20 APRIL 2021

0
58

England – Premier League

Chelsea 20 : 00 Brighton & Hove Albion

England – Championship

Brentford 18 : 00 Cardiff City
Norwich City 18 : 00 Watford
Preston North End 19 : 00 Derby County
Sheffield Wednesday 19 : 00 Blackburn Rovers
Swansea City 19 : 00 Queens Park Rangers

France – Coupe de France

Rumilly Vallières 17 : 45 Toulouse
Canet Roussillon 20 : 00 Montpellier

Germany – Bundesliga

Köln 17 : 30 RB Leipzig
Bayern Munich 19 : 30 Bayer Leverkusen
Eintracht Frankfurt 19 : 30 Augsburg
Arminia Bielefeld 19 : 30 Schalke 04

Italy – Serie A

Hellas Verona 19 : 45 Fiorentina

Algeria – Ligue 1

CA Bordj Bou Arreridj 22 : 30 Belouizdad

Algeria – Coupe de la Ligue

Olympique Médéa 16 : 00 ASO Chlef
NA Hussein Dey 16 : 00 Aïn M’lila
NC Magra 16 : 00 CS Constantine

Argentina – Liga Profesional Argentina

Banfield 01 : 15 Platense

Argentina – Primera Nacional

Quilmes 23 : 30 Agropecuario
Chacarita Juniors 01 : 10 Belgrano

Armenia – First League

Lernayin Artsakh 12 : 00 Shirak II
Urartu II 13 : 00 West Armenia

Armenia – Cup

Alashkert 12 : 00 Noah
Ararat 15 : 30 Ararat-Armenia

Asia – AFC Champions League

Al Wahda 15 : 30 Al Rayyan
Al Quwa Al Jawiya 16 : 00 Tractor
Persepolis 18 : 00 Goa
Sharjah 19 : 00 Pakhtakor
Al Sadd 19 : 00 Al Wihdat
Foolad 19 : 00 Al Nassr

Asia – AFC Cup

Shabab Al Am’ari 20 : 00 Al Kuwait

Australia – Queensland NPL Women

Western Pride 11 : 00 Souths United
Brisbane City 11 : 30 Capalaba

Australia – Queensland FFA Cup Preliminary

Redlands United 10 : 30 Brisbane City
Palm Beach 10 : 30 Magic United
Rochedale Rovers 10 : 30 Souths United
Gold Coast Knights 10 : 30 Taringa Rovers
Gold Coast United 10 : 30 Albany Creek

Australia – New South Wales NPL Youth League

Mt Druitt Town U20 10 : 00 Sydney U20
Northbridge Bulls U20 10 : 30 Marconi Stallions U20

Australia – NSW FFA Cup Preliminary

St George City FA 10 : 00 Bankstown United
Lane Cove 11 : 00 Bonnyrigg White Eagles

Australia – Capital Territory Women’s Federation Cup

Belconnen United 09 : 30 ANUW

Austria – Bundesliga

Hartberg 17 : 30 St. Pölten
Rheindorf Altach 17 : 30 Admira
Austria Wien 19 : 30 Ried

Austria – 2. Liga

Liefering 17 : 30 Juniors OÖ
Amstetten 17 : 30 Blau-Weiß Linz View events

Austria – Landesliga

Oedt PSTP Zebau Bad Ischl
SV Wallern PSTP Mondsee
Union Edelweiß PSTP Union St. Florian
Donau Linz PSTP St. Martin i.M.
Union Perg PSTP Grün Weiß Micheldorf
Pregarten PSTP Bad Schallerbach
Pöttinger Grieskirchen PSTP Friedburg / Pöndorf
Union Weißkirchen PSTP St. Valentin

Azerbaijan – Birinci Dasta

Sabah II 12 : 30 Neftçi II

Brazil – Paulista A1

Ferroviária Guarani
Novorizontino Santo André
RB Bragantino 00 : 00 Ponte Preta
São Bento 02 : 15 São Caetano

Brazil – Gaúcho 1

EC São José 00 : 00 Pelotas
Esportivo 00 : 00 Juventude

Brazil – State Leagues

Brasiliense

Taguatinga 19 : 30 Gama
Unaí Itapuã 19 : 30 Luziânia

Paraense

Gavião 20 : 00 Tuna Luso
Independente PA 20 : 00 Paysandu

Bulgaria – First League

Slavia Sofia 14 : 00 Botev Vratsa
Arda 16 : 15 Etar
Cherno More 18 : 30 Botev Plovdiv

Cambodia – C-League

Asia Euro United 09 : 30 Boeung Ket
Prey Veng 09 : 30 Soltilo Angkor
NagaWorld 09 : 30 National Defense
Visakha 12 : 00 National Police

Chile – Primera División

Universidad de Chile 01 : 30 Unión Española

Chile – Primera B

Copiapó 23 : 00 Deportes Temuco

China PR – CSL

Chongqing Liangjiang 11 : 00 Shandong Taishan
Guangzhou FC 13 : 00 Guangzhou City

Croatia – 1. HNL

Šibenik 16 : 00 HNK Gorica
Slaven Koprivnica 18 : 05 Hajduk Split

Croatia – 2. HNL

Bijelo Brdo 13 : 55 Hrvatski Dragovoljac

Czech Republic – Czech Liga

Baník Ostrava 14 : 00 Mladá Boleslav
České Budějovice 14 : 00 Sigma Olomouc
Jablonec 16 : 00 Karviná

Denmark – Denmark Series

Group 1

KFUM 17 : 30 Tårnby FF
Husum 17 : 30 Frederikssund

Group 4

VRI 17 : 45 Aarhus Fremad II

Dominican Republic – Liga Mayor

Universidad O&M 00 : 00 Atlético Pantoja

Ecuador – Liga Pro

Manta 01 : 00 Delfin

Egypt – Cup

Misr Lel Makasa 20 : 30 Ceramica Cleopatra

England – League One

Swindon Town 18 : 00 Portsmouth
AFC Wimbledon 19 : 00 Oxford United
Accrington Stanley 19 : 00 Doncaster Rovers
Bristol Rovers 19 : 00 Milton Keynes Dons
Burton Albion 19 : 00 Lincoln City
Northampton Town 19 : 00 Ipswich Town
Rochdale 19 : 00 Blackpool
Shrewsbury Town 19 : 00 Wigan Athletic
Fleetwood Town 19 : 45 Crewe Alexandra
Hull City 19 : 45 Sunderland
Peterborough United 19 : 45 Gillingham
Plymouth Argyle 19 : 45 Charlton Athletic

England – League Two

Barrow 19 : 00 Port Vale
Bolton Wanderers 19 : 00 Carlisle United
Bradford City 19 : 00 Tranmere Rovers
Colchester United 19 : 00 Southend United
Forest Green Rovers 19 : 00 Exeter City
Grimsby Town 19 : 00 Morecambe
Harrogate Town 19 : 00 Oldham Athletic
Leyton Orient 19 : 00 Cambridge United
Mansfield Town 19 : 00 Scunthorpe United
Newport County 19 : 00 Crawley Town
Stevenage 19 : 00 Cheltenham Town
Walsall 19 : 00 Salford City

England – National League

Aldershot Town 19 : 00 King’s Lynn Town
Boreham Wood 19 : 45 Barnet
Wealdstone 19 : 45 Maidenhead United
Dover Athletic CANC Weymouth
Chesterfield 19 : 45 Halifax Town
Woking 19 : 45 Torquay United

England – National League N / S

North

Darlington CANC Hereford
Chorley CANC Gateshead
Alfreton Town CANC York City

South

Welling United CANC Havant & Waterlooville

England – Non League Premier

Bishop’s Stortford CANC Margate
Bognor Regis Town CANC Folkestone Invicta
Brightlingsea Regent CANC Worthing
Cheshunt CANC Enfield Town
Corinthian-Casuals CANC Bowers & Pitsea
East Thurrock United CANC Kingstonian
Hornchurch CANC Leatherhead
Merstham CANC Horsham

England – Non League Div One

Isthmian North

Dereham Town CANC Basildon United
Felixstowe & Walton Utd CANC Histon
Great Wakering Rovers CANC Soham Town Rangers
Hullbridge Sports CANC Brentwood Town
Maldon & Tiptree CANC Bury Town
Tilbury CANC Coggeshall Town

Isthmian South Central

Ashford Town (Middlesex) CANC Marlow
Chertsey Town CANC Chalfont St Peter
Chipstead CANC Northwood
Harlow Town CANC Bedfont Sports
South Park CANC FC Romania
Staines Town CANC Barking
Tooting & Mitcham United CANC Westfield
Uxbridge CANC Hertford Town
Waltham Abbey CANC Bracknell Town
Ware CANC Hanwell Town

Isthmian South East

Chichester City CANC Sevenoaks Town
Cray Valley PM CANC Ramsgate
Faversham Town CANC East Grinstead Town
Hastings United CANC Whitstable Town
Haywards Heath Town CANC Phoenix Sports
Herne Bay CANC Sittingbourne
VCD Athletic CANC Ashford United
Whitehawk CANC Three Bridges
Whyteleafe CANC Hythe Town

England – Counties Leagues

Eastern Counties League Premier

Mildenhall Town CANC Newmarket Town
Haverhill Rovers CANC Long Melford
Whitton United CANC Woodbridge Town

Northern Counties East League Premier

Liversedge CANC Handsworth

Northern League One

Sunderland Ryhope CW CANC Consett
Billingham Town CANC Seaham Red Star
Whitley Bay CANC Shildon AFC

Spartan South Midlands League Premier

Harefield United CANC Colney Heath
Edgware Town CANC Oxhey Jets
Broadfields United CANC Arlesey Town
Dunstable Town CANC Leverstock Green
Eynesbury Rovers CANC Tring Athletic
Potton United CANC Harpenden Town

England – Professional Development League

Sheffield Wednesday U23 13 : 00 Colchester United U23
Barnsley U23 13 : 00 Millwall U23
Hull City U23 19 : 00 Bristol City U23

England – U18 Premier League

North

Burnley U18 13 : 00 Liverpool U18
Stoke City U18 18 : 30 Everton U18

South

Arsenal U18 11 : 00 Chelsea U18
Aston Villa U18 11 : 00 West Bromwich Albion U18
Tottenham Hotspur U18 12 : 00 West Ham United U18

England – U18 Professional Development League

Watford U18 13 : 00 Sheffield United U18

England – Youth Alliance

Merit League 1

Yeovil Town U18 13 : 00 Plymouth Argyle U18

Regular Season

Walsall U18 13 : 00 Salford City U18

England – Women’s Super League

West Ham United 18 : 00 Aston Villa

Estonia – Meistriliiga

Tulevik 16 : 45 Flora
Tammeka 17 : 00 Legion

Estonia – U19 Eliitliiga Esiliiga

Keila U19 PSTP Levadia U19
Volta Põhja-Tallinna U19 PSTP Raplamaa U19
Tabasalu U19 PSTP Tulevik U19
Laagri U19 PSTP Tartu Kalev U19
Läänemaa U19 PSTP Flora U19
Tallinna Kalev U19 PSTP Helios U19

France – Ligue 2

Amiens SC 19 : 00 Valenciennes
Caen 19 : 00 Dunkerque
Châteauroux 19 : 00 Rodez
Grenoble Foot 38 19 : 00 Sochaux
Guingamp 19 : 00 Chambly
Nancy 19 : 00 Ajaccio
Niort 19 : 00 Troyes
Paris FC 19 : 00 Clermont
Pau 19 : 00 Auxerre

France – National 1

Boulogne 17 : 00 Laval

Georgia – David Kipiani Cup

Guria 10 : 00 Chikhura
Legioni 10 : 00 Shevardeni 1906
Spaeri 12 : 00 Saburtalo
Dinamo Tbilisi II 12 : 00 WIT Georgia
Didube 2014 12 : 00 Gori
Magharoeli Chiatura 12 : 00 Samgurali

Germany – 2. Bundesliga

Erzgebirge Aue 17 : 30 Nürnberg
Greuther Fürth 17 : 30 Eintracht Braunschweig
Würzburger Kickers 17 : 30 Darmstadt 98

Germany – 3. Liga

1860 München 18 : 00 Viktoria Köln
Uerdingen 18 : 00 Dynamo Dresden
Hallescher FC 18 : 00 Verl
Zwickau 18 : 00 Bayern München II
MSV Duisburg 18 : 00 Kaiserslautern

Germany – Regionalliga

Stuttgart II 13 : 00 Hoffenheim II
Homburg 17 : 00 Mainz 05 II
Bayern Alzenau 17 : 00 Freiburg II
FC Gießen 17 : 00 Balingen
Rot-Weiß Koblenz 18 : 00 Astoria Walldorf
Pirmasens 18 : 00 FSV Frankfurt
Ulm 18 : 00 TSV Steinbach
Schott Mainz 18 : 00 Kickers Offenbach
Eintracht Stadtallendorf 18 : 00 Sonnenhof Großaspach

Gibraltar – Rock Cup

Lincoln Red Imps 19 : 30 Europa

Guinea – Ligue 1

Ashanti GB Santoba
Loubha Télimélé PSTP Horoya

Hungary – NB I

Zalaegerszegi TE 16 : 30 Budafoki MTE
Ferencvaros 19 : 00 Újpest

Israel – Liga Alef

Promotion Round – North

Maccabi Bnei Raina Maccabi Ironi Tamra
Tira 15 : 00 Hapoel Kaukab

Promotion Round – South

Holon Yermiyahu 15 : 00 Hapoel Bik’at HaYarden
Maccabi Kabilio Jaffa 17 : 00 Agudat Sport Ashdod

Israel – Liga Bet

North A

Tzeirei Kafr Kanna Maccabi Ma’alot Tarshiha
Bnei HaGolan VeHaGalil 13 : 25 Elnahada Nazareth
Tzeirey Tamra 14 : 00 Hapoel Ironi Karmiel
Hapoel Ironi Arraba 14 : 00 Maccabi Ahva Sha’ab
Ahva Kafr Manda 14 : 30 Hapoel Ironi Safed
Maccabi Ironi Yafia 14 : 30 Ironi Bnei Kabul
Ihud Bnei Shfaram 15 : 00 Beitar Nahariya
Hapoel Tuba-Zangariyye 16 : 30 Bnei Bir al-Maksur

North B

Hapoel Ein as-Sahla MS Tirat HaCarmel
Hapoel Beit Shean 14 : 00 Maccabi Ahi Iksal
MS Kfar Kama 14 : 30 Ihud Bnei Baka
Hapoel Ihud Bnei Jatt 14 : 30 Maccabi Nujeidat Ahmed
Hapoel Sandala Gilboa 14 : 30 Pardes Hanna-Karkur
Ahi Bir al-Maksur 14 : 30 Ironi Nesher
Hapoel Ramot Menashe 15 : 00 Ihud Bnei Kfar Kara

South A

Beitar Petah Tikva Hapoel Kiryat Ono
Ironi Beit Dagan 14 : 00 Hapoel Pardesya Noam
Hapoel Hod HaSharon 14 : 15 Hapoel Qalansawe
Shimshon Bnei Taibe 14 : 30 Beitar Kfar Saba
Bnei Jaffa Ortodoxim 14 : 30 Sporting Tel Aviv
Roei Heshbon Tel Aviv 18 : 00 Hapoel Kfar Bara
Hapoel Mahane Yehuda 18 : 30 Maccabi Ironi Amishav PT
Shimshon Tel Aviv 19 : 00 Hapoel Kafr Qasim Shouaa

South B

Maccabi Ironi Sderot Hapoel Merhavim
Shikun HaMizrah 14 : 30 Hapoel Lod
Hapoel Yeruham 14 : 30 Beitar Ir Ma’ale Adumim
Hapoel Gedera 15 : 00 Ironi Modi’in
Beitar Yavne 15 : 00 Bnei Eilat
Maccabi Kiryat Malachi 15 : 00 Arad
Tzeirey Rahat 15 : 00 MS Jerusalem
Beitar Ashdod 18 : 45 Maccabi Ironi Netivot

Israel – State Cup

Hapoel Kfar Shalem 18 : 30 Hapoel Tel Aviv

Israel – U19 Cup

HaGolan VeHaGalil U19 10 : 00 Maccabi Petah Tikva U19
H. Aliyah Kfar Saba U19 13 : 00 Hakoach Ramat Gan U19
Beitar Nes Tubruk U19 13 : 00 Hapoel Ramat Gan U19
Shimshon Tel Aviv U19 13 : 00 Nordia Jerusalem U19
Hapoel Jerusalem U19 13 : 00 Hapoel Nof HaGalil U19
Bnei Sakhnin U19 13 : 30 Hapoel Petah Tikva U19
Maccabi Ahi Nazareth U19 14 : 00 Hapoel Rishon LeZion U19
Maccabi Tel Aviv U19 14 : 30 Maccabi Ironi Sderot U19
Hapoel Kiryat Ono U19 14 : 30 Hap Ramat Hasharon U19
Hapoel Acre U19 14 : 30 Maccabi Jaffa U19
Hapoel Tel Aviv U19 14 : 40 Hapoel Hadera U19
Maccabi Haifa U19 14 : 45 Gadna Tel Aviv U19
Maccabi Netanya U19 14 : 45 Hapoel Raanana U19
Maccabi Ashdod U19 15 : 00 Pardes Hanna-Karkur U19
Ironi Kiryat Shmona U19 15 : 00 Beitar Jerusalem U19
Ironi Nesher U19 16 : 45 Hapoel Be’er Sheva U19

Italy – Serie B

Salernitana 15 : 05 Monza
Ascoli 16 : 00 Empoli
Frosinone 16 : 00 Pisa
Venezia 18 : 00 Chievo
Lecce 18 : 00 Cittadella
Virtus Entella 18 : 00 Vicenza
Cosenza 18 : 00 Pescara
Reggiana 18 : 00 Pordenone
Cremonese 18 : 00 Reggina
Brescia 18 : 00 SPAL

Italy – Campionato Primavera 2

Virtus Entella U19 13 : 30 Spezia U19

Italy – Campionato Primavera 3

Girone A

Renate U19 14 : 00 Giana Erminio U19

Girone E

Fano U19 14 : 00 Vis Pesaro U19

Japan – J-League Cup

Kashima Antlers 11 : 00 Consadole Sapporo

Jordan – League

Al Hussein 20 : 30 Shabab Al Ordon

Korea Republic – K League 1

Gangwon 11 : 00 Gwangju
Pohang Steelers 11 : 30 Suwon

Kuwait – Premier League

Al Kuwait PSTP Al Sahel

Kuwait – Division 1

Al Sulaibikhat 20 : 00 Yarmouk
Al Jahra 20 : 00 Burgan

Kyrgyz Republic – Premier League

Neftchi 11 : 30 Alay

Lithuania – A Lyga

Žalgiris 15 : 00 Džiugas Telšiai
Sūduva 17 : 00 Dainava
Riteriai 19 : 00 Panevėžys

Maldives – Dhivehi Premier League

Maziya 18 : 00 Green Streets

Mexico – Liga MX

León 03 : 00 Juárez

Mexico – Liga MX Femenil

Monterrey 23 : 00 América
Juárez 01 : 00 Puebla
Tijuana 01 : 00 Tigres UANL

Moldova – Divizia A

Grănicerul 14 : 00 Sireți

Moldova – Cupa

Sfîntul Gheorghe 11 : 00 Speranţa Nisporeni
Sheriff 14 : 00 Milsami

New Zealand – Regional Leagues

Otago University 08 : 00 Green Island

Nicaragua – Primera Division

Real Estelí 02 : 00 Municipal Jalapa

Nicaragua – Liga Primera U20

Real Estelí U20 23 : 00 Municipal Jalapa U20

Northern Ireland – Premiership

Portadown 19 : 45 Larne
Warrenpoint Town 19 : 45 Glenavon
Cliftonville 19 : 45 Glentoran

Panama – LPF

Universitario 21 : 00 Veraguas

Paraguay – Division Intermedia

General Díaz 00 : 00 Independiente FBC

Poland – Ekstraklasa

Pogoń Szczecin 17 : 00 Górnik Zabrze
Warta Poznań 17 : 00 Raków Częstochowa
Lech Poznań 19 : 30 Lechia Gdańsk
Śląsk Wrocław 19 : 30 Podbeskidzie

Poland – I Liga

Tychy 71 16 : 40 Radomiak Radom

Poland – II Liga

Znicz Pruszków 13 : 30 Górnik Polkowice

Portugal – Primeira Liga

Paços de Ferreira 20 : 00 Farense

Portugal – Taça Revelação U23

Marítimo U23 11 : 00 Sporting Braga U23
Benfica U23 16 : 00 Leixões U23

Republic of Ireland – Premier Division

Drogheda United 19 : 45 Shamrock Rovers
St Patrick’s Athletic 19 : 45 Waterford
Longford Town 19 : 45 Finn Harps
Derry City 19 : 45 Dundalk
Bohemians 19 : 45 Sligo Rovers

Romania – Liga I

Hermannstadt 14 : 45 Astra
Viitorul 17 : 00 Gaz Metan Mediaş
Dinamo Bucureşti 19 : 30 UTA Arad

Russia – PFL

Group 1

Anzhi 14 : 00 Spartak Nal’chik
Kuban Krasnodar 15 : 00 Essentuki

Group 4

Dinamo Barnaul 12 : 00 Volga Ulyanovsk
Novosibirsk 13 : 00 Volna Nizhegorodskaya

Saudi Arabia – Division 1

Al Sahel 19 : 35 Al Hazm
Al Najoom 19 : 40 Al Ta’ee
Al Shoalah 19 : 45 Ohod
Al Jabalain 20 : 10 Al Khaleej

Scotland – Championship

Inverness CT 19 : 00 Dundee
Greenock Morton 19 : 05 Hearts

Scotland – League One

Airdrieonians 19 : 45 East Fife
Dumbarton 19 : 45 Partick Thistle
Forfar Athletic 19 : 45 Clyde
Montrose 19 : 45 Cove Rangers
Peterhead 19 : 45 Falkirk

Scotland – League Two

Albion Rovers 19 : 45 Stranraer
Annan Athletic 19 : 45 Stenhousemuir
Brechin City 19 : 45 Cowdenbeath
Queen’s Park 19 : 45 Elgin City
Stirling Albion 19 : 45 Edinburgh City

Slovenia – 1. SNL

Celje 14 : 00 Aluminij
Maribor 16 : 15 Domžale

Slovenia – 2. SNL

Triglav 15 : 00 Fužinar
Dob 16 : 00 Šmartno
Dekani 16 : 00 Bilje
Radomlje 16 : 00 Krka
Rudar 16 : 00 Beltinci
Brda Dobrovo 16 : 00 Primorje
NŠ Drava 16 : 00 Nafta
Brežice 17 : 00 Krško

South Africa – PSL

Chippa United 14 : 00 Baroka
Bloemfontein Celtic 16 : 00 Swallows
TTM PSTP Maritzburg United

Spain – Autonómicas

El Cano 20 : 30 Argual

Spain – Primera División Femenina

Barcelona 14 : 00 Granadilla Tenerife

Sweden – Superettan

Helsingborg 18 : 00 Örgryte

Sweden – U21 League

Mellersta

Falkenberg U21 16 : 00 Jönköpings Södra U21
Häcken U21 16 : 00 Elfsborg U21
GAIS U21 16 : 00 IFK Göteborg U21

Södra

Mjällby U21 15 : 00 Malmö FF U21

Switzerland – Challenge League

Chiasso 18 : 00 Grasshopper
Neuchâtel Xamax 18 : 00 Kriens
Stade Lausanne-Ouchy 19 : 00 FC Schaffhausen
Wil 19 : 00 Aarau

Tanzania – Ligi kuu Bara

KMC 12 : 00 Biashara United
Coastal Union 14 : 00 Mtibwa Sugar
Young Africans 17 : 00 Gwambina

Turkey – Süper Lig

Kayserispor 14 : 00 Gençlerbirliği
Rizespor 14 : 00 Konyaspor
Fatih Karagümrük 14 : 00 Göztepe
Sivasspor 17 : 00 Beşiktaş
Hatayspor 17 : 00 Antalyaspor

Turkey – Kadınlar Ligi

Beşiktaş Amed
Fatih Vatanspor Ilkadim Belediyespor
Ataşehir Belediyespor Adana İdman Yurdu
Hakkarigücü 1207 Antalyaspor

Uganda – Premier League

Vipers 14 : 00 Wakiso Giants
BUL 14 : 00 UPDF
Kyetume 14 : 00 Busoga United
Onduparaka 14 : 00 MYDA
Bright Stars 14 : 00 Express
Police 14 : 00 Kitara

Ukraine – Persha Liga

Avanhard 13 : 00 Kremin’

Ukraine – Druha Liga

Chayka 13 : 00 Epitsentr Dunayivtsi

Ukraine – U21 League

Vorskla U21 Rukh Vynnyky U21

United Arab Emirates – Division 1

Masfut 19 : 00 Dibba Al Fujairah

USA – NISA

Michigan Stars 01 : 00 Maryland Bobcats

Uzbekistan – Cup

Turan 12 : 30 Aral Nukus
Andijan 12 : 30 Lokomotiv
Sogdiana 14 : 30 Nasaf
Rubin 14 : 30 Bunyodkor

Vietnam – Women’s National Cup

Hà Nội 10 : 00 GT Thai Nguyen
PP Hà Nam 10 : 00 Ho Chi Minh City II

Wales – Premier League

Barry Town United 19 : 45 Penybont
Caernarfon Town 19 : 45 The New Saints
Connah’s Quay 19 : 45 Bala Town
Cardiff MU 19 : 45 Haverfordwest County
Flint Town United 19 : 45 Newtown
Cefn Druids 19 : 45 Aberystwyth Town