20 December 2020

0
255

England – Premier League

Brighton & Hove Albion 12 : 00 Sheffield United
Tottenham Hotspur 14 : 15 Leicester City
Manchester United 16 : 30 Leeds United
West Bromwich Albion 19 : 15 Aston Villa

France – Ligue 1

Brest 12 : 00 Montpellier
Dijon 14 : 00 Monaco
Nantes 14 : 00 Angers SCO
Saint-Etienne 14 : 00 Nîmes
Strasbourg 14 : 00 Bordeaux
Lorient 16 : 00 Rennes
Lille 20 : 00 PSG

Germany – Bundesliga

Freiburg 14 : 30 Hertha BSC
Wolfsburg 17 : 00 Stuttgart

Italy – Serie A

Torino 11 : 30 Bologna
Benevento 14 : 00 Genoa
Cagliari 14 : 00 Udinese
Internazionale 14 : 00 Spezia
Sassuolo 14 : 00 Milan
Atalanta 17 : 00 Roma
Lazio 19 : 45 Napoli

Netherlands – Eredivisie

Vitesse 11 : 15 Feyenoord
ADO Den Haag 13 : 30 Ajax
Heerenveen 13 : 30 Heracles
AZ 15 : 45 Willem II

Scotland – Premiership

Kilmarnock 12 : 00 Aberdeen

Spain – La Liga

Celta Vigo 13 : 00 Deportivo Alavés
Granada 15 : 15 Real Betis
Cádiz 17 : 30 Getafe
Eibar 20 : 00 Real Madrid

Albania – 2nd Division

Spartaku Tiranë CANC Klosi
Ada Velipojë 12 : 30 Iliria Fushë-Krujë
Mirdita 12 : 30 Valbona
Bulqiza 12 : 30 Shkumbini Peqin
Klosi 12 : 30 Tërbuni Pukë
Sopoti Librazhd 12 : 30 Internacional Tirana
Gramshi 12 : 30 Shënkolli

Andorra – 1a Divisió

Engordany 10 : 30 UE Santa Coloma
FC Santa Coloma 10 : 30 Carroi
Sant Julià 15 : 30 Penya Encarnada
Atlètic Club d’Escaldes 15 : 30 Inter Club d’Escaldes

Andorra – 2a Divisió

Ranger’s 11 : 00 Atlètic Amèrica
Ordino 15 : 00 Jenlai
Encamp 16 : 00 La Massana

Argentina – Liga Profesional Argentina

Championship Round

Talleres de Córdoba 00 : 30 Atlético Tucumán
Independiente 22 : 20 Boca Juniors

Lower Table Round

Lanús 20 : 10 Defensa y Justicia
Estudiantes 20 : 10 Racing Club

Argentina – Torneo Federal A

Lower Table Round

Estudiantes de San Luis Circulo Deportivo
Sportivo Peñarol Deportivo Camioneros
Cipolletti Sol de Mayo
Boca Unidos Unión Sunchales
Sportivo Belgrano Juventud Unida G.

Upper Table Round

Olimpo Deportivo Madryn
Sansinena Deportivo Maipú
Juventud Unida Univ. Huracán Las Heras
Club Atlético Güemes Sarmiento Resistencia
Douglas Haig Chaco For Ever
Def. de Pronunciamiento Central Norte

Argentina – Prim B Metro

Fénix 20 : 10 Talleres Remedios
Sacachispas 20 : 10 Colegiales
UAI Urquiza 20 : 10 Los Andes

Austria – Bundesliga

Salzburg 13 : 30 Wolfsberger AC
Swarovski Tirol 13 : 30 Ried
Austria Wien 16 : 00 LASK

Azerbaijan – Premyer Liqa

Qəbələ 11 : 00 Qarabag
Zira 12 : 00 Sumqayıt
Keşlə 12 : 00 Səbail
Sabah 13 : 15 Neftçi

Bahrain – King’s Cup

Al Riffa Al Najma
Al Ahli Muharraq
Al-Hidd Manama
Al Hala East Riffa

Belgium – First Division A

Club Brugge 12 : 30 Gent
OH Leuven 15 : 00 Mechelen
Standard Liège 17 : 15 Excel Mouscron
Waasland-Beveren 19 : 45 Antwerp

Belgium – First Division B

Union Saint-Gilloise 15 : 00 Westerlo
Deinze 19 : 00 RFC Seraing

Belgium – First Amateur Division

Sint-Eloois-Winkel PSTP KSV Roeselare
Tienen PSTP Knokke
URSL Visé PSTP Olympic Charleroi

Belgium – Second Amateur Division

ACFF

Ganshoren PSTP Warnant
Stockay-Warfusée PSTP Excelsior Virton
Acren-Lessines PSTP RES Durbuy
Verlaine PSTP Waremme

VFV A

Zelzate PSTP RFC Wetteren
Harelbeke PSTP Merelbeke
Sparta Petegem PSTP Olsa Brakel

VFV B

Bocholt PSTP Spouwen-Mopertingen
Eendracht Aalst PSTP Hades
Diegem Sport PSTP Heur Tongeren
Berchem Sport PSTP City Pirates Antwerpen
Cappellen PSTP Houtvenne

Belgium – Third Amateur Division

ACFF A

Entité Manageoise PSTP Aische
SG-Tertre-Hautrage PSTP Stockel
Gosselies Sports PSTP Binche

ACFF B

Herstal PSTP Oppagne-Wéris
Raeren-Eynatten PSTP Wanze / Bas-Oha
Gouvy PSTP Jodoigne
Mormont PSTP Onhaye
Habay-la-Neuve PSTP Richelle United
Huy PSTP Stade Disonais

VFV A

Avanti PSTP Wolvertem Merchtem
Anzegem PSTP Torhout
Eppegem PSTP Tempo Overijse
Rhodienne-De Hoek PSTP FC Lebbeke
Jong Lede PSTP Voorde Appelterre
VW Hamme PSTP Lochristi

VFV B

Nijlen PSTP Zwarte Leeuw

Belgium – Provincial

Brabant – VFV

Borght-Humbeek PSTP Wambeek
Bodegem Kapelle United PSTP Grimbergen
Aarschot PSTP Houtem-Oplinter
Tervuren-Duisburg PSTP Stade Bierbeek
Hoegaarden-Outgaarden PSTP Melsbroek
Liedekerke PSTP Bertem-Leefdaal
Veltem PSTP Linden

Hainaut

RAS Monceau PSTP Solre-sur-Sambre
Péruwelz PSTP Houdeng
Hornu PSTP Antoing
Le Roeulx PSTP Belœil
Gilly PSTP Soignies Sports
Excelsior Biévène PSTP Snef-Tyber
Morlanwelz PSTP Montignies
Ransart PSTP Molenbaix

Namur

Meux II PSTP US Dinantaise
Condruzien PSTP Andennais
Loyers PSTP Beauraing
Malonne PSTP Fernelmont-Hemptinne
Spy PSTP Biesme
Nismes PSTP Flavion-Morialmé
Grand-Leez PSTP Wallonne Ciney
ES de la Molignée PSTP Chevetogne

Oost-Vlaanderen

Ardennen PSTP Lokeren Doorslaar
Dendermonde PSTP Latem
HO Kalken PSTP Eendracht Aalter
Elene-Grotenberge PSTP Denderhoutem
Drongen PSTP Jong Zulte
Munkzwalm PSTP Grembergen
Eendracht Zele PSTP St-Joris Sleidinge

West-Vlaanderen

Sparta Heestert PSTP Excelsior Zedelgem
SC Zonnebeke PSTP Racing Waregem

Belgium – Super League

OH Leuven 17 : 00 Standard Liège

Belgium – Second Division Women

Olympic Charleroi PSTP Sibret

Bolivia – Primera División

The Strongest 00 : 15 Bolívar
Blooming 00 : 30 Royal Pari
Always Ready 19 : 00 Jorge Wilstermann
Guabirá 21 : 15 San José

Brazil – Serie A

Coritiba 00 : 00 Botafogo
Internacional 00 : 00 Palmeiras
Vasco da Gama 19 : 00 Santos
RB Bragantino 19 : 00 Athletico Paranaense
Flamengo 21 : 15 Bahia

Brazil – Serie B

América Mineiro 19 : 00 Chapecoense
CRB 21 : 15 Botafogo SP
Guarani 21 : 15 Figueirense

Brazil – Serie C

Remo 21 : 00 Paysandu

Brazil – Catarinense 3

Batistense 19 : 00 Nação
Atlético Catarinense 19 : 00 Atlético Itajaí
Porto SC 19 : 00 Carlos Renaux
Jaraguá 19 : 00 Orleans

Brazil – CBF Brasileiro U20

Athletico PR U20 18 : 30 Vitória U20
Atlético Mineiro U20 18 : 30 Cruzeiro U20
Bahia U20 18 : 30 Internacional U20
Ceará U20 18 : 30 Fluminense U20
Chapecoense U20 18 : 30 América Mineiro U20
Flamengo U20 18 : 30 Corinthians U20
Grêmio U20 18 : 30 Sport Recife U20
Palmeiras U20 18 : 30 Botafogo U20
Santos U20 18 : 30 Goiás U20
Vasco da Gama U20 18 : 30 São Paulo U20

Brazil – Brasileiro Feminino A2

Ceará 19 : 00 Botafogo

Brazil – Paulista Women

Ferroviária 14 : 00 Corinthians

Brazil – Gaúcho Women

3rd Place Final

Brasil de Farroupilha 18 : 30 Estrela

Final

Internacional RS 13 : 00 Grêmio

Brazil – Pernambucano Women

Sport Recife PSTP Ferroviário Bezerros
Íbis PSTP Náutico

Bulgaria – First League

Ludogorets 12 : 00 Botev Plovdiv

Burkina Faso – 1ère Division

ASFB 15 : 30 USFA
ASFA-Yennenga 16 : 00 RC Bobo-Dioulasso
Etoile Filante 18 : 15 RCK

Chile – Primera División

Palestino 13 : 30 Audax Italiano
Deportivo Antofagasta 20 : 00 Santiago Wanderers
Universidad de Chile 22 : 15 Huachipato

Chile – Segunda División

Concepción 20 : 00 Colina
Linares Unido 21 : 00 Recoleta
Iberia 21 : 00 General Velásquez

Chile – Tercera A

Rodelindo Román Real San Joaquín
La Pintana Unida Municipal Santiago
Quintero Unido Deportes Limache
Provincial Ovalle Trasandino
Pilmahue Deportes Rengo
Provincial Ranco Lota Schwager

Congo DR – Ligue 1

Vita Club 14 : 30 Sanga Balende
Don Bosco 14 : 30 Rangers
JSK 14 : 30 Motema Pembe

Costa Rica – Primera División

Alajuelense Herediano

Costa Rica – Liga de Ascenso

Guanacasteca Puerto Golfito

Croatia – 1. HNL

Slaven Koprivnica 14 : 00 Rijeka
Hajduk Split 16 : 05 HNK Gorica
Istra 1961 PSTP Lokomotiva Zagreb

Croatia – 2. HNL

Sesvete 11 : 55 Dugopolje

Cyprus – 1. Division

Apollon 14 : 00 Ermis
APOEL 16 : 00 AEK Larnaca
Ethnikos Achna 18 : 00 Doxa

Cyprus – 3. Division

Ethnikos Assias 12 : 30 O Kormakitis
Oroklini / Troulloi 12 : 30 Amathous
Omonia 29is Maiou 12 : 30 Elpida Astromeritis

Cyprus – First Division Women

Karmiótissa Chrysomiliá 09 : 00 Geroskipou
Apollon Limassol 09 : 00 Nea Salamis
Ethnikos Achna CANC Ermis Apollon
Omonia Nicosia 09 : 00 AEL Champions

Czech Republic – Czech Liga

Teplice 13 : 00 Zbrojovka Brno
Pardubice 13 : 00 Zlín
Slovácko 15 : 00 Viktoria Plzen
Slavia Praha 17 : 30 Bohemians 1905

Denmark – Superliga

SønderjyskE 13 : 00 Randers
Lyngby 13 : 00 Vejle
AGF 15 : 00 AaB
København 17 : 00 OB
Horsens 19 : 00 Brøndby

Denmark – 1st Division

Hvidovre 12 : 00 Esbjerg
Vendsyssel 14 : 00 Fremad Amager

Ecuador – Liga Pro

Universidad Católica Barcelona
Orense El Nacional
Macará Independiente Valle
LDU Portoviejo Aucas
LDU Quito Técnico Universitario
Guayaquil City Deportivo Cuenca
Mushuc Runa Delfin
Emelec Olmedo

England – Women’s Super League

Manchester United 12 : 00 Bristol City
Arsenal 14 : 00 Everton
Birmingham City 14 : 00 Manchester City
Chelsea 14 : 00 Tottenham Hotspur
Brighton & Hove Albion 14 : 30 Reading
West Ham United 15 : 00 Aston Villa

England – Women’s Championship

Durham 12 : 00 Liverpool
Blackburn Rovers 14 : 00 Leicester City WFC
Crystal Palace 14 : 00 Charlton Athletic
London Bees 14 : 00 Coventry United
Sheffield United 14 : 00 London City Lionesses

England – Women’s National League – Premier Division

North

Hull City 14 : 00 Sheffield
Stoke City 14 : 00 Fylde
Burnley 14 : 00 Sunderland
Loughborough Foxes 14 : 00 Derby County
Nottingham Forest 14 : 00 West Bromwich Albion
Huddersfield Town 14 : 00 Middlesbrough

South

Cardiff City 14 : 00 Portsmouth
Hounslow 14 : 00 Yeovil Town
Keynsham Town 14 : 00 Crawley Wasps
Chichester & Selsey 14 : 00 Milton Keynes Dons
Plymouth Argyle 14 : 30 Oxford United
Watford 15 : 00 Gillingham

England – Women’s National League – Division One

Midlands

Burton Albion 14 : 00 Lincoln City
Doncaster Belles PSTP Wem Town
Holwell Sports 14 : 00 Sporting Khalsa
Leafield Athletic PSTP Boldmere St. Michaels
Wolverhampton 14 : 00 Bedworth United
Long Eaton United 14 : 00 Solihull Moors
Doncaster Belles 14 : 00 Leafield Athletic

North

Chorley 14 : 00 Stockport County
Bradford City 14 : 00 Barnsley
Leeds 14 : 00 Liverpool Feds
Norton & Stockton PSTP Brighouse Town
Newcastle United 14 : 00 Bolton Wanderers

South-East

AFC Wimbledon 14 : 00 Ipswich Town
Billericay Town 14 : 00 Stevenage
Cambridge City 14 : 00 Leyton Orient
Cambridge United 14 : 00 Actonians
Enfield Town PSTP Hashtag United
Norwich City PSTP Kent
Norwich City 14 : 00 Hashtag United

South-West

Cheltenham Town 14 : 00 Southampton
Chesham United 14 : 00 Buckland Athletic
Larkhall Athletic 14 : 00 Exeter City
Southampton WFC PSTP Brislington
Swindon Town 14 : 00 Poole Town
Maidenhead United 14 : 00 Southampton WFC

England – Women’s FA Cup

Kent 13 : 00 Enfield Town
Wem Town 14 : 00 Boldmere St. Michaels

Ethiopia – Premier League

Adama Kenema 07 : 00 Welayta Dicha
Hadiya Hosaena 12 : 00 Bahardar

Georgia – Play-offs 2/3

Merani Martvili Gori

Germany – 2. Bundesliga

Sandhausen 12 : 30 Holstein Kiel
St. Pauli 12 : 30 Fortuna Dusseldorf
Nürnberg 12 : 30 Erzgebirge Aue

Germany – 3. Liga

Verl 12 : 00 Türkgücü München
Zwickau 13 : 00 Hansa Rostock

Germany – Regionalliga

Nord

Hamburger SV II PSTP St. Pauli II
HSC Hannover PSTP Borussia Hildesheim
VfB Oldenburg PSTP Atlas Delmenhorst
Oberneuland PSTP Schwarz-Weiß Rehden

Nordost

Lokomotive Leipzig PSTP BFC Dynamo
Union Fürstenwalde PSTP Hertha BSC II
Babelsberg PSTP BAK ’07
Germania Halberstadt PSTP Carl Zeiss Jena
Auerbach PSTP Luckenwalde
Viktoria Berlin PSTP Bischofswerdaer FV
ZFC Meuselwitz PSTP Chemnitzer FC
Lichtenberg PSTP Optik Rathenow
Tennis Borussia PSTP Energie Cottbus
Altglienicke PSTP Chemie Leipzig

Germany – Oberliga

Bremen

Komet Arsten PSTP Hemelingen
Borgfeld PSTP Hastedt
Union Bremen PSTP Werder Bremen III
Leher TS PSTP OSC Bremerhaven
Habenhauser FV PSTP Schwachhausen

Hamburg

Paloma PSTP Buchholz
Niendorfer TSV PSTP HEBC
Rugenbergen PSTP Lohbrügge

Niederrhein

Kleve PSTP SC Velbert
1. FC M’gladbach PSTP Jahn Dinslaken-Hiesfeld
Schwarz-Weiß Essen PSTP Düsseldorf West
Kray PSTP Schonnebeck
Monheim PSTP TVD Velbert
Meerbusch PSTP Hilden
Germania Ratingen PSTP SF Niederwenigern
Teutonia St.Tönis PSTP FSV Duisburg

Nordost-Nord

Strausberg PSTP Stern
Tasmania Berlin PSTP Lok Stendal
Rostocker FC PSTP CFC Hertha
Victoria Seelow PSTP Blau-Weiß 90 Berlin

Westfalen

Kaan-Marienborn PSTP Vreden
Hammer SpVg PSTP Sportfreunde Siegen
Schermbeck PSTP TuS Haltern
Paderborn II PSTP Victoria Clarholz
Eintracht Rheine PSTP Erndtebrück
Wattenscheid 09 PSTP Meinerzhagen
Preußen Münster II PSTP Holzwickeder SC
Finnentrop / Bamenohl PSTP Sprockhövel
Gütersloh PSTP Ennepetal
Westfalia Herne PSTP Westfalia Rhynern

Germany – Frauen Bundesliga

SC Sand 13 : 00 Bayern München
SGS Essen 13 : 00 Wolfsburg
Hoffenheim 13 : 00 Turbine Potsdam
Bayer Leverkusen 13 : 00 Freiburg
Werder Bremen 13 : 00 Eintracht Frankfurt

Germany – 2. Bundesliga Women

Nord

Berghofen CANC Cloppenburg
Arminia Bielefeld PSTP Turbine Potsdam II
RB Leipzig PSTP Gütersloh
Wolfsburg II PSTP Carl Zeiss Jena
Borussia Bocholt PSTP Borussia M’gladbach

Süd

Köln PSTP Ingolstadt
FFC 08 Niederkirchen PSTP Hoffenheim II
Eintracht Frankfurt II PSTP Saarbrücken
Würzburger Kickers PSTP Bayern München II

Germany – Regionalliga Women

Moers PSTP Bochum
Borussia M’gladbach II PSTP Warbeyen

Ghana – Premier League

Great Olympics 15 : 00 WAFA
Dreams 15 : 00 Asante Kotoko
Medeama 15 : 00 Liberty Professionals
Elmina Sharks 15 : 00 Inter Allies
Eleven Wonders 15 : 00 Ashanti Gold

Gibraltar – Premier Division

Mons Calpe 15 : 00 Lions Gibraltar
Magpies 17 : 30 St Joseph’s

Greece – Super League 1

Olympiakos Piraeus 13 : 00 Larissa
Atromitos 15 : 15 Lamia
PAOK 17 : 30 Panathinaikos

Greece – Super League 2

Karaiskakis PSTP Trikala
Doxa Dramas PSTP Ionikos
Diagoras PSTP Xanthi
Levadiakos PSTP Apollon Larissa
OF Ierapetra PSTP Ergotelis
Chania PSTP Panachaiki

Greece – Football League

Egaleo PSTP Asteras Vlachioti
Ialysos PSTP Rodos
Aspropyrgos Enosis PSTP Niki Volos
Kallithea PSTP Kalamata
Episkopi PSTP Santorini 2020
Thesprotos PSTP Olympiakos Volos
Kavala PSTP Veria
Triglia FC PSTP Apollon Pontou
Panserraikos PSTP Almopos
AEP Kozani PSTP Pierikos

Greece – Gamma Ethniki

Group 1

Apollon Paralimniou PSTP M. Alexandros Orfaniou
Didymoteicho PSTP Evosmou
Pandramaikos PSTP Elpida Sapes
Aris Avato PSTP Ethnikos Sochos
Antheias-Aristinou PSTP Orfeas Xanthi
Doxa Neo Sidirochori PSTP Iraklis Ampelokipon
Nestos Chrisoupolis PSTP Ampelokipon Drama
Aetos Orfani PSTP Anagennisi Thalassias

Group 10

Aris Rethymnou PSTP Giouchtas
Atsalenios PSTP Anagennisi Ierapetra
Irodotos PSTP Aris Soudas
Damastas PSTP Asteras Rethymnou
Poros PSTP Palaiochora
AE Neapolis PSTP Agios Nikolaos
AEEK SYN.KA PSTP Almyros Gaziou
Aris Soudas PSTP Giouchtas
Aris Rethymnou PSTP Asteras Rethymnou
Atsalenios PSTP Palaiochora
Irodotos PSTP Agios Nikolaos
Rethymniakos PSTP Almyros Gaziou
Damastas PSTP AEEK SYN.KA
Poros PSTP AE Neapolis
Rethymniakos PSTP Platanias
Anagennisi Ierapetra PSTP Platanias

Group 2

PAO Koufalion PSTP Nea Kallikrateia
Thermaikos Thermis PSTP Poseidon Nea Michaniona
AS Giannitsa PSTP Thyella Sarakinoi
PAOK Alexandreia PSTP Ethnikos Giannitsa
Edessaikos PSTP M. Alexandros Trikala
Niki Agkathia PSTP Makedonikos Neapolis
Anagennisi Plagia PSTP Agrotikos Asteras EM

Group 3

Atromitos Palamas PSTP Ethnikos Neou Keramidiou
Fikis PSTP Iraklis Larissa
Elassona PSTP Karitsa
Dias Diou PSTP Oikonomos
Anagennisi Karditsas PSTP Ermis Amyntaio
Kozani PSTP Makedonikos Foufas
Aetos Makrychoriou PSTP Meteora

Group 4

Dimitra Efxeinoupolis PSTP Nea Artaki
Atalanti PSTP Diagoras Stefanovikeiou
Ypatou PSTP Opountios
Iraklis Psachna PSTP Amvrysseas
Thiseas Agria PSTP Almyros

Group 5

Thyella Monastirakiou PSTP Thyella Katsikas
Lefkimmi PSTP Tilikratis
Amvrakikos Loutrou PSTP M. Alexandros Kastorias
Acheron Kanalaki PSTP Anagennisi Artas
Preveza PSTP Panagriniakos
Asteras Kalirachis PSTP Agios Matthaios
Missolonghi PSTP Kerkyra

Group 6

Ano Meras PSTP Panionios
Moschato PSTP Pannaxiakos
Ilioupoli PSTP Proodeftiki
Ethnikos Piraeus PSTP Charavgiakos
Marko PSTP Aittitos Spata

Group 7

Nafplio 2017 PSTP Koronida Koiladas
Kifisia PSTP Ermis Meligous
Foinikas N. Epidavrou PSTP Panarkadikos
Molaikos PSTP PAO Rouf
Aris Skalas PSTP Atromitos Chiliomodi
Ermionida PSTP Agios Ierotheos

Group 8

Mikrasiatiki PSTP Aias Salamina
Akratitos PSTP Aiolikos
Pyliou PSTP Keratsini
Panelefsiniakos PSTP Karavas
Aetos Loutron PSTP Asteras Varis
Thyella Diastavroseos PSTP Pythagoras Karlovasi

Group 9

Panegialios PSTP PAO Vardas
Diagoras Vrachneikon PSTP Achaiki
Diavolitsi PSTP Pamisos Messini
Nafpaktiakos PSTP Ethnikos Skoulikadou
Zakynthos PSTP Pallixouriakos
Aias Gastounis PSTP Thyella Patras

Greece – Panelinio Protathlima

Larissa PSTP Vasilissa Thrakis
Agrotikos Asteras EM PSTP Trikala 2011
Agrotikos Asteras AV PSTP Kastoria
Giannina PSTP Doxa Dramas
Elpides Karditsa PSTP PAOK
Agia Paraskevi PSTP Neos Asteras Rethymnou
Atromitos PSTP Ergotelis
Missolonghi 2008 PSTP Odysseas Glyfadas
Olimpiada Imittou PSTP Karyatides Spartis
Feidon PSTP OFI

Guadeloupe – Division d’Honneur

Jeunesse Evolution 00 : 00 USR Sainte-Rose
Dynamo Le Moule 00 : 00 Vieux-Habitants
Solidarité Scolaire 00 : 00 Amical Club

Guatemala – Liga Nacional

Municipal 17 : 00 Xelajú
Achuapa 17 : 00 Santa Lucía
Guastatoya 17 : 00 Iztapa
Cobán Imperial 17 : 00 Comunicaciones
Sacachispas 17 : 00 Antigua GFC
Deportivo Sanarate 17 : 00 Malacateco

Honduras – Liga Nacional

UPNFM 23 : 00 Vida
Motagua 22 : 00 Platense

Hong Kong – Premier League

Resources Capital PSTP Warriors

Hong Kong – HKFA 1st Division

Central & Western CANC Hong Kong
Wing Yee PSTP Wofoo Tai Po
HK Sapling CANC Yuen Long
Eastern District PSTP North District
Sham Shui Po PSTP Hoi King
Shatin PSTP Dreams Metro Gallery

Hungary – NB I

Mezőkövesd-Zsóry 13 : 30 Puskás
Újpest 16 : 00 Honvéd

India – Indian Super League

Hyderabad 11 : 30 Mumbai City
Kerala Blasters 14 : 00 East Bengal

Indonesia – Liga 1

Persita PSTP TIRA-Persikabo
Persipura PSTP Persebaya Surabaya
PSS Sleman PSTP Persib
Persija PSTP Bhayangkara

Israel – Ligat ha’Al

Ironi Kiryat Shmona 17 : 00 Bnei Sakhnin
Hapoel Tel Aviv 18 : 15 Hapoel Be’er Sheva

Italy – Serie C

Girone A

Alessandria 14 : 00 Pro Sesto
Grosseto 14 : 00 Como
Livorno 14 : 00 Lucchese
Novara 14 : 00 Pro Patria
Renate 14 : 00 Pistoiese
Pontedera 16 : 30 Juventus II

Girone B

Gubbio 14 : 00 Calcio Padova
Vis Pesaro 14 : 00 Arezzo
Legnago Salus 16 : 30 Mantova
Modena 16 : 30 Fano

Girone C

Foggia CANC Trapani
Bari 14 : 00 Avellino
Paganese 14 : 00 Monopoli
Potenza Calcio 14 : 00 Catania
Ternana 14 : 00 Turris
Vibonese 14 : 00 Palermo
Casertana 16 : 30 Viterbese Castrense
Virtus Francavilla 16 : 30 Bisceglie

Italy – Serie D

Group A

Bra 13 : 30 Arconatese
Borgosesia 13 : 30 Lavagnese
Chieri 13 : 30 Castellanzese
Caronnese 13 : 30 Fossano
Città di Varese 13 : 30 Sanremese
Derthona 13 : 30 Legnano
Imperia 13 : 30 Folgore Caratese
PDHAE 13 : 30 Casale
Saluzzo 13 : 30 Gozzano
Sestri Levante 13 : 30 Vado

Group B

Caravaggio 13 : 30 Breno
Crema 13 : 30 Seregno
Fanfulla 13 : 30 Franciacorta
Nibionnoggiono 13 : 30 Virtus Ciserano Bergamo
Ponte San Pietro 13 : 30 Desenzano Calvina
Scanzorosciate 13 : 30 Casatese
Sona 13 : 30 Brusaporto
Tritium 13 : 30 Real Calepina
Vis Nova Giussano 13 : 30 Villa Valle

Group C

Adriese 13 : 30 Ambrosiana
Caldiero Terme 13 : 30 Este
Montebelluna 13 : 30 Union Feltre
Campodarsego 13 : 30 Chions
Cartigliano 13 : 30 Cjarlins Muzane
Luparense 13 : 30 Trento
Manzanese 13 : 30 Belluno
Mestre 13 : 30 Union Clodiense
Union S. Giorgio-Sedico 13 : 30 Arzignano Valchiampo
Virtus Bolzano 13 : 30 Delta Porto Tolle

Group D

Correggese 13 : 30 Marignanese
Fiorenzuola 13 : 30 Aglianese
Ghivizzano Borgo Mozzano 13 : 30 Bagnolese
Lentigione 13 : 30 Pro Livorno
Progresso 13 : 30 Forlì
Real Forte Querceta 13 : 30 Prato
Rimini 13 : 30 Corticella
Sammaurese 13 : 30 Seravezza
Sasso Marconi Zola 13 : 30 Mezzolara

Group E

Scandicci 13 : 30 Tiferno Lerchi
Cannara 13 : 30 Siena
Follonica Gavorrano 13 : 30 Città di Foligno
Grassina 13 : 30 Ostia Mare
Lornano Badesse 13 : 30 Pianese
Montespaccato 13 : 30 Sinalunghese
San Donato Tavarnelle 13 : 30 Trastevere
Sangiovannese 13 : 30 Flaminia
Sporting Trestina 13 : 30 Montevarchi Calcio

Group F

Porto Sant’Elpidio 13 : 30 Pineto
Castelnuovo Vomano 13 : 30 Città di Campobasso
CynthiAlbalonga 13 : 30 Matese
Real Giulianova 13 : 30 FC Rieti
Recanatese 13 : 30 Atletico Terme Fiuggi
San Nicolò 13 : 30 Castelfidardo Calcio
Tolentino 13 : 30 Olympia Agnonese
Vastese 13 : 30 Montegiorgio
Vastogirardi 13 : 30 Aprilia

Group G

Cassino 13 : 30 Carbonia
Nola 1925 13 : 30 Insieme Formia
Giugliano 13 : 30 Arzachena
Gladiator 13 : 30 Nuova Monterosi
Lanusei 13 : 30 Vis Artena
Latte Dolce 13 : 30 Latina
Team Nuova Florida 13 : 30 Nocerina
Torres 13 : 30 Afragolese
Savoia 13 : 30 Muravera

Group H

Audace Cerignola 13 : 30 Bitonto
Fidelis Andria 13 : 30 Casarano
Francavilla 13 : 30 Sorrento
Lavello 13 : 30 Picerno
Molfetta Calcio 13 : 30 Puteolana
Nardò 13 : 30 Gravina
Portici 13 : 30 Città di Fasano
Taranto 13 : 30 Real Agro Aversa
Team Altamura 13 : 30 Brindisi

Group I

Biancavilla 13 : 30 Rotonda
Cittanovese 13 : 30 Acireale
Città Di Sant’Agata 13 : 30 FC Messina
Licata 13 : 30 San Luca
Marina di Ragusa 13 : 30 Gelbison
Messina 13 : 30 Castrovillari
Santa Maria Cilento 13 : 30 Dattilo
Rende 13 : 30 Roccella
Troina 13 : 30 Paternò

Italy – Serie B Women

Brescia 13 : 30 Pomigliano
Cesena 13 : 30 Orobica
Chievo Verona 13 : 30 Roma CF
Lazio 13 : 30 Vicenza
Perugia 13 : 30 Città di Pontedera
Ravenna 13 : 30 Cittadella
Riozzese 13 : 30 Tavagnacco

Italy – Primavera Women

Group 1

Cittadella U19 PSTP Chievo Verona U19
Internazionale U19 PSTP Hellas Verona U19
Riozzese U19 PSTP San Marino U19
Sassuolo U19 PSTP Orobica U19
Tavagnacco U19 PSTP Brescia U19
Vicenza U19 PSTP Juventus U19

Group 2

Cesena U19 PSTP Perugia U19
Empoli U19 PSTP Pomigliano U19
Florentia U19 PSTP Roma CF U19
Napoli U19 PSTP Fiorentina U19
Ravenna U19 PSTP Lazio U19
Roma U19 PSTP Pink Sport Bari U19

Japan – J2 League

Tochigi 05 : 00 Júbilo Iwata
Omiya Ardija 05 : 00 Albirex Niigata
JEF United 05 : 00 Giravanz Kitakyushu
Tokyo Verdy 05 : 00 Mito Hollyhock
Ventforet Kofu 05 : 00 Fagiano Okayama
Matsumoto Yamaga 05 : 00 Ehime
Kyoto Sanga 05 : 00 ThespaKusatsu Gunma
Renofa Yamaguchi 05 : 00 Montedio Yamagata
Avispa Fukuoka 05 : 00 Tokushima Vortis
V-Varen Nagasaki 05 : 00 Zweigen Kanazawa
Ryūkyū 05 : 00 Machida Zelvia

Japan – J3 League

YSCC 04 : 00 Fujieda MYFC
Parceiro Nagano 04 : 00 Grulla Morioka
Azul Claro Numazu 04 : 00 Kataller Toyama
Gainare Tottori 04 : 00 Roasso Kumamoto
Kamatamare Sanuki 04 : 00 Fukushima United
Imabari 04 : 00 Sagamihara
Kagoshima United 04 : 00 Blaublitz Akita
Gamba Osaka II 04 : 00 Gifu
Cerezo Osaka II 04 : 00 Vanraure Hachinohe

Japan – Emperor Cup

Fukui United 04 : 00 Fukuyama City
Honda 09 : 00 Tsukuba University

Japan – Empress’s Cup

Urawa Reds 02 : 00 JEF United
Cerezo Osaka 05 : 00 Vegalta Sendai

Lebanon – Premier League

Shabab El Bourj PSTP Tadamon Sour
Bourj PSTP Shabab Al Ghazieh
Al Ahed PSTP Tripoli SC

Luxembourg – National Division

UNA Strassen PSTP Wiltz
Mondorf-les-Bains PSTP Victoria Rosport
Etzella Ettelbrück PSTP Swift Hesperange
Hostert PSTP Fola Esch
Rodange PSTP Progrès Niederkorn
Differdange 03 PSTP UT Pétange
Jeunesse d’Esch PSTP RM Hamm Benfica
Racing PSTP F91 Dudelange

Malawi – Super League

Blue Eagles 12 : 30 Karonga United
Ntopwa 12 : 30 Chitipa United
TN Stars 12 : 30 Be Forward Wanderers
MAFCO 12 : 30 Mighty Tigers

Malta – Premier League

Hibernians 13 : 00 Balzan
Santa Lucia 17 : 15 Gudja United

Malta – Challenge League

Naxxar Lions 10 : 00 St. George’s
Pietà Hotspurs 13 : 00 Vittoriosa Stars
Swieqi United 14 : 15 Fgura United
Qormi 17 : 15 Qrendi
San Gwann 18 : 30 Marsaxlokk

Malta – National Amateur League

Group A

Mellieha 13 : 00 Zurrieq
Marsaskala 13 : 00 Ghaxaq
Mgarr United 16 : 15 Ta’ Xbiex

Group C

Dingli Swallows 16 : 15 Kirkop United

Malta – Gozo First Division

Xewkija Tigers 14 : 00 Oratory Youths

Morocco – Botola Pro

FAR Rabat 14 : 30 FUS Rabat
Mouloudia Oujda 16 : 30 Renaissance Zemamra
Ittihad Tanger 18 : 30 Moghreb Tétouan
Difaâ El Jadida 18 : 30 Maghreb Fès

Morocco – Botola 2

Widad Témara 14 : 00 KAC Kénitra
Olympique Dcheïra 14 : 00 Ittihad Khemisset
Wydad Fès 14 : 00 JS Soualem

N/C America – Concacaf Champions League

Tigres UANL / New York City 01 : 00 Olimpia / Montreal Impact
América / Atlanta United 03 : 30 Los Angeles / Cruz Azul

Netherlands – Eerste Divisie

Excelsior 11 : 15 Cambuur
Roda JC 19 : 00 Go Ahead Eagles

Netherlands – Eerste Klasse

Zondag C

TOP Oss Amateurs PSTP HVCH

Zondag D

BSV Limburgia PSTP Susteren
Wittenhorst PSTP Deurne

Netherlands – Eredivisie Women

Ajax 11 : 15 Alkmaar
PSV 13 : 30 Heerenveen

New Zealand – Premiership

Hawke’s Bay United 00 : 00 Waitakere United
Hamilton Wanderers 03 : 00 Eastern Suburbs

New Zealand – National Women’s League

Canterbury United 00 : 00 Capital Football

Nicaragua – Primera Division

Real Estelí Diriangén

Nigeria – NPFL

Katsina United 15 : 00 Adamawa United
Nasarawa United 15 : 00 Kano Pillars
Plateau United 15 : 00 Heartland
Enyimba 15 : 00 Wikki Tourist
Rivers United 15 : 00 Kwara United
Akwa United 15 : 00 Abia Warriors
Jigawa Golden Stars 15 : 00 Enugu Rangers
Ifeanyi Uba 15 : 00 Dakkada
MFM 15 : 00 Sunshine Stars
Lobi Stars 15 : 00 Warri Wolves

Norway – Play-offs 2/3

Asker 11 : 30 Stjørdals-Blink

Panama – LPF

Clausura – Final

Semi-finalist 1 22 : 00 Semi-finalist 2

Clausura – Semi-finals

Independiente Costa del Este
Tauro San Francisco

Peru – Primera División

Sporting Cristal 20 : 00 Universitario

Peru – Segunda División

Unión Comercio Pirata
Deportivo Coopsol Santa Rosa PNP
Comerciantes Unidos Union Huaral
Santos Sport Chavelines Juniors
Juan Aurich Alianza Atlético

Poland – Ekstraklasa

Piast Gliwice 14 : 00 Raków Częstochowa
Jagiellonia Białystok 16 : 30 Górnik Zabrze

Portugal – Primeira Liga

Paços de Ferreira 15 : 00 Boavista
Gil Vicente 17 : 30 Benfica
Porto 20 : 00 Nacional

Portugal – Segunda Liga

Mafra 11 : 15 UD Oliveirense
Académica 14 : 00 Casa Pia
Leixões 15 : 00 Vilafranquense
Benfica II 15 : 00 Vizela
Arouca 16 : 00 Sporting Covilhã

Portugal – Campeonato de Portugal Prio

Group A

Águia FC Vimioso 11 : 00 Maria da Fonte
Montalegre 11 : 00 Vianense
Cerveira 11 : 00 Sporting Braga II
Bragança 11 : 00 Vilaverdense
Merelinense 11 : 00 Pedras Salgadas
Mirandela 11 : 00 Vidago

Group B

Mondinense 11 : 00 Rio Ave II
Brito 11 : 00 Tirsense
Felgueiras 1932 11 : 00 Fafe
Desportivo Aves CANC Pevidém
Camacha PSTP AR São Martinho

Group C

Amarante 11 : 00 Trofense
Vila Real 11 : 00 Paredes
Salgueiros 11 : 00 Leça
Coimbrões PSTP União Madeira
Marítimo II PSTP Pedras Rubras

Group D

Lusitânia Lourosa 11 : 00 Castro Daire
Lusitano FCV 11 : 00 Beira-Mar
São João Ver 11 : 00 Espinho
Canelas 2010 11 : 00 Águeda

Group E

Condeixa 11 : 00 Vitória de Sernache
Carapinheirense 11 : 00 Benfica Castelo Branco
Oliveira Hospital 11 : 00 Alcains
Sertanense 11 : 00 Marinhense
GRAP 11 : 00 Oleiros

Group F

Fátima 11 : 00 União Santarém
Alverca 11 : 00 Caldas
Loures 11 : 00 1º Dezembro
Sacavenense 11 : 00 União Almeirim
Sintrense 11 : 00 Lourinhanense

Group G

Fabril Barreiro 11 : 00 Rabo Peixe
Sporting CP II 11 : 00 Estrela
Fontinhas 16 : 00 Praiense

Group H

Pinhalnovense 11 : 00 Lagos
Lusitano GC Évora 11 : 00 Moncarapachense
Moura 11 : 00 Olhanense
Armacenenses CANC Juventude Évora

Portugal – 1a Divisão Women

Cadima 11 : 00 Fiães

Romania – Liga I

Hermannstadt 12 : 00 Politehnica Iași
Botoşani 14 : 30 Voluntari
Academica Clinceni 19 : 00 Dinamo Bucureşti

Rwanda – National Soccer League

Mukura PSTP Rayon Sports

San Marino – Campionato

Cosmos PSTP Pennarossa
Tre Fiori PSTP Cailungo
Virtus PSTP Tre Penne

Scotland – FA Cup

Celtic 14 : 15 Hearts

Scotland – SWPL 2

Glasgow Women 12 : 00 St. Johnstone

Scotland – Women’s Championship

North

Buchan CANC Dunfermline Athletic
Cove Rangers CANC East Fife
Inverness CT CANC Dryburgh Athletic
Montrose CANC Kelty Hearts
Stonehaven CANC Grampian
Westdyke CANC Dundee West

South

Ayr United CANC Livingston
Clyde CANC Gartcairn
Edinburgh City CANC Airdrie United
Falkirk FCF CANC Edinburgh Caledonia
St. Mirren CANC BSC Glasgow
Stenhousemuir CANC United Glasgow
Renfrew CANC Morton Girls

Serbia – Super Liga

Javor Ivanjica 13 : 00 Bačka Topola

Slovenia – 1. SNL

Domžale 12 : 00 Bravo
Celje 14 : 00 Mura
Maribor 16 : 15 Aluminij

Solomon Islands – S-League

Real Kakamora 03 : 00 Honiara City
Malaita Kingz 05 : 00 Solomon Warriors

South Africa – PSL

Chippa United PSTP AmaZulu
Black Leopards 13 : 30 Swallows
AmaZulu 13 : 30 Chippa United

South Africa – 1st Division

Cape Town Spurs 13 : 30 Richards Bay
Sekhukhune United 13 : 30 Steenberg United
University of Pretoria 13 : 30 Polokwane City
Cape Town All Stars 13 : 30 Bizana Pondo Chiefs

Spain – Segunda División

Alcorcón 13 : 00 FC Cartagena
Espanyol 15 : 00 Almería
Rayo Vallecano 17 : 15 Las Palmas
Málaga 19 : 30 UD Logroñés

Spain – Segunda B

Group 2

Barakaldo Deportivo Alavés II
Real Sociedad II Athletic Club II
Laredo 16 : 00 Leioa
Real Unión 16 : 00 Portugalete
Arenas Getxo 16 : 00 Racing Santander

Group 3

Llagostera 11 : 00 Olot
Espanyol II 11 : 00 Gimnàstic Tarragona
L’Hospitalet 16 : 30 FC Andorra
Lleida Esportiu 17 : 00 Prat
Cornellà 17 : 00 Barcelona II

Group 5

Getafe II 10 : 30 Inter de Madrid

Spain – Tercera Division

Group 1

Agrupación Estudiantil Fisterra
Bergantiños Somozas
As Pontes Paiosaco
Villalbés Silva
Arzúa Polvorín
Ribadumia Arenteiro
Rápido Bouzas Ourense CF
Pontellas Choco
Barco Atios
Alondras 15 : 30 Arosa
UD Ourense 16 : 00 Estradense

Group 10

Rota Los Barrios
Gerena Sevilla III
Coria CF Castilleja
Lebrijana 11 : 00 Antoniano
Utrera 11 : 00 Córdoba II
Ceuta 11 : 30 Xerez
Arcos 16 : 00 Conil
Xerez Deportivo 16 : 00 Cabecense
Pozoblanco 16 : 00 San Roque Lepe
Puente Genil 16 : 30 Ciudad de Lucena

Group 11

Llosetense 10 : 30 Platges Calvià
San Rafael 11 : 00 Formentera
Portmany 11 : 00 Ferriolense
Manacor 11 : 00 Collerense

Group 12

Vera 12 : 00 Ibarra
Atlético Paso 12 : 00 Güímar
Mensajero 12 : 00 Atlético Victoria
Tenerife II 12 : 00 Atlético Tacoronte

Group 13

Cartagena FC Muleño
La Unión Atlético Mar Menor
Huércal Overa Racing Murcia
Bullense Los Garres
Olímpico Totana UCAM Murcia II
Cartagena II 10 : 00 Lorca
Plus Ultra 10 : 00 EDMF Churra
Real Murcia II 10 : 00 El Palmar
Atlético Pulpileño 15 : 00 Águilas
CAP Ciudad de Murcia 15 : 30 Mazarrón FC

Group 14

Extremadura UD II 10 : 30 Moralo
Olivenza 11 : 00 Arroyo
Miajadas 11 : 00 Trujillo
Fuente Cantos 11 : 00 Jerez
Campanario 11 : 15 Calamonte
Diocesano 15 : 00 RCP Valverdeño
Lobón 15 : 30 Chinato
Valdivia 15 : 30 Aceuchal
Llerenense 15 : 30 Azuaga
CD Coria 16 : 00 Montijo

Group 15

Cortes 14 : 30 Peña Azagresa
Murchante 15 : 00 Ardoi
Cirbonero 15 : 00 Fontellas
Cantolagua 15 : 15 Peña Sport
River Ega 15 : 30 Valle Egüés
Subiza 15 : 30 San Juan

Group 16

Alfaro Comillas
Varea Agoncillo
La Calzada Anguiano
Villegas Berceo
Oyonesa Arnedo
Pradejón Tedeón
Racing Rioja Calasancio
Náxara Casalarreina
Calahorra II Yagüe
UD Logroñés II River Ebro

Group 17

Belchite 97 CANC San Juan Mozarrifar
Sabiñánigo 11 : 00 Brea
Cuarte 11 : 00 Almudévar
Sariñena 11 : 00 Villanueva CF
Binéfar 11 : 00 Fraga
Calamocha 14 : 30 Borja
Huesca II 14 : 30 CDJ Tamarite
Robres 14 : 45 Barbastro
Épila 15 : 00 Utebo
Cariñena 15 : 00 Atlético Monzón
Illueca 15 : 00 Valdefierro
Teruel 16 : 00 Real Zaragoza II

Group 18

Huracán Balazote Calvo Sotelo
Manchego Albacete II
Marchamalo Torrijos
Pedroñeras Madridejos
Illescas 10 : 30 Conquense
La Roda 11 : 00 Atlético Ibañés
Almansa 11 : 00 Almagro
La Solana 15 : 30 Quintanar del Rey

Group 2

Condal 10 : 45 Tuilla
Navarro 11 : 00 Vallobín
Real Titánico 11 : 00 Llanes
Ceares 11 : 30 Praviano
Avilés Stadium 11 : 30 Lenense
Colunga 11 : 30 Valdesoto
Mosconia 14 : 45 Llanera
San Martín 14 : 45 Siero
Caudal 16 : 00 Gijón Industrial

Group 3

Cayón 14 : 30 Atlético Albericia
Textil Escudo 16 : 00 Ribamontán al Mar
Barquereño 16 : 00 Rinconeda Polanco
Gimnástica Torrelavega 16 : 00 Torina
Revilla 16 : 30 Siete Villas

Group 4

Basconia 10 : 30 Durango
Pasaia KE 10 : 30 Anaitasuna
Lagun Onak 15 : 30 Vitoria
Sestao River 16 : 30 Gernika
Deusto 17 : 15 Real Sociedad III

Group 5

Europa 11 : 00 San Cristóbal
Vilafranca 11 : 00 Igualada
Pobla Mafumet 11 : 00 Castelldefels
Montañesa 11 : 00 Terrassa
Manresa 11 : 00 Valls
Granollers 11 : 00 Girona II
Cerdanyola del Vallès 11 : 00 Sant Andreu
Figueres 11 : 00 Peralada
Sants 11 : 15 Horta
Vilassar Mar 17 : 00 Banyoles

Group 6

Intercity 10 : 30 Novelda
Saguntino 11 : 00 RC Catarroja
Paterna 11 : 00 Alzira
Olímpic Xàtiva 16 : 00 Jove Español

Group 7

Rayo Vallecano II 10 : 00 Pozuelo Alarcón
San Fernando Henares 10 : 30 Torrejón
AD Parla 10 : 30 Real Aranjuez
Trival Valderas 10 : 30 Villaverde-Boetticher
Carabanchel 10 : 30 Alcorcón II
Santa Ana 11 : 00 Villanueva Pardillo
Unión Adarve 11 : 00 Complutense
Móstoles 11 : 00 Móstoles CF
Leganés II 14 : 30 El Álamo
RSD Alcalá 15 : 00 Paracuellos Antamira
Flat Earth 15 : 00 Moratalaz

Group 8

Real Burgos 11 : 15 Arandina
Mirandés II 14 : 30 Bupolsa
Becerril Campos 15 : 00 Cultural Leonesa II
Cultural Cebrereña 15 : 00 Real Ávila
Colegios Diocesanos 15 : 00 Gimnástica Segoviana

Group 9

El Palo Alhaurino
Loja Ciudad de Torredonjimeno
Juventud Torremolinos 11 : 00 Antequera
Alhaurín 11 : 00 Málaga II
Maracena 11 : 00 Torreperogil
Almería II 11 : 00 Huétor Vega
Huétor Tájar 15 : 00 Atlético Porcuna
Motril 16 : 00 Estepona
Melilla CD 17 : 00 Vélez

Spain – Autonómicas

Andalucía – Gr 1

Viso Recreativo Huelva II
Ciudad Jardín Bollullos
Cartaya Atlético Espeleño
Aroche Montilla
Isla Cristina Écija
San José Rinconada Torreblanca
Rociera Puerto Real
Guadalcacín Atlético Algabeño
Tomares San Roque Cádiz
CD Alcalá 11 : 00 Chiclana

Andalucía – Gr 2

Torre del Mar Athletic Coín
Churriana Casabermeja
Rincón Cantoria 2017
UD San Pedro Guadix
Martos Arenas Armilla
Villanueva del Arzobispo Begíjar
Atarfe Industrial Baeza
CD Vera 11 : 00 Berja
Celtic 11 : 00 Cubillas
Vandalia de Peligros 11 : 00 Villacarrillo

Asturias – Gr 1

Berrón Racing Guía Norte Astur
Gozon 14 : 45 Llaranes
Podes 14 : 45 Roces
Candás 14 : 45 Barcia
Luarca 14 : 45 Real Tapia
Tineo 14 : 45 Atlético Lugones

Asturias – Gr 2

Colloto 11 : 00 Astur
Langreo II 14 : 45 Nalón
La Madalena de Morcín 14 : 45 Universidad Oviedo
Asturias 14 : 45 Ribadesella
Unión Comercial 14 : 45 Turón

C Madrid – Gr 1

Torrejón II 10 : 30 Galapagar
Collado Villalba 10 : 45 Periso
San Agustín 11 : 00 Atlético Villalba

C Madrid – Gr 2

CD Ciempozuelos Ursaria
Coslada 10 : 30 Villaviciosa Odón
Móstoles II 11 : 00 Villarejo
ED Moratalaz II 17 : 00 Arganda

C Valenciana – Gr 1

Almenara Atletic Alqueries
Soneja Vall de Uxó
Almazora Vila d’Onda
Onda Nules
Cabanes La Pobla Tornesa

C Valenciana – Gr 2

Atlètico Vallbonense Torre Levante
Puzol Paterna II
Alboraya Patacona
La Eliana Albuixech
Godella Rayo Lliria
Ribarroja 11 : 00 Burjassot
Huracán Moncada 16 : 00 Tavernes Blanques

C Valenciana – Gr 3

Aldaia Utiel
Monte Sion Alcàsser
Requena Paiporta
Atlético Benimar Barrio del Cristo
San Marcelino Discóbolo La Torre
Buñol 15 : 00 Benetuser-Fabara

C Valenciana – Gr 4

Castellonense Promeses Sueca
Sueca PSTP Muro
Llosa Alberic
Enguera Canals
L’Olleria Almusafes
Alginet L’Alcúdia
L’Alcudia de Crespins 15 : 00 Rayo Ibense

C Valenciana – Gr 5

Atlético Benidorm Jávea
CF Gandía Calpe
La Nucía II Dénia
CFI Alicante Racing Rafelcofer
Pego Racing CF Benidorm
Pedreguer Portuarios

C Valenciana – Gr 6

Murada Tháder
Ilicitana Orihuela II
Callosa Deportiva Esportiva Il-Licitana
Almoradí Benferri
Novelda UD Petrelense
Redován 10 : 30 Santa Pola

Canarias – Gran Canaria

El Cotillo 12 : 00 Herbania
San Antonio 13 : 00 Tahíche

Canarias – Tenerife

Laguna 12 : 00 Isora
Puerto Cruz 12 : 00 Guancha
Atlético Granadilla 12 : 00 Santos Reyes

Cantabria – Gr 1

Atlético Mineros Los Ríos
Naval Miengo
Meruelo Velarde
Arenas de Frajanas Atlético Deva

Cantabria – Gr 2

Nueva Montaña Ramales
Valle Lebaniego Rayo Santa Cruz
Gama Villaescusa
Noja Colindres

Castilla León – Gr A

Castilla Palencia 10 : 45 Briviesca
Tardelcuende 14 : 30 San José Soria
San Esteban 14 : 30 Monteresma La Atalaya
Carejas Paredes 14 : 45 Salas

Castilla León – Gr B

Mojados CANC San Agustín Valladolid
Navega CANC Béjar Industrial
Laguna de Duero 11 : 00 Fabero
Ribert 11 : 00 Salamanca Monterrey
Atlético Mansillés 14 : 45 Universidad Valladolid
Ciudad Rodrigo 15 : 00 Bovedana
Benavente 15 : 15 Coreses

Castilla LM – Gr 1

Quintanar Sporting Alcázar
Membrilla Sporting La Gineta
Munera Atlético Tomelloso
Unión Criptanense Atlético Ossa
San José Obrero San Clemente
Herencia 15 : 30 Campillo

Castilla LM – Gr 2

Almodóvar Mora
Urda Toledo II
Sonseca Noblejas
Atlético Consuegra 15 : 15 Orgaceño
Valdepeñas 16 : 00 La Fuente

Castilla LM – Gr 3

Qum Talavera II
Torpedo 66 Horche
CD Puebla Yuncos
Yunquera 11 : 00 Pantoja
Mocejón 15 : 30 Patrocinio

Cataluña – Gr 1A

La Jonquera PSTP Manlleu
Palamós PSTP Bescanó
Llagostera II PSTP Vic Riuprimer Refo

Cataluña – Gr 1B

Mollet PSTP Júpiter
Unificacion Llefià PSTP Les Franqueses
Guineueta PSTP Rubí
Mataró PSTP Sabadell Nord

Cataluña – Gr 2A

Rapitenca PSTP Gandesa
Santboià PSTP Ascó
El Catllar PSTP Sant Ildefons
Gavà PSTP Vista Alegre
Vilanova PSTP Viladecans

Cataluña – Gr 2B

Martorell PSTP Alcarràs
Can Vidalet PSTP Solsona
Tàrrega PSTP Mollerussa

Extremadura – Gr 1

Moraleja Piornal
Ciudad Plasencia Las Hurdes
Talayuela Montehermoso
Jaraíz Malpartida
Cáceres CP Amanecer

Extremadura – Gr 2

Talavera Real Codosera
Gévora San Jorge de Alor
Villar del Rey Alburquerque
Cheles Badajoz II
La Albuera Sanvicenteño

Extremadura – Gr 3

Usagre Oliva
CD Santa Marta Villafranca
Ribereña Gran Maestre
Extremadura UD III CANC Berlanga
Zafra Atlético 11 : 00 La Estrella

Extremadura – Gr 4

Atlético Pueblonuevo Valdefuentes
Guadiana Calamonte UD
Nueva Ciudad San Serván
Don Álvaro Torremejía
Valdelacalzada Zarceño

Extremadura – Gr 5

Guareña Olympic Peleño
Gimnástico Don Benito Hernán Cortés
Santa Amalia Ilipense Zalamea
Monterrubio Cabeza del Buey
Talarrubias Castuera

Murcia

Balsicas Atlético PSTP Abarán
Molina PSTP Cehegín
Alhama PSTP Juvenia
El Raal PSTP Cabezo de Torres
Independiente Ceutí PSTP UD Caravaca
Mar Menor II PSTP Bala Azul
Archena Sport PSTP Alcantarilla
Atlético Pinatarense PSTP Beniel
Esparragal PSTP Villa de Fortuna
Santomera PSTP Águilas II
Cieza PSTP Algar
Yeclano II PSTP Algezares

Spain – División de Honor Juvenil

Group 1

Pabellón Ourense U19 Deportivo Coruña U19
Ural U19 Racing Ferrol U19
Lugo U19 Choco U19
Calasanz U19 Celta de Vigo U19
Conxo Santiago U19 Val Miñor U19
Real Avilés U19 Sporting Gijón U19
Racing Santander U19 Bansander U19
Arenal U19 Atlético Perines U19
Real Oviedo U19 Roces U19
Marina Sport U19 Tropezón U19

Group 2

Athletic Club U19 Santutxu U19
Leioa U19 Deportivo Alavés U19
Danok Bat U19 Eibar U19
Aurrerá Vitoria U19 Real Sociedad U19
Arenas Getxo U19 Antiguoko U19
Pamplona U19 AD San Juan U19
Txantrea U19 Oyonesa U19
UD Logroñés U19 Numancia U19
Osasuna U19 Valvanera U19
Tudelano U19 Mutilvera U19

Group 3

Cornellà U19 Girona U19
Penya Arrabal U19 Europa U19
Damm U19 Mallorca U19
San Francisco U19 Espanyol U19
Barcelona U19 Atlético Villacarlos U19
Stadium Casablanca U19 Huesca U19
Real Zaragoza U19 Gimnàstic U19
Lleida U19 El Olivar U19
Jàbac i Terrassa U19 Ebro U19
Sabadell U19 Cerdanyola d. Vallès U19

Group 4

San Félix U19 Málaga U19
Tiro de Pichón U19 Granada U19
Rusadir U19 26 de Febrero U19
Maracena U19 Santa Fe U19
Vázquez Cultural U19 Almería U19
Castilleja U19 Nervión U19
Recreativo Huelva U19 Córdoba U19
Real Betis U19 Calavera U19
Sanluqueno U19 Sevilla U19
Cádiz U19 Séneca U19

Group 5

Los Yébenes SB U19 Rayo Vallecano U19
Badajoz U19 Extremadura UD U19
Real Madrid U19 Unión Adarve U19
Rayo Majadahonda U19 Aravaca U19
La Cruz U19 Atlético Madrid U19
Trival Valderas U19 Leganés U19
Getafe U19 Alcorcón U19
Móstoles U19 Cultural Leonesa U19
Atlético Pinto U19 Burgos U19
Real Valladolid U19 UD Santa Marta U19

Group 6

Mensajero U19 Los Llanos Aceró U19
Llano del Moro U19 CD San José U19
Marino U19 Laguna U19
Juventud Laguna U19 Tenerife U19
Sobradillo U19 Ofra U19
Marítima U19 Acodetti U19
Huracán U19 UD San Fernando U19
Puertos Las Palmas U19 Arucas U19
Las Palmas U19 Maspalomas U19
Unión Viera U19 RC Victoria U19

Group 7

Alboraya U19 Hércules U19
Alzira U19 Patacona U19
Castellón U19 Valencia U19
Levante U19 Villarreal U19
Torre Levante U19 Roda U19
Talavera U19 Kelme U19
Atl Madrileño U19 Real Murcia U19
Albacete U19 Toledo U19
Elche U19 Archena U19
UCAM Murcia U19 Lorca CFB U19

Spain – Liga Nacional Juvenil

Canarias – Gran Canaria

Daniel Carnevali U19 11 : 00 La Oliva U19

Canarias – Tenerife

Sobradillo U19 II Valleseco U19
Juventud Laguna U19 II Puerto Cruz U19
Águilas Atlético U19 Ibarra U19
Orotava U19 Taco San Luis U19
Unión Tejina U19 Tenisca U19
Las Zocas U19 CD San José U19 II
Laguna Cardonal U19 Longuera Toscal U19
Tenerife U19 II Real Unión Tenerife U19

Group 1

Valladares U19 Porriño Industrial U19
Coruxo U19 Ourense CF U19
Celta de Vigo U19 II Rápido Bouzas U19
Deportivo Coruña U19 II Victoria CF U19
Lugo U19 II Compostela U19
Pontevedra U19 11 : 00 Arosa U19
O Val U19 11 : 00 Villalbés U19

Group 10

Lorquí U19 Beniaján U19
Real Murcia U19 II Cabezo Torres U19
UCAM Murcia U19 II Académico Murcia U19
Águilas U19 Guadalupe U19
EF San Miguel U19 Lorca Deportiva U19
Lorca CFB U19 II FC Cartagena U19
Mar Menor U19 Torre Pacheco U19
Puente Tocinos U19 11 : 00 Los Garres U19
Pinatar U19 11 : 00 Cartagena FC U19
Yecla U19 11 : 30 Ranero U19
EF Santa Ana U19 15 : 00 Mediterraneo U19
Muleño U19 15 : 30 EDM Jumilla U19

Group 11

Jerez U19 CP Don Bosco U19
Academia Extremadura U19 Badajoz U19 II
Puebla Calzada U19 Flecha Negra U19
Olivenza U19 Santa Amalia U19
Imperio Mérida U19 Mérida U19
Moralo U19 Cacereño U19
Plasencia U19 Ciudad Plasencia U19
Chinato U19 Diocesano U19
Emérita Augusta U19 CD Coria U19

Group 12

Rayo Majadahonda U19 II Atl Madrileño U19 II
Torrejón U19 15 : 00 Fuenlabrada U19

Group 13

Los Molinos U19 Linares Deportivo U19
La Cañada Atlético U19 Medina U19
Atlético Jaén U19 Quesada U19
Real Jaén U19 La Mojonera U19
UD San Pedro U19 Atarfe Industrial U19
Málaga U19 II Marbella U19
Conejito U19 Mortadelo U19
Almería U19 II 11 : 00 El Ejido U19
Arenas de Armilla U19 17 : 00 Alhendín U19

Group 14

Xerez Deportivo U19 Atlético Antoniano U19
Algeciras U19 Sevilla U19 II
Sporting Ceuta U19 San Roque Cádiz U19
Recreativo U19 II Córdoba U19 II
Don Bosco CF U19 Tomares U19
Fundación Lucena U19 Coria U19
Puente Genil U19 11 : 15 Los Rosales U19
San Fernando CDI U19 12 : 00 Rociera U19

Group 15

Sporting Alcázar U19 Albacete U19 II
Atlético Tomelloso U19 Manchego U19
Manzanares U19 Hellín U19
Torrijos U19 Ciudad de Talavera U19
Azuqueca U19 11 : 00 Odelot Toletum U19

Group 16

Gazte Berriak U19 10 : 30 Huarte U19

Group 17

Bezana U19 10 : 00 Laredo U19

Group 2

Sporting Gijón U19 II Lealtad U19
Veriña U19 Colegio Inmaculada U19
Roces U19 II Codema U19
Llano U19 Romanón U19
Manuel Rubio U19 Llanes U19
Alcázar U19 Vallobín U19
Quirinal U19 Astur U19
Real Oviedo U19 II Llanera U19
Langreo U19 Avilés Stadium U19
Navarro U19 Covadonga U19

Group 3

Inter Amistad U19 11 : 00 Isoba U19
Puente Castro U19 11 : 15 Atlético Pinilla U19
Numancia U19 II 11 : 30 La Salle Palencia U19

Group 4

Gernika U19 Athletic Bilbao U19 II
Danok Bat U19 II Deusto U19
Durango U19 Vasconia U19
Indartsu U19 Getxo U19
Barakaldo U19 Deportivo Alavés U19 II
Amorebieta U19 Beasain U19
Tolosa U19 Real Sociedad U19 II
Hernani U19 Antiguoko U19 II

Group 5

Berceo U19 Villegas U19
Arnedo U19 Comillas U19
Oyonesa U19 II Pradejón U19
River Ebro U19 Valvanera U19 II
Tedeón U19 Náxara U19
Yagüe U19 Mareo U19
UD Logroñés U19 II Alfaro U19
Calahorra U19 Varea U19

Group 6

Marianistas U19 10 : 00 Peñas Oscenses U19
Balsas Picarral U19 10 : 30 Utebo U19
Real Zaragoza U19 II 10 : 30 UD San José U19
CF Hernán Cortés U19 11 : 00 Actur Pablo Iglesias U19
Borja U19 14 : 45 Valdefierro U19
Montecarlo U19 15 : 00 Atlético Monzón U19
Helios U19 16 : 00 Stad. Casablanca U19 II
Huesca U19 II 17 : 00 CD San Gregorio U19

Group 7

Grama U19 10 : 45 Damm U19 II
Girona U19 II 14 : 30 Manlleu U19
Espanyol U19 II 15 : 30 Llagostera U19
Sants U19 17 : 00 Prat U19

Group 8

Elche U19 II Castellón U19 II
Alboraya U19 II 10 : 00 Racing Algemesí U19
Villarreal U19 II 11 : 00 Torre Levante U19 II
Hércules U19 II 11 : 00 Intangco U19

Spain – Segunda División Femenina

North

Parquesol Sporting Gijón
Racing Santander Friol
Pozuelo Alarcón Atlético Madrid II
Real Oviedo Madrid II
Athletic Club II Collerense
Seagull Barcelona II
Deportivo Alavés Espanyol II
Zaragoza AEM

South

Juan Grande Málaga
Pozoalbense Córdoba
Cáceres UDG Tenerife Sur II
La Solana Granada
Albacete Aldaia
Levante II Villarreal
Real Unión de Tenerife Alhama
Valencia II Almassora

Spain – Primera Nacional Femenina

Group 1

Mos Viajes Interrías
Valladares Umia
Atlético Arousana Victoria CF
Deportivo La Coruña II Sárdoma
Real Oviedo II Castro
Oceja Racing Santander II
Monte Llanera
Sporting Gijón II Gijón FF

Group 2

Itaroa Huarte Logroño II
Osasuna II UD Logroñés
Pradejón Mulier
Atlético Revellín Berriozar
Oiartzun Real Sociedad II
Bizkerre San Ignacio
Arratia Aurrerá Vitoria
Añorga Tolosa

Group 3

Terrassa Zaragoza II
Riudoms Pallejà
Pardinyes Girona
Levante Las Planas Balears
Vic Riuprimer Son Sardina
Europa Igualada
Huesca Collerense II

Group 4

Hispalis Almería
Málaga II Sevilla II
Cáceres II Mérida AD
Castuera San Miguel
Santa Teresa II Sporting de Huelva II
Badajoz La Rambla
Cádiz Real Betis II

Group 5

Fuensalida Zamora Amigos Duero
San Pío X Samper
Rayo Vallecano II Madrid III
Atlético Madrid III Getafe
Tres Cantos Olímpico Madrid
DNS de Belen Dinamo Guadalajara
Salamanca Torrelodones

Group 6

Julio Suárez Puerto del Carmen
Las Torres CANC Montaña Alta
Unión Viera Las Majoreras
Achamán La Garita
Furia Arona Güímar
Llamoro Tarsa
Geneto del Teide San Antonio Pureza
Real Unión Tenerife II Juventud San Sebastián

Group 7

Levante III Valencia III
Discóbolo La Torre Plaza Argel
Murcia Féminas Albacete II
SMX Athletic Murcia Lorca
Villarreal II Ciudad de Murcia
Elche CFF Albacete
Mislata Marítim

St. Kitts and Nevis – Premier League

St. Pauls United 23 : 00 Village Superstars

Switzerland – Super League

Lausanne Sport 15 : 00 Luzern
Sion 15 : 00 Vaduz
Zürich 15 : 00 Servette

Tahiti – Ligue 1

Vénus 00 : 00 Tiare Tahiti
AS Pueu 02 : 00 Excelsior
AS Mataiea 02 : 00 Tefana
AS Jeunes Tahitiens 06 : 00 Olympic Mahina

Thailand – Thai Women’s League 1

Lampang Sports School 09 : 00 Chonburi Sports School
BGC Asian Scholars 12 : 00 MH Nakhonsi

Tunisia – Ligue 1

Métlaoui 13 : 00 Bizertin
Rejiche 13 : 00 Olympique Béja
Kairouan 13 : 00 Stade Tunisien

Turkey – Süper Lig

Gençlerbirliği 10 : 30 Ankaragücü
Denizlispor 13 : 00 Alanyaspor
Beşiktaş 16 : 00 BB Erzurumspor

Turkey – 1. Lig

Ümraniyespor 10 : 30 Adanaspor
İstanbulspor 16 : 00 Bursaspor

Turkey – 3. Lig

Group 1

Bucaspor 1928 10 : 00 Edirnespor
Artvin Hopaspor 10 : 00 Çankaya FK
Belediye Derincespor 10 : 00 Diyarbekirspor
Arnavutköy Belediyespor PSTP Ofspor
Manisaspor 10 : 00 Antalya Kemerspor
Kızılcabölükspor 10 : 00 Payasspor
Nevşehir Belediyespor 10 : 00 Yeşilyurt Belediyespor
1877 Alemdağspor 10 : 00 Fatsa Belediyespor

Group 2

Yomraspor 10 : 00 Tokatspor
Tekirdağspor 10 : 00 Nazilli Belediyespor
Ceyhanspor 10 : 00 Belediye Kütahyaspor
Fethiyespor 10 : 00 Halide Edip Adıvar
Yozgatspor 1959 10 : 00 Darıca Gençlerbirliği
Karaman Belediyespor 10 : 00 Çengelköyspor
Kahta 02 Spor 10 : 00 İskenderun
Tepecikspor 10 : 00 Ağrı 1970

Group 3

İçel İdmanyurdu Spor 10 : 00 Batman Petrolspor
Altındağ Spor 10 : 00 Somaspor
Gölcükspor 10 : 00 Yalovaspor
Şile Yıldızspor 10 : 00 Karşıyaka
Osmaniyespor 10 : 00 Çarşambaspor
Erbaaspor 10 : 00 Arhavispor
Isparta 32 Spor 10 : 00 Çatalcaspor
Esenler Erokspor 10 : 00 Cizrespor

Uganda – Premier League

Kyetume 10 : 00 BUL
Busoga United 12 : 30 Vipers

United Arab Emirates – Arabian Gulf Reserve League

Shabab Al Ahli U21 14 : 00 Al Fujairah U21
Al Wahda U21 14 : 00 Al Ittihad Kalba U21
Al Ain U21 14 : 00 Al Nasr U21
Khor Fakkan U21 14 : 00 Ajman U21

Wales – Welsh Premier Women’s League

Cardiff City PSTP Cardiff Metropolitan
Port Talbot Town 14 : 00 Abergavenny
Cascade 14 : 01 Cyncoed
Briton Ferry 14 : 03 Swansea City