20 November 2020

0
30

England – Championship

Coventry City 19 : 45 Birmingham City

France – Ligue 1

Rennes 18 : 00 Bordeaux
Monaco 20 : 00 PSG

Spain – La Liga

Osasuna 20 : 00 Huesca

Africa – U17 Women’s World Cup Qualification Africa

Morocco U17 PSTP South Africa U17
Cameroon U17 PSTP Uganda U17
Nigeria U17 PSTP Ghana U17

Argentina – Liga Profesional Argentina

Atlético Tucumán 00 : 15 Racing Club
Arsenal 20 : 10 Unión
Boca Juniors 22 : 20 Lanús

Australia – South Australia NPL

Campbelltown City PSTP Adelaide City

Austria – 2. Liga

Blau-Weiß Linz 17 : 00 Horn
Liefering 17 : 30 Kapfenberger SV
Amstetten 17 : 30 Austria Wien II
Lafnitz 17 : 30 Vorwärts Steyr
Austria Lustenau 17 : 30 Floridsdorfer AC
Austria Klagenfurt 19 : 25 Wacker Innsbruck

Austria – Regionalliga

Neusiedl PSTP Leobendorf
Mannsdorf-Großenzersdorf PSTP Wiener SC
Wiener Neustadt PSTP Bruck / Leitha
Draßburg PSTP Mauerwerk

Austria – Landesliga

Burgenland

Kohfidisch PSTP St. Margarethen / Bur

Niederösterreich

USC Rohrbach PSTP Scheiblingkirchen
Langenrohr PSTP St. Pölten II

Steiermark

Voitsberg PSTP Union Gamlitz
Lebring PSTP Rottenmann
TuS Heiligenkreuz PSTP Ilz
Mettersdorf PSTP Fürstenfeld

Wien

Mannswörth PSTP Slovan HAC
Schwechat PSTP First Vienna
Gerasdorf Stammersdorf PSTP Union Mauer

Azerbaijan – Birinci Dasta

Qarabağ II Zaqatala
Sumqayıt II Neftçi II
Keşlə II Sabah II

Belgium – First Division B

Club Brugge II 19 : 00 Lierse K

Belgium – Super League

Charleroi 19 : 00 Eendracht Aalst
Gent 19 : 30 Standard Liège

Bhutan – Premier League

Ugyen Academy 09 : 00 Thimphu City

Bolivia – Nacional B

Universitario Pando 00 : 00 Mariscal Sucre

Brazil – Serie B

Avaí 19 : 30 AD Confiança
Vitória 19 : 30 Ponte Preta
Guarani 22 : 15 Botafogo SP
Juventude 22 : 15 Paraná
Sampaio Corrêa 22 : 15 Chapecoense

Brazil – Serie C

Criciúma 23 : 00 Ypiranga Erechim

Brazil – Serie D

Santos AP 18 : 00 São Raimundo RR

Brazil – Carioca B2

Pérolas Negras 18 : 00 Bela Vista
Campo Grande 18 : 00 Carapebus
Mageense 18 : 00 Itaboraí Profute
Queimados 18 : 00 Barra da Tijuca
Céres 18 : 00 7 de Abril
Casimiro de Abreu 18 : 00 Mesquita
Tigres do Brasil 18 : 00 Barcelona RJ
Barra Mansa 18 : 00 CEAC / Araruama

Brazil – Copa Paulista

Comercial 20 : 00 Velo Clube

Brazil – Copa do Brasil U20

Internacional U20 00 : 30 Palmeiras U20

Brazil – CBF Brasileiro U20

Athletico PR U20 18 : 00 Corinthians U20

Brazil – Paulista U20

Linense U20 18 : 00 Inter de Bebedouro U20
VOCEM U20 18 : 00 XV de Piracicaba U20
Elosport U20 18 : 00 Guarani U20
Flamengo SP U20 18 : 00 São Bernardo FC U20
Nacional SP U20 18 : 00 Palmeiras U20
Oeste U20 18 : 00 Juventus U20
Osasco Audax U20 18 : 00 São Paulo U20
União Mogi U20 18 : 00 Taubaté U20
São José EC U20 18 : 00 Corinthians U20
Portuguesa Santista U20 18 : 00 Portuguesa U20
Água Santa U20 18 : 00 Santos U20

Bulgaria – Second League

Septemvri Simitli 12 : 00 Neftohimik
Yantra 2019 12 : 30 Lokomotiv Sofia 1929

Burkina Faso – 1ère Division

RC Bobo-Dioulasso 15 : 30 USFA
Police 15 : 30 Douanes

Chile – Primera División

Santiago Wanderers 00 : 30 Unión Española

Chile – Primera B

Deportes Temuco 13 : 30 Unión San Felipe
Magallanes 13 : 30 Copiapó
Puerto Montt 20 : 00 Ñublense
Santiago Morning 21 : 00 Deportes Santa Cruz
Rangers 22 : 15 Melipilla

China PR – China League One

Heilongjiang Lava Spring 07 : 30 Xinjiang Tianshan

Colombia – Copa Colombia

Alianza Petrolera 00 : 40 Millonarios

Congo DR – Ligue 1

Lubumbashi Sport 14 : 30 JSK
Maniema Union 14 : 30 Groupe Bazano
Sanga Balende 14 : 30 Rangers

Croatia – 1. HNL

Lokomotiva Zagreb 16 : 00 Varaždin
Šibenik 18 : 05 HNK Gorica

Croatia – 2. HNL

Hrvatski Dragovoljac 12 : 30 Rudeš
Inter Zaprešić 14 : 00 Dinamo Zagreb II
Međimurje Čakovec 16 : 00 Bijelo Brdo

Cyprus – 2. Division

Digenis Morphou PSTP Digenis Ypsonas

Czech Republic – Czech Liga

Slovan Liberec 17 : 45 Jablonec

Czech Republic – FNL

Vysočina Jihlava 12 : 30 Blansko

Czech Republic – 4. liga

Chomutov PSTP Aritma Praha

Czech Republic – 1. Liga U19

Příbram U19 PSTP Mladá Boleslav U19

Denmark – Superliga

Lyngby 18 : 00 Horsens

Denmark – 1st Division

Viborg 17 : 00 Hobro
Kolding IF 18 : 00 Fredericia

Denmark – 2nd Division

Roskilde 18 : 00 AB
HIK 18 : 00 Nykøbing

Ecuador – Liga Pro

Barcelona 00 : 00 Deportivo Cuenca

England – League Two

Mansfield Town 19 : 00 Colchester United

England – Counties Leagues

West Essex PSTP Hashtag United

England – Premier League 2 Division One

Arsenal U23 13 : 00 Everton U23

England – Premier League 2 Division Two

Wolves U23 13 : 00 Middlesbrough U23

England – U18 Professional Development League

Colchester United U18 15 : 00 Swansea City U18

Estonia – Esiliiga A

Tammeka II 17 : 00 Nõmme United

Estonia – U19 Eliitliiga Esiliiga

Nõmme United U19 15 : 00 Levadia U19

France – National 1

Quevilly-Rouen 17 : 00 Bourg-en-Bresse
Sète 17 : 00 Red Star
Lyon Duchère 17 : 00 Cholet
Laval 17 : 00 Boulogne
Annecy 19 : 00 Villefranche

France – Feminine Division 1

PSG 20 : 00 Olympique Lyonnais

Georgia – Erovnuli Liga 2

Samgurali 08 : 00 Gagra
WIT Georgia 08 : 00 Merani Martvili
Sioni 08 : 00 Shukura
WIT Georgia CANC Merani Martvili
Shevardeni 1906 CANC Aragvi Dusheti
Sioni CANC Shukura
Samgurali CANC Gagra
Rustavi CANC Dinamo Zugdidi

Georgia – Liga 3

Meshakhte 10 : 00 Guria

Germany – 3. Liga

MSV Duisburg 18 : 00 Verl

Germany – Regionalliga

Nord

Weiche Flensburg 18 : 00 St. Pauli II

Nordost

Babelsberg 18 : 00 Union Fürstenwalde
Germania Halberstadt 18 : 00 Lokomotive Leipzig
Tennis Borussia 18 : 00 Luckenwalde

Südwest

Sonnenhof Großaspach PSTP Rot-Weiß Koblenz

Germany – Oberliga

Hessen Dreieich PSTP Bad Vilbel

Germany – U19 Bundesliga

Borussia M’bach U19 PSTP Köln U19

Germany – Frauen Bundesliga

Wolfsburg 18 : 15 Eintracht Frankfurt

Germany – Regionalliga Women

FFV Erfurt 17 : 30 RB Leipzig II

Ghana – Premier League

Eleven Wonders 15 : 00 Ebusua Dwarfs
Great Olympics 18 : 00 Legon Cities

Gibraltar – Premier Division

Magpies 19 : 30 Lions Gibraltar

Guinea – Ligue 1

Wakirya Hafia

Hungary – NB I

Kisvárda 19 : 00 Paksi SE

India – Indian Super League

Kerala Blasters 14 : 00 ATK Mohun Bagan

Indonesia – Liga 1

Persita PSTP PSS Sleman
Persiraja Banda Aceh PSTP Borneo
PSIS Semarang PSTP Persebaya Surabaya
Barito Putera PSTP Arema

Iran – Persian Gulf Pro League

Mes Rafsanjan 12 : 40 Gol Gohar
Machine Sazi 13 : 05 Zob Ahan
Foolad 13 : 10 Esteghlal
Sepahan PSTP Saipa
Mes Rafsanjan PSTP Tractor
Foolad PSTP Aluminium Arak
Machine Sazi PSTP Gol Gohar
Persepolis PSTP Shahr Khodrou
Paykan PSTP Esteghlal
Nassaji Mazandaran PSTP Naft Masjed Soleyman
Sanat Naft PSTP Zob Ahan

Israel – Liga Leumit

Hapoel Acre 13 : 00 Hapoel Ramat HaSharon
Hapoel Ramat Gan 13 : 00 Beitar Tel Aviv Bat Yam
Sektzia Nes Tziona 13 : 00 Hapoel Umm al-Fahm
Hapoel Iksal 13 : 00 Hapoel Ra’anana
Hapoel Kfar Shalem 13 : 00 Hapoel Petah Tikva

Israel – State Cup

1st Round

Ironi Tiberias Hapoel Kaukab
Hapoel Bik’at HaYarden 10 : 00 Holon Yermiyahu
Shimshon Kafr Qasim 10 : 30 Ironi Or Yehuda

2nd Round

Maccabi Herzliya 10 : 30 Maccabi Ashdod

Italy – Serie B

Frosinone 20 : 00 Cosenza

Italy – Campionato Primavera 1

Roma U19 PSTP Torino U19
Sassuolo U19 PSTP Atalanta U19

Jordan – League

Sahab 14 : 00 Al Jazeera
Al Ahli 16 : 30 Al Ramtha

Kenya – FKF Premier League

Leopards 13 : 15 Western Stima

Kuwait – Premier League

Yarmouk 13 : 00 Al Kuwait
Al Fahaheel 13 : 00 Al Jahra
Al Sulaibikhat 15 : 30 Al Nasar
Al Qadsia 15 : 30 Al Salmiyah

Latvia – Virsliga

Liepāja 11 : 00 Rīgas FS
Jelgava 11 : 00 Valmiera / BSS

Macao – Primeira Divisão

Cheng Fung 13 : 00 Casa de Portugal

Malta – Premier League

Santa Lucia 16 : 00 Lija Athletic
Sirens 20 : 15 Zejtun Corinthians

Malta – Challenge League

Swieqi United 16 : 00 St. Andrews
Qormi 20 : 15 Zebbug Rangers

Malta – National Amateur League

Kalkara 17 : 00 St. Venera
Attard 20 : 15 Dingli Swallows

Mauritius – Mauritian League

ASVP 14 : 30 Bolton City

Mexico – Liga de Expansión MX

Atlético Morelia 01 : 00 Tlaxcala
Dorados 03 : 05 Tampico Madero

Mexico – Liga Premier Serie A

Tecos 23 : 00 Durango
Leones Negros 17 : 00 Cimarrones de Sonora II
Aguacateros CDU 21 : 00 Inter Playa del Carmen

Mexico – Liga MX Femenil

Necaxa 23 : 00 Tijuana
León 23 : 00 Pumas UNAM
Santos Laguna 01 : 00 Toluca
Mazatlán 16 : 00 Atlético San Luis
América 18 : 00 Pachuca
Querétaro 22 : 00 Cruz Azul

Moldova – Divizia Națională

Dinamo-Auto 11 : 00 Floreşti
Zimbru 14 : 00 Dacia-Buiucani

Moldova – Divizia A

Olimp Comrat 11 : 00 Sireți
Făleşti 11 : 00 Grănicerul
Real Succes 11 : 00 Sheriff II

Netherlands – Eerste Divisie

Excelsior 17 : 45 AZ II
NEC 17 : 45 Roda JC
Volendam 17 : 45 TOP Oss
Den Bosch 20 : 00 Ajax II
MVV 20 : 00 PSV II
Utrecht II 20 : 00 Helmond Sport

Netherlands – Eredivisie Women

ADO Den Haag 18 : 30 PEC Zwolle
Heerenveen 18 : 30 Excelsior
Alkmaar 18 : 30 PSV

New Zealand – National Women’s League

Capital Football 22 : 30 WaiBOP Utd

Northern Ireland – Premiership

Portadown 19 : 30 Glentoran

Palestine – West Bank Premier League

Ahli Al-Khalil 13 : 00 Al-Birah Institution
Shabab Al-Dhahiriya 16 : 00 Jabal Al Mukaber

Palestine – West Bank 1st Division

Markaz Tulkarm 13 : 00 Shabab Al-Obaideya
Al-Ahli Qalqilya 16 : 00 Silwan

Peru – Primera División

Ayacucho 16 : 00 Cusco
Cienciano 18 : 15 Atlético Grau
Sporting Cristal 22 : 00 Universitario

Poland – Ekstraklasa

Lechia Gdańsk 17 : 00 Śląsk Wrocław
Górnik Zabrze 19 : 30 Piast Gliwice

Poland – I Liga

Nieciecza 16 : 40 Widzew Łódź

Poland – Cup

Wisła Płock Pogoń Szczecin

Portugal – Taça de Portugal

Oleiros 14 : 30 Gil Vicente
Feirense 17 : 30 Amora
União de Leiria 21 : 00 Portimonense

Portugal – Liga Revelação U23

Benfica U23 15 : 00 Portimonense U23

Qatar – U23 League

Al Kharitiyath U23 15 : 00 Al Sadd U23
Umm Salal U23 15 : 00 Al Duhail U23

Republic of Ireland – FAI Cup

Sligo Rovers 17 : 30 Derry City
Finn Harps 17 : 30 Shamrock Rovers
Bohemians 19 : 45 Dundalk

Romania – Liga I

Politehnica Iași 15 : 30 Argeș
Dinamo Bucureşti 18 : 30 Voluntari

Russia – FNL

Krasnodar II 11 : 00 Shinnik

Russia – PFL

Inter Cherkessk Makhachkala

Russia – Youth Championship

Sochi U19 13 : 00 Akhmat Grozny U19

Saudi Arabia – Division 2

Al Taraji 11 : 55 Weg
Al Selmiyah 12 : 15 Al Mojzel
Al-Washm 12 : 15 Al Sharq
Afief 12 : 20 Al Riyadh
Al Najma 12 : 20 Al Dahab
Al Entesar 12 : 45 Al Safa

Saudi Arabia – Youth League

Al Fateh U19 11 : 55 Ohod U19
Al Hilal U19 12 : 10 Al-Feiha U19
Abha U19 12 : 30 Al Ittihad U19
Al Ta’ee U19 12 : 30 Al Ittifaq U19
Al Wahda U19 12 : 45 Al Quadisiya U19

Scotland – Championship

Dunfermline Athletic 19 : 45 Hearts

Scotland – South Challenge Cup

East Stirlingshire 19 : 45 Spartans

Scotland – SWPL 1

Hibernian 19 : 35 Celtic

Serbia – Super Liga

Mladost Lučani 16 : 00 Čukarički
Javor Ivanjica 16 : 00 Spartak Subotica
Radnik Surdulica 16 : 00 Mačva Šabac

Serbia – Super Liga Žene

Sloga Radnički Spartak Subotica
Mašinac Niš Zemun
Radnički 1923 LASK Crvena Zvezda
Požarevac Kanjiža
Kolubara Vojvodina

Spain – Segunda División

Alcorcón 18 : 00 Lugo
Espanyol 20 : 00 Girona

Spain – Tercera Division

Güímar 21 : 00 Atlético Tacoronte
Panadería Pulido 21 : 00 Villa Santa Brígida
Guía 21 : 00 UD San Fernando

Spain – Autonómicas

Canarias – Gran Canaria

San Pedro Mártir 21 : 00 Las Longueras
Estrella 21 : 00 Tablero
Doramas 21 : 00 Unión Carrizal
Arguineguín 21 : 00 Castillo
RC Victoria 21 : 00 Unión Pedro Hidalgo
Agaete 21 : 00 Valsequillo
Ingenio 21 : 00 Maspalomas

Canarias – Tenerife

Orotava 21 : 00 Sauzal
Águilas Atlético 21 : 00 Tenerife III
I’Gara 21 : 00 Marino II
Atlético San Juan 21 : 00 Atlético Granadilla

Spain – Liga Nacional Juvenil

Canarias – Gran Canaria

Acodetti U19 II 20 : 30 Las Palmas U19 II
Unión Pedro Hidalgo U19 20 : 30 PC Vecindario U19
Atlético GC U19 21 : 00 Maspalomas U19 II

Group 15

Albacete U19 II 19 : 00 EFB La Roda U19

St. Kitts and Nevis – Premier League

Conaree United 00 : 00 Village Superstars
Mantab 22 : 00 Newtown United

Sweden – Ettan

Motala 18 : 00 Linköping City

Switzerland – Challenge League

Stade Lausanne-Ouchy 18 : 00 FC Schaffhausen
Winterthur 19 : 00 Kriens

Tanzania – Ligi kuu Bara

Ruvu Shooting 13 : 00 Mbeya City
Tanzania Prisons 13 : 00 Mtibwa Sugar
Dodoma Jiji 13 : 00 Biashara United

Thailand – Thai League 1

Port 11 : 30 Suphanburi

Ukraine – Premier League

Rukh Vynnyky 17 : 00 Mariupol’

Ukraine – Persha Liga

Ahrobiznes Volochysk Nyva Ternopil
Krystal VPK-Ahro Shevchenkivka
Metalist 1925 Kharkiv Kremin’
Alians Lypova Dolyna Chornomorets
Volyn Prykarpattia
Avanhard Veres Rivne
Hirnyk-Sport Obolon’ Kyiv
Polessya Mykolaiv

Ukraine – Druha Liga

MSK Dnipro Cherkasy 11 : 00 Metalurh Zaporizhya

Ukraine – U21 League

Olimpik Donetsk U21 Zorya Luhansk U21
Inhulets’ U21 Dynamo Kyiv U21
Shakhtar Donetsk U21 Oleksandria U21

Ukraine – U19 League

Rukh Vynnyky U19 Mariupol’ U19

United Arab Emirates – Arabian Gulf League

Bani Yas 14 : 00 Kalba
Al Wasl 14 : 00 Al Ain
Fujairah 17 : 00 Hatta
Sharjah 17 : 00 Al Nasr

United Arab Emirates – Division 1

Al Urooba 12 : 35 Al Arabi
Al Hamriyah 12 : 40 Dibba Al Fujairah
Emirates 12 : 40 Al Bataeh

Uruguay – Segunda División

Rocha 13 : 30 Cerrito
Atenas 15 : 45 Juventud
Rampla Juniors 18 : 00 Sud América
Villa Española 20 : 15 Racing
Albion 22 : 30 Tacuarembó

Uzbekistan – Super League

Metalourg 10 : 00 Bunyodkor
Sogdiana 10 : 00 Nasaf
Navbahor 12 : 00 Surkhon
Pakhtakor 12 : 00 Kokand-1912

Uzbekistan – Pro League A

Neftchi Shortan

Venezuela – Primera División

Deportivo Táchira 00 : 00 Monagas
Zamora 21 : 00 Caracas

Venezuela – Segunda División

Angostura 13 : 00 Fundación AIFI
Yaracuy 13 : 00 UCV
Llaneros de Guanare 19 : 30 Fundación Lara Deportiva

Vietnam – Women’s National League

Hà Nội Hà Nội II
PP Hà Nam GT Thai Nguyen

Wales – Premier League

Aberystwyth Town 19 : 45 Bala Town
Connah’s Quay 19 : 45 Cefn Druids