2 December 2020

0
60

England – Championship

Middlesbrough 19 : 00 Swansea City
Blackburn Rovers 19 : 45 Millwall
Luton Town 19 : 45 Norwich City
Nottingham Forest 19 : 45 Watford
Sheffield Wednesday 19 : 45 Reading
Wycombe Wanderers 19 : 45 Stoke City

Europe – UEFA Champions League

Krasnodar 17 : 55 Rennes
Istanbul Basaksehir 17 : 55 RB Leipzig
Sevilla 20 : 00 Chelsea
Borussia Dortmund 20 : 00 Lazio
Club Brugge 20 : 00 Zenit
Juventus 20 : 00 Dynamo Kyiv
Ferencvaros 20 : 00 Barcelona
Manchester United 20 : 00 PSG

Netherlands – KNVB Beker

Quick CANC NEC
TEC CANC Groningen
Capelle CANC AFC
DVS ’33 CANC Willem II
Kozakken Boys CANC Harkemase Boys
HHC CANC Vitesse
OSS ’20 CANC Katwijk
Westlandia CANC SteDoCo
UNA CANC Groene Ster

South America – CONMEBOL Libertadores

Flamengo 00 : 30 Racing Club
Nacional 22 : 15 Independiente Valle
Palmeiras 22 : 15 Delfin

Africa – CECAFA U20 Championship

3rd Place Final

Loser Semi-final 1 09 : 00 Loser Semi-final 2

Final

Winner Semi-final 1 12 : 30 Winner Semi-final 2

Armenia – Premier League

Ararat-Armenia 10 : 30 Ararat
Pyunik 13 : 30 Lori

Armenia – First League

Shirak II 10 : 00 Sevan

Asia – AFC Cup

TBC CANC TBC

Asia – AFC U16 Championship

Tajikistan U16 PSTP Oman U16
Yemen U16 PSTP UAE U16
Korea Republic U16 PSTP Australia U16
India U16 PSTP Uzbekistan U16

Austria – Jugendliga U18

Sturm Graz U18 14 : 00 Wolfsberger AC U18

Austria – Jugendliga U16

Sturm Graz U16 16 : 00 Wolfsberger AC U16

Austria – Jugendliga U15

Sturm Graz U15 14 : 00 Wolfsberger AC U15

Azerbaijan – Birinci Dasta

Kapaz Qarabağ II
Keşlə II MOIK
Sumqayıt II Zaqatala

Bahrain – King’s Cup

Al-Hidd 14 : 30 Qalali / Al Ittihad
Manama 14 : 30 Al Shabab

Belarus – Play-offs 1/2

Krumkachy Slutsk

Belgium – First Division A

Sporting Charleroi 16 : 00 Waasland-Beveren

Belgium – Second Amateur Division

Warnant PSTP Verlaine

Bolivia – Primera División

Oriente Petrolero 23 : 30 Royal Pari

Bosnia and Herzegovina – Premijer Liga

Široki Brijeg 12 : 00 Sloboda Tuzla
Olimpik Sarajevo 12 : 00 Mladost Doboj Kakanj
Zrinjski 12 : 00 Željezničar
Sarajevo 12 : 00 Radnik Bijeljina
Krupa na Vrbasu 12 : 00 Borac Banja Luka
Tuzla City 12 : 00 Velež

Brazil – Serie B

Ponte Preta 00 : 30 Sampaio Corrêa
Paraná 00 : 30 Vitória
Chapecoense 00 : 30 Cuiabá
Botafogo SP 22 : 00 Juventude

Brazil – State Leagues

Capixaba

Vitória ES 21 : 30 Estrela do Norte

Piauiense

4 de Julho 19 : 00 Ríver
Flamengo PI 19 : 00 Picos
Parnahyba 19 : 00 Altos

Roraimense

Atlético Roraima 22 : 30 Baré

Sul-Matogrossense

Maracaju 19 : 00 Águia Negra
Aquidauanense 19 : 00 Corumbaense
Chapadão 19 : 00 Costa Rica

Paranaense 2

Maringá 18 : 30 Azuriz

Brazil – Catarinense 2

Camboriú 19 : 00 Fluminense SC

Brazil – Pernambucano 2

Porto 18 : 00 Vera Cruz
Sete de Setembro PE 18 : 00 Centro Limoeirense
Ypiranga PE 18 : 00 Íbis

Brazil – Sergipano 2

Maruinense 18 : 15 Socorrense
Barra SE 18 : 15 Aracaju

Brazil – Paulista Série B

São José EC 18 : 00 Rio Branco SP
Bandeirante SP 18 : 00 Osvaldo Cruz
Grêmio Prudente 18 : 00 Mauá
Manthiqueira 18 : 00 Itararé

Brazil – Copa Paulista

Portuguesa 18 : 00 Nacional SP
XV de Piracicaba 18 : 00 Atibaia
Marília 18 : 00 Velo Clube
São Bernardo 18 : 00 Ponte Preta B
Portuguesa Santista 18 : 00 Osasco Audax
Botafogo SP B 18 : 00 Ferroviária
Comercial 18 : 00 Primavera SP
Novorizontino 18 : 00 Água Santa

Brazil – Copa Gaúcha

EC São José 18 : 30 Riopardense

Brazil – CBF Brasileiro U20

Athletico PR U20 18 : 00 Santos U20
Cruzeiro U20 18 : 00 Ceará U20
Palmeiras U20 18 : 00 Grêmio U20
Sport Recife U20 18 : 00 Vasco da Gama U20

Brazil – Pernambucano U20

Central U20 18 : 00 Nautico U20
Santa Cruz U20 18 : 00 Retrô U20

Brazil – Copa do Brasil U17

Fluminense U17 18 : 00 Confiança U17
Brasil de Pelotas U17 18 : 00 Atlético Mineiro U17
São Paulo U17 18 : 00 CRB U17
Grêmio Santo Antônio U17 18 : 00 Ríver U17
Jacuipense U17 18 : 00 Palmeiras U17

Brazil – Gaúcho Women

Estrela 19 : 00 Grêmio

Bulgaria – First League

Slavia Sofia 13 : 00 Botev Plovdiv
Levski Sofia 15 : 30 Lokomotiv Plovdiv

Chile – Primera División

Deportivo Antofagasta 13 : 30 Palestino

Chile – Segunda División

Fernández Vial 13 : 00 Lautaro de Buin
Deportes Vallenar 20 : 00 Iberia

Colombia – Primera A

Deportivo Pereira 00 : 40 Águilas Doradas

Congo DR – Ligue 1

Sanga Balende 14 : 30 Groupe Bazano

Croatia – 1. HNL

HNK Gorica 16 : 00 Slaven Koprivnica

Croatia – 2. HNL

Dinamo Zagreb II 12 : 30 Međimurje Čakovec
Junak 12 : 30 Sesvete

Croatia – 3. HNL

Vrbovec 12 : 30 Kurilovec
Jarun 12 : 30 Mladost Petrinja

Cyprus – 2. Division

ASIL Lysi 12 : 30 Akritas

Czech Republic – FNL

Dukla Praha 12 : 00 Hradec Králové
Třinec 12 : 30 Chrudim
Varnsdorf 12 : 30 Slavoj Vyšehrad
Vysočina Jihlava 12 : 30 Táborsko
Vlašim 12 : 30 Viktoria Žižkov
Líšeň 12 : 30 Prostějov
Blansko 12 : 30 Ústí nad Labem

Denmark – DBU Pokalen

Jammerbugt 16 : 30 Holstebro

Denmark – U17 Ligaen

Horsens U17 16 : 00 Vejle U17

England – League One

Bristol Rovers 19 : 00 Gillingham
Charlton Athletic 19 : 00 Milton Keynes Dons
Hull City 19 : 00 Doncaster Rovers
Shrewsbury Town 19 : 00 Accrington Stanley

England – League Two

Cambridge United 19 : 00 Mansfield Town
Carlisle United 19 : 00 Salford City
Walsall 19 : 00 Stevenage

England – National League

Dagenham & Redbridge 19 : 00 Notts County
Halifax Town 19 : 45 Barnet

England – National League N / S

North

Blyth Spartans 19 : 45 York City
Darlington 19 : 45 Gateshead

South

Havant & Waterlooville 19 : 45 Hemel Hempstead Town

England – Non League Div One

Southern Central

Kidlington PSTP Berkhamsted

Southern South

Willand Rovers PSTP Evesham United

England – Counties Leagues

Albion Sports PSTP Knaresborough Town
Grimsby Borough PSTP Maltby Main

England – Central League Cup

Huddersfield Town Res. 13 : 00 Walsall Res.
Southend United Res. 14 : 00 Oxford United Res.

England – Professional Development League

Sheffield United U23 13 : 00 Crewe Alexandra U23

England – FA Youth Cup

Exeter City U18 19 : 00 AFC Bournemouth U18

England – Youth Alliance

Oldham Athletic U18 11 : 00 Port Vale U18

England – Women’s National League – Division One

Norwich City PSTP Ipswich Town

Estonia – Meistriliiga

FCI Levadia 17 : 30 Flora

Georgia – Erovnuli Liga

Merani Tbilisi 10 : 00 Telavi

Germany – 3. Liga

Hallescher FC 18 : 00 Unterhaching
Hansa Rostock 18 : 00 Türkgücü München

Germany – Regionalliga

Nord

Altona 93 PSTP Heider SV

West

Wiedenbrück 17 : 30 Borussia M’gladbach II
Fortuna Düsseldorf II 18 : 30 Alemannia Aachen
Homberg 18 : 30 Bergisch Gladbach
Wuppertaler SV 18 : 30 Straelen

Germany – Oberliga

SF Niederwenigern PSTP SF Baumberg
TVD Velbert PSTP Schwarz-Weiß Essen
Monheim PSTP 1. FC M’gladbach
Schonnebeck PSTP Germania Ratingen
Cronenberger SC PSTP TuRU 1880 Düsseldorf
Düsseldorf West PSTP Meerbusch
Jahn Dinslaken-Hiesfeld PSTP Kray
Sterkrade-Nord PSTP FC Bocholt

Germany – Reg. Cup Hessen

Hallgarten PSTP Hessen Kassel

Germany – Bayern Ligapokal

Garching PSTP Heimstetten

Gibraltar – Premier Division

Europa Point 19 : 00 Lincoln Red Imps

Greece – Super League 1

Larissa 15 : 15 Aris

Guatemala – Liga Nacional

Antigua GFC 17 : 00 Santa Lucía
Deportivo Sanarate 21 : 10 Comunicaciones

Guinea – Ligue 1

Horoya Eléphant Coléah
Satellite Loubha Télimélé

Hong Kong – Reserve Division

BC Rangers Res. 10 : 30 Southern District Res.
Warriors Res. 12 : 30 Kitchee Res.

Hungary – NB III

Keleti

Tiszafuredi VSE 12 : 00 Mezőkövesd II

Közép

Ferencváros II 12 : 00 Körösladány

Nyugati

Tatabánya 12 : 00 Fehérvár II
Lipót Pékség 12 : 00 Ménfőcsanak
Nagyatádi 12 : 00 Érdi VSE

Hungary – U19 League

Győri ETO U19 10 : 00 Honvéd U19
MTK U19 12 : 00 Fehérvár U19

Hungary – Nöi NB II

PELC-Nyárád 17 : 00 Puskás

India – Indian Super League

Hyderabad 14 : 00 Jamshedpur

Indonesia – Liga 1

Persija PSTP Persebaya Surabaya

Iraq – Iraqi League

Al Talaba 11 : 00 Al-Qasim
Al Shorta 11 : 00 Naft Al-Wasat
Al Zawra’a 11 : 00 Al Kahrabaa
Naft 11 : 00 Al Diwaniya
Al Karkh 11 : 00 Al Najaf
Erbil 11 : 00 Al Simawa
Zakho 11 : 00 Al Quwa Al Jawiya
Al Minaa Basra 11 : 00 Naft Maysan
Baghdad 11 : 00 Al Hudod
Alsinaat Al Kahrabaiya 11 : 00 Naft Al-Janoob

Israel – Liga Leumit

Hapoel Ramat Gan 17 : 00 Hapoel Rishon LeZion

Italy – Serie B

Monza 17 : 00 Vicenza

Italy – Serie C

Girone A

Pontedera 14 : 00 Lucchese
Pergolettese 14 : 00 Juventus II

Girone B

Arezzo 14 : 00 Sambenedettese

Girone C

Palermo 14 : 00 Viterbese Castrense
Casertana 14 : 00 Vibonese
Potenza Calcio 14 : 00 Avellino
Catania 14 : 00 Bisceglie

Italy – Serie D

Group A

Arconatese 13 : 30 Caronnese
Borgosesia 13 : 30 Bra
Casale 13 : 30 Fossano
Castellanzese 13 : 30 Città di Varese
Gozzano 13 : 30 PDHAE
Lavagnese 13 : 30 Sestri Levante
Legnano 13 : 30 Imperia
Saluzzo 13 : 30 Derthona
Sanremese 13 : 30 Folgore Caratese
Vado 13 : 30 Chieri

Group B

Brusaporto 13 : 30 Caravaggio
Desenzano Calvina 13 : 30 Breno
Casatese 13 : 30 Crema
Fanfulla 13 : 30 Sona
Scanzorosciate 13 : 30 Ponte San Pietro
Franciacorta 13 : 30 Tritium
Villa Valle 13 : 30 Real Calepina
Virtus Ciserano Bergamo 13 : 30 Vis Nova Giussano
Seregno 13 : 30 Nibionnoggiono

Group C

Trento 13 : 30 Manzanese
Ambrosiana 13 : 30 Virtus Bolzano
Arzignano Valchiampo 13 : 30 Chions
Belluno 13 : 30 Caldiero Terme
Cjarlins Muzane 13 : 30 Campodarsego
Delta Porto Tolle 13 : 30 Cartigliano
Este 13 : 30 Adriese
Union Clodiense 13 : 30 Montebelluna
Union Feltre 13 : 30 Luparense
Union S. Giorgio-Sedico 13 : 30 Mestre

Group D

Aglianese 13 : 30 Real Forte Querceta
Bagnolese 13 : 30 Pro Livorno
Corticella 13 : 30 Ghivizzano Borgo Mozzano
Fiorenzuola 13 : 30 Correggese
Forlì 13 : 30 Sasso Marconi Zola
Marignanese 13 : 30 Mezzolara
Prato 13 : 30 Rimini
Sammaurese 13 : 30 Progresso
Seravezza 13 : 30 Lentigione

Group E

Flaminia 13 : 30 Follonica Gavorrano
Città di Foligno 13 : 30 Scandicci
Grassina 13 : 30 Cannara
Ostia Mare 13 : 30 San Donato Tavarnelle
Pianese 13 : 30 Trastevere
Sangiovannese 13 : 30 Montespaccato
Siena 13 : 30 Sporting Trestina
Sinalunghese 13 : 30 Montevarchi Calcio
Tiferno Lerchi 13 : 30 Lornano Badesse

Group F

Aprilia 13 : 30 FC Rieti
Atletico Terme Fiuggi 13 : 30 CynthiAlbalonga
Castelfidardo Calcio 13 : 30 Porto Sant’Elpidio
Castelnuovo Vomano 13 : 30 Vastogirardi
Città di Campobasso 13 : 30 Recanatese
Matese 13 : 30 Tolentino
Montegiorgio 13 : 30 Real Giulianova
Olympia Agnonese 13 : 30 Pineto
San Nicolò 13 : 30 Vastese

Group G

Carbonia 13 : 30 Insieme Formia
Nola 1925 13 : 30 Team Nuova Florida
Lanusei 13 : 30 Giugliano
Latina 13 : 30 Afragolese
Nuova Monterosi 13 : 30 Arzachena
Nocerina 13 : 30 Cassino
Torres 13 : 30 Gladiator
Savoia 13 : 30 Latte Dolce
Vis Artena 13 : 30 Muravera

Group H

Brindisi 13 : 30 Bitonto
Casarano 13 : 30 Audace Cerignola
Città di Fasano 13 : 30 Molfetta Calcio
Gravina 13 : 30 Francavilla
Nardò 13 : 30 Team Altamura
Puteolana 13 : 30 Picerno
Real Agro Aversa 13 : 30 Lavello
Sorrento 13 : 30 Portici
Taranto 13 : 30 Fidelis Andria

Group I

Castrovillari 13 : 30 Acireale
Dattilo 13 : 30 Marina di Ragusa
FC Messina 13 : 30 Rotonda
Gelbison 13 : 30 Licata
Paternò 13 : 30 Biancavilla
Santa Maria Cilento 13 : 30 Messina
Roccella 13 : 30 Cittanovese
San Luca 13 : 30 Città Di Sant’Agata
Troina 13 : 30 Rende

Italy – Campionato Primavera 2

Verona U19 PSTP Cremonese U19

Japan – J2 League

Montedio Yamagata 10 : 00 Machida Zelvia
Mito Hollyhock 10 : 00 Júbilo Iwata
ThespaKusatsu Gunma 10 : 00 Matsumoto Yamaga
Omiya Ardija 10 : 00 Ehime
Tokyo Verdy 10 : 00 JEF United
Albirex Niigata 10 : 00 Tochigi
Kyoto Sanga 10 : 00 V-Varen Nagasaki
Renofa Yamaguchi 10 : 00 Ventforet Kofu
Tokushima Vortis 10 : 00 Giravanz Kitakyushu
Ryūkyū 10 : 00 Zweigen Kanazawa
Fagiano Okayama 10 : 30 Avispa Fukuoka

Jordan – 1st Division

That Ras 12 : 00 Al Tora
Kfarsoum 12 : 00 Sama Al Sarhan
Moghayer Al Sarhan 12 : 00 Dar Al Dawaa

Kuwait – Premier League

Khaitan 13 : 00 Burgan
Al Tadhamon 15 : 30 Al Shabab
Al Arabi 15 : 30 Kazma

Malta – Premier League

Birkirkara 18 : 00 Tarxien Rainbows

Mexico – Liga Premier Serie A

Aguacateros CDU 21 : 00 Cañoneros Marina
Irapuato 21 : 00 Cafetaleros Chiapas II
Mineros de Fresnillo 22 : 00 UA Zacatecas

Montenegro – First League

Rudar 19 : 00 Sutjeska
Dečić 19 : 00 Podgorica
Zeta 19 : 00 OFK Titograd
Jezero 19 : 00 Petrovac
Iskra 19 : 00 Budućnost

N/C America – Concacaf League

Arcahaie 01 : 00 Forge
Marathón 03 : 15 Deportivo Saprissa

Netherlands – U18 Divisie 1

AZ U18 PSTP Ajax U18
PSV U18 PSTP Heerenveen U18
Sparta Rotterdam U18 PSTP PEC Zwolle U18

Netherlands – U18 Divisie 2

Twente / Heracles U18 PSTP NAC U18
NEC U18 PSTP Vitesse U18

North Macedonia – First League

Shkendija 12 : 00 Makedonija GjP
Shkupi 12 : 00 Belasica
Rabotnički 12 : 00 Pelister
Sileks 12 : 00 Vardar
Akademija Pandev 12 : 00 Renova
Borec 12 : 00 Struga

Northern Ireland – Premiership Development League

Carrick Rangers U20 PSTP Ballymena United U20
Crusaders U20 PSTP Glenavon U20
Dungannon Swifts U20 PSTP Glentoran U20
Linfield U20 PSTP Warrenpoint Town U20
Portadown U20 PSTP Cliftonville U20

Northern Ireland – County Antrim Shield

Larne 19 : 45 Glentoran

Northern Ireland – Premiership Women

Derry City 20 : 00 Cliftonville

Norway – Eliteserien

Odd 17 : 00 Strømsgodset
Viking 17 : 00 Brann
Haugesund 17 : 00 Mjøndalen
Sarpsborg 08 17 : 00 Kristiansund
Aalesund 17 : 00 Sandefjord
Start 17 : 00 Bodø / Glimt
Stabæk 19 : 00 Vålerenga

Palestine – West Bank 1st Division

Markaz Askar 13 : 00 Islami Kalkelea
Al-Quwaat Al-Falistinia 13 : 00 Silwan

Panama – LPF

San Francisco 01 : 00 Independiente

Poland – Ekstraklasa

Wisła Płock 17 : 00 Pogoń Szczecin

Poland – I Liga

Sandecja Nowy Sącz 11 : 00 Jastrzębie
Resovia Rzeszów 11 : 00 Radomiak Radom
Odra Opole 11 : 30 Nieciecza
Zagłębie Sosnowiec 15 : 00 Puszcza Niepołomice
Bełchatów 16 : 00 Chrobry Głogów
Arka Gdynia 19 : 30 Korona Kielce

Poland – II Liga

SKRA Częstochowa 11 : 00 Olimpia Elbląg
Garbarnia Kraków 11 : 00 Znicz Pruszków
Śląsk Wrocław II 11 : 00 Olimpia Grudziądz
Bytovia Bytów 16 : 00 GKS Katowice
Chojniczanka Chojnice 16 : 00 Hutnik Kraków
Motor Lublin 16 : 30 Lech Poznań II
Kalisz 17 : 00 Pogoń Siedlce
Wigry Suwałki 17 : 00 Górnik Polkowice
Sokół Ostróda 17 : 00 Stal Rzeszów

Poland – III Liga

Jagiellonia II 12 : 00 Pelikan Łowicz

Poland – Cup

Stal Mielec 16 : 40 Piast Gliwice

Portugal – Campeonato de Portugal Prio

Leça 15 : 00 Pedras Rubras

Réunion – Regionale 1

SDEFA 16 : 30 Saint-Pauloise
Saint-Denis 16 : 30 Saint-Louis
Piton Saint-Leu 16 : 30 Sainte-Marienne
Jeanne d’Arc 16 : 30 Capricorne
Saint-Pierroise 16 : 30 Marsouins
Excelsior 16 : 30 Trois Bassins
La Tamponnaise 16 : 30 Bretagne

Romania – Liga II

Ripensia Timişoara 12 : 00 Mioveni
Universitatea Cluj 14 : 45 Farul Constanţa 1920

Romania – Liga Elitelor U19

CFR Cluj U19 10 : 00 Ştiinţa U Craiova U19

Russia – Youth Championship

Lokomotiv Moskva U19 10 : 00 Ufa U19
UOR №5 U19 10 : 00 Zenit U19
Khimki U19 10 : 00 Akademiya Konoplev U19
Strogino U19 10 : 00 Rubin Kazan U19
Akhmat Grozny U19 11 : 00 Arsenal Tula U19
Sochi U19 11 : 00 Tambov U19
CSKA Moskva U19 11 : 00 Ural U19
Dinamo Moskva U19 12 : 00 Rotor Volgograd U19

San Marino – Coppa Titano

Tre Fiori PSTP Cosmos
Domagnano PSTP Tre Penne
Fiorentino PSTP Folgore
La Fiorita PSTP Murata

Scotland – Feeder Leagues

Jeanfield Swifts PSTP Dundonald Bluebell
Lothian Hutchison 19 : 30 Broxburn Athletic

Serbia – Super Liga

Rad Beograd Metalac GM

Singapore – Premier League

Young Lions 11 : 45 Geylang International
Albirex Niigata S 11 : 45 Tanjong Pagar
Lion City Sailors 11 : 45 Tampines Rovers
Hougang United 11 : 45 Balestier Khalsa
DPMM CANC Young Lions

Slovakia – Super Liga

Sereď 15 : 00 DAC

Slovakia – 2. liga

Slavoj Trebišov 11 : 30 Slovan Bratislava II
Dubnica 11 : 30 Petržalka
Dukla Banská Bystrica 11 : 30 Komárno
Skalica 11 : 30 Šamorín
Podbrezová 11 : 30 Partizán Bardejov
Liptovský Mikuláš 11 : 30 Púchov
Žilina II 11 : 30 FC Košice

Slovenia – 1. SNL

Gorica 12 : 00 Domžale
Mura 14 : 00 Bravo
Koper 16 : 15 Aluminij

South Africa – 1st Division

Cape United 13 : 30 Free State Stars
JDR Stars 13 : 30 University of Pretoria
Richards Bay 13 : 30 Cape Town All Stars

South America – CONMEBOL Sudamericana

Deportivo Cali 00 : 30 Vélez Sarsfield
Lanús 22 : 15 Bolívar

Spain – Segunda División

FC Cartagena 18 : 00 Espanyol
Leganes 18 : 00 Rayo Vallecano
UD Logroñés 18 : 00 Ponferradina
Castellón 20 : 00 Real Zaragoza
Lugo 20 : 30 Las Palmas

Spain – Tercera Division

Group 2

Praviano 14 : 45 Mosconia

Group 8

Burgos Promesas Bupolsa

Spain – Autonómicas

CD Puebla PSTP Qum

Spain – Copa Federacion

Las Rozas 17 : 00 Llagostera

Spain – División de Honor Juvenil

Group 4

Maracena U19 11 : 00 Rusadir U19
Santa Fe U19 15 : 00 Granada U19
Sanluqueno U19 16 : 30 Polillas U19
Calavera U19 18 : 30 Nervión U19

Group 5

Badajoz U19 15 : 00 Real Madrid U19

Group 6

Maspalomas U19 17 : 00 Marítima U19

Spain – Liga Nacional Juvenil

Group 13

Arenas de Armilla U19 16 : 30 Conejito U19
Alhendín U19 17 : 45 Marbella U19

Group 17

Gimnástica U19 Cervantes U19

Group 2

Astur U19 17 : 30 Langreo U19
Llanera U19 18 : 15 Navarro U19
Alcázar U19 18 : 30 Quirinal U19
Vallobín U19 18 : 30 Real Oviedo U19 II

Group 8

Alcoyano U19 18 : 15 Vilamarxant U19

St. Kitts and Nevis – Premier League

Village Superstars Cayon

Sweden – Svenska Cupen

Lund 18 : 00 Malmö FF

Switzerland – Super League

Lausanne Sport 17 : 15 Vaduz
Luzern 17 : 15 Sion
Servette 17 : 15 Zürich

Thailand – Thai League 1

Port 11 : 00 Muang Thong United

Turkey – 1. Lig

Altay 10 : 30 Giresunspor

Turkey – 3. Lig

Group 1

Arnavutköy Belediyespor 10 : 00 Edirnespor
Bucaspor 1928 10 : 00 Çankaya FK
Diyarbekirspor 10 : 00 Ofspor
Belediye Derincespor 10 : 00 Antalya Kemerspor
Artvin Hopaspor 10 : 00 Kızılcabölükspor
1877 Alemdağspor 10 : 00 Yeşilyurt Belediyespor
Payasspor 10 : 00 Nevşehir Belediyespor
Manisaspor 10 : 00 Fatsa Belediyespor

Group 2

Karaman Belediyespor 10 : 00 Tokatspor
Darıca Gençlerbirliği 10 : 00 Nazilli Belediyespor
Yomraspor 10 : 00 Belediye Kütahyaspor
Tepecikspor 10 : 00 Halide Edip Adıvar
Yozgatspor 1959 10 : 00 Çengelköyspor
Fethiyespor 10 : 00 İskenderun
Ceyhanspor 10 : 00 Mardin Fosfat
Tekirdağspor 10 : 00 Ağrı 1970

Group 3

İçel İdmanyurdu Spor 10 : 00 Somaspor
Isparta 32 Spor 10 : 00 Yalovaspor
Batman Petrolspor 10 : 00 Karşıyaka
Şile Yıldızspor 10 : 00 Çarşambaspor
Altındağ Spor 10 : 00 Arhavispor
Osmaniyespor 10 : 00 Çatalcaspor
Erbaaspor 10 : 00 Cizrespor
Esenler Erokspor 10 : 00 Elazığ Karakoçan FK

Ukraine – Cup

VPK-Ahro Shevchenkivka Dnipro-1
Veres Rivne 11 : 00 Mariupol’
Nyva Vinnytsya 11 : 00 Kolos Kovalivka
Ahrobiznes Volochysk 12 : 00 Vorskla
Oleksandria 14 : 30 Minai

United Arab Emirates – Arabian Gulf Reserve League

Al Jazira U21 14 : 00 Al Fujairah U21
Khor Fakkan U21 14 : 00 Hatta U21
Shabab Al Ahli U21 14 : 00 Al Sharjah U21

USA – MLS

Seattle Sounders 02 : 30 Dallas

USA – MLS Next U17

Dynamo Unidos U17 Houston Dynamo U17

Venezuela – Primera División

Yaracuyanos 00 : 00 Carabobo
Academia Puerto Cabello 21 : 00 Deportivo La Guaira

Vietnam – U21 Championship

Bến Tre U21 08 : 00 Vĩnh Long U21
Ha Noi U21 08 : 00 Hạ Long CFC U21
Viettel U21 08 : 00 Nam Dinh U21
Công An Nhân Dân U21 08 : 00 Tay Ninh U21
Dak Lak U21 08 : 00 Pho Hien U21
Hoang Anh Gia Lai U21 10 : 00 SLNA U21
Khánh Hoà U21 10 : 15 Da Nang U21

Vietnam – Women’s National League

GT Thai Nguyen 09 : 00 TKS Viet Nam
Son La 11 : 30 PP Hà Nam

Wales – Premier League

Cefn Druids 19 : 45 The New Saints

World – Club Friendlies

Wadi Degla Aswan

World – Arab Club Champions Cup

Al Shabab 16 : 45 Al Ittihad

World – Friendlies Women

Brazil 00 : 30 Ecuador