21 November 2020

0
25

England – Premier League

Newcastle United 12 : 30 Chelsea
Aston Villa 15 : 00 Brighton & Hove Albion
Tottenham Hotspur 17 : 30 Manchester City
Manchester United 20 : 00 West Bromwich Albion

England – Championship

AFC Bournemouth 12 : 30 Reading
Barnsley 15 : 00 Nottingham Forest
Bristol City 15 : 00 Derby County
Luton Town 15 : 00 Blackburn Rovers
Middlesbrough 15 : 00 Norwich City
Millwall 15 : 00 Cardiff City
Preston North End 15 : 00 Sheffield Wednesday
Queens Park Rangers 15 : 00 Watford
Stoke City 15 : 00 Huddersfield Town
Swansea City 15 : 00 Rotherham United
Wycombe Wanderers 15 : 00 Brentford

France – Ligue 1

Brest 16 : 00 Saint-Etienne
Olympique Marseille 20 : 00 Nice

Germany – Bundesliga

Bayern Munich 14 : 30 Werder Bremen
Borussia M’gladbach 14 : 30 Augsburg
Hoffenheim 14 : 30 Stuttgart
Schalke 04 14 : 30 Wolfsburg
Arminia Bielefeld 14 : 30 Bayer Leverkusen
Eintracht Frankfurt 17 : 30 RB Leipzig
Hertha BSC 19 : 30 Borussia Dortmund

Italy – Serie A

Crotone 14 : 00 Lazio
Spezia 17 : 00 Atalanta
Juventus 19 : 45 Cagliari

Netherlands – Eredivisie

Willem II 17 : 45 VVV
Groningen 19 : 00 Vitesse
PEC Zwolle 20 : 00 Utrecht

Scotland – Premiership

Dundee United 15 : 00 Hamilton Academical
Hibernian 15 : 00 Celtic
Kilmarnock 15 : 00 Ross County
Livingston 15 : 00 St. Mirren
St. Johnstone 15 : 00 Motherwell

Spain – La Liga

Levante 13 : 00 Elche
Villarreal 15 : 15 Real Madrid
Sevilla 17 : 30 Celta Vigo
Atletico Madrid 20 : 00 Barcelona

Albania – Superliga

Bylis 12 : 45 Skënderbeu Korçë
Kastrioti Krujë 12 : 45 Apolonia Fier
Teuta Durrës 15 : 45 Kukësi
Vllaznia Shkodër 15 : 45 Tirana
Partizani Tirana 15 : 45 Laçi

Albania – 1st Division

Dinamo Tirana 13 : 00 Oriku
Erzeni Shijak 13 : 00 Veleçiku Koplik
Burreli 13 : 00 Partizani Tirana II
Korabi Peshkopi 13 : 00 Vora
Pogradeci 13 : 00 Egnatia Rrogozhinë
Lushnja 13 : 00 Tomori Berat
Turbina Cërrik CANC Luftëtari Gjirokastër

Albania – 2nd Division

Group A

Spartaku Tiranë CANC Shkumbini Peqin

Group B

Devolli 13 : 00 Gramozi Ersekë
Tepelena 13 : 00 Maliqi
Delvina 13 : 00 Skrapari
Përmeti 13 : 00 Naftëtari Kuçovë
Memaliaj 13 : 00 Labëria

Albania – Kampionati i Femrave

Tirana AS 13 : 00 Bilisht Sporti
Juban Danja 13 : 00 AAS
Lushnja 13 : 00 Partizani Tirana
KF Tirana 13 : 00 Teuta
Skënderbeu 13 : 00 Vllaznia
Apolonia 13 : 00 Kinostudio

Algeria – Super Cup

USM Alger Belouizdad

Andorra – 2a Divisió

Atlètic Amèrica PSTP La Massana

Argentina – Liga Profesional Argentina

Banfield 00 : 30 River Plate
Colón 20 : 10 Defensa y Justicia
Huracán 22 : 20 Vélez Sarsfield

Armenia – Premier League

Lori CANC Gandzasar
Alashkert 10 : 30 Ararat
Pyunik 14 : 00 Van

Armenia – First League

Ararat-Armenia II PSTP Lernayin Artsakh
Shirak II 10 : 00 Urartu II
Noravank 10 : 30 West Armenia

Asia – AFC Champions League

Seoul 10 : 00 Beijing Guoan
Ulsan 13 : 00 Shanghai Shenhua

Australia – Queensland NPL

Peninsula Power 08 : 30 Lions

Australia – Queensland Premier League

SWQ Thunder 07 : 00 Mitchelton
Logan Lightning 08 : 30 Wolves

Australia – Queensland NPL Women

Gold Coast United 07 : 00 Logan Lightning
Lions 09 : 00 Capalaba

Australia – South Australia Reserves Premier League

Modbury Jets Res. 01 : 30 Adelaide Raiders Res.

Australia – South Australia State League 1 Reserves

West Adelaide Res. PSTP West Torrens Res.

Austria – Bundesliga

Salzburg 16 : 00 Sturm Graz
Hartberg 16 : 00 LASK
Rheindorf Altach 16 : 00 Wolfsberger AC

Austria – 2. Liga

Juniors OÖ 13 : 30 Dornbirn

Austria – Regionalliga

Ost

Team Wiener Linien PSTP Stripfing

Salzburg

Bischofshofen PSTP Seekirchen

Tirol

Kufstein PSTP Wörgl
Wacker Innsbruck II PSTP Schwaz

Vorarlberg

Rotenberg PSTP Wolfurt
Dornbirner SV PSTP Lauterach
Röthis PSTP Hohenems

Austria – Landesliga

Burgenland

Siegendorf PSTP Güssing
Klingenbach PSTP Horitschon
Markt Allhau PSTP Pinkafeld
Bad Sauerbrunn PSTP Leithaprodersdorf
Ritzing PSTP Deutschkreutz

Kärnten

Wolfsberg PSTP Lendorf

Niederösterreich

Ortmann PSTP Retz
Spratzern PSTP Kilb
Ardagger PSTP Waidhofen / Thaya
Schrems PSTP Krems
Mannersdorf PSTP Kottingbrunn

Oberösterreich

Pöttinger Grieskirchen PSTP Union Perg

Steiermark

Wildon PSTP Bruck an der Mur
Frauental PSTP Leoben
Hitthaller St. Michael PSTP Gnas
Lafnitz II PSTP Liezen

Tirol

SV Innsbruck PSTP Ebbs

Wien

Post PSTP Donau
Wienerberg PSTP Austria XIII
ASV 13 PSTP Vorwärts Brigittenau
Elektra PSTP Stadlau

Austria – Jugendliga U18

Admira U18 09 : 30 Austria Wien U18
Tirol U18 11 : 00 Red Bull Akademie U18
LASK Juniors OÖ U18 13 : 00 Sturm Graz U18
Ried U18 14 : 00 St. Pölten U18

Austria – Jugendliga U16

Ried U16 12 : 00 St. Pölten U16
Burgenland U16 12 : 00 Admira U16
Red Bull Akademie U16 12 : 00 Vorarlberg U16

Austria – Jugendliga U15

Wolfsberger AC U15 09 : 00 Vorarlberg U15
Ried U15 12 : 00 St. Pölten U15
Burgenland U15 12 : 00 Admira U15
Tirol U15 13 : 30 Austria Wien U15

Azerbaijan – Premyer Liqa

Sabah Səbail
Qarabag Sumqayıt

Belarus – 1. Division

Naftan 11 : 00 Orsha
Volna 11 : 00 Lida
Sputnik 11 : 00 Slonim
Arsenal 11 : 00 Smorgon
Krumkachy 11 : 00 Oshmyany
Lokomotiv Gomel 11 : 00 Granit
Khimik Svetlogorsk 11 : 00 Gomel

Belarus – 2. Division

Baranovichi Osipovichy
Molodechno 11 : 00 Dnepr Mogilev
Shakhtyor Petrikov 11 : 00 Stenles Pinsk

Belarus – Reserve League

Neman Grodno Res. Slutsk Res.
Smolevichy-STI Res. Slavia Res.
Torpedo Zhodino Res. Isloch Res.
Energetyk-BGU Res. Dinamo Minsk Res.
FK Ruh Brest Res. 10 : 00 Shakhtyor Res.
Minsk Res. 11 : 00 Vitebsk Res.
Gorodeya Res. 11 : 00 Dinamo Brest Res.
BATE Res. 13 : 30 Belshina Res.

Belgium – First Division A

Standard Liège 15 : 15 AS Eupen
KV Oostende 17 : 30 Antwerp
Waasland-Beveren 17 : 30 Cercle Brugge
Club Brugge 19 : 45 Kortrijk

Belgium – First Division B

Deinze 19 : 45 Lommel

Belgium – First Amateur Division

Dessel Sport PSTP Liège
Dender PSTP Thes Sport
Mandel United PSTP Francs Borains
Patro Eisden PSTP Knokke
Heist PSTP La Louvière Centre
KSV Roeselare PSTP Olympic Charleroi

Belgium – Second Amateur Division

ACFF

Meux PSTP Excelsior Virton
RAAL La Louvière PSTP Solières Sport
Rebecq PSTP RES Durbuy

VFV A

Harelbeke PSTP Ninove
Lokeren-Temse PSTP Ronse

VFV B

Hades PSTP Cappellen
Heur Tongeren PSTP Lyra-Lierse Berlaar
Houtvenne PSTP Olympia Wijgmaal
Bocholt PSTP Berchem Sport
City Pirates Antwerpen PSTP Londerzeel

Belgium – Third Amateur Division

ACFF A

Renaissance Mons 44 PSTP SG-Tertre-Hautrage
Union Namur PSTP Entité Manageoise
Jeunesse Tamines PSTP Aische
Tournai PSTP Rapid Symphorinois

ACFF B

Rochefort PSTP Habay-la-Neuve
Onhaye PSTP Oppagne-Wéris
Richelle United PSTP Stade Disonais

VFV A

Torhout PSTP VW Hamme
Anzegem PSTP Oostkamp
Svelta Melsele PSTP Rhodienne-De Hoek
Tempo Overijse PSTP Jong Lede
FC Lebbeke PSTP Wolvertem Merchtem

VFV B

Sint-Lenaarts PSTP Witgoor Sport
Zwarte Leeuw PSTP De Kempen
Diest PSTP Wellen
Esperanza Pelt PSTP KFC Turnhout
Beringen PSTP Weerstand Koersel
Racing Mechelen PSTP Lille
Betekom PSTP Berlaar-Heikant

Belgium – Provincial

Antwerpen

K. Kontich PSTP Retie
Ternesse PSTP Vorselaar
Geel PSTP Ranst

Brabant – ACFF

Ixelles PSTP FC Schaerbeek

Brabant – VFV

Houtem-Oplinter PSTP Veltem
Stade Bierbeek PSTP Borght-Humbeek
Huldenberg PSTP Hoegaarden-Outgaarden

Limburg

Juve Hasselt PSTP KFC Eksel
Groen Star Beek PSTP Torpedo Hasselt
Bregel Sport PSTP Bilzerse Waltwilder

Luxembourg

Longlier PSTP Arlon
La Roche PSTP Sartoise
Saint-Hubert PSTP Vaux-Noville
Bastogne CANC Aubange
Jeunesse Freylangeoise PSTP Libramont

Namur

Beauraing PSTP Meux II

West-Vlaanderen

RC Lauwe PSTP Dadizele
Meulebeke PSTP Wielsbeke
Excelsior Zedelgem PSTP Diksmuide
Oostduinkerke PSTP Eendracht Wervik

Belgium – Super League

Club Brugge 13 : 00 OH Leuven
Zulte-Waregem 15 : 00 Ladies Genk

Belgium – First Division Women

SG-Tertre-Hautrage PSTP Kontich
Eva’s Tienen PSTP OH Leuven II
Moldavo PSTP Voorwaarts Zwevezele
Wuustwezel PSTP Chastre
Ladies Genk II PSTP Standard Liège II
Famkes Merkem PSTP Anderlecht II
Gent II PSTP Massenhoven
RFC de Liege PSTP Mechelen

Belgium – Second Division Women

Group A

Zulte-Waregem II PSTP Sottegem
Gent III PSTP Bredene
Svelta Melsele PSTP SG-Tertre-Hautrage II
Eendracht Mazenzele PSTP Havinnes
Club Brugge II PSTP Egem Pittem
Eendracht Aalst II PSTP Olsa Brakel
Wolvertem Merchtem PSTP Bosdam Beveren

Group B

Chastre II PSTP Standard Liège III
Vosselaar PSTP Irlande-Auderghem
Sibret PSTP Alken
VVC Brasschaat PSTP Westerlo
White Star Woluwe II PSTP Loyers
Aywaille PSTP Mechelen II

Bermuda – Premier League

X-Roads Warriors 19 : 00 Devonshire Colts

Bolivia – Nacional B

Oruro Royal Deportivo Sur-Car
AMDECAR EM Huanuni
Chaco Petrolero 19 : 30 Deportivo FATIC

Bosnia and Herzegovina – Premijer Liga

Zrinjski 12 : 00 Borac Banja Luka
Tuzla City 12 : 00 Mladost Doboj Kakanj
Široki Brijeg 12 : 00 Radnik Bijeljina
Željezničar 12 : 00 Sloboda Tuzla
Sarajevo 12 : 00 Olimpik Sarajevo
Krupa na Vrbasu 12 : 00 Velež

Brazil – Serie A

RB Bragantino 23 : 00 Bahia
Athletico Paranaense 22 : 00 Santos
Flamengo 22 : 00 Coritiba

Brazil – Serie B

Cruzeiro 00 : 30 Figueirense
Oeste 19 : 30 Brasil de Pelotas
Operário PR 19 : 30 América Mineiro
CRB 22 : 00 Náutico
Cuiabá 22 : 00 CSA

Brazil – Serie C

Ituano 19 : 00 Boa
Imperatriz 20 : 00 Vila Nova
Tombense 20 : 00 Brusque
Santa Cruz 22 : 00 Manaus

Brazil – Serie D

Portuguesa RJ 18 : 00 Ferroviária
Pelotas 18 : 00 Novorizontino
Atlético Tubarão 18 : 00 Caxias
Real Noroeste 18 : 00 Águia Negra
Nacional PR 18 : 30 Toledo
Vitória da Conquista 19 : 00 Frei Paulistano
Jacyobá 19 : 00 ABC
Aparecidense 19 : 00 Vitória ES
União Rondonópolis 19 : 00 Goiânia
Tupynambás 19 : 00 Palmas
Ji-Paraná 19 : 00 Vilhenense
Brasiliense 19 : 00 Gama
Joinville 20 : 00 Marcílio Dias
Galvez 20 : 30 Independente PA
São Caetano 21 : 00 São Luiz
Afogados 22 : 00 Campinense

Brazil – State Leagues

Capixaba

Rio Branco ES 22 : 00 Desportiva ES

Carioca 2

Goytacaz 18 : 00 Duque de Caxias
Sampaio Corrêa RJ 18 : 00 Rio São Paulo
Campos AA 18 : 00 CFRJ / Maricá
Bonsucesso 18 : 00 Gonçalense
Angra dos Reis 18 : 00 Nova Cidade
Artsul 18 : 00 Serra Macaense
São Gonçalo EC RJ 18 : 00 Audax Rio
Nova Iguaçu 18 : 00 Serrano RJ

Mineiro 2

Nacional AC MG 13 : 30 Betim
Athletic Club 18 : 00 Pouso Alegre

Brazil – Cearense 2

Guarani de Juazeiro 18 : 30 Iguatu
Itapipoca 18 : 30 Pacatuba
Maranguape 18 : 30 Crato
Tiradentes CE 18 : 30 Campo Grande
União CE 18 : 30 Icasa

Brazil – Sergipano 2

Canindé 18 : 15 Atlético Gloriense
Força Jovem SE 18 : 15 Guarany SE
Coritiba SE 18 : 15 Rosário Central

Brazil – Copa Paulista

Portuguesa Santista 18 : 00 São Bernardo
Marília 20 : 00 Novorizontino

Brazil – Copa Gaúcha

Bagé 18 : 30 Riopardense

Brazil – CBF Brasileiro U20

Cruzeiro U20 18 : 00 Sport Recife U20

Brazil – Pernambucano U20

Nautico U20 18 : 00 Central U20
Barreiros U20 18 : 00 Cabense U20
Retrô U20 18 : 00 Ipojuca U20

Brazil – Brasileiro U17

Vasco da Gama U17 18 : 00 Fluminense U17

Brazil – Brasileiro Feminino A2

Fluminense 18 : 00 Fortaleza

Brazil – Mineiro Women

América Mineiro 13 : 00 Ipatinga
Cruzeiro 18 : 00 Atlético Mineiro

Bulgaria – First League

Slavia Sofia 10 : 15 Etar
CSKA Sofia 13 : 00 Levski Sofia
Ludogorets 15 : 45 Botev Plovdiv

Bulgaria – Second League

Vitosha Bistritsa CANC Kariana Erden
Strumska slava 12 : 30 Lovech
Hebar 1918 12 : 30 Minyor Pernik
Sozopol 12 : 30 Lokomotiv GO

Bulgaria – Third League

North-East

Sportist G.Toshevo 12 : 00 Shumen 2007
Septemvri Tervel 12 : 00 Dorostol
Svetkavitsa Tg 12 : 00 Chernomorets Balchik
Inter Dobrich 12 : 00 Dunav

South-East

Karnobat 12 : 30 Sokol Markovo
Dimitrovgrad 12 : 30 Gigant Saedinenie
Zagorets 12 : 30 Atletik Kuklen
Spartak Plovdiv 12 : 30 Haskovo
Rozova Dolina 12 : 30 Yambol 1915
Nesebar 12 : 30 Borislav 2009
Maritsa Plovdiv 12 : 30 Vereya

South-West

Marek 12 : 00 Granit Vladaya
Levski Chepintsi 12 : 00 Bansko
Kyustendil 12 : 00 Pirin Gotse Delchev
Oborishte 12 : 00 Chavdar Etropole
Belasitsa 12 : 00 Rilski Sportist
Botev Ihtiman 12 : 00 Perun Kresna
Pirin Razlog 12 : 00 Velbazhd
Slivnishki geroy 12 : 00 Nadezhda Dobroslavtsi
Balkan Botevgrad 12 : 00 Vihren

Bulgaria – Women’s League

Sevlievo 11 : 00 Levski Chepintsi
Varna 11 : 00 Paldin
Barocco 11 : 00 Enko Plovdiv
Pirin Ladies 11 : 00 Rial Kovachevtsi
Yantra 2013 Gabrovo 11 : 00 Etar VT
NSA Sofia 11 : 00 Lokomotiv Stara Zagora
Lokomotiv Plovdiv 11 : 00 Super Sport

Burkina Faso – 1ère Division

ASFA-Yennenga 15 : 30 RCK
ASFB 15 : 30 Ouagadougou
Léopards 15 : 30 KOZAF
SONABEL 17 : 45 Majestic

Burundi – Ligue A

Vital’O 11 : 30 Muzinga
Olympic Star 13 : 00 Les Eléphants
Royal de Muramvya 13 : 00 Flambeau du Centre
Rukinzo 14 : 00 Aigle Noir

Chile – Primera División

Coquimbo Unido 22 : 15 Unión La Calera

Chile – Primera B

Cobreloa 13 : 00 Barnechea
Deportes Valdivia PSTP San Marcos

China PR – China League One

Beijing Renhe 07 : 30 Jiangxi Liansheng

Colombia – Primera A

La Equidad 22 : 30 Deportivo Cali

Colombia – Primera B

Llaneros 20 : 15 Unión Magdalena
Cortuluá 22 : 00 Bogotá

Colombia – Liga Femenina

América de Cali Deportivo Pasto
Junior Deportivo Cali
Real San Andrés Independiente Medellín
Atlético Bucaramanga Atlético Nacional

Croatia – 1. HNL

Osijek 14 : 00 Dinamo Zagreb
Slaven Koprivnica 16 : 05 Hajduk Split
Istra 1961 PSTP Rijeka

Croatia – 2. HNL

Junak 12 : 30 Sesvete
Dugopolje 12 : 30 Hajduk Split II
Kustošija 12 : 30 Opatija

Croatia – 3. HNL

Center

Lučko 12 : 30 Trešnjevka
Dugo Selo 12 : 30 Ponikve
Kurilovec 12 : 30 Bistra
Karlovac 1919 12 : 30 Špansko Zagreb
Vrapče Zagreb 12 : 30 Vrbovec
Jarun 12 : 30 Maksimir Zagreb
Mladost Petrinja 12 : 30 HAŠK

East

Đakovo-Croatia 12 : 30 Zrinski Jurjevac
Oriolik Oriovac 12 : 30 NAŠK Našice
Sloga Nova Gradiška 12 : 30 Vuteks-Sloga
Valpovka 12 : 30 Graničar Županja
Slavonija Požega 12 : 30 Marsonia
Slavonac Bukovlje 12 : 30 Slavija Pleternica
Vukovar 12 : 30 Bedem Ivankovo
Vihor 12 : 30 Čepin

North

Polet 12 : 30 Bjelovar
Podravac Virje 12 : 30 Papuk
Radnik Križevci 12 : 30 Rudar Mursko Središće
Virovitica 12 : 30 Graničar Đurđevac
Tehničar 1974 12 : 30 Podravina Ludbreg
Mladost Ždralovi 12 : 30 Varteks Varaždin

South

Uskok Klis 12 : 30 Vodice
GOŠK Dubrovnik 12 : 30 Sloga Mravince
Hrvace 12 : 30 Zagora
Otok 12 : 30 Neretva Metković
Split 12 : 30 Zmaj Makarska

West

Krk 12 : 30 Buje
Nehaj 12 : 30 Novigrad
Crikvenica 12 : 30 Jadran Poreč
Naprijed Hreljin 12 : 30 Cres
Uljanik 12 : 30 Grobničan Čavle
Rovinj 12 : 30 Vinodol
Pazinka 12 : 30 Rudar Labin

Croatia – 1. HNL Juniori

Varaždin U19 09 : 00 Dinamo Zagreb U19
Orijent 1919 U19 09 : 00 Sesvete U19
Hajduk Split U19 10 : 00 Rijeka U19
Istra 1961 U19 10 : 00 Inter Zaprešić U19
Slaven Koprivnica U19 11 : 30 Lokomotiva Zagreb U19
Rudeš U19 12 : 00 Osijek U19

Cyprus – 1. Division

Doxa 14 : 00 Ermis
APOEL 16 : 30 Olympiakos Nicosia

Cyprus – 2. Division

Omonia Aradippou PSTP Othellos
PAEEK PSTP Onisilos
AE Zakakiou PSTP Aris
ASIL Lysi PSTP Anagennisi Deryneia
Alki Oroklini PSTP Ahironas
Ayia Napa PSTP Akritas
Kouris Erimi PSTP Xylotympou

Cyprus – 3. Division

MEAP Nisou PSTP APEP
ENAD PSTP Halkanoras
Peyia PSTP Ormideia
Elia Lythrodonta PSTP APONA Anagias
Olympiada Lympion PSTP Iraklis Yerolakkou

Czech Republic – Czech Liga

Mladá Boleslav 13 : 00 Pardubice
Sigma Olomouc 15 : 00 Karviná
Bohemians 1905 15 : 00 Teplice
Opava 17 : 30 Slavia Praha

Czech Republic – FNL

Hradec Králové 12 : 30 Ústí nad Labem
Táborsko 12 : 30 Varnsdorf
Chrudim 12 : 30 Prostějov
Slavoj Vyšehrad 12 : 30 Třinec

Czech Republic – 3. liga

ČFL A

Loko Vltavín PSTP Povltava FA
Benešov PSTP Příbram II
Baník Sokolov PSTP Slavia Karlovy Vary
Králův Dvůr PSTP Motorlet Praha
Jiskra Domažlice PSTP Sokol Hostouň

ČFL B

Zbuzany PSTP Dukla Praha II
Ústí nad Orlicí PSTP Slovan Velvary
Sokol Živanice PSTP Přepeře

Czech Republic – 4. liga

Division A

Hořovicko PSTP Petřín Plzeň
Mariánské Lázně PSTP Jindřichův Hradec
České Budějovice II PSTP Otava Katovice
Rokycany PSTP Tatran Sedlčany
Klatovy PSTP Přeštice
Spartak Soběslav PSTP Hvězda Cheb
Český lev – Union Beroun PSTP Doubravka

Division B

Kladno PSTP Slaný
Tatran Rakovník PSTP Meteor Praha
Arsenal Česká Lípa PSTP Olympie Březová
Brandýs nad Labem PSTP Neratovice-Byškovice
Baník Souš PSTP Louny
Český Brod PSTP Ostrov
Dobříš PSTP Štětí

Division C

Horky nad Jizerou PSTP Polaban Nymburk
Velké Hamry PSTP Letohrad

Czech Republic – 1. Liga U19

Baník Ostrava U19 PSTP České Budějovice U19
Opava U19 PSTP Karviná U19
Pardubice U19 PSTP Zbrojovka Brno U19
Sparta Praha U19 PSTP Slavia Praha U19
Hradec Králové U19 PSTP Sigma Olomouc U19

Denmark – 1st Division

Silkeborg 12 : 00 FC Helsingør
Hvidovre 12 : 00 Vendsyssel

Denmark – 2nd Division

Group 1

SfB-Oure 12 : 00 Frem
Middelfart 12 : 00 Aarhus Fremad
Dalum PSTP Thisted
VSK Århus 12 : 00 B 93
Jammerbugt PSTP Næsby
Holbæk B&I 13 : 00 Brabrand

Group 2

FA 2000 12 : 00 KFUM Roskilde
Hillerød 12 : 00 Vanløse
Brønshøj 14 : 00 Næstved

Denmark – U19 Ligaen

Randers Freja U19 10 : 45 Midtjylland U19
Vejle U19 11 : 30 Lyngby U19
SønderjyskE U19 11 : 30 Odense U19
AaB U19 12 : 00 Esbjerg U19
Nordsjælland U19 12 : 00 Horsens U19
Brøndby U19 12 : 00 Silkeborg U19
AGF U19 13 : 00 København U19

Denmark – U17 Ligaen

Brøndby U17 12 : 00 Silkeborg U17
Randers Freja U17 13 : 15 Midtjylland U17
SønderjyskE U17 13 : 45 OB U17
Vejle U17 14 : 00 Lyngby U17
AaB U17 14 : 15 Esbjerg U17
Nordsjælland U17 14 : 30 Horsens U17
AGF U17 15 : 30 København U17

Denmark – Women’s Cup

Thy ThistedQ PSTP Nordsjælland
ASA 12 : 00 Brøndby
Køge PSTP Fortuna Hjørring

Dominican Republic – Liga Mayor

San Cristóbal 20 : 00 Universidad O&M

Ecuador – Liga Pro

Independiente Valle 22 : 30 Técnico Universitario

Egypt – Cup

Al Ahly 16 : 00 Abu Qair Semad
Zamalek 19 : 00 Masr

England – League One

Gillingham 13 : 00 Charlton Athletic
Accrington Stanley 15 : 00 Lincoln City
Burton Albion 15 : 00 Northampton Town
Doncaster Rovers 15 : 00 Sunderland
Fleetwood Town 15 : 00 Plymouth Argyle
Ipswich Town 15 : 00 Shrewsbury Town
Milton Keynes Dons 15 : 00 Hull City
Peterborough United 15 : 00 Blackpool
Portsmouth 15 : 00 Crewe Alexandra
Rochdale 15 : 00 AFC Wimbledon
Swindon Town 15 : 00 Bristol Rovers
Wigan Athletic 15 : 00 Oxford United

England – League Two

Crawley Town 13 : 30 Carlisle United
Barrow 15 : 00 Forest Green Rovers
Cheltenham Town 15 : 00 Walsall
Exeter City 15 : 00 Oldham Athletic
Leyton Orient 15 : 00 Harrogate Town
Newport County 15 : 00 Port Vale
Salford City 15 : 00 Bradford City
Scunthorpe United 15 : 00 Morecambe
Southend United 15 : 00 Cambridge United
Stevenage 15 : 00 Bolton Wanderers
Tranmere Rovers 15 : 00 Grimsby Town

England – National League

Boreham Wood 15 : 00 Altrincham
Chesterfield 15 : 00 Notts County
Halifax Town 15 : 00 Torquay United
King’s Lynn Town 15 : 00 Dover Athletic
Maidenhead United 15 : 00 Bromley
Solihull Moors PSTP Weymouth
Stockport County PSTP Eastleigh
Woking 15 : 00 Barnet
Wrexham 15 : 00 Aldershot Town
Yeovil Town 15 : 00 Hartlepool United
Wealdstone 17 : 20 Sutton United

England – National League N / S

North

Alfreton Town 15 : 00 Darlington
Boston United PSTP Spennymoor Town
Brackley Town 15 : 00 Chester
Bradford (Park Avenue) 15 : 00 AFC Telford United
Curzon Ashton 15 : 00 Leamington
Farsley Celtic 15 : 00 Kidderminster Harriers
Gateshead 15 : 00 Southport
Guiseley 15 : 00 Gloucester City
Hereford 15 : 00 Chorley
Kettering Town 15 : 00 Blyth Spartans
York City PSTP Fylde

South

Chelmsford City 15 : 00 Chippenham Town
Concord Rangers 15 : 00 Dorking Wanderers
Dartford 15 : 00 Slough Town
Ebbsfleet United 15 : 00 Tonbridge Angels
Hampton & Richmond 15 : 00 Bath City
Hemel Hempstead Town 15 : 00 Dulwich Hamlet
Maidstone United 15 : 00 Billericay Town
Oxford City 15 : 00 Eastbourne Borough
St Albans City 15 : 00 Hungerford Town
Welling United 15 : 00 Havant & Waterlooville

England – Non League Premier

Isthmian

Bowers & Pitsea PSTP Merstham
Enfield Town PSTP Bognor Regis Town
Folkestone Invicta PSTP Carshalton Athletic
Horsham PSTP Haringey Borough
Kingstonian PSTP Brightlingsea Regent
Leatherhead PSTP Bishop’s Stortford
Lewes PSTP Cheshunt
Margate PSTP Corinthian-Casuals
Potters Bar Town PSTP Hornchurch
Wingate & Finchley PSTP East Thurrock United

Northern

Ashton United PSTP Lancaster City
Atherton Collieries PSTP Gainsborough Trinity
Bamber Bridge PSTP Stalybridge Celtic
Basford United PSTP Morpeth Town
Buxton PSTP United of Manchester
Hyde United PSTP Grantham Town
Mickleover PSTP Matlock Town
Radcliffe PSTP Nantwich Town
South Shields PSTP Witton Albion
Stafford Rangers PSTP Scarborough Athletic

Southern Central

Alvechurch PSTP Banbury United
Barwell PSTP Stourbridge
Biggleswade Town PSTP Rushall Olympic
Leiston PSTP Stratford Town
Lowestoft Town PSTP AFC Rushden & Diamonds
Needham Market PSTP Kings Langley
Nuneaton Borough PSTP Hitchin Town
Peterborough Sports PSTP Hednesford Town
Redditch United PSTP Royston Town
St Ives Town PSTP Bromsgrove Sporting
Tamworth PSTP Coalville Town

Southern South

Beaconsfield Town PSTP Salisbury
Dorchester Town PSTP Chesham United
Farnborough PSTP Metropolitan Police
Hayes & Yeading United CANC Merthyr Town
Poole Town PSTP Walton Casuals
Swindon Supermarine PSTP Yate Town
Taunton Town PSTP Hartley Wintney
Tiverton Town PSTP Hendon
Weston-super-Mare PSTP Gosport Borough
Wimborne Town PSTP Harrow Borough

England – Non League Div One

Isthmian North

Basildon United PSTP Tilbury
Brentwood Town PSTP Dereham Town
Bury Town PSTP Hullbridge Sports
Canvey Island PSTP Great Wakering Rovers
Coggeshall Town PSTP Romford
Grays Athletic PSTP Felixstowe & Walton Utd
Heybridge Swifts PSTP Cambridge City
Histon PSTP Maldon & Tiptree
Soham Town Rangers PSTP Aveley
Witham Town PSTP AFC Sudbury

Isthmian South Central

Barking PSTP South Park
Bedfont Sports PSTP Uxbridge
Bracknell Town PSTP Harlow Town
Chalfont St Peter PSTP Staines Town
FC Romania PSTP Waltham Abbey
Hanwell Town PSTP Tooting & Mitcham United
Hertford Town PSTP Ware
Marlow PSTP Chipstead
Westfield PSTP Chertsey Town

Isthmian South East

Ashford United PSTP Herne Bay
Burgess Hill Town PSTP VCD Athletic
East Grinstead Town PSTP Whyteleafe
Hythe Town PSTP Cray Valley PM
Phoenix Sports PSTP Hastings United
Ramsgate PSTP Haywards Heath Town
Sevenoaks Town CANC Guernsey
Sittingbourne PSTP Chichester City
Three Bridges PSTP Faversham Town
Whitstable Town PSTP Whitehawk

Northern North West

City of Liverpool PSTP Pickering Town
Colne PSTP Brighouse Town
Kendal Town PSTP Ossett United
Marine PSTP Ramsbottom United
Prescot Cables PSTP Mossley
Runcorn Linnets PSTP Marske United
Tadcaster Albion PSTP Workington
Trafford PSTP Pontefract Collieries
Widnes PSTP Dunston UTS

Northern South East

Carlton Town PSTP Glossop North End
Chasetown PSTP Worksop Town
Frickley Athletic PSTP Kidsgrove Athletic
Lincoln United PSTP Leek Town
Loughborough Dynamo PSTP Ilkeston Town
Newcastle Town PSTP Belper Town
Sheffield PSTP Sutton Coldfield Town
Stamford PSTP Spalding United
Stocksbridge Park Steels PSTP Cleethorpes Town
Wisbech Town PSTP Market Drayton Town

Southern Central

Aylesbury United PSTP St Neots Town
Bedford Town PSTP Bedworth United
Berkhamsted PSTP Biggleswade
Didcot Town PSTP Coleshill Town
AFC Kempston Rovers PSTP Corby Town
Kidlington PSTP Welwyn Garden City
North Leigh PSTP AFC Dunstable
Thame United PSTP Halesowen Town
Wantage Town PSTP Daventry Town
Yaxley PSTP Barton Rovers

Southern South

AFC Totton PSTP Cirencester Town
Bideford PSTP Mangotsfield United
Bristol Manor Farm PSTP Cinderford Town
Frome Town PSTP Barnstaple Town
Highworth Town PSTP Evesham United
Larkhall Athletic PSTP Slimbridge
Sholing PSTP Melksham Town
Thatcham Town PSTP Basingstoke Town
Willand Rovers PSTP Paulton Rovers
Winchester City PSTP Moneyfields

England – Counties Leagues

Combined Counties League Premier

Ascot United PSTP Sheerwater
Badshot Lea PSTP Molesey
Camberley Town PSTP Colliers Wood United
Egham Town PSTP Raynes Park Vale
Guildford City PSTP Cobham
Hanworth Villa PSTP Banstead Athletic
Redhill PSTP Frimley Green
Southall PSTP CB Hounslow United
Spelthorne Sports PSTP Knaphill
Sutton Common Rovers PSTP Abbey Rangers

Eastern Counties League Premier

Brantham Athletic PSTP Thetford Town
Ely City PSTP Wroxham
Hadleigh United PSTP Stanway Rovers
Haverhill Rovers PSTP Newmarket Town
Mildenhall Town PSTP Kirkley & Pakefield
Norwich United PSTP Godmanchester Rovers
Stowmarket Town PSTP Clacton
Swaffham Town PSTP Whitton United
Walsham Le Willows PSTP Long Melford
Woodbridge Town PSTP Gorleston

Essex Senior League

Clapton PSTP Hadley
Cockfosters PSTP Woodford Town
Enfield PSTP Sporting Bengal United
Saffron Walden Town PSTP Takeley
Southend Manor PSTP Hoddesdon Town
St Margaretsbury PSTP Sawbridgeworth Town
Stansted PSTP Ilford

Hellenic League Premier

Burnham PSTP Westfields
Easington Sports PSTP Binfield
Fairford Town PSTP Bishop’s Cleeve
Flackwell Heath PSTP Brimscombe & Thrupp
Holmer Green PSTP Longlevens
Reading City PSTP Virginia Water
Royal Wootton PSTP Lydney Town
Shrivenham PSTP Tuffley Rovers
Windsor PSTP Ardley United

Midland League Premier

Gresley Rovers PSTP Coventry United
Worcester City PSTP Long Eaton United

North West Counties League Premier

Ashton Athletic PSTP Litherland Remyca
Avro PSTP Bootle
Congleton Town PSTP Padiham
Hanley Town PSTP Skelmersdale United
Irlam PSTP 1874 Northwich
Northwich Victoria PSTP Charnock Richard
Runcorn Town PSTP Longridge Town
Warrington Rylands PSTP Barnoldswick Town
Whitchurch Alport PSTP Squires Gate
Winsford United PSTP Burscough

Northern Counties East League Premier

AFC Mansfield PSTP Knaresborough Town
Barton Town Old Boys PSTP Maltby Main
Bottesford Town PSTP Grimsby Borough
Eccleshill United PSTP Bridlington Town
Garforth Town PSTP Albion Sports
Handsworth PSTP Penistone Church
Hemsworth MW PSTP Yorkshire Amateur
Silsden PSTP Athersley Recreation
Staveley MW PSTP Goole
Thackley PSTP Liversedge

Northern League One

Ashington AFC PSTP Whickham
Hebburn Town PSTP Sunderland Ryhope CW
Northallerton Town PSTP Guisborough Town
Penrith AFC PSTP North Shields
Seaham Red Star PSTP Whitley Bay
Shildon AFC PSTP Newcastle Benfield
Stockton Town PSTP Newton Aycliffe
Sunderland RCA PSTP West Auckland Town
Thornaby PSTP Bishop Auckland

Southern Combination League Premier

Uckfield Town PSTP Horley Town
Alfold PSTP Eastbourne United
Broadbridge Heath PSTP Steyning Town
Horsham YMCA PSTP Lancing
Langney Wanderers PSTP Saltdean United
Lingfield PSTP Crawley Down Gatwick
Little Common PSTP Hassocks
Newhaven PSTP Pagham
Peacehaven & Telscombe PSTP East Preston

Southern Counties East League Premier

Erith Town PSTP Glebe
Balham PSTP Chatham Town
Canterbury City PSTP Beckenham Town
Deal Town PSTP AFC Croydon Athletic
Fisher PSTP Hollands & Blair
K Sports PSTP Erith & Belvedere
Lordswood PSTP Tower Hamlets
Punjab United PSTP Welling Town
Sheppey United PSTP Crowborough Athletic
Tunbridge Wells PSTP Corinthian

Spartan South Midlands League Premier

Baldock Town PSTP London Colney
Biggleswade United PSTP Harpenden Town
Colney Heath PSTP Broadfields United
Crawley Green PSTP Arlesey Town
Dunstable Town PSTP Harefield United
Edgware Town PSTP Leverstock Green
Eynesbury Rovers PSTP Tring Athletic
Leighton Town PSTP Aylesbury Vale Dynamos
Newport Pagnell Town PSTP Wembley
North Greenford United PSTP Oxhey Jets

United Counties League Premier

Cogenhoe United PSTP Anstey Nomads
Harborough Town PSTP Peterborough N Star
Leicester Nirvana PSTP Holbeach United
Loughborough University PSTP Boston Town
Lutterworth Town PSTP Oadby Town
Northampton ON Chenecks PSTP Rothwell Corinthians
Pinchbeck United PSTP Desborough Town
Shepshed Dynamo PSTP Deeping Rangers
Sleaford Town PSTP Quorn
Wellingborough Town PSTP Rugby Town

Wessex League Premier

AFC Stoneham PSTP Hamble Club
Amesbury Town PSTP Cowes Sports
Baffins Milton Rovers PSTP Bashley
Christchurch PSTP Fleet Town
Hamworthy United PSTP Tadley Calleva
Horndean PSTP Brockenhurst
Lymington Town PSTP Blackfield & Langley
Portland United PSTP Alresford Town
Shaftesbury Town PSTP AFC Portchester
Fareham Town PSTP Bournemouth FC

Western League Premier

Odd Down PSTP Buckland Athletic
Tavistock PSTP Westbury United

England – Premier League 2 Division One

Liverpool U23 13 : 00 Southampton U23

England – U18 Premier League

North

Stoke City U18 11 : 00 Manchester United U18
Everton U18 11 : 30 Derby County U18
Liverpool U18 12 : 00 Leeds United U18
Burnley U18 12 : 00 Middlesbrough U18
Newcastle United U18 14 : 00 Blackburn Rovers U18

South

Arsenal U18 11 : 00 Fulham U18
West Ham United U18 11 : 00 Reading U18
Tottenham Hotspur U18 11 : 30 Southampton U18
Leicester City U18 12 : 00 West Bromwich Albion U18
Chelsea U18 12 : 00 Aston Villa U18
Norwich City U18 13 : 00 Brighton U18

England – U18 Professional Development League

Watford U18 10 : 30 Charlton Athletic U18
Birmingham City U18 11 : 00 Barnsley U18
Hull City U18 11 : 00 Nottingham Forest U18
Ipswich Town U18 11 : 00 Bristol City U18
Sheffield Wednesday U18 11 : 00 Coventry City U18
Wigan U18 11 : 00 Crewe Alexandra U18
Cardiff City U18 13 : 00 Millwall U18

England – Youth Alliance

Blackpool U18 10 : 30 Tranmere Rovers U18
Gillingham U18 10 : 30 Northampton Town U18
Bradford City U18 11 : 00 Burton Albion U18
Lincoln City U18 11 : 00 Huddersfield Town U18
Mansfield Town U18 11 : 00 Grimsby Town U18
Rotherham U18 11 : 00 Doncaster Rovers U18
Scunthorpe United U18 11 : 00 Notts County U18
Accrington Stanley U18 11 : 00 Shrewsbury Town U18
Bolton Wanderers U18 11 : 00 Port Vale U18
Oldham Athletic U18 11 : 00 Morecambe U18
Rochdale U18 11 : 00 Carlisle United U18
Salford City U18 11 : 00 Preston North End U18
AFC Wimbledon U18 11 : 00 Luton Town U18
Cambridge United U18 11 : 00 Stevenage U18
Peterborough U18 PSTP Leyton Orient U18
Southend United U18 11 : 00 Milton Keynes Dons U18
Newport County U18 11 : 00 Yeovil Town U18
Bristol Rovers U18 11 : 00 Portsmouth U18
Cheltenham Town U18 11 : 00 Oxford United U18
Exeter City U18 11 : 00 Plymouth Argyle U18
Forest Green Rovers U18 PSTP Newport County U18
Swindon Town U18 11 : 00 AFC Bournemouth U18
Walsall U18 PSTP Fleetwood Town U18

Estonia – Meistriliiga

Tallinna Kalev 11 : 00 Legion
Kuressaare 11 : 00 Trans

Estonia – Esiliiga A

Promotion Group

Maardu 11 : 00 Flora II
Elva 14 : 00 Vaprus

Relegation Round

Pärnu 11 : 00 FCI Levadia II
K-Järve JK Järve 11 : 00 Vändra

Estonia – Esiliiga B

Võru FC Helios 11 : 00 Rakvere Tarvas
Keila 11 : 00 Nõmme Kalju II

Europe – UEFA U17 Championship Women Qualification

Iceland U17 PSTP France U17
Estonia U17 PSTP Ukraine U17

Faroe Islands – Løgmanssteypid

Víkingur PSTP TB
07 Vestur PSTP HB
B36 PSTP AB
NSÍ PSTP Skála

Faroe Islands – Women’s Cup

NSÍ 18 : 00

Fiji – FA Cup

Ba 01 : 30 Nasinu
Nadi 03 : 30 Lautoka

France – Ligue 2

Le Havre 14 : 00 Caen
Amiens SC 18 : 00 Clermont
Chambly 18 : 00 Toulouse
Châteauroux 18 : 00 Sochaux
Nancy PSTP Troyes
Niort 18 : 00 Dunkerque
Paris FC 18 : 00 Auxerre
Pau 18 : 00 Grenoble Foot 38
Valenciennes 18 : 00 Rodez

France – National 3

Grand-Est

Colmar PSTP Illkirch Graffenstaden
Biesheim PSTP Troyes II
Mulhouse PSTP Amnéville
Thaon PSTP Épernay

Pays de la Loire

La Châtaigneraie PSTP Changé
La Roche VF PSTP Le Mans II
Laval II PSTP Pouzauges Réaumur
Challans PSTP Le Poiré sur Vie
Vendée Fontenay PSTP Sablé
Saumur PSTP USSA Vertou

France – Feminine Division 1

Montpellier 13 : 30 Le Havre
Fleury 91 13 : 30 Dijon
Soyaux 13 : 30 Stade de Reims
Issy 13 : 30 Guingamp

Georgia – Erovnuli Liga

Saburtalo 09 : 00 Torpedo Kutaisi
Telavi 11 : 00 Lokomotivi Tbilisi
Dinamo Batumi 14 : 00 Dila

Georgia – Liga 3

Saburtalo II 08 : 00 Kolkheti Poti
Bakhmaro 09 : 00 Gareji

Germany – 2. Bundesliga

Fortuna Dusseldorf 12 : 00 Sandhausen
Paderborn 12 : 00 St. Pauli
Holstein Kiel 12 : 00 Heidenheim
Eintracht Braunschweig 12 : 00 Karlsruher SC

Germany – 3. Liga

1860 München 13 : 00 Uerdingen
Meppen 13 : 00 Türkgücü München
Hallescher FC 13 : 00 Kaiserslautern
Saarbrücken 13 : 00 Wehen Wiesbaden
Hansa Rostock 13 : 00 Dynamo Dresden
Zwickau 13 : 00 Waldhof Mannheim

Germany – Regionalliga

Nord

Heider SV 13 : 00 Drochtersen / Assel
Oberneuland 13 : 00 Jeddeloh
Atlas Delmenhorst 13 : 00 Werder Bremen II

Nordost

Chemie Leipzig 12 : 30 Optik Rathenow
Energie Cottbus 12 : 30 Chemnitzer FC
ZFC Meuselwitz 12 : 30 BAK ’07

Südwest

Bahlinger SC PSTP FSV Frankfurt
Aalen PSTP Pirmasens
Ulm PSTP FC Gießen
Bayern Alzenau PSTP Stuttgart II
Freiburg II PSTP Schott Mainz
TSV Steinbach PSTP Eintracht Stadtallendorf
Balingen PSTP Hessen Kassel
Kickers Offenbach PSTP Elversberg

West

Schalke 04 II 12 : 00 Borussia Dortmund II
Borussia M’gladbach II 13 : 00 Lippstadt 08
Preußen Münster 13 : 00 Fortuna Düsseldorf II
Fortuna Köln 13 : 00 Wegberg-Beeck
Alemannia Aachen 13 : 00 Köln II
Wuppertaler SV 13 : 00 Sportfreunde Lotte
Homberg 13 : 00 Rot-Weiss Essen
Straelen 13 : 00 Wiedenbrück
Bergisch Gladbach 13 : 00 Bonner SC
Rot-Weiß Oberhausen 13 : 00 Rot Weiss Ahlen

Germany – Oberliga

Baden-Württemberg

SGV Freiberg PSTP Freiburger FC
Ilshofen PSTP Oberachern
Göppinger SV PSTP Villingen
Neckarsulmer SU PSTP Bissingen
Nöttingen PSTP Rielasingen-Arlen
Linx PSTP CfR Pforzheim
Bruchsal PSTP Backnang
Sandhausen II PSTP Spfr. Dorfmerkingen
Reutlingen PSTP Ravensburg

Bremen

Werder Bremen III PSTP Blumenthaler SV
BTS Neustadt PSTP Hemelingen
Aumund-Vegesack PSTP OSC Bremerhaven
Brinkumer SV PSTP Vatan Sport

Hamburg

Lohbrügge PSTP Osdorf
Dassendorf PSTP Victoria Hamburg
Süderelbe PSTP Concordia

Hessen

Viktoria Griesheim PSTP Rot-Weiß Hadamar
Dietkirchen PSTP Hanau 93
Waldgirmes PSTP Hünfelder SV
Buchonia Flieden PSTP Türk Gücü Friedberg
Barockstadt Fulda-Lehn. PSTP Fernwald

Niedersachsen

BW Schwalbe Tündern PSTP Eintracht Northeim
Ramlingen / Ehlershausen PSTP Arminia Hannover

Nordost-Nord

Blau-Weiß 90 Berlin 12 : 00 Staaken
BSC Süd 05 12 : 30 Strausberg
Pampow 12 : 30 Lok Stendal
Greifswalder FC 16 : 30 RSV Eintracht

Nordost-Süd

1. FC Merseburg 12 : 30 Eilenburg
Krieschow 12 : 30 Wacker Nordhausen
Carl Zeiss Jena II 12 : 30 Einheit Rudolstadt
An der Fahner Höhe 12 : 30 Plauen
Union Sandersdorf 12 : 30 Oberlausitz Neugersdorf
Blau-Weiß Zorbau 12 : 30 VfL Halle
FC Grimma 12 : 30 Martinroda
Rot-Weiß Erfurt 12 : 30 Ludwigsfelde

Rheinland-Pfalz / Saar

Koblenz PSTP Eisbachtal
Eintracht Trier PSTP Emmelshausen
Karbach PSTP Salmrohr
Arminia Ludwigshafen PSTP Jägersburg
Alemannia Waldalgesheim PSTP FV Engers 07
Wormatia Worms PSTP Speyer
Eppelborn PSTP Pfeddersheim
Dudenhofen PSTP Diefflen
Hertha Wiesbach PSTP Röchling Völklingen

Schleswig-Holstein

Kronshagen PSTP Weiche Flensburg II
Husumer SV PSTP TSB Flensburg
Bordesholm PSTP Eckernförder SV
Union Neumünster PSTP Dornbreite Lübeck

Westfalen

Kaan-Marienborn PSTP Paderborn II
Finnentrop / Bamenohl PSTP Hammer SpVg
Gütersloh PSTP ASC Dortmund

Germany – Bayern Ligapokal

Schweinfurt PSTP Viktoria Aschaffenburg
Greuther Fürth II PSTP Aubstadt
Nürnberg II PSTP Eichstätt
Rain / Lech PSTP Illertissen
1860 Rosenheim PSTP Schalding-Heining
Buchbach PSTP Wacker Burghausen

Germany – U19 Bundesliga

Nord / Nordost

Wolfsburg U19 PSTP Holstein Kiel U19
St. Pauli U19 PSTP Hamburger SV U19
Viktoria Berlin U19 PSTP Eimsbütteler TV U19
RB Leipzig U19 PSTP Chemnitzer FC U19
Osnabrück U19 PSTP Magdeburg U19
Hannover 96 U19 PSTP Werder Bremen U19
Dynamo Dresden U19 PSTP Union Berlin U19
Hertha BSC U19 PSTP Energie Cottbus U19

Süd / Südwest

Freiburg U19 PSTP Augsburg U19
Astoria Walldorf U19 PSTP Kickers Offenbach U19
Mainz 05 U19 PSTP Heidenheim U19
Stuttgart U19 PSTP Ulm U19
Ingolstadt U19 PSTP Bayern München U19
Hoffenheim U19 PSTP Greuther Fürth U19
Darmstadt 98 U19 PSTP Karlsruher SC U19
Nürnberg U19 PSTP Saarbrücken U19

West

Bochum U19 PSTP Alemannia Aachen U19
Bayer Leverkusen U19 PSTP Fortuna Düsseldorf U19
Rot-Weiss Essen U19 PSTP Fortuna Köln U19
Schalke 04 U19 PSTP Preußen Münster U19
Viktoria Köln U19 PSTP Wuppertaler SV U19
MSV Duisburg U19 PSTP Paderborn U19
Arminia Bielefeld U19 PSTP RW Oberhausen U19

Germany – U17 Bundesliga

Nord / Nordost

Hertha BSC U17 PSTP Viktoria Berlin U17
Holstein Kiel U17 PSTP Wolfsburg U17
Hertha Zehlendorf U17 PSTP Hallescher FC U17
Eintracht Braunsch U17 PSTP St. Pauli U17
Union Berlin U17 PSTP Hamburger SV U17
RB Leipzig U17 PSTP Chemnitzer FC U17
Hannover 96 U17 PSTP Werder Bremen U17

Süd / Südwest

Greuther Fürth U17 PSTP Mainz 05 U17
Stuttgarter K’rs U17 PSTP Wehen Wiesbaden U17
Kaiserslautern U17 PSTP 1860 München U17
Heidenheim U17 PSTP Freiburg U17
Hoffenheim U17 PSTP Eintracht Frankf U17

West

Unterrath U17 PSTP Borussia M’bach U17
Preußen Münster U17 PSTP Borussia Dortmund U17
Fortuna Düsseldorf U17 PSTP Rot-Weiss Essen U17
Lippstadt 08 U17 PSTP Paderborn U17
Köln U17 PSTP Fortuna Köln U17
Wuppertaler SV U17 PSTP Hennef 05 U17
Bayer Leverkusen U17 PSTP Alemannia Aachen U17
Schalke 04 U17 PSTP Arminia Bielefeld U17

Germany – Frauen Bundesliga

MSV Duisburg 17 : 00 SGS Essen

Germany – 2. Bundesliga Women

Nord

RB Leipzig CANC Cloppenburg
Carl Zeiss Jena PSTP Borussia M’gladbach
Berghofen PSTP Arminia Bielefeld
Gütersloh PSTP Wolfsburg II

Süd

Eintracht Frankfurt II PSTP Ingolstadt

Germany – Regionalliga Women

Nordost

Babelsberg 14 : 00 Hohen Neuendorf

Süd

Sand II PSTP Hessen Wetzlar

Südwest

Saarbrücken II PSTP Göttelborn
Riegelsberg PSTP Dirmingen

West

Vorwärts Köln PSTP Sportfreunde Siegen
Bochum PSTP Köln II
SGS Essen II PSTP Menden
Moers PSTP Borussia M’gladbach II
Budberg PSTP Bökendorf
Alemannia Aachen PSTP Leverkusen II
Warbeyen PSTP Recklinghausen

Ghana – Premier League

Bechem United 15 : 00 WAFA
Hearts of Oak 18 : 00 Ashanti Gold

Gibraltar – Premier Division

Glacis United 15 : 00 Europa Point
St Joseph’s 17 : 15 Manchester 62

Greece – Super League 1

Lamia 13 : 00 Asteras Tripolis
Atromitos 15 : 15 Apollon Smirnis
Olympiakos Piraeus 17 : 30 Panathinaikos

Guatemala – Liga Nacional

Iztapa 17 : 00 Deportivo Sanarate
Santa Lucía 19 : 05 Sacachispas
Xelajú 21 : 10 Cobán Imperial

Guatemala – Primera Division

Naranjeros Escuintla 15 : 00 Aurora
Quiché 19 : 00 Xinabajul
Nueva Concepción 20 : 00 Puerto San José
Mixco 22 : 00 Zacapa Tellioz

Guinea – Ligue 1

Flamme Olympique Satellite

Haiti – Ligue Haïtienne

FICA Mirebalais

Honduras – Liga Nacional

Vida Real España
UPNFM Honduras Progreso
Olimpia Real Sociedad
Marathón Platense
Motagua Real de Minas

Hong Kong – Premier League

Eastern 07 : 00 Resources Capital
Pegasus 09 : 30 Southern District

Hungary – NB I

Puskás 13 : 45 Budafoki MTE
Mezőkövesd-Zsóry 16 : 00 MTK
Honvéd 18 : 30 Ferencvaros

Hungary – U19 League

Vasas U19 PSTP MTK U19
Puskás Akadémia U19 09 : 00 Ferencváros U19
Honvéd U19 09 : 00 Paksi U19
Debrecen U19 10 : 00 Nyíregyháza Sp. U19
Illés Akadémia U19 11 : 00 Diósgyőr U19
Fehérvár U19 11 : 00 Győri ETO U19

Hungary – Nöi NB I

MTK 12 : 00 Viktória Szombathely
Ferencváros 12 : 00 Győri ETO
Szent Mihály 12 : 00 Kelen

Hungary – Nöi NB II

Keleti

Nyírség CANC Hajdúszoboszló
Hatvan PSTP Monori
Nagymágocs 12 : 00 Gyulai Amazonok

Nyugati

MLE PSTP Ajka
Levegő-Energia 14 : 00 Fehérvár
Champion 15 : 00 PELC-Nyárád
Szentlőrinc 16 : 00 SC Sopron

India – Indian Super League

NorthEast United 14 : 00 Mumbai City

Iran – Persian Gulf Pro League

Paykan 12 : 50 Shahr Khodrou
Persepolis 12 : 50 Sanat Naft

Israel – Ligat ha’Al

Hapoel Tel Aviv 13 : 00 Maccabi Petah Tikva
Ironi Kiryat Shmona 14 : 45 Bnei Yehuda
Ashdod 16 : 45 Hapoel Be’er Sheva
Hapoel Kfar Saba 17 : 00 Bnei Sakhnin
Hapoel Haifa 17 : 50 Maccabi Haifa

Israel – State Cup

Hapoel Bnei Fureidis 17 : 00 Hapoel Bnei Zalafa

Italy – Serie B

Brescia 13 : 00 Venezia
Cittadella 13 : 00 Empoli
Lecce 13 : 00 Reggiana
Pordenone 13 : 00 Monza
SPAL 13 : 00 Pescara
Vicenza 15 : 00 Chievo

Italy – Serie C

Girone A

Grosseto 14 : 00 Livorno
Piacenza 14 : 00 Novara
Renate 14 : 00 Alessandria

Girone B

Perugia 14 : 00 Gubbio

Girone C

Juve Stabia 14 : 00 Viterbese Castrense

Italy – Serie D

Manzanese 13 : 30 Ambrosiana

Italy – Campionato Primavera 1

Milan U19 PSTP SPAL U19
Cagliari U19 PSTP Ascoli U19
Empoli U19 PSTP Genoa U19
Fiorentina U19 PSTP Internazionale U19

Italy – Campionato Primavera 2

Group A

Chievo Verona U19 PSTP Udinese U19
Cremonese U19 PSTP Cittadella U19
Verona U19 PSTP Monza U19
Parma U19 PSTP Vicenza U19
Pordenone U19 PSTP Brescia U19
Reggiana U19 PSTP Venezia U19

Group B

Benevento U19 PSTP Spezia U19
Crotone U19 PSTP Frosinone U19
Napoli U19 PSTP Cosenza U19
Pescara U19 PSTP Salernitana U19
Pisa U19 PSTP Lecce U19
Virtus Entella U19 PSTP Reggina U19

Italy – Campionato Primavera 3

Girone A

Como U19 PSTP Novara U19
Giana Erminio U19 PSTP Alessandria U19
Pro Patria U19 PSTP Lecco U19
Pro Sesto U19 PSTP Renate U19

Girone D

Arezzo U19 PSTP Pistoiese U19
Carrarese U19 PSTP Grosseto U19
Livorno U19 PSTP Pontedera U19
Olbia U19 PSTP Viterbese Castrense U19

Girone E

Fano U19 PSTP Perugia U19
Fermana U19 PSTP Teramo U19
Gubbio U19 PSTP Ternana U19
Vis Pesaro U19 PSTP Matelica U19

Japan – J1 League

Consadole Sapporo 05 : 00 Shimizu S-Pulse
Oita Trinita 05 : 00 Kawasaki Frontale
Vegalta Sendai 06 : 00 Kashima Antlers
Kashiwa Reysol 06 : 00 Sagan Tosu
Cerezo Osaka 07 : 00 Sanfrecce Hiroshima
Nagoya Grampus 08 : 00 Shonan Bellmare

Japan – J2 League

Omiya Ardija 05 : 00 Machida Zelvia
JEF United 05 : 00 V-Varen Nagasaki
Ventforet Kofu 05 : 00 Júbilo Iwata
Zweigen Kanazawa 05 : 00 Albirex Niigata
Kyoto Sanga 05 : 00 Tokushima Vortis
Ehime 05 : 00 ThespaKusatsu Gunma
Avispa Fukuoka 05 : 00 Montedio Yamagata
Matsumoto Yamaga 06 : 00 Fagiano Okayama
Ryūkyū 07 : 00 Giravanz Kitakyushu
Tochigi 09 : 00 Mito Hollyhock

Japan – J3 League

Gifu 06 : 00 Fujieda MYFC

Japan – Japan Football League

Sony Sendai 03 : 00 Honda Lock
Maruyasu Okazaki 04 : 00 Tegevajaro Miyazaki
Suzuka Point Getters 04 : 00 Verspah Oita
Matsue City 04 : 00 Honda

Japan – Regional Leagues

TIAMO Hirakata 01 : 45 Kariya
Hokkaido Tokachi 04 : 30 Tochigi City

Japan – Nadeshiko League 1

NTV Beleza 04 : 00 Ehime
Iga Kunoichi 04 : 00 Vegalta Sendai
INAC Kobe Leonessa 04 : 00 Albirex Niigata
Urawa Reds 04 : 00 Nojima Stella
JEF United 04 : 00 Cerezo Osaka

Jordan – League

Al Faisaly 14 : 00 Shabab Al Ordon
Al Salt 16 : 30 Al Wihdat

Kazakhstan – Premier League

Shakhter Karagandy Astana
Zhetysu Taraz
Kaspiy Okzhetpes
Kairat Kyzyl-Zhar
Ordabasy Kaisar

Kenya – FKF Premier League

Mathare United 11 : 00 Homeboyz
Tusker 13 : 00 Gor Mahia
Bandari 13 : 00 Zoo Kericho
Kariobangi Sharks 13 : 15 Wazito

Korea Republic – K League 2

Gyeongnam 06 : 00 Daejeon Hana Citizen
Seoul E-Land 06 : 00 Jeonnam Dragons

Korea Republic – K3 League

Gyeongju HNP 05 : 00 Gangneung City

Lebanon – Premier League

Shabab El Bourj 12 : 15 Bourj
Shabab Al Ghazieh 12 : 15 Safa
Al Ansar 12 : 15 Salam Zgharta

Luxembourg – Ligue 1 Women

Wincrange 18 : 00 Progrès Niederkorn
Jeunesse Junglinster 18 : 00 Mamer
Young Boys 18 : 00 Wormeldange-Munsbach-CSG
Fola Esch 18 : 00 Rosport-Berd-Christnach
Bettembourg 18 : 00 Entente Itzig-Canach
Swift Hesperingen 18 : 00 Sporting Bertrange
Racing 18 : 00 Ell
Wormeldange-Munsbach-CSG PSTP Progrès Niederkorn
Mamer PSTP Rosport-Berd-Christnach
Wincrange PSTP Entente Itzig-Canach
Jeunesse Junglinster PSTP Sporting Bertrange
Young Boys PSTP Ell
Fola Esch PSTP Racing
Bettembourg PSTP Swift Hesperingen

Macao – Primeira Divisão

CPK 11 : 00 Tak Chun Ka I
Hang Sai 13 : 00 Sporting Macau

Malta – Premier League

Gudja United 13 : 00 Valletta
Gzira United 13 : 00 Sliema Wanderers
Hibernians 17 : 15 Hamrun Spartans
Birkirkara PSTP Tarxien Rainbows

Malta – Challenge League

Fgura United 13 : 00 Vittoriosa Stars
Marsa 17 : 15 San Gwann

Malta – National Amateur League

Group A

Ta’ Xbiex 13 : 00 Mellieha
Ghaxaq 16 : 15 Birzebbuga

Group B

Zabbar St. Patrick 13 : 00 Mtarfa
Siggiewi 16 : 15 Mdina Knights

Malta – Gozo First Division

Kercem Ajax 14 : 00 Oratory Youths

Mauritius – Mauritian League

Cercle de Joachim 12 : 00 Entente Boulet Rouge
Pamplemousses 14 : 30 Petite Rivière Noire

Mexico – Liga Premier Serie A

Zitacuaro 17 : 00 Cañoneros Marina
Cafetaleros Chiapas II 21 : 00 Cruz Azul Hidalgo

Mexico – Liga MX Femenil

Tigres UANL 00 : 00 Guadalajara

Moldova – Divizia Națională

Codru Lozova 11 : 00 Sfîntul Gheorghe
Sheriff 14 : 00 Speranţa Nisporeni

Moldova – Divizia A

Tighina 11 : 00 Speranța Drochia
Spartanii Selemet 11 : 00 Victoria Bardar
CSF Bălți 11 : 00 Sucleia
Cahul 11 : 00 Iskra

Moldova – Divizia B

North

Bogzești 11 : 00 Cruiz
Codru Călărași II 11 : 00 Visoca
Rîşcani 11 : 00 Mănoilești
Sîngerei 11 : 00 Olimpia
FCM Ungheni 11 : 00 Pepeni
Inter Soroca 11 : 00 Edineţ

South

Congaz 11 : 00 Cimişlia
ARF Ialoveni 11 : 00 Văsieni
Sporting Trestieni 11 : 00 Socol Copceac
Maiak Chirsova 11 : 00 Saksan
Academia Viitorul 11 : 00 Slobozia Mare
CSF Cricova 11 : 00 Sinteza Căuşeni

Montenegro – First League

Rudar 19 : 00 Dečić
Zeta 19 : 00 Sutjeska
Jezero 19 : 00 Podgorica
Iskra 19 : 00 OFK Titograd
Budućnost 19 : 00 Petrovac

Montenegro – 1. ŽFL

Ekonomist Mladost 2015
Cvetex Budućnost Podgorica

Netherlands – Eerste Divisie

Eindhoven 13 : 00 NAC Breda
Almere City 15 : 30 Go Ahead Eagles

Netherlands – Tweede Divisie

Excelsior Maassluis PSTP Sparta Rotterdam II
AFC PSTP Kozakken Boys
GVVV PSTP Katwijk
HHC PSTP ASWH
IJsselmeervogels PSTP Scheveningen
Volendam II PSTP TEC
Quick Boys PSTP Noordwijk
Rijnsburgse Boys PSTP Koninklijke HFC
De Treffers PSTP Spakenburg

Netherlands – Derde Divisie

SteDoCo PSTP Lisse
GOES PSTP VVSB
ODIN ’59 PSTP HSV Hoek
Excelsior ’31 PSTP Ter Leede
DVS ’33 PSTP Sportlust ’46
ACV PSTP Ajax Amateurs
Barendrecht PSTP VVOG
Staphorst PSTP Harkemase Boys
Sparta Nijkerk PSTP DOVO

Netherlands – Hoofdklasse

Zaterdag A

Rijnvogels PSTP Rijsoord
Zwaluwen PSTP DHSC
Achilles Veen PSTP Scherpenzeel
Spijkenisse PSTP Achilles ’29
Poortugaal PSTP Capelle
Jodan Boys PSTP FC ‘s-Gravenzande
SC Feyenoord PSTP ARC
DUNO PSTP Smitshoek

Zaterdag B

RKAV Volendam PSTP Buitenpost
Eemdijk PSTP Genemuiden
Swift PSTP NSC
Berkum PSTP Flevo Boys
DETO Twenterand PSTP SDC Putten
Urk PSTP De Dijk
ONS Sneek PSTP Noordscheschut
HZVV PSTP AZSV

Netherlands – Eerste Klasse

Zaterdag A

Argon PSTP Monnickendam
Zwaluwen ’30 PSTP Valken ’68
Die Haghe PSTP BOL
Honselersdijk PSTP Nootdorp
Voorschoten ’97 PSTP AFC II
VELO PSTP Forum Sport
WV-HEDW PSTP ZOB

Zaterdag B

Papendrecht PSTP SHO
Heinenoord PSTP Neptunus-Schiebroek
RVVH PSTP Nieuwenhoorn
Oranje Wit PSTP Brielle
Kloetinge PSTP BVCB
Terneuzense Boys PSTP Heerjansdam
XerxesDZB (Zat) PSTP Nieuw Lekkerland

Zaterdag C

Montfoort PSTP Woudenberg
Huizen PSTP Roda ’46
Breukelen PSTP Nivo Sparta
SVL PSTP WNC
Sliedrecht PSTP Zuidvogels
GRC 14 PSTP Almkerk
LRC PSTP De Bilt

Zaterdag D

De Merino’s PSTP DOS Kampen
KHC PSTP DOS ’37
SVZW PSTP DTS Ede
Nunspeet PSTP Hierden
SDV Barneveld PSTP Apeldoorn
SVI PSTP Go Ahead
Bennekom PSTP DZC ’68

Zaterdag E

Broekster Boys PSTP Balk
Blauw Wit ’34 PSTP Zeerobben
Drachtster Boys PSTP Winsum
VV Groningen PSTP Leeuwarder Zwaluwen
PKC ’83 PSTP Burgum
WHC PSTP Pelikaan-S
Olde Veste ’54 PSTP Oranje Nassau

Netherlands – U21 Divisie 1

NAC U21 PSTP Feyenoord U21
Groningen U21 PSTP NEC U21
ADO Den Haag U21 PSTP Heerenveen U21
Almere City U21 PSTP Twente / Heracles U21

Netherlands – U21 Divisie 2

Vitesse U21 PSTP De Graafschap U21
Excelsior U21 PSTP Willem II U21
Roda JC U21 PSTP PEC Zwolle U21
Emmen U21 PSTP Alphense Boys U21

Netherlands – U21 Divisie 3

Alexandria ’66 U21 PSTP VVV / Helmond Sport U21
Spartaan’20 U21 PSTP Fortuna Sittard U21
Go Ahead Eagles U21 PSTP Den Bosch U21
AFC U21 PSTP Zeeburgia U21

Netherlands – U21 Divisie 4

Excelsior Maassluis U21 PSTP Eindhoven U21
Westlandia U21 PSTP MVV U21
Koninklijke HFC U21 PSTP Be Quick 1887 U21
Cambuur U21 PSTP De Treffers U21
Dordrecht U21 PSTP Hollandia U21
Telstar U21 PSTP Hercules U21
Quick Boys U21 PSTP De Dijk U21

Netherlands – U18 Divisie 1

PSV U18 PSTP Utrecht U18
PEC Zwolle U18 PSTP Ajax U18
Sparta Rotterdam U18 PSTP Heerenveen U18
AZ U18 PSTP Feyenoord U18

Netherlands – U18 Divisie 2

Vitesse U18 PSTP NAC U18
AFC U18 PSTP ADO Den Haag U18
NEC U18 PSTP Groningen U18
Twente / Heracles U18 PSTP Volendam U18

Netherlands – U18 Divisie 3

Excelsior U18 PSTP Almere City U18
VVV / Helmond Sport U18 PSTP Koninklijke HFC U18
Willem II U18 PSTP Dordrecht U18
Alphense Boys U18 PSTP De Graafschap U18

Netherlands – U18 Divisie 4

Group A – Fall

Waterwijk U18 PSTP Zeeburgia U18
DWS U18 PSTP Fortuna Wormerveer U18
Hollandia U18 PSTP Cambuur U18
DEM U18 PSTP Emmen U18

Group B – Fall

Argon U18 PSTP Excelsior Maassluis U18
Roda JC U18 PSTP MVV U18
Den Bosch U18 PSTP Go Ahead Eagles U18
Alexandria ’66 U18 PSTP Eindhoven U18

Netherlands – Topklasse Women

Saestum PSTP Wartburgia
Eldenia PSTP RVVH
SSS PSTP Woezik
DSS PSTP Rijnvogels
Ter Leede PSTP DTS Ede
Eindhoven PSTP Be Quick ’28

Netherlands – Hoofdklasse Women

RCL PSTP Knickerbockers
Berkum PSTP Sparta / JVOZ
Heerenveense Boys PSTP ACV
Stiens PSTP Barendrecht
Oranje Nassau PSTP Reiger Boys
Saestum II PSTP Wartburgia II

Netherlands – Eerste Klasse Women

Group A

Ter Leede II PSTP Berkel
SSS II PSTP DZC ’68
Blauw Geel ’55 PSTP IJFC
CSW PSTP RVVH II
Sporting ’70 PSTP IJzendijke
‘t Gooi PSTP Hercules

Group B

Oranje Nassau II PSTP Helpman
Vitesse ’63 PSTP Klarenbeek
Epe PSTP Winsum
ASC ’62 PSTP De Weide
HZVV PSTP Be Quick ’28 II
Sint Annaparochie PSTP AZSV

New Zealand – Premiership

Team Wellington 00 : 00 Hawke’s Bay United
Waitakere United 01 : 00 Wellington Phoenix Res.

New Zealand – National Women’s League

Canterbury United 01 : 00 Central Football

North Macedonia – First League

Shkendija 12 : 00 Shkupi

North Macedonia – Second League

East

Pehchevo 12 : 00 Rosoman
Sloga Vinica 12 : 00 Plačkovica
Pobeda 12 : 00 Sasa
Bregalnica Štip 12 : 00 Kozuv Gevgelija
Tikveš 12 : 00 Osogovo

West

Korab Debar 12 : 00 KF Gostivari
Ohrid 12 : 00 Drita
Labunishta 12 : 00 Veleshta
Kadino 12 : 00 Skopje
Vardar Forino 12 : 00 Velazerimi 77

Northern Ireland – Premiership

Ballymena United 15 : 00 Warrenpoint Town
Carrick Rangers PSTP Coleraine
Crusaders 15 : 00 Dungannon Swifts
Larne 15 : 00 Cliftonville
Linfield 15 : 00 Glenavon

Northern Ireland – Premiership Development League

Coleraine U20 PSTP Carrick Rangers U20
Warrenpoint Town U20 PSTP Ballymena United U20

Norway – Eliteserien

Stabæk 15 : 00 Molde
Aalesund 17 : 00 Vålerenga

Norway – 1. Division

Strømmen 12 : 00 Ullensaker / Kisa
Jerv 14 : 30 Åsane
Kongsvinger 14 : 30 Stjørdals-Blink
Ranheim 14 : 30 HamKam
Sogndal 14 : 30 Grorud
Øygarden 14 : 30 Sandnes Ulf

Norway – 2. Division

Group 1 – 2nd Phase

Tromsdalen CANC Alta
Hødd CANC Kvik Halden

Group 2 – 2nd Phase

Vard 12 : 00 Arendal
Sotra CANC Flekkerøy
Bryne 12 : 00 Egersund

Norway – NM Cupen Women

Lillestrøm 15 : 00 Sandviken

Palestine – West Bank Premier League

Shabab Al Am’ari 16 : 00 Hilal Al-Quds
Tubas 16 : 00 Shabab Alsamu

Palestine – West Bank 1st Division

Hillal Ariha 13 : 00 Al-Karmil
Markaz Askar 13 : 00 Shabab Beit Fajjar

Panama – LPF

Universitario 20 : 00 Tauro
Sporting San Miguelito 22 : 00 Plaza Amador

Paraguay – Division Profesional

Sportivo San Lorenzo 23 : 45 Libertad
12 de Octubre 21 : 30 Club Guaraní

Peru – Primera División

Carlos Stein 16 : 00 Deportivo Binacional
César Vallejo 18 : 15 Deportivo Municipal
Deportivo Llacuabamba 20 : 00 Melgar
Alianza Lima 20 : 30 Sport Boys

Poland – Ekstraklasa

Zagłębie Lubin 16 : 30 Stal Mielec
Warta Poznań 19 : 00 Wisła Kraków

Poland – I Liga

Resovia Rzeszów 11 : 00 Arka Gdynia
Stomil Olsztyn 11 : 40 Jastrzębie
Tychy 71 16 : 00 Miedź Legnica
Zagłębie Sosnowiec 16 : 00 Chrobry Głogów
Bełchatów 16 : 00 Korona Kielce

Poland – II Liga

Chojniczanka Chojnice 15 : 00 Stal Rzeszów
Kalisz 17 : 00 Lech Poznań II

Poland – III Liga

Group 1

Swit 10 : 00 Wikielec
Broń Radom 10 : 00 Ruch Wysokie Mazowieckie
Pogoń Grod. Mazowiecki 11 : 00 Pelikan Łowicz
Ursus Warszawa 11 : 00 Radomsko
Wasilków 11 : 00 Olimpia Zambrów
Błonianka Błonie 12 : 00 Polonia Warszawa
Concordia Elbląg 12 : 00 Lechia T. Mazowiecki
Legionovia Legionowo 12 : 00 Jagiellonia II
Sokół Aleksandrów 12 : 00 Kutno
Znicz Biała Piska 12 : 00 Unia Skierniewice

Group 2

Kotwica Kołobrzeg 12 : 00 Gryf Wejherowo
Flota Świnoujście 12 : 00 Gwardia Koszalin
Radunia Stężyca 12 : 00 Elana Toruń
Unia Janikowo 12 : 00 Świt Skolwin
Bałtyk Gdynia 16 : 00 Starogard Gdański

Group 3

Gać Oława 12 : 00 Rekord Bielsko-Biała
ROW Rybnik 12 : 00 Polonia Bytom
Stal Brzeg 12 : 00 Zagłębie Lubin II
Gwarek Tarnowskie Góry 12 : 00 Piast Żmigród
Miedź Legnica II 12 : 00 Kluczbork
Pawłowice Śląskie 12 : 00 Warta Gorzów
Goczałkowice Zdrój 12 : 00 Ruch Chorzów
Górnik Zabrze II 12 : 00 Polonia-Stal Świdnica

Group 4

Jutrzenka Giebułtów 10 : 00 Stal Kraśnik
Podlasie Biała Podlaska 11 : 00 Sokół Sieniawa
Korona Kielce II 11 : 00 Wiązownica
Hetman Zamosc 11 : 00 Wisła Sandomierz
Avia Świdnik 12 : 00 Orlęta Radzyń Podlaski
KSZO 1929 12 : 00 Wisła Puławy
Chełmianka Chełm 12 : 00 Siarka Tarnobrzeg
Wisłoka Dębica 12 : 00 Lewart
Stal Stalowa Wola 12 : 00 Podhale Nowy Targ

Poland – Central Youth League

Gwarek Zabrze U18 11 : 00 Górnik Zabrze U18
Śląsk Wrocław U18 11 : 00 Jagiellonia U18
Hutnik Kraków U18 11 : 00 Legia Warszawa U18
Wisła Kraków U18 11 : 15 Escola Varsovia U18

Poland – Women’s Cup

Resovia Rzeszów 09 : 00 Śląsk Wrocław

Portugal – Campeonato de Portugal Prio

Sintrense 11 : 00 Loures

Portugal – Taça de Portugal

Oriental Dragon 11 : 00 Leixões
Oriental Lisboa 11 : 15 Famalicão
Montalegre 14 : 00 Academico Viseu
Fabril Barreiro 14 : 30 Porto
Arouca 16 : 30 Vitoria Guimaraes
Trofense 19 : 30 Sporting Braga
Paredes 21 : 15 Benfica

Portugal – Liga Revelação U23

Rio Ave U23 11 : 00 Leixões U23
Sporting Braga U23 11 : 00 Boavista U23
Vitória Guimarães U23 11 : 00 Famalicão U23
Cova da Piedade U23 11 : 00 Marítimo U23
Estoril U23 11 : 00 Sporting CP U23

Portugal – 1a Divisão Women

Norte

Gil Vicente 11 : 00 Valadares Gaia

Sul

Ouriense 11 : 00 Estoril Praia
A-dos-Francos 11 : 00 Torreense

Qatar – Stars League

Umm Salal 14 : 30 Al Ahli
Qatar SC 16 : 45 Al Wakrah
Al Khor 16 : 45 Al Sailiya

Republic of Ireland – Women’s National League

Peamount United 18 : 00 Shelbourne

Romania – Liga I

Academica Clinceni 11 : 00 Viitorul
Botoşani 17 : 30 Universitatea Craiova

Romania – Liga II

Unirea Slobozia 09 : 00 U Craiova 1948
Metaloglobus 09 : 00 Comuna Recea
Pandurii Târgu Jiu 09 : 00 Slatina
Turris-Oltul T. Măgurele 09 : 00 Viitorul P. Târgu Jiu
Concordia Chiajna 09 : 00 Dunărea Călăraşi
Mioveni 09 : 00 Csikszereda
Farul Constanţa 1920 09 : 00 CSM Reşiţa
ASU Poli Timişoara 13 : 15 Petrolul 52

Romania – Liga III

Unirea Bascov 12 : 00 Sporting Roşiori
Vediţa Coloneşti 12 : 00 Petrolul Potcoava

Romania – Liga Elitelor U19

East

FCSB U19 10 : 00 Kids Tâmpa Braşov U19
Petrolul 52 U19 10 : 00 Sfântu Gheorghe U19

West

UTA Arad U19 10 : 00 Banatul Timișoara U19
Poli. Timişoara U19 10 : 00 Gaz Metan Mediaş U19
CFR Cluj U19 10 : 00 Ştiinţa U Craiova U19
Csikszereda U19 10 : 00 Universitatea Cluj U19
U Craiova U19 10 : 00 Academia G. Popescu U19

Russia – Premier League

Krasnodar 11 : 00 Tambov
Akhmat Grozny 13 : 30 Zenit
Spartak Moscow 16 : 00 Dinamo Moscow
Lokomotiv Moscow 16 : 00 Arsenal Tula

Russia – FNL

SKA Khabarovsk 05 : 00 Krylya Sovetov
Yenisey 10 : 00 Neftekhimik
Akron 11 : 00 Torpedo Moskva
Veles 11 : 00 Volgar Astrakhan
Spartak Moskva II 11 : 00 Tom Tomsk
Alaniya Vladikavkaz 12 : 00 Orenburg
Chayka 12 : 00 Tekstilshchik
Nizhny Novgorod 13 : 00 Dinamo Bryansk
Chertanovo 14 : 00 Irtysh
Baltika 15 : 00 Fakel

Russia – PFL

Tuapse 10 : 00 Dinamo Stavropol
Mashuk-KMV 12 : 00 Anzhi
Druzhba 12 : 00 Chernomorets
Forte Taganrog 13 : 30 Spartak Nal’chik

Russia – Youth Championship

Akademiya Konoplev U19 07 : 00 Ural U19
Ufa U19 08 : 00 CSKA Moskva U19
Zenit U19 09 : 00 Rubin Kazan U19
Tambov U19 10 : 00 Spartak Moskva U19
Khimki U19 10 : 00 Strogino U19
UOR №5 U19 10 : 00 Lokomotiv Moskva U19

San Marino – Campionato

Tre Fiori PSTP Juvenes / Dogana
Cosmos PSTP Virtus
Murata PSTP Libertas
Tre Penne PSTP La Fiorita

Saudi Arabia – Division 2

Al Zulfi 12 : 15 Al Taqdom
Al-Sadd 12 : 15 Al Ansar
Al Qaisoma 12 : 15 Al Jandal
Kumait 12 : 15 Bisha
Al Arabi 12 : 20 Al Akhdoud
Al-Lewaa 12 : 25 Al Hjazz

Saudi Arabia – Youth League

Al Nassr U19 12 : 10 Al Shabab U19
Al Ahli U19 12 : 45 Al Faisaly U19
Hajer U19 14 : 25 Al Taawon U19

Scotland – Championship

Arbroath 15 : 00 Greenock Morton
Ayr United 15 : 00 Dundee
Inverness CT 15 : 00 Raith Rovers
Queen of the South 15 : 00 Alloa Athletic

Scotland – League One

Clyde 15 : 00 Montrose
Falkirk 15 : 00 Cove Rangers
Forfar Athletic 15 : 00 Airdrieonians
Partick Thistle 15 : 00 East Fife
Peterhead 15 : 00 Dumbarton

Scotland – League Two

Cowdenbeath 15 : 00 Albion Rovers
Edinburgh City 15 : 00 Stranraer
Queen’s Park 15 : 00 Brechin City
Stenhousemuir 15 : 00 Annan Athletic
Stirling Albion 15 : 00 Elgin City

Scotland – Feeder Leagues

East of Scotland

Sauchie Juniors PSTP Dunbar United
Newtongrange Star 14 : 30 Musselburgh Athletic
Dunbar United 14 : 30 Lothian Hutchison

South of Scotland

Wigtown & Bladnoch PSTP Lochar Thistle
Creetown 15 : 00 Nithsdale Wanderers
Caledonian Braves II 15 : 00 Stranraer II

Scotland – South Challenge Cup

1st Round

Thornton Hibs 14 : 00 Rutherglen Glencairn

2nd Round

Craigmark Burntonians Bonnyton Thistle
Greenock Juniors Vale of Clyde
Glasgow Perthshire CANC Petershill
Glenafton Athletic CANC Neilston Juniors
Royal Albert CANC Wigtown & Bladnoch
Shettleston CANC Shotts Bon Accord
Cumnock Juniors CANC Wishaw
Newton Stewart Yoker Athletic
Cambuslang Rangers CANC Girvan
Lesmahagow CANC Port Glasgow Juniors
Lanark United CANC Ashfield
Bellshill Athletic Cumbernauld United
Beith Juniors Clydebank
Annbank United Vale of Leven
Johnstone Burgh 13 : 30 Maryhill
St Andrews United 13 : 30 Hawick Royal Albert Utd
Glenrothes 13 : 30 St Cadoc’s
Hurlford United 13 : 30 Civil Service Strollers
Luncarty CANC Whitletts Victoria
Upper Annandale 13 : 30 Berwick Rangers
Eyemouth United 13 : 30 Muirkirk Juniors
Edinburgh United CANC Arthurlie
Newmains United 13 : 30 Edinburgh University
Troon 13 : 30 Preston Athletic
Kilsyth Rangers 13 : 30 Rossvale
Peebles Rovers 13 : 30 Oakley United
Thorniewood United 13 : 30 Craigroyston
Saltcoats Victoria CANC Lochore Welfare
Kennoway Star Hearts 13 : 30 St Roch’s
Largs Thistle 13 : 30 Dalbeattie Star
Lochmaben 13 : 30 Kirkcaldy & Dysart
Lugar Boswell Thistle 13 : 30 Lochar Thistle
Ardeer Thistle 13 : 30 Tranent Juniors
Darvel 13 : 30 Easthouses Lily
Forth Wanderers 13 : 30 Threave Rovers
Thornton Hibs / Rutherglen Glencairn PSTP Nithsdale Wanderers
St Anthony’s 13 : 30 East Kilbride
Gartcairn Juniors 14 : 00 Inverkeithing Hillfield
Glasgow University 14 : 00 Hill Of Beath Hawthorn
Renfrew 14 : 00 Bonnyrigg Rose Athletic
Blackburn United 14 : 30 Newburgh Juniors
Lothian Hutchison CANC Dalry Thistle
Haddington Athletic 14 : 30 Abbey Vale
Dalkeith Thistle 14 : 30 BSC Glasgow
Rosyth 14 : 30 Camelon Juniors
Dunipace 14 : 30 Mid-Annandale
Musselburgh Athletic CANC Benburb
Dundonald Bluebell 14 : 30 Kirkintilloch Rob Roy
Coldstream 14 : 30 Crossgates Primrose
Linlithgow Rose 14 : 30 Kello Rovers
Jeanfield Swifts 14 : 30 Caledonian Braves
Broxburn Athletic 14 : 30 Irvine Meadow
Whitehill Welfare 14 : 30 Carluke Rovers
Gretna 2008 15 : 00 Penicuik Athletic
Vale of Leithen 15 : 00 Heston Rovers
Kelty Hearts CANC Auchinleck Talbot
Ardrossan Winton Rovers CANC Stirling University
Bo’ness United 15 : 00 Burntisland Shipyard
St. Cuthbert Wanderers 15 : 00 Tynecastle
Leith Athletic 15 : 00 Tweedmouth Rangers
Gala Fairydean Rovers 15 : 00 Sauchie Juniors
Heriot-Watt University 15 : 00 Drumchapel United

Serbia – Super Liga

Inđija 12 : 00 Radnički Niš
Voždovac 13 : 00 Novi Pazar
Napredak 13 : 00 Bačka Topola
Rad Beograd 13 : 00 Metalac GM
Partizan 15 : 00 Proleter Novi Sad

Serbia – Prva Liga

Dinamo Vranje Radnički Sr. Mitrovica
Grafičar Sloga Kraljevo
IMT Novi Beograd Dubočica
Radnički Pirot Železničar Pančevo
Kabel Novi Sad Jagodina
Žarkovo Trayal Kruševac
Borac Čačak Kolubara
Zemun Loznica

Serbia – Srpska Liga

Belgrade

TEK Sloga 09 : 00 OFK Beograd
Sinđelić Beograd 09 : 00 Sremčica
Polet Dorćol 10 : 00 BASK
Radnički Obrenovac 12 : 00 BSK Borča
Brodarac 12 : 00 Crvena Zvezda MML
Lokomotiva Beograd 12 : 00 BSK Batajnica
Mladenovac 12 : 00 Leštane

East

Moravac Mrštane 12 : 00 Rembas
Morava Vladičin Han 12 : 00 Timočanin
Toplicanin Prokuplje 12 : 00 Mladost Medoševac
Sinđelić Niš 12 : 00