2 November 2020

0
68

England – Premier League

Fulham 17 : 30 West Bromwich Albion
Leeds United 20 : 00 Leicester City

Germany – Bundesliga

Hoffenheim 19 : 30 Union Berlin

Italy – Serie A

Hellas Verona 19 : 45 Benevento

Spain – La Liga

Villarreal 20 : 00 Real Valladolid

Argentina – Liga Profesional Argentina

River Plate 00 : 15 Banfield

Armenia – Premier League

Noah 12 : 00 Alashkert

Armenia – First League

BKMA 11 : 00 Noravank

Belgium – First Division A

Zulte-Waregem 19 : 45 Kortrijk

Belgium – Reserve Pro League

Gent U21 18 : 30 Genk U21

Belgium – Reserve Pro League 2

Sint-Truiden U21 18 : 30 Cercle Brugge U21
KV Oostende U21 18 : 30 Deinze U21
Sporting Charleroi U21 18 : 30 Lierse Kempenzonen U21
Lommel U21 19 : 00 RWDM U21
Kortrijk U21 19 : 00 Antwerp U21
Union St-Gilloise U21 19 : 00 Excel Mouscron U21
Beerschot-Wilrijk U21 19 : 00 RFC Seraing U21
Westerlo U21 19 : 30 Zulte-Waregem U21

Bhutan – Premier League

Paro United 11 : 00 Paro

Brazil – Serie A

Goiás 23 : 30 Vasco da Gama
Palmeiras 20 : 00 Atlético Mineiro

Brazil – Serie B

Ponte Preta 20 : 00 Figueirense

Brazil – Serie D

Ferroviária 18 : 00 Mirassol

Brazil – Brasileiro de Aspirantes

Grêmio U23 18 : 00 Fortaleza U23

Brazil – CBF Brasileiro U20

Palmeiras U20 23 : 00 Ceará U20
Athletico PR U20 18 : 00 Vasco da Gama U20

Brazil – Brasileiro Women

Corinthians 22 : 00 Grêmio

Brazil – Brasileiro Feminino A2

Sport Recife 18 : 00 União Desportiva

Bulgaria – First League

Botev Vratsa 16 : 00 Etar

Bulgaria – Second League

Pirin Blagoevgrad 13 : 30 Lovech
Sozopol 14 : 00 Ludogorets II

Cayman Islands – CIFA Premier League

Latinos 00 : 00 Roma United
Future 00 : 00 George Town
Bodden Town 00 : 00 Scholars International

China PR – CSL

13th-16th Place Play-offs

Shijiazhuang Ever Bright 07 : 30 Shenzhen
Qingdao Huanghai 07 : 30 Wuhan Zall

Semi-finals

Shanghai SIPG 07 : 30 Jiangsu Suning
Guangzhou Evergrande 11 : 35 Beijing Guoan

Colombia – Primera A

Deportivo Pasto 23 : 05 Independiente Santa Fe
Independiente Medellín 01 : 10 Once Caldas

Colombia – Primera B

Llaneros 20 : 30 Tigres
Deportes Quindío 20 : 30 Barranquilla
Orsomarso 20 : 30 Atlético
Boca Juniors de Cali 20 : 30 Cortuluá
Real Cartagena 20 : 30 Atlético Huila
Real San Andrés 20 : 30 Leones

Colombia – Liga Femenina

Deportivo Pasto 17 : 00 Deportivo Cali
La Equidad 18 : 00 Millonarios
América de Cali 18 : 30 Junior

Cyprus – 1. Division

Nea Salamis 16 : 00 Ethnikos Achna

Denmark – Superliga

SønderjyskE 18 : 00 AGF

Denmark – Reserve League

Group 2

Esbjerg Res. 12 : 00 Midtjylland Res.

Group 3

Viborg Res. 12 : 00 Horsens Res.
Randers Res. 12 : 00 Hobro Res.

Denmark – U21 Ligaen

Group A

Kastrup U21 16 : 30 Frederikssund IK U21
Avedøre U21 18 : 00 Vestia U21

Group B

KFUM Roskilde U21 17 : 30 Avarta U21

Ecuador – Liga Pro

Barcelona 23 : 00 LDU Quito

England – National League N / S

Bradford (Park Avenue) 19 : 45 Boston United

England – Non League Div One

Coleshill Town 19 : 45 Wantage Town

England – Counties Leagues

Boldmere St. Michaels 19 : 30 Worcester City

England – Sussex Senior Challenge Cup

Varndeanians 19 : 30 Langney Wanderers

England – Premier League 2 Division One

Derby County U23 19 : 00 West Ham United U23

England – Premier League 2 Division Two

West Bromwich Albion U23 12 : 00 Burnley U23
Wolves U23 14 : 00 Fulham U23

England – Professional Development League

Coventry City U23 13 : 00 Bristol City U23
Nottingham Forest U23 13 : 00 Colchester United U23
Hull City U23 19 : 00 Charlton Athletic U23
Sheffield United U23 19 : 00 Ipswich Town U23

England – FA Youth Cup

Blackburn Rovers U18 / Manchester City U18 19 : 30 Chelsea U18 / Manchester United U18

Estonia – II Liiga

Trans II 17 : 00 Helios

Europe – UEFA U17 Championship

France U17 PSTP Wales U17
Scotland U17 PSTP Andorra U17

Europe – UEFA U17 Championship Women Qualification

Republic of Ireland U17 PSTP North Macedonia U17
Wales U17 PSTP Portugal U17

France – Ligue 2

Amiens SC 19 : 45 Toulouse

Georgia – Erovnuli Liga 2

Sioni CANC Gagra
Aragvi Dusheti CANC Dinamo Zugdidi
Rustavi CANC Merani Martvili
Samgurali CANC WIT Georgia
Shevardeni 1906 CANC Shukura

Germany – 3. Liga

Kaiserslautern 18 : 00 Hansa Rostock

Germany – Oberliga

Dudenhofen 18 : 30 Speyer

Gibraltar – Premier Division

College 1975 19 : 30 Mons Calpe

Honduras – Liga Nacional

Real Sociedad 00 : 00 Vida
Real España 01 : 00 Marathón

Indonesia – Liga 1

PSM 08 : 30 Borneo
Persiraja Banda Aceh 11 : 30 Persib
TIRA-Persikabo 11 : 30 PSIS Semarang

Israel – Ligat ha’Al

Hapoel Be’er Sheva 18 : 15 Bnei Sakhnin
Maccabi Haifa 19 : 00 Maccabi Tel Aviv

Israel – Liga Leumit

Hapoel Acre 17 : 15 Hapoel Afula
Hapoel Rishon LeZion 17 : 15 Beitar Tel Aviv Bat Yam
Hapoel Ramat HaSharon 17 : 15 Hapoel Umm al-Fahm
Hapoel Ramat Gan 17 : 15 Hapoel Petah Tikva
Sektzia Nes Tziona 17 : 15 Hapoel Kfar Shalem
Hapoel Iksal 17 : 15 Kafr Qasim
Maccabi Ahi Nazareth 17 : 30 Hapoel Nof HaGalil

Italy – Serie B

Lecce 20 : 00 Pescara

Italy – Serie C

Cesena 20 : 00 Calcio Padova

Italy – Campionato Primavera 1

Milan U19 13 : 30 Empoli U19
Torino U19 13 : 30 Ascoli U19

Kuwait – Premier League

Al Shabab 14 : 30 Khaitan
Al Qadsia 14 : 30 Al Fahaheel
Al Salmiyah 16 : 45 Yarmouk
Al Jahra 16 : 45 Al Sahel

Malta – Challenge League

Qrendi 16 : 00 Fgura United
St. Andrews 18 : 30 Qormi
Pembroke Athleta 20 : 15 Marsa

Mexico – Liga MX

América 23 : 30 Tigres UANL

Mexico – Liga de Expansión MX

Cancún 01 : 30 Tlaxcala

Mexico – Liga Premier Serie A

Ciervos 22 : 00 CAFESSA Jalisco

Mexico – U20 League

León U20 15 : 45 Santos Laguna U20

Mexico – U17 League

León U17 15 : 00 Santos Laguna U17

Moldova – Divizia Națională

Floreşti 12 : 00 Zimbru

Netherlands – Eerste Divisie

AZ II 17 : 45 Telstar
PSV II 20 : 00 Cambuur

Nicaragua – Primera Division

Deportivo Ocotal 23 : 00 Juventus Managua

Norway – PostNord Cup

Moss 18 : 00 Vålerenga II
Fram CANC Mjøndalen II

Poland – Ekstraklasa

Warta Poznań 17 : 00 Legia Warszawa

Poland – Cup

Znicz Pruszków 19 : 00 Lech Poznań

Portugal – Primeira Liga

Sporting Braga 18 : 45 Famalicão
Boavista 21 : 00 Benfica

Romania – Liga I

Chindia Târgovişte 19 : 00 FCSB

Romania – Liga II

Rapid 16 : 00 Universitatea Cluj

Russia – PFL

Novosibirsk Dinamo Barnaul

Slovenia – 1. SNL

Bravo 13 : 00 Domžale
Mura 16 : 00 Celje
Aluminij 19 : 15 Maribor

Sweden – Allsvenskan

AIK 18 : 00 Varberg
Helsingborg 18 : 00 Malmö FF

Sweden – Superettan

GAIS 18 : 00 AFC Eskilstuna
Norrby 18 : 00 Brage

Switzerland – Challenge League

Grasshopper 19 : 00 Thun

Tanzania – Ligi kuu Bara

Mbeya City Ihefu

Turkey – Süper Lig

Hatayspor 17 : 00 Sivasspor
Antalyaspor 17 : 00 Fenerbahçe

Ukraine – Premier League Women

EMC Podolie 11 : 00 Zhytlobud-1

USA – MLS

Atlanta United 00 : 00 Cincinnati
New York City 00 : 00 New York RB
Montreal Impact 00 : 30 Orlando City
New England 00 : 30 D.C. United
Sporting KC 00 : 30 Minnesota United
Toronto 00 : 30 Inter Miami
Colorado Rapids 02 : 00 Seattle Sounders
Portland Timbers 03 : 00 Vancouver Whitecaps
LA Galaxy 03 : 30 Real Salt Lake
SJ Earthquakes 03 : 30 Los Angeles

USA – USL Championship

Tampa Bay Rowdies 01 : 30 Phoenix Rising

Uzbekistan – Super League

Mash’al 11 : 00 Lokomotiv
Bunyodkor 12 : 00 Buxoro
Qizilqum 13 : 00 Navbahor

Venezuela – Primera División

Group A

Atlético Venezuela 00 : 00 Trujillanos

Group B

Caracas 00 : 00 Monagas
Aragua 21 : 00 Gran Valencia

Vietnam – Second Division

Phú Thọ 09 : 00 Kon Tum
Phu Dong 09 : 00 Da Nang II
Nam Dinh II 09 : 00 Lam Dong
Dong Nai 09 : 00 Triệu Minh
Vĩnh Long 09 : 00 Gia Định
Tien Giang 09 : 00 Công An Nhân Dân
Binh Thuan 09 : 00 Hồ Chí Minh II