2 MARCH 2021

0
77

England – Premier League

Manchester City 20 : 00 Wolverhampton Wanderers

England – Championship

Cardiff City 19 : 00 Derby County
Coventry City 19 : 00 Middlesbrough
Huddersfield Town 19 : 00 Birmingham City
Millwall 19 : 00 Preston North End
Nottingham Forest 19 : 45 Luton Town
Reading 20 : 00 Blackburn Rovers

Germany – DFB Pokal

Jahn Regensburg 17 : 30 Werder Bremen
Borussia M’gladbach 19 : 45 Borussia Dortmund

Italy – Serie A

Lazio 17 : 30 Torino
Juventus 19 : 45 Spezia

Netherlands – KNVB Beker

Vitesse 20 : 00 VVV

Argentina – Liga Profesional Argentina

Rosario Central 00 : 30 Godoy Cruz
Atlético Tucumán 00 : 30 Huracán

Argentina – Copa Argentina

San Martín Tucumán 00 : 30 San Martín San Juan

Armenia – Premier League

Ararat-Armenia 10 : 00 Urartu

Armenia – First League

Pyunik II 10 : 00 Ararat II

Australia – A-League

Western Sydney Wanderers 08 : 05 Melbourne City
Perth Glory 10 : 20 Central Coast Mariners

Austria – 2. Liga

Horn 17 : 30 Austria Klagenfurt

Austria – Regionalliga

Bad Gleichenberg PSTP Allerheiligen

Azerbaijan – Premyer Liqa

Səbail 12 : 00 Keşlə
Qarabag 14 : 15 Qəbələ

Bangladesh – Premier League

Mohammedan Dhaka 09 : 00 Muktijoddha SKC
Rahmatgonj MFS 10 : 00 Sheikh Jamal

Belarus – Super Cup

Shakhtyor 16 : 00 BATE

Brazil – Paulista A1

Mirassol 22 : 00 Novorizontino

Brazil – Gaúcho 1

Internacional 23 : 00 Juventude

Brazil – State Leagues

Sergipano 1

Atlético Gloriense 19 : 00 Dorense

Paulista A2

RB Brasil 19 : 00 Taubaté

Brazil – Copa do Nordeste

ABC 00 : 30 Ceará

Bulgaria – Cup

Etar 15 : 30 Arda
CSKA Sofia 15 : 30 Cherno More

Colombia – Primera A

Deportivo Pereira 23 : 00 Once Caldas
Millonarios 01 : 00 Jaguares de Córdoba

Croatia – Cup

Zagreb 14 : 00 Hajduk Split

Czech Republic – Cup

Viktoria Plzen 13 : 00 Hradec Králové

Czech Republic – 1. Liga U19

Zbrojovka Brno U19 PSTP Sigma Olomouc U19

Ecuador – Liga Pro

Delfin 00 : 00 Orense

Egypt – Premier League

El Gouna 13 : 00 Smouha
Misr Lel Makasa 15 : 00 Al Mokawloon
Al Masry 17 : 00 Pyramids

Egypt – Second League

Nogoom 12 : 30 Petrojet
Al Merreikh 12 : 30 Porto Suez
El Qanah 12 : 30 Suez

England – League One

Gillingham 18 : 00 Milton Keynes Dons
Wigan Athletic 18 : 00 Charlton Athletic
Accrington Stanley 19 : 00 Ipswich Town
Blackpool 19 : 00 Crewe Alexandra
Burton Albion 19 : 00 Bristol Rovers
Doncaster Rovers 19 : 00 Portsmouth
Hull City 19 : 00 Rochdale
Lincoln City 19 : 00 Fleetwood Town
Northampton Town 19 : 00 Plymouth Argyle
Oxford United 19 : 00 Peterborough United
Shrewsbury Town 19 : 00 AFC Wimbledon
Sunderland 19 : 00 Swindon Town

England – League Two

Morecambe 18 : 30 Crawley Town
Barrow 19 : 00 Harrogate Town
Bradford City 19 : 00 Mansfield Town
Cambridge United 19 : 00 Scunthorpe United
Cheltenham Town 19 : 00 Southend United
Colchester United 19 : 00 Carlisle United
Exeter City 19 : 00 Walsall
Oldham Athletic 19 : 00 Bolton Wanderers
Salford City 19 : 00 Port Vale
Stevenage 19 : 00 Forest Green Rovers
Tranmere Rovers 19 : 00 Newport County
Grimsby Town 19 : 45 Leyton Orient

England – National League

Altrincham 19 : 00 Woking
Halifax Town 19 : 00 Hartlepool United
Sutton United 19 : 00 Bromley
Solihull Moors 19 : 00 Dagenham & Redbridge
Barnet 19 : 45 Yeovil Town
Maidenhead United PSTP Dover Athletic
Wealdstone 19 : 45 Boreham Wood
Notts County 19 : 45 King’s Lynn Town
Chesterfield 19 : 45 Eastleigh

England – National League N / S

North

Boston United PSTP Spennymoor Town
Fylde PSTP Brackley Town
Guiseley PSTP Curzon Ashton
Southport PSTP Darlington
Alfreton Town PSTP Hereford
York City PSTP Gloucester City

South

Ebbsfleet United PSTP Dartford
Hungerford Town PSTP Havant & Waterlooville
Tonbridge Angels PSTP Maidstone United
Dulwich Hamlet PSTP Slough Town
Oxford City PSTP Concord Rangers

England – Non League Premier

Southern Central

Barwell PSTP Tamworth
Bromsgrove Sporting PSTP Rushall Olympic
Hednesford Town PSTP Banbury United
Leiston PSTP Biggleswade Town
Nuneaton Borough PSTP Stourbridge
Peterborough Sports PSTP Lowestoft Town
Redditch United PSTP Coalville Town
Royston Town PSTP Needham Market
St Ives Town PSTP Kings Langley
Stratford Town PSTP Alvechurch

Southern South

Chesham United PSTP Hayes & Yeading United
Dorchester Town PSTP Taunton Town
Harrow Borough PSTP Beaconsfield Town
Metropolitan Police PSTP Walton Casuals
Weston-super-Mare PSTP Salisbury
Wimborne Town PSTP Truro City
Yate Town PSTP Hartley Wintney

England – Non League Div One

Bedworth United PSTP North Leigh
Halesowen Town PSTP Berkhamsted
AFC Kempston Rovers PSTP Thame United
AFC Dunstable PSTP Coleshill Town
Biggleswade PSTP Daventry Town
Wantage Town PSTP Barton Rovers
Welwyn Garden City PSTP Didcot Town
Yaxley PSTP Aylesbury United

England – Counties Leagues

Combined Counties League Premier

Banstead Athletic PSTP Southall
Knaphill PSTP Camberley Town
Abbey Rangers PSTP Hanworth Villa
Badshot Lea PSTP Cobham
Egham Town PSTP CB Hounslow United
Redhill PSTP Colliers Wood United
Sheerwater PSTP Spelthorne Sports

Eastern Counties League Premier

Newmarket Town PSTP Stanway Rovers

Midland League Premier

Coventry Sphinx PSTP Boldmere St. Michaels
Racing Club Warwick PSTP AFC Wulfrunians
Heather St Johns PSTP Highgate United

Spartan South Midlands League Premier

Edgware Town PSTP London Colney
North Greenford United PSTP Harefield United
Arlesey Town PSTP Leverstock Green
Broadfields United PSTP Colney Heath
Wembley PSTP Oxhey Jets

Wessex League Premier

Amesbury Town PSTP Fleet Town
Brockenhurst PSTP Tadley Calleva

England – Professional Development League

Colchester United U23 12 : 00 Bristol City U23
Queens Park Rangers U23 13 : 00 Watford U23
Millwall U23 14 : 00 Swansea City U23
Barnsley U23 14 : 00 Coventry City U23

England – U18 Professional Development League

Hull City U18 13 : 00 Sheffield United U18

England – Youth Alliance

Notts County U18 11 : 00 Grimsby Town U18
Tranmere Rovers U18 13 : 00 Port Vale U18
Rochdale U18 13 : 00 Walsall U18

England – Youth Alliance Cup

Oxford United U18 13 : 00 Gillingham U18

Estonia – Winter Tournament

Elva 17 : 30 Tammeka II

Ethiopia – Premier League

Wolkite Ketema 07 : 00 Ethiopia Bunna
Sidama Bunna 12 : 00 Bahardar

Europe – UEFA Youth League

Ajax U19 CANC Krasnodar U19
Galatasaray U19 CANC AZ U19
Borussia M’bach U19 CANC Lazio U19
Chertanovo U19 CANC Maccabi Haifa U19
Atalanta U19 CANC RB Leipzig U19
Apolonia U19 CANC Győri ETO U19
İstanbul Başakşehir U19 CANC Club Brugge U19
Liverpool U19 CANC Olympique Marseille U19
Sparta Praha U19 CANC Benfica U19
Juventus U19 CANC Borussia Dortmund U19
Dynamo Kyiv U19 CANC Barcelona U19
Manchester United U19 CANC Real Madrid U19
Angers U19 CANC Crvena Zvezda U19
Sheriff U19 CANC Kairat U19
Rangers U19 CANC Köln U19

France – Ligue 2

Ajaccio 19 : 00 Rodez
Amiens SC 19 : 00 Auxerre
Chambly 19 : 00 Troyes
Guingamp 19 : 00 Clermont
Le Havre 19 : 00 Grenoble Foot 38
Nancy 19 : 00 Caen
Niort 19 : 00 Sochaux
Paris FC 19 : 00 Dunkerque
Pau 19 : 00 Châteauroux
Valenciennes 19 : 00 Toulouse

Georgia – Erovnuli Liga 2

Chikhura 09 : 00 WIT Georgia
Rustavi 11 : 00 Sioni
Gagra 11 : 00 Merani Martvili

Germany – 3. Liga

Viktoria Köln 16 : 00 Magdeburg

Germany – Regionalliga

Homburg 16 : 00 Kickers Offenbach
Pirmasens 18 : 00 Eintracht Stadtallendorf

Gibraltar – Premier Division

Europa 18 : 30 College 1975

Hungary – NB I

Kisvárda 14 : 15 Puskás
Honvéd 16 : 30 MTK
Ferencvaros 19 : 00 Diósgyőr

Iran – Azadegan League

Rayka Babol 11 : 00 Baadraan
Arman Gohar 11 : 00 Esteghlal Mollasani
Gol Reyhan 11 : 15 Shahrdari Astara
Havadar 11 : 15 Mes Kerman
Malavan 11 : 15 Pars Jam Bushehr
Kheybar Khorramabad 11 : 15 Khooshe Talaee Saveh
Qashqai 11 : 15 Chooka Talesh
Esteghlal Khuzestan 11 : 45 Navad Urmia
Shahin Bushehr 11 : 45 Fajr Sepasi

Israel – Ligat ha’Al

Hapoel Hadera 17 : 00 Bnei Yehuda

Israel – Liga Leumit

Hapoel Acre 17 : 30 Hapoel Kfar Shalem
Kafr Qasim 17 : 30 Hapoel Petah Tikva
Hapoel Iksal 17 : 30 Hapoel Nof HaGalil
Sektzia Nes Tziona 17 : 30 Hapoel Ra’anana
Hapoel Ramat Gan 17 : 30 Hapoel Umm al-Fahm
Maccabi Ahi Nazareth 17 : 30 Beitar Tel Aviv Bat Yam
Hapoel Jerusalem 17 : 30 Hapoel Afula
Hapoel Ramat HaSharon 17 : 30 Hapoel Rishon LeZion

Israel – Liga Alef

North B

Daburiyya Osama 13 : 00 Tzeirey Taibe

South A

Maccabi Yavne 13 : 00 Agudat Sport Ashdod

Italy – Serie B

Frosinone 16 : 00 Monza
Brescia 18 : 00 Cosenza
Reggina 18 : 00 Empoli
Cittadella 18 : 00 Pescara
Ascoli 18 : 00 Pisa
Chievo 18 : 00 Pordenone
Salernitana 18 : 00 SPAL
Lecce 18 : 00 Virtus Entella
Vicenza 20 : 00 Cremonese

Italy – Serie C

Girone A

Pro Sesto 14 : 00 Pro Patria

Girone B

Perugia 16 : 30 Sambenedettese

Girone C

Potenza Calcio 14 : 00 Turris

Japan – J-League Cup

Shonan Bellmare 09 : 00 Urawa Reds
Oita Trinita 10 : 00 Vissel Kobe

Kazakhstan – Super Cup

Shakhter Karagandy 09 : 00 Astana

Kenya – FKF Premier League

Nairobi City Stars 12 : 00 Mathare United

Kenya – Super League

Vihiga Bullets 10 : 00 Kisumu Hot Stars
Coast Stima 10 : 00 Kisumu All Stars
SoNy Sugar 12 : 00 Police

Libya – Premier League

Al Ahli Benghazi 13 : 00 Al Sadaqa
Shabaab al Jabal 13 : 00 Ngom Ajdabiya
Al-Khmes 13 : 30 Aschat

Mali – Première Division

USFAS Bamako 16 : 00 Yeelen Olympique

Malta – National Amateur League

Luqa St. Andrew’s 19 : 30 Loser Match 1

Malta – FA Trophy

Gzira United 16 : 00 Tarxien Rainbows
Ghajnsielem 17 : 30 Birkirkara
Naxxar Lions 19 : 30 St. Andrews

Malta – First Division Women

Mgarr United 19 : 30 Mosta
Swieqi United 19 : 45 Birkirkara

Mexico – Liga de Expansión MX

Mineros de Zacatecas 18 : 45 Cancún

Mexico – U20 League

Atlas U20 15 : 00 Atlético San Luis U20
León U20 15 : 00 Puebla U20
Tigres UANL U20 16 : 30 Mexiquense U20

Mexico – U17 League

Tigres UANL U17 15 : 00 Mexiquense U17
León U17 17 : 30 Puebla U17
Atlas U17 17 : 30 Atlético San Luis U17

Mexico – Liga MX Femenil

Tigres UANL 01 : 00 Toluca
Pachuca 01 : 00 Monterrey
Santos Laguna 03 : 00 Necaxa

Morocco – Cup

Chabab Atlas Khénifra 13 : 30 Moghreb Tétouan
RSB Berkane 16 : 00 Maghreb Fès
Rapide Oued Zem 18 : 30 Wydad Casablanca

Netherlands – Eerste Divisie

NEC 15 : 30 Den Bosch
Utrecht II 17 : 45 Dordrecht

Netherlands – Eredivisie Women

Alkmaar 18 : 30 PEC Zwolle

Northern Ireland – Premiership

Glentoran 19 : 30 Linfield
Ballymena United 19 : 45 Cliftonville
Coleraine 19 : 45 Portadown
Glenavon 19 : 45 Carrick Rangers
Larne 19 : 45 Crusaders
Warrenpoint Town 19 : 45 Dungannon Swifts

Oman – Sultan Cup

Dhofar 13 : 45 Al Seeb
Al Suwaiq 16 : 30 Al Ittihad

Palestine – West Bank Premier League

Markez Balata 13 : 00 Jabal Al Mukaber
Shabab Al Am’ari 13 : 00 Shabab Alsamu

Palestine – West Bank 1st Division

Shabab Al-Obaideya 13 : 00 Markaz Tulkarm
Al-Karmil 16 : 00 Hillal Ariha

Paraguay – Division Profesional

Libertad 23 : 45 River Plate

Poland – Cup

Puszcza Niepołomice 16 : 30 Arka Gdynia
Lech Poznań 19 : 30 Raków Częstochowa

Qatar – Emir Cup

Al Duhail 13 : 50 Al Shamal
Al Kharitiyath 16 : 15 Al Rayyan

Romania – Liga II

Concordia Chiajna 15 : 30 U Craiova 1948

Romania – Cupa României

Chindia Târgovişte 18 : 30 Universitatea Craiova

Russia – Youth Championship

Ufa U19 06 : 00 Strogino U19

Saudi Arabia – Division 1

Al-Kawkab 12 : 50 Al Najoom
Al Jabalain 13 : 10 Al Ta’ee
Al Khaleej 15 : 20 Al Adalah

Scotland – Championship

Dundee 19 : 00 Inverness CT

Serbia – Super Liga

Partizan 15 : 00 Vojvodina

Somalia – Somali Premier League

Dekedaha Raadsan

South Africa – PSL

Stellenbosch PSTP Mamelodi Sundowns
TTM PSTP Kaizer Chiefs
AmaZulu 15 : 00 SuperSport United
TS Galaxy 15 : 00 Swallows
Maritzburg United 15 : 00 Black Leopards
Orlando Pirates 15 : 00 Bloemfontein Celtic

Spain – Autonómicas

Andalucía – Gr 1

Bollullos 18 : 00 Écija

Andalucía – Gr 2

Athletic Coín 18 : 30 Rincón

Canarias – La Palma

Mensajero II 17 : 00 San Andrés y Sauces
La Rosa 20 : 00 Los Llanos
Mazo 20 : 00 Fuencaliente
Argual 20 : 00 EF Hiscaguán
Unión Breñas 20 : 30 El Cano

Canarias – Tenerife

Arguijón 20 : 00 UD Tacoronte

Sudan – Sudani Premier League

Hilal El-Fasher Al Hilal Omdurman
Al Ahli Khartoum Al Hilal Kadougli
Tuti Hilal Obayed

Sweden – U21 League

Helsingborgs U21 13 : 00 Malmö FF U21

Switzerland – Challenge League

Aarau 18 : 00 Thun
Neuchâtel Xamax 18 : 00 Chiasso
FC Schaffhausen 19 : 00 Kriens
Stade Lausanne-Ouchy 19 : 00 Grasshopper
Winterthur 19 : 00 Wil

Thailand – Thai League 1

Buriram United 11 : 30 Trat
Muang Thong United 12 : 00 Police Tero

Turkey – Süper Lig

Gaziantep FK 13 : 00 Gençlerbirliği
Yeni Malatyaspor 16 : 00 Beşiktaş

Uganda – Premier League

Busoga United 10 : 00 KCCA
Kyetume 12 : 00 SC Villa
Wakiso Giants 13 : 00 MYDA
UPDF 13 : 00 URA
Onduparaka 13 : 00 BUL
Kitara 13 : 00 Express

United Arab Emirates – League Cup

Kalba 13 : 30 Al Nasr
Shabab Al Ahli 16 : 15 Al Wasl

Uruguay – Primera División

Progreso 20 : 00 Deportivo Maldonado

Wales – Premier League

Newtown 20 : 00 Penybont

World – Club Friendlies

Örgryte 17 : 30 Lindome