köpetdag Aşgabat

Ukraine – Persha Liga

Polessya 12 : 30 Kremin’
Krystal 13 : 00 Hirnyk-Sport
VPK-Ahro Shevchenkivka 13 : 00 Chornomorets
Mykolaiv 13 : 00 Veres Rivne
Obolon’ Kyiv 13 : 00 Ahrobiznes Volochysk
Prykarpattia 13 : 00 Nyva Ternopil
Alians Lypova Dolyna 14 : 00 Volyn
Metalist 1925 Kharkiv 15 : 00 Avanhard

Uruguay – Segunda División

Tacuarembó 23 : 00 Rampla Juniors

Uruguay – Primera División Amateur

Potencia 14 : 30 Los Halcones
Uruguay Montevideo 14 : 30 Oriental
Miramar Misiones 19 : 15 Basáñez
Salus 19 : 30 Canadian
Huracán Buceo 19 : 30 Colón
Huracán 19 : 30 Parque del Plata
Alto Perú 19 : 30 Mar de Fondo
Artigas 19 : 30 Bella Vista

USA – MLS

Nashville SC 01 : 30 Dallas

USA – USL League One

Orlando City B 16 : 00 Richmond Kickers

Uzbekistan – Super League

Pakhtakor 12 : 00 Sogdiana
Nasaf 14 : 00 AGMK

Uzbekistan – Pro League A

Istiklol Fergana Dinamo Samarqand

Venezuela – Primera División

Group A

Mineros de Guayana 01 : 00 Yaracuyanos
Deportivo Lara 22 : 00 Academia Puerto Cabello

Regular Season

Gran Valencia CANC LALA
Mineros de Guayana CANC Caracas
Atlético Venezuela CANC Portuguesa
Yaracuyanos CANC Carabobo
Academia Puerto Cabello CANC Metropolitanos
Trujillanos CANC Aragua
Zulia CANC Deportivo Táchira
Deportivo La Guaira CANC Zamora
Estudiantes de Mérida CANC Deportivo Lara

Vietnam – V.League 2

Bóng đá Huế 09 : 00 Dak Lak
Dong Thap 09 : 30 Can Tho
Long An 11 : 00 Tay Ninh

Vietnam – Second Division

Lam Dong 09 : 00 Kon Tum
Vĩnh Long 09 : 00 Binh Thuan
Công An Nhân Dân 09 : 00 Triệu Minh
Hồ Chí Minh II 09 : 00 Gia Định
Phu Dong 09 : 30 PVF Vietnam
Phú Thọ 10 : 00 Nam Dinh II
Dong Nai 10 : 30 Tien Giang