19 APRIL 2021

0
232

England – Premier League

Leeds United 20 : 00 Liverpool

Argentina – Liga Profesional Argentina

Independiente 01 : 00 Defensa y Justicia

Argentina – Primera Nacional

Nueva Chicago 19 : 10 San Martín Tucumán
Tigre 21 : 10 Deportivo Maipú

Argentina – Torneo Federal A

Sportivo Las Parejas 23 : 00 Racing Córdoba

Argentina – Primera C

Victoriano Arenas 19 : 30 Claypole

Armenia – Premier League

Urartu 15 : 00 Pyunik

Armenia – First League

Ararat II 12 : 00 Ararat-Armenia II
BKMA 13 : 00 Pyunik II

Australia – Victoria NPL 2

Bulleen Lions 11 : 15 Brunswick City

Australia – Victoria NPL 2 Youth

Bulleen Lions U21 09 : 15 Brunswick City U21

Bahrain – Second Division

Bahrain SC 19 : 30 Al Tadamun Buri
Al Ittifaq Maqaba 19 : 30 Al Hala
Qalali 19 : 30 Sitra

Belarus – Reserve League

Dinamo Minsk Res. 12 : 30 Gomel Res.

Belgium – First Division B

Deinze 19 : 00 Westerlo

Belgium – Reserve Pro League 2

Excel Mouscron U21 CANC Sint-Truiden U21
RFC Seraing U21 CANC KV Oostende U21
RWDM U21 CANC Zulte-Waregem U21
Kortrijk U21 CANC Union St-Gilloise U21
Lierse Kempenzonen U21 CANC Lommel U21
Cercle Brugge U21 CANC Sporting Charleroi U21
Deinze U21 CANC Beerschot-Wilrijk U21
Antwerp U21 CANC Westerlo U21

Bolivia – Primera División

San José PSTP Guabirá

Brazil – Paulista A1

Botafogo SP 00 : 00 Palmeiras
Santos 00 : 00 Inter de Limeira
Corinthians 02 : 00 Ituano

Brazil – Gaúcho 1

Grêmio 00 : 00 Novo Hamburgo
Brasil de Pelotas 00 : 00 São Luiz

Brazil – Goiano 1

Iporá 19 : 30 Jaraguá EC

Brazil – Brasileiro Women

Palmeiras 00 : 00 Ferroviária

Bulgaria – Second League

Kariana Erden CANC Lovech
Hebar 1918 13 : 00 Lokomotiv GO
Septemvri Sofia 15 : 00 Sozopol
Septemvri Simitli 15 : 00 Ludogorets II
Yantra 2019 15 : 00 Sportist Svoge
Strumska slava 15 : 15 Lokomotiv Sofia 1929
Pirin Blagoevgrad 17 : 30 Dobrudzha 1919

Chile – Primera B

San Luis 23 : 00 Rangers
Deportes Santa Cruz 23 : 00 Universidad Concepción
Santiago Morning 20 : 30 Magallanes

Costa Rica – Primera División

Deportivo Saprissa 23 : 00 Alajuelense
San Carlos 01 : 00 Santos de Guápiles

Cyprus – 1. Division

Ethnikos Achna 15 : 00 Pafos
Nea Salamis 17 : 00 Karmiotissa

Cyprus – 3. Division

Ethnikos Assias 16 : 00 Iraklis Yerolakkou

Denmark – Superliga

Randers 18 : 00 Midtjylland

Ecuador – Liga Pro

Emelec 00 : 00 Técnico Universitario

England – Non League Premier

Carshalton Athletic CANC Wingate & Finchley
Haringey Borough CANC Potters Bar Town

England – Non League Div One

Aveley CANC Canvey Island

England – Premier League 2 Division One

West Ham United U23 16 : 00 Everton U23
Leicester City U23 19 : 00 Southampton U23
Blackburn Rovers U23 19 : 00 Liverpool U23

England – Premier League 2 Division Two

Wolves U23 12 : 00 West Bromwich Albion U23
Stoke City U23 19 : 00 Newcastle United U23

England – Professional Development League

Wigan Athletic U23 11 : 00 Ipswich Town U23
Coventry City U23 13 : 00 Swansea City U23

France – National 1

Quevilly Rouen 17 : 30 Annecy
Bastia 17 : 30 Sporting Lyon

Greece – Super League 1

Lamia 17 : 30 Larissa

Haiti – Ligue Haïtienne

Capoise 23 : 00 Baltimore
Tempête 23 : 00 Juventus

Iran – Azadegan League

Arman Gohar 16 : 15 Malavan
Rayka Babol 16 : 30 Qashqai
Fajr Sepasi 16 : 30 Mes Kerman
Shahin Bushehr 16 : 30 Navad Urmia
Havadar 16 : 45 Khooshe Talaee Saveh
Shahrdari Astara 16 : 45 Baadraan
Gol Reyhan 16 : 45 Chooka Talesh
Kheybar Khorramabad 16 : 45 Pars Jam Bushehr
Esteghlal Khuzestan 16 : 45 Esteghlal Mollasani

Israel – Ligat ha’Al

Beitar Jerusalem 18 : 15 Bnei Yehuda

Israel – Liga Leumit

Promotion Round

Hapoel Rishon LeZion 17 : 00 Sektzia Nes Tziona
Hapoel Nof HaGalil 17 : 00 Hapoel Jerusalem

Relegation Round

Hapoel Acre 17 : 00 Kafr Qasim

Israel – Liga Bet

Hapoel Tirat HaCarmel 14 : 30 Beitar Haifa

Italy – Serie C

Triestina 20 : 00 Südtirol

Jordan – League

Al Buqa’a 20 : 30 Al Faisaly

Kazakhstan – Premier League

Zhetysu 10 : 00 Ordabasy
Aktobe 12 : 00 Shakhter Karagandy
Kairat 14 : 00 Tobol
Arys 14 : 00 Kaspiy

Kuwait – Premier League

Khaitan 20 : 00 Al Fahaheel
Al Qadsia 20 : 00 Al Nasar

Latvia – Virsliga

Valmiera / BSS 16 : 00 Spartaks Jūrmala

Mauritania – Premier League

Tevragh-Zeïne 00 : 15 Police
Kédia 17 : 00 Ksar

Mexico – Liga MX

Santos Laguna 01 : 00 Toluca
Monterrey 03 : 06 Pachuca

Mexico – U20 League

León U20 15 : 00 Juárez U20

Mexico – U17 League

León U17 17 : 30 Juárez U17

Mexico – Liga MX Femenil

Toluca 22 : 00 Santos Laguna
León 22 : 00 Atlético San Luis

Moldova – Cupa

Floreşti 11 : 00 Petrocub
Dinamo-Auto 11 : 00 Codru Lozova

Morocco – Botola Pro

Youssoufia Berrechid 23 : 00 FAR Rabat
Maghreb Fès 23 : 00 Chabab Mohammédia
Difaâ El Jadida 23 : 00 Ittihad Tanger

Netherlands – Eerste Divisie

PSV II 19 : 00 De Graafschap

Nicaragua – Primera Division

Managua 01 : 00 Juventus Managua

Norway – 1. Division

Åsane PSTP Raufoss
Jerv PSTP Stjørdals-Blink
Ranheim PSTP Start
Sandnes Ulf PSTP Ullensaker / Kisa
Aalesund PSTP KFUM
HamKam PSTP Grorud
Sogndal PSTP Fredrikstad

Norway – 2. Division

Notodden PSTP Odd II

Panama – Liga Prom

Eastern Conference

Tauro II 23 : 00 Plaza Amador II

Western Conference

Atlético Nacional 23 : 00 Panamá Oeste

Portugal – Segunda Liga

Sporting Covilhã 18 : 00 Arouca
Vizela 20 : 00 Benfica II

Portugal – Taça Revelação U23

Belenenses U23 14 : 00 Famalicão U23
Portimonense U23 17 : 00 Estoril U23

Romania – Liga II

Mioveni 14 : 00 ASU Poli Timişoara
Csikszereda 16 : 30 Dunărea Călăraşi
U Craiova 1948 19 : 00 Rapid

Saudi Arabia – Division 1

Al-Thuqbah 19 : 35 Al Bukayriyah
Al Nahdha 19 : 35 Al Adalah
Najran 19 : 50 Al Jeel
Al Feiha 19 : 55 Al Draih
Jeddah 20 : 15 Hajer
Arar 20 : 15 Al-Kawkab

Serbia – Prva Liga

IMT Novi Beograd 15 : 00 Kolubara

Spain – Segunda División

Leganes 18 : 00 Ponferradina
Almería 20 : 00 Espanyol

Spain – Tercera Division

Cartagena II 17 : 00 Real Murcia II

St. Kitts and Nevis – Premier League

Conaree United 23 : 30 Old Road Jets United

Sweden – Allsvenskan

IFK Göteborg 18 : 00 AIK
Varberg 18 : 00 Elfsborg

Sweden – Superettan

Norrby 18 : 00 Jönköpings Södra

Sweden – Ettan

Haninge 18 : 00 Täby

Sweden – U21 League

Norra

AFC Eskilstuna U21 14 : 00 Degerfors U21

Södra

Värnamo U21 16 : 00 Trelleborg U21

Switzerland – Challenge League

Winterthur 19 : 00 Thun

Turkey – 1. Lig

Ümraniyespor 11 : 30 Ankaraspor
Altay 14 : 00 Adanaspor
Bandırmaspor 14 : 00 Boluspor
Samsunspor 17 : 00 Bursaspor

Ukraine – Druha Liga

Group A

Kalush CANC Dinaz Vyshhorod
Karpaty Halych 10 : 00 Volyn Lutsk II
Rubikon 11 : 00 Karpaty Lviv
Nyva Vinnytsya 12 : 00 Uzhhorod
Podillya Khmelnytskyi 14 : 00 Bukovyna

Group B

Cherkashchyna-Akademiya CANC Peremoga
Metalurh Zaporizhya 23 : 00 Yarud Mariupol’
Real Pharm Peremoga
Metal Kharkiv 13 : 00 Mykolaiv II
MSK Dnipro Cherkasy 14 : 00 Nikopol

USA – MLS

Vancouver Whitecaps 03 : 00 Portland Timbers

USA – NISA

New Amsterdam 17 : 00 LA Force
Stumptown Athletic 22 : 00 California Utd Strikers

Venezuela – Primera División

Zamora 00 : 15 Portuguesa