19 November 2020

0
73

Asia – AFC Champions League

Sydney 10 : 00 Shanghai SIPG
Johor Darul Ta’zim CANC Guangzhou Evergrande

Azerbaijan – Birinci Dasta

Qaradağ Lökbatan Turan
Kapaz MOIK

Bolivia – Nacional B

Torre Fuerte Satélite Norte
García Ágreda 19 : 00 CA Bermejo
Real Tomayapo 19 : 00 Quebracho Villa Montes
Municipal Tiquipaya 19 : 30 Cochabamba FC

Brazil – Serie A

Vasco da Gama 22 : 00 Fortaleza

Brazil – Copa do Brasil

São Paulo 00 : 30 Flamengo
América Mineiro 00 : 30 Internacional

Brazil – State Leagues

Matogrossense

CEOV Operário 00 : 00 Dom Bosco
Sinop 19 : 00 Nova Mutum EC

Piauiense

Timon 19 : 00 4 de Julho

Paranaense 2

Batel 18 : 30 Araucária
Nacional PR 18 : 30 Andraus Brasil
Azuriz 18 : 30 Rolândia
Apucarana 18 : 30 Prudentópolis
Independiente FSJ 18 : 30 Maringá

Brazil – Copa Gaúcha

Novo Horizonte RS 18 : 30 EC São José

Brazil – Brasileiro de Aspirantes

Ceará U23 18 : 00 Paraná U23
Paysandu U23 18 : 00 CRB U23
Grêmio U23 18 : 00 RB Bragantino U23
Santos U23 18 : 00 Santa Cruz U23
Fortaleza U23 18 : 00 Avaí U23
Juventude U23 18 : 00 Coritiba U23
Corinthians U23 18 : 00 Sampaio Corrêa U23
Fluminense U23 18 : 00 Vila Nova U23

Brazil – Copa do Brasil U20

Vasco da Gama U20 18 : 00 Avaí U20
Goiás U20 22 : 00 Atlético Mineiro U20

Brazil – Paulista Women

São José 20 : 00 Palmeiras
Santos 22 : 00 Corinthians

Chile – Primera División

Coquimbo Unido 00 : 30 Universidad Católica
Deportivo Antofagasta 13 : 30 Everton
Huachipato 20 : 00 Deportes Iquique
Colo Colo 22 : 15 Audax Italiano

Colombia – Copa Colombia

Independiente Santa Fe 01 : 00 América de Cali
Deportivo Pereira 20 : 00 Independiente Medellín
Cúcuta Deportivo 20 : 00 Deportes Tolima

Costa Rica – Primera División

Santos de Guápiles 02 : 00 Deportivo Saprissa
Limón 21 : 00 Herediano

Ecuador – Liga Pro

LDU Quito 00 : 00 Emelec
Mushuc Runa 17 : 15 Olmedo
El Nacional 19 : 30 Universidad Católica
LDU Portoviejo 21 : 45 Orense

England – WSL Cup

Durham 19 : 00 Aston Villa
Manchester United 19 : 00 Manchester City
Coventry United 19 : 45 Sheffield United
Crystal Palace 19 : 45 London Bees

Europe – UEFA Women’s Champions League

Gintra-Universitetas 11 : 00 Vålerenga
Olimpia Cluj 13 : 00 Lanchkhuti
SFK 2000 13 : 00 Zhytlobud-2
Vllaznia 13 : 00 Minsk
St. Pölten 16 : 00 CSKA Moskva

Georgia – Liga 3

Kolkheti Khobi 08 : 00 Spaeri
Gori 10 : 00 Tbilisi City

Germany – Oberliga

Mittelrhein

Blau-Weiß Friesdorf PSTP Düren Merzenich

Niederrhein

Union Nettetal PSTP SC Velbert
Hilden PSTP SF Baumberg

Guatemala – Primera Division

Sayaxché 18 : 00 Mictlán

Guinea – Ligue 1

Loubha Télimélé Ashanti GB
Wakirya Horoya
ASFAG CI Kamsar

Haiti – Ligue Haïtienne

Racing des Gônaïves PSTP Rivartibonitienne
América des Cayes PSTP Triomphe Liancourt
Capoise PSTP Ouanaminthe
Cavaly PSTP Arcahaie
Baltimore PSTP Violette AC
Don Bosco PSTP Real du Cap
Cosmopolites PSTP Juventus
América des Cayes 20 : 00 Tempête

Indonesia – Liga 1

Persib PSTP Bhayangkara

Iran – Persian Gulf Pro League

Nassaji Mazandaran 12 : 40 Tractor
Sepahan 12 : 50 Aluminium Arak
Naft Masjed Soleyman 13 : 05 Saipa

Italy – Coppa Italia Women

Cesena 13 : 30 Milan
Pomigliano 14 : 00 Juventus
Città di Pontedera 14 : 00 Sassuolo

Japan – Regional Leagues

TIAMO Hirakata 01 : 45 Hokkaido Tokachi
Kariya 04 : 30 Tochigi City

Jordan – League

Ma’an 14 : 00 Aqaba
Al Sareeh 16 : 30 Al Hussein

Jordan – 1st Division

That Ras 12 : 30 Dar Al Dawaa
Al Buqa’a 12 : 30 Al Yarmouk
Al Jalil 12 : 30 Mansheyat
Ittihad Al Ramtha 12 : 30 Al Karmal

Kuwait – Premier League

Al Shabab 13 : 00 Kazma
Burgan 15 : 30 Al Tadhamon
Al Arabi 15 : 30 Al Sahel

Mexico – Liga de Expansión MX

Tapatío 23 : 00 Pumas Tabasco
Cancún 01 : 05 Celaya
Correcaminos UAT 03 : 05 Atlante

Mexico – U17 League

Tigres UANL U17 15 : 00 Atlas U17

Mexico – Liga MX Femenil

Atlas 16 : 00 Monterrey
Puebla 18 : 00 Juárez

Netherlands – Eerste Divisie

Telstar 17 : 45 Dordrecht
De Graafschap 20 : 00 Cambuur

Nicaragua – Primera Division

Real Estelí 01 : 00 Managua
Diriangén 01 : 00 Deportivo Ocotal
Junior Managua 01 : 00 Juventus Managua
Walter Ferretti 01 : 00 Chinandega
Municipal Jalapa 01 : 00 Real Madriz

Palestine – West Bank Premier League

Thaqafi Tulkarem 13 : 00 Shabab Al Khaleel
Markez Balata 16 : 00 Taraji Wadi Al-Nes

Panama – LPF

Plaza Amador 23 : 00 Tauro
Costa del Este 20 : 00 Alianza

Peru – Primera División

Melgar 23 : 00 Sport Huancayo
Alianza Universidad 20 : 00 Academia Cantolao
Universidad San Martín 20 : 30 UTC Cajamarca

Poland – Ekstraklasa

Wisła Płock 19 : 30 Pogoń Szczecin

Qatar – Second Division

Muaither 14 : 30 Al Mesaimeer
Al Bidda 15 : 00 Al Shamal

Romania – Liga II

Rapid 18 : 30 Universitatea Cluj

Romania – Liga I Feminin

Arad 09 : 00 Selena Constanţa
Universitatea Alexandria 09 : 00 Banat Girls
Fortuna Becicherecu Mic 09 : 00 Vasas Femina

Russia – PFL

Biolog 11 : 00 SKA Rostov
Krasnodar III 13 : 30 Kuban Pavlovskaya

Russia – Youth Championship

Krasnodar U19 Rotor Volgograd U19
Rostov U19 11 : 00 Chertanovo U19

Russia – Supreme Division Women

Yenisey Zvezda Perm

Saudi Arabia – Division 1

Al Nahdha 14 : 25 Al Sahel

Saudi Arabia – Division 2

Al Rawdhah 11 : 55 Al Kholood
Al Orubah 12 : 30 Hottain

Serbia – Super Liga Žene

LASK Crvena Zvezda 13 : 00 Vojvodina

South America – Sudamericano U20 Femenino

Brazil U20 PSTP Uruguay U20
Venezuela U20 PSTP Colombia U20

Spain – Copa Federacion

Las Rozas 11 : 00 Leioa

St. Kitts and Nevis – Premier League

Cayon 00 : 00 St. Pauls United
Old Road Jets United 22 : 00 Garden Hotspurs

Sweden – Svenska Cupen

Sollentuna 17 : 30 Djurgården

Sweden – Svenska Cupen Women

Brommapojkarna 18 : 00 Uppsala
Norrköping PSTP Linköping

Turkey – 2. Lig

Şanlıurfaspor 10 : 00 Gümüşhanespor

Turkey – 3. Lig

Group 1

Payasspor 09 : 00 Artvin Hopaspor
Diyarbekirspor 10 : 00 Edirnespor
Arnavutköy Belediyespor 10 : 00 Çankaya FK
Ofspor 10 : 00 Antalya Kemerspor
Bucaspor 1928 10 : 00 Kızılcabölükspor
Manisaspor 10 : 00 Yeşilyurt Belediyespor
1877 Alemdağspor 10 : 00 Nevşehir Belediyespor
Belediye Derincespor 10 : 00 Fatsa Belediyespor

Group 2

Yozgatspor 1959 10 : 00 Tokatspor
Karaman Belediyespor 10 : 00 Belediye Kütahyaspor
Tekirdağspor 10 : 00 Halide Edip Adıvar
Nazilli Belediyespor 10 : 00 Çengelköyspor
Tepecikspor 10 : 00 İskenderun
Fethiyespor 10 : 00 Kahta 02 Spor
Yomraspor 10 : 00 Mardin Fosfat
Darıca Gençlerbirliği 10 : 00 Ağrı 1970

Group 3

Karşıyaka 10 : 00 Somaspor
Osmaniyespor PSTP Yalovaspor
Batman Petrolspor 10 : 00 Çarşambaspor
Isparta 32 Spor 10 : 00 Gölcükspor
İçel İdmanyurdu Spor 10 : 00 Arhavispor
Şile Yıldızspor 10 : 00 Çatalcaspor
Altındağ Spor 10 : 00 Cizrespor
Erbaaspor 10 : 00 Elazığ Karakoçan FK

Ukraine – Druha Liga

Real Pharm Balkany Zorya

Ukraine – U21 League

Rukh Vynnyky U21 Mariupol’ U21

Uruguay – Primera División

Plaza Colonia 13 : 15 Torque
Progreso 17 : 30 Cerro Largo
Liverpool 19 : 45 Wanderers
Cerro 22 : 00 Rentistas

Uzbekistan – Super League

Andijan 09 : 30 Mash’al
Buxoro 10 : 30 Qizilqum
Lokomotiv 11 : 30 AGMK

Uzbekistan – Pro League A

Turan Dinamo Samarqand

Venezuela – Primera División

Group A

Mineros de Guayana 00 : 00 Carabobo

Group B

Aragua 21 : 00 Metropolitanos

Venezuela – Segunda División

Ureña 13 : 00 ULA
Real Frontera 16 : 00 Hermanos Colmenares
JBL Zulia 19 : 30 Atlético El Vigía