19 December 2020

0
155

England – Premier League

Crystal Palace 12 : 30 Liverpool
Southampton 15 : 00 Manchester City
Everton 17 : 30 Arsenal
Newcastle United 20 : 00 Fulham

England – Championship

Norwich City 12 : 30 Cardiff City
Birmingham City 15 : 00 Middlesbrough
Brentford 15 : 00 Reading
Huddersfield Town 15 : 00 Watford
Luton Town 15 : 00 AFC Bournemouth
Millwall 15 : 00 Nottingham Forest
Rotherham United 15 : 00 Derby County
Sheffield Wednesday 15 : 00 Coventry City
Stoke City 15 : 00 Blackburn Rovers
Swansea City 15 : 00 Barnsley
Wycombe Wanderers 15 : 00 Queens Park Rangers

France – Ligue 1

Metz 16 : 00 Lens
Olympique Marseille 18 : 00 Reims
Nice 20 : 00 Olympique Lyonnais

Germany – Bundesliga

RB Leipzig 14 : 30 Köln
Borussia M’gladbach 14 : 30 Hoffenheim
Schalke 04 14 : 30 Arminia Bielefeld
Mainz 05 14 : 30 Werder Bremen
Augsburg 14 : 30 Eintracht Frankfurt
Bayer Leverkusen 17 : 30 Bayern Munich

Italy – Serie A

Fiorentina 14 : 00 Hellas Verona
Sampdoria 17 : 00 Crotone
Parma 19 : 45 Juventus

Netherlands – Eredivisie

Sparta Rotterdam 15 : 30 Groningen
VVV 17 : 45 Twente
RKC Waalwijk 19 : 00 PSV
Utrecht 20 : 00 Fortuna Sittard

Scotland – Premiership

Hibernian 15 : 00 Dundee United
Rangers 15 : 00 Motherwell
Ross County 15 : 00 Hamilton Academical
St. Mirren 15 : 00 St. Johnstone

Spain – La Liga

Atletico Madrid 13 : 00 Elche
Barcelona 15 : 15 Valencia
Levante 17 : 30 Real Sociedad
Osasuna 17 : 30 Villarreal
Sevilla 20 : 00 Real Valladolid

Albania – Superliga

Kastrioti Krujë 12 : 45 Kukësi
Laçi 12 : 45 Vllaznia Shkodër
Apolonia Fier 12 : 45 Teuta Durrës
Skënderbeu Korçë 12 : 45 Tirana
Partizani Tirana 15 : 45 Bylis

Albania – 1st Division

Partizani Tirana II 12 : 30 Veleçiku Koplik
Korabi Peshkopi 12 : 30 Erzeni Shijak
Burreli 12 : 30 Dinamo Tirana
Besëlidhja Lezhë 12 : 30 Oriku
Pogradeci 12 : 30 Flamurtari
Tomori Berat 12 : 30 Besa Kavajë
Lushnja 12 : 30 Turbina Cërrik
Elbasani CANC Luftëtari Gjirokastër

Albania – 2nd Division

Gramozi Ersekë 12 : 30 Skrapari
Delvina 12 : 30 Albpetrol Patos
Tepelena 12 : 30 Butrinti Sarandë
Maliqi 12 : 30 Naftëtari Kuçovë
Devolli 12 : 30 Labëria
Përmeti 12 : 30 Memaliaj

Albania – Kampionati i Femrave

AAS Skënderbeu
Tirana AS KF Tirana
Juban Danja Lushnja
Teuta Kinostudio
Partizani Tirana Apolonia
Bilisht Sporti Vllaznia

Algeria – Ligue 1

MC Alger CS Constantine
Aïn M’lila JSM Skikda
Saoura USM Bel Abbès
USM Alger Olympique Médéa
Belouizdad NA Hussein Dey
US Biskra Paradou AC
ASO Chlef Kabylie

Andorra – 2a Divisió

Engordany II 19 : 30 UE Santa Coloma II

Angola – Girabola

Ferroviário do Huambo Cuando Cubango
1º de Agosto Interclube
Progresso Recreativo do Libolo
Petro de Luanda Bravos do Maquis
Sporting de Cabinda Desportivo Huíla
Wiliete Santa Rita
Recreativo da Caála Baixa de Kassange
Académica do Lobito Sagrada Esperança

Argentina – Liga Profesional Argentina

Championship Round

Arsenal 00 : 10 Argentinos Juniors
San Lorenzo 22 : 20 Colón

Lower Table Round

Patronato 20 : 10 Aldosivi
Godoy Cruz 20 : 10 Newell’s Old Boys

Argentina – Primera Nacional

Lower Table Round

Alvarado Barracas Central
San Martín San Juan Mitre Santiago d. Estero
Nueva Chicago Independiente Rivadavia
Guillermo Brown Belgrano
Brown de Adrogué Almagro
Instituto Deportivo Santamarina
Chacarita Juniors Gimnasia Jujuy
All Boys Quilmes

Upper Table Round

Temperley Estudiantes Río Cuarto
Estudiantes Caseros Atlanta
Agropecuario Deportivo Morón
Ferro Carril Oeste Platense
Sarmiento San Martín Tucumán
Defensores de Belgrano Deportivo Riestra
Gimnasia Mendoza Tigre
Villa Dálmine Atlético Rafaela

Argentina – Prim B Metro

Lower Table Round

Fénix Talleres Remedios
Defensores Unidos Deportivo Armenio
San Miguel San Telmo
Sacachispas Colegiales
UAI Urquiza Los Andes
Argentino Quilmes Flandria

Upper Table Round

Acassuso Tristán Suárez
Villa San Carlos JJ Urquiza
Almirante Brown Comunicaciones

Argentina – Primera C

Berazategui Victoriano Arenas
Sportivo Italiano Ituzaingó
San Martín Burzaco Central Córdoba
Excursionistas Leandro Nicéforo Alem
Deportivo Español El Porvenir
Midland Luján

Asia – AFC Champions League

Persepolis 12 : 00 Winner Semi-final 2

Austria – Bundesliga

Hartberg 16 : 00 Rheindorf Altach
Sturm Graz 16 : 00 St. Pölten
Admira 16 : 00 Rapid Wien

Belarus – Play-offs 1/2

Slutsk Krumkachy

Belgium – First Division A

KV Oostende 15 : 15 AS Eupen
Zulte-Waregem 17 : 30 Sint-Truiden
Beerschot 17 : 30 Cercle Brugge
Genk 19 : 45 Kortrijk

Belgium – First Division B

RWDM 19 : 45 Lierse K

Belgium – First Amateur Division

Dessel Sport PSTP Heist
Thes Sport PSTP La Louvière Centre
Dender PSTP Francs Borains
Mandel United PSTP Liège
Patro Eisden PSTP Rupel Boom

Belgium – Second Amateur Division

ACFF

RAAL La Louvière PSTP US Givry
Rebecq PSTP Tubize
Meux PSTP Hamoir
Couvin-Mariembourg PSTP Solières Sport

VFV A

Ninove PSTP Lokeren-Temse
Oudenaarde PSTP Westhoek
Dikkelvenne PSTP Voorwaarts Zwevezele
Ronse PSTP Toekomst Menen
KRC Gent PSTP Gullegem

VFV B

Sporting Hasselt PSTP Londerzeel
Hoogstraten PSTP Pepingen-Halle
Lyra-Lierse Berlaar PSTP Olympia Wijgmaal

Belgium – Third Amateur Division

ACFF A

PAC Buzet PSTP Tournai
Braine PSTP Ostiches
Union Namur PSTP Rapid Symphorinois
Renaissance Mons 44 PSTP Stade Brainois
Jeunesse Tamines PSTP Crossing Schaerbeek

ACFF B

Sprimont PSTP Marloie Sport
Rochefort PSTP Aywaille

VFV A

Oostkamp PSTP Bambrugge
Svelta Melsele PSTP Sint-Niklase

VFV B

Diest PSTP Eendracht Termien
KFC Turnhout PSTP Sint-Lenaarts
Weerstand Koersel PSTP De Kempen
Lille PSTP Witgoor Sport
Betekom PSTP Beringen
Wellen PSTP Racing Mechelen
Esperanza Pelt PSTP Berlaar-Heikant

Belgium – Provincial

Brabant – VFV

Huldenberg PSTP Sporting Kampenhout

Oost-Vlaanderen

Berlare PSTP Excelsior Mariakerke

West-Vlaanderen

Eendracht Wervik PSTP Blankenberge
RC Lauwe PSTP Wielsbeke
Rumbeke PSTP Oostnieuwkerke
Meulebeke PSTP Oostduinkerke
Dadizele PSTP Sassport Boezinge
Diksmuide PSTP Lauwe

Belgium – Super League

White Star Woluwe 13 : 00 Charleroi
Eendracht Aalst 15 : 00 Gent

Belgium – First Division Women

SG-Tertre-Hautrage PSTP Massenhoven
Voorwaarts Zwevezele PSTP Anderlecht II
Moldavo PSTP Mechelen
OH Leuven II PSTP Wuustwezel
Ladies Genk II PSTP Chastre
Famkes Merkem PSTP Eva’s Tienen
RFC de Liege PSTP Gent II
Standard Liège II PSTP Kontich

Belgium – Second Division Women

Group A

Gent III PSTP Zulte-Waregem II
Egem Pittem PSTP Bredene
Havinnes PSTP Olsa Brakel
Svelta Melsele PSTP Wolvertem Merchtem
Eendracht Mazenzele PSTP Sottegem
Club Brugge II PSTP SG-Tertre-Hautrage II
Eendracht Aalst II PSTP Bosdam Beveren

Group B

Chastre II PSTP Alken
Westerlo PSTP Heist
White Star Woluwe II PSTP Irlande-Auderghem
VVC Brasschaat PSTP Mechelen II
Aywaille PSTP Vosselaar
Standard Liège III PSTP Loyers

Bolivia – Primera División

Santa Cruz 19 : 00 Atlético Palmaflor
Aurora 21 : 15 Nacional Potosí

Brazil – Serie A

Sport Recife 22 : 00 Grêmio

Brazil – Serie B

Avaí 23 : 15 Cruzeiro
Cuiabá 01 : 30 Operário PR
Náutico 19 : 30 Sampaio Corrêa
AD Confiança 22 : 00 Ponte Preta

Brazil – Serie C

Santa Cruz 20 : 00 Vila Nova

Brazil – Carioca B2

Itaboraí Profute 13 : 00 Barcelona RJ
Bela Vista 18 : 00 7 de Abril
Carapebus 18 : 00 Mesquita
Barra da Tijuca 18 : 00 CEAC / Araruama
Mageense 18 : 00 Tigres do Brasil
Campo Grande 18 : 00 Casimiro de Abreu
Pérolas Negras 18 : 00 Céres
Queimados 18 : 00 Barra Mansa

Brazil – Copa do Nordeste U20

1st ranked Group E 18 : 00 2nd Group F
1st ranked Group F 22 : 00 2nd Group E

Brazil – Gaúcho Women

TBC TBC

Brazil – Paraibano Women

Winner Semi-final 1 23 : 00 Winner Semi-final 2

Brazil – Copa Paulista Women

São Paulo 19 : 00 Santos

Bulgaria – First League

Beroe 12 : 00 Montana

Burkina Faso – 1ère Division

Royal 15 : 30 Salitas
ASEC-K 15 : 30 Ouagadougou
Léopards 16 : 00 Majestic
Douanes 18 : 15 KOZAF
SONABEL 18 : 15 Rahimo

Burundi – Ligue A

Rukinzo 11 : 30 Athlético Olympic
Les Eléphants 13 : 00 Bumamuru
Musongati 13 : 00 Royal de Muramvya
Inter Star 14 : 00 Olympic Star

Chile – Primera División

Cobresal 23 : 15 Unión La Calera
Universidad Católica 21 : 00 Colo Colo

Chile – Primera B

San Luis 13 : 00 Deportes Valdivia
Copiapó 13 : 00 Barnechea
Deportes Santa Cruz 13 : 30 Ñublense

Colombia – Primera B

Bogotá Cortuluá
Valledupar Leones
Atlético Huila Deportes Quindío
Unión Magdalena Llaneros

Congo DR – Ligue 1

Saint Eloi Lupopo 12 : 30 Blessing
Groupe Bazano 14 : 30 Dauphins Noirs
Renaissance 14 : 30 Simba
TP Mazembe 14 : 30 Lubumbashi Sport

Croatia – 1. HNL

Osijek 14 : 00 Šibenik
Dinamo Zagreb 16 : 05 Varaždin

Cyprus – 1. Division

Nea Salamis 14 : 00 AEL
Olympiakos Nicosia 16 : 30 Enosis

Cyprus – 2. Division

Digenis Ypsonas 12 : 30 ASIL Lysi
Xylotympou 12 : 30 AE Zakakiou
Anagennisi Deryneia 12 : 30 PAEEK
Ahironas 12 : 30 Omonia Aradippou
Akritas 12 : 30 Omonia Psevda
Othellos 12 : 30 Kouris Erimi
Aris 12 : 30 Digenis Morphou
EN THOI Lakatamia 12 : 30 Alki Oroklini

Cyprus – 3. Division

MEAP Nisou 12 : 30 APEP
ENAD 12 : 30 Halkanoras
Peyia 12 : 30 Ormideia
Elia Lythrodonta 12 : 30 APONA Anagias
Olympiada Lympion 12 : 30 Iraklis Yerolakkou

Czech Republic – Czech Liga

Příbram 13 : 00 Karviná
Jablonec 13 : 00 České Budějovice
Slovan Liberec 15 : 00 Mladá Boleslav
Opava 17 : 30 Sparta Praha

Denmark – 1st Division

Fredericia 14 : 00 HB Køge

Djibouti – Division 1

Police Nationale 14 : 00 Q5 / Nourie Transit
Arta / Solar 7 16 : 00 ASAS

Ecuador – Segunda Categoria

Guayaquil Cumbayá

El Salvador – Primera Division

Isidro Metapán Sonsonate
Alianza Atlético Marte
Águila Jocoro
Chalatenango FAS
Municipal Limeño Firpo
Santa Tecla Once Deportivo

El Salvador – Reserve League

Alianza U20 Once Deportivo U20
Sonsonate U20 Municipal Limeño U20
Luis Ángel Firpo U20 Atlético Marte U20
Isidro Metapán U20 Águila U20
Jocoro U20 Chalatenango U20
Santa Tecla U20 FAS U20

England – League One

Rochdale 13 : 00 Gillingham
AFC Wimbledon 15 : 00 Crewe Alexandra
Accrington Stanley 15 : 00 Blackpool
Bristol Rovers 15 : 00 Oxford United
Burton Albion 15 : 00 Doncaster Rovers
Fleetwood Town 15 : 00 Wigan Athletic
Northampton Town 15 : 00 Lincoln City
Peterborough United 15 : 00 Ipswich Town
Plymouth Argyle 15 : 00 Milton Keynes Dons
Shrewsbury Town 15 : 00 Sunderland
Swindon Town 15 : 00 Charlton Athletic

England – League Two

Barrow 15 : 00 Cheltenham Town
Bolton Wanderers 15 : 00 Tranmere Rovers
Bradford City 15 : 00 Cambridge United
Colchester United 15 : 00 Morecambe
Forest Green Rovers 15 : 00 Carlisle United
Grimsby Town 15 : 00 Scunthorpe United
Harrogate Town 15 : 00 Salford City
Leyton Orient 15 : 00 Crawley Town
Mansfield Town 15 : 00 Southend United
Newport County 15 : 00 Oldham Athletic
Stevenage 15 : 00 Exeter City
Walsall 15 : 00 Port Vale

England – Non League Premier

Isthmian

Bishop’s Stortford 15 : 00 Merstham
Bognor Regis Town 15 : 00 Hornchurch
Bowers & Pitsea 15 : 00 Potters Bar Town
Cheshunt 15 : 00 Brightlingsea Regent
Cray Wanderers 15 : 00 Carshalton Athletic
East Thurrock United 15 : 00 Corinthian-Casuals
Folkestone Invicta 15 : 00 Lewes
Kingstonian 15 : 00 Leatherhead
Margate 15 : 00 Horsham
Wingate & Finchley 15 : 00 Enfield Town
Worthing 15 : 00 Haringey Borough

Northern

Bamber Bridge PSTP Hyde United
Buxton PSTP Atherton Collieries
United of Manchester PSTP Witton Albion
Grantham Town PSTP Nantwich Town
Lancaster City PSTP Scarborough Athletic
Mickleover PSTP Radcliffe
Morpeth Town PSTP Gainsborough Trinity
South Shields PSTP Stafford Rangers
Stalybridge Celtic PSTP Matlock Town
Warrington Town PSTP Ashton United
Whitby Town PSTP Basford United

Southern Central

AFC Rushden & Diamonds 15 : 00 Redditch United
Alvechurch 15 : 00 Leiston
Banbury United 15 : 00 Bromsgrove Sporting
Biggleswade Town 15 : 00 Stratford Town
Coalville Town 15 : 00 St Ives Town
Kings Langley 15 : 00 Barwell
Lowestoft Town 15 : 00 Nuneaton Borough
Needham Market 15 : 00 Hednesford Town
Rushall Olympic 15 : 00 Royston Town
Stourbridge PSTP Peterborough Sports
Tamworth 15 : 00 Hitchin Town

Southern South

Beaconsfield Town 15 : 00 Weston-super-Mare
Hartley Wintney 15 : 00 Dorchester Town
Hayes & Yeading United 15 : 00 Gosport Borough
Hendon 15 : 00 Yate Town
Merthyr Town CANC Metropolitan Police
Poole Town PSTP Swindon Supermarine
Salisbury 15 : 00 Tiverton Town
Taunton Town 15 : 00 Harrow Borough
Truro City 15 : 00 Farnborough
Walton Casuals 15 : 00 Wimborne Town

England – Non League Div One

Isthmian North

AFC Sudbury 15 : 00 Aveley
Basildon United 15 : 00 Soham Town Rangers
Brentwood Town 15 : 00 Witham Town
Dereham Town 15 : 00 Maldon & Tiptree
Felixstowe & Walton Utd 15 : 00 Canvey Island
Grays Athletic 15 : 00 Bury Town
Great Wakering Rovers 15 : 00 Cambridge City
Heybridge Swifts 15 : 00 Tilbury
Histon 15 : 00 Coggeshall Town
Hullbridge Sports 15 : 00 Romford

Isthmian South Central

Bedfont Sports 15 : 00 Hertford Town
Chertsey Town 15 : 00 Staines Town
Chipstead 15 : 00 Ashford Town (Middlesex)
Hanwell Town 15 : 00 Bracknell Town
Marlow 15 : 00 Northwood
South Park 15 : 00 Harlow Town
Uxbridge 15 : 00 Barking
Waltham Abbey 15 : 00 Chalfont St Peter
Ware 15 : 00 Tooting & Mitcham United
Westfield 15 : 00 FC Romania

Isthmian South East

Cray Valley PM 15 : 00 Phoenix Sports
Faversham Town 15 : 00 Burgess Hill Town
Guernsey CANC Chichester City
Hastings United 15 : 00 Ashford United
Haywards Heath Town 15 : 00 Herne Bay
Sevenoaks Town 15 : 00 Whyteleafe
Three Bridges 15 : 00 East Grinstead Town
VCD Athletic 15 : 00 Hythe Town
Whitehawk 15 : 00 Sittingbourne
Whitstable Town 15 : 00 Ramsgate

Northern North West

Brighouse Town PSTP Workington
City of Liverpool PSTP Pontefract Collieries
Colne PSTP Prescot Cables
Dunston UTS PSTP Pickering Town
Kendal Town PSTP Marine
Marske United PSTP Ramsbottom United
Ossett United PSTP Clitheroe
Runcorn Linnets PSTP Widnes
Trafford PSTP Mossley

Northern South East

Chasetown PSTP Sheffield
Cleethorpes Town PSTP Worksop Town
Frickley Athletic PSTP Lincoln United
Glossop North End PSTP Spalding United
Ilkeston Town PSTP Kidsgrove Athletic
Leek Town PSTP Belper Town
Loughborough Dynamo PSTP Carlton Town
Newcastle Town PSTP Stamford
Stocksbridge Park Steels PSTP Market Drayton Town
Wisbech Town PSTP Sutton Coldfield Town

Southern Central

Aylesbury United 15 : 00 AFC Kempston Rovers
Barton Rovers 15 : 00 Biggleswade
Bedford Town 15 : 00 Welwyn Garden City
Berkhamsted 15 : 00 Yaxley
Coleshill Town 15 : 00 Bedworth United
Daventry Town 15 : 00 AFC Dunstable
Didcot Town 15 : 00 Wantage Town
North Leigh 15 : 00 Kidlington
St Neots Town 15 : 00 Halesowen Town
Thame United 15 : 00 Corby Town

Southern South

AFC Totton 15 : 00 Mangotsfield United
Bideford 15 : 00 Basingstoke Town
Bristol Manor Farm 15 : 00 Paulton Rovers
Cinderford Town 15 : 00 Willand Rovers
Cirencester Town 15 : 00 Slimbridge
Evesham United 15 : 00 Moneyfields
Larkhall Athletic 15 : 00 Sholing
Melksham Town 15 : 00 Barnstaple Town
Thatcham Town 15 : 00 Highworth Town
Winchester City 15 : 00 Frome Town

England – Counties Leagues

Combined Counties League Premier

CB Hounslow United 15 : 00 Badshot Lea
Abbey Rangers 15 : 00 Sheerwater
Ascot United 15 : 00 Camberley Town
CB Hounslow United PSTP Cobham
Colliers Wood United PSTP Sutton Common Rovers
Egham Town 15 : 00 Frimley Green
Guildford City PSTP Badshot Lea
Molesey 15 : 00 Redhill
Raynes Park Vale 15 : 00 Knaphill
Southall 15 : 00 Banstead Athletic
Spelthorne Sports 15 : 00 Colliers Wood United

Eastern Counties League Premier

Clacton 15 : 00 Ely City
Hadleigh United 15 : 00 Whitton United
Thetford Town 15 : 00 Walsham Le Willows
Wroxham 15 : 00 Stanway Rovers

Essex Senior League

Ilford 15 : 00 Walthamstow
Cockfosters 15 : 00 Saffron Walden Town
Redbridge 15 : 00 St Margaretsbury
Stansted 15 : 00 Hashtag United
Takeley 15 : 00 Enfield
Sporting Bengal United 15 : 00 Southend Manor
Hoddesdon Town 15 : 00 Woodford Town

Hellenic League Premier

Binfield PSTP Tuffley Rovers
Bishop’s Cleeve 14 : 00 Windsor
Brimscombe & Thrupp PSTP Holmer Green
Easington Sports 14 : 00 Reading City
Longlevens 14 : 00 Fairford Town
Lydney Town 14 : 00 Shrivenham
Virginia Water PSTP Flackwell Heath
Westfields PSTP Royal Wootton
Burnham 14 : 00 Ardley United

Midland League Premier

Highgate United 14 : 00 Boldmere St. Michaels
Gresley Rovers 15 : 00 AFC Wulfrunians
Boldmere St. Michaels PSTP Sporting Khalsa
Haughmond 15 : 00 Racing Club Warwick
Highgate United PSTP Coventry United
Long Eaton United PSTP AFC Wulfrunians
Romulus 15 : 00 Tividale
Selston 15 : 00 Lye Town
Walsall Wood PSTP Newark Flowserve
Worcester City 15 : 00 Heather St Johns

North West Counties League Premier

1874 Northwich 15 : 00 Padiham
Ashton Athletic 15 : 00 Runcorn Town
Avro 15 : 00 Squires Gate
Burscough PSTP Warrington Rylands
Charnock Richard PSTP Congleton Town
Hanley Town PSTP Litherland Remyca
Irlam 15 : 00 Barnoldswick Town
Longridge Town PSTP Winsford United
Northwich Victoria 15 : 00 Bootle
Whitchurch Alport 15 : 00 Skelmersdale United

Northern Counties East League Premier

Athersley Recreation PSTP Yorkshire Amateur
Bridlington Town PSTP Handsworth
Goole PSTP Silsden
Grimsby Borough PSTP Garforth Town
Hemsworth MW PSTP AFC Mansfield
Knaresborough Town PSTP Barton Town Old Boys
Liversedge PSTP Eccleshill United
Maltby Main PSTP Thackley
Penistone Church PSTP Bottesford Town
Staveley MW PSTP Albion Sports

Northern League One

Billingham Town 15 : 00 Whickham
Ashington AFC PSTP Stockton Town
Bishop Auckland 15 : 00 Newcastle Benfield
Consett PSTP Sunderland Ryhope CW
North Shields 15 : 00 Whitley Bay
Penrith AFC 15 : 00 Thornaby
Seaham Red Star 15 : 00 Northallerton Town
Shildon AFC PSTP Hebburn Town
Sunderland RCA 15 : 00 Newton Aycliffe
West Auckland Town PSTP Guisborough Town

Southern Combination League Premier

Broadbridge Heath 15 : 00 Eastbourne United
Crawley Down Gatwick 15 : 00 Peacehaven & Telscombe
Eastbourne Town 15 : 00 Horsham YMCA
Hassocks 15 : 00 Alfold
Lingfield PSTP Lancing
Little Common 15 : 00 East Preston
Newhaven 15 : 00 Horley Town
Pagham 15 : 00 Langney Wanderers
Steyning Town 15 : 00 Uckfield Town
Loxwood 15 : 00 Saltdean United

Southern Counties East League Premier

AFC Croydon Athletic PSTP Crowborough Athletic
Beckenham Town PSTP Canterbury City
Erith & Belvedere PSTP Tunbridge Wells
Erith Town PSTP Bearsted
Hollands & Blair PSTP Balham
Lordswood PSTP Punjab United
Tower Hamlets PSTP Fisher
Welling Town PSTP K Sports

Spartan South Midlands League Premier

Crawley Green 15 : 00 Arlesey Town
Dunstable Town 15 : 00 Harefield United
Leverstock Green 15 : 00 Edgware Town
Newport Pagnell Town 15 : 00 Tring Athletic
Biggleswade United 15 : 00 Oxhey Jets
Eynesbury Rovers 15 : 00 Potton United
Harpenden Town 15 : 00 Aylesbury Vale Dynamos
London Colney 15 : 00 Broadfields United

United Counties League Premier

Quorn 15 : 00 Lutterworth Town
Anstey Nomads PSTP Northampton ON Chenecks
Cogenhoe United PSTP Lutterworth Town
Desborough Town 15 : 00 Peterborough N Star
Harborough Town PSTP Boston Town
Leicester Nirvana PSTP Rothwell Corinthians
Loughborough University PSTP Holbeach United
Pinchbeck United 15 : 00 Oadby Town
Quorn PSTP Wellingborough Town
Rugby Town PSTP Shepshed Dynamo
Sleaford Town PSTP Deeping Rangers
Harborough Town 15 : 00 Rothwell Corinthians

Wessex League Premier

Fleet Town 14 : 00 AFC Stoneham
Alresford Town 15 : 00 Brockenhurst
Christchurch PSTP Shaftesbury Town
Cowes Sports 15 : 00 Bashley
Fareham Town PSTP Horndean
Hamble Club 15 : 00 Amesbury Town
Hamworthy United 15 : 00 Blackfield & Langley
Tadley Calleva 15 : 00 AFC Portchester
Bournemouth FC 15 : 00 Baffins Milton Rovers
Lymington Town 15 : 00 Portland United

Western League Premier

Bradford Town 15 : 00 Roman Glass St George
Bridgwater Town PSTP Bitton
Bridport 15 : 00 Cribbs
Buckland Athletic PSTP Street
Exmouth PSTP Clevedon Town
Keynsham Town 15 : 00 Hallen
Plymouth Parkway PSTP Odd Down
Shepton Mallet PSTP Tavistock
Wellington 15 : 00 Chipping Sodbury Town
Westbury United 15 : 00 Cadbury Heath

England – FA Trophy

2nd Round

Maidstone United 15 : 00 Poole Town

3rd Round

Peterborough Sports 15 : 00 Basford United
Halifax Town 15 : 00 Hartlepool United
Alfreton Town / Bedford Town 15 : 00 King’s Lynn Town
Solihull Moors 15 : 00 Gateshead / Farsley Celtic
Wrexham 15 : 00 TBC
Altrincham 15 : 00 Chester / Bradford (Park Avenue)
Stockport County 15 : 00 Guiseley / Chorley
Ashton United / York City 15 : 00 Kettering Town / Nuneaton Borough
Spennymoor Town / Marske United 15 : 00 TBC
Blyth Spartans / Morpeth Town 15 : 00 Notts County
TBC 15 : 00 Hereford / St Neots Town
Chesterfield 15 : 00 Brackley Town / Royston Town
Evesham United / Boston United 15 : 00 Curzon Ashton / Fylde
Dorking Wanderers / Hungerford Town 15 : 00 Barnet
Weymouth 15 : 00 Maidenhead United
Welling United / Oxford City 15 : 00 Concord Rangers / Truro City
Aveley / Chesham United 15 : 00 Torquay United
Dagenham & Redbridge 15 : 00 Ebbsfleet United / Chippenham Town
St Albans City / Cray Wanderers 15 : 00 Sutton United
Wealdstone 15 : 00 Eastleigh
Woking 15 : 00 Dover Athletic
Boreham Wood 15 : 00 Yeovil Town
Bromley 15 : 00 Corinthian-Casuals / Hemel Hempstead Town
Slough Town / Dartford 15 : 00 Haringey Borough / Eastbourne Borough
Bath City / Chelmsford City 15 : 00 Swindon Supermarine
Bracknell Town / Havant & Waterlooville 15 : 00 Billericay Town / Braintree Town
Welwyn Garden City / Burgess Hill Town 15 : 00 Aldershot Town
Dulwich Hamlet / Cheshunt 15 : 00 Tonbridge Angels / Hornchurch
Darlington / City of Liverpool 15 : 00 Coleshill Town / AFC Telford United

England – FA Vase

Longridge Town 15 : 00 Warrington Rylands
North Ferriby United 15 : 00 Barnton / Seaham Red Star
Sunderland Ryhope CW 15 : 00 Liversedge
Hebburn Town 15 : 00 Vauxhall Motors
Stockton Town 15 : 00 Shildon AFC
Consett 15 : 00 West Auckland Town
Stourport Swifts 15 : 00 Shepshed Dynamo
Long Eaton United 15 : 00 Hanley Town
Newark Flowserve 15 : 00 Walsall Wood
Radford 15 : 00 Westfields
Coventry Sphinx 15 : 00 Anstey Nomads
Malvern Town 15 : 00 Sporting Khalsa
Congleton Town 15 : 00 Coventry United
Fakenham Town 15 : 00 Milton Keynes Irish
Wellingborough Town 15 : 00 Norwich United
Stowmarket Town 15 : 00 Norwich CBS
Mulbarton Wanderers 15 : 00 Ampthill Town
Hadley 15 : 00 Colney Heath
Clapton 15 : 00 Cobham
Guildford City 15 : 00 Walton & Hersham
Leighton Town 15 : 00 Gorleston
Deal Town 15 : 00 Binfield
Littlehampton Town 15 : 00 Hanworth Villa
Chatham Town 15 : 00 Flackwell Heath
Lancing 15 : 00 North Greenford United
Christchurch 15 : 00 Falmouth Town
Clevedon Town 15 : 00 New Milton Town
United Services 15 : 00 Millbrook
Buckland Athletic 15 : 00 Tavistock
Plymouth Parkway 15 : 00 Fareham Town
Brimscombe & Thrupp 15 : 00 Bridgwater Town
Kennington 15 : 00 Sutton Common Rovers

England – Premier League 2 Division One

Liverpool U23 15 : 00 Tottenham Hotspur U23

England – U18 Premier League

North

Blackburn Rovers U18 11 : 00 Manchester City U18
Everton U18 11 : 00 Burnley U18
Derby County U18 12 : 00 Liverpool U18
Newcastle United U18 12 : 00 Sunderland U18

South

Arsenal U18 11 : 00 Chelsea U18
Crystal Palace U18 11 : 00 Brighton U18
Southampton U18 11 : 00 West Ham United U18
Tottenham Hotspur U18 11 : 30 West Bromwich Albion U18
Fulham U18 12 : 00 Leicester City U18

England – U18 Professional Development League

Watford U18 10 : 30 Ipswich Town U18
Nottingham Forest U18 11 : 00 Coventry City U18
Queens Park Rangers U18 11 : 00 Bristol City U18
Hull City U18 12 : 00 Crewe Alexandra U18
Sheffield United U18 13 : 00 Sheffield Wednesday U18
Charlton Athletic U18 13 : 30 Swansea City U18

England – Youth Alliance

Blackpool U18 PSTP Salford City U18
Tranmere Rovers U18 10 : 30 Preston North End U18
Gillingham U18 10 : 30 Cambridge United U18
Northampton Town U18 10 : 30 Milton Keynes Dons U18
Stevenage U18 10 : 30 Leyton Orient U18
Lincoln City U18 11 : 00 Doncaster Rovers U18
Rotherham U18 11 : 00 Mansfield Town U18
Scunthorpe United U18 PSTP Grimsby Town U18
Fleetwood Town U18 11 : 00 Shrewsbury Town U18
Morecambe U18 11 : 00 Rochdale U18
Oldham Athletic U18 11 : 00 Bolton Wanderers U18
Port Vale U18 11 : 00 Accrington Stanley U18
AFC Wimbledon U18 11 : 00 Peterborough U18
Luton Town U18 11 : 00 Southend United U18
Bristol Rovers U18 11 : 00 Cheltenham Town U18
Oxford United U18 11 : 00 Forest Green Rovers U18
Yeovil Town U18 11 : 00 Swindon Town U18
Exeter City U18 12 : 00 Portsmouth U18

Ethiopia – Premier League

Fasil Kenema 07 : 00 Ethiopia Bunna
Wolkite Ketema 12 : 00 Jimma Aba Jifar

France – Ligue 2

Clermont 14 : 00 Paris FC
Toulouse 14 : 00 Le Havre

Georgia – Play-offs 2/3

Kolkheti Poti WIT Georgia

Germany – 2. Bundesliga

Darmstadt 98 12 : 00 Würzburger Kickers
Osnabrück 12 : 00 Paderborn
Eintracht Braunschweig 12 : 00 Greuther Fürth

Germany – 3. Liga

Viktoria Köln 13 : 00 Dynamo Dresden
Unterhaching 13 : 00 Bayern München II
Hallescher FC 13 : 00 Waldhof Mannheim
Saarbrücken 13 : 00 Ingolstadt
Lübeck 13 : 00 Meppen
Uerdingen 13 : 00 Kaiserslautern

Germany – Regionalliga

Nord

Weiche Flensburg PSTP LSK Hansa
Eintracht Norderstedt PSTP Teutonia Ottensen
Heider SV PSTP Altona 93
Jeddeloh PSTP Werder Bremen II

Südwest

Pirmasens 13 : 00 Bahlinger SC
Stuttgart II 13 : 00 Schott Mainz
FC Gießen 13 : 00 Eintracht Stadtallendorf
Ulm 13 : 00 Hessen Kassel
Bayern Alzenau 13 : 00 Homburg
Freiburg II 13 : 00 Elversberg
TSV Steinbach 13 : 00 Rot-Weiß Koblenz
Balingen 13 : 00 FSV Frankfurt
Hoffenheim II 13 : 00 Astoria Walldorf
Kickers Offenbach 13 : 00 Aalen
Sonnenhof Großaspach 13 : 00 Mainz 05 II

West

Borussia M’gladbach II 13 : 00 Rot-Weiß Oberhausen
Preußen Münster 13 : 00 Schalke 04 II
Fortuna Köln 13 : 00 Rödinghausen
Fortuna Düsseldorf II 13 : 00 Bergisch Gladbach
Lippstadt 08 13 : 00 Straelen
Rot Weiss Ahlen 13 : 00 Homberg
Borussia Dortmund II 13 : 00 Wuppertaler SV
Bonner SC 13 : 00 Köln II
Wiedenbrück 13 : 00 Sportfreunde Lotte
Rot-Weiss Essen 13 : 00 Wegberg-Beeck

Germany – Oberliga

Bremen

Bremer SV PSTP Brinkumer SV
BTS Neustadt PSTP Blumenthaler SV
Aumund-Vegesack PSTP SFL Bremerhaven
Geestemünde PSTP Vatan Sport

Hamburg

Sasel PSTP Dassendorf
Meiendorfer SV PSTP Barmbek-Uhlenhorst

Niederrhein

FC Bocholt PSTP Cronenberger SC
TuRU 1880 Düsseldorf PSTP Union Nettetal

Nordost-Nord

Pampow PSTP BSC Süd 05
Greifswalder FC PSTP Hansa Rostock II

Nordost-Süd

Einheit Rudolstadt PSTP 1. FC Merseburg
Plauen PSTP VfL Halle
An der Fahner Höhe PSTP Martinroda
Union Sandersdorf PSTP Ludwigsfelde
Blau-Weiß Zorbau PSTP Wacker Nordhausen
FC Grimma PSTP Carl Zeiss Jena II
Rot-Weiß Erfurt PSTP Krieschow

Schleswig-Holstein

Frisia 03 Risum-Lindholm PSTP Eckernförder SV
Eichede PSTP Union Neumünster

Germany – Reg. Cup Mecklenburg-Vorpommern

Schönberg PSTP Malchower SV
Rene Schneider PSTP Pampow
Neustrelitz PSTP Torgelower SV Greif
Rostocker FC PSTP Greifswalder FC
Blau Weiß Polz PSTP FSV Kühlungsborn
Doberaner PSTP Mecklenburg Schwerin
Brüsewitzer SV PSTP Bentwisch
Neubrandenburg 04 PSTP Hansa Rostock

Germany – U19 Bundesliga

Mainz 05 U19 PSTP Saarbrücken U19

Germany – U17 Bundesliga

Carl Zeiss Jena U17 PSTP Eintracht Braunsch U17

Ghana – Premier League

King Faisal 15 : 00 Hearts of Oak

Gibraltar – Premier Division

College 1975 15 : 00 Europa Point
Lincoln Red Imps 17 : 30 Manchester 62

Greece – Super League 1

Panaitolikos 15 : 15 Apollon Smirnis
OFI 17 : 30 Aris

Guadeloupe – Division d’Honneur

Red Star 00 : 30 Racing Club
Gosier 19 : 30 Moulien
Stade Lamentinois 19 : 30 Juventus Sainte-Anne
Sport St. François 19 : 30 Arsenal

Guinea – Ligue 1

Wakirya CI Kamsar
Ashanti GB PSTP Horoya

Hong Kong – Premier League

Pegasus PSTP BC Rangers

Hong Kong – HKFA 1st Division

South China PSTP Wong Tai Sin

Hungary – NB I

MTK 13 : 45 Paksi SE
Diósgyőr 16 : 00 Zalaegerszegi TE
Ferencvaros 18 : 30 Budafoki MTE

India – Indian Super League

Goa 14 : 00 Chennaiyin

Indonesia – Liga 1

Arema PSTP PSIS Semarang
Persela PSTP Borneo

Israel – Ligat ha’Al

Hapoel Haifa 13 : 00 Hapoel Kfar Saba
Hapoel Hadera 15 : 20 Ashdod
Bnei Yehuda 16 : 45 Maccabi Netanya
Maccabi Petah Tikva 17 : 50 Maccabi Haifa

Israel – Liga Alef

North A

Hapoel Kfar Kana Hapoel Bu’eine

North B

Daburiyya Osama Hapoel Kaukab
Tzeirey Taibe Hapoel Bnei Zalafa

South A

Holon Yermiyahu Shimshon Kafr Qasim
Maccabi Yavne Hapoel Bnei Lod

South B

Hakoah Ramat Gan Maccabi Sha’arayim
Hapoel Marmorek Nordia Jerusalem

Israel – Liga Bet

North A

Ihud Bnei Shfaram Elnahada Nazareth
Ahi Akko Ahva Kafr Manda
Maccabi Ahva Sha’ab Tzeirey Tamra
Hapoel Ironi Arraba Bnei Bir al-Maksur
Tzeirei Kafr Kanna Tzeirei Sakhnin
Hapoel Ironi Karmiel Hapoel Tuba-Zangariyye

North B

Maccabi Nujeidat Ahmed Ihud Bnei Kfar Kara
Maccabi Neve Sha’anan Ihud Bnei Baka
Hapoel Sandala Gilboa Hapoel Bnei Musmus
Hapoel Ein as-Sahla Ironi Nesher

South A

Shimshon Bnei Taibe Hapoel Kfar Bara
Ironi Beit Dagan Hapoel Kafr Qasim Shouaa
Hapoel Mahane Yehuda Bnei Jaffa Ortodoxim
Otzma Holon Sporting Tel Aviv

South B

Beitar Ironi Kiryat Gat Ironi Modi’in
Beitar Yavne Hapoel Gedera
Beitar Ashdod Hapoel Lod

Israel – U19 Elite Division

Hapoel Hadera U19 Hapoel Ramat Gan U19
Hapoel Tel Aviv U19 Hapoel Raanana U19
Maccabi Tel Aviv U19 Hapoel Rishon LeZion U19
Hap Ramat Hasharon U19 Bnei Sakhnin U19
Ironi Nesher U19 Ironi Kiryat Shmona U19
Hapoel Be’er Sheva U19 Hapoel Nof HaGalil U19
Maccabi Petah Tikva U19 Maccabi Haifa U19
Beitar Nes Tubruk U19 Ashdod U19
Maccabi Netanya U19 Beitar Jerusalem U19

Italy – Serie B

Brescia 13 : 00 Reggiana
Chievo 13 : 00 Empoli
Cremonese 13 : 00 Cosenza
Vicenza 13 : 00 Ascoli
Lecce 13 : 00 Pisa
Reggina 13 : 00 Cittadella
Pescara 15 : 00 Monza
Venezia 17 : 00 SPAL

Italy – Serie C

Girone A

Lecco 13 : 00 Pro Vercelli
Carrarese 14 : 00 AlbinoLeffe
Giana Erminio 14 : 00 Olbia
Piacenza 14 : 00 Pergolettese

Girone B

Cesena 14 : 00 Sambenedettese
FeralpiSalò 14 : 00 Fermana
Matelica Calcio 14 : 00 Carpi
Ravenna 14 : 00 Imolese
Triestina 14 : 00 Perugia
Virtus Verona 14 : 00 Südtirol

Girone C

Catanzaro 16 : 30 Juve Stabia
Teramo 16 : 30 Cavese

Italy – Campionato Primavera 1

Atalanta U19 PSTP SPAL U19
Bologna U19 PSTP Torino U19
Empoli U19 PSTP Internazionale U19
Juventus U19 PSTP Fiorentina U19
Lazio U19 PSTP Cagliari U19
Milan U19 PSTP Ascoli U19
Sampdoria U19 PSTP Roma U19
Sassuolo U19 PSTP Genoa U19

Italy – Campionato Primavera 2

Group A

Cittadella U19 PSTP Brescia U19
Cremonese U19 PSTP Pordenone U19
Verona U19 PSTP Chievo Verona U19
Monza U19 PSTP Reggiana U19
Udinese U19 PSTP Vicenza U19
Venezia U19 PSTP Parma U19

Group B

Benevento U19 PSTP Virtus Entella U19
Cosenza U19 PSTP Frosinone U19
Lecce U19 PSTP Crotone U19
Pisa U19 PSTP Pescara U19
Salernitana U19 PSTP Napoli U19
Spezia U19 PSTP Reggina U19

Italy – Campionato Primavera 3

Girone A

Alessandria U19 PSTP Novara U19
Giana Erminio U19 PSTP Pro Patria U19
Pro Sesto U19 PSTP Como U19
Pro Vercelli U19 PSTP Lecco U19

Girone D

Carrarese U19 PSTP Olbia U19
Livorno U19 PSTP Arezzo U19
Lucchese U19 PSTP Pistoiese U19
Pontedera U19 PSTP Viterbese Castrense U19

Girone E

Fermana U19 PSTP Fano U19
Gubbio U19 PSTP Vis Pesaro U19
Sambenedettese U19 PSTP Matelica U19
Ternana U19 PSTP Perugia U19

Japan – J1 League

Vegalta Sendai 05 : 00 Shonan Bellmare
Kashima Antlers 05 : 00 Cerezo Osaka
Urawa Reds 05 : 00 Consadole Sapporo
Kashiwa Reysol 05 : 00 Kawasaki Frontale
Tokyo 05 : 00 Vissel Kobe
Yokohama 05 : 00 Yokohama F. Marinos
Nagoya Grampus 05 : 00 Sanfrecce Hiroshima
Gamba Osaka 05 : 00 Shimizu S-Pulse
Sagan Tosu 05 : 00 Oita Trinita

Japan – Empress’s Cup

INAC Kobe Leonessa 02 : 00 Albirex Niigata / Yokohama
NTV Beleza 05 : 00 Nojima Stella

Jordan – League

Al Ahli 14 : 00 Al Jazeera
Al Sareeh 16 : 30 Al Faisaly

Kenya – FKF Premier League

Sofapaka 12 : 00 Kariobangi Sharks
Homeboyz 12 : 00 Gor Mahia
Nzoia Sugar 12 : 00 Posta Rangers

Kenya – Super League

Fortune Sacco 12 : 00 Modern Coast Rangers
Murang’a SEAL 12 : 00 Silibwet
Soy United 12 : 00 Mwatate United
Coast Stima 12 : 00 Kibera Black Stars
Kisumu All Stars 12 : 00 Migori Youth
APS Bomet 12 : 00 Nairobi Stima
Shabana 12 : 00 Mount Kenya United
SoNy Sugar 12 : 00 Vihiga Bullets
Talanta 12 : 00 Chemelil
Ushuru 12 : 00 Police

Kuwait – Premier League

Al Fahaheel 13 : 00 Al Tadhamon
Al Kuwait 15 : 30 Al Arabi

Lebanon – Premier League

Safa PSTP Salam Zgharta
Al Akhaa Al Ahli PSTP Al Ansar
Shabab Al Sahel PSTP Al Nejmeh

Malawi – Super League

Red Lions 12 : 30 Chitipa United
Silver Strikers 12 : 30 Karonga United
Be Forward Wanderers 12 : 30 MAFCO

Malta – Premier League

Hamrun Spartans 13 : 00 Floriana
Birkirkara 13 : 00 Gzira United
Mosta 17 : 15 Zejtun Corinthians
Senglea Athletic 17 : 15 Sirens

Malta – Challenge League

Marsa 13 : 00 Mqabba
Pembroke Athleta 17 : 15 Zebbug Rangers

Malta – National Amateur League

Group A

Gharghur 16 : 15 Birzebbuga

Group B

Zabbar St. Patrick 13 : 00 Rabat Ajax
Mdina Knights 13 : 00 Msida St. Joseph
Siggiewi 16 : 15 Luqa St. Andrew’s

Group C

Kalkara 13 : 00 Melita
Attard 16 : 15 Xghajra Tornados

Malta – Gozo First Division

Sannat Lions 14 : 00 Victoria Wanderers

Malta – First Division Women

Mtarfa 09 : 00 Birkirkara

Morocco – Botola Pro

Youssoufia Berrechid 14 : 30 Olympic Safi
Wydad Casablanca 16 : 30 Hassania Agadir
RSB Berkane 18 : 30 Raja Casablanca
Chabab Mohammédia 18 : 30 Rapide Oued Zem

Morocco – Botola 2

AS Salé 14 : 00 UTS Rabat
Kawkab Marrakech 14 : 00 Racing de Casablanca
Raja Beni Mellal 14 : 00 Chabab Atlas Khénifra

Netherlands – Eerste Divisie

De Graafschap 13 : 00 Utrecht II
NEC 15 : 30 TOP Oss

Netherlands – Eerste Klasse Women

Hercules PSTP IJzendijke

New Caledonia – Super Ligue

Tiga Sport Magenta
Hienghène Sport Horizon Patho

New Zealand – Premiership

Auckland City 00 : 30 Wellington Phoenix Res.
Team Wellington 01 : 00 Canterbury United

Northern Ireland – Premiership

Ballymena United 15 : 00 Glentoran
Linfield 15 : 00 Dungannon Swifts
Portadown 15 : 00 Larne
Warrenpoint Town 15 : 00 Glenavon
Cliftonville 17 : 30 Coleraine

Northern Ireland – Championship

Knockbreda PSTP Loughgall
Institute PSTP Dergview
Dundela PSTP Annagh United
Ballyclare Comrades PSTP Queen’s University
Ballinamallard United PSTP Newry City
Ards PSTP H&W Welders

Northern Ireland – Premiership Development League

Coleraine U20 PSTP Cliftonville U20
Larne U20 PSTP Portadown U20

Norway – Eliteserien

Odd 17 : 00 Strømsgodset

Palestine – West Bank Premier League

Hilal Al-Quds 13 : 00 Shabab Al-Dhahiriya
Jabal Al Mukaber 16 : 00 Ahli Al-Khalil

Palestine – West Bank 1st Division

Markaz Askar 13 : 00 Al-Ahli Qalqilya
Islami Kalkelea 16 : 00 Al-Quwaat Al-Falistinia

Poland – Ekstraklasa

Pogoń Szczecin 14 : 00 Zagłębie Lubin
Cracovia Kraków 16 : 30 Lechia Gdańsk
Lech Poznań 19 : 00 Wisła Kraków

Portugal – Primeira Liga

Marítimo 15 : 00 Belenenses
Tondela 18 : 00 Moreirense
Sporting CP 20 : 30 Farense

Portugal – Segunda Liga

Cova Piedade 11 : 00 Penafiel
Academico Viseu 15 : 00 Chaves
Varzim 19 : 00 Feirense

Portugal – Campeonato de Portugal Prio

Group D

Anadia 11 : 00 Vila Cortez
Valadares Gaia 11 : 00 Sanjoanense

Group E

Mortágua 11 : 00 União de Leiria

Group G

Olímpico do Montijo 11 : 00 Ideal
Oriental Dragon 11 : 00 Oriental Lisboa

Group H

Amora 11 : 00 Vitória Setúbal
Louletano 11 : 00 Aljustrelense

Portugal – Liga Revelação U23

Boavista U23 11 : 00 Leixões U23
Académica U23 11 : 00 Rio Ave U23
Sporting Braga U23 11 : 00 Vitória Guimarães U23
Cova da Piedade U23 11 : 00 Belenenses U23
Portimonense U23 11 : 00 Marítimo U23

Portugal – 1a Divisão Women

Norte

Boavista 11 : 00 Gil Vicente
Sporting Braga 11 : 00 Clube Condeixa
Ovarense 11 : 00 Valadares Gaia

Sul

Ouriense 11 : 00 Amora
CF Benfica 11 : 00 A-dos-Francos
Estoril Praia 11 : 00 SL Benfica
Sporting CP 11 : 00 Damaiense

Réunion – Regionale 1

Jeanne d’Arc 11 : 30 SDEFA
Saint-Louis 11 : 30 Excelsior
Trois Bassins 11 : 30 Saint-Pierroise
Capricorne 11 : 30 Saint-Denis
Piton Saint-Leu 11 : 30 La Tamponnaise
Bretagne 11 : 30 Marsouins
Sainte-Marienne 11 : 30 Saint-Pauloise

Romania – Liga I

Chindia Târgovişte 13 : 00 Argeș
Gaz Metan Mediaş 18 : 30 Viitorul

Rwanda – National Soccer League

Gorilla PSTP Espoir
Gasogi United PSTP Police

San Marino – Campionato

San Giovanni PSTP Libertas
Murata PSTP Faetano
Juvenes / Dogana PSTP Folgore
Fiorentino PSTP La Fiorita

Saudi Arabia – Division 2

Al Taraji 11 : 55 Al Riyadh
Al Rawdhah 11 : 55 Al Najma
Al-Washm 12 : 15 Al Mojzel
Al Sharq 12 : 15 Al Kholood
Afief 12 : 15 Al Dahab
Al Orubah 12 : 30 Al Selmiyah
Weg 12 : 45 Hottain

Scotland – Championship

Alloa Athletic 15 : 00 Inverness CT
Arbroath 15 : 00 Ayr United
Dundee 15 : 00 Dunfermline Athletic
Greenock Morton 15 : 00 Queen of the South

Scotland – League One

Cove Rangers 15 : 00 Clyde
East Fife 15 : 00 Forfar Athletic
Falkirk 15 : 00 Airdrieonians
Montrose 15 : 00 Dumbarton
Partick Thistle 15 : 00 Peterhead

Scotland – League Two

Annan Athletic 15 : 00 Queen’s Park
Cowdenbeath 15 : 00 Brechin City
Edinburgh City 15 : 00 Stirling Albion
Elgin City 15 : 00 Stenhousemuir
Stranraer 15 : 00 Albion Rovers

Scotland – Football League

Highland League

Fort William 00 : 00 Brora Rangers
Inverurie Loco Works 00 : 00 Formartine United
Turriff United 00 : 00 Strathspey Thistle
Wick Academy 00 : 00 Clachnacuddin
Deveronvale 15 : 00 Keith
Lossiemouth 15 : 00 Huntly
Nairn County 15 : 00 Fraserburgh
Rothes 15 : 00 Buckie Thistle

Lowland League

Bo’ness United 15 : 00 Gala Fairydean Rovers
Bonnyrigg Rose Athletic 15 : 00 BSC Glasgow
Caledonian Braves 15 : 00 Civil Service Strollers
Cumbernauld Colts 15 : 00 Berwick Rangers
Edinburgh University 15 : 00 East Kilbride
Gretna 2008 15 : 00 East Stirlingshire
Kelty Hearts 15 : 00 Stirling University
Vale of Leithen 15 : 00 Dalbeattie Star

Scotland – Feeder Leagues

East of Scotland

Crossgates Primrose 13 : 30 Sauchie Juniors
Dundonald Bluebell 13 : 30 Penicuik Athletic
Inverkeithing Hillfield 13 : 30 Jeanfield Swifts
Camelon Juniors 14 : 30 Tynecastle
Hill Of Beath Hawthorn 14 : 30 Newtongrange Star
Lothian Hutchison 14 : 30 Dunbar United
Musselburgh Athletic 14 : 30 Broxburn Athletic
Tranent Juniors 14 : 30 Blackburn United
Whitehill Welfare 14 : 30 Linlithgow Rose

South of Scotland

Abbey Vale 14 : 00 Caledonian Braves II
Heston Rovers 14 : 00 Stranraer II
Nithsdale Wanderers 14 : 00 St. Cuthbert Wanderers
Creetown 15 : 00 Lochmaben
Lochar Thistle 15 : 00 Mid-Annandale
Newton Stewart 15 : 00 Wigtown & Bladnoch
Threave Rovers 15 : 00 Upper Annandale

Scotland – South Challenge Cup

Peebles Rovers 13 : 00 Oakley United

Singapore – Premier League

Tanjong Pagar CANC DPMM

Slovenia – 1. SNL

Tabor Sežana 12 : 00 Koper
Olimpija 17 : 10 Gorica

Solomon Islands – S-League

Isabel United 03 : 00 Central Coast
Henderson Eels 05 : 00 Southern United

South Africa – PSL

Golden Arrows 13 : 30 Mamelodi Sundowns
Baroka 13 : 30 SuperSport United
Kaizer Chiefs 16 : 00 Bloemfontein Celtic
Cape Town City 16 : 00 TS Galaxy

South Africa – 1st Division

JDR Stars 13 : 30 Cape United
Jomo Cosmos 13 : 30 Uthongathi
Royal AM 13 : 30 Free State Stars
TS Sporting 13 : 30 Pretoria Callies

Spain – Segunda División

Sabadell 15 : 00 Castellón
Mallorca 17 : 15 Fuenlabrada
Real Zaragoza 20 : 00 Lugo

Spain – Segunda B

Langreo 15 : 30 Covadonga

Spain – Tercera Division

Group 11

Mallorca II 11 : 00 Santa Catalina Atlético
Felanitx 11 : 30 Ibiza Islas Pitiusas
Constància 14 : 15 Génova
Andratx 15 : 00 Sóller
Santanyí 15 : 30 Esporles
Alcúdia 15 : 30 Binissalem

Group 12

Santa Úrsula 16 : 30 Buzanada

Group 3

Racing Santander II 14 : 30 Sámano
Cartes 14 : 30 Tropezón

Spain – Autonómicas

Baleares – Mallorca

Son Cladera 16 : 00 Campos

C Valenciana – Gr 1

Castellón II 17 : 00 CF San Pedro

C Valenciana – Gr 5

Universidad Alicante 15 : 00 Tavernes

Canarias – Gran Canaria

Breñamén 12 : 00 Unión Pedro Hidalgo
San Pedro Mártir 15 : 00 San Bartolomé
Unión Sur Yaiza 17 : 00 Las Longueras
Costa Ayala 21 : 00 Unión Carrizal

Canarias – La Palma

Mensajero II 16 : 00 San Andrés y Sauces
Mazo 17 : 00 Fuencaliente
Argual 18 : 30 EF Hiscaguán

Canarias – Tenerife

Icodense 17 : 00 Cruz Santa
Las Zocas 17 : 00 San Isidro
San Lorenzo Constancia 17 : 30 Candela
Sauzal 18 : 00 UD Tacoronte
Buenavista 19 : 00 Unión Tejina

Castilla León – Gr A

Palencia CF 14 : 30 Racing Lermeño
Tardelcuende 14 : 30 San José Soria
Villacayo Nela 14 : 45 Cristo Atlético II
Atlético Candeleda 14 : 45 Sporting Uxama
Villamuriel 15 : 00 Inter Vista Alegre
Calasanz Soria 15 : 00 Abejar
Unami 15 : 30 Turégano

Castilla León – Gr B

Ponferradina II 14 : 45 La Cistérniga
Betis CF 15 : 00 Villa Simancas
Villaralbo 15 : 00 Hergar

Castilla LM – Gr 2

Daimiel 16 : 00 Carrión

Castilla LM – Gr 3

Sporting Cabanillas 16 : 00 Casarrubios

Cataluña – Gr 1A

Lloret PSTP L’Escala
Vic PSTP Tona

Cataluña – Gr 1B

Sant Cugat PSTP Parets

Cataluña – Gr 2B

Atlètic Lleida PSTP Borges
Atlètic Sant Just PSTP Martinenc

Spain – Liga Nacional Juvenil

Canarias – Gran Canaria

Teguise U19 12 : 30 PC Vecindario U19

Group 12

Moratalaz U19 19 : 00 Boadilla U19

Group 15

Albacer U19 15 : 00 Atlético Puertollano U19
Toledo U19 II 15 : 00 Mora U19
Élite Talavera U19 16 : 00 Conquense U19

Group 16

AD San Juan U19 II 11 : 00 Pamplona U19 II
Izarra U19 11 : 00 Ardoi U19
Oberena U19 11 : 00 Amigó U19
Idoya U19 15 : 00 Lezkairu U19
Peña Sport U19 15 : 00 Beti Onak U19
Lagunak U19 15 : 00 Cirbonero U19

Group 3

Ponferradina U19 Real Valladolid U19 II
Parquesol U19 14 : 45 Zamora U19
Gimnástica Segoviana U19 15 : 00 Colegios Diocesanos U19
UD Santa Marta U19 II 15 : 00 Peña León U19
Sur U19 15 : 00 CD Victoria U19
Inter Vista Alegre U19 15 : 30 Burgos Promesas U19

Group 6

Amistad U19 15 : 00 Giner Torrero U19
Ejea U19 15 : 00 Ebro U19 II
Racing Club Zaragoza U19 15 : 00 Escuela U19
Alcañiz U19 16 : 00 Santo Domingo U19

Group 7

Cornellà U19 II 11 : 00 Gimnàstic U19 II
Bellvitge U19 11 : 00 Sant Andreu U19
Badalona U19 15 : 00 Mataró U19
Gimnàstic Manresa U19 16 : 00 Vila Seca U19
La Floresta U19 16 : 00 Barcelona U19 II
Mercantil U19 16 : 30 Jàbac i Terrassa U19 II
Espanyol U19 II 17 : 30 Llagostera U19

Group 9

Menorca U19 11 : 00 Calvià Atlético U19
San Francisco U19 II 11 : 30 Portmany U19
Blanc i Blava U19 15 : 00 Peña Deportiva U19
Ferriolense U19 15 : 00 Penya Ciutadella U19
CIDE U19 15 : 30 Mallorca U19 II
Platges Calvià U19 15 : 30 Constància U19
Atlético Baleares U19 15 : 30 Manacor U19
Sporting Ciutat U19 16 : 00 Felanitx U19
La Salle U19 16 : 00 Alaior U19
Atlético Rafal U19 18 : 00 Penya Arrabal U19 II

Spain – Primera División Femenina

Barcelona Sevilla
Athletic Club Rayo Vallecano
Granadilla Tenerife Sporting de Huelva
Real Betis Logroño
Real Sociedad Valencia
Levante Espanyol
Madrid Deportivo de La Coruña
Real Madrid Atlético Madrid
Eibar Santa Teresa

Switzerland – Super League

Young Boys 17 : 15 Lugano
Basel 19 : 30 St. Gallen

Switzerland – Challenge League

Aarau 17 : 15 Thun

Tahiti – Ligue 1

Pirae 06 : 00 Dragon

Tanzania – Ligi kuu Bara

Namungo PSTP Simba
Gwambina 11 : 00 Tanzania Prisons
Ihefu 13 : 00 KMC
Mtibwa Sugar 13 : 00 JKT Tanzania
Young Africans 13 : 00 Dodoma Jiji

Thailand – Thai League 1

Rayong 10 : 00 Bangkok United
Muang Thong United 11 : 00 Suphanburi
Trat 11 : 00 Samut Prakan City
Nakhon Ratchasima 11 : 30 Police Tero

Thailand – Thai League 2

Phrae United 10 : 00 Customs United
Uthai Thani 11 : 00 Samut Sakhon
Khonkaen 11 : 00 Chainat Hornbill
Lampang 11 : 00 Sisaket
Navy 12 : 00 Nong Bua Pitchaya
Nakhon Pathom 12 : 00 Ayutthaya United
Kasetsart 12 : 00 Udon Thani
Chiangmai 12 : 00 Chiangmai United

Thailand – Thai League 3

BKK-Perimeter

Bangkok 08 : 45 Muangnont
Kasem Bundit University 08 : 45 Grakcu Sai Mai United
Prime Bangkok 08 : 45 Chamchuri United
Army 08 : 45 Thonburi United
Samut Prakan 08 : 45 Welfare Royal Air Force
Siam 08 : 45 Inter Bangkok
North Bangkok University 09 : 00 Nonthaburi

East

Pattaya Discovery 08 : 45 Kabin United
Royal Thai Fleet 08 : 45 Kohkwang
Banbueng 08 : 45 ACDC
Sa Kaeo City 10 : 00 Rayong United
Chanthaburi 10 : 00 Marines Eureka
Bankhai United 11 : 00 Cha Choeng Sao

North

Kamphaeng Phet 08 : 45 Chiangrai Lanna
Nan 08 : 45 Northern Tak United
See Kwae 08 : 45 Lamphun Warrior
Chiangrai 09 : 00 Wat Bot City
Maejo United 09 : 00 Uttaradit

North East

Sakon Nakhon 08 : 45 Surin
Yasothon 08 : 45 Ubon Kruan Apat
Khonkaen Mordindang 09 : 00 Mahasarakham United
Udon United 09 : 00 Muang Loei United
Huai Thalaeng United 11 : 00 Surin Sugar

South

Surat Thani City 08 : 45 Jalor City
Nakhon Si United 09 : 00 Satun United
Nara United 09 : 00 Krabi
Phattalung 09 : 00 Surat Thani FC
Trang 11 : 00 Songkhla
Patong City 11 : 00 Pattani

West

Bang Pa-in 08 : 45 Assumption United
IPE Samut Sakhon 08 : 45 Hua Hin City
Pathum Thani University 08 : 45 Samut Songkhram
Kanchanaburi 08 : 45 Raj Pracha
Saraburi United 09 : 00 Muangkan United
Ang Thong 09 : 00 Kanjanapat Group

Thailand – Thai Women’s League 1

Bangkok 09 : 00 Air Force
Chonburi FA 12 : 00 Burirat Academy

Tunisia – Ligue 1

Ben Guerdane PSTP Club Africain
Soliman PSTP Métlaoui
Tataouine PSTP Olympique Béja
Monastir PSTP Bizertin
CS Sfaxien PSTP Stade Tunisien
ES Tunis PSTP Etoile du Sahel
Rejiche PSTP TBC
CS Sfaxien 13 : 00 Club Africain
Monastir 13 : 00 Ben Guerdane

Turkey – Süper Lig

Göztepe 10 : 30 Hatayspor
Trabzonspor 13 : 00 Rizespor
Yeni Malatyaspor 13 : 00 Kasımpaşa
Gaziantep FK 16 : 00 Fenerbahçe

Turkey – 1. Lig

Ankara Keçiörengücü 10 : 30 Balıkesirspor
Bandırmaspor 10 : 30 Ankaraspor
Eskişehirspor 13 : 00 Menemenspor
Altay 16 : 00 Akhisarspor

Turkey – 2. Lig

Beyaz

Sarıyer 10 : 00 Ankara Demirspor
Kahramanmaraşspor 10 : 00 Zonguldak Kömürspor

Kırmızı

Sivas Belediyespor 10 : 00 Bayburt ÖİS
Pazarspor 10 : 00 Kırşehir Belediyespor
Sakaryaspor 10 : 00 Elazığspor

Turkey – 3. Lig

Bayrampaşaspor 10 : 00 Muğlaspor
Kestelspor 10 : 00 Bergama Belediyespor
Siirt İl Özel İdaresi 10 : 00 Kozan Spor FK
Karaköprü Belediyespor 10 : 00 Kırıkkale Büyük Anadolu
52 Orduspor 10 : 00 1954 Kelkit Belediyespor
Silivrispor 10 : 00 Adıyaman 1954
Düzcespor 10 : 00 68 Aksaray Belediyespor
Bursa Yıldırımspor 10 : 00 Modafen

Uganda – Premier League

Express 12 : 00 SC Villa
MYDA 13 : 00 Mbarara City
UPDF 13 : 00 Police
Kitara 13 : 00 Onduparaka

United Arab Emirates – Division 1

Al Thaid 12 : 45 Masfut
Al Arabi 12 : 45 Dibba Al Hisn

United Arab Emirates – Arabian Gulf Reserve League

Al Sharjah U21 14 : 00 Bani Yas U21
Hatta U21 14 : 00 Al Dhafra U21
Al Jazira U21 14 : 00 Al Wasl U21

United Arab Emirates – Youth League

Dibba Al Fujairah U19 12 : 45 Emirates U19
Shabab Al Ahli U19 12 : 45 Al Bataeh U19

USA – MLS Next U17 Friendlies

Tampa Bay United U17 PSTP Jacksonville U17

Vietnam – U21 Championship

Winner Semi-final 1 10 : 00 Winner Semi-final 2

Wales – Premier League

Barry Town United 14 : 30 Cefn Druids
Connah’s Quay 14 : 30 Cardiff MU
The New Saints 14 : 30 Penybont
Flint Town United 16 : 30 Aberystwyth Town